mededelingen gemeentebestuur leiden 13tlm17aprir81 Wij zijn verhuisd!!! j afdeling Bevolking j langer geopend j leide n Sfld i telefoontjes i WEBACO Ook behangen Bolle Tel.beaPü VRIJDAG 10 APRIL 1981 PAGINA 10 LEIDSE COURANT ■ENU Commissie vergaderingen Commissie voor Maatschappelijke aangelegen heden, Volksgezondheid en Cultuur. Woensdag 15 april a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Nota inspraak bejaarden. Stadskantoor Langebrug eerste fase. Opvang snel stijgend cliëntenbestand bij de Ge meentelijke Sociale Dienst. Aanschaf meubilair Gemeentelijke Sociale Dienst. Bouw nieuwe werkplaats Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening Leiden. Afrekening subsidie 1977/1978 t.b.v. de Stichting DiVGrSGfl ter bevordering van de jeugdtandverzorging in Rijn-, Aar- en Veenstreek. Herziening tarieven stadsgehoorzaal. Beveiliging Molenmuseum de Valk. Commissie voor Volkshuisvesting. Bouwzaken. Sport en Recreatie. Donderdag 16 april a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Instelling directie sport en recreatie/opheffing sportstichting. Krediet t.b.v. aankoop panden in het stadsver nieuwingsgebied Pancras-Oost. Aankoop panden aan de Middelste en Uiterstegracht en verkoop van een perceel grond industrieterrein in de Merenwijk. Aankoop perceel weiland in de Stevenshofjespol- der. Toelichting van wethouder Tesselaar over de gang van zaken van het woonhuis Van Vollenhoveplein 23. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Onteigening van eigendommen t.b.v. de bouw van 51 bergingen achter de gerenoveerde woningen aan de Ververstraat. Bouw 8 woningen in de Prinsenstraat. Definitief schetsplar* bebouwing Laf-terrein. Krediet bouwrijpmaken Laf-terrein. Garantie geldlening aan de w.b.v. Ons Belang. Verhoging van de grondprijs van de in januari 1972 gereedgekomen 96 zgn. meer-ruimte-woningen in het Morskwartier. Woningbouw-programma 1981. Overige commissie vergaderingen en projectgroepen xj\ Commissie voor de beroep- en bezwaarschri_ Maandag 13 april a.s. in de B. en W.-kame" het stadhuis. Agenda: 9.35 uur: uitspraak op beroepschrift van de heer G. Lagerman (aanschrijving tot het treffen van voorzieningen aan het pand Mauritsstraat43) 9.40 uur: uitspraak op beroepschrift van mevrouw H. de Vree- se-Kroon (weigering bouwvergunning nissenhutach ter Mariënpoelstraat 43) 9.45 uur: hoorzitting inzake bezwaarschrift van de heer G. Groenendijk (aanschrijving tot het treffen van voor zieningen aan het pand Hoefstraat 42A) 10.30 uur: hoorzitting inzake beroepschrift van de heer H. van Paridon (weigering bouwvergunning voor verbouw carport Zwanezijde 5) Verkeerscommissie en Begeleidingscommissie Openbare werken Binnenstad (gezamenlijk). Dinsdag 14 april a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Tijdelijke verkeersmaatregelen in verband met rio- leringswerkzaamlheden in de Breestraat. Aansluitend hierop: Begeleidingscommissie Openbare Werken Bin nenstad. Agenda: Faseringsschema uitvoering kapitaalwerken, laatst herziene uitgave. Vorderingscommissie. Woensdag 15 april a.s. om 16.00 uur in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: Hoorzitting over eventuele vordering van het woon- pand Frans van Mierislaan 14a. Hoorzitting óver eventuele vordering van het woon- pand Bevrijdingsplein 2. Glasbakken bijgeplaatst en verplaatst. Sinds Leiden in november 1980 glasbakken kreeg, heeft de Leidenaar daar goed gebruik van gemaakt. In januari werd maar liefst 33% van al het glas dat wij weggooien in de glasbakken gedaan. Een minder leuk gevolg van dit alles was, dat veel glasbakken ruim voordat ze geleegd werden, vol zaten. Het gevolg hiervan was dat het glas al dan niet stuk naast de bak kwam te liggen waardoor een nare ver vuiling ontstond. De Reinigingsdienst heeft daarom besloten een tiental bakken in de stad erbij te plaatsen. Dit zal gebeuren in de week van 6 t/m 10 april. Op de volgende plaatsen is nu een nieuwe bak (bij)- geplaatst. Kopermolen; op parkeerterrein Levendaal; hoek Rijnstraat Garenmarkt; hoek Raamsteeg Hooigracht; hoek Nieuwstraat de Laat de Kanterstraat; hoek Cobetstraat Zeemanlaan; op pleintje hoek Lammenschans- weg 5 Meilaan; tegenover Gerrit Kasteinstraat Robijnstraat; hoek Diamantlaan Kaiserstraat; tegenover de Mensa Noorderstraat; Kantoor Reinigingsdienst. De glasbak van de Lage Rijndijk wordt verplaatst naar de Oosterkerkstraat tegenover de Meelfabriek. De glasbak die op de hoek van de Wassenaarseweg en de Rijnsburgerweg staat wordt verplaatst naar de Boerhaavelaan ter hoogte van de daar gevestigde supermarkt. De Reinigingsdienst hoopt door deze uitbreiding de vervuiling en de overlast rond de glasbakken te be perken. Ook U kunt daar aan mee werken door u aan de volgende regels te houden: Geen glas in de glasbak gooien tussen 21.00 uur en 7.00 uur. Als de glasbak vol is, geen glas erop of naast zet ten maar in een andere bak deponeren. Geen vuil, dozen of andere rommel bij de glasbak plaatsen. Alleen glas in de glasbak deponeren en geen aar dewerk en porcelein. Binnenkort komen op elke glasbak een paar stickers, waarop het verzoek, niet meer in de avonduren en 's nachts glas in de glasbakken te werpen. Inlichtingen over de glasbakken kunt u krijgen bij het Buro Voorlichting op het stadhuis of bij de afdeling Voorlichting van de Reinigingsdienst, Noorderstraat 18. Ontwerp-verbeteringsplan Hogewoerd e.o. Vanaf donderdag 16 april 1981 ligt dit plan geduren de 30 dagen ter inzage op kamer 209 van het Stads- bouwhuis (Bureau Binnenstad) en kamer 319 van het Stadhuis (afdeling Economische aangelegenheden en bedrijven). Het plan omvat het binnenstadsgebied tussen de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Korevaarstraat en de Zoeterwoudse Singel (met uitzondering van de Ha ver- en Gortbuurt). Het ligt in de bedoeling dit gebied aan te wijzen als vernieuwingsgebied in de zin van artikel 3 van de Beschikking Geldelijke Steun Stadsvernieuwing 1977 (de zogenaamde Interim Saldo-regeling) alsmede in de zin van artikel 6 van de Verordening Steun Be drijven Stadsvernieuwing. Tegelijkertijd wordt ernaar gestreefd voor dat gebied een verbeteringsplan in de zin van artikel 6 van de Beschikking Geldelijke Steun Stadsvernieuwing vast te stellen. Daarin is ook de ruimtelijke economische strufctuur beschreven als bedoeld in artikel 6 tot en met 8 van de Verorde ning Steun Bedrijven Stadsvernieuwing. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder bezwaren indienen tegen dit plan bij de Ge meenteraad. Het ligt in de bedoeling dit plan na verwerking van alle binnengekomen bezwaren nog voor de zomerva kantie door de Gemeenteraad te laten vaststellen. Het plan is samengesteld door een door Burgemees ter en Wethouders ingestelde projektgroep waarin vertegenwoordigers van zowel de gemeente als de bewoners en bedrijven uit de buurt zitting hebben. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen in de kamers waar de plannen ter inzage liggen. Ontwerp-verbeteringsplan Noordvest. Vanaf donderdag 16 april 1981 ligt dit plan geduren de 30 dagen ter inzage op kamer 209 van het Stads bouwhuis (Bureau Binnenstad)en kamer 319 van het Stadhuis (afdeling Economische aangelegenhe den en bedrijven). Dit plan omvat het binnenstadsgebied tussen de Rijns- burgersingel, de Maresingel, de Houtmarkt, de Oude Singel, de Nieuwe Beestenmarkt en de Molenwerf. Het ligt in de bedoeling dit gebied aan te wijzen als vernieuwingsgebied in de zin van artikel 3 van de Beschikking Geldelijke Steun Stadsvernieuwing 1977 (de zogenaamde Interim Saldo-regeling) alsmede in de zin van artikel 6 van de Verordening Steun Be drijven Stadsvernieuwing. Tegelijkertijd wordt ernaar gestreefd voor dat gebied een verbeteringsplan in de zin van artikel 6 van de Beschikking Geldelijke Steun Stadsvernieuwing vast te stellen. Daarin is ook de ruimtelijke economische struktuur beschreven als bedoeld in artikel 6 tot en met 8 van de Verordening Steun Bedrijven Stadsvernieuwing. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder bezwaren indienen tegen dit plan bij de Ge meenteraad. Het ligt in de bedoeling dit plan na verwerking van alle binnengekomen bezwaren nog voor de zomerva-, kantie door de Gemeenteraad te laten vaststellen. Het plan is samengesteld door een door Burgemees ter en Wethouders ingestelde projektgroep waarin vertegenwoordigers van zowel de gemeente als de bewoners en bedrijven uit de buurt zitting hebben. Nadere inlichtingen kunt u verkrijgen in de kamers waar de plannen ter inzage liggen. Ontwerp-bestemmingsplan Levendaal-West De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 13 april 1981 gedurende één maand in het Stadsbouwhuis, kamer 213, voor een ieder ter inzage zal liggen het ontwerp-bestemmingsplan Levendaal- west. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door het Rapenburg, de Steenschuur, de Korevaarstraat, de Zoeterwoudsesingel, de Witte Singel en de Vliet. Gedurende de termijn van de terinzagelegging kan een ieder schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp indienen. Ondernemersbijeenkomst voor de bedrijven en winkeliers in het gebied Levendaal-Hoge- woerd e.o. In september 1980 is in deze wijk begonnen met het opstellen van een verbeteringsplan door een project groep, bestaande uit bewoners, vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en ambtenaren. Voor de ondersteuning van het bedrijfsleven in de projectgroep en de terugkoppeling naar het bedrijfs leven toe is een beroep gedaan op het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf (R.D.K.). Het concept-verbeteringsplan is thans gereed en ligt vanaf maandag 13 april gedurende een maand ter in zage en is vanaf die datum te verkrijgen voor f 2,50 bij de informatie-balie van het buro voorlichting in de hal van het stadhuis en bij de balie van het stads bouwhuis aan de Langegracht 72. Gedurende deze maand kunt u commentaar leveren op dit coricept-plan. Uw commentaar zal worden betrokken bij de opstel ling van het definitieve plan. De projectgroep bereidt thans het bestemmingsplan voor en organiseert in samenwerking met het R.D.K. een voorlichtingsbijeenkomst, welke op dinsdag 14 april a.s. in café-restaurant Het Parlement, Nieuwe Rijn 52 om 20.00 uur gehouden zal worden. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan de speci fieke bedrijfspolitiek, zoals concentratie van winkels en de subsidie-mogelijkheden. Wij rekenen op uw komst. Bestemmingsplan Pieterswijk Met ingang van 14 april 1981 ligt gedurende één maand voor een ieder ter inzage in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72 te Leiden het be stemmingsplan Pieterswijk. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt wordt begrensd door de Rijn, de Nieuwe Rijn, het Gangetje, de Steenschuur, het Rapenburg en het Kort Rapenburg. Dit plan is op 23 februari 1981 door de Raad vastge steld. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de tekeningen wijzigingen aangebracht. Voor de wijzigingen kan worden verwezen naar het vastgestelde bestemmingsplan, het betreffende raadsvoorstel tot vaststelling daarvan (no. 38 van 1981) en de daarop door de Raad aangebrachte amendementen. Bij het Raadsvoorstel dienen tevens een aantal moties door de Raad aangenomen over het plan te worden betrokken. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ont werp-bestemmingsplan tot de Gemeenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan indienen bij het College van Gede puteerde Staten van de provincie Zuid-Holland, Ko ningskade 2, 2596 AA 's Gravenhage. Spoorwegovergang "Kanaal- weg" afgesloten In de nacht van zaterdag 11 april om 23.00 uur tot zondagochtend 7.00 uur is in verband met onder houdswerkzaamheden aan de bij de overgang gelegen stelplaten, geen doorgang voor het verkeer mogelijk. Op de diverse uithoeken komen omleidingsborden te staan, zodat tijdig voor een andere route gekozen kan worden. I De week daarna, in de nacht van vrijdag de 24ste, is de overweg eveneens i.v.m. onderhouds werkzaamheden voor doorgaand rijverkeer af gesloten. Zaterdagochtend om ongeveer 7.00 uur is men met het werk klaar. Verkiezingen De voorzitter van het hoofdstembureau voor de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal in kieskring VII (Leiden) maakt bekend dat het hoofdstembureau zitting zal hebben op 21 april a.s. om 17.00 uur in kamer 12 van het stad huis. Het hoofdstembureau zal dan in een voor de kiezers toegankelijke zitting beslissen over de geldig heid van de kandidatenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten, en over de wijze van vermelding. Binnen twee dagen na de dag, waarop het hoofd stembureau de beslissing heeft genomen, kan iedere kiezer van die beslissing schriftelijk in be roep komen bij Gedeputeerde Staten. Hoorzitting Volkshuisvestingsplan De gemeenteraad heeft het onderzoeksburo RIGO opgedragen een volkshuisvestingsplan voor Leiden te ontwerpen. Allereerst heeft het RIGO een nota ge schreven over de "Knelpunten in de volkshuisvesting in Leiden". Deze nota mondt uit in een aantal beleidsvragen, in welke richting het volkshuisvestingsplan verder ont wikkeld moet worden. De nota is toegezonden aan groepen en instellingen die aktief zijn op het terrein van de volkshuisvesting en is algemeen gratis verkrijgbaar aan de informatie balies van het Stadhuis en het Stadsbouwhuis. Woensdag 15 april om 20.00 uur houdt de raadscom missie Volkshuisvesting een openbare hoorzitting over deze nota in de Burgerzaal van het Stadhuis. Voorzitter van deze avond is de heer F. Quadekker. Maandag 13 april a.s. is de Direktie Burger- zaken, voorheen afdeling Bevolking, Bur- gerlijke stand en Militaire zaken in haar ge- heel vernieuwde behuizing voor alle bur- gers weer normaal bereikbaar. De afdeling is nu te vinden, links in de hal van het stadhuis. Wij hebben nu nieuwe openingstijden!!! Tot voor kort kwamen vele burgers, die zich alleen tussen de middag vrij konden maken om bevolkingszaken te regelen, voor gesloten loketten (12.00 13.45 uur). Dat behoort nu tot het verleden j; Het servicepakket van de Direktie Burger- zaken is nu een stuk groter geworden U kunt vanaf maandag tot en met vrij- 'J dag aaneenlopend terecht, vanaf 8.30 uur tot 15.00 uur. Ook op donderdag- avond blijven we als gewoonlijk voor de burger bereikbaar van 17.30 tot en met 21.00 uur. Tevens zullen de wachttijden korter wor- den, omdat een en ander automatisch is j geregeld. Grofvuilop- haaldienst Geen huisvuil en grofvuil op goede vrijdag In uw grofvuilschema staan de wijken 20 en 26 op 17 april a.s. aangegeven als grofvuilophaal- dag. Dat is fout, want zoals bekend wordt op Goede Vrijdag niet gewerkt. Het grofvuilschema voor komende week ziet er dus als volgt uit; Wijk 17 en 19 maandag 13 april Wijk 20 en 26 dinsdag 14 april Wijk 18 en 22 woensdag 15 april Wijk 21 en 23 donderdag 16 april. 1071-122244 115.-,/ 135.-./ 155.-. Super zlg-zag naaimachine, bijna nieuw, van 795.- voor 345.- Garantie, gratis les. Heren straat 23, Lelden. Tel. 071- 132027. Rjha Video Club voor al uw speelfilms op Video. Gratis gebracht en gehaald, VHS en Betamax. 12,50 per film. Geen borg, wel geldige le gitimatie. Tel. 070-64.65.83. ONDERHOUD EN REPARATIE Het beste adres voor uw tuin is M. Kallenberg Telefoon 071-213730. Voor ontwerpen, aanleggen, opknappen, terrassen, pergola's en tuinafscheidingen. Het van ouds bekendste en goedkoopste adres Riool ontstoppings- bedrijf. Tel. 132481. Herenstraat 7b. Leiden. Wij ontstoppen met de modernste appa ratuur. Vaste tarieven 100,-, Incl. BTW. Ook het adres voor rioolreparatie en vernieuwing. Wilt u gaan verbouwen x>f Iets herstellen? Ouwerkerk betten gewoon doen Alle voorkomende werkzaamheden lossen wij probleemloos voor u op. Advies, prijsopgaaf en subsidieaanvragen verzorgen wij Tel. 071-213646. 071-762745. Schoonmaakbedrijf K. Ringma vraagt schoonmaakwerkzaam- Radio of tv DEFEKT, bel 01729- 8523, b.g.g. 9251, wij komen di- rekt, ook voor wasautomaten en geisers, ook 's avonds. Laat uw huis schilderen van binnen en buiten. Tegen spotprijzen. De schilder staat voor u klaar! Vrijblijvend prijsopgave, tel. 071-767036. Graag bellen na werkuren. heden en glazenwassen. Tele foon 071-21.04.95, na 18.00 Reviseren van elektrische Installaties zoals licht, kracht, huls en onder houdswerken. Vraag gratis prijs opgave. Techn. bur. van Cleef, Botermarkt 25, tel. 122669 lan delijk erkend installateur. J KUNST EN ANTIEK SLOOPGOUD, 14 krt. 16.-; 18 krt. 19.-, Indisch goud 21.-. Al les per gram. Legitimatie ver eist. Van Ruiten Antiquair, K. Rapenburg 12. Leiden. Sanitair-onderdelen Tegen prijzen waar zelfs de grootste boüwsupermarkt niet tegen op kan. Bij loodgietersshop Gijsman B.V. Levendaal 157, Leiden. Tel. 071-124701. Voor alle amusement en speelautomaten Euroamusementsimport Tel. 01720-74806. Na 19.00 uur, 01720-21619. Gems MACHINEVERHUUR. Planclusplantsoen 29, Voor schoten. Verhuurt o,a. steigers, betonboren en spijkerhamers en nog 150 andere gereed schappen. Tel. 071-767130. Te koop gevraagd: alle soorten OUD-PAPIER, Firma J. de No bel. Zoeterwoudseweg 9, tel. 071-766426, Leiden. enlexan Onbreekbaar voor dubbele be glazing, tegen inbraak en van- tllsme, windschermen, boot ramen etc. Glashelder en in alle kleuren op maat gezaagd. Bas Neon b.v. Gezonder eten hoeft niet duurder te zijn, als het menu met kennis van zaken is samengesteld. Wij geven u graag de nodige informatie over onze produkten zoals brood, granen, groenten en fruit, sap pen, honing, zuivelprodukten, vlees enz. Alles uit biologisch- dynamische of ekologische land- en tuinbouw. De Helianth, Herenstraat 5c, Leiden. Tel. 071-141513. Welke badkamer Nieuwe badkamer? Lees eerst de Welke-gids Badkamers 1981. Boordevol produktinfor- matie en ideeën. 4,95 bij uw tijdschriftenwinkel. „Last van uw voeten?" Bel 071-769470 en u wordt thuis gepedicuurd. Mevr. M. Hoge- woning, v. Kinsbergenlaan 15, gedipl. pedicure. Magere speklappen, kilo 6.98, nu 4.50. Hamlappen, kilo 12.-. nu 9.98. Runderbieflappen, kilo 14.-, nu 12.-. Runderbiefstuk, kilo 25.-, nu 20.-. Paardeworst, 500 gr. 4.-, nu 3.50. Magere ham of ontbijtspek, 200 gr. 2.50, nu 1.95. Lams- en schape- nu voordelig. Hogewoerd 37 - Leiden Te koop aangeboden: een STUKS DIRECTIEKEET 6x16 m 5450.-; 1 stuks aluminium con tainer 12x3 m 3450.-. Prijzen af- jehaald en excl. BTW. Tel. 55998-4787. Taxi dag en nacht Kerkhof Taxibedrijf BV. 071- 125555. Taxi 125555 Kerkhof Taxibedrijf BV Taxi 24 uuat Jen service Kerkhof Taxibedrijf Driessen v. juwelier-antiql In- en verkoop, tar™!> antieke en oude jfdnei zilveren voorwe &een Aan huls te ont&®ndei Breestr. 89. Leiden, tincie an Ook te huur. Tel. 025 rgebie KUNSTGEBITTEN RE en h< klaar terwijl u wachtb;;ne beh.zat.van9-11.30lJ e" Maand.-en dond.avoN 19.30. Fa. v. Berge f os e wen. Schelpenkade crenig Tel. 120794.jvegi n, Uw TROUWREPOffcaat o kleur, één feest om if ken. Foto van E klaan 2, Zoetei tel. 01715-1353.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 10