Crescendo gedegradeerd MMO promoveert naar eerste divisie Succesvolle opening voor Alphians OASE TROEFT ANIMO AF SPORTTRIBUIME ZUIDERKWARTIER MIST TITEL Irerachic JG heef bdstrijd eevler/V namen a idden d een ihterstar ivolg va jhe opsl n en Jo )g voor een v oen Hai Ear. Dirl |n van P |n, waar Irerlies Jarles K )odfase ferschre I goed Bid In it hoofd jrste tec fkleinde I overw LEIDSE COURANT MAANDAG 4 MEI 1981 PAGINA 2(53 Wlm van Vliet van De Algemene stijlvol (met bal) In actie. Wim Barendse verdedigt voor Crescendo. LEIDEN Na de kansloze 11—6 ne derlaag tegen stadgenoot De Alge mene was Crescendo geen revanche vergund. DKC, de derde degradatie kandidaat won namelijk van OSCR en veroordeelde daarmee de ploeg van coach Frans de Haas tot degra datie. Ook winnaar De Algemene is nog niet zeker van lijfsbehoud en dient nu te winnen van datzelfde DKC. Tegen Crescendo waren de Leidse Houtbewoners duidelijk de betere ploeg. Via een 5—4 ruststand eindigde de stadsderby tenslotte in een duidelijke 11—6 overwinning voor De Algemene. Al vanaf het eerste fluitsignaal toonde De Algemene zich de betere ploeg. De wlt-blauwen combineerden makkelij ker, maakten meer tempo en waren bovenal aanvallend gevaarlijker. Al na elf minuten was het 30 door fraaie treffers van Ruud van Vliet, de terug gehaalde routinier Aad Rusman en Wlm van Vliet. Aanvallend kwam Cres cendo maar nauwelijks in het stuk voor. Toch was het Ria Baak die na een kwartier voor een tegentreffer zorgde. Het overwicht van De Algeme ne bleef maar kwam niet in de stand meer tot uiting. Want tot tweemaal toe beantwoordde de ploeg van coach Frans de Haas treffers van De Alge mene nog in dezelfde minuut. Daar door leek de 5—4 ruststand nog alle mogelijkheden In zich te hebben. Na een kwartier In de tweede helft klapte Crescendo echter Ineen. Na 75 van Louis Kok liep De Algemene weg naar 95 door treffers van Ruud en Truus van Vliet, waarna de wedstijd op slot ging door uitgebreid combinatiespel in het aanvalsvak. Ria Baak scoorde nog wel tegen, daarmee de Cresóendo-su- prematie van dameszijde (5 treffers) duidelijk aantonend, maar daar bleef het bij. Eindstand werd 116 met doelpunten van Ruud van Vliet (2), In eke Swaak, Truus van Vliet en Wim van Iterson voor De Algemene en van Ria Baak (2), Debbie Blog, Carolien Braggaar, Marlies Brouwers en Louis Kok. BRAM VAN GENT LEIDEN Voor slechts weinig ploegen Is het vervolg van de veldkorfbalcompetitie nog in teressant nu de meeste beslissingen in het voorlaatste weekeinde gevallen zijn. Middels een forse 6—11 overwinning op ZKV gooide Fides Pacta de laatste, al theoretische degra datiezonen van zich af. De al even theoreti sche titelkan8en van Zuiderkwartier verdwe nen na een kansloze 8—5 nederlaag tegen Kwiek uit Den Haag. Hoewel Pernix met 4—3 verloor van TOP zijn hier de titelkansen ge bleven. Het laatste duel, toevalligerwijze te gen concurrent GKV zal Pemix nu wel moe ten winnen. Onderin won Ons Eiland met 9— 6 van het tot degradatie gedoemde Kinder dijk. Derdeklasser Tempo won met 3—2 van streekgenoot Velocitas en verzekerde zich zo van handhaving in het district. Geen moment heeft Fides Pacta bij tegenstan der ZKV de illusie gewekt dat er punten te ver dienen zouden zijn. Kostbare punten die de Zaandammers van, de nu onvermijdelijke, de gradatie zouden kunnen redden. De Leidse ploeg was veruit de sterkste en na twintig mi nuten stond er al een 0—4 stand op het score bord, na treffers van Ronald van de Velde, Dlck Onderwater, Wim Steenbeek en Henny Piket. De produktie haperde even in de derde opstel ling waardoor ZKV op 2—4 kon komen, maar nog voor rust was de draad weer opgepakt: 26. De voorsprong liep op tot 2—10 alvorens de ploeg van coach Jan Hensen de teugels wat liet vieren. Zo kon het nog 6—11 worden, door treffers van Dlck Onderwater (3), Joke Noor- dervliet (2), Henny Piket (2), Wim Steenbeek, Nico Pikaar en Aad de Vos. Noch Keizer Karei noch De DanaYden wenste zich overmatig In te spannen In een duel dat al leen maar ging „om des keizers baard". In schril contrast met de matheid stonden echter de vele overtredingen aan beide kanten. Cees Christiaanse opende de score voor het Leidse twaalftal waarna Hennie Evllee voor 1—3 zorg de. Het derde aanvalsvak miste echter alle zui verheid en doordat ook Keizer Karei weinig ge vaar kon stichten werd het pas in de slotfase gelijk. Cees Christiaanse bewerkstelligde ten slotte de puntendeling die op de formulieren kwam: 4—4. Na de diensten aan Pemix bewezen door concurrent GKV (G) van de kop van de rang lijst te stoten, wenste TOP de Leidenaren niets meer cadeau te doen. TOP won de etreekderby dan ook verdiend met 4—3, doordat het zich leeg wenste te spelen. Maar ondanks de nederlaag bleven de kansen voor Pernix op de titel onverminderd bestaan. Concurrent GKV kwam tegen Vriendenschaar niet verder dan een 7—7 gelijkspel, waardoor beide ploegen nu samen aan kop gaan. In de tweede helft bleek Pernix duidelijk niet bestand te zijn tegen de voortdurende pressie die TOP uitoefende. Voor rust had de ploeg van coach Ruud van der Horst ai wel een vel- doverwicht gehad, maar had teveel kansen no dig en er werd zelfs een strafworp gemist. Twee gave akties van Pernix-speler Janko Breedveld waren in de slotfase van de eerste helft goed voor 0—2. Eenmaal scoorde hij zelf, waarna hij een door Peter Kuipers benutte strafworp forceerde, na rust kon Pernix voorsprong toch niet vasthouden. In de t opstelling kwam de handicap van de Leidend ren, een gewijzigde opstelling met Invalster! Janneke Mulder en Karin Kolff, duidelijk aan het licht in zowel middenvak als verdediging! Het werd 2—2 door treffers van Ilse Moolenaa en Hans Oudshoorn en na vijfentwintig minutei volgden kort na elkaar 32 en 42 van Jai Willem Simmellnk en Philip Trap. Janko Breed] veld zorgde nog voor 43, maar met Anne der Zaag voor Harald Simmelink In de punt de aanval hield TOP het initiatief. Het kon zie] toen zelfs nog het missen van een tweed strafworp permitteren. Perfekt spelbevrlezenj werden de laatste minuten volgemaakt. Hoewel nog niet geheel veilig is Ons Ellani duidelijk op de weg terug. Middels een 9- overwinning werd Kinderdijk tot degradei gedoemd. In het laatste kwartier besliste l ploeg van coach Piet Weerheijm het treffea Met Barrle van Duyn als invalster weer In dj1 ploeg werd van 66 weggelopen naar de eind stand. Jan van Kalkeren (2), Yvonne van del steen, Olga Soedan. Cobie Deegenaars, Pal trlck Verra, Huib Hasselbach en Wlm Nljenhull scoorden. Toen na een rommelige beginfase Kwiek i 40 de leiding nam legde Zuiderkwartier ziel. snel neer bij de nederlaag en daarmee bij he" missen van de titel. Het werd voor rust nog we 42 door tegentreffers van Dirk Jan de Kroel en Ineke de Hertog, maar de nederlaag bleeh|Dg|| onafwendbaar: 85. Overige doelpunten vaiuf óok i Els ^Lardee, Carta Akse en nogmaals Dirk Jar\ ka De 3—2 overwinning op streekgenoot Valocl jj tas betekende voor Tempo een zekere proton «token gatie van de derde klasse. De LeiderdorperiLghel gaven vooral in de eerste helft goed partij. Na („laai dat de ploeg van coach Co Vavier door treffer& tegc van Rien van Poelgeest en Aad van PoelgeesLju^, een 12 voorsprong had genomen, verflauwde de tegenstand. Hoewel Erica Hradam al halvernrMcatc wege de eerste helft voor de gelijkmaker zorg{f een 4 de, eerste treffer van Ernst van Hooidonk duur- een pi de het tot diep In de tweede helft eer de ont- 6-6 gc knoping kwam. Aad Haagsman trok Tempof<jng, rr tenslotte over de streep: 32, waarna twe^ash-ka moe gestreden aanvallen niet meer tot scoren këken: konden komen. jjset ka KNS leverde een redelijk goede partij korfbal^ nog 1 af tegen ALO. De Oegstgeesters keken voort, het de durend tegen een achterstand aan wat halver* wege neerkwam op een 53 ruststand en eenl 107 eindstand opleverde. Voor KNS scoor-f den René Kooien (2), Yvonne van Dam, Sandra^ Steenbergen, Heieen van der Nat, Peter Zitmq en Fred van Dijke. Na een 30 voorsprong op Nieuwerkerk genfri men te hebben geloofde Fiks het verder wel. Iril de tweede helft moest deze voorsprong echter' worden prijsgegeven en toen was de vierde' Oegstgeester treffer niet voldoende voor overwinning: 4—4. Doelpunten van Robert i der Kraan (3) en Agda Nonhebel. LEIDEN De dames van MMO werden kampioen van de landelijke tweede divi sie dank zij een 66 gelijkspel tegen het Wateringoe Velo. Voor de ploeg van trai ner/coach Karei Caron betekent deze ti tel automatische promotie naar de eer ste divisie. In de eerste divisie leverde OASE een uitstekende prestatie door het Rijswijkse Animo met 97 af te troeven. Ook HVS kwam in deze klasse tot winst. In Rotterdam werd het tegen Ancora een 711 zege voor de Stompwijkse forma tie. Via een 43 overwinning op DWS stelde Plantenhoek/Foreholte haar plaats in de tweede divisie veilig. Een en onder ging evenwel ten koste van Northa dat in eigen huis tegen de Treffers met een 812 nederlaag genoegen moest nemen. Bij de heren in de tweede divisie stelde Olga/Saturnus teleur door met 1611 Van Ouintus te verliezen. MMO, dat tegen Velo aan een puntende ling genoeg had voor de titel, ging mede door de zenuwen moeizaam van start. Het kostte de Hoogmadese formatie In die be ginfase alle moeite om tegen het fanatieke Velo niet voortijdig onderuit te gaan. Het was overigens aan de formidabel keepen de Truus Lleferse te danken dat MMO de eerste speelperiode met een 33 stand kon afsluiten. Na de veldwlsseling trok MMO het spel naar zich toe. Zowel in tac tisch als technisch opzicht was MMO nu duidelijk de betere ploeg. Met snel en be weeglijk spel werd Velo binnen tien minu ten naar een 46 achterstand gespeeld. MMO verzuimde echter door te drukken, waardoor Velo de gelegenheid kreeg terug te komen en In de slotfase zelfs het spel naar haar hand wist te zetten. Van een nu merieke meerderheid (Elly van Leeuwen moest een overigens discutabele twee-mi- nutenstraf uitzitten) maakte Velo gebruik om op 56 te komen, om even later, zij het met het nodige fortuin, op gelijke hoogte te komen, 66. Met nog vijf minu ten voor de boeg wankelde de ploeg van Karei Caron. De Hoogmadese dames con centreerden zich nu volledig op de verde diging, goalie Truus Lleferse groeide daar bij tot grote hoogte. 'Velo slaagde er uit eindelijk niet In MMO alsnog op de knieën te krijgen. Het bleef 66 en dat was vol doende voor het verdiende kampioen schap. De kampioensscore werd verzorgd door: Elly van Leeuwen 5x en Conny Eist- geest. Animo, dat In degradatienood verkeert, was voor het duel tegen OASE met haar eerste zaalteam aangetreden. Het mocht de Rijswijkse dames echter niet baten, want OASE trok na een spannende wed strijd met 9—7 aan het langste eind. In de eerste rondgang leek Animo nog op een positief resultaat af te stevenen. Via 1—1 en 2—2 drukte Animo door naar een 2—4 ruststand. Toen de Rijswijkse formatie di rect na de veldwlsseling wegliep naar 2—5 leek „de buit binnen". OASE kwam echter geweldig terug. Tot enthousiasme van de Alkemadese supportersschare liepen Hei- ma Stlgter c.s. punt na punt in, om met nog acht minuten te gaan naast de duide lijk aangeslagen Rijswijkse ploeg te ko men, 7—7. En nog was de koek niet op. Via treffers van Helma Stigter en Margreet Brugman werd Animo in de slotfase ten slotte naar een knappe 97 nederlaag ge speeld. Monique van der Meer verdedigde haar doel met verve. Voor de doelpunten van OASE waren verantwoordelijk: Helma Stigter 4x, Margret Brugman 2x, Loes de Haas, Corrie Strijk en Gerrie Hoogen- boom. HVS was in de eerste helft van het duel te gen Ancora duidelijk de betere ploeg. De ruime 2—6 ruststand in het voordeel van de Stompwijkse dames was dan ook ver diend. Na rust probeerde Ancora door middel van een ruwere aanpak de bakens te verzetten. HVS had, mede uit het oog punt van puur lijfsbehoud, merkbaar moei te met de gewijzigde speelwijze van de Rotterdamsen. De Stompwijkse dames lie ten zich daarbij echter niet verrassen en hielden tot het eindsignaal de marge van vier doelpunten vast, 7—11. Voor de tref fers tekenden: Marijke Luiten, Antoinnette Lexmond en Carla, Leny, Gerda en Ank van de Bosch. Plantenhoek/Foreholte speelde tegen DWS een goede partij. Vooral in defensief opzicht kwamen de Voorhoutsen goed voor de dag. Daar ook de Schiedamse verdediging goed functioneerde waren de treffers schaars. De 2—1 ruststand Is daarbij tekenend. In de tweede speelperio de eenzelfde beeld. DWS trachtte door een 5/1-verdediging het spel wel naar zich toe te trekken, doch Foreholte liet zich niet verschalken. Via de tussenstanden 31, 32 en 42 won Foreholte tenslotte met 43. De Voorhoutse score werd bijeenge- schoten door: Leny van Beek, Cisca Went, Annemlek de Bruin en Olga Almeklnderen. Northa kon het niet bolwerken tegen De Treffers. Na een 37 stand bij rust werd het een 812 nederlaag voor de ploeg uit Noordwljkerhout. Northa heeft er In de tweede rondgang overigens van alles aan gedaan om het tij alsnog te keren, doch de in de eerste speelperiode opgelopen achterstand was te groot om In te lopen. Door dit verlies degradeert Northa naar de afdelings eerste klasse. De Noordwijker- houtse doelpunten kwamen op naam van: Ilse Geerlings 4x, Marja Wijer 2x, Nelleke de Jong en Marjolein Duindam. Olympis moest tegen het tweede team van Animo aantreden zonder wisselspeel sters. In de eerste rondgang kon Olympia desondanks goed bijblijven (ruststand 2 2), na de veldwlsseling werd het gemis aan frisse krachten echter duidelijk merkbaar. Animo kon nu gemakkelijk doorstoten naar een 27 eindstand. Ook HW70 leed een nederlaag. In Rijs wijk moesten de dames uit Voorschoten het derde team van Animo met 52 voor laten gaan. Bij rust had HW'70 een 21 achterstand. Olga/Saturnus verstevigde haar kopposi tie In de afdelings derde klasse via een 2— 6 zege op de reserves van MMO. De eer ste helft van dit matige duel werd afgeslo ten met een 23 voorsprong In het voor deel van de Leidse dames. Paul van der Hulst vertolkte In het Leidse doel vooral In de tweede rondgang een meer dan be trouwbare rol. De treffers van Saturnus kwamen op naam van: Lla Kok 2x, Margot Kouwenberg 2x, Sjuul van Rij en Marion Blansjaar. MSV won met 8—5 van streekgenote Wer- munda. Bij rust hadden de Noordwijksen nog een 3—4 achterstand. Heren Zonder Henk Verwey en Hans BlansJSar ging Olga/Saturnus met 1611 onderuit tegen een duidelijk versterkt Quintus. Sa turnus heeft het overigens aan zichzelf te wijten dat de wedstrljdpunten In Kwlnts» heul bleven. De Leidenaren lieten zich met nog vijftien minuten te gaan (Saturnus had op dat moment een 911 voorsprong) door de wat hardere aanpak van Quintus volledig uit het spel brengen, met gevolg dat Quintus van 1111 kon doordrukken naar een geflatteerde 16—11 eindstand. De eerste rondgang werd afgesloten met een 78 voorsprong voor Saturnus. HW70 behaalde een probleemloze 128 zege (ruststand 52) op de reserves van Hercules. Olympia kwam na een spannen de wedstrijd met het derde team van Her cules een 12—12 puntendeling overeen. Bobby Busser tekende voor de twaalfde Wassenaarse treffer, door in de slotminuut een strafworp te verzilveren. Na een gelijkopgaand duel boekte MSV een 11—13 zege op het tweede team van HW'70. Bij rust hielden beide teams el kaar nog In evenwicht, 6—6. MMO moest de winst met 1320 aan het tweede team van HEC laten. Bij rust had de Hoogmadese formatie al een ruime achterstand, 7—13. Gerard Elstgeest was met zes treffers (waarvan vijf uit een straf worp), topscorer. OASE tenslotte won na een rommelige partij met 1210 van het derde team van EDH (ruststand 63). Doelverdediger Eef Verhaar was goed In vorm. Jos Stigter had met vier doelpunten een belangrijk aan deel In de Alkemadese score. Helma Stigter (hier op archlel scorend) doelpuntte viermaal voor OASE In het trei len met Animo. LEIDEN De dames van softbalvereni- ging Alhians uit Alphen aan de Rijn zijn het seizoen goed begonnen. De eerste wedstrijd in de eerste klasse van het rayon Den Haag werd winnend afgeslo ten. Op Celeritas werd een 6-14 zege behaald. Onder leiding van de nieuwe coach Ton Rosier hadden de Alphians na 2 Innings al de leiding: 34. In de derde Inning liep de was. De zevende inning veranderde niets meer aan de score. De cijfers van de Ce- leritas-pitchers: achtmaal drie slag, acht maal vier wijd, veld: tien fouten. Alhians: pitcher Irene Ponsioen: driemaal drie ploeg mede door Leonle Theunlssen uit slag, tweemaal vier wijd, veld slechts vier tot 3-8, terwijl na de zesde Inning al een fouten. Slaggemiddelden: Greet van der 6-14 voorsprong bereikt was. Korte stop Stok: 0.666(twee uit drie), Hennie Vllet- Marja Noordam leverde goed veldwerk, stra. Jacqueline Ursen en Marlnka Muller: terwijl Greet van der Stok goed op slag 0,333 (één uit drie). IDEN langrijh i» van iade kl rg en dstrijd< Idsn de begin ►eg al ts Verh er op v rs. In d( brachte ram op n Geert n verde nning. F Alkma Mstrijde irgérs v aar nog Ikt. Rooi doel| rloór m< pallij e degrad< rlaag t€ at Andri

Leidse Courant | 1981 | | pagina 20