Meerburg-jeugd nationaal kampioen jazz-gymnastiek REGI0(J0UR)NAAL REGI0(J0UR)NAAL Fraaie expositie over Boven-Yolta in Yisserskapel Minister stelt afdekdeken golfslagbad in gebruik Progressieve krachten in Zoeterwoude gebundeld Sfeervolle stoet trekt door Bollenstreek Creatief Alkemade stelt werk ten toon Automobilist gewond Brand in bakkerij ?EGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 4 MEI 1981 PAGINA 5 0-200* sTCZ ZOETERWOUDE De jeugd van gymnastiekvereniging Meerburg heeft zich gisteren uitstekend gemani festeerd tijdens het Nederlands kam pioenschap jazz-gymnastiek in het Limburgse Roermond. Met een eerste en derde prijs keerde het Zoeterwoud- se gezelschap huiswaarts. Minder goed verging het de damesgroepen. Nadat de jazz-gymnasten tweemaal achtereen de nationale kampioens- vlag konden hijsen moesten de pupil len van trainster Thea van Tongeren met mindere klasseringen genoegen nemen. Voorzitter Jan van der Meer en trainster Thea van Tongeren zien overigens de toekomst optimistisch tegemoet. „Ik heb de indruk dat de grote technische vaar digheid van onze vrije oefening niet werd onderkend. Bij ons zat er erg veel muzikaal ritme in terwijl diverse andere groepen louter hun oefening hebben ge draaid. Van deskundigen en andere groepen heb ik in ieder geval vernomen dat we op de goede weg zijn", aldus Thea van Tongeren. Voorzitter Van der Meer voegt er aan toe dat de resultaten van de dames bene den de verwachting zijn gebleven doch dat heeft zeker niet aan de leiding of de inzet van de deelneemsters gelegen. In het betoog klonk min of meer door dat de jury het muzikale jazz-werk van Meerburg nauwelijks aan kon. De dames moesten nu genoegen nemen met een vijfde en achtste plaats; een schril con trast derhalve met vorig jaar toen „goud" en „brons" werd behaald. Maar wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en wat dat betreft zit Meerburg goed. Het eerste meisjesteam scoorde 23.10 - punten 6.65 voor de verplichte oefening en 16.45 voor de vrije oefening - hetgeen een nationale titel opleverde. Daarmede bewees Thea van Tongeren andermaal uit het goede jazz-gymnastiekhout gesne den te zijn. Na Olympia uit Roermond zorgde het tweede Meerburg-team - ge traind door Jacqueline van der Heijden - voor een surprise door als derde te eindi gen. Morgenavond - dinsdag - wordt in de Eendenkooi aan het Kooikerspad een jazz-demonstratie gegeven waarbij een ieder van harte welkom is en de kwali teiten van de jazz-gymnasten van Meer burg met eigen ogen kan zien. •Spargo sluit tweede lustrum Kommunikatie Warmond af -3825; WARMOND Zaterdag zette de vereniging Kommunika- wrie« Warmond de festiviteiten rond het tienjarig bestaan -i9oo! voort met een feestmiddag voor de kinderen en een gezellig eu!*ni samenzijn in de avonduren voor de volwassenen. landM Het Theater Amsterdam bracht in 't Trefpunt een erg spannend onniM toneelstuk voor de jeugd. Voor de allerkleinsten was net mis- üacwi schien wat ingewikkeld maar de wat grotere kinderen leefden i zichtbaar mee. 's Avonds bracht hetzelfde gezelschap een gezelli ge revue voor de leden van Kommunikatie Warmond, otertn. Deze vereniging werd tien jaar geleden opgericht in de wijk En- !25'oi depoel met als doel de bewoners van de nieuwe wijk met elkaar in contact te brengen en samen onder meer problemen ten aan zien van de woningen en wensen met betrekking tot de inrich ting van de wijk te bespreken. Deze oorspronkelijke buurtvere niging is in tien jaar uitgegroeid tot een contact- en gezellig heidsvereniging voor heel Warmond met verschillende activitei ten. Voor de verschillende leeftijdsgroepen zijn er onder meer kaar tavonden, jazz-ballet, jeugdsoos, vakantiebezigheden en dergelij ke. De viering van het tienjarig bestaan is al in januari begon nen met een receptie en wordt in de komende week afgerond met een fondue-avond voor de medewerkers in 't Trefpunt en een optreden van de groep Spargo op zaterdagavond in hetzelf de gebouw. Noordwijkse 160- 53-84. S ondernemers 8 st.: 5-270. ilderij: voeren actie tegen raadhuisplan NOORDWIJK Het be stuur van de Noordwijkse Ondernemersvereniging heeft haar leden opgeroepen tot het bijwonen van een al gemene ledenvergadering op dinsdag, 12 mei a.s. in het „Hof van Holland". De aan leiding tot de oproep is het besluit van de gemeenteraad i om het ontwerp-bestem- mingsplan „Raadhuis en omgeving" ter visie te leg gen, zonder de in het ver keersplan nodig geachte par keervoorzieningen te garan- deren. Een en ander is voor het be stuur reden om zich over deze zaak nader te beraden. Om een verantwoord standpunt te bepalen acht het bestuur het noodzakelijk, dat de leden zich uitspreken over het te voeren beleid. Gezien het grote belang van de leden bij het verkeers plan, rekent het bestuur op de aanwezigheid van alle leden. De vergadering begint om acht NOORDWIJK Met het in schakelen van een Voltaans muziekje opende burgemees ter mr. Bonnike zaterdag middag in de Hervormde Kapel aan de Hoofdstraat een expositie over Boven- Volta. Hij verbond aan de ceremonie een enthousiaste speech, waarin hij lof toe zwaaide aan de Noordwij- kers, die keihard willen werken om de bevolking van Opper-Volta te hulp te komen. Een van hen, de heer H. Keu zen, die zelf als SN V-er in Volta had gewerkt, gaf een uiteenzetting van de activitei ten, die ontwikkeld waren sinds 1977, toen de gemeente raad van Noordwijk besloot om jaarlijks 50.000,- op de begroting te regerveren voor een project in de derde wereld. De keuze.was daarna gevallen op onderwijsprojecten in de dorpen Kéra, Kosso en Sou- kuy in Boven-Volta. Een stuurgroep onder leiding van de burgemeester, een werk- goep bewustwording en een werkgroep akties trachten aan het ontwikkelingswerk in Noordwijk gestalte te geven. De totale kosten van het edu catief centrum voor de Vol- taanse dorpen wordt geraamd op ruim 664.000,-. Het aan deel van de gemeente Noord wijk bedraagt ruim vijf ton en tot en met februari jl. heeft Noordwijk daarvan ruim f 300.000,- betaald. De heer Heuzen zei te hopen, dat de Noordwijkse gemeenschap en straks misschien de gehele bol lenstreek zich zal blijven in zetten voor de ontwikkelings samenwerking met Boven- Volta. De expositie is in hoofdzaak gewijd aan de kunst en de kunstnijverheid in het Afri kaanse land. Veel beziens waardigheden zijn hier bijeen gebracht. Ook staan er talrijke gebruiksvoorwerpen uitge stald, zoals de nogal primitief aandoende „hak", die in de landbouw wordt gebruikt en de originele graanstamper. Prachtig fotomateriaal geeft een beeld van het leven en werken in het land, de kleder drachten, de dansen en andere folklore. De expositie omvat verder een grote collectie bronzen kunstvoorwerpen, die voor een deel zijn uitgestald in grote glazen vitrines. Pronk stukken uit de verzameling zijn de kerststal en een schaakspel met bronzen stuk ken. De tentoonstelling is tot en met 10 mei dagelijks te be zichtigen en wel van twee tot vijf uur en van zeven tot ne gen uur (zaterdag en zondag van een tot vier uur). RIJNSBURG Minister P. Beelaerts van Blokland van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening heeft zaterdagmorgen de iso lerende afdekdeken van het Rijnsburgse golfslagbad in gebruik gesteld. Hij deed dit door middel van een druk op de knop, waar door de deken automatisch werd opgerold. Hierna kreeg het publiek de gelegenheid een frisse duik in dit grootste golfslagbad van Nederland te nemen. Na het officiële gedeelte sprak burgemeester W. de Roos van Rijnsburg over de energiebe sparing die de aanschaf van de afdekdeken met zich meebrengt. Als een van de eersten heeft Rijnsburg met de aanschaf van de deken ge bruik gemaakt van de subsidie-regeling „beper king energieverbruik in de non-profit sector". Het ministerie subsidieert 15 procent oftewel 42.000,— van de totale aanschaf van 170.000,-. Minister Beelaerts stelde in zijn toespraakje dat Rijnsburg deze investering er binnen vijf jaar uit kan hebben. Hij prees de positieve instelling van de gemeente Rijnsburg ten aanzien van energiebesparing. De minister ging ook nog in op de hem ter ore gekomen klachten van on- wonenden over geluidshinder. Hij zei zelf ook in de nabijheid van sportterreinen te wonen en het geluid dat daarvan uitgaat, bepaald niet als hinderlijk te ervaren. tiatief van Progressie! terwoude (PZ) de bunde ling van progressief denken de en voelende mensen in Zoeterwoude heeft on langs een discussie plaatsge had met als onderwerp de relatie van PZ met de lande lijke politieke partijen als PvdA, D'66, PPR en PSP. De situatie tot nu toe was na melijk zo, dat de gemeente lijke politiek werd bedreven door PZ, terwijl de afdelin gen van de landelijke pro gressieve partijen zich be paalden tot provinciale na tionale en internationale za ken. Deze situatie werd door een aantal leden van deze partijen als ongewenst beschouwd, om dat op deze wijze een aantal leden van deze landelijke par tijen was uitgesloten van het bedrijven van politiek op ge meenteniveau. Dit was voor PZ aanleiding een gemeen schappelijke ledenvergadering te houden van alle in Zoeter woude aanwezige progressieve politieke partijen. Tijdens deze vergadering werd unaniem besloten dat vanaf nu PZ volledig openstaat voor ie dereen die lid is van PvdA, D'66, PPR en PSP zonder de verplichting lid te worden van PZ. Wat blijft is dat uiteraard mensen die geen lid zijn van een landelijke partij lid kun nen zijn van PZ (kosten ƒ20,- per jaar). Een en ander betekent dat le den van landelijke partijen volledig kunnen meedoen in de werkgroepen van PZ en de programmacommissie. Ook hebben deze leden actief en passief kiesrecht bij het sa menstellen van de kandida tenlijst van PZ. Leden van PvdA, D'66, PPR en PSP kun nen dus zonder meer kandi daat staan op de lijst van PZ voor het gemeenteraadslid- maatschap. De fraktie van PZ legt dan ook in het vervolg verantwoording af aan de ge zamenlijke ledenvergadering. Als presidium voor de geza menlijke ledenvergadering zijn gekozen Frans de Graaff (voorz.), Wil Ooyendijk (secr.), Ton Smit (D'66), Wil Blanken- stijn (PvdA) en Corry Wouters (PZ). Deze nieuwe formule betekent voor Progressief Zoeterwoude een betere mogelijkheid zich te profileren, een versterking van de progressieve krachten en meer duidelijkheid voor de kiezers. Een van de 80 deelnemende combinaties. NOORDWIJK De Bollenstreek was giste ren gedeeltelijk het domein van milieu vriendelijke en zuinige vervoermiddelen. Antieke rijtuigen getrokken door diverse soorten paarden reden vanuit Noordwijk via Noordwijkerhout, Lisse, Sassenheim en Voorhout terug naar Noordwijk. Het geheel was georganiseerd door de evene mentencommissie Noordwijk en werd in goede banen geleid door de vereniging van het aange- spanen paard „In het gareel". Ongeveer 80 combinaties uit geheel Nederland verleenden medewerking aan dit evenement. Noordwijker hout was het eerste doel van de rit. De „Kom missie Noordwijkerhout 750 jaar" verzorgde een défilé voor het gemeentehuis, dat werd op geluisterd door de muziekvereniging St. Jeanne d'Arc. Aan de deelnemers werden bloemen en een vaantje overhandigd. De volgende pleister plaats was de Spekkelaan in Lisse, waar bij ma nege De Puntenberg een wijnstop was ingelast. Vervolgens trok men naar Sassenheim om daar de inwendige mens te versterken. Het laatste deel van de tocht bracht de stoet naar de Koningin Wïïhelminaboulevard in Noordwijk voor een individuele presentatie van de diverse aanspanningen. Het geheel werd van commentaar voorzien door de heer Loe rakker. Zwitserse en Oostenrijkse boodschap penwagens en uitgaanswagens, omnibussen, di ligences, speelwagens, landauers, wagonnettes, calèches, tilbury's, veld- en jachtwagens, een postkoets met vierspan, melkbrikken en een Tsjechisch oogstwagentje uit lang vervlogen tij den trokken aan de toeschouwers voorbij. De straffe wind en een spaarzaam schijnend flauw zonnetje waren er de oorzaak van dat de koetsiers en nun passagiers tot op het bot ver kleumd waren. Toch werkten ze tot het laatst toe mee aan het evenement met aan de finish een hartversterkende (en hopelijk ook hartver warmende) verrassing. Rijkspolitie te paard en op de motor begeleidde het geheel. Veel van deze combinaties zijn morgen in Sassenheim opnieuw te bewonderen. Dan vindt namelijk een wedstrijd ringsteken voor aangespannen paarden plaats. Trouwe leden gehuldigd OUD ADE Een aantal trouwe leden van het kerk koor van de Bavokerk in Oud-Ade is het afgelopen weekeinde gehuldigd. De he ren Chr. en P. van der Geest ontvingen uit handen van pastoor Schrama de gouden eremedaille van de Neder landse Gregoriusvereniging. Zij zijn 40 jaar lid van het zangkoor. De heren A. van der Poel, H. Pennings en C. Roos ontvin gen de zilveren medaille van de Gregoriusvereniging van wege hun 25-jarig lidmaat schap. Pastoor Schrama betrok Inbraak tijdens kerkgang KATWIJK Terwijl de be woners naar de kerk waren, is zondagmorgen ingebro ken in een woning aan de Salomon Huygenslaan in Katwijk. De achterdeur werd openge broken en alle kamers werden doorzocht Uit een kast in de huiskamer werd een bedrag van duizend gulden geroofd alsmede enkele sieraden. Burgemeester drs. P.J. Botten opende zaterdag de ten toonstelling „Kreatlet Alkemade". Een expositie, die het werk van creatieve Ingezetenen van de gemeente toont. De tentoonstelling wordt gehouden In de Alkeburcht In Roelotarendsveen. Op de tentoonstelling Is naast het zeer uiteenlopende werk van de Ingezetenen (keramiek, schilderijen, tekeningen, borduurwerk), een stand van de werkgroep Oud Alkemade te vinden. Deze werkgroep stelt oude dingen, die betrekking op de gemeente heb ben ten toon. Onder^peze spullen zijn oude kaarten van het hoogheemraadschap, schilderijen en een verzame ling tin. De expositie in de Alkeburcht duurt tot en met 10 mei. De groep Mo. Popconcert De Grashoek In de tennisbal De Grashoek houdt de stichting Kul to- rele Activiteiten Noordwijk zaterdag 9 mei een pop concert met de groepen Mo en Double Dutch. Deze laat ste formatie is afkomstig uit Noordwijk. De toegangs kaarten kosten 7,50 gulden. 5 mei (1) In de Zoeterwoudse dorpskern wordt morgen ter gele genheid van Bevrijdingsdag een bescheiden feestepro- gramma afgewerkt. Jongens en meisjes van de vijfde en zesde klas van de lagere scholen kunnen vanaf ne gen uur deelnemen aan een voetbaltoernooi in sport park Haasbroek. De finale is rond twee uur. Er wordt gestreden om de Jasta-wisselbeker. Tafeltennisvereni ging .Zoeterwoudehoudt vanaf twee uur in gebouw ,,'t Centrum" open tafeltenniswedstrijden voor jong en oud. De deelname is gratis. 5 mei (2) Ook in Warmond zijn wat festiviteiten op touw gezet door de vereniging tot viering van Warmonds feesten. De dag wordt om tien uur feestelijk geopend met een muzikale rondgang van „St. Matthias". Van half elf tot half een is er in het Trefpunt een koffie-concert met de „Stoorzenders". Tijdens dit concert mogen alle kinderen een tekening inle veren over het onderwerp „Bevrijding". Van twee tot vijf uur zijn er eveneens in het Trefpunt klaverjas- en sjoel- wedstrijden. De prijswinnaars van de tekenwedstrijd wor den om vijf uur bekend gemaakt, 's Avonds maakt vanaf half acht de brass band" een muzikale rondgang door het dorp. 5 mei (3) In Ter Aar wordt ter gelegenheid van Bevrijdingsdag een fietspuzzeltocht gehouden vanaf twaalf uur. Deel nemers kunnen zich nog tot half drie inschrijven bij De Schakel in Langeraar, in het gebouw van de Ter Aarse ijsclub in Papenveer of in het dorpshuis van Ter Aar. De controleposten sluiten om half vijf. Vanaf twee uur worden er op het terrein aan de Westkanaal- weg weer motorcrosswedstrijden gehouden waaraan zo'n tweehonderd motorrijders deelnemen Tear Fund De Katwijkse werkgroep van het Interhationaal Evangeli sche Hulpfonds 'TEAR FUND' organiseert op woensdag 6 mei een concert in de Dorpskerk van Katwijk aan den Rijn. Aan de uitvoering wordt meegewerkt door de zange res Reinata Heemskerk. Het concert begint om acht uur. Olaf Viruly De pianist Olaf Viruly geeft zaterdag 8 mei een recital in het muziek- en creativiteitscentrum Artopa aan de Grevelingstraat 50 in Lisse. De pianist kondigt zelf zijn nummers aan en zal een keuze maken uit piano- werken van Chopin, Liszt, Rachmaninov, Liadov, Khatcbaturian, De Falla, Albeniz, Granados en Schu mann, waarbij hij vooral aandacht besteed aan de vele, weinig gehoorde kleine pianowerken. Het pu bliek kan op deze recital, tevens open avond tussen de nummers door binnenkomen of weggaan. Er zijn een aantal langere koffiepauzes ingebouwd. Daardoor zal extra lange recital, die tevens is bedoeld om een wat lossere stemming te creëren, tot omstreeks 23.30 uur duren. Gratis toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar bij Idé, Kanaalstraat 70 in Lisse. 100 jaar onderwijs In het kader van de festiviteiten rond „100 jaar onderwijs in Hoogmade" wordt er zowel vrijdag 8 als zaterdag 9 mei een cabaret/revue avond gehouden in De Schuur in Hoog made. De voorstelling is geënt op gebeurtenissen op de school en/of herkenbare situaties op scholen in het alge meen. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar bij supermarkt Witteman en rijwielhandel Bank in Hoogmade. De kaarten voor vrijdag kosten twee gulden en voor zaterdag vier gul den. Het prijsverschil wordt veroorzaakt door het zoge naamde „bal-na" dat op de zaterdag voorstelling volgt Fascisme In dc 'JOIN-vleugel' van het Noordwijkse dorpshuis De Kuip zijn zaterdag 9 mei en 16 mei themabijeen komsten over het fascisme. De organisatie is in han den van een werkgroep van de KWJ-Leiden. Tijdens de eerste bijeenkomst wordt ingegaan op de ontstaansge schiedenis van het fascisme. De tweede avond staat in het teken van recente fascistische ontwikkelingen. Beide onderwerpen worden geïllustreerd met filmma teriaal. De bijeenkomsten beginnen om acht uur. Gesloten In verband met de feestdagen zullen diverse gemeentelijke afdelingen in het Ter Aarse gemeentehuis morgen 5 mei en Hemel vaartdag, 28 mei, zijn gesloten. Ook is de regeling van het ophalen van huisvuil veranderd. Route 1 (Aard- am-oost en Korter aar), die morgen zou worden gereden, is verlegd naar woensdag 6 mei. Route 3 (Aardam-west), die gereden zou worden op donderdag 28 mei, is verlegd naar vrijdag 29 mei. teravond opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden, na dat hü op de Herenweg in Warmond tegen een boom was gere den. De automobilist was na een inhaalmanoeuvre in een slip geraakt. De auto raakte onherstelbaar beschadigd. WARMOND Brand heeft gisteravond flink wat schade aangericht in bakkerij Schavemaker aan de Dorpsstraat in Warmond. De bakkerij is voorlopig enkele dagen gesloten. De brand werd rond half zes ontdekt. De brandweer was het vuur snel meester, maar kon niet voorkomen dat een opslag-

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5