;novatie Calorama begin juli van start REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL -5- Zoeterwoudse sportaccommodatie opnieuw bekeken tie voor Casa Materna levert ruim vijf mille op m in de kas" succes in in- en Bollenstreek d Langemaire Warmonds irtman van het jaar I Beleid bestuur „Mariënhaven" aan de kaak gesteld LEIDSE COURANT MAANDAG 13 APRIL 1981 PAGINA 5 IJK De uitvoering van het re- In voor de woningen in Calorama J startblokken. Op 1 juni gaat men |Het eerst komen de huizen op de ■traat aan de beurt, daarna die Inpernelstraat, de Leidtwech, enzo- ikesluitersvan het plan worden de I aan de De La Bassecour Caan- pls bekend wordt het werk uitge- r het aannemersbedrijf De Raad i B V. |l de bedoeling, dat telkens een blok ler twintig woningen onderhanden nen", aldus wethouder Warmerdam ^ggesprek. „De aannemer streeft er palf weken zo'n blok gereed te krij- nent hebben 83 bewoners zich voor tieplan uitgesproken. Dertig bewo- I tegen. De wethouder toont dit aan Irt van Calorama, waarop de voor- twijfelaars, de tegenstanders en de an koophuizen met naam staan aan- ket percentage deelnemers is vol- |met de uitvoering van het plan te verklaart Warmerdam. Hij staat be- |n open en eerlijk man, die respect (de mening van anderen, maar voor niemand uit de weg gaat als hij staat voor een goede zaak. Wethouder Warmerdam legt er de nadruk op, dat het plan en alles wat er aan vast zit in vol ledige openheid met de Caloramabewoners is behandeld. In de modelwoning hebben zij zich kunnen overtuigen hoe de huizen er na de re novatie uit zullen zien. Er zijn vijf informatiea vonden gehouden, waarin met de bewoners een open gesprek is geweest, De wensen, die bij de inspraak naar voren werden gebracht, zijn zo veel mogelijk gehonoreerd. Verder hebben de deelnemers aan de renovatie nog een uitvoerige brief gekregen, waarin onder meer melding werd gemaakt van een aantal wijzigingen in de uitvoering tot verbetering van het woongerief. „Aannemer De Raad is beslist niet star en dank zij z'n medewerking hebben we heel wat voor de bewoners kunnen bereiken", aldus Warmer dam. De Raad heeft toegezegd om na half april iedere bewoner van Calorama nog een keer te bezoeken teneinde definitief vast te stellen, wie er aan de renovatie mee gaan doen. Tevens zal men dan persoonlijke problemen van beschei den omvang met de aannemer kunnen bespre ken. De wethouder is wat teleurgesteld, dat dertig bewoners tot nog toe niet aan de renovatie wil len deelnemen. „Ik snap die mensen ergens niet. Wat wij hen willen geven is een binnen geheel vernieuwde, goed geisoleerde woning, voorzien van centrale verwarming. Warmerdam gaat ook in op de problematiek van de huur. Voor een gerenoveerd huis gaat men per maand 115.- meer huur betalen. Als de huur in verhouding tot het inkomen te hoog zou worden, bestaat de mogelijkheid tot het verkrijgen van een huursubsidie. Uit de toe lichting van de wethouder blijkt verder, dat de deelnemers aan de renovatie op een wat lange re termijn slechts weinig meer huur zullen be talen dan de weigeraars. De bewoners van ge renoveerde huizen krijgen namelijk de eerste twee jaar (in 1981 en 1982) geen huurverhoging. Dit jaar bedraagt deze verhoging ruim 11 pro cent. In de jaren na 1982 zullen de bewoners van gerenoveerde huizen slechts de minimale huurverhoging betalen. Uitgaande van het hui dige huurprijsbeleid zal het huurverschil tussen gerenoveerde en niet-gerenoveerde woningen over zeven jaar nog maar 50.- 60.- bedra gen, heeft de wethouder berekend. Voor dit ge ringe verschil per maand beschikt men dan over een modern ingericht en geisoleerd huis, waarin men ook nog zo'n ƒ30.- per maand aan energiekosten kan besparen en, gezien de stij gende energieprijzen, wellicht nog meer. „Binnen vijf jaar zullen de mensen, die nu niet willen meedoen, er zeker spijt van krijgen", meent Warmerdam. Aan hun huizen zal na de voltooiing van het renovatieplan voor de wijk, het achterstallig onderhoud worden uitgevoerd. Goten, en dergelijke voorzieningen worden ge lijktijdig met de renovatie vervangen. „Maar uiteindelijk zullen het duidelijk minder gerief lijke woningen blijven dan de gerenoveerde huizen". „Nu al gaan we aan de slag tot verbetering van de woonomgeving in Calorama. We streven er naar iedereen een voortuin te geven. Hiervoor volgt nog overleg met de bewoners". Gedacht wordt aan de inrichtipg van de wijk als semi-woonerf. Het ligt in de bedoeling in de straat.zelf een beperkte parkeergelegenheid tec creëren en extra-parkeergelegenheid aan te leggen in de Gouden Regenstraat. Als vervangende woongelegenheid voor de be woners, die bij de uitvoering van het werk tij delijk hun huizen moeten verlaten, zijn drie wissel woningen beschikbaar en een stuk of zes tien caravans. De containers voor het opbergen voor huisraad zullen, wat de eerste fase betreft, eind mei door aannemer De Raad worden geplaatst. Over het gebruik, de kosten en de voorzieningen in de caravans zijn de bewoners inmiddels schriftelij ke geinformeerd. I is blij met Nieuwe studio 9Iter M. Paats stelde jmet een bewoner Verpleeghuis Ouds- nieuwe studio van oep Alpheo in ge- nieuwe onderkomen liomakers ligt op de twlaag van het ver- üaxa* Oudshoorn. Het gebeuren werd za- Ihtstreeks uitgezon- rheen kwamen de a's vanuit een kelder fnortuarium van Zie- ijnoord. De nieuwe n\ niet alleen groter, mcM boventlien de mo" PEN mensen te ontvan- p zich is al een ver laar men in de kel- N et ziekenhuis onmo- r (ënten kon ontvan- figens kan er ook recreatiezaal radio irzorgd. Voor geeste- I Dekker is de moge- „patiënten ontvan- Belangrijkste vernieu- ^pBlopen zaterdag test- de vernieuwingen ^^^uitzending vanuit de ZOETERWOUDE De raadscommissie voor sport-, recrea tie- en jeugdzaken zal zich vanavond buigen over de ontwik kelingen rond het openlucht zwembad alsmede de accom- modatieproblematiek van de verenigingen in de dorpskern van Zoeterwoude. De vergadering is openbaar en begint om acht uur in het gemeentehuis. Met betrekking tot het zwembad mag worden verondersteld dat de leden van de commissie snel zijn uitgepraat. Immers zowel de raadscommissies financiën als openbare werken hebben zich reeds uitgesproken over de voorgenomen maatregelen het zwembad aantrekkelijker te maken. De folder die daarvan mel ding maakt is inmiddels in geheel het dorp verspreid zodat de commissie sport-, recreatie- en jeugdzaken achter de feiten aan loopt. Ook de accommodatieproblematiek is vrijwel geheel buiten de raadscommissie om behandeld. Omdat in de raadsvergadering van 26 maart het voorstel van het college van burgemeester en wethouders werd teruggenomen zal de raadscommissie (overi gens op verzoek van CDA-raadslid R. Hogenelst) zich alsnog over het voorstel buigen. De verwachting is overigens wel dat een gewijzigd voorstel van het college nog deze maand aan de gemeenteraad zal worden voorgelegd. Tenzij uiteraard maan dagavond door de commissieleden zoveel vragen naar voren worden gebracht dat studie en beantwoording daarvan geruime tijd vergen. lrVW0UDE In |\#opzicht is de actie fA i werkgroep Casa l zaterdag zonnig Onder stralend x werd de stroop tie een financieel terwijl de zeepkis- voor de jeugd een lijk schouwspel Ie voor de vele be- nden. De eerste in daalder waard itie hebben Ruim 5.100,- is lid voor het werk- in hot Italiaanse laterna nabij Na- de periode 17 juli-1 s zullen weer een twintig vrijwilli- reizen naar Italië lens hun vakantie imheden te verrich- et kindertehuis van ieders SantL icistenrace in de Van Itraat was een kleur- leurtenis. In voertui- verschillend pluima- door de jeugd met tet gestreden -om de eer. Bij de kleuters. die in skelters het parkoers moesten afleggen, toonde Matthieu van Nierop zich de sterkste, gevolgd door Mar- tijn Mackor. De zege van de categorie klas 1 en 2 ging naar het duo Roman Baten burg de Jong/Vincent Goe- debuure. Als tweede eindig den Mariëlle Bosman en Bar bara Pieterse. Bij de klas 3-4 gingen Jeroen van Emmerik en Wilbert Lagerberg met de winst naar huis ten koste van William Loos en Dennis van Klink. De oudste groep, de 5e en 6e klassers, leverde na spannende strijd winst op voor Edwin van Goozen en Lard Koeken die daarmede bewezen niet alleen op de schaats tot de snelsten te be horen. Stefan Pieterse en Fred van der Meer werden tweede. De „schoonheid sprijs" tenslotte was voor het koppel Jisca Wolthaus/Ka- thelijne Langezaal. Voorafgaand aan de zeepkis tenrace werd de stroopwafe lactie gehouden. In een mum van tijd werden de 3300 pak jes a 10 stroopwafels ver- De zeepkistenrace vormde een schitterend schouwspel. kocht. In verband met het Italiaanse sfeer, zijn gevallen Bent u de gelukkige winnaar vijfjarig jubileum werd aan op de volgende lotnummers: dan kunt u zich wenden tot ieder pakje een gratis lot ver- 116 blauw, 111 blauw, 988 de heer P. Popma Watertje bonden. De prijzen, alles in blauw. 801 wit en 843 oranje. 30b, telefoon 2463 Poldercross ZOETERWOUDE Niet minder dan 227 deelnemers gingen gistermiddag van start voor de elfde editie van de poldercross. De orga niserende KPJ had een goed parkoers uitgezet in het groene polderlandschap waaraan Zoeterwoude nog altijd rijk is. Er was traditiegetrouw keuze uit diverse afstanden waarbij de 8 km voor dames en 12 km voor heren wel het klapstuk vormden. De favorieten maak ten hun faam volledig waar. Nadat zij vorige week excel leerden bij de Brasemloop ze gevierden Carolien Duiven voorde en Peter Berg thans bij de poldercross. Opvallende Êrestaties ook van Wim van luis en Jan Versteegen. De uitslagen: Junioren (jongens): 1. Wim Oostdam, Zoeterwoude; 2. Michel Versteegen. Hazerswoude; 3. Peter-Niek Plooij, Zoeterwoude. Junioren (meisjes): 1. Marian van der Krogt, Zoeterwoude; 2. Esther Koop man, Alphen a/d Rijn; 3. Monique Koopman, Alphen a/d Rijn. Dames (4 km): 1. Jeanette van der Salm, Zoeterwoude; 2. Wilma van Rijn. Zoeterwoude; 3. Paula de Jong, Zoeterwoude. Dames (8 km): 1. Carolien Duiven voorde, Zoeterwoude; 2. Magdalena van Rijn, Zoeterwoude; 3. Hetty van Rijn, Weteringbrug. Heren 8 km): 1. Wim van Huis, Zoe terwoude; 2. Rico Vervoorn. Zoeter woude; 3. Huub Duivenvoorde, Zoe terwoude. Heren (12 km): 1. Peter Berg, Zoeter woude; 2. Jan Versteegen. Hazers woude; 3. Jaap Anker, Leiderdorp. IDE De vierde I „Kom in de kas l»or de ruim dertig (tde bedrijven in Bollenstreek een korden. De Neder- IMgemene dienst fan Siergewassen toelofarendsveense ton alleen al ruim en begroeten. De eerden waren niet tomstig uit de ei- plaats, maar zelfs Iers kwamen op tg van de tuinbou- was de hele Sota- weg in Roelofarendsveen za terdag in een feeststemming. De muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" was er zelfs op uit getrokken om de open dag op te luisteren. De deelne mers in Rijn- en Bollenstreek waren van mening dat deze vierde open dag, de drie voor gaande overtrof. Uiteraard was het mooie weer daar één van de redenen van. Ook en kele agrarische bedrijven hiel den de deuren afgelopen zater dag open. Door hem meer op de hoogte te brengen van de moeite die men zich moet ge troosten om een bloem of plant te kweken, hopen de tuinders de consument meer inzicht te geven in hun proble matiek. Eén van de belang rijkste problemen van de tuin bouwers zijn de stijgende gas- prijzen. Hierdoor zijn de ver diensten voor de meeste tuin ders het afgelopen jaar slecht geweest. De belangstelling voor de open dag voor de land- en tuinbouw is overigens over het hele land enorm groot geweest. Op meer dan 700 agrarische bedrijven hebben tienduizenden burgers kennisgemaakt met het leven en werken van boeren en tuinders. Opvallend was het enthousias me waarmee -de bezoekers werden ontvangen. In het al gemeen is men van mening dat de open dag van de land en tuinbouw voor herhaling vatbaar is. •JD Aad Langemaire is zaterdag In tot sportman van het jaar. Dit ge- tijdens een feestelijke bijeenkomst ter id van het tien-jarig bestaan van de Be IJsclub. öiddag kwamen de jeugdleden in het bijeen. Hier werden de prijzen van |pen schaatsseizoen uitgereikt. De tij den die door de jeugdleden zijn gemaakt tijdens wedstrijden, toonden aan dat de tr^jiingsgroep 'erg veel succes heeft. Zaterdagavond kwamen de oudere leden bijeen. Behalve het uitreiken van de prijzen, stonden enkele speciale huldigingen op het pro gramma. De trainers, die tenslotte toch voor een belangrijk deel het succes van de groep be palen, werden muzikaal in het zonnetjes gezet. Wielrijdster gewond WASSENAAR Een 60-Ja- rige wielrijdster uit Den Haag is zaterdagmiddag na een aanrijding met een kaakfractuur en inwendig letsel in het ziekenhuis Bro- novo in Den Haag opgeno men. De motorrijder, waar mee zij in botsing kwam, liep een zware hersenschud ding op. De vrouw stond, gezeten op haar fiets, met iemand te pra ten op de secundaire rijbaan van de Wittenburgerweg. Op een gegeven moment wilde de vrouw weer wegrijden. Zij keerde echter zonder op het overige verkeer te letten, waardoor zij met de motor in botsing kwam. Inbraak levert achttien mille op LEIDEN Bij een inbraak in een boekhandel aan de Nieuwe Rijn is in het afgelo pen weekeinde 15.000 18.000 gulden gestolen. De inbraak werd vannacht om twaalf uur ontdekt. De dieven waren het pand binnengeko men door de voordeur open te breken. Op de eerste verdie ping van het pand vonden zij een geldkistje. Met behulp van gereedschap braken zij het kis tje open en gingen er met de buit vandoor. BEWONERS EN PERSONEEL VERONTWAARDIGD OVER WEIGERING BENOEMING WAARNEMEND DIRECTEUR WARMOND De bewoners en het personeel van de drie verzorg-en verpleegtehuizen „Mariënhaven/Mariëngaerde" en „Mariënweide" zijn verontwaardigd over het besluit van het bestuur van de verpleeginrichting om de heer J. Hoo vers niet aan te stellen tot algemeen directeur van de tehui zen. Onlangs is een handtekeningenactie van start gegaan met als doel de heer J. Roovers, die volgens een groot aan tal bewoners en werknemers thans tot grote bevrediging zijn frunctie als waarnemend directeur vervult, toch te la ten benoemen. Het personeel en de bewoners stellen dat het bestuur zijn besluit niet duidelijk motiveert. Men herinnert eraan dat de heer Roo vers via een selectiecommissie bestaande uit leden van het be stuur en directie en uit leden van bewonerscommissie, onderne mingsraad en personeelsraad is voorgedragen. Hij heeft zich vol gens de actievoerders vanaf het eerste moment uitstekend inge zet voor de belangen van bewoners en personeel van de verzor gingstehuizen. Ook het besluit van het bestuur hem niet tot al gemeen directeur te benoemen, heeft volgens de actievoerders geen afbreuk gedaan aan zijn goede beleid en inzet. In een brief delen bewoners en personeel het bestuur mee geen vertrouwen meer te hebben in het beleid indien het besluit niet nader wordt gemotiveerd. ,Als van een hongerige wolf(l) De dichter Jacob Maris overhandigde onlangs het eer ste exemplaar van zijn dichtbundel „Als van een hon gerige wolf" aan Prinses Juliana. De voormalige vor stin kreeg het boekje in haar rol als voorzitter van het Jaar van de Ghandicapten. Geen toevalligheid want bet boek van Maris heeft van alles te maken met men sen die tijdelijk of blijvend lijden onder spanningen. Daarbij gaat de dichter ook zijdelings in op de situatie in psychiatrische inrichtingen. Een plaats waar hij zelf enige tijd verbleef en er de meeste van zijn verzen schreef. „Als van en hongerige wolf' (2) Vorige week kreeg Alphen in de persoon van burgemees ter M. Paats een exemplaar. Saillant detail daarbij is dat de dichter een oud-leerling van Alphens eerste burger is. In zijn korte toespraak haalde de burgemeester Gerrit Ach terberg aan. Daarmee wilde hij aangeven dat dichten een levenswijze kan zijn. Het werk van Maris noemde hij „di rect" en „uit het hart gegrepen". Nieuwe Gids De gemeente Voorschoten gaat in de loop van dit jaar een nieuwe gemeentegids uitgeven. De gids beoogt in woners en andere belangstellenden te informeren over de in de gemeente aanwezige instanties, verenigingen, voorzieningen en dergelijke. De gids zal huis aan huis worden verspreid en aan nieuwe bewoners worden aangeboden. Het is de bedoeling voortaan elk jaar een gids uit te geven. Alle in de gemeente bestaande vere nigingen zullen voor eind juni 1981 worden benaderd voor het opgeven van de juiste bestuurssamenstelling en adressering. Verenigingen die door wat voor reden dan ook worden overgeslagen, worden verzocht con tact op te nemen met de afdeling bestuurszaken, tel. 01717-2141, toestel 156. De gemeentegids zal waarschijn- lijk in november van dit jaar verschijnen. Streehcommissie De Streekcommissie voor Alphen aan den Rijn en omge ving vergadert vanavond in de Bron in Alphen. In de zaal aan de Troubadourweg komen onder meer de „signalen uit de streek" en de inspraak bij de evaluatie van het streek plan Zuid-Holland oost aan de orde. Het streekplan werd in 1978 vastgesteld en is nu aan evaluatie toe. Bekeken zal worden in hoeverre de feitelijke bntwikkeling parallel loopt met de in het plan bedoelde ontwikkelingen. De bij eenkomst in Alphen begint om acht uur. Bejaardenreis De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afde ling Hazerswoude/Koudekerk organiseert ook dit jaar weer een reisje voor de bejaarden in beide dorpen. Ten einde de trip van 26 mei te kunnen bekostigen, wordt deze week een huis-aan-huis collecte gehouden. Ook de opbrengst van de, op Koninginnedag te spelen, vriend schappelijke wedstrijd tussen de eerste elftallen van Bernard us en Koudekerk komt ten goede aan de be jaardenreis. Eierenrit De Alpheuse Motor en Automobiel Club Rijnland houdt vanavond een eierenrit. Een oriëntatierit op basis van een routebeschrijving. Inschrijving voor de tocht is om zeven uur in het restaurant van de Rijnstreekhal aan de Dillen- burgstraat. Het startsein wordt om half acht gegeven. Deel nemers kunnen zich in drie categoriën inschrijven: erva ren rijders, rijders met ervaring en rijders met weinig er varing. Wanneer men ervaren is, ervaring heeft of weinig ervaren is, is bij de redactie van regiojournaal niet bekend. Zonnebloem Ruim honderd zieke en bejaarde Voorhouters hebben zaterdag een boottocht gemaakt met „De Zonnebloem". De tocht voerde over de Braasem naar de Westeinder- plassen. Het mooie weer zorgde ervoor dat de deelne mers aan de tocht zich ook enige tijd aan dek van de „A/ex van Wayenburg" konden bevinden. Ruim veer tien vrijwilligers lieten de tocht op rolletjes lopen. Bij aankomst in de thuishaven in Warmond bereidden de majorettes en de drumband van de Voorhoutse mu ziekvereniging „Sint Caecilia" een hartelijk welkom. In Warmond wachtte de deelnemers aan de tocht een hartelijk welkom. W VoZ1^ 650 OVERDEKTE PARKEERPLAATSEN

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5