Quick Boys maakt 1 geen fout Noordwijk velt Spijkenisse: 4- Sportclub Lisse laat "Jtel aan MVV '27:1-2 Ter Leede Rijnsburgse ioys zakt verder weg futloos SPORTTRIBUNE ■muimiM NA VERLIES TEGEN GVW: 2-3 B-jeugd Quick Boys klopt Zwijndrecht RCL verpletten Kozakkec Boys E I iep ZONDER TOT GROOTS VOETBAL TE KOMEN Succesvol week einde Lugdunum ÊERSTE KLASSE TWEEDEKLASSE Terwijl het eerste team nog immer uitzicht heeft op het kampioenschap van de eerste klasse A, zijn de re serves van Quick Boys zaterdag al begonnen aan de strijd om het zaterdagkampioenschap van Nederland bij de reserve-elftallen. Quick Boys 2, de titelhouder van District West 2, ontmoette in het eerste duel de reserves van Volendam. De Katwijkers wonnen de partij na met 3-0 achter te hebben gestaan met 3-5. EERSTE KLASSE SPAKENBURG Quick Boys heeft zich in Spaken burg niet uit de kampioens race laten spelen. Tegen stander IJsselmeervogels, tot zaterdag nog in de strijd om de derde periodetitel, slaagde er niet in als kam- pioenendoder te fungeren. Met een 0-1 overwinning op zak keerde Quick Boys uit eindelijk naar Katwijk terug. Nog altijd in de race om het kampioenschap van 1A, maar ook nog altijd met een punt achterstand op koplo per Noordwijk. Martin van der Plas bewees bij het dit seizoen naar de mid denmoot teruggezakte IJssel meervogels opnieuw zijn waar de voor de Katwijkse formatie. Na een half uur spelen was hij RIJNSBURG Uiteindelijk bleek Rijnsburgse Boys in het treffen met GVVV toch iets te laat wakker te zijn geworden. Weliswaar slaagden de Rijns burgers er in een laat stadi um nog in een 0-2 achter stand tegen het creatievere Veenendaal8e team volledig goed te maken, de over de gehele wedstrijd gebleken betere spelopvatting van GVVV wierp toch nog de voor RBB wrange vruchten af. On danks de controle, die de for matie van trainer Wijnands op de tegenstander leek te heb ben, werden de bezoekers in de slotfase via een treffer van invaller Hennie Halm beloond: 2-3. Een nederlaag die Rijns burgse Boys nog verder de eerste klasse-midenmoct deed inzakken. Een paar minuten lang leek het er in de beginfase op, dat de confrontatie een aantrekkelijke zou worden. Vermoedelijk door de warmte bevangen nam het tempo van de wedstrijd snel af en werd er meer en meer te ruggeschakeld naar al te traag combinatiespel. Deze tempori serende daad kwam goed in het die de enige treffer in dit duel realiseerde. Een vlot lo pende combinatie kende in Jaap Heerikhuisen het voor laatste station. Schuin voor het Vogels-doel staande werd Martin van der Plas aange speeld en een uiterst fraaie treffer in de rechterbovenhoek was het resultaat. De Katwijkse formatie beheer ste het duel met name in die eerste helft toch. Het niet aan wezig zijn van zieke Fred Eijs- de kraam van GVVV te pas. Rijnsburgse Boys kon niet echt een vuist maken, terwijl Vee- nendaal regelmatig via snelle uitvallen gevaar stichtte voor het doel van Wijnand Sloos. In de 23e minuut had deze tac tiek resultaat. De bal belandde uit een hoekschop van Piet van de Bovenkamp op het hoofd van Jan Veldhuizen: 0-1. Rijns burg raakte bepaald niet In pa niek en probeerde nog altijd rustig iets terug te doen. Henk van der Zwan kwam enkele ke ren in schietpositie, maar trof geen doel. Na nauwelijks vijf minuten In het tweede part werden de pu pillen van scheidende oefen- meester Wijnands nogal ruw wakker geschud. Nog steeds leek de greep op het spel van GVVV aanwezig. Derhalve was het weer verrassend, dat de Veluwenaren de bal achter Sloos werkten. Ab van der Bo venkamp strafte een misver stand achterin af met een lob over de ongelukkige doelman: 0-2. Toen moest er behalve berg en het snelle uitvallen van Martin Haasnoot - na een on gelukkige botsing liep Haas noot een forse jaap in het voorhoofd op - verhinderde Quick Boys niet het spel te dic teren. Het betere, meer ver zorgde combinatiespel aan Katwijkse zijde, betekende echter niet dat Quick Boys dui delijk als meest aanvallende formatie naar voren kwam. E- venals in de laatste, succesvol afgewerkte wedstrijden, speel- door Cas Zwaan ook door de anderen wat meer actie wor den ondernomen. Alleen de kleine achterspeler had tot dan toe menig zweetdruppel laten vloeien. Van der Zwan scoorde even later, maar had eerst hands gemaakt. Leo van Delft raakte geblesseerd en werd vervangen door de ook al niet fitte Jan Hogewoning. Een uit stekende wissel overigens, want het was dezelfde Hoge woning, die tweemaal een be slissende voorzet gaf. De eer ste keer werd het projectiel in gekopt door de GVVV-er Hans van der Lustgraaf, terwijl hij door Piet Haasnoot goed on der druk werd gezet. De keer daarop was het de Flap zelf, die fraai In de verre hoek kop te en de stand weer gelijk trok. De slotfase werd dus toch nog leuk. Rijnsburg bleef nu met wat meer motivatie komen. Martin Toet knalde van afstand hard in de handen van doel man Jaap Dillen en tegelijk bleven ook de counters van de gasten gevaarlijk. Drie minuten voor tijd werd de partij beslist. Niet door de Boys, maar door invaller Hennie Halm uit Vee- nendaal. Hij gebruikte de ont stane ruimte In de achterhoede van de thuisclub optimaal en schoof het leer simpel achter Sloos: 2-3. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 23 Jan Veldhuizen 0-1, 50 Ab van der Bovenkamp 0-2, 70 Hans van der Lustgraaf 1-2, 76 Piet Haasnoot 2-2, 87 Hennie Halm 2-3. Rijnsburgse Boys: Sloos, Nico Zwaan, van Delft (Jan Hogewoning), Perfors, Cas Zwaan, Toet, van der Voort, van Dijk, Haasnoot, van der Zwan, Peter Hogewoning. DAMESVOETBAL VIERDE KLASSE NIEUWEGEIN Nadat Ter Leede vorige week door VVOG al de nekslag was toe gediend, werd tegen Gei noord de derde nederlaag van het seizoen genoteerd. Een uitgespeelde ploeg van Henk Spaan kon geen vuist meer maken en moest toe zien, dat Geinoord door één treffer te maken er met de buit van door ging. De thuisclub was veel alerter. De Sassenheimers onder lei ding van aanvoerder Nanne Sluymer (evenals vorige week een zwakke wedstrijd spelend) hadden er duidelijk niet veel zin meer in. Hierdoor kreeg Geinoord de gelegenheid op de aanval te spelen. Fred Blok en Piet van Noort waren de belangrijkste kanshebbers. Toch leek de eerste helft doel puntloos te gaan aflopen. In de laatste minuut was het Cor Doelland, die het hiermee niet eens was en knalde hard en zuiver in de uiterste boven hoek. Doelman Wim van Hars kamp redde vooral na de pau ze weer zoveel, dat Ter Leede nog blij kon zijn met deze lage tegenscore. LEIDEN De laatste wed strijd van de B-jeugd van Quick Boys is meteen een goede geweest. Tegenstander Zwijndrecht, van tevoren ge zien als een moeilijk te over winnen ploeg, werd met een 6-3 nederlaag naar huis ge stuurd. Roodenburg versloeg Jodan Boys met 3-2. Quick Boys had een gehandi capte tegenstander tegenover zich. Al voor rust konden de Katwijkers de wedstrijd dan ook al beslissen, toen het al 3- 1 stond. Wim Koning maakte twee doelpunten, éénmaal scoorden Kees Varkeviser, Marco van der Plas. Adriaan Meijer en Kees-Jan van Duyn. Roodenburg had te lijden on der de hitte. Een 2-0 voor sprong door doelpunten van Ronald Goodway en Wim Pi- kaar werd door Jodan Boys teniet gedaan, maar John van Berkel wist de Leidse ploeg alsnog aan de zege te helpen. LEIDSE COURANT Het gouden hoofd van Ruud Bröring bewees zaterdag weer eens z'n waarde voor Noordwijk. Eerst was Bröring aanwezig om een voorzet van John van Dijk „vliegend" Lankhaar. Zijn tussenkomst betekende dat de eigen doel man Leyen te grote problemen kreeg: 1-0. En hoe Spijkenisse ook met succes hard werkte om de ruimte en de speelmo- gelijkheden voor Noordwijk te beperken, de beslissing leek te gaan vallen in het voordeel van het gretiger wordende Noord wijk. Dat creëerde langzamer hand een duidelijk kansenover- wicht, maar werd toen op een koude douche getracteerd. Want Spijkenisse, enige malen vergeefs van afstand uithalend, scoorde pal voor rust met zo'n poging van Bart Groeneboom. Doelman Dick Dortmundt van Noordwijk kon het vlak onder de lat belandende projectiel van Bart Groeneboom wel tou cheren, maar bemachtigde het leer pas achter de doellijn voorgoed: 1-1. Spijkenisse, vechtend voor definitieve af wending van het degradatiege vaar, mocht dus toch met per spectief gaan pauzeren. Na de thee zag Noordwijk aan vankelijk wederom geen kans de wedstrijd te beheersen. Een overwicht creëerde het wel, maar verder kwam het, on danks wat kansen, wederom niet. Totdat een harde diepte pass door John van Dijk niet MAANDAG 11 MEI 1981 PAG in te koppen en elf minuten later was Bröring Spijkenisse-doelman Hans Leyen bij de eerste paal opnieuw te snel af, een actie die goed was voor 3-1. alleen binnen de lijnen werd gehouden, doch via een fraaie trekbal op het hoofd belandde van Ruud Bröring, die zeer fel aanzettend met een kopbal voor 2-1 zorgde. Spijkenisse wenste met maximaal spelers wisselen het tij te doen keren, maar werd een klein kwartier voor tijd teruggewezen. Dit maal was het Jan Willem Bo- gers die met een hoekschop het gouden hoofd van Ruud Bröring vond, die vlak naast doelman Leyen koel inknikte: 3-1. En hoe Spijkenisse de za ken ook met positief spel bleef aanpakken en daaruit nog wat aardige mogelijkheden schiep, weer was het Noordwijk dat in casseerde. De invaller John Marijt bediende een plotseling vrij gelaten Bogers, die vlak langs een inkomende tegen stander van kort bij inknalde: 4-1. Dat Noordwijk op het eind nog onverwacht aan scorever hoging leek te gaan doen le verde uiteindelijk niets op. Noordwijk: Dortmundt, Westgeest, Spaanderman, Sluis, Smits, Strijk, Manuputty, Van Dijk, Gerlof (Marijt), Bröring, Bogers. Scoreverloop: 27. Lankhaar (eigen doel) 0-1, 44. Groeneboom 1-1, 66.' Bröring 2-1, 77. Bröring 3-1, 85. Bo gers 4-1. WERKENDAM 0|find looflijk overtuigends *e' heeft RCL de concil* U zaterdag laten wet >el men niet in aam wenst te komen voor^m t< datie. Kozakken Boyy de het slachtoffer van dig in levingsdrang van de en dorpers en verloo cans maar liefst 0-6. Ee 3iss (nog één punt was v< ie de voor een definitief sc' plaats), die de Rac de een moeizame tijd viJese klasseringen regefre nse middenmoot instuurt Hoewel het eerste pi "°e^ kansen bood aan beic uan hoedes, was het vooriLciU| in het laatste deel R( toesloeg. Dick van der fV0 de ruststand al bepaald eer door eerst Peter Piket h ceren, die via Eric van laar het leer weer op he jn van van der Bijl plaat A(p blonde middenvelder ki (Dg. stand resoluut naar dorps voordeel. De an bleef volledig in handen ,nCje brigade van oefenipl Theo de Waard. Na het bra ren bleef ook Kozakke _e|j positief voetbal spelen Tte de boys kon bij winst n C( periodekampioen,., waangS b€ ion worden gepakt roodwitte counters werden. Pierre van Gei scoorde 0-2, waarna Th - na de derde treffer Toen volgde de afrondi bjj een wedstrijd, die uite het duel van van Ger zou worden. Eerst levei ket een gouden pass, door van Gemerden voor doelman Arie Ott« verscheen en hem tevel schalkte. Even later we 0-5, omdat dezelfde reel ten koppend de assij Cees Ruis benutte. In fase nam de vleugelspe laatste goal voor zijn r< door de strafschop te ren, die gegeven was, Doeselaar te fors aan was getrokken: 0-6. NOORDWIJK Noordwijk heeft zaterdag de kansen op het kampioenschap in eigen hand gehouden. Maar hoe wel Spijkenisse in het Noordwijkse tenslotte dui delijk met 4-1 werd wegge vaagd, legde Noordwijk ook dit keer niet de overmacht van een zekere kampioene- ploeg aan de dag. Met de nog altijd op én punt ach terstand volgende streekge noot Quick Boys in de ach tervolging kan het op de laatste competitiedag dan ook nog zeer spannend wor den omdat Noordwijk slechts door een uit-over- winning op GVW de touw tjes definitief in eigen hand houdt. Tegen Spijkenisse was Noordwijk niet echt overtuigend aan het werk, kreeg het team van Buter na de bevrijdende openings treffer weliswaar het heft in handen, maar ook de gelijk maker tegen. Door het weer eens gouden hoofd van Ruud Bröring werd na rust het pleit beslecht. De eerste helft was al halver wege toen er enige sprake was van een betere ploeg. De tot dan toe met stoeivoetbal te qualificeren wedstrijd kreeg eindelijk een favoriet in de vorm van Noordwijk dat de aanvallen eindelijk in wat meer zag uitlopen dan aardige pro beersels. En al snel was daar ook het resultaat. Wonderlijk was de afwerking daarvan wel. Een door de sterk spelende John van Dijk uit een hoek schop fraai doch laag nabij het doel het strafschopgebied in gezonden bal werd door Timo Gerlof listig bewerkt en nog eens voor de zekerheid inge- knald door Ruud Bröring. Doelpuntenmaker werd echter tot zijn spijt de heftig afweren de Spijkenisse-verdediger Jan den de Katwijkers een behou dend spelletje, dit keer om IJs selmeervogels niet de gelegen heid te geven tot al te gevaar lijk counterwerk. LEIDEN Tegen het einde van de competitie probeert menig elftal nog snel even wat punten te pakken. De twee dameselftallen van Lug dunum konden terugzien op een geslaagde poging: beiden wonnen met 1-0. Het eerste van Zevenhoven, het tweede van Lyra 2. Omdat de Leidse selectie moest aantreden werden dit week-einde weinig wedstrijden gespeeld. In de interregionale zaterdag-competitie verloor KRV met 6-3 van Lyra. Arien Schaap (tweemaal) en Jacque line Pet scoorden de Katwijkse doelpunten. In de eerste klasse won SVLV met 5-1 van Valken '66. Met vijf invalsters uit de A1 een goede prestatie van de dames uit Voorschoten. Lonny Berk scoorde drie doelpunten, Marjolein Kraan maakte er twee. Janneke Varkevlsser scoorde tegen. Lugdunum pakte Zevenhoven met nipt verschil: 1-0. Marja de Winkel - een speelster uit het tweede- was de maakster van het doel punt. In de tweede klasse speelden KRV 2 en Alkmania 2-2 gelijk. Wendy en Brenda van Ruiten scoorden voor Alk mania. Lugdunum 2 werd op een gelukkige manier winnaar in de wedstrijd tegen Lyra 2. LEIDEN Sportclub Lisse heeft de titelkansen zaterdag uit handen gegeven. Koploper MVV'27 kwam op visitie in Lisse en had verslagen moe ten worden om de clubs op gelijke puntenhoogte te bren gen. De leider toonde zich een juiste, want de Sportclub werd op een 1-2 nederlaag getracteerd. GWS en De Sleu tels doen nog steeds kram pachtige pogingen om van de onderste plaatsen af te ko men. De Sassenheimers lij ken daar het meest succesvol in. Zaterdag werd Randstad Sport namelijk teruggewezen met 2-0. De Leidenaars speel den met directe concurrent Bergambacht 0-0 remise en bevinden zich nu samen met Schoonhoven onderin met 14 punten. GWS heeft er 15, ter wijl Te Werve daar een punt boven staat. Oegstgeest maakte er tegen DSS'26 niet veel van en eindigde even eens doelpuntloos gelijk. De topwedstrijd tussen Sport club Lisse en MVV'27 had de thuisspelers bovenaan kunnen brengen. Derhalve startte de ploeg met veel moed en ver wierf zich zo een overwicht. Het scoren verliep echter te moeizaam. Aad van der Poel knalde In vrije positie over en René Griffioen trof de lat van uit een vrije schop. Na een klein half uur verdween de bal uit een hoekschop over goalie Gerard Mens, waardoor Uil horst de stand koppend naar 0-1 kon tillen. Vijf minuten daarna schoot van Eeden in, nadat Kees van Wieringen een vrije schop wel erg zwak had geplaatst: 0-2. Na het pauze ren kwam Lisse nog even terug middels een doelpunt van Pe ter Slobbe, maar verder kwam de ploeg van de vertrekkende trainer Spiers niet. GWS en Randstad Sport be gonnen nogal chaotisch. De partij zou i.v.m. met een tour- nooi eerst dinsdag gespeeld worden. Door een misverstand moesten beide équipes toch opdraven en waren niet erg voorbereid. De Sport had er zelfs al twee tournooiduels op zitten. De Sassenheimers speelden nog het meest gemo tiveerd, want daar waren nog punten nodig om degradatie te ontwijken. Henk Vis was een keer dichtbij een goal. Pas hal verwege het tweede part was het raak, ondanks de aanval lende pretenties van beide elf tallen. Invaller Wim Boot trok uitstekend voor naar John van Dorp, die afrondde: 1-0. Slechts enkele minuten daarna was het dezelfde Boot, die dit maal Henk Vis bediende. De 2- 0 zou tevens de eindstand be tekenen. In de wedstrijd tegen mede degradatiekandidaat Bergam bacht moest De Sleutelt door een berg van achtf Iers heen worstelen om t M vijandelijke doel te ger II Dit lukte dus niet al te Aan beide zijden was slechts af en toe gevaarlij A laatste paar minuten g nog het meest intere Eerst werd Leidenaar Bos in kansrijke positie bilN het 16-metergebied ne '"Q1 haald. Arbiter Das zag er arei ter geen strafschop in. l.ïerv laatste 120 seconden m Isaac Klinkhamer een ov#"88' ding, waaruit wel een p* vloeide. De aanvoerder net Bergambacht was de Vliet(Wa' pe echter behulpzaam doe uns- leer op de lat te depon 0 "J11 Pim van Iterson maakt1 8ta meteen een corner van r« stand bleef dus 0-0. de Oegstgeest en DSS'26 wer' men erg zwak voor de van Onder invloed van het w aart weer werd er nauwelijks 00 werk verzet, om het over0* kwaliteit van het verto spel maar helemaal nietje hebben. De roodgele doe bov Cock Bouwman heeft sltaar tweemaal in actie hoeven 8adl men, terwijl zijn collega aa ™at overzijde al even weini doen had. Ton Werner ac de soms als enige voor sl doel. Eenmaal schoof de ,a9® een forse haardos voor® P< aanvaller de bal net naas 0™ doel, maar andere ka nei bracht hij door te lang gaan zelf om zeep. 9ea' Een speblwijze die ook na de hervatting slaagde. Zelfs was Quick Boys in dat tweede part gevaarlijker dan het nu wel aandringende IJsselmeervo gels. Mart van der Plas en Kees Zuyderduyn schatten goede mogelijkheden evenwel niet op hun juiste waarde. Aan de andere zijde was de thuis club pas in de slotfase dichtbij een treffer. Een van richting veranderde inzet van De Graaf kon slechts met de grootste moeite door Theo Guyt tot hoekschop worden gewerkt. Scoreverloop: 30 Mart van der Plas 0-1. Quick Boys: Guyt. Van Beien. Aande- wiel, Rienks, Haasnoot (Wim van der Plas), Van Duyn, Kuyt, Van Rooyen (Teun van der Plas). Heerikhuisen, Zuyderduyn, Mart van der Plas. Martin Dofferhof van Sportclub Lisse is net te laat om de doelman van verschalken. Het duel zou Lisse een kampioenschap kosten.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 14