raad 'Rijnland' ii^oor openblijven Dodewaard euterspeelzaal ,De Glijbaan" wil ïigen onderkomen Nieuwe voorzitter Raad van Arbeid geïnstalleerd rste paal kantoren bouw Stationsweg Zes kleuter scholen mogen voorlopig blijven ÏD (REDE MAATSCHAPPELIJK DISCUSSIE AFWACHTEN Leiden krijgt avond- LBO ginatad LEIDSE COURANT DONDERDAG 2 APRIL 1981 PAGINA 3 iphoping izen gev< ngen ten is vaak Neem da n smaak .kantoorgebouw te leiden i d t.&t van manen arch hbo-bna. n Kreuzb 12.10 Inl tteve* s^IDEN De momentcel in kleuterschool „Bambino" ge- Affetstigde peuterspeelzaal „De Glijbaan" wil een eigen ge- serie. 1 duwtje. Mocht de gemeente hier om financiële redenen iet aan willen meewerken, dan is de leiding van „Bambi- desnoods bereid een lokaal te betrekken in de lagere hooi aan de Opperheimstraat. Dit zei J. de Graaff, be- 30 Medeburslid van de „De Glijbaan" gisteravond tijdens een ver- Idering van de raadscommissie onderwijs. Hiermee lijkt it conflict tussen „De Glijbaan" en „Bambino" uit dc we- ruim een jaar bestaat er verschil van mening tussen de kleu- (chool en de peuterspeelzaal over de huisvesting van de peu- .eelzaal. De „Glijbaan" moet volgens „Bambino" vertrek- omdat de kleuterschool het lokaal zelf nodig heeft. De ge ënte heeft als uiterste datum van vertrek 1 augustus vastge- erst 1 maart genoemd te hebben. Tot dusver heeft de iiterspeelzaal andere door de gemeente voorgestelde ruimten Veigerd, omdat deze niet goed genoeg zouden zijp. Het me- mgsverschil liep zelfs zo hoog op, dat het tot een kortstondige zetting van de Bambino kwam. De heer De Graaff: „We heb- n nog eens een aantal alternatieven bekeken. De Petrusschool j de Ireneschool zijn niet mogelijk. Daar is niet voldoende Rjmte en het is niet te exploiteren. Voor ons is er maar één ^ïclusie: een eigen gebouwtje. In de buurt zijn zeker negen un plekken beschikbaar. Ik kan overigens niet garanderen dat inderdaad per 1 augustus vertrokken zijn. We moeten rustig ■4tijd hebben om de alternatieven uit te werken." De raads- (nmissie ging niet in op voorstellen van De Graaff, omdat zij rst een definitieve schriftelijke versie van het voortstel wil af- Jcnten, maar hield wel staande dat „De Glijbaan" per 1 augus- l weg moet zijn. De met het toezicht op de kleuterschool belas- linspecteur heeft inmiddels laten weten zich niet te kunnen renigen met uitstel tot 1 augustus. Tijdens een buitengewone vergadering van de Raad van Arbeid, die werd bijge woond door het voltallige personeel, is gistermiddag de heer W.G.H. Hoogevest als nieuwe voorzitter van Raad van Ar beid geïnstalleerd. De officiële handeling die hiermee gepaard ging, was het over handigen van de voorzittershamer aan de nieuwe voorzitter. De heer Hoogevest was chef de bureau van de Raad van Arbeid In Utrecht. In zijn toespraak pleitte de nieuwe voorzitter voor herver deling van Inkomens, solidariteit In de strijd tegen de werkloosheid en een ba sisinkomen voor iedereen. De heer Hoogevest volgt de heer B. van Loen op, die na elf jaar als voorzitter van de Raad gefungeerd te hebben met de VUT gaat. De oud-voorzitter overhandigde aan Hoogevest de sleutel van het pand van de Raad aan de Hoge Rijndijk „die op alle deuren past, behalve merkwaar dig genoeg op de deur van de keuken". Op de foto: links de nieuwe voorzitter en rechts zijn voorganger met hun echtge- nster op die dit illen, zo eeskund ïlden Engelaji goed al j benut. 1 3 t toch al at lag v t nogal ch 1 elen in irmatie. 1 JONKE de hoek van de Stationsweg en de creëerd, terwijl op de begane grond mo- ren van één of meer verdiepingen. De frssingel is vanmiddag de eerste paal gelijk een showroom wordt gevestigd, gevel van het pand zal geheel uit glas en plagen voor een gebouw, dat negen De kosten van het project bedragen vijf aluminium bestaan en als alles volgens 'diepingen gaat tellen en dertig meter miljoen gulden. De opdrachtgever, een plan verloopt, zal de bouw In mei 1982 ig wordt. In het pand wordt 3130 verzekeringsmaatschappij, heeft nog voltooid zijn. De architect is het bureau kante meter kantoorruimte ge- geen gegadigden gevonden voor het hu- Van Manen uit Noordwijk. AANTAL LEERLINGEN ONDER WETTRLIJKE NORM LEIDEN Zes kleuterscholen in Leiden hoeven dit jaar niet opgeheven te worden ondanks het feit, dat het aantal leerlingen onder de wettelijk norm ligt De staatssecretaris van onderwijs, AJ. Hermes, heeft besloten de scholen ont heffing van het desbetreffende wetsartikel te verlenen. Drie scholen van het lijstje van Hermes zouden volgens de in standhoudingsnota van de wethouder van onderwijs H. van Dam wél moeten verdwijnen. Over de andere scholen in de nota van de wethouder wordt binnenkort een beslissing door de staatssecretaris verwacht In de nota van Van Dam die voor nogal wat beroering zorgde in de Leidse onderwijswereld kwamen onder meer de vol gende drie scholen voor: „De Eerste Stap" aan de Morsweg 188 (protestants-christeliik), ^De Hartebrug aan de Haarlemmer straat 30 (rooms-kathoiiek) en de „Prinses Juliana" aan de de Stadhouderslaan lb (protestants- christelijk). De staatssecretaris maakt bij „De Eerste Stap" de opmerking, dat de school samen werkt met de lagere school in hetzelfde gebouw en hij gezien de op handen zijnde samenvoeging van het lager- en kleuteronder wijs geen noodzaak ziet voor het opheffen van de school. Wat betreft „De Hartebrug" schrijft Hermes, dat de school tot 1 au gustus 1983 de datum dat de samenvoeging van kleuter- en lagere scholen een feit moet zijn mag blijven, als het aantal kleuters in het voorafgaande jaar 35 of meer was. De vierde school, die op het lijstje van de Leidse wethouder staat, is de openbare school „De Boterbloem" aan de Rijnsbur- gersingel 55. De staatssecretaris stelt bij deze school de voor waarde, dat het overleg met de stichting Katoliek Onderwijs over spreiding van kleuterscholen nog dit jaar afgerond moet worden. De vijfde school, die mag blijven is „De Duimelijn" (rooms-katholiek) aan de Opperheimstraat 6 en de zesde is „De Vrolijke Noot" (protestants-christelijk) aan de Kennedylaan 1. Bij de laatste twee geldt dezelfde voorwaarde als bij de „Harte brug". T makello amerka Apti gier Ki 0 Curj 19 45 Jou lual. 2 ort. 22 IDEN Het overgrote deel van leden van de algemene raad van energiebedrijf Rijnland is van ining dat de kerncentrale Dode- ard, waar Rijnland een gedeelte zijn energie van betrekt, moet inblijven. De raad vindt dat pas r de zogenaamde brede maatschap- lijke discussie een definitieve be- werken, ujssing over de toekomst van de rale kan en mag worden geno- i. Een voorstel om de invloed van Betweterig ajnland in de N.V.G.K.N., de eige- b Leiden nam bij de begrotingsbehande ling een motie aan waarin er bij het college op werd aangedrongen van de aandelen in de N.V.E.Z.H. gebruik te maken om sluiting van de kerncentrale te bevorderen. Zowel het kosten- als het veiligheidsaspect zouden in het na deel van het gebruik van kernenergie de centrale in Dodewaard. te wenden om de centrale zo oedig mogelijk te sluiten, werd 46 tegen 19 stemmen verworpen. energiekomité Rijnland had de al- Tsfcnene raad verzocht al het mogelijke 'doen om de centrale te sluiten. Rijn- d krijgt binnenkort de aandelen van "gemeente Leiden in de N.V.E.Z.H. op haar beurt aandeelhouder is van N.V.G.K.N. De gemeenteraad van Het college van bestuur had bij de raad twee voorstellen op tafel gelegd, één om Dodewaard te sluiten en één om Dodewaard open te houden. Twee van het uit zeven leden bestaande college waren voor de sluiting, de overigen waren tegen. Lang was er niet voor no dig om de mening van de algemene raad te peilen ook al omdat een over groot deel van de aanwezigen (een uit zondering hierop vormden de Leidse raadsleden) een discussie over dit punt weinig zinvol vond. De heer N. Sluis (CDA-Noordwijkerhout) vond dat in de huidige situatie het doemdenken geen oplossing bood. De briefschrijvers noemde hij „betweterige landgenoten die de brede maatschappelijke discussie niet serieus nemen". De neer F. van Oosten (PPR-Leiden) toonde zich de felste tegenstander van kernenergie. „De risico's zijn te groot, de gebruiks mogelijkheden te klein," aldus van Oosten: „We moeten ons niet blijven verschuilen achter die zogenaamde maatschappelijke discussie". Hoewel zijn fractie te kennen heeft gegeven voor de sluiting van Dodewaard te zijn, wilde de heer G. Dallinga een dergelijk besluit nu nog niet nemen. Hij pleitte ervoor de maatschappelijke discussie af te wachten. De twee leden van het CDA-Leiden verschilden van mening. De heer C. Vink sprak zich tegen slui ting uit terwijl de heer W. Bleijie niet mede-verantwoordelijk wilde zijn voor „het levensgrote afvalprobleem Eind van het liedje was dat de algeme ne raad het voorstel tot sluiting ver wierp. W. van der Pluijm, P. Borde- wijk, J. Bezemer (allen PvdA), F. van Oosten (PPR) en W. Bleijie (CDA) stemden voor sluiting. Toen het PPR- raadslid daarop waarschuwde voor de op handen zijnde giroblauw-acties en te kennen gaf achter deze acties te staan, werd hij door enkele leden van de alge mene raad scherp aangevallen. Burge meester Scheenstra van Oegstgeest noemde de acties „een vorm van chan tage" die bestraft moesten worden door de actievoerders niet langer energie te leveren, een opmerking die door de heer Dallinga als onzindelijk werd be stempeld. Overigens deelde het college mee tot nu toe nog weinig gemerkt te hebben van de acties tegen atoom- stroom. Volgens voorzitter mevrouw M. Fase was het afsluiten van de actie voerders onwenselijk en bovendien on mogelijk. Zij zei bereid te zijn tot een gesprek met de actiegroep giroblauw. LEIDEN Er wordt in Lei den een avondschool voor la ger beroepsonderwijs geves tigd. Het college van B en W heeft een verzoek van deze strekking bij het ministerie van onderwijs ingediend. Achtergrond van dit verzoek is het beperkte aanbod van avondonderwijs voor volwas senen op het gebied van be roepsonderwijs. In de avond- LBO worden wanneer het ministerie zich met het ver zoek kan verenigen de vol gende onderwijsvormen opge nomen: technisch onderwijs, huishoud- en nijverheidson derwijs, economisch en admi nistratief onderwijs, detailhan- delsonderwijs, algemeen vor mend onderwijs en agrarisch onderwijs. Dit voorstel sluit aan bij de plannen, zoals die zijn ontwikkeld door de Werk groep Volwassenen Educatie. Het doel van de opleiding is grotere groepen toegang geven tot het beroepsonderwijs. Het ontbreken van voldoende voorkennis mag volgens B en W geen hinderpaal voor toela ting zijn. Karei en Elegast Theatergroep Spllen speelt morgenavond het toneel stuk Karei en Elegast: één van de meest typerende Frankische ridderromans en één der meest boeiende werken uit de vroege middelnederlandse literatuur. Het is een verhaal vol spanning, humor en romantiek. Een confrontatie tussen een machthebber en iemand, die hij onrechtvaardig behandeld heeft. Het oude ver haal is door Splien voor een deel in het heden geprojec teerd. De voorstelling begint om kwart over acht. De toegangskaarten kosten f 7,50 of 12,50 (voor houders van een CJP of Pas 65 f 7,50 en voor ingeschrevenen bij K&O f 16,50 of f 24,50). Telefonisch bespreken van plaatskaarten is mogelijk via de nummers 141141 en 141200 (bureau van K&O aan de Oude Vest). Fragment uit Karei en Elegast. Innersleeve In het LVC, Breestraat 66, treedt morgen de band van Danny Lademacher welbekend van Herman Brood „Innersleeve" op. Hij wordt de beste gitarist van Neder land genoemd. Robert-Jan Stips (ex Golden Earring en Transistor) maakt deel uit van deze nieuwe band. In het voorprogramma „Oh Boy". Het concert begint om negen uur en een kaartje kost vijf gulden voor leden van het LVC. Niet leden betalen zes gulden vijftig. In het Filmhuis draait de film „Satansbraten" van Rainer Werner Fassbin- der en ook het T-huis is open. De Sleutels op de tv Muziekgroep De Sleutels zal in samenwerking met de Sociale Werkplaatsen in Leiden een programma ver zorgen voor de Open School van Teleac. De opnamen worden uitgezonden in het Teleac-programma dat zon dag 5 april 's middags van half drie tot half vier te zien is. Een herhaling vindt plaats op woensdag 8 april op dezelfde tijd. Creatieve dag Creatieve medewerkers van het Nationaal Rheumafonds komen morgen van elf tot drie uur naar het dienstencen trum De Kooi aan de Driftstraat 49 in Leiden om een crea tieve dag te houden voor rheumapatiënten. Belangstellen de rheumapatiënten zijn van harte welkom. Wat is politiek De KWJ (beweging van werkende en werkloze jonge ren) houdt morgen, overmorgen en zondag 5 april een weekeinde over „wat is politiek". Tijdens dit weekein de wordt ingegaan op verschillende vragen over poli tiek. Aan de hand van film, spel en discussie worden bepaalde onderwerpen duidelijk gemaakt Het week einde wordt gehouden in de Vonk in Noordwijk en de kosten bedragen 30 gulden. Verdere inlichtingen tel. 071-121139. Clownsweekend in LAK De clown Virago Seegers leert belangstellenden zaterdag 4 en zondag 5 april hoe zij de clown uit kunnen hangen. Hij doet dat in het LAK aan het Levendaal. In de workshop wordt de gelegenheid geboden een beginpunt te vinden om vanuit de dagelijkse manier van doen en laten de clown te leren spelen. De rode neus moet ervoor zorgen, dat de drijfveer van de deelnemers het maken van plezier is en niet het presteren van iets kunstzinnigs. Met behulp van stem, ademhaling en beweging kan geleerd worden iets simpels uit te vergroten. Iedereen kan meedoen. De kosten bedragen vijftien gulden. Degenen, die mee willen doen, dienen zich uiterlijk voor morgen aan te melden bij het se cretariaat van het LAK (telefoon 124890). Nedley Elstak Het kwartet van Nedley Elstak speelt zaterdag 4 april op de Jazzzolder Hot House aan de Breestraat. Het kwartet bestaat uit de drummer FGred Cohen, bassist Ernst Glerum, de saxofonist Jan Cees Tans, en natuur lijk de fameuze trompettist/pianist Nedley Elkstak. Het concert begint om tien uur. De zolder is vanaf ne gen uur open. Norman „Norman and the Starmakers" treden zaterdag 4 april op in het LVC, Breestraat 66. Van deze gloednieuwe band ma ken ex-leden van de „Streetbeats" en „Suster Poppy" deel uit. De muziek wordt omschreven als Rock and Roll met soul-invloeden. De deur van het LVC gaat om negen uur open en een kaartje kost 4,50 gulden. Leden van het LVC betalen 3. In het filmhuis wordt de film „Satans braten van Rainer Werner Fassbinder gedraaid. Rock 'n Roll bij NVSH De NVSH-afdeling Leiden en omstreken houdt zater dag 4 april weer een avond voor (echt)-paren. Deze bij eenkomst staat in het teken van de jaren vijftig en de rock 'n roll. De bijeenkomst begint om tien uur. CPN-manifestatie De afdeling Leiden van de CPN houdt zaterdag 4 april een openbare manifestatie in het Leids Volkshuis aan de Apo- thekersdijk 33. Met deze manifestatie wil de CPN een stap zetten in de richting van meer samenwerking tussen pro gressieve organisaties en partijen. Marcus Bakker, lid van de Tweede Kamer voor de CPN zal één van de sprekers zijn. In de vorm van themadiscussies zullen de woning nood, de lonen en buitenparlementaire acties aan de orde komen. De manifestatie begint om half vier en duurt tot één uur. Marcus Bakker is om acht uur aan de beurt. Er is een crèche aanwezig. De Antillaanse groep Odongo and the Spirits sluiten de manifestatie af. Eeen kaartje kost vijf gulden.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 3