ijNederland moet krachtige inbreng in Navo-beleid blijven houden" a'BenW-park' nu ook 'ambtenarenpadf in Leiderdorp ISTER DE GEUS BIJ JUBILERENDE MARINESTAFSCHOOL: Staatssecretaris Hazekamp opent rootste bloemenshow ter wereld iniorenraad moet belangen jaarden behartigen Verbetering verkeerssituatie Voorhof laan Boddaert Centum Zuid-West september definitief dicht Het Leidse veer99 zingt uitstekend Bibliotheek in Lisse 's avonds dicht ID/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 27 MAART 1981 PAGINA 5 DOOR TERRORISERENDE JONGEREN fas ej m va Boof i fina •ding jke i gemf >r hel tMRC L-zien" dedi aatsti egeri entel jknl ieuwl ovl slooj sttenl ERDORP Naast het B en W-park, nee om begrijpelijke redenen het Munni- trk wel eens wordt aangeduid, heeft Lei- rp nu zijn gemeenteambtenarenpad. In erking hiervoor komt het Heelblaa dj es- waar naar verhouding nogal veel gemeen- btenaren wonen. [VArethouder H. J. Verdier, zelf wonend aan it gesitueerde pad in Voorhof, had, zo bleek tijdens een vergadering van de raadscommissie maatschappelijk welzijn, zijn ongenoegen hierover uitgesproken. Voor de raadscommissie was dit aan leiding het college van B en W te adviseren, bij de toewijzing van premiekoopwoningen in de nieuwe wijk Buitenhof-Oost er voor te waken, dat de leuk ste plekjes naar gemeenteambtenaren zouden gaan. Voor premiekoopwoningen bestaat een behoorlijke belangstelling. Dat is gebleken uit de enquête die de gemeente onlangs heeft gehouden. De meeste voorkeur gaat uit naar de goedkopere premie A- woningen, die maximaal 145.000.- mogen kosten. Als toewijzingsnorm voor de 90 in deze sector te bouwen woningen wordt een inkomensgrens van f 42.300.- (bruto) aangehouden, waarbij degenen die minder dan 37.800.- verdienen voorgaan. In de premie B-sector worden 109 woningen gebouwd, waarvan 50 in de prijsklasse 155.000.- tot 165.000.- en 59 tussen de 170.000.- en f 180.000.-. De inkomensnorm voor de premie B- woningen ligt tussen 42.300.- en 70.000.-. De koopprijs van de 82 geplande vrije sectorwoningen varieert van 225.000.- tot 275.000.-. Het rapport van de Partij van de Arbeid afdeling Leiderdorp inzake de huisvesting van alleenstaan den en tweepersoonshuishoudens werd door de commissie min of meer van de tafel geveegd. De betrouwbaarheid van het rapport werd in twijfel getrokken, hetgeen door de opsteller Victor Mol- kenboer heftig werd bestreden. „Het rapport wekt de indruk dat er te veel naar het resultaat is toege werkt", was het verwijt van wethouder A. H. Meerburg (CDA). De raadscommissie vond ook dat er geen enkele reden was de toewijzing van woningwetwoningen, dat sinds 1968 wordt verzorgd door de Algemene Woningbouwvereniging Leiderdorp, weer bij de gemeente terug te brengen. >E KEUKENHOF'TIJDENS OPENING AL BOORDEVOL KLEUR r JSSE Mr. Th.M. Haze- risme in Nederland. De np, staatssecretaris Keukenhof is een zeer gro» i Economische Zaken, te trekker met belangrijke inde gisteren de 32-ste uitstralingseffecten op tie van Europa's groot- haar omgeving. Dit valt bloementuin, de Keu alleen al af te leiden uit ihof. In zijn toespraak de bezoekersaantallen", al- ladrukte de s taatssec re dus de heer Hazekamp. i het belang van de Het afgelopen jaar pas- kenhof voor het toe seerden 940.000 personen de kassa's, waaronder de 20 miljoenste bezoeker uit de geschiedenis van de Keukenhof. Staatssecretaris Hazekamp zei in zijn toespraak „gematigd optimistisch' te zijn over de toekomst van het toerisme in Nederland als belangrijke sec tor in de economie. Dit opti- (aatssecretaris Hazekamp krijgt een narcis opgespeld. Links burgemeester Be nds van Lisse. mende vakantiefrequentie van Nederlanders en buiten landers. Dit ondanks stagne rende en zelfs teruglopende inkomens. Voorts stelde Haze kamp dat de toename van „vakantie-in-Nederland" is toe te schrijven aan het anti inflatie beleid van de rege ring. De laatste jaren zijn de, voor de toerist relevante, prij zen zich gunstiger gaan ont wikkelen ten opzichte van het buitenland. Ook het geïnten siveerde toeristische beleid van de overheid speelt een rol. Nieuw De Keukenhof werd het afge lopen jaar door 940.000 men sen bezocht Om de grote toe loop steeds beter te kunnen opvangen, is men de afgelo pen jaren bezig geweest met het vergroten van de parkeer ruimte. Dankzij investeringen van 1,5 miljoen gulden in de afgelopen jaren is die ruimte nu bijna toereikend. Ook het restaurant bij de ingang heeft een' verandering ondergaan. Het werd geheel omgebouwd tot een self-service restaurant De kosten hiervan bedroegen 2 ton. Nieuw is ook de door Kodak ingerichte expositie in het Juliana-Paviljoen. Daar hangt levensgrote dia van de molens van Kinderdijk. Voorts is er een tentoonstel ling van de Federatie Goud en Zilver over het waarborg- bloemenmeisjes van Keukenhof. keur van edelmetalen. Op bloemengebied heeft de Keukenhof '81 ook nieuws te bieden. Zo heeft men het inte rieur van de kassen een wat speelser karakter gegeven door af te stappen van be planting in rechthoekige vak ken. In de Specie- oi Witte Tulpentuin vindt de bezoeker een overzicht van de her komst en het ontstaan van de honderden tulpensoorten die in het park te vinden zijn. Terwijl de inzending van de 'Hortus Bulborum' de ver dwenen soorten uit de 17e en 18e eeuw laat zien, waaronder de „Zomerschoon" uit 1620. De Keukenhof is tot en met 24 mei dagelijks geopend tus sen 8.00 en 19.30 ;uur IUIe !N Het instellen een seniorenraad zou ;oede zaak zijn om de afgen van bejaarden te tigen. Deze raad zou de ente moeten adviseren aangelegenheden in betreffende". Dit is rekking van een nota college van B en W. wmm nstellen van een senio- ad is een gevolg van een ■L motie, die tijdens de behande ling van de begroting 1981 door de gemeenteraad werd aangenomen. In de senioren raad zouden vertegenwoordi gers van alle bejaardenorgani saties in Leiden moeten zitten. Het doel van dit alles is het be vorderen van de inspraak door oüderen. Al in 1976 werd de CVGOB (Commissie voor Ver nieuwd Gecoördineerd Oude renbeleid) opgericht. Omdat in, deze commissie niet alle be iaardenorganisaties zitting nebben, willen B en W komen tot de seniorenraad. Deze raad moet voortkomen uit overleg van de gemeente met alle be jaardenorganisaties. Dit bleek Gisteravond tijdens een verga- ering van de raadscommissie maatschappelijke aangelegen heden en volksgezondheid. De CVGOB is is niet erg ge lukkig met de plannen van de gemeente. „Er is al een senio renraad met vertegenwoordi gers van alle bejaardenorgani saties en dat zijn wij. Waar is dit voor nodig? Waarom moet het jarenlang duren, voordat de gemeente eindelijk denkt zover te zijn?" Mevrouw "C. Fallaux (PvdA): „In de CVGOB zijn niet alle wijken vertegenwoordigd. Denk maar aan de binnenstad. Zuid West, en het Morskwar- tier." De commissie heeft een advies over het voorstel van B en W verdaagd tot de volgen de vergadering om alle organi saties de tijd te geven het voorstel te bestuderen. LEIDERDORP Binnenkort wordt een bescheiden begin gemaakt met een verbetering van de verkeerssituatie in de Voorhoflaan. In het kader van de beleidsplanning had de raad besloten de veiligbeidsbevorderende maatregelen gefa seerd uit te voeren. De commissie Verkeer en Vervoer kon zich met de voorstellen van wethouder J. Bezemer (PvdA) verenigen. Deze houden in, dat er aan de beide ingangen (Gallaslaan en Persant Snoepweg) verkeersdruppels worden aangebracht en de rijstroken worden voorzien van een gekleurde slijtlaag. Actievoerder Hans Nuiver meende dat de maatregelen niet veel effect zullen sorteren en dat het ohgeduld in de buurt alleen maar zou toenemen. LEIDEN Het Boddeart Centrum Zuid-West wordt per 1 september definitief gesloten. Vanaf 1 april krijgt het cen trum de gelegenheid om de nog zeven kinderen elders onder te brengen. Eén en ander „is een gevolg van een zuiver fi nanciële operatie van het rijk, die wij ten zeerste betreu ren", aldus wethouder P.H. Schoute van maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid. Een Boddaert cen trum aan de Rijn en Schiekade 32 komt er niet. De stichting is niet in staat het pand te betalen. Een Boddaert centrum is een tehuis, dat kinderen na schooltijd opvangt. Het gaat om kinderen, die in een moeilijke, problemati sche gezinssituatie verkeren. De kinderen slapen gwoon thuis. De sluiting van het centrum in Zuid West zou al per 1 april plaats vinden, maar het ministerie heeft geld toegezegd om het centrum „af te bouwen". De sluiting is een gevolg van een subsi die technische kwestie. Per april 1981 zou het centrum vanuit de algemene bijstandwet overgeheveld worden naar de rijksbijdra geregeling Kinderdagverblijven. Het ministerie weigert nu geld te beschikking te blijven stellen voor het centrum, omdat het centrum in Zuid West niet officieel is aangemeld voor de rijks bijdrageregeling. De gemeente ziet geen mogelijkheden om iets tegen de sluiting te doen. Het bestuur van de stichting Boddaert overweegt om een AROB-procedure te starten tegen het besluit van het ministerie om de subsidiering te stoppen. LEIDEN Het kamerkoor „Het Leidse Veer"bestaat uit 12 amateurs die onder leiding van Adrlaan Krabbendam zich toeleggen op de uitvoering van kerkmuziek. Gisteren, in het kader van de Koopavondconcerten, die plaats vinden in de Lutherse kerk, kwamen werken uit de 16e en 17e eeuw aan bod, waarbij enkele landen evenredig vertegenwoordigd waren. Frankrijk met Geneefse psalmen, Duitsland met on der meer Schütz en Nederland met Sweelinck. Afwisseling bracht de veelzijdigheid van Adriaan Krabbendam, die behalve een uitstekend koordirigent, ook een begaafd orga nist en clavecinist bleek te zijn en erin slaagde een trefzekere techniek en muzikale overtuigingskracht te ontwikkelen. De in tensiteit in zijn clavecimbelspel toonde overigens wel zijn voor liefde voor dit instrument. Mocht de hoeveelheid instrumentale muziek de aandacht soms doen verslappen, het optreden van het koor bleef keer op keer boeien. Een gaaf afgewerkte toon en een precieze samenzang ga ven de muziek een technisch perfect „aanzien", ondanks de zwakte van de afzonderlijke stemmen die soms optrad. Daar naast overtuigde het volume door haar warmte, uitdrukkings volle expressie en overvloed aan nuancering die nergens aan na tuurlijkheid inboette. De rond één thema gekozen programmanummers maakte het mogelijk een gezang in verschillende bewerkingen te beluiste ren. Zo was vast te stellen dat het koor in zettingen als unisono en meerstemmigheid een gelijkwaardige perfectie bereikte die Leidse Veer'Verdient ten volle aandacht Repetities kun nen bezocht worden elke donderdag vanaf 20.00 in de Oud-ka- thejieke kerk aan de Zoeterwoudse Singel. DIRK VOOREN LISSE Het bestuur van de Openbare Biblio* theek in Lisse heeft be sloten de avondlijke uit leenuren 'te schrappen. Men vindt het niet meer verantwoord het pu bliek en personeel nog langer door lastige jon geren te laten terrorise ren. In een verklaring zegt het bestuur tot de sluiting te hebben beslo ten omdat de situatie in de laatste weken een ex plosief karakter had ge kregen. Behalve de enorme overlast die ontstond door de uiterst luidruchtige aanwezigheid van de jongeren, werden steeds meer vernielingen aangericht aan gebouw, boe ken en tijdschriften. Het be stuur stelt, dat het beëindi gen van de uitleenuren op de maandag- en dinsdagavond als een tijdelijke noodmaat regel moet worden gezien, omdat er immers vele on schuldige lezers worden ge dupeerd. Men is bezig met een studie om een andere op lossing te vinden. „Een in- en bij in dc welke om dan ook, ten nationale belan doen eerbiedigen van groot gewicht is deelneming oj in de internationale sta Daaraan ook aldus gistermorgen [er De Geus van De- De bewindsman lover het belang van jndgenootschap en de 'andse rol daarin tij- (le studiedag die op sis Valkenburg ehouden ter gelegen- an het 60-jarig be- van de Marinestaf- A. Ook prins Claus lij de lustrumviering jzig. Hij ontving het exemplaar van een nkingsboekje over de hooi. EBR Claus arriveerde gister- ïg voep om tien uur bij het lité. Thhorsttheater op de be to gas is, waar hij werd ver- ta's in' rkeurij welkomd door een groot aan tal bevelhebbers van de mari ne en minister drs. P.B.R. de Geus van Defensie. Nadat de directeur van de Marinestaf- school, kolonel der mariniers A.G.C. Kok de studiedag had geopend kreeg prins Claus het herdenkingsboekje van de Ma rinestafschool aangeboden. Dit boekje is speciaal samengesteld ter gelegenheid van het 12e lu strum door vice-admiraal b.d. A. van der Moer en kapitein ter zee b.d. G. Jungslager. In het boekje wordt het ontstaan en de ontwikkeling van de Marinestafschool beschreven. Verder wordt aandacht be steed aan de ontwikkeling van het maritiem-strategisch den ken in Nederland in de 20e eeuw. De Marinestafschool is momenteel gehuisvest aan de Violenweg in Scheveningen. Na de toespraak van minister De Geus sprak prof. dr. H.C. Kuiler, hoogleraar in de ver- voers- en haveneconomie aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam over de onzekerhe den in het wereldvervoer op het einde van de 20e eeuw. Daarna gebruikte prins Claus de lunch in de longroom van de vliegbasis, waar door de marine traditiegetrouw een rijstmaaltijd werd geserveerd. Prins Claus vertrok omstreeks één uur weer van de vliegba sis. De studiedag was daarmee nog niet afgelopen. In het Val kenhorsttheater werd s' mid dags nog het woord gevoerd door prof. dr. ir. G.C. Nielen, hoogleraar in de informatica aan de Tilburgse Hogeschool en door vice-admiraal J.H.B. Hulshof, commandant der zee macht in Nederland. .Zij spra ken respectievelijk over „Men sen, beslissen en machines" en „Maritieme, macht voor Neder land een onveranderlijke". De studiedag werd omstreeks half vijf afgesloten door vice-admi raal H.L. van Beek, bevelheb ber der zeestrijdkrachten en chef van de marinestaf. Daar- "n dT'loncrMm Van deviïoD Prins Claus ontvangt het eerste exemplaar van net jubileumboekje uit handen van directeur van de stafschool 16 LAIahaI I/AI,

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5