Juivenvoordse polder wordt mtsloten voor wandelaar Leiderdorp wijst bezwaren van bloemenkooplui af REGIOUOURJNAAL Parkeerterrein voor vrachtwagens in ,,'t Heen" Oorschoten rughoudend verzoeken om rkeersdrempels Nieuwe groeps commandant in Rijnsburg Panden aan Molenweg zijn voor jongeren Artopa geopend eelve ISCHOTEN/WASSENAAR/LEID- jjdaM De provincie Zuid-Holland plan om haar eigendommen in de •nvoordse en Veenzijdse polder enigs- an te passen voor de recreatie. Het hoofdzakelijk om wat weilanden met ie van grote natuurwetenschappelijke zijn. De provincie hecht niette- ok veel waarde aan de betekenis voor indelende recreant, en daarom is een teke; |Udig inrichtingsplan ontworpen, in tevens enige landschapsbouw is be- voo jn. De kosten van uitvoer en beheer hoiJen geraamd op 100.000 gulden, de jaar- kosten van beheer en onderhoud zul- ést v ingeveer 10.000 gulden bedragen. De overheid zal 75 procent moeten bijdra- De J d de inrichtingskosten. uidige inrichtingsplan is niet het eerste Gedeputeerde Staten stelden al in 1979 jjse halve ton beschikbaar voor de aanleg wandelpaden en aanbrengen van be ng in de polder, maar het oorspronkelij- in dat toen werd gemaakt kon geen gena- inden bij de subfaculteit biologie van de - universiteit, die vreesde voor een aan- w van de natuurwetenschappelijke waar- et huidige plan is een compromis waar- espejde subfaculteit zich wel kan verenigen, 'ngeiilan valt uiteen in te verbeteren en aan te DINSDAG 17 MAART 1981 PAGINA 7 KATWIJK In het industriegebied 't Heen zal een par keerplaats voor vrachtwagencombinaties worden aange legd. Deze parkeerplaats is nodig om de vrachtwagens uit het dorp te kunnen weren en vormt tevens een alternatief bij het inkrimpen van een aantal huidige locaties, zoals b.v. in de Pieraonstraat. Met de aanleg, waarvoor gisteren door de raadscommissie van stadsontwikkeling en financiën goedkeuring werd verleend, is een bedrag van 584.000 ge moeid. De parkeerplaats is berekend op ruim veertig vrachtwagens; een aantal dat in de toekomst kan worden uitgebreid. Bij de inrich ting is rekening gehouden met de wensen van de chauffeurs, zoals het aanbrengen van verlichting, een fietsenstalling en een telefooncel. Met de realisering van deze parkeerplaats zal de ge meente Katwijk in de toekomst strenger kunnen optreden tegen fout-parkeerders. De verbinding tussen Katwijk aan den Rijn en de wijk Koestal- Overduin zal voor de fietser aanmerkelijk verbeteren door dt aanleg van een fietspad door de Zanderij Westerbaan. De aanleg van dit fietspad, dat vanaf „het tunneltje" tot aan het wijkge bouw „Het Trefpunt" loopt, gaat ruim driehonderdduizend gul den kosten. Van dit bedrag wordt wellicht een gedeelte door he rijk gefinancierd. Vitesse LEIDSE COURANT raai SCHOTEN In afwachting van het cassatieberoep ilburg over de onwettigheid van verkeersdrempels is idscommissie financiën en verkeer in Voorschoten Hol] erughoudend indien door bewoners om drempels in traten wordt gevraagd. Dit werd gisteravond onder [esteld in een vergadering van de raadscommissie. in meerderheid afwijzend advies tijdens de vorige verga- zullen burgemeester en wethouders geen voorstel aan de oen tot het instellen van een inhaalverbod op de Generaal in. De verkeersveiligheid wordt er nauwelijks mee ge- >eze laan is de verbindingsweg tussen de Papelaan en de eg via de wijk Boschgeest. Ook het voorstel te komen opstelplaatsen voor auto's bij het kruispunt Raadhuis- lidseweg-Koningin Julianalaan nemen B en W terug. I besloot de gemeenteraad 175.890 gulden beschikbaar te __voor de vernieuwing van de telefooninstallatie in het ge itehuis. Eerst nu kan met de werkzaamheden worden be- n. Op advies van de PTT wordt echter het aantal netlijnen >rtien stuks uitgebreid. In 1978 was gedacht aan twaalf lij- )e meerkosten bedragen 36.640 gulden. De raadscommissie ier moeite mee, maar besloot uiteindelijk toch het college iet verlenen van het extra krediet positief te adviseren. Burgemeester Bonnike met het echtpaar Van der Berg. Van der Berg koninklijk onderscheiden NOORDWIJK De heer J van der Berg Is gisteravond onderscheiden met de ere medaille in zilver, verbon den aan de orde van Oranje Nassau. Tijdens een verga dering van de vereniging „Door Eendracht Verbon den" werd hem de medaille door burgemeester Bonnike opgespeld. Al meer dan veertig jaar is de heer Van der Berg lid van de vereniging. Bijna evenzovele jaren bekleedt hij verschillen de bestuursfuncties. Met het oog op zijn leeftijd (74) acht hij thans de tijd gekomen om de bestuursjob aan een ander over te dragen. In zijn toespraakje herinnerde burgemeester Bonnike aan de vele activiteiten van de heer Van der Berg. Behalve bij ,,'t Bondje" viert hij ook ziin veer tig-jarig jubileum bij het r.k. fanfarekorps „Excelsior". RIJNSBURG Adjudant F. Hof Is gistermiddag tijdens een officiële bijeenkomst in het gemeentehuis geïnstalleerd als de nieuwe groepscommandant van de Rijkspolitie in Rijnsburg en Valkenburg. De heer Hof is werkzaam ge weest bij de groep Hillcgom. De groep Rijnsburg en Valkenburg is zes maanden zonder1 vaste groepscommandant geweest. Districtscommandant kolonel Paul dankte de plaatsvervangend groepscommandent, opper-wacht- meester J. van der Giessen, voor zijn enthousiaste inzet gedu rende deze periode. Adjudant Hof is 38 jaar. Hij stelde in zijn toespraakje dat hij deze benoeming als een kroon op Zijn werk zag. De nieuwe groeps commandant is met ingang van 1 maart benoemd. Op 25 maart neemt de groep Hillegom afscheid van hem. - leggen voetpaden (met bijbehorende voorzie ningen als bruggetjes en banken) en een aantal in te planten kavelgedeelte, waarbij rekening is gehouden met een eventuele spoorverdubbe- ling (Den Haag-Amsterdam). Uitgangspunt is dat er aantrekkelijke routes met fraaie door zichten en rustpunten zullen ontstaan, dat er weinig of geen beperkingen aan de agrarische bedrijfsvoering zullen worden opgelegd en dat in het broedseizoen bepaalde paden snel kun nen worden afgesloten met afsluithekken en bijpassende bebording. Wandelpaden De wandelpaden zijn zodanig aangelegd dat de vegetatiekundige waarde van de graslanden en bosjes zo veel mogelijk is ontzien. De paden vallen voor een groot gedeelte samen met be staande agrarische ontsluitingspaden en dam men. Het plan voorziet in een extensief ge bruik voor de recreant, door het verbeteren of toevoegen van paden, die eventueel zullen worden uitgevoerd met houtsnippers uit de houthakbossen. Bij het onderhoud van de houthakbossen zal op korte termijn materiaal beschikbaar komen voor verbetering en aan passing van paden en bruggetjes. Voor de ontsluiting vanuit Leidschendam is in het verlengde van de Prinsensingel is een plan voor een eenvoudig voetgangerstunneltje in onderzoek. Het tunneltje zal op kosten van de gemeente Leidschendam worden aangelegd. Aanleg van een tunnel voor het fietspad bij het gemaal zal in combinatie met een voetganger stunneltje worden uitgevoerd en aansluiting geven op Voorschoten en Leidschendam. Fietspad en tunnel zullen worden uitgevoerd in het kader van het regionale fietspadenplan. Vanuit Wassenaar zal de ontsluiting geschie den via de Raaphorstlaan en de Duivenvoord- seweg. De nu nog doorlopende Raaphorstlaan is niet geheel provinciaal eigendom. Hiervoor zal tijdig een oplossing gevonden moeten wor den. Van de twee wandelpaden in het Achterbos is het centraal gelegen pad bestaand en het gepo- rojecteerde voetpad aan de noordoostzijde van het Achterbos nieuw. Dit zal als houtsnipper pad worden aangelegd. Beide paden geven aansluiting op Voorschoten en Leidschendam via een door de provincie aan te leggen tunnel voor het fietspad bij het gemaal en tevens op een pad langs de spoorlijn naar de Duiven- voordseweg. Van hieruit zijn er mogelijkheden om naar Voorschoten en de toegangen van de Horsten of via een bestaand eenvoudig voet gangerstunneltje naar het landgoed Duiven voorde te gaan. Aan nieuwe wandelpaden zal ongeveer 1250 meter worden aangelegd, terwijl er al ongeveer 2000 meter wandelpad aanwezig is in het gebied, waarvan een gedeelte zal wor den verbeterd. Er zijn verder geen fietspaden geprojecteerd in het gebied, wel is het terrein met de fiets bereikbaar via de Raaphorstlaan en de Duivenvoordseweg en het nieuwe pro vinciale fietspad langs de spoorlijn Den Haag- Leiden, dat ter hoogte van net gemaal via een tunnel de schakel zal vormen met de Duiven voordseweg. Beplanting Voor wat betreft de beplanting is voortgebor duurd op het bestaande stramien van hakhout- bossen. De stroken voor landschapsbouw zijn simpel van vorm gehouden. Het ging niet zo zeer om het volledig beplanten van de achter liggende bebouwing doch om door middel van het toevoegen van beplantingselementen de overgang van stad naar buitengebied beter te begeleiden. Om karakteristieke contrasten tus sen bestaand hakhout en open ruimte zoveel mogelijk te behouden is gekozen voor inplan ting van korte kaveldëlen op plaatsen waar dat het beste resultaat geeft. De invloed van de hoogbouw van Leidschendamwordt vermin derd door het inplanten van vier terreintjes met een gezamenlijke oppervlakte van ander half hectare. Het sortiment wordt aangepast aan dat van de bestaande houthakbosjes. Ove rigens is in deze omgeving de plantkeuze be perkt. :n subsidie ir „Leefbaar Wijk" VIJK De raadscom- voor bestuurs- en ju- he zaken heeft gistera- 0. besloten de Stichting aar Katwijk geen sul> te verlenen. De Stich- die zich ten doel stelt ïleid van Ben W kri- te volgen, had voor n '81 bedragen van res- velijk 755 en 555 »gd. anzien van de redenen subsidieaanvraag ■en ontstonden bij de ommissieleden enige gsverschillen. Voorzitter Bos voerde als voor- ite grond aan het feit dat ichting volgens het ge- ibestuur niet in een be- voorziet. De heren A. [rkehey en J. Haasnoot :n tegen omdat zij het vinden dat pressiegroe- oor de gemeente finan- worden ondersteund. LEIDERDORP De tijdelijke stand plaats van bloemenhandelaar Van Eg- mond aan de Voorhoflaan wordt per manent. De raadscommissie voor eco nomische aangelegenheden wees gister avond de bezwaren af die een aantal in Winkelhof gevestigde bloemenhan delaren tegen de kraam van deze Leid- se collega had ingebracht. CDA-raadslid C.J. Tieken brak een lans voor de klacht van de bloemenhandelaren dat er te veel van deze zaken in de Win kelhof zijn. Naast bezwaren tegen Van Egmond hadden de kooplui vooral beden kingen tegen de verkoop van bloemen in beide supermarkten. Wethouder J. Bezemer wees die bezwaren echter af. „Er is niets veranderd. De tijde lijke standplaats van Van Egmond wordt nu permanent, maar in het branchepa troon van de Winkelhof is daarmee al re kening gehouden. De ondernemers wisten wat hen boven het hoofd hing", aldus de wethouder. In de suggestie van Tieken om met het béstuur van de Winkelhof te gaan praten zag hij daarom ook niets. Een op vatting die door alle overige commissiele den werd ondersteund. Uitslaande brand aan Oranjegracht LEIDEN Een felle uit- slaande brand heeft gister middag het dak van het pand Oranjegracht 106 ver woest. De woning van een 35-jarige inwoonster van Leiden liep grote waterscha de op. Het pand Oranje gracht 108 liep enige water schade op tijdens de blus- singswerkzaamheden van de brandweer. De schade wordt geschat op 80.000 gulden. De brand ontstond om kwart voor vier als gevolg van de werkzaamheden die een 26- jarige Leidse loodgieter ver richtte. De Lezing Mgr. Stieger Mgr. dr. JJ.M. Stieger houdt donderdag 19 maart een lezing in het Michielshuis in Hazerswoude-dorp. The ma van de lezing, die wordt gehouden in het kader van de viering van „100 jaar Engelbewaarderkerk", is: .JKuldige- en toekomstige kerk". Belangstellenden worden in de gelegenheid gesteld om met de inleider van gedachten te wisselen. De lezing begint 20.00 uur. „Een zoen van Miss Urk" Volgens goed gebruik komt de NKJB van Hoogmade ieder jaar met een toneelstuk op de planken. Zo ook dit jaar. „Een zoen van Miss Urk" heet de op te voeren klucht. Hei blijspel is zowel vrijdag 20 als zaterdag 21 maart te zien in De Schuur. Beide voorstellingen beginnen om kwart over acht. Kaarten voor de voorstelling van vrijdag zijn uitslui tend verkrijgbaar aan de zaal. De kaarten voor zaterdag zijn in voorverkoop verkrijgbaar op Vissersweg 6, Hoog made; telefoon 01712-8304. Na de zaterdagavond-voorstel ling is er gelegenheid tot dansen in Huize Van der Ploeg. De muziek wordt verzorgd door de Calimero's. De NKJB voert der èlucht zaterdagmiddag speciaal voor de bejaar den op. Aanvang van die voorstelling 14.30 uur. 'Ondek de natuur Staatsbosbeheer organiseert in samenwerking met de VARA en de NS een „Ontdek de natuur"-wandeling in 14 bossen of natuurterreinen op de eerste zondag in de lente. Op 22 maart bestaat onder meer de gelegenheid om te wandelen in de bosrijke duinen van Noord wijk. Gestart kan worden bij Manege Meeuwenoord aan de Northgodreef. 60 jaar Excelsior Het fanfarekorps 'Excelsior' uit Noordwijk viert zaterdag 21 maart het 60-jarig jubileum met een receptie in het dorpshuis De Kuip aan de Noordwijkse Zeestraat. Van 15.00 tot 16.30 uur is er gelegenheid het bestuur van het fanfarekorps te feliciteren. Jeanne d'Arc De muziekvereniging „Sint Jeanne d'Arc geeft vrijdag 20 en zaterdag 21 maart de jaarlijkse voorjaarsconcer ten in de toneelzaal van de Sint Bavo. De uitvoeringen onder leiding van Henk Bakker beginnen om acht uur en worden besloten met een optreden van het dansor kest 'Bollenstreek-kwartet'. „Mensen in nood" Leden van de vrouwenverenigingen in Koudekerk en Ha- zerswoude gaan zich zaterdag 21 maart inzetten voor de stichting „Mensen in nood". De dames doen dit door kle ding in te zamelen. De inwoners van beide gemeenten worden verzocht de kleding verapkt gereed te zetten. Gaapstokken De Lissese carnavalsvereniging De Gaapstokken weet van geen ophouden. Voor 21 maart heeft men weer een bazar op het programma staan. De bedoeling is, dat tij dens de bazar allerhande goederen van eigenaar zullen wisselen. Om voldoende te verkopen materiaal voor handen te hebben wordt de Lissenaar gevraagd eens goed in de woning rond te kijken. Een telefoontje naar Frans Snaar (02521 -11419) is voldoende om op zater dag 14 maart de artikelen te laten ophalen. De bazar zelf wordt een week later gehouden op 21 maart in 'i Trefpunt aan de Schoolstraataanvangstijdstip is uit eraard elf minuten over elf. In de avonduren wordt ook in 't Trefpunt het halfvastenbal gehouden. Vitesse De rockband Vitesse treedt op zaterdag 21 maart op in de Eendenkooi aan de Hoge Rijndijk in Zoeterwoude. De sa menstelling van de groep is ingrijpend gewijzigd. Drum mer en leider Herman van Boeyen heeft Marc Boon (Die sel, Tutti Frutti) en Freddy Cavalli (Wild Romance) om zich heen verzameld. In het voorprogramma treedt Ameri can Sound op. De zaal gaat om half negen open. Kaarten a 10 zijn verkrijgbaar bij de beheerder van de Eendenkooi, bij sigarenmagazijn het Hoekje aan de Schenkelweg 1 en bij Plato aan de Leidse Breestraat RAAD WASSENAAR: WASSENAAR „De verbouwing van panden op de hoek van de Molenweg-Molenstraat moet beslist ten goede ko men aan de jongerenhuisvesting". Deze intentieverklaring sprak de raad gisteravond nadrukkelijk uit, toen wethou der Van der Klaauw (CDA) ook alleenstaanden voor de zes éénpersoons-woningen in aanmerking wilde laten komen. Met name H.J. Goulooze (PvdA), R.A. Nieuwenhoven (D'66) en mevrouw Van der Heiden (Onafhankelijk) kwamen tegen de woorden van de wethouder in opstand. „Het was duidelijk de bedoeling van de raad om de panden voor de jongeren te be stemmen". CDA-fractieleider C. van Rij moest zijn eigen wet houder afvallen. Aanvankelijk leek het nog dat het moeilijk zou worden, om de „puntenlijstvoor de huisvesting te passeren. Maar de uitdrukkelijke wens van de raad wordt nu toch uitge voerd. Er worden mogelijkheden voor de jongeren gecreëerd, in samenwerking met de pas opgerichte Stichting Jongerenhuis vesting. De huur bedraagt ongeveer 225 gulden per maand. Het kost de gemeente jaarlijks bijna 17 mille. Het nieuwe culturele centrum In Llsse, „Arto pa", Is gistermiddag geopend. Hiermee heeft het culturele en creatieve leven In Llsse en om geving er een accommodatie bij die geheel gra tis Is te gebruiken. Voornamelijk activiteiten op amateur-basis zullen er plaatshebben. In Artopa, een onderdeel van het bedrijfsge bouw van de TOPA-groep aan de Grevelingen- straat, Is ruimte voor diverse activiteiten tege lijk. In de grote zaal staat een nagenoeg unieke, met de hand vervaardigde vleugel ter beschik king. Ook Is er een, weliswaar verouderde, maar nog goed functionerende computer. Tevens krij gen kunstenaars uitgebreid de kans hun werken te exposeren. Zoals thans gebeurt met de wer ken van Aart van Dobbenburgh (zie foto).

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7