Een raadselachtig boek over nazi-Duitsland $root tekort aan aanplakplaatsen ite efoonl ties 1)71-122244 rkeerverbod b Kosterpad I VRAAGT OM HERSTEL EN UITBREIDING ebrande skibaan uinrell in ember weer open Moordenaar aan de haal met vijf mille Oude glorie tijdens country festival Utrech tse kerken als miniaturen iMBlLÈ ACCU'S-GROENEN-LEIDEN Accu's Groenen Leiden Huis kopen! WEBACO REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 21 APRIL 1981 PAGINA® jHet aantal aanplakbor- men niet-commerciële me- op lcwijt kan is in de Jaren behoorlijk teruggelo- de 18 aanplakborden in de' tr op 18 januari 1978 waren, ig maar 7 in redelijk goede rest is verdwenen of er slechts een gammel raam- Dit schrijft het PSP-raadslid Jos van der Putten aan het college van B en W in Leiden. Hij wil dat het aantal borden weer op peil wordt gebracht. Dit vooral met oog op de te verwachten plakacti- viteiten in verband met de verkiezin gen. Het steuncomité „Geen censuur op de plakmogelijkheden. PSP-raadslid Jos van der Putten vraagt het college of het op korte termijn van plan is wat aan de beschadigde borden te doen en zolang niet op te treden te gen plakkers, die hun geschriften kle ven op plaatsen waar dit niet hinderlijk is, zoals blinde muren, afbraakpanden, electriciteitshuisjes enzovoort Verder muur" uitte al in 1976 zijn bezwaren te-. gen het door de gemeente witkalken van muren waarop illegaal affiches wa ren geplakt. Na een debat in de ge meenteraad werd besloten om 10.000 gulden uit te trekken voor speciale aanplakborden. Er is sindsdien veel ge bruik van gemaakt maar de meeste borden hebben echter inmiddels het loodje gelegd. £teur van zuylen zegt fCIëLE MEDEWERKING TOE AR „De Stich- vordering van de in Nederland irijgt van mij alle \ting om de afge- tibaan weer op te Met deze gerust- mededeling van di- Taaf Van Zuylen feit lijkt de ski-ac tie op het recrea- Duinrell voor het seizoen weer vei- „We zullen zeker financieel te hel- it de gezelligheid J|dën in Duinrell is ■~Kweg te denken", zo ^directeur Van Zuy- >rgen. De baan van niet verzekerd. end brandde de ikibaan van de ,ht «ielopen vrijdagmid- w IT W grootste gedeelte ilOOFt Cji om zich heen grij- Deperigmmen de kunst- merbrtj litsen riem. JS: grondstof voor de borstelindi- strie richtten in nog geen drie kwartier een schade aan van een kwart miljoen gulden. Intussen staat vrijwel vast dat de brand is aangestoken. Voor bijgangers hebben kinderen hard zien weglopen. De brand kan volgens de graaf niet zijn ontstaan door het weggooien van een brandende peuk. „Daarvoor was de afstand te groot", aldus de graaf. „Trou wens de baan was afgesloten met een hek. De afstand tus sen het hek en de baan is te groot, zodat ik niet aan een brandende peuk denk". Ook wanneer de SBSN, een gees teskind van de familie Van Tongeren, de skibaan niet meer opbouwt, gaat het skiën in september door. „In dat ge val wil de Nederlandse Reis- vereniging Holiday (de eige naar van de andere baan-red.) wel inspringen. Maar ik ver wacht er met de familie Van Tongeren wel uit te komen", aldus directeur Van Zuylen. AMSTERDAM Een nog onbekende overvaller heeft zondagnacht de 34-jarige Amsterdamse snackbar-hou der W. Verhagen in zijn zaak doodgestoken en is er vandoor gegaan met diens geldkistje waarin 5000,- zat »WOUDE In ver- t de gevaarlijke ver- latie voor kinderen «the stelt het colle- irgemeester en wet- voor een aantal t nemen om Ongewenste situatie te maken. Daarom Zoeterwoudse ge- ad donderdag- t besluit nemen tot van een bord „Spe nderen" alsmede het van een parkeer- an beide zijden van ie vanaf het Koster- aan perceel Loethe floor middel van het ten van gele marke pen. Kosterspad zal voorts •erverbod worden in- i de zijde van vere- 3uw „Ons Huis". iek hiertoe is gedaan I bewoners van het omdat het regel matig voorkomt dat tijdens ak- tiviteiten in „Ons Huis" aan beide zijden van het Koster spad wordt geparkeerd en dat hierdoor de doorgang wordt geblokkeerd. Om een vrije doorgang voor de bewoners en voor brandweer, ambulance en dergelijke te waarborgen, acht het college van B en W het wenseliik aan één zijde een parkeerverbod in te stellen door het doen aanbrengen van een gele streep op de trottoir band. Deze maatregel houdt in, dat aan de ziide van „Ons Huis" slechts stilgestaan mag worden, gedurende de tijd, die nodig is en gebruikt wordt voor het onmiddellijk in- of uitstappen van personen of voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen. Door het aanbrengen van deze gele streep, zal tevens worden be vorderd dat de aan de westzij de gelegen insteek-parkeerha- vens beter bereikbaar worden. „DE RUÏNEBOUWER" EEN BOEK OVER SPEER VAN J. BERNLEF „Soms is schrijven het ongedaan ma ken van een ander schriftuur, het zoe ken naar een lek in andermans verha len om zo achter de weggeschreven werkelijkheid te komen (in de vorm van een soort verhaal, dat spreekt)". Zo rondt Bernlef in zijn boek „De Ruinebouwer" een van zijn commen taren op zijn verhaal, op een van zijn verhalen, af. Het is een heel ingewik keld boek, waarin hij, in samenwer king met de beeldend kunstenaar Siet Zuyderland op zoek is naar een reeks van gebeurtenissen in het verleden, waarover zoveel meer vragen te stel len zijn dan antwoorden te geven. Het gaat om nazi-Duitsland en alles wat daarvan is overgebleven. Het onderzoek daarnaar van Bernlef is geheel iri over eenstemming met wat je op grond van zijn oeuvre verwacht: de spanning tussen de werkelijkheid en de vele fictieve vor men, die in heden en verleden aan die werkelijkheid worden gegeven. Onge wild en doelbewust. Het is duidelijk, uit de vorm van het boek blijkt het al, dat Bernlefs onder zoek naar dit verleden een grote worste ling is geweest. Het grootste deel van het boek is een toneelstuk, dat bij mijn we ten nog nimmer is gespeeld. „Een schouwspel" noemt Bernlef het, en het is niet meer of minder dan een theatrale verbeelding van het proces in Neuren berg om Alfred Speer. Het is duidelijk, dat hij geen werkelijk toneelstuk ge maakt heeft: in alle toneelaanduidingen heeft hij zoveel voorgeschreven en vast gelegd, dat noch vormgevers noch ac teurs met dit stuk uit de voeten kunnen. Het is voor mij niet belangrijk genoeg om na te gaan in hoeverre de werkelijke procesgang van Neurenberg tegen Al fred Speer, de architect van de gebou wen van het Derde Rijk, in dit stuk te rug te vinden is. Bernlef laat een man optreden die Alfred Plancken heet, en die misschien wel helemaal niet aanwe zig is geweest op de Neurenberger pro cessen. Of misschien juist wel. Maar in het eerste deel van het boek, een reeks van „verslagen", die een indruk willen vestigen, dat ze de werkelijkheid be schrijven, komt ook een Alfred Planc ken voor. Een man die ongewoon over tuigend leek op Adolf Hitler. Dat is een van de meest intrigerende dubbelgan- gersverhalen geworden, die ik van Bern lef ken. Zijn werk is geheel in het teken van dit dubbelgangersmotief gesteld. Wie is in dat eerste verhaal Alfred Plancken? Als de ik van het verhaal met hem in kontakt komt, is deze Alfred al een oude man. Hij is een Duitser. Door toevallige omstandigheden was hij de dubbelganger van Hitier, reden waarom hij zelf geen leven kon leiden. Hij werd honderden keren gearresteerd. De vrou wen die de liefde met hem bedreven, waren niet met deze man, maar met zijn beroemde dubbelganger bezig. Hij was op de vlucht, had geen vast adres. Een vlucht voor zijn dubbelganger. Hij komt aan het einde van zijn leven terecht in een psychiatrische inrichting, waar aller lei mensen geloven Napoleon, Wagner of Mozart te zijn. Er zijn dan ook geen spie gels opgehangen. Een medepatiënt, die gelooft Hitier te zijn, wordt met hem ge confronteerd en pleegt vrijwel onmid dellijk zelfmoord: elke bodem uit zijn existentie valt weg door deze schok, die het tegendeel is van herkenning. De architectonische wereld van Speer herbergt deze totale problematiek. Een totaal verwarrende wereld, waarin iden titeiten met elkaar overhoop liggen. Ie dereen zal dat wel kennen. Ga maar op de Dam in Amsterdam staan en dan liefst midden voor het paleis en besef dat de bouwmeester, Jacob van Campen, op deze zelfde plaats stond toen zijn gebouw voltooid was. Datzelfde gevoel overvalt Je als ie op het immense voorplein van iet paleis van Versailles wandelt. Als je voor de middelste toegangsdeur staat en over dat plein heenkijkt, dan sta je waar Lodewijk de Veertiende stond en dan zie je dat het ruiterstandbeeld midden op dat plein zó is neergezet, dat de benen van net paard nauwkeurig op de horizon staan. Als je even groot als Lodewijk XIV bent natuurlijk, anders moet je wat omlaagbuigen of op je tenen gaan staan. Die beleving, waarbij je eigenlijk tijdelijk je eigen identiteit inruilt voor die van een ander, een historisch toch ieder op meestal noga wijze. Het is Bernlef natuurlijk toever trouwd om daar een immense spanning omheen te bouwen, die heel herkenbaar is voor wie daarin kan meedenken. Mij spreekt het erg aan. „Niemand kan de feiten weergeven zoals zij zich in werkelijkheid hebben afge speeld. Niemand kan iets verzinnen dat totaal niets met de feiten te maken heeft", schrijft Bernlef in zijn boek. „Wat mensen als jij later voor werkelijk heid verslijten, „geschiedenis" noemen". Er is voor Bernlef geen werkelijkheid in de werkelijkheid, die steeds voorgescho teld wordt. Je kunt een ruïne bouwen, zoals Speer deed, en dan denken dat je de werkelijkheid hebt geschapen. Of je kunt de werkelijkheid een ruïne laten worden. Geen van beide is waar. Niets is waar. JAN VERSTAPPEN J. Bernlef: „De Ruïnebouwer", een verslag, een schouwspel. Met tekenin gen van Siet Zuyderland. Uitgave Querido. Prijs ƒ39,-. ROTTERDAM Ruim twaalf uur country, rock 'n roll, blues en Bluegrass. Gis teravond eindigde het vierde Country en westernfestival in de Rotterdamse Ahoyhal. Een festival waarbij gedu rende de paasdagen de oude glorie centraal stond en het nieuwe countrywerk maar zeer mondjesmaat om de hoek mocht gluren. Zoals gezegd weinig nieuws onder de countryzon dit jaar. Voor het overgrote deel waren het de oude vertrouwde, meer dan alleen aan de slapen ver grijzende, artiesten die hun re- pertoir van voorgaande decen nia nog eens de revue lieten passeren. Slechts mondjesmaat wat nieuws. Joe Sun was ei genlijk de enige die met zijn rauwere blues/country/rock een frisse verjongende wind, door Ahoy liet waaien. Dit neemt niet weg dat het oude werk in de smaak viel bij het publiek dat, zeker de eer ste dag, voor het grootste deel bestond uit onvervalste lief hebbers. Ongetwijfeld heeft de komst van country-ster Johnny Cash hier als duidelij ke publiekstrekker gefun geerd. •Cash, die tijdens ziin optreden een gouden plaat kreeg over handigd, wist met zijn voltalli ge gezin de gemoederen onder de Stetson-hoeden danig te verhitten. Hij zorgde boven dien voor enige hilariteit door aan het eind van zijn tachtig minuten durende show spon taan de rock 'n Roll groothe-. den Jerry Lee Lewis en Carl Perkins, die pas de volgende dag zouden spelen, het podium op te roepen voor een sessie van een kwartier. Het aantrekken van deze laas- te twee swingers voor het fes tival heeft echter tot een twee deling van het gebeuren ge leid. Bestond het publiek de eerste dag uit de echte country-liefhebbers, tweede paasdag stond min of meer in net teken van de rock 'n roll. Velen bleken juist voor dit werk te zijn gekomen. Carl Perkins en Jerry lee Lewis kwamen dan ook niet zonder toegift van het podium. Reden voor de laatste om aan het eind van zijn optreden op nieuw een korte sessie te hou den met Carl Perkins. De verdwenen Marika-kerk, door Saenredam vaak getekend en geschilderd. utrecht De stad Utrecht is bezig zijn middeleeuwse kapittelkerken te restaureren nadat enkele pa rochiekerken zoals de Jacobi- en de Claeskerk als historische monumenten reeds gereno veerd werden. Er zijn maar weinig steden in het Noorden waar men de bouwgeschiede nis van de ro- maanse tot de hoog-gotische periode zo op de voet kan volgen als in die oude bisschopsstad, het Trecht aan de Rijn. Rijks museum Het Catharijnecon- vent dat, zoals gemeld is geko zen tot Europees museum van het jaar 1980, heeft in verband met dit herstel tot 17 augustus een boeiende ten toonstelling in gericht waarbij een aantal ma quettes van die oude gebouwen de hoofdschotel vormen. Het zijn de mo dellen vervaar digd door de he ren G.M.J. Engel- bregt en J.B.A. Terlingen die aan de hand van ar- chief-gegevens een bouwkundige studie hebben ge maakt van de Dom, Oud-mun ster, Sint Pieter, De Buurkerk, de in de vorige eeuw verdwenen Sinte Marie en de Pau- lus-abdij, het zo genaamde kruis van Bernulphus. De maquettes zijn vervaardigd van gelijmd en ge schilderd hout, uitgevoerd op schaal 1 200 en ze laten zien hoe de oorspronkelij ke toestand van de gebouwen was en b.v. wat de Domkerk betreft, hoe deze had moeten worden indien hij volgens de plannen af gebouwd en niet door de cycloon van 1674 getrof fen was, die, zoals bekend, het schip in 'n enorme puinhoop veran derde. De model len zijn tot in de kleinste onderde len uitgewerkt en waar de archie ven of de opgra vingen (speciaal Oud-munster) geen voldoende aanwijzingen ga ven, hebben de samenstellers ge zocht naar de voorbeelden en stijl-principes van andere kerken uit de Ottoonse pe riode, speciaal bij de Duitse Ro maanse basilie ken. "Echt een expositie voor architecten en studenten in de bouwkunde, maar niet minder voor hen die be langstellen in de middeleeuwse ge schiedenis van Noord-Nederland waarvan Utrecht toen als hoofdstad aangerekend moet worden. De Dom, zoals hij had moeten worden. LEIDSE COURANT IEFOONTJES gezet over Mn of twee kolommen, met letterkorpa 5 cent per mm. j van dezelfde tekst op 3 achtereenvolgende dagen, jbetalen. B van dezelfde tekst op 6 achtereenvolgende dagen, betalen. |TIES ONDER NUMMER plenties onder nummer berekenen wl) 3,10 per lan administratiekosten. triers alleen op aanvraag 2,60 per exemplaar, "staande prijzen zijn exclusief 4% BTW. I_ n geen enkele aansprakelijkheid aanvaarden voor i welke aard ook. ontstaan door niet, of nlet-tljdlg of ■tsen van advertenties. telefonisch opgegeven advertenties of fouten ontstaan ildeiljk handschrift van de opdrachtgever behoeven ilet te worden gecompenseerd. #en/of annuleringen worden onder voorbehoud geac- m uitgevoerd. f behoudt zich het recht voor om zonder opgaaf van rtentles te weigeren. DstzegtjDTO'S FILM EN OPTIEK R^Den van Heynln0en "lm* Videoservice verzorging van irtljen, 25-Jarige bruiloft en reclame-tapes voor wln- /stemen v.a. 200,-. Verhuur van films en vldeoban- J verhuur van projectoren en verzorging van film- en vt- Wngen. VAKANTIE DIVERSEN CAFE RESTAURANT „De Pyramids van Austerlitz" WOUDENBERG Grote speeltuin Plaats van ontspanning Lunapark Grote parkeergelegenheid Aan de Straatweg Zelst-Wou den berg Tel. 03439-421 Woudenberg Voor alle amusement en speelautomaten Euroamusementsimport Tel. 01720-74806. Na 19.00 uur, 01720-21619. Sinds 1970 wordt er met onze trekhaken door heel Europa ge sleept en getrokken. Montage op elk type auto en altijd voordelig. Prijsinformatie bij de specialist Autom-Leiden BV lindestraat 8, tel. 071-132217 en 124087. Boommarkt 8, Lelden 071-124928. Zaterdags gesloten. WATERSPORT De alleen vulling lichter In gewicht en langere levensduur. Besltot geen onderhoud nodig. Geheel gesloten, kan zelfs op z*n kop ge bruikt worden. Als enige In de regio kunnen wij deze aanbieden voor de prijs van normale accu's nl. 55 Amp. 195; 108 Amp. 346. Uit voorraad leverbaar. Int. Jachthaven Poelgeest Haar- temmertrekvaart 15, Oegstgeest. Tel. 071-154054 b.g.g. 170743. Speciaal voor stalen Jachten met onderroest hebben wij een goedkope mogelijkheid het schip te stralen en te behandelen met het nieuwe Slkkens chloorrubber verfsysteem zodat u voor altijd van het „teren" af bent. Inl. Jachthaven Poelgeest. Haarlemmer trekvaart 15. Oegstgeest. tel. 071-154054, b.g.g. 170743. AUTOMARKT B| Schokbrekerservice Specialisten van huls uit en altijd voordelig, montage voor elke type auto. Prijsinformatie bij: Monroe-deaier Autom-Leiden BV Lindestraat 8, tel. 071-132217 en 124087. Voor gebruikte banden bandenhal Ron Verkoop: Nieuwe Rijn 106, hoek Langestraat, 071-120500. onderhoudsvrije accu auto's en Inkoop automobielen, tevens reparatie. Tel. 071- 692761. Ta koop DIANA 6 eind '76. Chateau en homecar-dealer heeft nog enkele Interessante aanbiedingen In de grand-prlx serie I960 en homecar 1981, ook voor verhuur (vrij tot 10 Juli). VAN BLOKLAND CARAVANS. Rijksstraatweg 130a, hk. Ab- coudemeer. Abcoude. Tel. 02946-3343 (met Pasen gesloten). Te koop: Mitsubishi Galant 1600 GL, bjr. '77. nieuwe ban den, accu, uitlaat. 1-z.g.st., me tallic zilver. Prijs 6000.-. Tel. 01713-2513. Tot 50% KORTING op banden, accu's, uitlaten, schokbrekers, trekhaken. Jansen, Nasaau- straat 2, Bodegraven. Tel. 01726-1.43.61. T.h. Veluwezoom omg. Apel doorn, van part pr. VILLA (5 si k.) bij wandelbossen, recrea tie- en watersportcentr. Bus- sJoo. van begin mei tot half Juli 650.- p.w. 015-126769. Grote collectie BH's. Lovable, rust, ruimte en ontspanning. Plaats voor uw caravan of tent Moderne accommodatie aan wezig. Ook verkoop en verhuur van caravans. Bijv.: kantine, kampwinkel en speeltuin. Hon den niet toegestaan. Informatie op zondag gesloten, inlichtin gen: Fam. De WIL tal. 03417- 52960. VAKANTIE IN NATUURGEBIED ,De Peel". Mooie kamer (20 m2) met waagel., douche, w.c. Slapen met ontbijt voor 2-8 3- Ipers. 17.50 p.p. Grote tuin. E. Paull. Molenhaagweg 16, Meljel gelegen) 04766-1956. Haarlemmerstraat r» Te huur te Harderwijk Luxe stenen RECREATIEBUN GALOW voorzien van alle com fort. Vrij van 1 Juni t/m 16 Juli. 070-97.23.25. LESSEN EN CLUBS voor Jong en oud. Prettige les methode. Inlichtingen 071 762006. VAKANTIEVERBL. BINNENLAND Heiloo bij Alkmaar en Egmond aan Zee, Lh.: 6-pers. zomerhuizen en sta caravans op terrein met eigen zwembad en tennisbaan, vrij tot 25- 7. Mw. Keunlng, Slootenslaan 27,1652 PX Heiloo. Tel. na 19.00 u.: 072-330968. Saxen helm - Vierhouten. Nog t.h. In april, mei en Juni: 4-en 6-pers. VAK.HUISJES In éón van de mooiste delen v.d. Veluwe. Prijzen v.a. 240,- alHn p.w. Ook met Pasen nog dlv. mogelljkh. Tel.: 05771-283. Aangeboden nieuwe en gebruikte Was beeklaan 9 - Warmond - Telefoon 01711-11413 Stacaravan te huur te I Geriefelijk VAKANTIEHUISJE te huur In Gelderland, pinksterva kantie, weekenden en midweek. Inl.: 05753-1449. I. speciaal VAKAN TIEARRANGEMENT In voorseizoen v.a. 2 mei, 7 dagen Valkenburg 335 per persoon Inclusief 2 busrsizsn naar Beigl6 en Duitsland en volledig •Ion. Uitstekende keuken. Tel 04406-12126. Prospectus op aanvraag. Te huur: komfortabel ZOMER LANDHUISJE met grote tuin op het Z. (tussen Nleuwfcoopse en Westslndsrplassen), roeiboot, viswater en veel ander komfort, geen kl. kinderen. Tel. na 18 uur 02984-1459 of 02976-590. in rustig park De Sandstuve met speel- en zwemgel. Vrij 27/6 en na 15/8. Prijs 295 tot 425 p.w. en van 11/7 tot 18/7. Prijs 525. Tel. 02518-51035. Asngeb. voor snelle beslisser op bungalowpark, 20 km. van Oen Haag: recreatiechalet Ind.: living, eiken keuken, badkmr. m. ligb., 2 slp.kmrs en tuin m. berging. Het hele Jaar bewoonbaar. Inl. en bez.: Bun galowpark Klein Moordrecht, Oostelnde 5, tel. 01827-4041, Moordrecht Vraag onze woonglds. Huls ver kopen? Zorg dat uw woning er ook In komt. Inl. Makelaardij Van Beukering Tel. 071-134341. Ud NBM. Schoonmaakbedrijf K. Ringma vraagt schoonmaakwerkzaam- heden en glazenwassen. Tele foon 071-21.04.95, na 18.00 DEM Meubelfabriek levert bankstellen rechtstreeks. Daarom tot 40% voordeliger, b.v. klassiek bankstel, normaal 2780.- voor 1695.-. Grote keuze In modellen en stoffen. 5 |aar garantie op constructie en binnenwerk. Toonzalen: Voor hout, Loosterweg 5, (naast Ta pijtschuur), Culemborg (fa briek), Houtweg 8. Ma. 13.30- 18.00, dl. t/m vrij. 10.00-18.00, zat. tot 17.00 uur. Op koop avond tot 21.00. InL 03450- 7484. Paas- ol zomervakantie voor uw kinderen op een echte boerderij. Leeft. 6/15 Jr. Tevens ponykamp. Leuke program ma's. Goede leiding. Inl. fol der Aalberts Hoeve. NIJkerker- weg 65. Ermeio. 03417-51057. TV stuk? Snelle en vakkundige reparatie van alle kleuren en zwart/wit tv'a. Swaak Bruingoed, Haar lemmerstraat 279, Leiden. Tel 071-124010. ONDERHOUD EN REPARATIE Wilt u gaan verbouwen of Iets herstellen? Ouwerkerk bellen Alle voorkomende werkzaamheden lossen wij probleemloos voor u op. Advies, prijsopgaaf en subsidieaanvragen verzorgen wij kosteloos. Tel. 071-213646. 071-762745. Schildersbedrijf Nachtegaal en Van RhIJn. Voor al uw binnen- en buitenschllder- 22334Behanfl" Wl,~ 60 9ranolwerk- Tel- 071-412149 of 01718- LandelIJk erkend loodgletersbedrijf centr. verw. - de Vrind Het van ouds bekendste en goedkoopste adre3 bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b, Lelden. WIJ ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100,-, Incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. HEUGAFELTTEGELS. kleuren direct leverbaar, 5 jaar garantie. Gemakkelijk te leg gen. Tijdelijk Stanleymes ca deau bij aankoop van min. 20 tegels. Smits Woninginrichting, Mare 98, Vrouwensteeg 9. Tel. 123913. voor In 't centrum gelegen bou tique. Inlichtingen tussen 5 en 6 uur. Dldl Modes, Haarlem- merstr. 17, Lelden, tel. 071- 121217. Te huur gevr. kamer In Lelden, tel. 02159-10374. PIANO'S huur met recht van koop v.a. 50,- p. mnd. J. van Urk, Westersingel 42, Rotter dam, tel. 010-363500. Radio of tv DEFEKT, bel 01729- l KUNST EN ANTIEK Handgemaakte eiken meubelen Welke u nog nooit gezien hebt, want door eigen ontwerp en enig In Nederland. WIJ maken ook naar uw ontwerp. Tevens veel antieke kasten en kisten enz. Bezoek onze Oudhollandse toonkamers. U zal versteld staan. Antiek boetiek Hoogendoom ZtJdstraat 63, Aalsmeer, tel. 02977-24429. Woensdagmid dag gesloten. ART GALLERY „1900,I Voor al uw InlIJstwerk. Nlouw. aluminium lijsten In verschlllen-l ART G Voor t aluminium lijsten li de kleuren. Geversstraat 25. Oegstgeest. Tel. 170544.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 9