ampspoed tot liet laatst: laak Troost mag niet spelen Z '67 treft sterk verzwakt Sochaux Willems iderstrui mm Den Duik optimistisch over behouden Mansveld N" VAN ENGELEN IN DOEL TEGEN DYNAMO Alle „buitenlanders" in selectie Oranje TOTO IT LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 APRIL 1981 PAGINA 15 ma - ij Zig-KAG - Voorzitter Pieter den Duik en Aad Slag! M hebben gisteravond met elkaar gespro- >r de toekomst van de aanvoerder van FC ide iag- Aanleiding voor deze niet vantevoren •vaardjnDken gedachtenwisseling waren de nogal yoor Prd in de publiciteit gekomen berichten als Den Haag Mansveld voor volgend seizoen euw contract aanbieden. Den Duik heeft ld te kennen gegeven dat dit geenszins het WERKren van het bestuur is/was, maar dat de e libero een - zoals voor vrijwel iedere spe- ng van flFC Den Haag geldt - lager contract krijgt egd. Waarna het aan Mansveld is dit al of accepteren. Niet geheel los hiervan staan /o-diploi" van het bestuur van FC Den Haag om te uden en1 via sPonsors de aanbieding voor Mans- I of schrt— veld wat aantrekkelijker te maken. Vooral als ge volg van de grote verdiensten die Mansveld voor de Zuiderparkclub heeft (gehad). „Ik ben tamelijk optimistisch over die mogelijk heid om via geldschieters buiten de club, die Mansveld ook graag bij FC Den Haag wilen zien blijven, een gunstiger voorstel te doen", verklaar de Den Duik gisteravond. De voorzitter van FC Den Haag geeft overigens toe dat de berichten over een aanstaand vertrek van Mansveld bij FC Den Haag, die vorig weekeinde leidden tot felle protesten van Haagse supporters die onder meer ruiten bij Den Duik ingooiden, in de hand werden gewerkt door de manier waarop de club de con tractbesprekingen voert. Door een ooit door ove rige bestuursleden te kennen gegeven wens om meer bij de dagelijkse gang van zaken betrokken te worden was besloten dat bestuursleden Van Hal en Weber de besprekingen met de spelers zouden voeren. Het onderhoud van Van Hal en Weber met Mansveld doorkruiste een eerder gesprek dat de voetballer met Den Duik had gehad. Daarin waren Mansveld bepaalde toezeggingen gedaan. Mansveld zelf vatte het gesprek met Van Hal en Weber op als een ontslagaankondiging en uitte zich dienovereenkomstig in de publiciteit; met als gevolg de verhitte reacties van aanhangers' van FC Den Haag. Inmiddels staat dus nog geenszins vast dat Mansveld aan het eind van dit seizoen FC Den Haag verlaat. Overigens heeft Aad Mansveld, die al eerder te kennen heeft gegeven het oor spronkelijke aanbod van FC Den Haag onder geen beding te aanvaarden, inmiddels contacten met de Belgische tweede afdelingsclub Mechelen en FC Utrecht. Henk van Leeuwen, een andere speler van FC Den Haag die al te kennen heeft gegeven niet ak koord te gaan met een aanzienlijk verlaagde aan bieding, heeft ondertussen contacten met Excel sior, terwijl eveneens Telstar naar de spits heeft geïnformeerd. Van Leeuwen kan zoals bekend voor een ton weg bij FC Den Haag. René van Delft en Aad van Bergenhenegouwen hebben hun contract gisteravond met een jaar verlengd. Dido Havenaar heeft nog geen besluit genomen. tDAM De rampspoed blijft Feyenoord achter st het beginsignaal van de tweede wedstrijd in '^finale van het toernooi om Europa Cup 2, vana- ftotterdam tegen Dynamo Tbilisi. Gisteren hoor- Troost van de arts dat hij voorlopig vier weken spelen. Troost had al last van een liesblessure laatste tijd voelde hij zich elke ochtend moe. Honderzoek wees uit dat hij een lichte vorm van van Pfeiffer heeft. Hij mag zich absoluut niet in. En daar zat Vaclav Jezek dan. De trainer die r believen kon schuiven met spelers voor de for- ran het centrale verdedigingsduo, kon eensklaps «schikken over Ivan Nielsen. Jezek gaf gisteren ïi prijs maar zei er nadrukkelijk bij dat dit niet dat hij daarmee zijn elftal samenstelt. Hij evenwel niet de naam Joop Hiele. De doelman >namo Tiblisi is Ton van Engelen. s, die de avond en ór het duel door- in Bosschenhoofd, jikelijke „trainings- illeen Stanley Brard j niet met de groep een tentamen voor jiie voor Lichamelij- tding had - discus- jwaar over het team zal formeren. Wim ik heb een vermoe it voorstopper sta en piam moet spelen. Karei Bouwens mijn net middenveld kun nen. Maar het is ook ^dat ik rechterverde- P en Wijnstekers Ki- piani moet bewaken". Bou wens:,,Ik speel het liefst op het middenveld maar ik heb het. momenteel niet zo naar mijn zin. Ik speel niet met plezier". De oorzaak daarvan is dat het Bouwens door de trainer ver boden is een lange rush te on dernemen en dat is juist zijn grote kracht. Bouwens:„Ik durf ook niet. Als ik balverlies lijd .word ik stijf gescholden". Niettemin zou Bouwens tegen Dynamo van grote waarde kunnen zijn als hij zijn eigen spel zou mogen spelen. Er moeten (ten minste) vier doelpunten worden gemaakt De spelers van Dynamo Tbilisi Inspecteren het veld van het Feijenoord-stadion. na de nederlaag van 3-0 in Tiflis te Russisch vindt klin- is onze kracht want laten we Tbilisi, zo geschreven op ver- ken. Opdrachten moeten uit- eerlijk zijn, we zijn toch eigen- zoek van de Georgische tegen- voeren is volkomen uit den lijk allemaal middelmatige stander die niets met „Rus- boze. Er moet alleen hard ge- spelers. En dan moet iedereen land" te maken wil hebben en werkt worden - Van Til:„Dat werken, ook zij die menen dat ze vedetten zijn" - en er moet gescoord worden. Dat betekent dat Pierre Vermeulen zich niet moet verliezen in fraaie slaloms die geen effect sorte ren maar dat hij, en Budding, niets anders dan voorzetten voor het doel van Gabelia moeten laten neerdalen. Daar om zou Bouwens als aanval lende middenvelder door zijn lengte te prefereren zijn. Jan Peters moet dan maar, als al tijd, rommelend proberen raak te schieten. Veel anders zit er niet op want op techniek kan Feyenoord de tegenstander niet verslaan. De coach van Dynamo, Nodar Achalkatsi, kent geen proble men en deelde in Feyenoords spelershome Het Kuipje mee dat hij dezelfde basisopstelling heeft als in Tbilisi. Dynamo speelt dus als volgt Gabelia; Kostava, Tsjintsjagasvili, Ta- wadse, Tsjiwadse; Soelakvelid- se, Daraselia, Kipiani.Sbanad- se; Goetsajev, Shengelia. De vermoedelijke opstelling van Feyenoord is: Van Enge len; Wijnstekers, Nielsen, Van Til, Brard; Bouwens, Notten, Van Deinsen; Budding, Peters, Vermeulen. Reserves zijn Hie le, Groenendijk, De Leeuw en Petursson. HERMAN VAN BERGEM ÉAR - Het moet wel erg vreemd lo- WVZ '67 zich vanavond niet voor het lijn bestaan kwalificeert voor de fi- het UEFA Cuptoernooi. Niet alleen de eerste wedstrijd vormt wat dat 1 een indicatie, meer nog lijkt de vaarop tegenstander Sochaux aan i moet beginnen daarvoor een vin- tg. Terwijl trainer Georg Kessler '67 zijn basisteam op slechts één ihoeft te wijzigen -Peter Arntz is ,rele kaart die hij in Frankrijk op- r een duel buitenspel komen te aoet manager René Hauss van So- ih in alle mogelijke bochten wrin gen om in ieder geval kwantitatief een vol doende selectie op de been te brengen. Hauss kan over vier geblesseerde basisspelers niet beschikken: Bezaz, Djaadaoui, Bonnevay en Anziani. Daarom heeft hij een beroep moe ten doen op enige jeugdspelers, te weten Colin, Milojevic en Labeyrie. Een weinig rooskleurig uitgangspunt voor de Franse ploeg, die zijn as piraties voor het bereiken van de finale dan ook danig heeft teruggeschroefd De situatie bij AZ '67 is aanzienlijk gunstiger, want de Alkmaarders kunnen weer beschikken over de voor de nationale competitie geschorste Jan Peters en Ronald Spelbos. En daarmee is dan ook het enige minpuntje geschetst dat Kessler eventueel in zijn team zou kunnen ont dekken, want het is de vraag in hoeverre Pe ters en Spelbos, die in Sochaux voor het laatst speelden, zich zulen aanpassen. Het duo heeft in tegenstelling tot de rest van de spelersgroep^ echter een wat strakker trainingsschema ge volgd, zodat mag worden aangenomen dat de gevolgen van hun non-activiteit voor hun spel- ritme niet al te groot zullen zijn. Door het weer ter beschikking staan van Peters en Spelbos kan AZ '67 vanavond het vertrouw de speltype spelen, waarbij Ronald Weijsters de plaats van de afwezige Arntz inneemt. Zoals de laatste tijd gebruikelijk zal Kees Kist opnieuw op de bank plaats nemen. De voorhoede van AZ '67 zal bestaan uit Pier Tol, die met John Metgod, Hugo Hovenkamp en doelman Eddie Treijtel zijn overgebleven in de selectie van het Nederlands elftal voor de WK-kwalifikatie-in- terland tegen Cyprus van volgende week, en Kurt Welzl. De opstelling van AZ '67 ziet er als volgt uit: Treijtel; Van der Meer, Metgod, Spelbos, Ho venkamp; Weijsters, Peters, Nygaard, Jonker; Welzl, Tol. Sochaux speelt in de volgende opstelling: Rust; Posca, Ivezic, Ruty, Zandona; Benoit, Genghini, Revelli; Durkalic, Stopyra, Meyer. FRANK WERKMAN Ronnie Claes gaat als eerste door de finish van de tweede etappe van de ronde van Belgie. iÉÉ;' S Jo Maas en Ab ids hebben gisteren i lenwerking met Aad ;n Hoek toegeslagen >£l- tonde van België. De S y Jmburgers, die deel 0 'ikten van een kop- JOC van twaalf renners laarin ook Van den zijn na de tweede j van Oreye naar At- serstQrer 135 km. de voor- ien date kandidaten van de 'echttvan Peter Post gewor- Gerry Verlinden, de ilige Belgische kam- Q.n nam de leiderstrui "^an Daniël Willems, 3 PiQUfttgoochelde kopman equipe van Walter Sm Ée van de Belg Ronny Claes in de pittige rit door de Ardennen maakte nog iets goed van de afgang van zijn ploeggenoot Willems. Het pe loton, met daarin ook Jan Raas, Gerrie Knetemann en de Belg Fons de Wolf, liep gisteren een gigantische ach terstand op: 17.30 minuten. In de beginfase werden de, broodfietsers nog gewaar schuwd door Jos Fabri, de voorzitter van sportcommissie van de Belgische wielerbond. Indien zij langzamer zouden fietsen dan 34 km. per uur, dan zouden de dagprijzen worden gehalveerd. Hetgeen later gebeurde. In de eerste honderd kilome ter leek het erop dat het pelo ton ook de tweede etappe van deze „merkwaardige" Ronde van België in een sukkeldraf je zou nemen. De rit ging door het Ardense heuvelland, waar twee dagen onder veel slech tere weersomstandigheden Luik - Bastenaken - Luik werd betwist. Op een van de lastige klimmetjes, de Cóte de Habay na 141 km., opende Maas het „Ardense offensief". In eerste instantie kreeg de Limburger de Belgen Tac-, kaert, Nulens, Claes en Ver linden mee. Even later sloten' zich nog zeven coureurs, on der wie Wijnands en Van den Hoek, bij dit kopgroepje aan. Het peloton, onder aanvoe ring van de Raleigh-coureurs, hielden de benen stil, waar door de voorsprong van het twaalftal snel kon aangroeien. De drie Nederlanders in de kopgroep reden op die manier in een zetel naar een goede positie in het algemeen klas- sément. Uitslag tweede etappe: 1. Cleas, 195 km. van Oreye naar athus in 5 uur 34 minuten en 31 seconden, tijdsvergoeding 5.33.58; 2. Boog 5.34.31, met tijdsvergoeding 5.34.16; 3. Kelly (Ier) 5.34.31; 4. Wijnands (Ned); 5. Schepmans; 6. Tackaert; 7. Wilmann (Noo); 8. Maas (Ned); 9. Martens; 10. Van den Hoek (Ned); 11. Verlinden, allen dezelfde tijd als Kelly; 12. Nulens 5.35.08; 13. Van Calster 5.52.02; 14. Urbany (Lux); 15. Van Holen; 19. Langerijs (Ned); 26. Knetemann (Ned); 27. Hanegraaf (Ned) en het peloton in dezelfde tijd als Van Calster. Algemeen klassement: 1. Verlinden 11 uur 31 minuten en 42 seconden. 2. Boogaart 11.32.00. 3. Maas (Ned) 11.32.04. 4. Claes 11.32.10. 5. Wilmann (Noo) 11.32.19. 6. Wijnands (Ned) 11.32.23. 7. Van den Hoek (Ned) 11.32.52. 8. Martens 11.32.58. 9. Tackaert 11.33.00. 10. Nulens 11.33.39. 11. Kelly (Ier) 11.33,40. 12. Schepmans 11.34.35. 13. Willems 11.48.40. 14. Knetemann (Ned) 11.49.11. 15. Raas (Ned) 11.49.15. 17. Hanegraaf (Ned) 11.49.29. 18. De Rooy (Ned) 11.49.38. 19. Pirard (Ned) 11.49.50. 23. Priem (Ned) 11.49.58. 26. Langerijs 11.50.06. Jos Lammertink is de Ron de van Spanje begonnen met een derde plaats in de proloog, een tijdrit over 6300 meter. Lammertink werd in Santander alleen overtroffen door de Frans man Regis Clere (8 minuten en 26 seconden, gemiddelde snelheid 44.8 km./uur) en de Deen Jörgen Mareussen (8.28). De tijd van Lammer tink was 8.41. De Ronde van Spanje begon in Sevilla met slechts 79 ren ners. Op het laatste moment trok de Spaanse ploeg van Teka zich terug wegens een verschil van mening met de organisatoren. De ronde, die toch al een beperkt aantal toppers aan de start heeft, raakte daarmee twee mogelij ke kanshebbers, Caso Lejarre- ta en Alberto Fernandez kwijt. De plaatsen van de andere renners uit de Nederlandse ploeg zijn: 16. Zijerveld 8 57; 19. Vonk 8.59; 22. Jacq van Meer 9.00; 15. Nieuwdorp 9.01; 40. Johan van de Meer 9.11; 44. Dag Selander (Noo) 9.12. Frans Thijssen werd gisteren uitgeroepen tot Engelands voetballer van het jaar. DEN HAAG Voor de wedstrijd tegen Cyprus, die op 29 april in Nicosia wordt gespeeld, heeft interim-bondscoach Rob Baan de beschikking over alle in aanmerking komen de Nederlandse spelers, die in buitenlandse dienst zijn. Bij de lijst van 22 bevinden zich Michel van de Korput (Torino), Ruud Krol (Napoli), Arnold Mühren en de tot Engels voetballer van het jaar uitgeroepen Frans Thijssen (Ipswich), Johnny Rep (St. Etienne) en Simon Tahamata (Standard Luik), die volgend seizoen in Luik blijft. Bij de 22 komen twee spelers voor, die nog niet eerder zijn gese lecteerd: Wim Kieft (Ajax) en Cees van Cooten (Go Ahead Ea gles). Ook de voor de nationale competitie geschorste Willy van de Kerkhof maakt deel uit van de selectie. De lijst van 22 ziet er als volgt uit: Hans van Breukelen (FC Utrecht), Hugo Hovenkamp (AZ'67), Willy Jansen (PSV), Willy van de Kerkhof (PSV), Wim Kieft (Ajax), Cees van Kooten (Go Ahead Eagles), Michel van de Korput (Torino), Ruud Krol (Na poli), Tcheu la Ling (Ajax), John Metgod (AZ'67), Arnold Müh ren (Ipswich), Jan Poortvliet (PSV), Johnny Rep (St. Etienne), Piet Schrijvers (Ajax), Huub Stevens (PSV), Simon Tahamata (Standard Luik), Frans Thijssen (Ipswich), Pier Tol (AZ'67), Eddy Treytel (AZ'67), Michel Valke (PSV), Ben Wijnstekers (Feyenoord) en Piet Wildschut (PSV). Acht arrestanten aangesproken voor schade Galgenwaard UTRECHT FC Utrecht wil de schade, die op Tweede Paasdag aan het stadion Galgenwaard werd aangericht, verhalen op de acht supporters, die door de politie zijn inge sloten. Die schade bedraagt ruim anderhalve ton. De reclameborden, die mee zouden verhuizen naar de vervan gende accommodatie aan de Veemarkt, zijn totaal vernield. Met de vervanging hiervan alleen is al een bedrag van 50 a 60.000 gulden gemoeid. Verder werden de doelen gesloopt, zijn de tri bunes vernield, die rond het veld aan de Veemarkt zouden zijn .geplaatst, werden verkooppunten vernield, veranderde de sup portersshop in een puinhoop en werd de geluidscabine met ap paratuur gesloopt. De geluidsapparatuur had aan de Veemarkt dienst moeten doen. „We zullen nu gedwongen zijn apparatuur te huren", aldus de secretaris van FC Utrecht Cor Hesselberth, die niet verwacht, dat de schadeclaim tegen de acht supporters veel zal opleveren. „Het is nu eenmaal slecht veren plukken van een kikker. Het probleem is, dat deze vandalen nergens bij zijn aangesloten. Ook niet bij onze supportersvereniging". FC Utrecht kan de schade ook niet op de verzekering verhalen, om dat het hier een geval van molest betrof. „Achteraf zijn we nog blij, dat onze kleedruimten, de massageruimte en het kantoor gespaard zijn gebleven", aldus de secretaris. Het is nog steeds onzeker, waar FC Utrecht de resterende thuis wedstrijden van dit seizoen zal spelen. Er resteren nog de wed strijden tegen FC Groningen op 3 mei, tegen AZ'67 op 17 mei en tegen NEC op 31 mei. Die tegen AZ zal waarschijnlijk bij Ajax worden ondergebracht. De meeste clubs zijn echter niet happig om FC Utrecht en zijn roerige aanhang onderdak te bieden. Transfer Kaczor ter discussie ROTTERDAM De Stichting Arbeidszaken onderzoekt mo menteel de transfer van de Westduitser J'upp Kaczor van VFL Bochum naar Feyenoord. De Westduitse voetbalbond heeft de KNVB een dossier toegespeeld, waarin de illegale spelersmake laar Pastor als waarschijnlijke bemiddelaar bij deze transfer staat vermeld. In december tekende Kaczor een verbintenis met Pastor. Volgens directeur Stephan van Feyenoord heeft de in Brussel wonende makelaar echter niets met de transfer te ma ken en zijn er geen problemen te verwachten. ADVERTENTIE Nantes aan de leiding PARIJS FC Nantes heeft de kop in de eerste divisie van de Franse voetbalcom petitie van het niet spelende Saint Etienne overgenomen. De nieuwe leiders wonnen met 5—0 van Monaco en heb ben nu 49 punten uit 33 wed strijden, éen meer dan Saint Etienne, dat een duel minder heeft gespeeld. De uitslagen zijn; FC NantesMona co 5—0; NimesLille 21; Tours Auxerre 14; LensMetz 22; NiceStrasbourg 00; LavalVa lenciennes 21; NancyAngers 2 0; bordeauxParis St. Germain 13; LyonBastia 21. Stand aan kop: 1. FC Nantes 49 pun ten uit 33 wedstrijden; 2. Saint Etien ne 48 uit 32; 3. Monaco 41 uit 31; 4. Paris St. Germain 39 uit 33; 5. Lyon 38 uit 33.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15