Exporteren en importeren is meer dan zakendoen met het buitenland. Bewoners Noordeinde protesteren tegen vestiging snackbar Opbrengst Kaagpont neemt toe p^D/R COLLEGE WIL SUBSIDIEBEDRAG HERZIEN Nieuw plan reconstructie „dodenkruispunt" Boetes voor mishandeling automobilist De NMB denkt met u mee. O REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 17 MAART 1981 ROELOFARENDSVEEN Gisterochtend werd in het gemeentehuis een hearing gehouden voor diegenen die bezwaar maken tegen het af geven van een vergunning voor de vestiging van een snackbar in de panden Noor- deinde 125 en 127 te Roelofa- rendsveen. De bezwaarden zijn allen omwonenden, die vooral bang zijn voor par keeroverlast De heren Van Klink en Van Bostelen heb ben hun uitrit recht tegeno ver de desbetreffende pan den en voorzien dat hun uit rit regelmatig door parke rende patatliefhebbers ver sperd gaat worden. Boven dien had de heer Van Boste nen er moeite mee dat woon huizen zomaar kunnen ver anderen in een horecapand. ,"vDat is toch niet in het be lang van de bewoners van Alkemade?" Mevrouw Witteman overhan digde aan de gemeentelijk ver tegenwoordiger, de heer Van Elk, een brief van Mr. Spijker, die als advocaat optreedt na mens haar en haar man en na mens de families P. J. M. en N. van Ruiten. In deze brief werd bezwaar gemaakt tegen geluidsoverlast en hinder van bezoekers met name 's avonds laat en 's nachts. Bovendien wordt stankoverlast van de frituuroven gevreesd. Men vindt het parkeerplaatsje nabij de snackbar te klein voor het verwachte aantal bezoekers en voorziet geblokkeerde in- en uitritten van de huizen van omwonenden. Daarbij is het de bezwaarden bekend dat bezoe kers van snackbars hun zakies, bakjes, papiertjes en wat dies meer zij niet in de daarvoor bestemde afvalbakken plegen te deponeren en soms „af scheid" nemen door bij omwo nenden vernielingen aan te richten. Bovendien wordt ge vreesd dat de snackbar in de toekomst het karakter van een café c.q bar zou kunnen krij gen, waarop de sluitingstijden niet van toepassing zijn. Ook ziet men door de aard van het bedrijf een groter risico voor brand. De advokaat beëindigt zijn bezwaarschrift met het verzoek de hinderwetvergun ning niet te verlenen of aan zodanige voorwaarden te ver binden dat aan bovengenoem de bezwaren tegemoet wordt gekomen. De volgende bezwaarde was de heer Van Diemen, die ei genlijk meer bezwaar had te gen de werkwijze van de in de affaire betrokken projectont wikkelaar. dan tegen de snackbar van de heer en me vrouw Schenk. Hierna moch ten de heer en mevrouw Schenk het woord voeren om hun zaak te bepleiten. De heer Schenk verzekerde alle aanwezigen dat zijn be drijf voldoet aan alle eisen ten aanzien van stankoverlast en brandgevaar. Het aantal par keerplaatsen wordt uitgebreid tot 7 en wanneer er zich par keerproblemen voordoen zal hij te allen tijde bereid zijn om, eventueel met hulp van de ge meente Alkemade. in goed overleg met de buurtbewoners tot een oplossing te komen. „Ik wil er alles aan doen om problemen met buren te voor komen". Maar hij moest toch wel even kwijt dat thans zijn parkeerterreintje volop ge bruikt wordt door buurtbewo ners, zodat zijn eigen visite er niet eens terecht kan. Vrien delijk verzocht hij iedereen om eventuele problemen met hem uit te praten en niet via anderen, „ik ben geen boeman en ik heb ook twee kindertjes die graag slapen 's nachts." Ten aanzien van het onttrek ken van woonruimte, verze kerde hij met klem dat de bo venverdiepingen gewoon in tweeën bewoond zullen wor den. Alleen de benedenverdie pingen van de twee huizen zijn samengetrokken. Hierna ontstond een levendige discus sie tussen de aanwezigen, tij dens welke in vaak krachtige bewoordingen de beschuldi gende vinger werd uitgestoken naar de niet aanwezige projek- tontwikkelaar, de heer P. van Ruiten, als veroorzaker van alle verwacht onheil. Toen het gesprek weer te rechtkwam op de parkeerpro blemen aan het Noordeinde, moest het de bewoners van het hart dat je bekeurd wordt, als je bij Digros dubbel parkeert. Om de een of andere onver klaarbare reden is dat aan het Noordeinde nooit het geval; al weer een reden om parkeero verlast te verwachten dus. De heer Schenk vroeg nog maals begrip voor zijn situatie. Hij wordt pas deze week voor het eerst „zelfstandige" en heeft geen enkele ervaring met toestanden als deze. De volgende vraag die een aantal buurtbewoners bezig bleek te houden, is wat er gebeurt als de zaak niet „loopt". „Komt er dan soms een sexshop in?" Aan het einde van de zitting ging de heer Van Elk, als ver tegenwoordiger van de ge meente Alkemade nog even in op een aantal vragen, die ei genlijk niets met de hinder wetvergunning te maken had den. Het bestemmingsplan voor het Noord- en Zuideinde De kaartjesverkoop, en zelfs de opbrengst van de - tij<T - ALKEMADE Kaagpont, gaat met sprongen achteruit. Dit bleek tijdens de gistera vond gehouden vergadering van de raadscommissie financiën. In de maanden januari en februari 1980 werden er nog 3595 overzetkaar- tjes voor een waarde van 27.889,verkocht tegen 2574 stuks 22.153,in die 2 maanden van dit jaar. Al met al een daling in de kaartjesverkoop van 28% en in de opbrengst van 20%. Met betrekking tot het Kaagpontoverleg tussen het Alkemadese gemeentebestuur en de Dorpsraad van De Kaag deelde wethouder Van Duijkeren nog mede dat de Dorpsraad getoond heeft ook begrip te hebben voor het gemeentelijk standpunt Er is een opening in het zo goed als vastgelopen gesprek ge komen toen B en W terugkwamen op het eerder ingenomen standpunt dat de jaarlijkse gemeentelijke subsidie van 150.000,gelijk blijft Nu is toegezegd dat het bedrag eens in de zoveel jaar herzien zal wor den. Dit is de soort rugdekking waar de Dorpsraad van Kaageiland meermalen om gevraagd heeft Verder gaat de gemeenteraad Alkemade akkoord met een kleinere pont met eenmansbediening, maar alleen indien dit door de Dorpsraad of een andere Kaagse instelling geëxploiteerd wordt. Het gemeentebestuur van Alkemade kan alleen een tweemansbediening verantwoorden. De heer Kret (V.G.A.) vond het tijd worden dat de standpunten van de leden van de gemeenteraad eens getoetst worden aan die van B en W. „Wij worden door de Dorpsraad wel overal in betrokken, maar mogen alleen straks op het allerlaatst een beslissing nemen". Hij zou graag meer betrokken worden in het overleg, bijvoorbeeld door middel van een informele raadsvergadering over het onderwerp „Kaagpont". Van Duijkeren vond het allemaal wat prematuur „Er is een goed over leg gaande; de voorstellen van twee kanten vliegen heen en weer". Bibliotheek Wethouder Van Duijkeren vroeg de raadscommissie een bedrag van 24.000,— extra te voteren ten behoeve van het bibliotheekwerk in Al kemade. Wegens overheidsbezuinigingen krijgt Alkemade 27.000 minder subsidie van de provincie dan verwacht. De wethouder denkt hiervan 3000,als een tegemoetkoming in de extra kosten te vinden door het aantal sta-uren van de biblio-bus in de kleine kernen niet uit te breiden. De heer Klerks (CDA) vond het onjuist om de kleine kernen de dupe te laten worden. „Die bus heeft al een grandioos tekort aan sta- tijd". Vervolgens stelde hij voor de sta-tijden in de kleine kernen onder ling te switchen, omdat de bibliobus in het ene dorp tijd te weinig heeft en in het andere dorp soms zomaar een kwartier voor niets staat te wachten. Deze suggestie wordt op haar waarde onderzocht. Het schoolbestuur van Rijpwetering heeft verzocht of de bibliobus in plaats van op het Dorpsplein, op het schoolplein kan staan. Ook dit ver zoek wordt momenteel bestudeerd. Tot slot hield de heer Van Tol een heftig pleidooi voor het gemeentelijk stiefkind, de bibliotheek. Hij stond erop dat deze zaak een aanmerke lijk hogere prioriteit krijgt, waarop wethouder Van Duijkeren uiteinde lijk toezegde nog dit jaar met konkrete voorstellen ten aanzien van de vestiging van een nieuwe bibliotheek te komen. HAZERSWOCDE Mr. Maarten Vrolijk, commissaris van de Konin gin in Zuid-Holland, heeft van de leden van de gemeenteraad uit Ha- zerswoude vernomen wat de knellende problemen zijn. Aan de andere kant vestigde de commissaris hetgeen reeds als gerucht naar Hazers- woude vanuit Den Haag was doorgedrongen. Er komt namelijk een an der (kleinschaliger) plan tot reconstructie van het kruispunt Gemene- weg-Dorpsstraat. Uiteraard werd van de zijde van de raad nog eens naar voren gebracht dat Hazerswoude niet gecharmeerd is van een gemeentelijke herindeling. Onder werpen als sierteelt en woningbouw werden uiteraard in de buitengewone bijeenkomst ook aangesneden. De noodzaak van de mogelijkheid van een NS-station op de lijn Leiden-Alphen werd natuurlijk aangekaart, net zoals de belangrijkheid van bibliotheekvoorzieningen en de bouw van huizen ten be hoeve van bejaarden. ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG „Een laffe manier van doen". Aldus betitelde de Haagse politierechter het gedrag van drie ver dachten uit Haarlemmermeer. In Alphen aan den Rijn hadden de ver dachten, geholpen door drie vrienden, een autobestuurder mishandeld en diens auto vernield. Twee verdachten werden veroordeeld tot ieder honderd gulden en de derde tot tweehonderd gulden. Het was allemaal begonnen met een gewone verkeersfout van het slachtof fer. Daarin zag laatstgenoemde verdachte aanleiding om een achtervolging in te zetten hetgeen hem door de rechter bijzonder kwalijk werd genomen. Toen de automobilist was ingehaald, werd hij gedwongen te stoppen, waarna hij door de mannen werd geslagen en geschopt. Voor de politierechter gaven verdachten toe zich „niet netjes" te hebben gedragen. geeft aan: wwondoeleinden en detailhandel, waaronder ook begrepen zijn horeca, kapsa lons, kantoren en reisbureaus met bijbehorende magazijn- ruimt. De aanrvaag van de project ontwikkelaar was dus geheel in overeenstemming met het bestemmingsplan. De bouw vergunning was destijds niet Tijdens de zitting bleek dat projektontwikkelaar P. van Ruiten, aan 32 protesterende omwonenden had toegezegd dat de bistrotheek niet door zou gaan op voorwaarde dat zij Handelsgebruiken en overheidsbcpalingen kunnen van land tot land sterk verschillen. Uzult merken dat er veel haken en ogen aan zitten. Met het vinden van een interessante afnemer of leverancier en het maken of krijgen van een aantrekkelijke offerte bent u er echtnog niet. Dat heb ben wij als bank die speciaal is opgericht voor het midden-enkleinbedrijfwelondervonden.Wantveel van onze klanten hebben we vanaf de eerste dag dat ze buiten 's lands grenzen handel dreven begeleid, financiële ruggesteun gegeven, geadviseerd..kort om, we hebben meegedacht over de toekomst van hun bedrijf. Zo maakten we klanten wegwijs in allerlei lan- Deze gratis boekjes geven u een inzicht in alle zaken die met import en export samenhangen. den en leerden de uiteenlopende handelsgebruiken en -voorschriften kennen en hoe je bepaalde moei lijkheden moet overwinnen. We leerden waar je als im- en exponerend bedrijf op moet letten, welke gevaren je loopt en hoe je je daanegen kunt indekken. Allemaal zaken waar u ook mee geconfron teerd kunt worden. Bedenk dat de NMB veel vragen en problemen die dan kunnen rijzen al eerder heeft beantwoord en opgelost. U kunt als im- of exporteurvan die ervaring, die know-how gebruik maken. U kunt uw specifieke pro bleem aan ons voorleggen of er eerst in algemene zin iets over lezen. Neem bijvoorbeeld ons boekje „Het documentaire krediet voor export en import". Het geeft u enig inzicht in hoe je als exporteur je geld krijgt en als importeur moet betalen, welke docu menten er nodig zijn en wat bijvoorbeeld de rol van de bank is. Het boekje „Export en het midden- en kleinbe drijf' geeft o.a. de beginnende exporteur praktische informatie over zakendoen met het buitenland. Ui teraard zijn deze boekjes niet volledig maar geven antwoord op een groot aantal vragen waar u nu of in de toekomst mee te maken kunt krijgen. Exporteren en importeren is meer dan zakendoen met het bui tenland, maar een bank als de NMB is ook meer dan een winkel in geld. p 1.3 tc bij in c De NMB denkt met u mee. Daarom zijn we nietiNieuw tevreden met standaardoplossingen, maar bekijken1 van we in nauw overleg met u iedere keeropnieuwhoewei 't het beste kunnen aanpakken. En samen komen weiT t er wel uit. ILiLi. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Coupon: Ik ben geïnteresseerd in het boekje: „Het documentaire krediet voor export en import". „Export en het midden- en kleinbedrijf. Bedrijf: I Adres: J Plaats: T.a.v. Postcode: HG oten woni :ren. 1.000 gi :n are mali len vi idens i igs is Deze coupon kunt u in een gesloten envelop zonder t S| postzegel zenden aan: NMB, Stafgroep Midden- en huisho Kleinbedrijf, Antwoordnummer 131, jlsvcsti 1000 PA Amsterdam. Maak hokje zwart bij wat van toepassing j^^VVe

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4