cheuring binnen ^Katwijkse PvdA Grote sportzaal wenselijk in Valkenburg ïh Handtekeningenactie Stompwijkse jongeren voor noodruimte Winkelcentrum Wïnkélhaf helpthhandje... 'Buitensluis' boos op Leefbaar Katwijk Leiderdorpse Tenn -Bowlgeopend fERGEUIKING PRUSPIII EVENSMIDDELEN __JGÏO PAGIlJ LEIDSE COURANT VRIJDAG 3 APRIL 1981 DUIN GAAT OP EIGEN HOUTJE VERDER Wethouder J. van Oosten, om wiens opvolging de no dige beroering is ontstaan. ^llVIJK De kandidaatstelling mogelijke opvolger van wet- J. J. van Oosten heeft in de tjkse PVDA-fractie tot een 1 „De hlfing geleid. Raadslid en oud evoorzitter D. van Duin, eerder md als mogelijke vervanger t'an Oosten, heeft zich na de be- naking van de kandidatuur e huidige fractievoorzitter Ria m amp teruggetrokken en is van meen eigen partij op te richten, partij zal onder de naam „Vrije icraten,, in 1982 moeten deelne- j tan de gemeenteraadsverkiezin- •ertrek van de heer Van Duin nauwelijks onverwacht. Sinds de m. ndiging dat wethouder Van Oos- Van den-'*" 1 augustus een baan als direc- t blijft mij^an een woningbouwvereniging i menselij-aanvaard, zijn de gemoederen in t ligt niettwijkse PVDA tot aan het kook- aan de rol'erhit, en is de positie van de oud- zelf, die*v°orzitter steeds meer ter discus- tragi-kojmen te staan. Afgelopen dinsdag een soortdit tijdens een ledenvergadering lijkt te tot het opstappen van de heer euvel karjuin, en de breuk lijkt vrijwel de- atische ènf- ..In de Katwijkse PVDA is vermogen?laats meer voor mij", zo zie Van metgisteren. If, dat de arde eenelukkig verdwijnt. in „De»gon allemaal toen Van Duin zich aandacht.! kandidaat stelde voor de vacante wet- houderspost. Een stap waartoe hij be sloot toen de twee andere raadsleden, fractievoorzitster Ria Hietkamp en Jaap Haasnoot, verklaard hadden niet geïnteresseerd te zijn in deze functie De heer Van Duin hierover: „Na de verkiezingen in 1978 heb ik me sterk gemaakt voor een PVDA-zeter in het college, en heb ik onze kandidaat de heer Van Oosten door dik en dun ge steund. Nu van Oosten opstapt, vind ik dat zijn zetel voor de partij behouden moet blijven, en dat is dan ook de re den dat ik mezelf, na het uitblijven van reacties van Ria en Jaap, als kandidaat naar voren het geschoven". Het PVDA-bestuur was met de kandida tuur van Van Duin bijzonder ongeluk kig, terwij hij zich ook in het partijblad Pro-Rood minder vleiend over hem uitliet. „Er is hier geschreven dat ik rechtser ben dan de SGP, en deze be wering werd gestaafd met enkele voor beelden waaruit zou moeten blijken dat ik me in de raad meermalen conserva tief heb opgesteld. In de twintig jaar die ik nu echter al in de gemeenteraad zitting heb, heeft bij mij steeds het be lang van de burger zwaarder gewogen dan de partijpolitiek van een socialisti sche organisatie". Het partijbestuur besloot Ria Hietkamp alsnog als tegenkandidate naar voren te schuiven. Niet, zoals de heer Van Duin zegt, om als serieuze gegadigde in aan merking te komen voor de functie van wethouder, maar alleen om en uitge stippelde strategie in de praktijk moge lijk te maken. „Enkele leden van de partij zijn van mening dat we dit laatste jaar voor de verkiezingen als oppositie partij moeten ingaan. Er zijn, zo vinden zij, aan de ene kant geen geschikte kandidaten om Van Oosten op te vol gen en aan de andere kant kunnen we ons in de oppositie beter profileren. Ria Hietkamp is nu naar voeren geschoven in de wetenschap dat zij in de gemeen teraad toch weggestemd wordt, zodat de overige partijen de mogelijkheid krijgen de wethouderszetel over te ne- Voor de heer Van Duin was dit alles de druppel die de emmer deed overlopen. Toen hij tijdens de ledenvergadering te horen kreeg dat er een tegenkandidate was gesteld, stapte hij geëmotioneerd op. Zijn positie in de PVDA is hiermee onmogelijk geworden, en Van Duin heeft het initiatief genomen om een nieuwe partij op te richten. De naam van deze groepering luidt „Vrije Demo craten", en gezien het grote aantal voorkeursstemmen waarmee de heer Van Duin in 1978 zijn raadszetel veilig stelde, moet deze partij in 1982 zeker niet als kansloos worden beschouwd. Alternatieven De bewering van de heer Van Duin dat de PVDA een voorkeur heeft voor de oppositiebanken lijkt niet helemaal on gegrond. Reeds drie weken terug heeft fractievoorzitter J. Vink van het CDA, de grootste partij in Katwijk, een ge sprek gehad met Ria Hietkamp over de mogelijk opvolging van Van Oosten. De heer J. Vink gaf gisteravond wel toe dat dit gesprek heeft plaatsgevon den, maar wilde over de inhoud niets mededelen. Ook Ria Hietkamp wenste geen commentaar te geven voordat een officiële reactie van het PVDA-bestuur op papier is gezet. Er zijn verder nogal wat namen gevallen van kandidaten die wethouder Van Oosten mogelijk wel zullen gaan opvolgen. Als één van de serieuze alternatieven werd gisteren door wethouder J. Bergman het SGP- raadslid J. van der Plas genoemd. „De SGP-wethouder J. van Dijk stelt bij de verkiezingen van 1982 zijn zetel be schikbaar. Het is nu al vrijwel zeker dat hij zal worden opgevolgd door J. van der Plas. Wat is er eenvoudiger dan de heer Van der Plas alvast een jaar te laten meedraaien? Hij zou dan onder meer Gemeentebedrijven en Fi nanciën in zijn portefeuille kunnen op nemen en zo flink wat ervaring op doen". VALKENBURG De Valkenburgse gemeenteraad zal aan staande dinsdag een beslissing moeten nemen over de afme tingen die een nieuwe sportzaal zal krijgen. Het college van B en W zal de raad voorstellen geld beschikbaar te stellen voor de bouw van een zaal van 22x35x7 meter. In een derge lijke zaal zal ook zaalvoetbal kunnen worden gespeeld. Te vens behoort tennissen tot de mogelijkheden. Vandaag beraadt het Valkenburgs gemeentebestuur zich met de provincie over de in de toekomst te nemen stappen met betrek king tot het openbaar onderwijs. De provincie is voor samen werking tussen Katwijk en Valkenburg voor wat betreft het o- penbaar onderwijs. De Valkenburgse gemeenteraad heeft even wel de voorstellen dienaangaande van de hand gewezen. Tijdens een vergadering van de raadscommissie welzijnzaken kwam gisteravond tevens een plan van een bewoner van de nieuwe wijk 't Joght II ter sprake. Deze bewoner wil op een braakliggend terrein achter 't Frankenburg een recreatiepark gerealiseerd zien. Thans richt de jeugd nogal wat schade aan op het terrein. Het commissielid de heer M. de Mooij loofde het ini tiatief van de wijkbewoner en stelde dat dergelijke signalen uit de burgerij gestimuleerd moeten worden. NA MISLUKTE TASROOF Vrouw (80) breekt heup ALPHEN AAN DEN RIJN Een 80-jarige bewoonster van het bejaardentehuis Westerhove heeft gistermid dag haar heup gebroken, na dat zij ten val was gekomen toen een jongeman probeer de haar tas te stelen. De vrouw had op het postkan toor 500 gulden opgehaald en liep door het Bospark. De jon geman passeerde haar en k'h heup en een dokter constateer de, dat de heup was gebroken. De vrouw werd naar het zie kenhuis Rijnoord overge bracht. De politie verzoekt ge tuigen contact op te nemen on der telefoonnummer 01720- 93941. ops, kwasi ïndde Pa;rarische alle aan-f daaraan, eutukkenzwaren oten-wan-j <ad™fhhégen gt. Slechts de kaartafl ogelijk de zich kan, ;~tdelijk bied )uwers die er niet zo genoe-RHOUT De agrari- op- bonden maken een I kan be- ,egcn het nieuwe be- p. ningsplan landelijk ge- der Plank Tijdens een geiamen- ledenvergadering van tnd en Tuinbouwbond Koninklijke algemene iging voor Bloembol- Ituur werd met algeme- nmen besloten een ge- :happelijk bezwaar- |t tegen de herziening :t bestemmingsplan in ïen. De meeste bezwa- in de agrariërs richten >p de beperkingen ten tn de bouwvoor- in het bestem- splan. iuder B. Joon gaf uitleg it nieuwe plan. Hij stel- i de gemeente er bij de lekttneatening van het bestem- plan landelijk gebied leeft gestreefd de ruimte de agrarische onderne- zo groot mogelijk te hou- lij zegde de agrariërs toe het college op aan te in de termijn van tervi- ging te verlengen, aange- peelt 'Fey-aet aan vooroverleg met twee stuk-trokkenen heeft ontbro- de ook In d^t vergadering werd zijn geerborstej gedaan in de toe- nwijzingen^ een dergelijk gebrek d wordt en|verieg te ondervangen, oord is. R^eriodiek met de wethou- i zowel he^ gedachten te wisselen het andereagrarjsche zaken in de Het fraaie Dorpshuis dat vorig jaar ten prooi viel aan de vlammen. STOMPWIJK De Stomp wijkse jongerensociëteit Oase organiseert vandaag een handtekeningenactie voor een tijdelijk onderko men voor de Stompwijkse jongeren. De bestuursleden van Oase gaan vanavond langs de deuren in Stomp- wijk. Het is de bedoeling deze handtekeningen verge zeld van een petitie aan te bieden aan het college van burgemeester en wethouders van Leidschendam. Dat gaat morgen omstreeks twee uur gebeuren. Ook zal er een symbolische eerste paal wor- ADVERTENTIE ruim 50 speciaalzaken onder één dak bijvoorbeeld. den geslagen op het terrein van het afgebrande Dorps huis. Sinds het Dorpshuis in Stomp- wijk is afgebrand heeft de jeugd geen eigen onderkomen meer. Het Dorpshuis zal wel opnieuw worden opgebouwd, maar volgens Oase kan het nog wel even duren voordat het nieuwe Dorpshuis gereed is. Om de tussenliggende ruim te te overbruggen wordt ge dacht aan een noodruimte, zoals een gebruikte bouwkeet. Door het, letterlijk, in rook op gaan van het Dorpshuis zijn overigens meer organisaties gedupeerd, maar voor de meesten is al een noodoplos sing gevonden. Bij Oase kon alleen voor de filmavond een alternatief worden gevonden. De plaatselijke voetbalvereni ging stelde de kantine daar voor beschikbaar. Voor de overige activiteiten, zoals de open avonden, de cabaretgroe pen, de avonden met levende muziek is geen vervangende ruimte gevonden. Voor de Stompwijkse jongeren is daar door een belangrijke uitgaans- en ontmoetingsplaats wegge vallen. Om snel wat aan dit tij delijke gemis te doen wordt de actie georganiseerd. Oase hoopt op de medewerking van het Leidschendamse college. Verder zullen bouwkeet of een stuk land waarop een dergelijk gebouw tje zou kunnen staan ter be schikking willen stellen ook met open armen worden ont vangen. De handtekeningen actie wordt gehouden onder het motto „Laat deze nood kreet een noodkeet worden". Oase heeft ook nog een ander motto bedacht voor de actie dag op zaterdag, namelijk „Als we toch op straat staan dan in ieder geval een schone straat". Met dat in gedachten zal op zatermiddag naast het symbo lisch slaan van de eerste paal en de overhandiging van de handtekeningen ook de dr. Van Noortstraat worden schoongeveegd. KATWIJK De bewoners- vereniging 'Buitensluis' heeft in een open brief aan de stichting 'Leefbaar Kat wijk' felle kritiek geuit op de bezwaren van deze leef baarheidsvereniging tegen de sanering/nieuwbouw van woningen in de Buitensluis straat en Borgerstraat. De bewonersvereniging be schuldigt 'Leefbaar Kat wijk' van solistisch optre den en het negeren van de mensen waar het volgens de bewonersvereniging om gaat. 'Leefbaar Katwijk' wordt in de open brief dan ook drin gend verzocht de bezwaren nog eens te overdenken. Ook vraagt 'Buitensluis' zich bij monde van voorzitter E. Pom- pe af waarom de leefbaar heidsvereniging ondanks her haalde verzoeken geen overleg met hen wilde plegen. De be wonersvereniging is van me ning dat het nieuwbouwpro ject voor Katwijkse begrippen uniek is, omdat veel bewoners weer terug kunnen komen in hun eigen straat. De bewo nersvereniging 'Buitensluis' voelt zich ernstig benadeeld nu Leefbaar Katwijk probeert een voor de bewoners aan vaardbaar nieuwbouwplan te dwarsbomen. LEIDERDORP Met een ferme worp op één van de 16 bowlingbanen, opende burge meester M. A. van der Have gisteren het sport- en partycentrum „Tenn-Bowl". De talrijke genodigden keken bewonderend naar het resultaat: negen van de tien pins lagen omver. Nadat de heer Van der Have de heer en me vrouw Th. den Hollander met hun nieuwe aan winst had gecomplimenteerd, maakte hij het karwei af, waarmee de eerste onvervalste „spa- re" in de gloednieuwe bowlinghal kon worden aangetekend. Daarvoor had de heer Van der Have zijn be wondering voor het unieke complex, dat boven op het winkelcentrum Winkelhof is gesitueerd, niet onder stoelen of banken gestoken. Namens het gemeentebestuur bood hij de directie een Leiderdorpse vlag aan. „Tenn-Bowl" houdt zondag 5 april open huis. Belangstellenden zijn van twaalf tot vier uur in de gelegenheid kennis te nemen van de moge lijkheden die het sport- en partycentrum biedt. Burgemeester Van der Have werpt nieuw sportcentrum open. ONDANKS PROTESTEN Noordwijk zet renovatie Calorama door NOORDWIJK „Het lijkt erop dat een minderheid een hetze aan het voeren is tegen de plannen van de gemeen te", aldus luidt de reactie van wethouder Warmerdam van volkshuisvesting op de brief van de heer Turk over de renovatie in de wijk Ca lorama in Noordwijk. In de half februari gestuurde brief protesteert de heer Turk, lid van het wijkcomité tegen de renovatieplannen van de gemeente namens nog een stuk of dertig andere bewo ners die de renovatie hebben afgewezen. door alle bestuurlijke gele dingen goedgekeurde renova tie tegenhouden, een renovatie waar meer dan 70 procent van de inwoners achter staat. De bewoners hebben voldoende kans gehad om zich op de hoogte te stellen. Er zijn vijf hoorzittingen geweest, de plannen lagen ter inzage en er is een modelwoning aanwe zig", aldus de heer Warmer dam. ADVERTENTIE NIEUWSTE ONDERZOEK: prijspeil medio februari 1) X\ V b.drijf .1 'X organisatie: Dirk van den Broek/ Bas van der Heijden 100 100 Jac. Hermans Prijsslag 102 2) 102 102 Edah 103 100 Maxis-Trefcenter 105 102 Albert Heijn 107 101 Hoogvliet 108 101 De Boer 108 103 Konmar 109 101 Fred v.d. Werff 110 104 Vendet 111 103 Simon 111 110 V 0 113 107 Profimarkt (Zuid-Hoiund) 117 102 Profimarkt iGroenwoudt) 117 108 Centra 117 109 Vivo 1 120 112 4-6 120 112 Végé 121 109 Spar 122 111 Co-op 122 113 A 0 2000 126 111 Kroon/K-markt 128 114 1) 100 bij goedkoopste der onderzochte bedrijven 2) te weinig gevraagde merken in het assortiment Voor verdere gegevens: Zie Consumentengids a pril '81 Wijkzuster Moerkerken onderscheiden VALKENBURG Zuster Moerkerken, de wijkver pleegkundige van Valken burg is gisteren, tijdens haar afscheidsreceptie onder scheiden. Door burgemeester N. van 't Wout werd haar de zilveren eremedaille in de orde van Oranje Nassau op gespeld. Zuster Moerkerken is 23 jaar werkzaam geweest in Valken burg. Gisteren vierde zij haar zestigste verjaardag. De heer P. Boom sprak als voorzitter de stichting 't Sant loven de woorden en overhandigde de scheidende zuster een gou den polshorloge. Kinderen van de christelijke kleuterschool reden op een karretje een ste reo-installatie binnen. Deze werd zuster Moerkerken aan geboden door de Valkenburgse bevolking. 'Open huis' gehandicapte zendamateurs KATWIJK Met het oog op het internationale 'jaar van de gehandicapten' houdt het Katwijkse radio-zendsta tion 'PI1LD' morgen een open dag. Het zendstation dat acht jaar geleden als luisterstation werd opge richt, is speciaal bestemd voor gehandicapte bewoners van het Rijnlands Zeehospi tium. De bewoners van de paviljoens maken dan ook veelvuldig ge bruik van het station dat elke oensdag- en donderdagavond geopend is en zondagmorgen vaak te beluisteren is op de amateurbanden. Er wordt door vakbekwame zendamateurs lessen gegeven aan aspirant- zendamateurs binnen en bui ten het Zeehospitium. In een electronische werkplaats wordt bovendien speciale aan- passingsapparatuur ontwik keld. 'PI1LD' is een clubsta tion van de Leidse afdeling van de Vereniging voor Expe rimenteel Radio Onderzoek. Het 'open huis' in samenwer king met deze vereniging be gint 's morgens om 11.00 uur. Kind geschept LISSE Een jeugdig inwo- nertje van Lisse is gistera vond nabij de kruising Oranjelaan/Heereweg in Lisse geschept door een auto, bestuurd door een 32- jarige inwoner van Sassen- heim. Het ongeveer acht jaar oude jongetje stak plotseling de Heereweg over en de automo bilist kon hem niet meer ont wijken. Het slachtoffer liep een gebroken been en een ge broken heup op en is vervoerd naar het Diaconessenhuis in Heemstede. ADVERTENTIE SLOOPGOUD ƒ15.- per gram legitimatie verplicht VAN RUITEN ANTIQUAIR Kort Rapenburg 12 - Leiden Tegenvallend bezoek aan concert „Crescendo" SASSENHEIM Het con cert van de Christelijke Har monievereniging „Crescen do" gisteravond in de Gere formeerde kerk was weer van grote klasse zoals men dat gewend is van deze har- moniekapel. Hoewel de op komst niet bevredigend was, had deze wel beter gekund want dat was „Crescendo" zeker waard! Na samenzang van enkele cou- Kletten uit Gezong 170 begon et concert met de eerste L'Arlésienne Suite van George Bizet, wat een fraaie ouverture was, en meesterlijk werd ge speeld. Na de pauze werd be gonnen met de „Florentiner Marsch" van J. Fucik, waar van de finale werd herhaald, met handgeklap van het en thousiaste publiek. De hierna volgende vier werken waren steeds met solisten. Het eerste „Lustige Musikanten,, van Mainzer-Jaroc klonk eminent, met vlot en virtuoos spel van het klarinet-duo Janny Duym en Ferd. Weijs. Bij de composi tie van Johan Wichers „Als de lieve lente komt" was Corrie Kroon fluit-solise, met een melodieuze vertolking. Een contrast hierna was wel „Air Varié" van Alfred Delbecq, met als solist Henk de Haan op de bas-tuba. Het concert werd besloten met „Wachten op de tram", waarbij trompet-soliste Liesbeth Vernont op het orgel balkon een fraaie partij blies.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7