3 Grote risis tn niet ring meer ^«tblijven Totale vernietiging van alle technische verworvenheden door diezelfde techniek 1DI bestaan. Dit verzonken rijk komt ook weer langzaam naar boven; je ziet hier en daar nieuwe eilandjes ontstaan, het klopt als een bus. De bewoners van Atlantis be schikten over een hoogwaardige technolo gie. Ze hadden zelfs atoombommen. De huidige zogenaamde Bermuda-driehoek waar schepen en vliegtuigen op onverklaar bare wijze verdwijnen, daar ligt een on deraards laboratorium van Atlantis met een dematerialiserende kracht die nog steeds werkt omdat hij niet te stoppen is. Vandaar". „Atlantis heeft zijn ondergang te wijten aan zijn technologie die van geen ophouden wist", legt Mellie Uyldert even geduldig als rotsvast besloten uit. „U moet het zien als een tijdelijke overwinning van de Mechani sche Macht op de Organische. En dat staat weer voor de deur. De Franse revolutie, de Russische, Hitier, atoombommen op Ja pan; allemaal voorboden van het nakende, beslissende duel tussen de buitenaardse Machten om de mensheid. Ik kan het niet bewijzen, maar persoonlijk denk ik dat het eindgevecht nog voor het jaar 2000 zal woeden, ledereen ziet toch met het blote oog hoe alles achteruit holt en verloedert? En het proces voltrekt zich met een dusda nige versnelling dat je wel moet zeggen: de Grote Crisis kan niet lang meer op zich la ten wachten. Met rampzalige gevoigen, vrees ik, als ik zie hoe het Atlantis vergaan Is". Totale vernietiging Totale vernietiging van alie technische ver worvenheden door diezelfde techniek. Jo- tale vernietiging ook van een mensheid die rond het gouden kalf van zijn techniek heeft rondgesprongen. Buiten het venster van het bruine werkkamertje barst de lente blij uit al zijn voegen. In de kop van Noord Holland zijn al paren- erkster i is vertrek estuur ee Ifstandig idrijfs) ml t schap; jatie hulp s- en werl jnktionen i uyldert, eau io. ieres van de Nieuwe Tijd: daarmee J lijke funk amverban ?5 en 40 jj - tot ma tot max en (bij e. de insch, leeftijd k zijn uitmakei de kikkers waargenomen, zal Jan Pelleboer straks tijdens de terugrit via de autoradio weten te melden. Binnen voorspelt Mellie Uyldert met een zakelijkheid alsof ze het weeroverzicht voor land- en tuinbouw voor las: „Wat overblijft, zal helemaal van de grond af aan, primitief, opnieuw moeten beginnen. Op een heel andere aardbol, in een heel andere atmosfeer". De aarde zal zich gereinigd hebben In de eeuwige cyclus van opgaan, blinken en ver zinken, van schepping, rust en verlossing, van opbouw, uitbouw en afbraak: het ein deloze ritme, de Grote Ademhaling waar aan de onveranderbare Kosmische Wetten ten grondslag liggen. En alleen wanneer Je jezelf gereinigd hebt, kun Je met de gerei nigde aarde mee naar een nieuw bestaan. Ziedaar de boodschap die Mellie Uyldert in al haar boeken, in haar maandblad en in haar cursussen probeert uit te dragen. Het kruidenvrouwtje uit Bussum?. Kom nou. „Mijn werk is erop gericht de mensen te brengen tot begrip voor wat er gaande is en tot een leefwijze In harmonie met de kosmische wetten en ritmen, zodat ze, als straks de Grote Crisis komt, kunnen over leven en In een gelouterde wereld opnieuw kunnen beginnen aan de volgende fase van de Grote Ademhaling". Weet dus, gij miljoenen leze/s van Mellie Uylderts boeken, wat ze schrijft, wat ze doet, het zijn allemaal onderdelen van de praktijk van het Nieuwe Denken. „Ik wil lichtjes laten ontbranden. Ik wil prikkels uitoefenen waardoor het onbewuste weten In het bewustzijn schiet zodat de mensen zeggen: ach natuurlijk, dat wist ik zelf ook wel". Waarheden ^Uitgeverij De Driehoek zegt het In^ljn voor lichtingsfolder zo: „Haar boeken staan in een kring om de doolhof van de menselijke ziel, alle wijzend naar het middelpunt. Van welke kant men komt, doet er weinig toe. Waar In het vlak van het gangbare denken, In het platte vlak, hartstochtelijk over gepo lemiseerd wordt het een of het ander moet Juist zijn daar blijkt in een hoger licht alles even Juist, even noodzakelijk: vele vormen, één waarheid. Welk onder werp men ook behandelt, de lamp verlicht het. Alle opvattingen zijn tegelijk waar, want het zijn verschillende vormen voor een en hetzelfde wezen". Mellie Uyldert noemt dit „het denken In analogieën", zijnde de tegenhanger van het causale denken. Het denken in waarheden die zich laten afleiden uit samenhangen en verbanden, niet het denken in beredeneer de waarheden. Deze tweespalt in het den ken veroorzaakt de gespletenheid van de mens. Beide manieren moeten met elkaar versmolten worden opdat de mens uitstijge boven de eeuwige wisseling tussen zijn twee helften en een mens uit één stuk wordt, heel de mens. Ook dat hoort bij de Reiniging van de Nieuwe Tijd. Priesteres In dienst daarvan. Het smaakt naar een sekte. En de jacht op het sekte wezen is geopend, door NCRV-domlnee Sipke van der Land, door Vara-ombuds- man Frits Bom, door een heuse commissie uit de Tweede Kamer zelfs. „O ja?". Het Paaseiland-achtlge gezicht moet waarempel glimlachen. „Dat wist Ik niet. Ik kijk nooit naar televisie, ik luister nooit radio en ik lees geen kranten. Maar laat ze gerust komen. Het begrip sekte is niet van toepassing. Ik beoog niet een leer te geven om na te gaan en na te volgen. Ik schrijf voor zelfdenkers en zelfopvoeders. Ik leer alleen dat de Ene Waarheid elk mo ment een nieuwe, verse vorm aanneemt In hart en hoofd en dat de mens daaruit te le ven heeft". PIET SNOEREN FOTO'S: CEES VERKERK eiding, j Katwijk 1 Postbus I m „Atlantis heeft zijn ondergang te wijten aan zijn technologie die van geen ophouden wist; een tijdelijke overwinning van de Mechanische Macht op de Organische. Dat staat nu weer voor de deur". Katwijk '7l8'"l „Schilder me ele)eblielt niel ■kruidenvrouwtje uit Bussum", eerste woorden wanneer we ^^^^trappenhuis zijn opgestegen werkkamertje, bruin als een use kroeg. En ook de wel ge- logelijkheid dat ze in haar vori- en hagedis moet zijn geweest, eg. „Wat een onzin. Hagedesea wijze vrouw. Misschien zijn ze gekomen". Priesteres van de |d dan nog een etiket dat i wordt opgeplakt. Na enige he ihuis te llijkt het van haar te mogen. Dutilleeri van de Nieuwe Tijd. Hmmm. 10 beddff maar niet betekent dat ik in fe witte gewaden rondloop". oor haar ouders afgeleid van latijns voor „honingbij". Ze >n gedichtje over geschreven. ten te v\puur ik lijnselen, ining om: woorden, aanteker voor mensen. isbestemming, kortom. Twintig Bft ze tot dusver geschreven die ebben gevonden naar een mil- iek; alleen van haar Lexicon der Iden al, „vraagbaak voor zieken 3n wij eden", zijn meer dan 100.000 enige eri verkocht in 20 jaar. Andere tl- rerpleegienzielen. Verborgen Krachten snen. Kosmische Samenhangen, Astrologie, Het Levensritme, elijk vanvult ze elke maand het blad De „gewijd aan de bewustwording in is val normen Ze geeft voordrach- le dat bijvoorbeeld in Antwerpen I er een schouwburg met 800 de füPrden a,90huurd die meteen zijn ekt doe' op 20-jarige leeftijd, begon ze rpleegki| ais astrologe en kruidenkundl- mt het dat haar werk pas sinds van de jaren zestig zo in de u richtdng is komen te staan? Bij haar g PersoÖe Driehoek verklaart men het aldus: „Aanvankelijk meende nd als men is aan specialisatie, i/f am/Jyldert moest worden gezien als 'W'deskundige 0p gebieden zoals S 4220jkruiden, natuurgeneeswijze, mo ling en astrologie. Slechts weini- ^^^Jen dat zij op al deze gebieden __^ipaste wat haar het naast aan I: het nieuwe denken dat past in ■■■■■Élijd die is aangebroken". Tip |ere onbegrip lijkt dus door aantallen adepten afgezworen, ter ogen zijn opengegaan voor klamp die ze bij elke verschij- van de dagelijkse werkelijkheid de straling te doen doordringen kezen daarvan: kijk, dat is waar at; daar komt het patroon uit de I Priesteres van de Nieuwe Tijd. Ay s dat, de Nieuwe Tijd? "De men- In nu de overgang tussen twee heeft ze enkele jaren geleden )at is een kosmisch gegeven. We van het teken van de vissen in tjuarius, dat wil zeggen van een I een positief teken. Het is de ran de gij-fase met haar autori- ssiviteit naar de ik-fase van de lijkheid en activiteit". Zo te ho- conclusie voor de hand. Het idperk is omstreeks 1960 be- daarmee kwam de interesse i Uylderts werken en denken op leger bereikte ik tot mijn verdriet 77iat/erk ouderen- Theosofische vrou- Hoi in Maar vanflf de z«stig©r jaren neiin, jongeren toegestroomd. Die wa- i net aan toe. ziet U? Die hadden DOgvlid*s-patroon al in zich". :hter meer aan de hand met de yjd waarvan Mellie Uyldert zich noemt. En terwijl ze in het brui- nertje achter een onder lectuur Rafeltje haar altaar huive nde profetieën ontvouwt, schiet (king te binnen die maar niet wil- 'f Verdraaid, ze lijkt op zo'n beeld ■saseiland. u weet wel, de miste- lt vulkaangesteente gehouwen jaarvan de herkomst en het waar- K ontraadseld zijn. Dezelfde ver- strengheid. Ongenaakbaar. Peil- jhaar de dichtregels: "V uw binnenwezen nwezen Is - Ut uur van openbaring. Atlantis Heeft de strijd om de mensheid tussen de Organische en de Mechanische Buiten aardse Machten die nu ontbrand zou zijn, zich eerder in de geschiedenis afgespeeld? Mellie Uyldert hoeft geen moment naar een voorbeeld te zoeken. „Ja. Ten tijde van At lantis, naar schatting zo'n 12.000 jaar gele den, maar daar kan ik niet voor instaan". En iedereen dwaalt die op grond van de jongste wetenschappelijke bevindingen meent dat Atlantis een fantasie is geweest van de Griekse wijsgeer Plato, de eerste beschrijver van de geheimzinnige, verzwol gen cultuur, ofwel dat Atlantisch hoogstens een beschaving geweest kan zijn op het el- land Thera (nu Santorini) In de EgeTscne Zee, waar ongeveer 1.500 jaar voor Chris tus een vulkaanuitbarsting vernietigend toesloeg. Hersenspinsels. Volgens Mellie Uyldert althans. „Ik kan le gio wetenschappelijke bewijzen aanvoeren voor het feit dat Atlantis wel degelijk heeft Daar zit Je dan. En Mellie Uyldert leert In mijmerende zinnen: „Aquarius speelt na tuurlijk een rol, maar die valt samen met iets anders. Hij valt samen met de grote strijd tussen twee buitenaardse machten die vechten om de mensheid, begrijpt u? Het zijn de organische en de mechanische macht. De organische macht betreft het Ik en zijn vermogen om zich te ontplooien teneinde een zo goed mogelijk werktuig te zijn van het Hogere Ik of van God". „De mechanische macht daarentegen heeft de vloek van de welvaart gestuurd en van de mensen manipuleerbare machines gemaakt die hun gemakken buiten zichzelf zoeken en hun vermogens niet gebruiken zodat ze onontwikkeld blijven en dé mensen hoe langer hoe dommer, hoe langer hoe stum periger worden". Italië knalt er weer op los Eén keer per jaar onderbreken we onze routineuze gewoonte van een urenlange zondagochtend wandeling door de Romeinse campagna met onze hond Duuk. Dat gebeurt op de eerste zondag na de opening van het Italiaanse jachtseizoen. Het Is een simpele daad van zelfbehoud voor mens en dier om dan de vrije natuur te mijden. Wat dan als jager ver kleed door de velden en bossen van het Italiaanse schiereiland trekt, pleegt er op los te paffen op alles wat beweegt. Overduide lijk blijkt dan dat het vakman schap van veel Italiaanse Jagers nog geen meesterschap Is. Hun onderscheidingsvermogen ziet vaak geen verschil tussen een ar geloze wandelaar en een dam hert, of tussen een ravottende hond en een snuffelend everzwijn. Bijgevolg gaven In 1980 méér Ita lianen de geest door slecht ge richt spervuur van Jagers dan aan overdoses hard drugs. In de zie kenhuizen likten meer dan dui zend achter hun ploeg aange schoten boeren, door hagelkor rels getroffen minnende paartjes en neergeknalde kuieraars door Gods vrije natuur hun wonden. Er wordt door het Italiaanse Ja- gerdom waarachtig ook nog ge schoten op dieren, al komt het er weinig op aan of het om be schermde dan wel om onbe schermde diersoorten gaat. Het gebeurt met zoveel ijver dat ha- zeihoenders, kwartels, lynxen, bevers en zeearenden praktisch zijn uitgeroeid. Gemiddeld lost ie dere jager 840 schoten per jaar. Vijftig miljoen kilo lood wordt Jaarlijks via de dubbele lopen der Jachtgeweren over de natuurge bieden uitgestrooid. Geld hebben de in stoere pakken gestoken snobs genoeg. Aan munitie en jachtuitrusting wordt jaarlijks rond een miljard gulden uitgege ven. Naast dit leger van rijke en half rij ke parvenu's opereert er nog een legioen van „natuurvrienden", dat in Nederland betiteld zou worden als stropers. Tot hen be horen de wettelijk toegestane vo geltjesvangers die, liefst in de da gen van de vogeltrek, hun netten tussen de bomen spannen. Zo'n net, waarin dozijnen van angst schreeuwende vogeltjes hun doodsstrijd strijden, levert altijd weer een triest beeld op, behalve misschien bij degenen die een becijfering maken van de op brengst bij poelier of sterrenres taurant. De verschillende vormen van Jacht houden niet op aan de gren zen van de kolossale natuurreser vaten, die bedoeld zijn om de na tuur ongestoord haar gang te la ten gaan. Ook daar wordt ge knald op alles wat leeft, ook daar worden netten gespannen, lijm stokken gelegd en valkuilen ge graven. Het aantal jagers in Italië wordt geschat op tegen de 2,5 miljoen, vijfmaal zoveel als het land soldaten telt. Alleen zijn deze laatsten nog enigermate ge disciplineerd en „genieten" ze een opleiding om te schieten. De jagersdichtheid in Italië is de hoogste van de hele wereld. Er is gemiddeld één jager op 24 inwo ners (In België 1 op 330). Elke vlerkante kilometer van Italië wordt beknald door gemiddeld 7,3 jagers. Voor Europa bedraagt het gemiddelde 0,8 jagers per vlerkante kilometer. Zelfs in Italië groeit het verzet te gen de dierenmoord op grote schaal, die elk jachtseizoen, maar ook daarbuiten, wordt bedreven. De vele In buitenlandse kranten en tijdschriften verschenen verha len over zangvogeltjes etende Ita lianen hebben eerst wrevel ge wekt, maar later toch geleid tot een zekere inkeer, gevolgd door een schaamtegevoel, althans bij sommigen. Aan jagen in het alge meen heeft ruim 60 procent van de bevolking, volgens de laatste opiniepeiling, een broertje dood. Dat wil nog niet zeggen, dat het Jagen op dieren op grond van deze meerderheid zal worden be perkt of zelfs helemaal verboden. Bij elkaar vormt de minderheid der jagers een machtige clan on der de hoge leiding van blauw- bloedige lobbyisten. Het valt niet te verwachten dat een van de vele toch al wankele regerings combinaties haar vingers gaat branden aan de indiening van een rigoureuze Jachtwet. De twee grootste jachtverenlgingen een christen-democratische en een communistische hebben trou wens elk een senator als voorzit ter en die heeft op zijn beurt weer tal van vrienden en relaties in het parlement. De kleine partij der Radicalen, die In het verleden vaak een invloed heeft gedemonstreerd die ver uit gaat boven haar numerieke bete kenis, heeft thans gezocht naar een andere weg om paal en perk te stellen aan het jagen in Italië. Zij heeft ondanks heftig verzet, ambtelijke tegenwerking en Intri ges 800.000 handtekeningen bij elkaar weten te brengen en vol gens het wetboekje laten verifië ren, onder een verzoek aan de staatspresident om het dragen van wapens voor te leggen aan een referendum. Wordt het dra gen van wapens, anders dan on der zeer strikte voorwaarden, ver boden, dan dreigt er voor het eerst ernstig gevaar voor de Ita liaanse Jagers. Zij zullen dan moe ten voldoen aan zeer stringente voorwaarden, al kan aangenomen worden dat er ook volgens de be faamde weg van de „sistemazlo- ne" vla een bevriende ambtelijke relatie, wel aan een jachtvergun ning te komen zal zijn. Toch zal er dan een einde komen aan de vrij wel ongebreidelde jacht door „ja gers" die deze naam nauwelijks verdienen. In mei a.s. zal de Ita liaanse bevolking zich bij referen dum kunnen uitspreken. In één adem kan ze dan ook stemmen over de vraag, of de enkele jaren geleden door het parlement goedgekeurde abortuswet moet worden gehandhaafd of niet. Het wordt een spannende meimaand In Italië. PIET TUMMERS

Leidse Courant | 1981 | | pagina 19