ransen snel scoort zijn ze weg Ml Valencia rekent opkomst Arnesen •enbare waarschuwingen en ^kwalificaties typeren jeede avond titelstrijd boksen Van Rooyen en Van Es zorgen voor feestelijk besluit competitie: 11-11 l^f[rtwereld 5 Ambtenarenbonden protesteren tegen inleveren van totoformulieren op postkantoor Peter Gijsman naar FV Snoekie Coureur Mike Hailwood overleden t p, LEIDSE COURANT DINSDAG 24 MAART 1981 PAGINA 13 F: der zo' >1 mag;1 HPVBvi s (AM „De gouden gids ig niet gevraagd om een in- vertelt Arnold Mühren, langstelling rondom zijn voor de interland tegen k morgenavond in de msc Kuip gelaten, als jïchte Volendammer, onder- drie jaar, toen hij op het |tste moment door Jan is achteloos voor de .ampioenschappen in Ar- aan de kant werd gescho- i faveure van Diek Schoe- naakt Mühren zo goed als |n rentree in Oranje. „Ik nige linksbenige midden- verklaart hij zijn opti- „Rijvers heeft min of >r laten schemeren dat hij met Frans Thijssen op Idenveld wil laten spelen", rest van de opstelling tast iren in het duister. „Ik heb je hoe Rijvers wil spelen. Met J drie spitsen. Nu Cruyff is tllen is een nieuwe situatie Rep en René van de Kerk- n natuurlijk op de vleugels, jsnelle jongens en die hebben n Frankrijk nodig, want we aanvallen. Met Ipswich hebben we op die manier ne ook met 4-1 en 3-1 versla- >r de Europa Cup. Ik was is toch niet kapot van die Mentaal zijn ze kwetsbaar iel scoort, zijn ze weg. Fran- tikkers. Ze zijn individueel te moeten direct het initiatief de aanval zoeken", verwacht daarom dat Plati- .arios mandekking krijgen, "in wie? Ophof of Poortvliet van de Kerkhof Hij kent ising niet. Over wat hem bij "llemaal te wachten staat, is ens ook maar summier in- Eigenlijk is het telefoontje, ken geleden van Kees Rij- hij bij de laatste zestien was j een goede kans maakte om het enige contact met Zeist „Pier Tol kwam gisteren me langs. Van hem hoorde c me dinsdags om tien uur in Dest melden. Ik heb niet eens Misschien kom ik in korte broek. Het verdere programma ken ik niet eens". Ipswich Town Zijn selectie voor Oranje heeft hij voor een groot gedeelte te danken aan de successen van zijn huidige club Ipswich Town, de Engelse lijst aanvoerder. „Als Ipswich niet zo'n goed seizoen had doorgemaakt, was ik ook niet opgevallen en was ik niet gekozen. Een typerend voorbeeld daarvan blijf ik Jos Jonker vinden. Hij speelde bij F.C.Den Haag altijd net zo goed als momenteel bij A.Z.'67. Maar omdat de Alkmaarders nu bovenaan staan, werd hij gekozen voor Oranje. In mijn eerste jaar bij- Ipswich werd ik gekozen tot voetbal ler van het jaar. Dat was mijn beste seizoen tot nu toe, terwijl ik nooit werd geselecteerd". Dat Mühren zo lang op zijn uitver kiezing heeft moeten wachten, wordt wel eens verklaard met het feit dat Nederland over zo veel mid denvelders van zijn type beschikt. Hij bestrijdt dat. „Je zou me hoog stens kunnen vergelijken met een type als Kristen Nygaard van A.Z.'67. Maar beslist niet met Jos Jonker, Peter Arntz of Frans Thijs sen. Zij spelen volstrekt anders". Een andere ontwikkeling heeft ook bijgedragen aan zijn verkiezing. „Er worden voor het Nederlands elftal zo veel spelers gebruikt, dat er een ogenblik komt dat je zelf een beurt krijgt. Van de vorige selectie tegen Cyprus worden waarschijnlijk alleen Frans Thijssen en Hugo Hovenkamp opnieuw gekozen. Dat zegt genoeg". HENK WAGEMAN Arnold Mühren in actie voor Ipswicht Town. Meespelen Tol twijfelachtig ZWOLLE Het is zeer twijfel achtig of Pier Tol van AZ '67 mor genavond voor de voetbalinter land van Nederland tegen Frank rijk inzetbaar zal zijn. De Alkmaarse linksbuiten onder vindt veel hinder van een ribbleósu- re. „Ik zie het zelf nauwelijks zitten. De pijn is op dit moment te erg om maximaal te kunnen presteren", al dus Tol. Opstelling Frankrijk DEN HAAG De Franse bondscoach Hildalgo heeft be halve de twijfels rond het mees pelen van Michel Platini in de interland van morgenavond te gen Nederland weinig onzeker heden. Uit zijn opmerkingen na de training in Le Touquet viel op te maken dat de volgende ploeg zal spelen: Dropsy (Strasbourg); Janvion (St. Etienne), Lopez (St. Etienne), Specht (Stras bourg), Bossis (Nantes); Moizan (Lyon), Larios (St. Etienne), Platini (St. Etienne) of Giresse (Bordaux); Zimako (St. Etienne, Lacombe (Bor daux), Six (Strasbourg). De wisselspelers zouden zijn: Casta- nada (St. Etienne), Tusseau (Nantes), Christophe (Monaco), Tigana (Lyon) en Rocheteau (Paris SG). Aligenoemdbij bankschandaal LOS ANGELES De vroegere wereldkampioen bok sen in het zwaargewicht, Muhammed All, zou een be drag van meer dan een miljoen dollar hebben ontvan gen dat bij een bank in Los Angeles is gestolen. Dit heeft de Los Angeles Times gisteren bekend gemaakt. Het bedrag zou in de vorm van een door Ali ingewisselde cheque op de rekening van „Muhammed Ali Professional Sports" zijn geschreven. Deze firma heeft zich wegens ge brek aan middelen onlangs uit de bokswereld teruggetrok ken. Ali heeft alleen uit publiciteitsoverwegingen zijn naam aan deze firma geleend. Ali was niet voor commen taar bereikbaar. VALENCIA De besprekingen die Frank Arnesen het af gelopen weekeinde met Valencia heeft gevoerd, hebben tot 'een zeer aantrekkelijk aanbod van de Spaanse topclub ge leid. Valencia wil Arnesen, die bij de besprekingen werd geassisteerd door Henning Jensen, een contract aanbieden voor drie jaar. De transfersom voor Ajax, 900.000 gulden, is geen enkel bezwaar. Na de verkoop van Rainer Bonhof en Mario Kempes heeft Valencia niet alleen voldoende geld in kas, maar bovendien een nieuwe internationale vedette no dig. Ajax heeft Arnesen een aanbod gedaan voor eveneens drie jaar, waarbij hem een salaris van een miljoen gulden voor die periode is toegezegd. Valencia rekent erop dat Arnesen, die eerder con tacten had met Bayern München. Arsenal en Leeds United, op de voorstellen zal ingaan. Drie weken na de ontvoering van Enrique „Quini" Castro (31) ontbreekt nog altijd ieder spoor van de spits van Barcelona. Toch ontstond er in het weekeinde enige hoop. De broer van de Spaanse international Jesus Castro deelde mee: „De ontvoerders hebben mij een aanwijzing gegeven, waaruit de conclusie ge trokken moet worden dat mijn broer nog in leven is." Details maakte Jesus Castro niet bekend. De leiding van Barcelona, die bereid is een afkoopsom te betalen, heeft zich onthouden vaa iedere mededeling. DEN HAAG De regering heeft 2,6 miljoen gul den uitgetrokken om de sportbeoe fening van gehan dicapten te stimu leren. Dat blijkt uit de nota Sport beoefening voor gehandicapten die staatssecretaris Wallis de Vries van CRM aan de tweede kamer heeft gezonden. Het streven is de sport voor gehandi capten en niet- ge handicapten samen te brengen. Daarbij Regering wil gehandicaptensport stimuleren zal een bestaande subsidieregeling open worden ge steld voor gemeen ten met minder dan 50.000 inwo ners. Gemeenten die in provincies met weinig of geen grotere steden lig gen, gaan voor. Voor beide zaken wordt ruim een half miljoen gulden uitgetrokken. Ook wordt een half mil joen gulden be steedt aan de aan passing van sport accommodaties voor gehandicap ten. Naar de oplei ding van het sport- technisch kader voor ondersteuning van gehandicap tensport gaat ook een half miljoen. RINGEN Vóór de tweede de Nederlandse bokskam- tppen, gisteren in sporthal De Inbaan in Vlaardingen, waren isrechters geïnstrueerd dat zij delijk moesten optreden tegen j boksen. Het gevolg was een pn openbare waarschuwingen Je partijen zelfs een diskwali- Iet typeerde de avond, die op Éken na het peil haalde van de }fgelopen zaterdag in Den er een uitblinkende partij, tus- 'elters Gerrie Sloof en John beiden van de school Croos- met^tterdam. In een „schoolstrijd" is ne bedoeling dat voortijdige be- ■menlworden geforceerd. Dat deed de 1 meiF00'* re6erent* kampioen, dan Hegen zijn snel tot de A-klasse gedllngen maar nog niet van veel er- oorziene opponent. Niettemin de beste partij, waarin Sloof zijn 1 en gevarieerde stotenarsenaal Bi -ten toon spreidde, zonder even- y* t te boksen. Weerman gaf knap :q| i, aantonend dat hij talent bezit «jig gebrek aan ringervaring in de le hem zodanig parten dat Sloof SSiL^ste voor de halve finale. Daarin lij Willy van Eemeren (HAB- die nauwelijks zijn capaciteiten omdat de jeugdige, ook al snel >en" Rob Manvis (FCP.Purme- [promotie te vlug heeft gemaakt. I boksend kreeg hij zowel in de de tweede ronde een openbare 'ing voor te laag inkomen en werd hij gediskwalificeerd. larst laarweltergewicht zijn de meeste kgen en Henk van der Tak (Te rlaag), die kampioen middenge- Keihard maar een gewicht terug ging, daarin het zwaarst. Hij bokste .J?n moest gisteravond weer in de n Charly Burleson (ABOV,Am sterdam) voor de kwartfinales. De Am sterdammer haalde niet zijn peil uit de eerste ronde maar dat lag aan v.d.Tak, wiens tempo zo hoog is dat Burleson, ook minder geconcentreerd boksend, in de tweede ronde steeds rommeliger te werk moest gaan. In de clinch scoorde v.d.Tak veel meer, hij liet knap missen en hoewel beiden een openbare waarschuwing kre gen, leek het einde niet nabij. In de derde ronde evenwel kreeg Burleson er weer een wegens afklemmen om de onophou delijke stroom stoten van v.d.Tak in te dammen. Ook Burleson werd gediskwali ficeerd. Desondanks waren de andere drie kwartfinales van heel wat minder gehalte. John van Elteren (BSM.Ubach over Worms) had tegen de technisch zwakke Dick Zwiers (Delfzijl) niet lang nodig. In de eerste ronde moest Zwiers acht tellen rust nemen, kreeg een pak slaag en even voor zijn helper de handdoek wierp, had de scheidsrechter hem al naar zijn hoek gestuurd. Michael Asma (Olympia, Leeu warden) toonde, evenals zijn tegenstander Ben de Jong (Verbon, Utrecht), weinig technische gaven. Beiden stonden geheel open, zo'dat de treffers op het hoofd me nigvuldig waren. In de derde ronde kreeg De Jong acht tellen. Asma haalde de hal ve eindstrijd. Dat deed ook John Vos (De Gong, Hilversum) die in Hubert Eren (De Voltreffer, Nieuwegein) een incorrect boksende opponent trof die tweemaal een openbare waarschuwing kreeg en in de tweede ronde op de gongslag, werd ge troffen door een zuivere linkse op de maag. Eren begon niet meer aan de derde ronde. De niet bijster krachtig maar wel zuiver stotende Vos ontmoet in de halve finales v.d.Tak, de enige in het gehele toernooi die drie partijen moet boksen om de finale te kunnen bereiken. In de lichtere gewichten vielen bittere te leurstellingen. De afgetakelde vederge wicht Louis van Beijnen (Dordrecht) die heen en weer zwalkt tussen licht- en ve dergewicht verloor in een slechte partij van de onzuiver stotende Laghen Oumg- har (Albert Cuyp.Amsterdam) en lichtge wicht Rob van Rijsinge (Hoogenband.Den Haag) zag zijn illusies in rook opgaan te gen de zich Rocky noemende Elfallah (Alb.Cuyp). Nadat Van Rijsinge in de tweede ronde van dit keiharde duel een o- penbare waarschuwing had gekregen, moest hij in de hoek van de hardstotende Amsterdammer, geheel ongedekt, een stroom stoten nemen. Terecht wierp zijn instructeur de handdoek. Keihard was ook het duel in het middengewicht tussen Jan Lefeber (Crooswijk. Rotterdam) en Jan Masseurs (Roosendaal), welke laatste tegen de niet „kapot te krijgen" Rotter dammer steeds gevaarlijk inkwam met het hoofd. In dit furieuze duel, waarin Le feber het tempo enorm opdreef, viel ten nadele van Masseurs ook een openbare waarsacxhuwing. Maar ook zonder zou hij royaal verloren hebben. In hetzelfde ge wicht bezat Jan de Heer (Marciano, Maarssen) noch Rob Nagtegaal (De Vol treffer, Nieuwegein) de techniek om uit komen in deze kampioensstrijd te recht vaardigen. De Heer won. Halfzwaargewicht René Giljou (Zeemacht, Den Helder) buitte zijn lange armen tegen Bill Echter (De Voltreffer) zodanig uit dat deze in de tweede ronde acht tellen rust moest nemen na teisterende linksen. In de derde ronde wankelde hij achteruit en werd door de scheidsrechter naar zijn hoek gestuurd. De teleurstellendste partij boksten de lichtwelters Frans Hak (BVE,Eindhoven) en Iwan Menes (Oorschot,Rotterdam) die steeds passiever werd naarmate Hak zijn zuivere, zwaar gestoten series plaatste. Een wond aan zijn wenkbrauw noopte de ringarts Hak verder boksen te verbieden zodat in het lichtwelter een bokser die er helemaal niet thuis hoort, Menes, in de halve finales komt, die zaterdag in sport hal Schuttersveld te Rotterdam worden gebokst. HERMAN VAN BERGEM ad rf ij NAC heeft gistera- vriendschappelijke tegen de Zweedse mstadt met 2-0 ge- Sprangers en Van den. Na zijn overwin- Rotterdam is Jimmy aan de top gekomen Grand-Prix klasse- Icoe Tanner staat als klasseerd. IiRT Louk San- de eerste ronde van toernooi van Stutt- :schakeld door de r Klaus Eberhardt -4). SUPERTRIO BIJ PAARDESPORT: DEN HAAG Bestuurder Simon Raaijma- kers van de ambtenarenvakbonden ABVA KABO zegt voorlopig niets te voelen voor het invoer.cn van de .paardentoto' in het ser vice-pakket van de postkantoren. Over het gokken via het PTT-loket is met de bonden van het overheidspersoneel geen over leg gevoerd. Volgens Raaijmakers is dat wel no dig. Hij wil weten of deze uitbreiding van dienstverlening gevolgen heeft voor de perso neelssterkte, of dat de loketbediende het „er maar even bij" moet doen. Ook is niet duidelijk of de PTT-ambtenaar in zijn rol van bookma ker de verdiensten opstrijkt, die doorgaans aan bemiddeling bij het gokken zijn verbonden. Enerzijds vreest Raaijmakers dat door het in voeren van bedrijfsvreemde diensten als de paardentoto wellicht het hek van de dam is. Ook meent hij dat de voordelen van het gok ken via PTT-loketten alleen ten goede komen aan hen die de paardesport bedrijven. DORDRECHT Na het onlangs aange kondigde vertrek van Koos Bekooy is nu ook bekend geworden dat Peter Gijsman Koosjardin aan het einde van het seizoen gaat verlaten. Gijsman gaat spelen voor de Haagse ploeg FV Snoekie, een vereni ging die, net als Koosjardin, in de interre gionale hoofdklasse zaalvoetbal uitkomt Het vertrek van Bekooy en Gijsman betekent een forse aderlating voor de Leidse ploeg. Staat Bekooy (hij speelt het komende seizoen voor Van Rooyen) bekend als Leidens' beste zaalvoetballer, Peter Gijsman is ook niet de eerste de beste. Gijsman nam dit seizoen 39 van de 109 Koosjardin-treffers voor zijn reke ning. Zowel Gijsman als Bekooy speelden gis~ teren niet mee tegen Ceverbo. Coach Frans Stoute, die naarstig naar versterkingen zoekt, is getuige zijn commentaar zeer teleurgesteld: „Als het zo moet dan houd ik er volgend jaar mee op." KATWIJK/WADDINX- VEEN/DORDRECHT Van Rooyen Kaas en tegen stander Huug van Es ver zorgden gisteren het meest doelpuntrijke duel van de interregionale hoofdklasse zaalvoetbal tot nu toe. Beide ploegen scoorden elk elf keer 11-11. Koosjardin be sloot de competitie met op nieuw een nederlaag. In Dordrecht werd met 14-3 (1) van Ceverbo verloren. Glas bergen de Best was in eigen Cleijn Duin hal niet opge wassen tegen Voetbal Inter national. De Rotterdammers behaalden een eenvoudige 3- 7 zege. In de Leidse hoofd klasse maakte EKL Boys korte metten met een gehan dicapt Van Gerven de Jong. EKL won met maar liefst 10-2. Toen enige tijd geleden be kend werd dat Koosjardin geen kampioenskansen meer had, was de animo binnen de Leidse ploeg al ras verdwenen. Nederlaag op nederlaag werd op het conto bijgeschreven. Ook in het laatste competitie duel had Koosjardin maar bit ter weinig zin. De ploeg ver scheen (te laat) in een wat merkwaardige formatie in de Dordtse sporthal Wielwijk. Al leen John Verschoor was als vaste basisspeler van de partij. Zonder tot grootse prestaties te komen won tegenstander Ce verbo dan ook zeer gemakke lijk: 14-3. Ad Stam nam zes van de Dordtse doelpunten voor zijn rekening. Voor Koos jardin scoorden Verschoor (2) en Eric van der Weyden. Van Rooyen Kaas besloot het interregionale zaalvoetbalsei zoen op een feestelijke wijze af te ronden. In nauwe samen werking met opponent Huug van Es faerden de toeschou wers op maar liefst 22 doel punten getracteerd. Beide ploegen namen elk elf van die treffers voor hun rekening. Bennie de Roo (3), Jan van der Reyden (3), Frans Sjardijn (2), John Jansen (2) en Hans de Jong (eigen doel) verzorgden de Leidse treffers. Van der Reyden behoedde Van Rooyen voor een nederlaag door één minuut voor tijd voor 11-11 te zorgen. Even mocht Glasbergen de Best in het duel met Voetbal International op een goed re sultaat hopen. Defensieve on achtzaamheid aan Rotterdam se zijde werd door de Rijns- burgse ploeg goed uitgebuit. In Snel tempo kroop Glasbergen in de tweede helft van een 4-0 naar een 4-3 achterstand. Toen echter werden de Rijnsburgers te gretig en profiteerde VI op zijn beurt. In een mum van tijd werd Glasbergen naar een 3-7 nederlaag gespeeld. Al met al werd het een aardige partij. Vooral VI liet af en toe zeer knappe staaltjes zaalvoetbal zien. Glasbergen kreeg bij tijd en wijle een kansje maar VI- doelman Koos van Elleswijk verkeerde, evenals collega Cees Star, in prima vorm. Doelpunten Glasbergen: Anne Ouwersloot, Piet Haasnoot en Arie van Dijk. Voor VI waren Arie Riedijk (3), Jan Bruys (2), Frans Bouwman en Piet de Vries de doelpuntenmakers. Voor welgeteld acht toe schouwers werkten EKL Boys en Van Gerven de Jong hun voorlaatste competitieduel af. Aangezien er voor beide ploegen niets meer op het spel stond, werd het een vrij matte vertoning. Van Gerven speel de zonder spelbepaler Gerard Van Beek en kon bovendien niet beschikken over wissel spelers. Voor rust kon de Lis- ser ploeg die handicaps nog aardig verdoezelen. Van Ger ven nam via Wim Bouckaert zelfs een 0-1 voorsprong. EKL, dat Ronald van der Pot twee keer vanaf de stip zag missen, kwam nog voor rust langszij, Wim de Roo scoorde ineens vanuit een vrije trap. Nadat Van Gerven-speler Kees van Mechelen de bal in eigen doel had gedeponeerd was het ge daan met het Lisser verzet. De ploeg was op, verdedigde nau welijks meer en werd dan ook opgerold door EKL Boys dat de score naar 10-1 opvoerde. Van der Pot (4), Sjaak Matters (2), Jan Pijnakker en Bennie de Roo (zeer fraai) waren ver antwoordelijk voor de mon sterscore. Al koppend verzorg de Leen Spoor de 10-2 eind stand. Overige uitslagen interregio naal: FV Snoekie - De Rozet 4-4; PMI De Bron - Rotter damse Studenten 4-2. Uitgedunde judoteams naar toernooien DEN HAAG Door de schorsing van tien judoka's zullen dit weekeinde bij in ternationale ontmoetingen in Polen en West-Duitsland sterk uitgedunde teams ver schijnen. Kobus Dijken werd door de JBN voor een toernooi in Pots dam als vervanger van Rik Bakker aangewezen. Voor Bert Verhoeven en Hennie Pleizierzijn geen andere judo ka's aangewezen. Voorts zul len Van Oosten, Kars en Koenders hun opwachting ma ken. Aan de wedstrijden om de open Westduitse kampioen schappen zullen Van Deursen en Numan als gevolg van de laatste ontwikkelingen niet deelnemen. Hoogendijk, Wi tjes, Rapmund, Wilhelm en Oudshoorn zijn zaterdag in München wel present. BIRMINGHAM Mike Hailwood (40) is gistermid dag in een ziekenhuis te Bir mingham overleden. Hail wood, die in 1974 zijn loop baan als motorcoureur af sloot, behaalde tien wereld titels in de klassen tot 350- 500 cc. Hij heeft daarna nog, zonder succes, geprobeerd een carrière als autocoureur te beginnen. Hailwood botste zaterdag met zijn personenauto op een vrachtwagen. Bij die botsing overleed zijn negenjarig doch tertje Michelle ter plaatse. Zijn faam als Grand-Prix coureur in de Formule-1 verwierf hij niet dank zij goede resultaten, maar door de redding van Clay Regazzoni tijdens de Gro te Prijs van Zuid-Afrika in 1973. Tijdens die wedstrijd vloog de bolide van Regazzoni in brand, Hailwood stopte en sleurde de Zwitser uit zijn brandende wagen. George O'Dell, de Engelse mo torcoureur die in 1977 wereld kampioen zijspan werd, heeft zichzelf door verbranding van het leven beroofd. Tips voor Duindigt WASSENAAR Acht dra verijen en twee rennen staan morgenmiddag op het programma van de Wasse- naarse baan Duindigt. De eerste start is om 14.90 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: MEYENDELPRIJS: Unpre dictable. Umienwil en Udo Boy. VOORLINDENPRIJS: Udette Cortlant, Ukie V en Udo Har vester. BIJHORSTPRIJS: Stef. Udo Rotary en Sharlee. LINCOLNPRIJS: Fine Spun, My Wish en Hawa. REYGERSBERGENPRIJS: Toska, Stefano Hanover en Tosca Maire. DUTTENDELPRIJS: Star of Goldstar. Poesjkin en Scotch Oostwijck. ROQUEBRUNEPRIJS: Rocket Symphony, Cocky Dundas en Lady Maxine. KLEIN ZWITSERLAND- PRIJS: Torpedo Fortuna, Rei ger B en Ricardo Nora. DUINAUWEPRIJS: Noblesse Oblige, Pablo D en Pijlsnel. RAAPHORSTPRIJS: Sove reign, Silvi B en Theodoor Ha nover.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13