Beide ploegen even veel kans Warmunda is in het voordeel MMO vol optimisme de eerste divisie in uitgeb^e] )is te rs hebt variantj ill xd4 5. ■C4 Kof na fori Warmunda en VTL gaan morgen uit maken, wie zich kampioen van de zondag afdeling mag noemen. Beide ploegen starten in Warmond met een gelijk puntenaantal en in de weten schap dat het de laatste competitie wedstrijd betreft moge het duidelijk zijn dat de winnaar zich kampioen en promovendus naar de KNVB mag noemen. Bij een gelijkspel zal waar schijnlijk een tweetal beslissingswed strijden volgen. Voor VTL is er niets nieuws onder de zon. De ploeg hikt al jaren tegen promotie naar de vierde klasse KNVB aan, verloor ook al wat beslissingswedstrijden en zal alleen al daarom de stap terug naar die gro te KNVB wel eens willen maken. Warmunda heeft in de afgelopen der tig jaar geen kampioenschap meer meegemaakt, maar was de afgelopen jaren wel steeds in de hogere regio nen te vinden. lattie Kantebeen: „Ver- nder de competitieopzet, alls aardiger voor ieder- 5 EIDEN VTL trainer attie Kantebeen - twee r geleden nog als mid- ivelder actief bij UVS - r geert in eerste instantie chend op de vraag of hij it overwogen heeft de tetbalschoenen weer aan trekken om zijn ploeg te trsterken, maar gaat er m toch serieus op in:„Nee, et echt overwogen, dat niet eens, ik ben nooit geschreven. Maar ik ge nt overigens wel dat het Iftal van VTL een type |1-I3 fl7 eler als ik nodig kan heb- de hoc%n. Ik denk dat een hele- 1 elftallen zo'n speler gebruiken. Zeker in achterste lijn, in vele ge ilen ook in de middelste lie. Om de verdedigings- n, zeker zo eentje als van armunda, te doorbreken is. 6...P|b je een zeker voetbal •rnuft nodig." VTL-OEFENMEESTER MA TTIE KANTEBEEN: antwoord van Kantebeen overeen met het wed- dbeeld van de eerdere uit- e, VTL-Warmunda, die in eindigde. De Leidse ploeg bracht een zeer groot gedeelte van de tijd op de helft van de tegenstander door, maar slaagde er geen moment in echt gevaarlijk te worden. De Warmonders bleven keurig overeind bij de VTL stormlo pen en waren in de counter een aantal malen zeer dicht bij meer doelpunten. Kante been dicht Warmunda dan ook de betere kansen toe voor winst en dus het kampioen- echap:„Ik denk dat Warmun da toch wel aan alle kanten in het voordeel is. Ons spel ligt hen wel, dat hebben we ook met het tweede gemerkt. Op vangen in de achterste lijn en dan zo snel mogelijk de aan val zoeken. Nou, gezien de kwaliteit van de spitsen van Warmunda levert dat dom weg een aantal gevaarlijke momenten op. Zo'n man als een Kees van Veen is mis schien niet de man met de meest verfijnde techniek, maar lastig, lastig! Loopt ach ter elke bal, voortdurend voel je z'n adem in je nek, in 90 minuten voetbal heb je als back altijd wel een moment, dat je de zaken niet helemaal goed beoordeelt. Plus het feit, dat ze de mentale ruggesteun hebben van, „we hebben ze i". Bij een aantal spelers van ons heeft de ge dachte post gevat, dat ze al leen maar gevaarlijk zijn, op het moment, dat ze balbezit hebben. Maar begin dan een individuele actie in de voorste lijn, niet rond de middencir kel, want dan is een passje veel effectiever." Wanneer VTL naast de titel zou grijpen, staat de ploeg na zes jaar bovenin de afdeling te hebben meegedraaid en ver schillende verloren promotie wedstrijden wederom met lege handen, terwijl de ploeg al even zo lang bekendheid geniet als een technische leuk voetballende ploeg:„Je hoort vaak: goh, dat VTL speelt zo leuk, maar je komt er nooit een steek verder mee. Wan neer we in de afdeling blij ven, zijn er twee mogelijkhe den voor volgend jaar, of zoals het nu loopt te verbete ren, de zwakke plekken eruit te halen, of op een andere speelwijze over te stappen. Misschien komen we dan wel een steek verder." De Leidse trainer hoopt dan op een andere competitieop zet, waarbij bijvoorbeeld de sterkere ploegen elkaar wat vaker ontmoeten:„Dit is on- aaardig, onaardig voor alle maal. En voor het niveau Warmunda en voor het ni veau Oranje-Groen/VN A." WARMONDSE TRAINER MART DE GROOT: Mart de Groot: „Voetbal- technisch komen we te kort". NOORDWIJK „Mattie Kantebeen mag van mij met VTL kampioen wor den" merkt Warmunda trai ner Mart de Groot plotse ling op, als het onderwerp collegialiteit onder afde lingstrainers ter sprake komt. Om vervolgens gnif felend verder te gaan met:,, volgend jaar, dan wordt Warmunda het dit seizoen." Wanneer de Noordwijkse oefenmees ter in Warmond- se dienst iets serieuzer het< komende duel beschouwt, geeft hij beide ploegen ge lijke kansen:„Je zal mij niet horen zeggen, we gaan VTL pakken. Waarom, waarom we wonnen daar een een gelijkopgaande strijd. Het is gewoon een fifty-fifty wedstrijd. Ik denk, dat het erg belangrijk is wie de eerste goal maakt". Mart de Groot, in het bezit van het B diploma, ging drie jaar geleden aan het werk bij Warmunda na enige tijd als jeugdtrainer van district West I gewerkt te hebben in het kader van jeugdplan Neder land:,,Ik ben elftalleider, trai ner en ik pomp de ballen ook op. Als je hoger komt, zijn dat allemaal gescheiden taken, is er een verzorger bij. Ik heb soms wel eens dat ik bepaalde spelmomenten mis, omdat ik bezig ben met verzorgen." Het eerste jaar behaalden de War monders 28 punten, vorig jaar werden 31 punten in de wacht gesleept en de opgaande reeks moet dan dit jaar bekroond worden met een kampioen- schap:„We zijn er vanaf de aanvang van de competitie vanuit gegaan, we spelen voor de bovenste plaats en ik weet wat we allemaal in huis heb ben. Voetbaltechnisch komen we duidelijk tekort. Maak je een optelsommetje van tech nische kwaliteiten, dan is VTL de betere ploeg. Ik heb een aantal jongens, waarvan je zegt, nou die kunrten echt hoger voetballen en een aan tal, die moeten tot het uiterste gaan, wil het resultaat heb ben. Ik heb als enige ploeg in de afdeling drie specifieke spitsen. We zetten de aanval len op over de vleugels en dan is de bedoeling goede voorzetten voor Kees van Rijn, een type spits als Van Kooten, maar dan op afde lingsniveau." Evenals Kantebeen vindt De Groot, dat er in de afdeling voor een andere competitieop zet gekozen zou moeten wor den:,,Je zou het wat aantrek kelijker moeten maken, al die ploegen spelen met z'n dertie nen voor één plaats. Ploegen als SJZ en Altior waren al weken voor het einde van de competitie kampioen. Nu be leven we dan toevalig een ge weldige climax. Nou dan zeg ik, maak bijvoorbeeld perio- detitels, 24 wedstrijden, de kampioen gaat automatisch over en dan zal er nog een vierdeklasser moeten degra deren, of je laat de periode kampioen tegen de een na laatste in de 4e klasse spelen." Warmunda sprokkelde - net als VTL trouwens - de punten soms moeizaam bijeen de laat ste weken. De Groot:,,Uit te gen ASC gelijk in de laatse minuut, afgelopen week tegen Stompwijkse Boys hetzelfde. Je kan het ook afdwingen, dat moet nog één keer gebeu ren en dat is zondag tegen VTL WILLEM SPIERDIJK kampioensteam van MMO. Knielend van links naar rechts: Gerrie van der Meer, Helma Volwater, Elly van uwen, Anita van der Laan, José Elstgeest en Leidy Vink. Staand: coach Karei Caron, Rleke Brunt, Truus ,'erse, Corrie Pennings, Connie Elstgeest, Cora van der Meer en Connie Disseldorp. HOOGMADE Voor sport - minnend Hoogmade was het afgelopen zondag groot feest. Het eerste damesteam van handbalvereniging MMO had die dag namelijk via een 66 puntendeling tegen het Wate- ringse Velo de titel in de lan delijke tweede divisie binnen gehaald. Dit kampioenschap houdt voor de Hoogmadese formatie automatische promo tie naar de eerste divisie in, dat wil zeggen naar de hoogste klasse in de vaderlandse veld- handbalcompetitie. Voor een „dorpsploeg' met een toch wel beperkt aantal leden uiteraard een prestatie van formaat. Voor trainer/coach Karei Ca ron betekent dit het vijfde kampioenschap in de zeven jaar dat hij bij MMO de scepter zwaait. Aanvoerster José Elst geest daarover: „Het aantrek ken van Karei Caron als trai ner/coach is indertijd een „gouden greep" geweest. Van een nogal heterogene groep heeft hij in een betrekkelijk korte tijd een hechte eenheid gesmeed. Onder zijn „bewind" zijn wij bovendien niet alleen speeltechnisch en -tactisch met sprongen vooruit gegaan, maar bovenal in mentaal opzicht. We blijven nu tenminste tot het eindsignaal doorknokken, en dat heeft ons in de afgelo pen zaal- en veldcompetitie toch de nodige punten opgele verd. Voor ons is Karei Caron de ideale trainer". Karei Caron reageert daarop: „Je kunt nog zo'n goede trai ner zijn, maar als het talent en de mentaliteit ontbreken, be reik je nog niks. Ik heb ge woon geluk gehad dat het ta lent bij MMO latent aanwezig was en over de mentaliteit van dorpsploegen hoef ik natuur lijk weinig te vertellen. Ik vind het overigens niet juist dat de trainer bij succes alle eer krijgt, de prestatie is na melijk door het hele team (de trainer/coach maakt daarvan dèel uit) geleverd". In de eerste divisie zal MMO het komende veldseizoen moe ten aantreden tegen gerenom meerde clubs als Hellas en Wings. Ook met de streekge- notes OASE en HVS zullen de Hoogmadese dames de strijd moeten aanbinden. MMO gaat derhalve een zwaar gemoet Karei Caron ziet voor z'n ploeg toch mogelijkheden: „Ik ben ervan overtuigd dat we het plafond van ons kun nen nog niet hebben bereikt Het team is duidelijk in de breedte gegroeid. In de afgelo pen zaal- en veldcompetitie is ai wel gebleken dat bij het wegvallen van basisspeelsters (in de loop van het jaar ver dwenen onder meer Riekie Brunt, Adrie van der Meer, Margré Volwater en Leidy Vink wegens blijde omstandig heden uit de selectie) de ploeg flexibel genoeg is om een en ander op te vangen. We zullen aan de voorbereiding van het komende seizoen extra aan dacht schenken. Het zou daar bij plezierig zijn om op eigen terrein tegen clubs van naam te „sparren". Het is dan echter wel noodzakelijk dat ons veld van een goede verlichting wordt voorzien. Wellicht dat de gemeente in dit kampioen schap aanleiding ziet deze har- tewens te vervullen. Tot op heden is de handbalvereniging in vergelijking tot MMO-voet- bal nogal stiefmoederlijk be deeld". Het is voor Karei Caron en z'n dames te hopen dat de vroede vaderen dit artikel lezen (en ter harte nemen). Onder redactie van Gert Jan Onvlee iy- maal gepasseerd. Een klap die zelfs bij gerouti neerde doelverdedigers hard kan aankomen. Achtmaal (2) Daarom deze foto. Als oppepper, als steun tje In de rug. En daarbij de hoop uitspre kend dat Groenendijk de resterende twee honderdzeventig minuten van de competitie op deze wijze kan doorbrengen. Immers: de redactie van Hutspo(r)t ziet ook volgend seizoen graag een Leidse hoofdklas ser in actie komen. En dan is de nul achter toch al een prettig begin. SV Krant Het is weer zover. Na een maandenlange voor bereiding kunnen de hoogtepunten van het huidige voetbalseizoen weer worden aangekon digd. Ook dit seizoen zal er dus weer worden gezaalvoetbald op het ASC-veld. En ook deze jaargang zal datzelfde terrein weer het décor vormen voor de traditioneel geworden ontmoe ting op het voetbalveld tussen de Leidse voet baltrainers en de Leidse Sportpers. Omdat wij er in deze rubriek ongetwijfeld nog nader op zullen terugkomen houden we het nu even op de data: 29 mei: trainers - pers, 31 mei: open zaal-veld. Foutje En weer kon een lontje worden ontdekt Het bijhouden van de stand van de Vierde Klas se A zondag is lasüger dan u denkt Blijk baar. Dit keer betrof het het puntentotaal van Randstad Sport De Voorschotense club had een puntje te veel toebedeeld gekregen en een nauwlettend volgend DOCOS-lid had dat ontdekt Niet zo vreemd natuurlijk, in deze voor bet roodwitte team zo donkere da gen is elke strohalm er een. En met het goe de totaal van vijftien punten is Randstad Sport nog te achterhalen... Twee - twee Voor de zesde keer nu al weer staat VTL in de Afdeling Zondag voor een uiterst belangrijke dag. Nadat de sprong terug naar de KNVB nu al vijf jaar achtereen net tekort bleek, mag Vlug Trouw en Lenig nu opnieuw proberen het kampioenschap van de Afdeling en promotie de grote Bond te sprt absolute afdelingstopper, waarin Warmunda als papieren favoriet zal aantreden. Omdat zelfs af delingsspecialist Willem Spierdijk zich in ge noemde beschouwing, waarschijnlijk terecht, niet heeft gewaagd aan een prognose, geven wij van Hutspo(r)t die maar. Twee - twee dus. (Op het resultaat van de dan noodzakelijk geworden beslissingswedstrijd ko men wij volgende'week in deze rubriek nog te rug). LEIDSE COURANT ZATERDAG 9 MEI 1981 PAGINA 13 Derny De door Joop Riethoven op die 28ste april georganiseerde wielerkoers stond gepro grammeerd als een wedstrijd achter derny's. Een wedstrijd dus waarin elke renner steun zou ondervinden van een van die grappige kleine motoren. Veredelde brommers, zeg maar. Het nut van zo'n ding is dat de renner achter die derny lekker op tempo wordt ge houden en daarbij redelijk uit de wind fietst Maar goed, genoeg technische, theoretische gegevens over die uiteindelijk door Joop Zoetemelk gewonnen Leidse wedstrijd. Over naar de uitvoering, de praktijk. Nu, daar mankeerde die dinsdagavond dus iets aan. Door alerte fotograaf Kees werd de bij deze afgedrukte foto dan ook lachend over handigd. Er klopt iets niet zo wist hij direct te melden. En wat ons betreft was bet ook wat logi scher geweest als die tweede derny vóór René Pijnen had gereden en niet achter het nu met Oosterbosch gevormde duo... Achtmaal (1) Het heeft Rob Groenendijk de laatste wedstrij den niet meegezeten. Net toen de UVS-stand in voor geblesseerde Chris Drillen burg met name in de duels tegen Xerxes en EDO uiterst suc cesvol had meegewerkt aan de revival van de Leidse hoofdklasser, in feite had bewezen ver rassend goed mee te kunnen komen op het hoogste amateurniveau, sloeg het noodlot in de ploegen van Elinkwijk en Hilversum toe. In twee tweede helften werd Groenendijk acht-

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13