teicl&e ©omant Accijnsverhoging benzine vervalt .age tarieven vooru en uw auto. elasting- ■raude met 3 paarbrieven kan banden ;en steun eer voor m Gelder I 13 ct. Staatssecretaris wil uitstel van betaling bij ondraaglijke hypotheeklast Frauderende autohandelaar aangehouden Man na ongeval 2 uur bekneld Vrijdag 10 april 1981, 71e jaargang no. 21935 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND Uitgave Westerpers. behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk,34.2312DD Leiden, Postbus 11.2300 AA. tel. 071-122244. Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J. Hailewas, r Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes 10.31 per mm. Abonnementen: kwartaal t49,55; jaar 1186,70; Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur). losse nummers: f0,65 cent. Snip en Snap Op Ned. II om 20.27 uur com pilatie van oude opnamen van duo Willy Walden en Piet Muyselaar en om 21.50 uur „Televizier Magazine" met o.a. reportage over martelpraktij ken in Argentinië. Op Ned. I om 19.00 uur spel- programma „Stedenspel" en om 22.35 uur documentaire „In vredesnaam". Warm Droog, zonnig en warm, maar tegen de avond in het ruiden van het land kans op onweer. Middagtemperatuur rond 20 graden. Weinig wind. Zon op 06.52, onder 20.30 uur. Scheveningen hoogwater 08.37 en 21.32 uur, laagwater 04.13 en 16.43 uur. slaat rivale met hamer C AG De 29-jarige me- Rampersad uit de Haagse V 'r. Neerstraat is gistermiddag r /uzie met een 24-jarige ad- medewerkster in een de Parallelweg overle- haar schedel met een ha- i ingeslagen. Hal had woorden gekregen As .-^^nan. Deze ruzie liep op een oment zo hoog op, dat de ^ratief medewerkster een lakte en daarmee op het In het slachtoffer sloeg. Zij ter plaatse. De admini- iedewerkster heeft zelf de >beld. Kamer wil af van export baby-voeding DEN HAAG De Tweede Kamer heeft gisteren vastge steld dat er bindende afspra ken moeten worden gemaakt over te exporteren kunstmati ge babyvoeding. De Kamer nam een motie van het CDA aan waarin wordt uitgesproken dat een aantal als babyvoeding in de handel ge brachte producten „een ernsti ge bedreiging" vormen voor de gezondheid van babies in ontwikkelingslanden. Opgeblazen gevoel... TORONTO De Canadese arts Walter Percival heeft groot op zien gebaard door de manier, waarop hij mensen laat verma geren. Zijn patiënten moeten een ballon inslikken, die opge blazen een deel van de maag vult. Hierdoor geeft een lichte maaltijd al het gevoel, dat men een copieus diner achter de kie zen heeft. Ofschoon de methode succesvol lijkt is er één nadeel aan verbonden: het bewegen van de ballon in de maag be zorgt de patiënt met name na het eten enige overlast. 23e lijk gevonden in Atlanta ATLANTA De politie van Atlanta heeft Larry Ro gers, een geestelijk gehandi capte neger van 21 jaar oud, als 23e toegevoegd aan de lijst van slachtoffer van de moordenaar(s), door wie de negerbevolking van de stad al maandenlang in een ang stige greep wordt gehouden. Het lijk van Rogers, die af gelopen maandag officieel als vermist werd opgegeven, werd gevonden in een leeg staande flat Er worden nu nog twee kinderen vermist Celstraf voor Casinofraude DEN HAAG De Haagse rechtbank heeft gisteren vier engelse personeelsle den van het Casino in Scheveningen wegens fraude veroordeeld tot ie der drie maanden gevan genisstraf met aftrek van voorarrest. Een tafel-zaal- ■chef kreeg vier maanden, eveneens met aftrek. Te- gên ieder van de verdach ten was vier maanden geëist. De vier hadden vo rig jaar september 30.000 aan de kas onttrokken. Ze zijn inmiddels ontslagen. Christina verwacht derde kind DEN HAAG Prinses Christina verwacht be gin oktober haar derde kind. Dit heeft het se cretariaat van prinses Juliana gisteren be kend gemaakt. De prinses heeft reeds twee kinderen uit haar huwelijk met Jorge Guillermo: Bernardo Frederico Tomas, drie jaar oud, en de éénjari ge Nicolas Daniël Mau- ricio. Wonderlijke treinreis NEW YORK Een achtjarige Ame rikaanse jongen heeft een even op merkelijke als gevaarlijke treinreis van Jersey City naar Princeton (80 ki lometer) achter de rug. De jongen heeft de reis afgelegd, hangend aan de locomotief. In Princeton zag de mach- nist de jongen weer op de locomotief klimmen, om ook het volgende traject in de open lucht af te leggen. Daar werd een stokje voor gestoken. Het is volgens functionarissen een wonder, dat de jongen tijdens zijn reisje niet door de wind de trein reed 160 ki lometer per uur van de locomotief is geblazen. De terugreis naar huis heeft hij, onder geleide, gewoon in een coupe gemaakt. Fiscus int versneld belasting DEN HAAG Het ministerie van finan ciën wil dit jaar de voorlopige aanslagen voor de inkomstenbe lasting wederom ver sneld innen. Ook vorig jaar vond een versnel de inning plaats. De aanslagen gaan dit jaar in de loop van de maanden mei en juni de deur uit, aldus een verklaring van het mi nisterie. 1 'tt. City, 975 ij 975 3. 976 f 3HAAG De 'raude met ■Rarbrieven wordt aan banden 976 f 4.1egd. Minister Van der Stee en 976 4*atssecretaris van Amelsvoort 976 410 financiën hebben de Tweede 'tmer in een nota voorgesteld n registratieplicht in te voeren weg 1" RUc transacties (aankoop en I rzilvering) in deze spaarbiljet- i, behalve die tussen particulie- De banken en de Vereniging or de Effectenhandel stemmen Iaee in. "De regeling kan dankzij hulp van de banken snel wor- i ingevoerd. Spaarbiljetten die in omloop zijn, vallen buiten regeling. senti; irbilj r tus Klaar voor de vlucht Robert Crippen en John Young, de bemanning van het ruimteveer, de space shuttle Columbia, bestu deren nauwkeurig het weerbericht. Het weer speelt een belangrijke rol In de vraag of de lancering van middag doorgaat. Alle voorbereidingen zijn naar wens verlopen. MOGELIJK DUURTETOESLAG VOOR MINIMA lentijdse aan- en verkoop van de lirbiljetten zal alleen zijn toegestaan tussenkomst van een instelling die lid is van de Vereniging voor de Effecten handel (uitgezonderd verhandeling tussen particulieren). De bewindslieden willen bij wet voorkomen dat bemiddelende in stellingen bij de handel in spaarbiljetten betrokken raken, waardoor aankoop en verzilvering toch nog anoniem zou kun nen gebeuren. Op de registratienota's van de banken zullen naam en adres van de gene die koopt of verzilvert moeten wor den vermeld, evenals aantal en soort van de spaarbiljetten. Spaarbiljetten die in omloop zijn (het uit staande bedrag was vorig jaar 11,8 miljard gulden; tien procent van de gezinsbespa ringen werden in de vorm van spaarbil jetten gedaan) vallen buiten de regeling, omdat de banken juridisch verplicht zijn het absolute toonderkarakter van de bil jetten te eerbiedigen. Het zou bovendien voor fraudeurs eenvoudig zijn hun biljet ten tijdig in te wisselen, terwijl door een dergelijke maatregel de economie aan zienlijke schade zou leiden. (Van onze parlementaire redactie) 1AG De overheid zal geen financiële steun meer m het papierconcern Van Gelder. staat de sluiting wee bedrijven waar Gelder witpapier werknemers) vast. Dit is echter 1 lissing van de direc- aldus minister Van I ne (economische za- steren in de Kamer Iff DE behandeling van de £/cnE,ngspiannen van Bij de keus tussen verschillen de waardevolle projecten heeft de bewindsman de voorkeur gegeven aan steun voor de ontwikkeling van het nieuwe Fokker vliegtuig F 29, de ont wikkeling van een nieuwe auto bij Volvo Car, steun aan nieuwe kopieermachines bij Océ van der Grinten alsmede steun aan de textiel- en con- fectiesector en aan industrié die veel energie gebruikt. ingte, aantal personen en tijdstip van vertrek bepalen de prijs, irbeeld: met een V.W. Golf 2 volwassenen 2 kinderen van 5 jaar. Totale prijs vanaf f178,-. De overtocht Calais-Ramsgate '40 min. Dagelijks tot 27 HOVERLLOYD orroad ^0ec"<o0P en vliegensvlug naar Engeland. dinsda>ek bl' uw reisbureau of bel naar Hoverlloyd, 09-32-2-2195588 (Nederlandse telefoniste). Brabantstraat 13.1030 Brussel. ADVERTENTIE korting op SUPER en BENZINE Vrij benzinestation TON VAN HERWERDEN Parkweg 79, Voorburg Zondags gesloten Open van 17.00 - 21.00 uur DEN HAAG Staatssecre taris Brokx vindt dat de banken oplossingen moeten bieden aan huiseigenaren die in financiële nood.zijn gekomen doordat hun hypo theek is aangepast aan de verhoogde rentestand. Vol gens de bewindsman kun nen deze gedupeerden voor lopig het best worden gehol pen door een deel van de ex tra rente bij de schuld te schrijven. Aan de Tweede Kamer heeft Brokx gisteren een rapport aangeboden over de proble men bij aflossing van hypo- theeklasten. In de nota staat dat het aantal wanbetalers on der de hypotheekhouders is gestegen van 0,45 in 1977 tot 1,65 in 1980. Overigens me nen de banken zelf dat niet de hoge rentestand de voornaam ste oorzaak van het wan be ta len is. De meeste mensen ko men in de problemen door bij voorbeeld echtscheiding, werkloosheid of het achterblij ven van verwachte inkomens stijging, aldus de banken. Volgens Brokx zijn de meeste hypotheekbanken het met hem eens dat de wanbetalers met betalingsregelingen tege moet moeten worden geko men. De geldschieters willen dan wel een een overheidsga- rantie op de jaarlijkse toename van de schuld. De staatssecre taris zal bekijken of aan deze wens kan worden voldaan. ADVERTENTIE EEN ZAAK MET HARTV00RU van der klugt Haarlemmerstraat 202 Letten - Telefoon 124380 WASSENAAR Een 38-ja- rige van oplichting verdach te garagehouder uit Wasse naar is vanmorgen voor de officier van justitie geleid. De man werd maandag, na klachten van autokopers, door de Wassenaarse recher che in de kraag gevat Tijdens een onderzoek, dat de recherche de afgelopen dagen heeft gehouden, kwam naar voren dat de laakbare handel al sinds 1976 plaats heeft. De aangehouden Wassenaarder verkocht tweedehands auto's van verschillende types, steeds van hetzelfde merk. Enkele kopers kwamen er echter ach ter, dat de wagen in werkelijk heid echter van een ander (goedkoper) type was. Uit het onderzoek is gebleken, dat de man op grote schaal type-aan duidingen van goedkopere wa gens met type-aanduidingen van duurdere wagens verwis selde. De handelsvoorraad van de verdachte aan de Rijks straatweg bleek dezelfde be handeling te hebben onder- Èaan. Tevens kwam aan het cht, dat de autohandelaar met vrijwaringsbewijen heeft geknoei< Geen krant ontvangen? Bal tusaon 1840 On 1940 uur nummer 071-122248 en per epeciale koerier wordt de krent alsnog nabezorgd. NIEUWKOOP Een 38-ja- rige inwoner van Nieuw koop raakte de afgelopen nacht van de weg en heeft vervolgens enkele uren be kneld gezeten in zijn auto. Het ongeval gebeurde op de provinciale weg tussen Mij drecht en Nieuwkoop. Mist is waarschijnlijk de aanlei ding van het ongeluk ge weest De automobilist was op weg naar Nieuwkoop, toen hij in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor, van de weg raakte en vervolgens in de sloot belandde. Daarbij kwam hij klem te zitten. Van morgen om half zeven merkte een voorbijkomende politie man de auto en later ook de bestuurder op. De man werd bevrijd en met borstletsel naar het Amsterdamse V.U. zieken huis overgebracht. ADVERTENTIE Reagan koortsvrij Herstel Brady wonderbaarlijk WASHINGTON James Brady, de perschef van het Witte Huis die vorige week bij de aanslag op Ronald Reagan door een kogel in het hoofd getroffen werd, herstelt zo goed, dat hij wellicht zijn oude functie weer zal kunnen vervullen. De artsen die hem behan delen kunnen echter nog niet zeggen of hij er licha melijk volledig bovenop zal komen. President Reagan, wiens ontslag uit het ziekenhuis dit weekeinde wordt ver wacht, heeft van zijn art sen het verbod gekregen de eerste weken meer te wer ken dan enkele uren per dag. Voor het eerst sinds vijf dagen was Reagans temperatuur normaal. De president heeft zich giste ren lovend uitgelaten over het Navo-besluit om de on derhandelingen over wa penbeheersing af te laten hangen van het gedrag van de Sovjet-Unie. Voor zijn defensiebegroting krijgt Reagan bijna vijftien mil jard dollar meer dan hij had gevraagd. DEN HAAG De voor genomen verhoging van de accijns op benzine en dieselolie gaat op 1 mei niet door. Na fel verzet van alle grote partijen in de Tweede Kamer be sloot het kabinet giste ren alsnog te gaan zoe ken naar een alternatief om het aanvullend werkgelegenheidspro gramma van ruim 250 miljoen te financieren, waarbij een verhoging van het lage BTW-tarief voor eerste levensbe hoeften van vier naar vijf procent de meeste1 kans maakt. Verder komt er op verzoek van CDA en WD waar schijnlijk eind dit jaar een duurtetoeslag (in de orde van grootte van 250 gulden) voor de gezin nen die louter van een minimum moeten rond komen. Het afschaffen van de toe slagen op 400.000 bovenmi- nimale sociale uitkeringen gaat voorlopig, althans dit jaar niet door. In de plaats daarvan komt er een ver hoogde eigen bijdrage tot maximaal 2500 gulden per maand in de AWBZ-inrich- tingen. Het kabinet zal voorts bezien of de be drijfsinvesteringen krach tiger gestimuleerd zouden moeten worden. Dat is het resultaat van het gisteren gehouden marathon- aebat over het bezuinigings- Eakket van 2,5 miljard dat het abinet had voorgesteld. Aan vankelijk wilde het kabinet nauwelijks van wijken weten, maar toen bleek dat beide re geringsfracties onwrikbaar vasthielden aan ingrijpende wijzigingen in de regerings voorstellen ging het kabinet bij monde van minister Van der Stee (financiën) met grote aarzeling door de bocht. Al leen in de voorgestelde verho ging van de AO W-premie met een half en de WW-premie met één procent wilde Van der Stee geen wijzigingen aan brengen. Daarvoor zou een door het kabinet ongewenste verhoging van het hoge BTW- tarief van 18 naar 19 procent nodig zijn. Het CDA maakt hier geen halszaak van. Pagina 1L* Gat van 300 miljoen

Leidse Courant | 1981 | | pagina 1