Van der Schilden volgt wethouder Haanstra op c f REGIOUOURINAAL REGIOUOURINAAL V VERBAZING BIJ PVDA-FRACTIE De Hazelaar 15 mei open REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 APRIL 1981 PAGINA Secretaris schrijft Tiota over ïfunctioneren gemeente ALPHEN AAN DEN RIJN De gemeentesecretaris van Alphen, de heer H. Mi- •nekus, heeft een nota ge schreven over de organisatie van de gemeente. In de nota, die de titel „De gemeente een niet te beteugelen veel koppig monster? Kom nou!" meekreeg, doet de secrataris een aantal suggesties die tot een effectievere samenwer king moeten leiden. De nota werd geschreven om te voorzien in een behoefte aan een overzicht van de ver houdingen tussen de verschil lende afdelingen van de ge meente. Volgens sommigen zou de samenwerking onder ling verbeterd en effectiever kunnen worden om zo het thans vaak omslachtige te _werk gaan uit te sluiten. Hoe dat zou moeten is nog niet be kend. De nota zal binnenkort worden gepresenteerd. Het college heeft nog geen com mentaar gegeven op het werk van de secretaris, maar betitel de het als een goed discussie stuk. ALPHEN AAN DEN RIJN Mr. W. D. F. van der Schilden volgt de heer Haanstra op als wethouder van de ge meente Alphen aan den Rijn. Zoals be kend is de heer J. Haanstra benoemd tot burgemeester van Stede Broec. De heer Den Daas, fractievoorzitter van de VVD, deelde desgevraagd mede dat de heer Van der Schilden unaniem als kan didaat naar voren is gekomen, tijdens het fraktieberaad. Zelf ambieert de heer Den Daas deze funktie niet, daar ze niet te combineren valt met zijn huidige werk kring. Bovendien heeft nij geen ervaring op het gebied van ruimtelijke ordening en stadsontwikkeling (roso). Van de vier kandidaten, de heren Vis, Den Duyn, Van As en Van der Schilden, hebben alleen de twee laatstgenoemden ervaring op dit ge bied. De fraktie heeft gekozen voor Van der Schilden, daar deze zich het makke lijkst vrij kan maken. Hoewel de heer H. W. M. Hopman, frac tievoorzitter van het CDA, nog niet met zijn fractieleden over deze kandidaatstel ling van gedachten heeft kunnen wisse len, verklaarde hij dat hij persoonlijk „best tevreden was" met de kandidatuur van Van der Schilden. Voor wat betreft de portefeuilles, die de heer Haanstra be heert, te weten: ruimtelijke ordening, stadsontwikkeling, woningbouw, econo mische zaken, gezondheidszorg en open baar vervoer, vindt hij dat deze allen door diens opvolger moeten worden overgeno men, zoals ook enige tijd geleden bij de opvolging van wethouder mevrouw Don ker is gebeurd. Fractievoorzitter F. A. D. Gijbeis, van de PvdA deelde mee dat hij verbaasd was over de kandidatuur van de heer Van der Schilden. Hij kent hem via onderwijs en natuurlijk uit de raad, heeft hem nooit gezien als kandidaat. De heer Van der Schilden zou volgens hem meer naar de juridische kant neigen; een man van de punten en de komma's. Overigens heeft de PvdA t.a.v. de kandidaatstelling van de heer Van der Schilden nog geen formeel standpunt in genomen. De heer A. van Geest fractievoorzitter van D'66, vindt het verrassend dat de VVD met deze kandidaat naar voren komt. Het bevreemdt hem ook dat niet eerst, zoals gebruikelijk, de andere fracties gepolst zijn. Het is nu afwachten hoe de Raad zal reageren vindt hij. De heer Van Geest vraagt zich af of de kandidaatstel ling van Van der Schilden geen gevolg is van een machtstrijd binnen de VVD-frac- tie. Hij had het waarschijnlijker gevonden dat de keuze op de heer Van As was ge vallen. Deze behoort tot de meer progres sieve leden van de VVD-fractie. De PCA-fractievoorzitter Doolhoff vindt de heer Van der Schilden in principe aan vaardbaar als wethouder. Hij vindt het echter wel een slechte zaak dat er in deze raadsperiode nog eens van wethouder zou moeten worden gewisseld, wanneer Van der Schilden, zoals nu schijnt, slechts voor de periode van één jaar beschikbaar zal zijn voor deze post. Naar de mening van de heer Doolhoff zou de portefeuille van gezondheidszorg moeten overgaan naar wethouder Kleingeld, terwijl de gemeen telijke gas- water- en lichtbedrijven onder het beheer van Van der Schilden zouden moeten komen, aangezien deze beter pas sen binnen de door deze te beheren porte feuilles, waaronder economische zaken. Lokatie Stibos ter discussie HAZERSWOUDE De lo- katie van het project van Stichting tot behartiging van de belangen van de boomkwekerij en de sier teelt (Stibos) staat ter dis cussie in de openbare verga dering van de commissie planologie en ruimtelijke ordening uit Hazerswoude, die vanavond om acht uur wordt gehouden. Die plaats bepaling is intussen al on derwerp van gesprek ge weest in de vergadering van de Provinciale Planologi sche Commissie. Dit geeft de leden van de Hazerswoudse commissie de gelegenheid om de reactie van de PPC op de gedachte plaats (op de hoek IIoogeveenseweg/Loe- teweg) „mee te nemen" tij dens het beraad. In het Stibos-bestuur, waarin vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en de gemeenten Boskoop en Hazerswoude, leeft het plan om een handels- en promotieproject van de grond te tillen. De provincie heeft al een toezegging gedaan om fi nanciële steun te verlenen voor het uitwerken van de plannen voor het project, dat wordt aangeduid met „Het Groene Hart". Met het plan beoogt het bestuur een nieuwe impuls te geven aan een ver ouderende afzetstructuur door het scheppen van mogelijkhe den, waardoor de boomkweke rij en plantenhandel zich in de internationale concurrentie zullen kunnen handhaven. 25 sigaretten - f 3.25 :yA Een van de acts In circus Elleboog. Circus Elleboog Het kindercircus Elleboog treedt 2 tennishal De Grashoek in Noordwijk. Gedurende twee 1 zullen kinderen hier de bezoekertjes vermaken met i batische toeren, clowneske en andere circusprestaties. De voorstelling, georganiseerd door de Stichting Kulturele Ac tiviteiten Noordwijk, begint om twee uur. De toegangsbe wijzen kosten vijf gulden. De toegangsbewijzen zijn onder meer in de voorverkoop verkrijgbaar bij de lokale VVV- vestiging. Kerstpakket (1) Binnenkort verschijnt een boekwerkje over de geschiede nis van Alkemade. Auteur van dit boek is de heer A.G. Steur uit Haarlem, die de door wijlen G.M. Zoetemelk ver zamelde gegevens bewerkte. De heer Steur kreeg enige ja ren geleden 5000 gulden van de gemeente Alkemade 01 het boek samen te stellen. Na lange tijd van zoeken, thans een uitgever bereid gevonden het boek, dat de titel „Tussen Kaag en Braassem" meekreeg, uit te geven. Maar ook daarvoor is geld nodig. Het gemeentebestuur kwam met twee voorstellen: of een éénmalige subsidie verlenen van 10.000 gulden, of 500 exemplaren bestellen hetgeen overeenkomt met een bedrag van bijna 14.000 gulden. Kerstpakket(2) Het college koos voor de duurdere oplossing, daar de door Steur geraamde kosten om het boek samen te stel- i len niet op 5000 maar op 2000 gulden uitkwamen. De gemeente zal dus 500 exemplaren van „Tussen Kaag en j Braassem" aanschaffen. De heer Van den Bosch van het CDA vroeg zich wel af hoe men die ooit kwijt moest raken. Het progressieve raadslid Van Tol had daar wel een oplossing voor: het leek hem wel aardig de boekjes in de kerstpakketen van het personeel te stoppen. Wethouder Van Duijkeren voegde daar een leuke geste aan toe: de overgebleven boeken overhan digen aan scheidende raads-en collegeleden. JOIN- vormingsa vonden De Noordwijkse werkgroep Jongeren van de stichting 'JOIN' die tot nu toe alleen discoavonden organiseerde, wil in samenwerking met de KWJ Leiden een aantal sociaal- culturele bijeenkomsten organiseren. Onder de naam 'Ahimsa' worden deze vormingsavonden voor jongeren en 16 tot 30 jaar gehouden in de JOIN-vleugel van het Noord wijkse Dorpshuis De Kuip. De serie thema-bijeenkomsten gaat zaterdag van start met een optreden van de zanger/gi tarist Rob Baars. Op het programma staan verder discus sieavonden onder meer rond politiek, derde wereld, politie, huisvesting en kernenergie. New Harbour Jazz Band, 'The New Harbour Jazz Band' geeft zaterdagavond op uitnodiging van de Boulevard Dixie Club een concert in hotel Zinger aan de Zeereep. Het concert begint om negen uur met een optreden van het huisorkest van de Dixieclub. De toegangsprijs is 10 gulden. Kaarten zjn onder meer verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Noordwijkse Grent De Harpe Davids De christelijke muziekvereniging De Harpe Davids geeft zaterdag om acht uur de jaarlijkse winteruitvoering in de toneelzaal van de Bavo aan de Langevelderweg 27 in Noordwijkerhout. Dirigent is de heer J. Mey. Het program ma meldt werken van Lindemann-Rochon, Gretry-Moe- renhout, Gerard Boedijn, Ted Huggens, Lennon en Mc Cartney en H.L. Walters. Na de pauze treedt de drumband r op, terwijl de winteruitvoering wordt besloten door een show van het majoretten-peloton. Jubileumconcert Christelijke zangvereniging „De Lof stem" uit Aarlan- derveen geeft zaterdag een concert ter gelegenheid van. haar 55-jarig bestaan. Het concert wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat Het muzi kale gebeuren wordt ondersteund door het Boskoopse kamerkoor en blokfluitgroep onder leiding van diri gent H. de Groot Het jubileumconcert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. LEID lelijk leids» in HAZERSWOUDE Het openluchtzwembad „De Hazelaa te Hazerswoude-dorp wordt op 15 mei opnieuw bliek opengesteld. Voordat het zo ver is, moet er nog heel wat onderhoudswe worden verricht. Zo worden momenteel de baden van een nie gj we verflaag voorzien. Dat is niet overbodig, want tot eind voi seizoen kreeg men de indruk dat het water was verontreinij Het zat hem echter in de kleur van de bodem van het bassin. iet i roor ment»; ü'SmA Utree Wolte lijden lege" loor Leidei ten i pwerp nieuw strede lindh .rende; êgen d rijn

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4