Heren Unicum streven naar nationale titel „UDO in elke linie sterk" LEIDSE CLUB GEEFT TENNISJEUGD EEN KANS Wally van Haver: Onder redactie van Gert Jan Onvlee (28) van fdering (1) B-Co^rjaarsvergadering van c_3Q VB Afdeling Leiden le- 2-28 ,'S'e'0Pen dinsdagavond 7-32 °Pmerkelijke zaken 33 1 &eldjes werden uitge- 3-39 3£ent^a 's doorgelopen, i_27 en voorlopige begro- 37-3 goedgekeurd, lezingen 6-41\0' 31 Jtuurlijk werd ook de 2q Van Leeuwen" weer "Jeld. De oud-admini- 18 van het Bondsbureau I IQ V nog altijd de boven- °)ing van dat huis aan yisburgerweg waar de ^^mJg Leiden tot voor enige zetelde. Een situatie het afdelingsbestuur jaren niet blij mee is. vhuizing naar Leider- ing immers met hoge gepaard en in de begro- >as (en is) daarom de :h, srtp van het oude Bonds- d» do best wel een belang- extra \nt. 'd hajjist geen lachwekkend lichter de tafel kon er aan;ée en de zijnen dan ook te^ uen spoor van een glim- een f \eMffldering (2) osten j aeval vergzdenng bleek dat je rftie nog immer niet is oncjjf. De afdeling Leiden yjTOjfnimaal zo'n halve ton 5r(jj ze grap verliezen (niet 'anen^oewe/ harde maatrege- naajde nabije toekomst niet wj^vorden geschuwd. jq a|porzitter Ad Dusée is de qf a Van Leeuwen al enige d ziir" erezaak geworden. ;oup wil eigenlijk wel tussen- e watreden a^s eerste man, loet dat niet omdat de kwestie van het oude Bonds bureau nog niet is geregeld. Reden voor Dusée om tijdens de vergadering weer eens te stellen dat hij opstapt zodra de zaak Van Leeuwen verleden tijd is geworden. „Anders wordt het november '82". Voor Noordwijks voorzitter Leen Korbee weer een reden om te stellen dat het dan wel november '82 zou worden. Een opmerking die bij te zijner tijd scheidende Dusée nog wel een lachje op het gelaat bracht. Vergadering (3) Binnen afzienbare tijd zal het Bonsbureau in Leiderdorp zijn verrijkt met een heuse af zuiginstallatie. Een aardig systeempje (kosten zo'n 15.000 gulden) dat volgens de toe lichtende penningmeester Van Strien wel moet worden aan geschaft, omdat het bureau tijdens de daar gegeven cur sussen regelmatig „blauw van de rook" ziet. Zo, die zit, denk je dan. Be nieuwd welke niet-roker als eerste opstaat om die sportie ve afdelingsbestuurderen eens te vertellen hoe belachelijk zo'n uitgave wel niet is. Dat bijvoorbeeld niet roken tij dens cursussen ook een aar dige oplossing zou kunnen zijn. Goedkoper, gezonder ook. Nou, vergeet het maar. Braaf knikkend ging de voltallige algemene ledenvergadering akkoord met het bestuurs voorstel. Dus steken we er maar weer een op. LEIDSE COURANT ZATERDAG 25 APRIL 1981 PAGINA 13 LEIDEN Nadat de tenniscompeti- tie voor de eredivisieclubs afgelopen weekeinde al van start is gegaan, wordt vandaag en morgen ook in de lagere regionen begonnen. In de Leidse regio gaat veel aandacht uii naar Unicum, dat in de hoogste teams de oudere garde goeddeels ver vangen heeft door de aanstormende jeugd, terwijl die ouderen gaan pro beren in de herencompetitie een Ne derlandse titel in de wacht te slepen. Voor het overige leven er vooral bij de clubs uitkomend in de tweede klasse kampioensaspiraties. Wat be treft De Munnik en Noordwijk 2 zijn deze nog het meest reëel, Leidse Hout zal een zware dobber krijgen als eerste in zijn klasse te eindigen. Het eerste team van Unicum is sterk verjongd. Alleen Maureen Meijer maakte ook vorig jaar deel uit van de in de overgangsklasse B uitkomende ploeg. Versterking werd verkregen door de komst van Hennie Fehling (ex Metselaars 2), Anne Jan van der Meer (Voorhout) en het jeugdige Alphense talent Ivar de Jong (15 jaar). Hans Tön- i'ann, vorig jaar de beste jeugdspeler uit iet Match-circuit, completeert het team, dat voor promotie gaat knokken. Het tweede team bestaat uit Mimi Car- lier, Bernadette van Eps, Iris Zwollo, Mark Nije, Freek van der Capelle en Jan Pieter Hop. Handhaving in de overgangsklasse B is een zwaar, maar haalbaar karwei. Het herenteam, uitko mende in de hoogste landelijke klasse, streeft naar een Nederlandse titel. Ge zien de sterkte van de herencompetitie het vorige seizoen zijn Willem Puf kus, Philip van der Kwast, Har Meijer en Bram Madera zeker grote kanshebbers, maar vooral in Limburg schijnen er een paar ploegen te zijn met dezelfde ambitie. Het Alphense Tean (overgangs A) haalde Ron Groot uit Waddinxveen voor het derde herenenkelspel en ver welkomde daarnaast A-speelster en trainster van Tean, Inge van der Loo- Korsten. Zij zal samen met Tine Lange- veld, die vorig jaar geen singel verloor in de competitie, de punten moeten binnenhalen. De Alphenaren denken zich toch zeker te kunnen handhaven. Een reëele veronderstelling, tenzij de heren het volledig laten afweten. In dezelfde klasse komt Forescate met hetzelfde team van vórig jaar uit. Daar bij werden Liselotte van der Bijl en de talentvolle Jos Koemans aan het vijftal toegevoegd. Jacqueline van Wijk zal in elk geval het eerste enkelspel voor haar rekening nemen. Bub van der Zee, Herman en Arnold van der Capel le en Jos Koemans zullen de enkelspe len afwisselen. De klasse, waarin de Voorschotenaren uitkomen lijkt op het eerste gezicht niet al te sterk en wan neer de ploeg weet af te rekenen met Warande behoort zelfs een kampioen schap tot de mogelijkheden. Noordwijk wil kampioen worden in de Overgangsklasse B. Dat zal wel luk ken ook, want de ploeg beschikt over twee A spelers, Piet Veentjer (de oudste A speler van Nederland) en Ellie Blom berg, die vorig jaar nog eredivisie speelde voor het Apeldoornse De Ma nege. Erik Jan Schreuder (Nieuw Ven nep) neemt de plaats van Alfred Gele- vert in en dat is zeker geen verzwak king. Monique Lembeck, die eerste klasse bij Zandvoort speelde en Rose- marie Verdegaal van Sassenheim com pleteren het team en hebben Astrid Veenman en Hanneke Rother naar het tweede verwezen. Dat team - met de heren Blommendaal, Pasma en Uiten- bogaard - moet dan de plaats van het eerste gaan innemen. Roomburg zal moeite hebben zich te handhaven in de overgangs B. De ploeg komt in nagenoeg dezelfde samestelling uit als verleden jaar en zag alleen Cari na van Wijk afhaken. Milou Bron, Jos van der Hoeven, Marinus Brooshooft en Jurgen Peters zullen Hillegom ach ter zich moeten houden om degradatie te ontlopen. De overige tegenstanders, Waddinxveen en TOEG 2 lijken al op papier te sterk. De Munnik zal in de tweede klasse uitkomen en gaat op jacht naar de titel. Jan Theunissen is weer terug in het eerste team na lange afwezigheid we gens een schouderblessure. Samen met Bart van der Feen (districtskampioen 1980) zal hij ongetwijfeld voor veel punten zorgen. Ook het vrouwelijk ge deelte - Karin Braakman en Ellen Ge- resse - is zeker sterk genoeg voor deze klasse. Leidse Hout hoopt ook op promotie. Belangrijkste concurrent is Thor Rood Wit 3, dat in veteranenkampioene van Nederland, Ineke Pufkus, een moeilijk te kloppen speelster heeft. De Leidse ploeg begint de strijd wederom met Pe ter Pauwels en Ellen de Groot en haal de Inge van Zuuren en Hans Ekker uit het tweede team. Een tweede plaats lijkt het hoogst haalbare. Zee en Duin uit Katwijk gaat het voor de eerste keer in de tweede klasse pro beren. De Katwijkse vereniging heeft in Marijke Guit zijn sterkste troef. Zij zal in elk geval moeten proberen drie punten in de wacht te slepen. Els Ka- les, Peter Bauw, Jan de Groot en ex A speler Rob Kogging completeren het team, dat hoopt op een titel, maar daar voor goede prestaties van Koggink no dig heeft. Blijven die achterwege, dan kan Zee en Duin het nog wel eens zeer moeilijk krijgen. Sassenheim gaat de tweede klasse in met Wouter Kuyk, Benjamin Ruysse- naars, Carla de Waard en Alice Mou wen. De Sassenheimers zagen Rosema- rie Verdegaal naar Noordwijk vertrek ken. WILLEM SPIERDIJK Zoekplaatje. Plaatje Er wordt ons wel eens verwe ten dat we de edele korfbal sport in deze rubriek niet se rieus genoeg nemen. Met name medewerker Bram wil van tijd tot tijd nog wel eens kritische kreten slaken. Het goed recht overigens van een uiterst geëngageerde mede werker. Maar toch: het hierbij geplaat ste zoekplaatje is toch wel weer goed voor een spontaan lachje. Met z'n zevenen op zoek naar de, inmiddels uit de foto gerolde en door nummer acht gevonden, voor een vrije worp bestemde bal. Sorry, maar we kunnen er niet omheen. Pluim Het is in deze rubriek zo'n beetje gewoonte geworden om, indien ook maar enigszins mogelijk, pluimen uit te de len. Zo ook nu. De pluim van deze week gaat naar René Kamminga. Eén van de grote re talenten van Leiderdorpse zaterdageersteklasser RCL. Door trainer De Waard dit sei zoen regelmatig ingezet om de gevaarlijkste aanvaller van de tegenstander uit de wed strijd te spelen. Een ondank bare taak die door Kamm inga in de praktijk veelal sportief en toch bijzonder succesvol wordt uitgevoerd. Afgelopen maandag werd Noordwijks Jan Willem Bo gen aan Kamminga toegewe zen. Het werd nu geen succes. Bogen groeide uit tot de abso lute uitblinker van de wed strijd en bereidde twee Noord- wijkse treffen voor. Wellicht zal de pluim die nu wordt toegekend in Leider- dorpse ogen dan ook verba zing wekken. De Hutspo(r)t- redactie meent evenwel dat het uitent correct blijvende optreden van de toch door Bo gen ovenpeelde Kamminga wel degelijk een goede reden vormt om dit voorbeeld van „hoe bet altijd zou moeten zijn" te belonen. Evenaring Het gebeurt hoogst zelden dat prestaties in het betaalde voet bal in de afdeling zondag van de KNVB Leiden geëvenaard, ja zelfs verbeterd worden. Toch slaagde Alkmania-speler Jan van der Meer daar tijdens het Paasweekeinde overtui gend wel in. Gelijk Eddy Treijtel, jaren te rug in een treffen tussen Spar ta en Feyenoord, toevalliger wijs een meeuw naar beneden schoot, haalde Van der Meer een eend uit de lucht Een betere prestatie dan die van Treijtel, omdat genoemde speler van Alkmania de eend uit een ingooi wist te treffen. Desondanks is een vermanend woord hier echter toch wel op z'n plaats. Het gaat immers niet aan, beste Jan, eenden uit de lucht te gooien. Het gegeven dat de meest irritante keeper van de eredivisie dan een keer heeft besloten een meeuw uit de lucht de schoppen doet daar niets aan af. Mede namens alle vliegende vrienden een vriendelijk ver zoek. Inderdaad. Niet meer doen. (Indien geen opzet in het spel was kunnen deze regels als niet geschreven worden be schouwd). Pluim. LEIDERDORP Bij aan vang van het seizoen was dè titelkandidaat in de zondag vierde klasse A het Oegst- geestse UDO. Nu, met nog enkele wedstrijden te spe len, lijkt die prognose ook werkelijkheid te worden. Mogelijk zelfs morgen al, als KRV in Oegstgeest langs komt, terwijl het als tweede geklasseerde ROAC'79 het altijd lastige DOCOS op be zoek krijgt. Heeft UDO nu evenwel aan de verwachtin gen voldaan? Wie de stand in 4A bekijkt zegt ogenblik kelijk ja, maar wie dit sei zoen de formatie van Leo Holl aan het werk heeft ge zien zal z'n bedenkingen hebben. Immers, het ver toonde spel was niet altijd in overeenstemming met de uitslagen. „We hebben dit seizoen inderdaad niet over geluk te klagen gehad", geeft ook UDO-middenvel- der Wally Van Haver vol mondig toe. „Een paar wed strijden werden pas kort voor tijd in ons voordeel be slist, maar misschien ge tuigt dat ook van onze kracht. Zelfs als we matig op dreef zijn, hebben we al tijd wel een paar spelers rondlopen die met één actie de wedstrijd kunnen beslis sen. Wilbert Witteman is daar het duidelijkste voor beeld van". Volgens Van Haver vielen die slechte wedstrijden vooral in periodes waarin de weersom standigheden wat minder aan genaam waren. „Aan het be gin van dit seizoen speelden we onze beste duels, maar toen was het weer ook goed. In de winter maakten we een min dere peiode door". De 29-jarige Leiderdorper maakte vorig seizoen de overstap van zater dag eersteklasser RCL naar de Oegstgeestse zondagclub. „Er ging met trainingen, bespre kingen en reizen zoveel tijd inzitten, dat het voetballen ei genlijk niet meer met je gezin viel te combineren. RCL had uitwedstrijden aan de andere kant van het land, waardoor ik er nog maar weinig trek in had. Ik heb het nog wel even in het derde geprobeerd, maar dat beviel me niet zo. Toen be kend werd dat mijn oud-me despeler Leo Holl trainer van UDO werd, ben ik samen met m'n broer Ferry naar de Vos- cuijl vertrokken". Een stap die hem tot nu toe uitstekend is bevallen. „Zon der te stellen dat we nu een echte vriendenploeg hebben, is de sfeer gewoon goed. Leo ligt erg goed in de groep, en we zijn wat meer ploeg dan vorig jaar. Toen kwamen er nogal wat nieuwe jongens, wat toch altijd een aanpassingsperiode Wally van Haver: mooi OEGSTGEESTENAREN STEVENEN AF OP KAMPIOENSCHAP vergt. Bovendien zijn de resul taten natuurlijk ook goed, wat het spelen wel vergemakke lijkt." De overstap naar het nieuwe complex is ook Van Haver zeer welkom. „Vooral qua trai- ningsaccomodatie is het erg behelpen. Nu trainen we nog op een strook gras tussen het tweede en derde veld of op een korfbalveldje. Straks krij gen we de beschikking over een echt oefenveld met een gravelgedeelte". Ook spreekt hij de hoop uit dat de publieke belangstelling volgend seizoen zal toenemen. „Het is natuur lijk niet erg inspirerend om voor een paar man te spelen. Misschien is dat het enige as pect waarom ik nog weieens verlang wat hoger te spelen". Van Haver begon deze compe titie overigens in de rol van voorstopper, maar acteert mo menteel als middenvelder. „Holl vond dat er onvoldoende kracht op het middenveld was, waardoor ik een plaatsje op- belangrijk... schoof. Overigens hebben we in iedere linie de nodige kwa liteit rondlopen. Zo'n Jos Wit teman bijvoorbeeld is als laat ste man vrijwel niet te passe ren in een persoonlijk duel en is als leidinggevend persoon erg belangrijk". Over het komende seizoen houdt de als werkvoorbereider werkzame Leiderdorper zich nogal op de vlakte. „Ik denk dat we met dit materiaal in de middenmoot gaan meedraaien: Als je promoveert krijg 'je doorgaans nogal wat toeloop van nieuwe spelers, dus als daar iets tussen loopt kunnen we misschien in de top mee draaien. Overigens ben je ook nogal afhankelijk van de com petitie-indeling. Als je bij Haagse clubs in de poule komt, heb je het denk ik flink wat zwaarder dan bij ploegen hier uit de omgeving". Hoe het ook zij, getuige de in middels opgebouwde voor sprong (zes punten) beschikt UDO over voldoende kwaliteit om een flink partijtje mee te blazen. Als het weer nu (ook morgen) nog een beetje mee wil werken... PAUL VAN DER BIJL

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13