niet.. Wil van der Laan redt het weer DOCOS-dames kampioen Zilveren Molen voor FC Amsterdam C JAN BAKENS WINNAAR DERDE TER AARSE MOTORCROSS Verzwakt Leids zaalvoetbalteam speelt geen rol van betekenis SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 MEI 1981 PAGINAry J( HAARLEM Nog voordat er echt een aanvang was gemaakt met het nationaal zaalvoetbalkampioenschap voor afde lingsteams, was gisteren in Haarlem al duidelijk dat er van het Leidse team ei genlijk maar weinig mocht worden ver wacht. Hoewel de Afdeling Leiden op in terregionaal niveau in Juffermans de En gel, Koosjardin, Glasbergen de Best en Van Rooyen Kaas toch uitstekend is ver tegenwoordigd, kon voor dit kampioen schap evenals vorig jaar weer geen repre sentatief, echt sterk team op de been worden gebracht. Reden voor tc-voorzit- ter Jos Vlasveld om enigszins ontmoe digd te stellen dat voor hem de lol er „op deze manier" toch wel af gaat: „Vorig jaar beleefde „Leiden" al een verschrik kelijke afgang, kon de ploeg zich om half twaalf na de eerste drie wedstrijden al weer gaan verkleden. En nu mag het gezien het aanwezige spelersmateriaal dan aanzienlijk beter zijn gegaan, tot op- Het Leidse team dat gisteren aantrad en on danks goede tegenstand opnieuw in de pou le werd uitgeschakeld, kon inderdaad zelfs met de grootste moeite niet als waardige re presentant van de sterke Afdeling Leiden worden gezien. Zo ontbrak bijvoorbeeld ie dere inbreng van Districtskampioen Juffer- mans de Engel. De Lissenaren zijn juist in deze periode met de kampioenen van Zuid 1 en Zuid 2 gewikkeld in een wedstrijden- reeks die een finaleplaats in de strijd om het kampioenschap van Nederland moet gaan opleveren, reden om het afdelingsteam links te laten liggen. Vlasveld: „Begrijpelijk, natuurlijk. Maar toch zal er in de nabije toe komst wel een gesprekje moeten plaatsvin den met Juffermans. Ook in het verleden is het immers wel vaker fout gegaan met de contacten tussen de afdeling en Juffer mans." Was de absentie van de Lissenaren dus vooraf al bekend, de afwezigheid van een drietal basisspelers niet. De dag voor het toernooi ontving Vlasveld het bericht dat Peter Hoge woning, Koos Bekooy en Gijs Guyt ondanks eerdere toezeggingen niet zouden verschijnen. Een teleurgestelde Vlasveld: „Peter, kreeg geen toestemming van zijn trainer Wijnands omdat Rijnsburg- se Boys 's avonds tegen Haarlem C moest voetballen en Bekooy en Guyt gaven geen reden bij hun afzegging. En dan mag Be kooy een hele goede zaalvoetballer zijn, als hij steeds maar blijft afschrijven valt er met hem natuurlijk niet te"werken. Nee, er moet nog veel gebeuren voordat de Afdeling Lei den eindelijk eens met de sterkst mogelijke opstelling in het veld zal kunnen komen." Met Rinie van Elk, Ron Bekooy, Hans van Leeuwen en doel verdediger Nico Groene- weg als op het laatste moment opgeroepen vervangers (Vlasveld: „Ik denk dat ik maandag zo'n veertig telefoontjes heb moe ten plegen") startte het door De Zwarte Wolf financieel gesteunde Leiden het toer nooi tegen Utrecht. Ondanks een veldover- wicht en een vroege voorsprong (doelpunt Van Elk) leverde dat duel de ploeg van coach Hans Neuteboom slechts een 1-1 ge lijkspel op. Onder aanvoering van een sterk spelende Jan van der Reijden bewerkstellig de Leiden in de tweede wedstrijd wel een knappe overwinning. In eerste instantie zet te Groningen de Leidenaars dan wel op een 0-2 achterstand, de geïrriteerde Noorderlin gen raakten die winnende marge in de slot fase van de enerverende partij toch volledig kwijt. Twee treffers van Ron Bekooy en een van Van Elk hielden Leiden op dat moment in de race: 3-2. Het sterke Limburg was de volgende tegenstander voor de Leidse acht. Na een snelle openingsgoal van Vic Her mans en een nivellerende treffer van Van Elk nam Leiden in dit duel het initiatief over. Omdat Leiden zich evenwel ook deze partij teveel bezighield met het breiwerk en Te weinig met afmakende viteiten, was het uiteindelijk toch dat via Leen Kiers de winst naar trok. De laatste wedstrijd in de poule (tegen terdam) was vervolgens nog slechts tistische waarde. Rotterdam vriendschappelijke partij eenvoudig Ron Bekooy, Hans van Leeuwen en Roo doelpuntten: 3-0. Het favoriete Limburg, dat in de poule een punt voorsprong op Utrecht en twee Leiden als winnaar finishte, bereikte ov gens, na in de halve finale van Gouda te hebben gewonnen niet het verwachte resuvr'J"^ taat. Dordrecht (in de halve eindstrijd stei\bieti ker dan Haarlem) hield de Limburgers in dt finale op 3-3 en nam vervolgens de noodzafSppi kelijk geworden strafschoppen beter. \dsch Het kampioensteam van DOCOS. Achter v.l.n.r. Leider Ton Zwagerman, Margreet Bavelaar, Yvonne Oo- mens. Carta van der Koog, Helml Verplancken, Carla Bavelaar, José Geerllngs, Bert Belt (grensrechter). Onder v.l.n.r. Petra Schlagweln, Karin Vermeulen, Katja van Es, Karin van Cleet, Helma Devllee, Moni que Sloos. Liggend: Jolanda Zonderop. LEIDEN Het was gisteravond dan eindelijk echt feest voor het damesteam van DOCOS. Hadden de Morschbewoonsters vorige week de champagne al aangebroken na de zege op Alkmania, gisteravond kreeg de titel het predikaat 'officieel' opgeplakt Te genstander LFC werd naar een kansloze <H) nederlaag gespeeld. Voor rust heersten de zenuwen nogal in de DOCOSgelederen. Omdat de vrouwelijke Kanaries niet in staat waren deze nervositeit uit te buiten, brak de rust met een dubbelblanke stand aan. Na de hervat ting liep het bij de thuisclub van een leien dakje. Toen Carla Bavelaar de openingstreffer verzorgd had gin gen alle remmen los en leverden drie doelpunten van Karin Vermeulen een 4-0 zege op. RCL IN ARMOEDIGE FINALE VERSLAGEN LEIDEN Er zijn knallender finales denk baar dan wat RCL en FC Amsterdam C er gisteravond van bakten ter afsluiting van net Zilveren Molentoernooi. Het merendeel van de 90 minuten leverde slaapverwek kend voetbal op, met als eindresultaat een 2- 1 zege voor de Amsterdammers. De drie tref fers vielen allen in de tweede helft, die daarmee nog enige opwinding kende. De Leiderdorpers leken allerminst over een ne derlaag in te zitten, want een gelijkmaker en een eventuele verlenging vormden voor spelers noch publiek een aanlokkelijk voor uitzicht. Bovendien lieten de semi-profs ook blijken 'professionele' overtredingen in huis te hebben. Arbiter Siera vond het kennelijk flauw om boekingen uit te delen in een vriendschappelijk duel, maar bewerkstellig de door die lankmoedigheid juist een weinig vriendschappelijk sfeertje... De eerste rondgang van het duel deed de mees te toeschouwers naar de behaaglijke haard thuis verlangen. De bal circuleerde voorname lijk op het middenveld, en daar vinden per de finitie niet de meest opwindende taferelen plaats. Van Leiderdorpse zijde ontbrak boven dien de nodige inspiratie, terwijl de 'Lieverdjes' zich meestentijds bepaalden tot het beperken van de persoonlijke fouten. De jeugdige Am sterdammers hebben best wel kwaliteit in de ploeg rondlopen, maar de angst om een misser te begaan resulteerde gisteravond in verkrampt spel. Armoede dus de eerste helft, waarbij al leen het schot van Gerard Hofman tegen de paal de saaiheid doorbrak. Saaiheid die ook in de tweede helft heerste, zij het in iets mindere mate. Voornaamste oorzaak van die 'opleving' was de treffer van Peter Pi ket in de 9de minuut. Ab Braat lanceerde in valler Sito Schalkers, die een schitterende rush besloot met afgemeten pass op Piket: 1-0. De Amsterdammers durfden nu wat meer risi co in hun spel te leggen, zonder echt druk uit te oefenen. Het bleek echter wel voldoende om de Van boêseiaar(ScMk'ên). Peter Piket (hier op archief In duel mefr* bies Noordwljk's Slem van Beveren) nam RCLtreffer In de finale tegen Am^rA^oef C voor z'n rekening. Het bleek unvuwe rabai doende voor een Zilveren Molen. de bc RCL-matheid af te straffen. In de 27ste liet voorstopper Hans Bastiani mvauer-Keepe nt Bruins met een kopbal kansloos, terwijl Ro& or/,pn Gillessen hem 10 minuten later het kunstje n pn deed. Ten De pupillen van trainer De Waard gooiden e V nog iets van een slotoffensiefje tegenaan, alleen Peter Piket was nog dichtbij een maker. Dat die er niet kwam zal door weinigen betreurd worden... PAUL VAN DER Scoreverloop: 54. Piket 1-0; 72. Bastiani 1-1; 82. Rijnsburgse Boys verslaat Haarlem RIJNSBURG Rijns- burgse Boys benutte de dinsdagavond om een oefenwedstrijd te spelen tegen het veredelde C- team van Haarlem. De Rijnsburgers draaien in de competitie de laatste tijd zeer matig en waren dan ook blij met de 2-0 overwinning, die wel licht het zelfvertrouwen wat opvijzelt. Voor rust draaide de Rijns burgse voetbalmachine op vol le toeren. Zulks resulteerde in de 23ste minuut in een zeer fraaie treffer van Piet Haas noot. De Flap haalde van 25 meter afstand snoeihard uit: 1- 0. Vijf minuten voor de pauze stond Haasnoot aan de basis van het tweede doelpunt. Z'n pass belande bij Martin Toet, die Cas Zwaan laticeerde. Diens schuiver in de rechter benedenhoek bezorgde RBB een 2-0 voorsprong bij rust. José Bakker jeugdkampioen tafeltennis HAZERSVVOUDE José Bakker, lid van de Hazers- woudse tafeltennisvereni ging Avanti, is tijdens de vaderlandse jeugdkampioen schappen winnares gewor den in de pupillencategorie. De Leidse, dochter van trai ner-coach Gerard Bakker en van de eveneens nog tafel- tennisactieve Trous, klopte de Idunaspeelster Helene Hop in de finale. José's zus Ellen werd tweede bij de aspiranten. Zij werd in de eindstrijd geklopt door Mi riam Kloppenburg. Avanti's Marijke Olsthoorn demon streerde in Culemborg ook dat ze met José en Ellen Bakker clubkampioene van Nederland in de teamcompetitie voor ju nioren werd. Immers, Marijke kwam in de jiiniorenstrijd tot de tweede plek. Ingrid van der Osseijaard bleef haar de baas in de eindstrijd. José Bakker en Claudia Verschoor werden bij het dubbelspel voor pupil len tweede. Tim van Steenbergen werd Nederlands welpenkampioen enkelspel. De Avanti-jongen, die met Gerard Bakker junior tweede in het dubbelspel werd, klopte Erik Mooy in de beslissende partij. Bij de jon gens junioren werd de Avanti- combinatie Robert de Groot- Alje Kamphuis tweede. Het succes voor Avanti kon overigens dezer dagen niet op. Want op het nationaal tafel tenniskampioenschap voor ge handicapten werd Joop van der Niet (25) eerste in de klas se lc. Zilver was voor hem en zijn maat Hans Kastellen weg gelegd in de klasse 2 dubbel spel. TER AAR De derde maal bleek voor Wil van der Laan en bakkenist Kees Hogervorst geen scheepsrecht. In de twee voorgaande edities van de Tei Aarse motorcross zag de caféhouder uit Ter Aar de overwinning aan zijn neus voorbij gaan. Van der Laan was derhalve gebrand op een overwinning voor eigen publiek. Aanvankelijk leek dat inderdaad te gaan lukken. Met ruime voorsprong sloot Van der Laan de eerste manche af. Ook het tweede gedeelte op het loodzware ei- cuit leek voor het Ter Aarse duo te gaan worden. Halverwege sloeg de pechduivel echter toe. I>e profiteurs heetten Jan Bakens en bakkenist Henk van Heek, die in de eerste man che een vierde plaats hadden weten te bemachtigen. Het tweetal uit Asten fi nishte met ruime voorsprong voor de equipe Van Heugten/Derks. De cli max van de derde Ter Aarse motor cross zat dus in de derde en laatste manche; de strijd tussen Van Heugten en Bakens met daarnaast de op de eindzege beluste Van der Laan. Na een zinderende race besliste Jan Ba kens die strijd evenals vorig jaar iri zijn voordeel. De derde Ter Aarse mo torcross werd door het slechte weer dan wel geen kassucces, een sportief succes was het zeker. De dit jaar voor de derde maal gehouden mo torcross van Ter Aar is inmiddels gepromo veerd van plaatselijke wedstrijd tot onderdeel van de Caballero-cup. Een bokaal die na drie wedstrijddagen wordt uitgereikt. Na de eerste race in Reek voerde Jan Bakens en passagier Henk van Heek het veld aan. De equipes Tony Bens/Jan de Wild en Ton van Heugten/Frits Kiggen volgden. Wil Van der Laan en Kees Hoogervorst namen een bescheiden zevende plaats in. Toch zou de tweede wedstrijd voor de cup voor Van der Laan belangrijk genoeg zijn om voor het nodige vuurwerk te zorgen. Hij reed immers voor eigen publiek en bovendien was er nog een prijs te verdienen; de Piet van der Laan bokaal. De door het slechte weer ge ringe hoeveelheid publiek kon dus een geladen Ter Aarse equipe aan de start verwachten. En Van der Laan maakte die verwachtingen waar. In de eerste manche pakte hij van meet af aan de kop en stond die niet meer af. Van Heugten, Van Gastel en Bakens volgden. De tweede manche leek een kopie van de eerste te wor den. Van der Laan was wederom als eerste weg. Een vastzittende stuurdemper deed hem echter de das om. Pas na ongeveer anderhalve minuut kon hij de strijd hervatten. Te laat om de voortrazende Jan Bakens, Ton van Heugten en Tonny Bens te achterhalen. Meer dan een dertiende plaats was er voor Van der Laan niet weggelegd. Ondanks die teleurstellende plaats werd de laatste manche de mooiste van de dag. Tegen d§ „gewoonte" in ging Van Heugten als eerste de bocht in en leek vastberaden die plaats te behouden. Van der Laan starte heel wat min der voortvarend. Bij de eerste doorkomstwas een achtste plaats zijn deel. Toch liep het an ders dan Van Heugten zich moet hebben voor gesteld. De man uit Amersfoort maakte een stuurfout waar de loerende Jan Bakens dank baar van profiteerde. Van der Laan was inmid dels aan een opmars begonnen. Halverwege de race had hij nog drie mensen voor zich: Han Veis (plotseling erg sterk gaan rijden), Rijn van Gastel en Jan Bakens. Een situatie die tot kort voor het einde van de race afgezien van on derlinge plaatsverwisselingen ongewijzigd bleef. Han Veis en André Godschalk kregen in de laatste ronde echter pech. De derde manche bracht derhalve winst voor Van Gastel, vóór Bakens en Van der Laan. De eindzege kwam hierdoor op naam van Jan Bakens, Van Heug ten werd tweede, Knuiman derde en Van der Laan vierde. Jan Bakens gaat de volgende wedstrijd om de Caballero-cup (Zaltbommel) als eerste man tegemoet. Uitslag junioren 125 cc: le: Piet van Putten (Bergsenhoek), 2e: Theo van Hoevelaken (Moordrecht), 3e: Koos van Wijk (Zoetermeer). Uitslag junioren viertakt: le: Jan Dinkelman (Lochem), 2e: Henk Wassink (Lochem) en 3e: Marcel Slotboom (Zwartebroek). MAARTEN NOOTER Wil van der Laan en bakkenist Kees Ho- gervorst stijlvol in actie tijdens de eerste, gewonnen manche van de Ter Aarse mo torcross. In de twee daaropvolgende rit ten zou het evenwel aanzienlijk minder gaan met het tweetal. BUNATIONAAL KAMPIOENSCHAP VOOR AFDELINGEN:

Leidse Courant | 1981 | | pagina 20