ilohei McEnroe wint ïMoernooi WCT Z'86 eerste !n vijfkamp MET DAN li Winst en verlies volleybaldames Battaglin blijft in leiderstrui lillie Jean King geeft verhouding toe ree overwinningen voor iterke Ronald Florijn Ihk fla Lady Pepper pept Mario van Gisteren op Roeiwedstrijden met nieuwe kanshebbers 3PORTTRIBUNE HOGE UITBETAUNG IN SUPERTRIOREN Damtitel bij Ciska Butter Nieuwenburg Nederlands kampioen LEIDSE COURANT MAANDAG 4 MEI 1981 PAGINA 15 idrag is prijs van sp de rtrio In rijs Is: inzet was ba >i 5^rie i LLAS John McEnroe zal den zo gemakkelijk 100.000 lar hebben verdiend. In de lie van het WCT-finaletoer- had hij „geen kind" aan Zuidafrikaan Johan Kriek. sets behoefde McEn- •lechta zeven games af te 6—1 6—2 6—4. Het tweede maal dat Enroe dit toernooi op zijn im schreef. Voorts bleef hij jaar voor de achttiende itereenvolgende maal zon- nederlaag. de halve finales sloeg Kriek Roscoe Tanner nog riuy aces. In de eindstrijd s de Zuidafrikaan nergens. In de eerste set moest Kriek, die 40.000 dollar mocht Incas seren, vier keer zijn opslag. In de tweede set verloor Kriek zelfs eenmaal zijn service op love. McEnroe greep de set met 6—2. In de derde set moest McEnroe eigenlijk nog de meeste tegenstand verwer ken. In de zevende game gaf Kriek echter het punt af na twee dubbele fouten. In totaal sloeg hij er acht. Bij 53 voor McEnroe weerde Kriek twee wedstijdpunten af en stoomde door naar 5—4 en 400 vóór op de service van McEnroe. Deze was daar echter niet van onder de Indruk en gunde Kriek geen kans meer. Martina Navratilova heeft za terdag voor de tweede achter eenvolgende maal het toernooi van de kampioenen op haar naam gebracht. In de finale van het met 200.000 dollar ge doteerde toernooi van Haines City won zij met 75, 6—3 van Andrea Jaeger. Die uitslag bracht haar in de onderlinge reeks weer op gelijke hoogte met de 15-jarige. Andrea Jae ger stond In de halve finale Hana Mandlikova slechts één game toe, 6—0 6—1. Navrati lova had eerder met 63, 61 gewonnen van Reglna Masiko- va. De Amerikaan John Austin bracht in Koeala Loempoer het 50e toernooi om de open Ma leisische tenniskampioen schappen op zijn naam. Hij versloeg In de finale de Austra liër Brad Drewett in twee sets: 6—4 en 7—6. Balasz Taroczy heeft zaterdag het tennistoernooi van Lausan ne op zijn naam gebracht. Hij won In de finale met 62, 7 5, 46, 61 van Heinz Günt- hardt. Björn Borg zal op 25 mei zijn rentree maken op de banen van Roland Garros. Op die dag begint op het gravel in Parijs de strijd om de open Franse tennistitel. De Zweed, die al drie weken uit de roulatie is met een schouderblessure, vertoeft momenteel op zijn pri- vé-eiland Katterlov, ten zuiden van Stockholm. IS ANGELES Tijdens een perscon- fentie in Los Angeles heeft Billie-Jean lig toegegeven een verhouding met jar voormalig secretaresse Marilyn Bar- fit te hebben gehad. In een eerste iktie op de uitlatingen van Barnett had i dit ontkend. Marilyn Barnett, een gere dameskapster, heeft een pro ts tegen de toptennisster aangespan- 1 i. Daarmee wil ze bewerkstelligen dat g haar de financiële steun geeft die veelvoudig wereldkampioene zou jbben beloofd. It heb een fout gemaakt en ik zal de ge lgen daarvan dragen", zei Billie-Jean j, terwijl haar man Larry en haar ou- i naast haar stonden. „Ik hoop alleen mijn supporters begrip voor de situatie lllen hebben". Met het geven van de persconferentie handelde ze overigens te gen het advies van haar advocaat. King wilde geen details loslaten over de verhouding met haar vertrouwenspersoon, die van 1972 tot 1979 met haar in één huis In Malibu woonde. Het enige dat ze kwijt wilde, was: „Het Is alweer een tijdje gele den dat deze relatie is beëindigd". De uit spraak van Marilyn Barnett dat King haar financiële steun had beloofd, werd overi gens ontkend door de tennisster. Ze zei dat de reden voor deze „bekente nis" was dat ze zich verplicht voelde haar relatie met Marilyn Barnett openbaar te maken. „Ik wilde dit echt doen. Tenslotte heb ik altijd op goede voet gestaan met de pers. Die is altijd erg eerlijk geweest in de afgelopen jaren. Daarom ook heb Ik beslo ten om het u te vertellen zoals ik altijd al les verteld heb. Ik heb misschien meer mijn hart laten spreken dan mijn ver stand". Wel verweet ze het Barnett deze zaak In de openbaarheid te hebben gebracht: „Ik vind het erg belangrijk dat mensen hun privacy hebben. Helaas is er nu Iemand die dat niet vindt. Ik ben erg teleurgesteld In Marilyn dat ze dit heeft gedaan". Na de persconferentie kusten Billie-Jean King en Larry elkaar. Ze zei er met haar echtgenoot over te hebben gepraat en dat ze nu nog dichter bij elkaar staan dan ooit en dat hun huwelijk er sterker door is ge worden. Larry voegde daaraan toe: „Ik ken Billie-Jean al negentien Jaar, ik heb al die jaren van haar gehouden en ik denk niet dat iets als dit nog veel Invloed op onze relatie zal hebben". De veertien paarden en Jockeys in de ren om het supertrio gaan op de finish af. WASSENAAR Voor het eerst dit sei zoen stond op de Wassenaarse renbaan Duindigt een supertrioren op het pro gramma. Van de kant van de rensport was er voor dit gebeuren veel animo. Voor de vooraangifte bleek dat liefst twintig combinaties in deze ren met een totaal aan prijzengeld van ruim vijftien mille van start wilden gaan. Dat is veel meer dan de laatste tijd bij de drafsport het geval is. Daar kan men met veel kunst- en vliegwerk het vereiste aantal paarden op de been brengen. Omdat maar zestien paarden in een supertrio- koers mogen starten werden Drona- charya, Sir Marcel, Sir of England en Rugged Miss uitgeloot. De afgelopen week vielen nog twee paarden af. Spa nish Main had een beenblessure in de training opgelopen en afgelopen zater dag werd bekend dat Blackberry Lane niet kon starten. In de training was joc key Riley van zijn paard gevallen en moest met een lichte hersenschudding het bed houden. In een supertriokoers is het vervangen van een jockey nu een maal niet toegestaan, zodat gistermid dag veertien paarden uit de startboxen vertrokken in een geheel open ren. Lang gingen King's Eagle met Terry Cain en Caruso met Rober Wetemans aan de leiding. Daarachter kwam de topgewicht- drager Roseburn met Henk van der Kraats en Redress met Frans Vandeuren. In de laatste bocht had het er nog alle schijn van dat King's Eagle en Caruso de strijd tot de finish zouden beheersen. Maar de kilo's van Caruso( 61) en King's Eagle{59) gingen over de afstand van 2150 meter duidelijk meespreken. Uit de achterhoede kwam Lady Pepper met Mario van Giste ren sterk opzetten en speelde pas de laat ste honderd meter een behoorlijke rol. Zeer verrassend won Lady Pepper voor Prince Pam en Fangoline. De supertriouit- betaling 15-6-9 bracht maar liefst 14.393,- voor elke gulden. De trainster van Lady Pepper, de Wasse naarse Margot van Dijk over het succes- :"Bij haar laatste start deed de merrie het ook niet slecht. Maar In dit sterke gezel schap winnen had ik niet gedacht. Lady Pepper heeft een geweldige eindsprint. Ze kon nu bij de overige paarden blijven en Juist op tijd de eindsprint inzetten. Boven dien was de baan behoorlijk soepel en dat is ook In het voordeel van de merrie. Ik verwacht dit seizoen nog wel meer van haar". Voor Mario van Gisteren kwam de over winning van Lady Pepper ook op tijd. De Jockey van Stal van Dijk zat het de laatste tijd niet erg mee en hij was herhaaldelijk geklopt. De zege met Lady Pepper geeft de lichtgewicht van Duindigt weer de nodi ge moed voor de komende belangrijke rennen op Duindigt. John Smith en trainer Pubben waren terecht tevreden met hun tweede plaats met Prince Pam. De zesjari ge hengst had drie keer In het Limburgse Schaesberg gewonnen in rennen met dui delijk mindere tegenstand dan nu het ge val was. Daarom behoorde hij voor velen niet tot de favorieten In deze supertrioren. De Nederlandse kampioensjockey Kevin Davies moest met Charlie Brown genoe gen nemen met een vierde plaats voor Re dress. John Smith won In de Aldershotprijs met Ballora. In deze ren over de sprintafstand van 1300 meter nam hij de leiding en stond de kop niet meer af. Sir Raaphorst werd met Henk van der Kraats goede tweede voor Phantom Major. Kevin Davies stelde met Lady Maxine van stal Margot van Dijk teleur. Zoals bekend Is Kevin Da vies sinds enkele weken werkzaam aan deze maar het gaat de kampioen nog niet voor de wind. Margot van Dijk:" Van Lady Maxine hadden wij zeker meer verwacht dan deze tegenvallende vierde plaats". Ook In de laatste ren van de middag, de Falmouthprijs, ging Kevin Davies als favo riet van start. Met Court Lady ging hij lang aan de leiding maar moest in de eindstrijd de verrassende winnaar Tommy Lad met Terry Cain en Feuerprinz met de weer van een kuitbeenbreuk herstelde Eric Bloem voor laten gaan. ARTHUR VAN RIJSWIJK Dijks Marv Muhi se. Str r; Looi Helspi E| ^>ETERMEER Ondanks het feit dat LZ^S in de laatste ontmoeting van een 5-kamp it in is geslaagd om eremetaal te behalen, [te het de Leidse vereniging toch de eind erwinning (na 5 ontmoetingen) naar zich te trekken. AZL uit Leidschendam en ZVZ irden tweede en derde. terdag nam LZ'86 deel aan wedstrijden In »da. Van de twaalf deelnemende verenigin- n wisten de Leldenaars er drie achter zich te uden. De twaalfkamp werd door de HPC (Heemstede)ploeg gewonnen. In het sterke deelnemersveld wisten de LZ-zwemmers toch nog een aantal ereplaatsen te behalen. Op de 100-rug voor Jongens onder 16 Jaar kwam all- rounder Wilco van de Zeeuw tot een prima tweede plaats In 1.07.3. Eveneens op de rug, maar dan voor Jongens onder 12 finishte Rem- co Filippo als derde in 1.22.5. De laatste ere plaats werd door Wendy Montanus op de 100- school voor meisjes onder 14 behaald. Haar tijd (in een 50-meterbad) was van een goed ge halte: 1.27.5. JANDSTAD-REG4TTA MET ORGANISATORISCHE FOUTJES DEN Op de Bosbaan in isterdam is de Randstad- gatta verroeid. Het was de ste wedstrijd dit jaar op I Bosbaan en de organisa- bleek nog niet goed op el- ingespeeld, getuige de kle organisatorische foutjes. j werd desalniettemin goed proeid. De beste prestaties eren afkomstig van Ronald lorijn van Die Leythe en van ^t Asopos De Vliet duo de uijn/v.d. Steen. 5 eerste wedstrijd van het ar op de Bosbaan geschiedt ïlden zonder fouten en het afgelopen weekend vormde daarop geen uitzondering. De motorboten die de kamprech ters In staat stellen om de race van dichtbij te kunnen volgen en de race op een eer lijk verloop te beoordelen ble ken het 's ochtends niet te doen en ook de tijdwaarne ming liet het lange tijd afwe ten. Het eerste euvel werd snel verholpen, maar de tijd waarneming bleef gebrekkig. Desondanks Is er goed roeien vertoond en niet In het minst, omdat de lichte kommissie deze wedstrijd had aangewe- rlnkmai De kleine moeite van het aan brengen van een nieuwe abonnee belonen wij graag met een fraai miniatuur van het Vredespaleis i de Leidse Courant Adres j Postcode/Plaats Betaalt wordt per maand (automatische afschrijving) I per kwartaal Stuur mij als dank voor de moeite «en miniatuur van het Vredespaleis naar:I Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon 1)) Stuur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 349, 2300 VB Leiden. J fieldt Sowio/rit IN FEITEN DE BESTE zen om de potentiële kandida ten voor de lichte nationale acht en vier nog eens nader aan tests te onderwerpen. Het lichte senlorveld was dus zwaar bezet en zo kon het ge beuren dat de vier snelste twee zonders van de Spaarne- test in dezelfde voorwedstrijd moesten roeien. Het Asopos- duo De Bruijn-v.d. Steen werd in die voorwedstrijd derde, scoorde daarmee tevens de derde tijd van alle deelnemen de ploegen, maar mocht niet In de finale starten omdat al leen de twee snelsten overgin gen. De kleine finale werd echter makkelijk gewonnen. Hetzelfde tweetal wilde ook In de vier zonder stuurman op treden, maar één van de roeiers werd te zwaar bevon den om in de lichte categorie te kunnen uitkomen. Na een aanvankelijke regeling met de kamprechterkommissie buiten mededinging te starten werd dit aan de start geweigerd. De coach noemde het clement een „kommunikatlestoornls". Het nummer LS8+ werd ech ter wel geroeid en gewonnen vóór de Amstel-kombinatie die op de head nog 4 sekon- den sneller ging. De selektie- kansen bleven met dit alles overeind. Ander goed roeien vertoonde Ronald Florijn van Die Leythe die zowel de senior B als se nior A skiff won, het laatste met tien sekonden voorsprong op Göbel, eens de hoop van Nederland. De van Njord naar Die Leythe overgelopen twee Bakker-v. Duterloo won de se nior A twee met. Na een span nende strijd met De Laak be droeg de voorsprong op de fi nish één sekonde. Njord won tenslotte de lichte beginnelingen acht met veel gemak en ook de dames nieu welingen quadruppel van deze vereniging wist te zegevieren. Asopos de Vliet won de da mes beginnelingen acht na een „snoek" van het aan kop liggende Triton dat een riem verloor en daarmee de over winning. NIJMEGEN Hef Nederlands dames volleybalteam won za terdag in Nijmegen een Inter landwedstrijd tegen Joegos lavië met 31 en verloor in Zeeland een dag later met 3 2. Vrijdag had Nederland de Joegoslavische dames al met 30 verslagen. Na twee met gemak gewonnen sets (155, 15—4), wisselde coach Johan van der Haar gis teren het basiszestal in voor de bankzitters. Het probeersel liep fallkant af. De Nederlandse ploeg leverde prompt de twee volgende sets in: 715, 11 15. In de vijfde en beslissende set bracht Van der Haar het basisteam weer binnen de lij nen. Het zestal maakte een aangeslagen indruk, wat tot ui ting kwam in vele stop- en blokfouten. Joegoslavië bij wie Anna Jocanovic haar 100e in terlandwedstrijd speelde, profi teerde van de Inzinking en haalde verrassend de buit bin nen: 715. Het duel In Zee land, dat kwalitatief minder was dan de voorafgaande twee wedstrijden, die beide door Nederland werden gewonnen, werd bijgewoond door 400 toeschouwers. De setstanden zaterdag waren: 1215, 15 9, 15—9 en 15—13. Moment van de eerste wedstrijd Nederland-Joegoslavië. AMSTERDAM Tijdens de eerste kortebaan roeiwed strijden op de Amsterdamse Bosbaan heeft een aantal da- mes- en herenploegen zich duidelijk gepresenteerd als kanshebber om in de nationa le selecties te worden opge nomen. BIJ de dames viel op dat een aantal coryfeeën uit het Olym pische jaar nadrukkelijk naar het tweede plan zijn verwezen. Hette Borias, die weliswaar met overmacht het skiff-num mer voor zich opeiste, kon sa men met Jos Compaan (vorig Jaar in de Olympische Dubbel- vier) in de dubbeltwee geen enkele rol van betekenis spe len tegen het winnende koppel van Okeanos-Triton (Nelleke Donkervoort, vorig Jaar Olym pisch reserve) en lep Visser, alsmede tegen de nummer twee Nicolette Hellemans en Charonna Chea (Hunze Spaar- ne). Met name dit uiterst geta lenteerde tweetal vlinderde dermate lichtgevoelig en tech nisch perfect roeiend over de 2000 meter heen dat het kop- Skiffeur Florijn In actie tijdens de roeiwedstrijden In Amsterdam. pel DonkervoortVisser op de laatste 500 meter, alle moeite had om toch nog als eerste over de meet te kunnen gaan. In het herenveld maakte de vier zonder stuurman van Ska- di en de vier met stuurman van Nereus een prima Indruk. De ongestuurde vier wist, na 1500 meter in een vrij gesloten veld te hebben gevaren, zich los te roeien en In een redelijke tijd van 6.16.65 als eerste te finis hen en daarmee de overwin ning van de vorige week in de Varsity te bevestigen. De ge stuurde vier verraste na vorig jaar na moeilijkheden coach Sjoerd Venema de laan uitge stuurd te hebben, door van start af aan met drie lengten licht te leiden. Daarmee aange vend dat de nieuwe coach Bloemendal, veel Inspiratie uit straalt en tot werken aanzet. In de ongestuurde twee debu teerden Atsma, Bosman (Ae- glr/Phocas) op de nationale wedstrijden. Een goed debuut, getuige de eerste plaats die deze belde Moskou-kandidi.- ten van het afgelopen jaar ver overden en waarmee de rest van het veld werd gedeklas- seerd. PENISCOLA De Spanjaard Suarez Cue- vas won zaterdag de elfde etappe van de ronde van Spanje. De Fransman Frederic Vichot won gisteren de twaalfde etappe. De Italiaan Giovanni Battaglin behield de leiding In de algemene rangschikking. Het kampioenschap van Zürich, een een- dagswedstrijd voor beroepsrenners, is ge- door Beat Bceu. De Zwitser ver sloeg In de eindsprint zijn medevluchter, de Westduitser Rinklin. Gerrle Knetemann werd de beste Nederlander met de achtste plaats. De 30e editie van de ronde van Overijssel, een klassieker onder de amateurwegwed strijden, leverde In feite voor de eind streep al een zekere overwinning op voor de Veendammer Jan Feiken. In die slotfa se namelijk sprong hij met Egbert Koersen weg van het peloton. Feiken, die nu een maal een betere eindsprint heeft, kwam in derdaad als winnaar over de eindstreep. De Fransman Regis Simon heeft de meer daagse etappewedstrijd „Circuit des Mi nes" voor amateurs op zijn naam ge bracht. Teun van Vliet eindigde op de tweede plaats. HUISSEN Ciska Butter ie zaterdag in Huissen damkam- pioene van Nederland gewor den. In de laatste ronde kwam zij remise overeen met Lenie Toonen. Doordat ook Eef Nieuwenhuizen in haar laatste partij tegen Barbara Graas de punten moest delen, behield Butter haar voor sprong van één punt. Toonen en Nieuwenhuizen ein digden op de gedeelde tweede plaats met één punt achter stand op de nieuwe kampioe ne. Beide speelsters zullen een barrage aangaan om uit te ma ken wie met Ciska Butter afge vaardigd wordt naar het wereldkampioenschap, dat in augustus in Riga wordt gehou den. Een Nederlands damtlental heeft in Rucphen de 28e wed strijd tegen België met 128 gewonnen. De Belgen namen met 40 de leiding door zeges van Piens over Joan Vermeer en Casaril op Speelman. Door een overwinning van Vermin aan het eerste bord op Lem- mens, een remise van Kasse en winst van Brouwers was de stand weer in evenwicht. Tsjong a Ong zorgde bij de stand 106 voor het winnende punt door een remise tegen Willems. De gedetailleerde uitslag is: Lemmens 20; BerendsVerschue- ren 2—0; Brouwers—Faessen 2—0; TilborgVerleene 1—1; Speel- 1—1; KasseClaessens 1—1; Mieke HeitmeierVan Bouwel 20; Joan Vermeer—Piens 02. UITGEEST Ruud Nieuwen burg is gisteren dank zij een ijzersterke slotpartij Neder lands kampioen driebanden groot hoofdklasse geworden. De Haagse biljarter versloeg Ron Schumann met 50-22 in 42 beurten en bracht daar mee zijn eindgemiddelde op 0.918. Hans Sundquest en Henny Bult veroverden net als Nieuwen burg tien matchpunten, maar bleven in gemiddelde iets ach ter bij de kampioen. De eindstand (met achter de namen respectievelijk het aan tal gespeelde partijen, wed- strijdpunten, hoogste serie en moyenne): 1. Nieuwenburg 2. Sundquest 3. Bult 4. Weyenburg 7 10 11 0.918 7 10 9 0.897 7 10 11 0.801 7 7 7 0.888 7 7 8 0.884 Meijer bij jeugdtitel tafeltennis CULEMBORG Sjoerd Meijer bij de jongens en Ingrid van de Osselaar bij de. meisjes heb ben In Culemborg de nationale tafeltennistitels voor junioren gewonnen. Sjoerd Meijer van het Leidse Scylla versloeg in de finale Henk van Spanje met 21. Ingrid van de Osselaar van Middelburg-Zuid dompel de met dezelfde cijfers Marijke Olsthoorn onder.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15