ege Wilborts Het grote gevaar van Slavia 5-5 AZ nu toch aan 5 lijtage onderhevig r van heet Tzvetkov allure Schapendonk en Wildschut alsnog in Oranje selectie Quini nog spoorloos Popovic vervangt Croon )OORKAMPIOEN ZORGT VOOR SENSATIE TEGEN DUPRÉ FINANCIËN DWINGEN FEYENOORD TOT VOLGENDE EUROPESE RONDE AININGSAANPAK KAN TOL EISEN LEIDSE COURANT DINSDAG 17 MAART 1981 PAGINA 15 ZEIST De selectie van 22 spelers voor het Nederlands elf tal, voor de wedstrijd van 25 maart tegen Frankrijk is uit gebreid met Cees Schapendonk (MVV) en Piet Wildschut (PSV). Zij nemen de plaatsen in van Wim Jansen (Ajax) en Dick Nanninga (Roda JC), die hebben afgezegd. Vijf maanden na de overwinning op Ierland te Parijs (20) ver trouwt de Franse bondscoach Michel Hidalgo nog steeds op de zelfde spelers. De groep van 22 man, complete elftal dat op 28 oktober in Parijs tegen de Ieren voetbalde. Dat elftal bestond uit: Dropsy (Strasbourg); Battiston (St. Etien ne), Specht (Strasbourg), Bossis (Nantes), Lopez (St. Etienne); Larios, Platini (St. Etienne), Tigana (Lyon); Rocheteau (Paris SG), Lacombe (Bordeaux), Six (Strasbourg). De andere elf: Castaneda (St. Etienne), Ettori (Monaco); Janvion (St. Etienne), Ruty (Sochaux), Tusseau (Nantes); Christophe, Moizan (Monaco), Giresse (Bordeaux); Amisse (Nantes), Rouyer (Nancy), Zimako (St. Etienne). België Bondscoach Guy Thijs heeft gisteren twee debutanten opgeno men in de selectie van 22 Belgische spelers voor de kwalificatie wedstrijd tegen Ierland op 25 maart, in het kader van de voor ronden voor het toernooi om het wereldkampioenschap 1982. Het zijn Wim de Coninck (Van Waregem) en Maurice de Schrij ver (Van Lokeren). Zoals bekend is doelverdediger Jean Marie Pfaff wegens een schorsing niet van de partij. De 22 namen zijn: Jan Ceulemans (Club Brugge), Albert Cluytens (Beveren), Ludo Coeck (Anderlecht), Guy Dardenne (RWD Molenbeek), Wim de Coninck (Waregem), Maurice de Schrijver (Lokeren), Michel de Wolf (RWD Molenbeek), Eric Gerets (Standard Luik), Walter Meeuws (Club Brugge), Luc Millecamps (Waregem), Mare Mille- camps (Waregem), Raymond Mommens (Lokeren), Jacques Mu- naron (Anderlecht), Gerard Plessers (Standard Luik), Michel Preud'homme (Standard Luik), Michel Renquin (Standard Luik), Eddy Snelders (Lokeren), Erwin van den Bergh (Lierse), René van der Eycken (Club Brugge), Wilfried van Moer (Beve ren), Frank Vercauteren (Andelrlecht) en Willy Wellens (Stan dard Luik). De Ierse selectie ziet er als volgt uit: doel: Gerry Peyton (Ful- ham), Jim McDonagh (Everton) en Paddy Bonnar (Celtic). Verdedigers: Dave Langan (Birmingham), John Devine (Arse nal), David O'Leary (Arsenal), Mark Lawreson (Brighton), Chris Houghton (Tottenham), Kevin Moran (Manchester United), Ash ley Grimes (Manchester United) en John Anderson (Preston). Middenvelders: Gerry Daly (Coventry), Tony Grealish (Luton), Liam Brady (Juventus), Gary Waddock (Queens Park Rangers) en Mick Martin (Newcastle). Aanvallers: Mick Robinson (Brighton), Gerry Ryan (Brighton), Micky Walsh (Porto), Frank Stapleton (Arsenal), Steve Heigh- way (Liverpool) en Don Givens (Sheffield United). BARCELONA Ruim twee weken na zijn verdwijning ontbreekt nog elk spoor van de Spaanse voetballer Quini. De politie, die meer dan duizend man op de zaak heeft ge zet, verklaarde gisteren in Barcelona dat er geen nader con tact met de ontvoerders was geweest. Bij FC Barcelona, de club van Quini, ligt het losgeld ongeveer 2,7 miljoen gulden, gereed. De Schot John Wark, spelend voor Ipswich Town, is door zijn collega's van de Engelse leagtie gekozen tot voetballer van het jaar. Wark volgde Terry McDermott van Liverpool op. Ook de tweede en derde plaatsen waren voor spelers van Ipswich Town: Frans Thijssen en Paul Mariner. De FIFA heeft Malta een boete opgelegd van ruim 10.000 gulden wegens het wangedrag van de toeschouwers bij de kwalificatie wedstrijd Malta-Polen op 7 december j.l. Deze wedstrijd werd in de 77e minuut de stand was 2-0 voor Polen door de scheidsrechter gestaakt. WAREGEM Het bestuur van de Belgische eerste-divisieclub SV Waregem heeft besloten het contract van trainer-coach Hans Croon, dat aan het eind van het seizoen afloopt, niet te verlen gen. Croon, die aan zijn tweede seizoen bezig is, heeft niet kun nen zorgen voor hogere toeschouwersaantallen. De Nederlander wordt opgevolgd door de Hongaar Sandor Popovic, nu nog trai ner bij SVV. Cor Brom is door Waterschei ontslagen. Brom heeft inmiddels een contract getekend bij R.W.D.M. tot eind 1982. Hij volgt daar speler-trainer Jan Boskamp op. Henk Houwaart heeft zijnkcontract bij Kortrijk met tweebaar verlengd. L RDAM Eric Wilborts geldt al gerui- en niet alleen in eigen land, als een id gemiddeld talent Hij bewees dat met onzienlijke verrichtingen in internatio- erk bezette jeugdtoernooien, die hem een derde plaats op de wereldranglijst ioren terecht deden komen. Een aan- d resultaat bij de senioren ontbrak ech- op de prestatielijst van de 16-jarige Jer. Daar is sinds gisteravond verande- gekomen. Voor een goed bezet Rotter- )ortpaleis zorgde Wilborts voor een sen ior de Amerikaan Pat Dupré uit het te stoten. Met 2-6, 6-4, 6-4 zette hij niet Ihoy' behoorlijk op zijn kop, maar le- tevens het bewijs dat insiders niet ten r al vele keren hebben beweerd dat Wil- eleens de opvolger van Tom Okker kan mbiance, die herinneringen opriep aan de de tegenwoordig bij de veteranen nog een meepikkende Okker in Rotterdam succes- jtte, heeft Eric Wilborts gisteravond een stap omhoog gezet op de tennisladder. hij door zijn onverwachte triomf een zes- aatsen zal stijgen en nu zo rond de 240ste ,al staan. „Dit is een grote stimulans om gaan", verklaarde de in juni 17 jaar wor- 'ilburger, die begin vorig jaar zijn school if om zich op het tennis te werpen. En niet goede gevolgen, zoals gisteravond bleek, e eerste keer dat ik van een speler uit de win. Nu weet ik dat ik ook tegen iemand categorie niet kansloos behoef te zijn", al- borts, die in de tweede ronde niemand dan Jimmy Connors tegenover zich zal Daarmee zal de ionge Nederlander ongetwijfeld zijn Waterloo vinaen, maar de ervaring die hij gis teravond opdeed, kan toch van onschatbare bete kenis blijken te zijn. Door zijn eerste grote coup vergroot hij op een niet onaanzienlijke manier zijn zelfvertrouwen, een eigenschap die hij toch al in redelijke mate bezat. Dat heeft Pat Dupré gistera vond op pijnlijke wijze ervaren. De 26-jarige Ame rikaan, die twee jaar geleden furore maakte door de halve finales op Wimbledon en de kwartfinales van Flushing Meadow te bereiken, heeft overigens aan zijn nederlaag zelf een niet geringe bijdrage geleverd. Dupré, die vorig jaar enige maanden was uitgeschakeld wegens een ernstige rugblessure en daarna grote moeite had om zijn oude niveau weer te hervinden, was ver verwijderd van de vorm en het niveau die mochten worden verwacht van een speler, die als 51e staat geklasseerd op de wereld ranglijst. Eind 1979 mocht de Amerikaan zich zelfs de 18e speler van de wereld noemen, maar sinds dien is hij behoorlijk teruggevallen. Maar dat neemt niet weg dat de prestatie van Wilborts grote allure heeft. In de eerste set kon hij enigszins ver krampt door de entourage en de reputatie van zijn tegenstander niet behoorlijk in zijn spel komen. Die reeks moest hij dan ook met 6-2 inleveren. Maar vervolgens greep hij met iets van zijn gebrui kelijke flair de tweede set. De definitieve omme keer trad bij 1-3 in de derde set in. „Op dat mo ment realiseerde ik me dat ik iets moest doen. Ik heb wel vaker zo uit achterstand toch de goede vorm gevonden en partijen nog gewonnen". Wil borts wierp de schroom van zich af en trok onver vaard ten aanval tegen Dupré, die gaandeweg de controle over de gang van zaken verloor. De Ame rikaan kreeg moeite om zijn opslag binnen de lij nen te krijgen en ook zijn backhand vertoonde ha peringen. Bovendien kon hij naarmate de wed strijd vorderde het tempo niet meer dicteren. Wilborts, die aanvankelijk enige scheidsrechterlij ke beslissingen in zijn nadeel zag uitvallen, bracht de aansluiting tot stand bij 3-3 en stoomde zelfs door naar 5-3. Dupré, die vorige week in Brussel Connors nog tot grote inspanningen had gedwon gen door de eerste reeks te winnen en in de twee de met 3-0 voor te komen, kreeg naarmate de ont moeting vorderde een steeds wanhopiger blik op zijn gezicht. Maar Wilborts ontging dat. „Ik heb al leen maar op mijn eigen spel gelet. Dat hij steeds onzekerder werd heb ik niet eens gezien. Integen deel, ik raakte zelfs tegen het eind nerveus door de druk waaronder ik ineens kwam te staan. Dat pu bliek steunde me goed, maar veroorzaakte wel spanning bij me". Eric Wilborts was er tegen opgewassen. Weliswaar kwam Dupré nog terug tot 5-4, maar met zijn eigen opslag op komst, lagen de papieren goed voor de Nederlander. Die voor zijn leeftijd en gezien de grote druk van het moment op een volwassen ma nier het duel uitmaakte. Met een knappe volley maakte hij een eind aan Dupré's optreden om zich tevens ruim 7.000 gulden rijker te weten. Maar be langrijker dan dat niet onwelkome geld is de erva ring die de Brabander gisteren opdeed. Na vorig jaar nog op kansloze wijze in de eerste ronde geëli mineerd te zijn door de Brit Buster Mottram, vindt hij zich nu terug bij de laatste 16. Een resultaat dat op dit moment menigeen nog niet voor mogelijk had gehouden. Vooral de manier waarop Wilborts gisteren ser veerde, sprong in het oog. „Ik heb twee weken ge leden mijn opslag veranderd", verklaarde de natio nale indoorkampioen, die twee aces stelde tegeno ver vijf dubbele fouten. „De beweging was wel goed, maar er zat niet voldoende vaart in de bal. Ik heb een aantal dagen ruim een half uur achter el- eneur voor- I "I 1 AR - Het heeft er lijn van dat AZ '67 reen fase van het sei- it ook internationaal inning moet worden ten kenmerken van zien geeft. Het eerste egen Lokeren, dat lavond op eigen veld iterstand van 2-0 moet tl goed te maken, gaf L voedsel aan die theo- weg i competitiewedstrijd en weekeinde tegen slechts ternauwer- :t 3-2 gewonnen, leek itiging in te houden. bnaal niveau heeft AZ (ddels zo veel ontzag bij fnstanders opgebouwd Alkmaarders elk duel li minste met een psy- |Ch voordeel beginnen, louding is van het Irlingenlegioen van Lo- fiet te verwachten. Dat i de Belgen al in de [ntmoeting door AZ '67 keede helft behoorlijk jng te nemen. En daar- ■pen voorproefje gevend If AZ '67 morgen in het p land te wachten staat. lijkt bovendien het plezierige voordeel te hebben afgelopen weekeinde rust te hebben gehad, omdat het competitieduel tegen Beer-' schot werd afgelast. Terwijl AZ '67 uiteindelijk weliswaar toch nog ongehavend maar met moeite het treffen met Sparta beëindigde. Problemen Toch heeft AZ '67 problemen. Al was het alleen al door het feit dat bondscoach Kees Rij vers met zijn selectie voor het Nederlands elftal voor de ont moeting tegen Frankrijk van volgende week in Rotterdam voor nogal wat onrust en on vrede bij een aantal spelers van AZ '67 heeft gezorgd. Door Arntz, Spelbos en Jonker te passeren bij zijn eerste spe lersgroep van 22 man heeft hij vooral bij het laatstgenoemde duo veel goodwill verspeeld. Wat zijn weerslag leek te heb ben in beider spel afgelopen weekeinde. Vooral Jos Jonker presteerde ver onder zijn mo gelijkheden en hij gaf na af loop van de wedstrijd tegen Sparta ook toe dat Rijvers' keuze van invloed was ge weest op zijn spel. „Ik was niet meer geïnspireerd. Op deze manier hoeft het niet meer voor mij. Als ze mij ooit nog eens uitverkiezen zoeken ze het maar uit", riep hij teleur gesteld. Ronald Spelbos, die overigens op dit moment op scherp speelt, omdat hij al twee gele kaarten in de nationale com petitie op zijn conto heeft staan, liet zich in dergelijke termen uit. „Ik speel de laatste tijd toch goed. En als ik dan zo maar word gepasseerd voor de selectie van het Nederlands elftal denk ik dat mijn tijd als international voorbij is". Trainer Georg Kessler van AZ '67 gaf toe te begrijpen dat zijn drie spelers zijn opgezadeld met een deceptie, die zijn weerslag kan hebben op het spel van het trio in zijn team. Maar de oefenmeester stelde daartegenover: „Ze moeten le ren incasseren. Ze moeten het in eerste instantie zelf trach ten op te vangen, maar ook de ploeg als geheel. Ik zal er met de spelers over praten om ze voor de wedstrijd tegen Loke ren weer helemaal gemoti veerd te krijgen. Dat is van het grootste belang". Inmiddels is overigens in de tot voor kort zo soepel draaiende machinerie van AZ in alle raderen sprake van slij tage. Vooral de beide, veel diep gaande middenvelders Arntz en Jonker gaven er in hun laatste wedstrijden blijk van dat het door Kessler ge predikte spelsysteem hun tol lijkt te gaan eisen. Sinds de zeer intensieve oefen campagne, tijdens welke bijna bij toeval het huidige concept uit de bus rolde, hebben de spelers van AZ '67 zich op de training vrijwel louter met partijtjes bezig gehouden. Waardoor de conditie van een aantal schakels in de ploeg van Kessler, vooral diegenen die in de wedstrijden veel loopwerk moeten verrichten, wel eens aan slijtage onderhe vig zouden kunnen zijn. Welis waar is het moreel door deze trainingsaanpak op een hoog niveau gebleven, of deze me thode op den duur ook effec tief zal zijn, zal in eerste in stantie morgen al blijken tegen Lokeren. „De ploeg zat in die eerste wedstrijd na de rust helemaal kapot", laat Jonker al als vin- g^-wijzing horen. „Maar zelfs Ronald Spelbos van AZ '67 speelt op dit moment op scherp, omdat hij al twee gele kaarten op zijn conto heeft in de nationale competitie. al krijgen we het woensdag moeilijk, we hebben natuurlijk het grote voordeel dat we over een voorhoede beschikken die in elke wedstrijd wel een keer scoort. En één doelpunt bij Lo keren kan genoeg zijn". Waarbij het zeer de vraag is of Ksës Kist eventueel beschik baar zal zijn. De tegenwoordig doorgaans op de reservebank vertoevende oud-Europees topscorer heeft vorige weck niet getraind vanwege een blessure en zal waarschijnlijk niet kunnen worden ingezet. Zelfs niet als wisselspeler. O FRANK WERKMAN De 16-jarige Eric Wilborts op weg naar de zege op de Amerikaan Pat Dupré. kaar op die service geoefend. En het resultaat was er naar"'. De zege van Eric Wilborts zou weieens van grote psychologische waarde kunnen zijn. Het gebeurt niet zelden, dat een aankomende speler net één zo'n resultaat nodig heeft om een drempel te ne men. Daarom is het jammer, dat de Brabander in de volgende ronde Connors treft. Die barrière is nog te hoog voor hem, maar een treffen tegen 's werelds nummer drie kan opnieuw een portie er varing voor hem betekenen. En die is in deze fase van zijn carrière van een niet te onderschatten be tekenis. FRANK WERKMAN Uitslagen: Herenenkelspel, eerste ronde: Eric Wilborts (Ned)-Pat Dupré (Vst) 2-6, 6-4, 6-4; Yannick Noah (Fra)-Peter Rennert (Vst) 5-7, 6-4, 6-1; Wojtek Fibak (Pol)- Carlos Kirmayer (Bra)'6-1, 4-6. 6-0; Trey Waltke (Vst)-Eddy Edwards (Vst) (verving Butch Walts) 6-2, 4-6, 7-5; Tomas Smid (Tsj)-Kjell Johansson (Zwe) 6-7, 6-4, 6-1; Bill Scanion (Vst)-Andres Gomez (Ecu) 6-3, 6-0; Vijaj Amritraj (Ind)-Jan Norback (Zwe) 6-2, 6-2). De finale van het damestennistoernooi van Dallas (Vst) is ge wonnen door Martina Navratilova. De ex-Tsjechoslowaakse versloeg in de finale de Amerikaanse Pam Shriver met 6-2, 6- ROTTERDAM Het bereiken van zo veel mogelijk ronden in het Europees voetbal is voor elke club van levensbe lang. Feyenoord maakt daarop geen uitzondering. Het bezoek blijft onder het geraamde gemiddelde en een halve Kuip morgenavond in het tweede duel met Slavia Sofia in de kwartfinales van het toernooi om Europa Cup 2 zou de financiële deskundigen van de Rot terdammers zeer welgevallig zijn. Doordringen tot de halve finales uiter aard nog meer en daarop is een redelij ke kans na de nederlaag van 3-2 twee weken geleden in Bulgarije. Het enige dat trainer Jezek en zijn mannen vre zen, is de Bulgaarse linkervleugelman Tzvetkov. Het afgelopen weekeinde speelde Slavia voor de competitie en won met 3-1. Tzvet kov, Alexandrov - in Sofia tegen Feye noord niet opgesteld - en een eigen doel punt vormden de produktie van Slavia. Trainer Vaclav Jezek zette zijn eigen „in lichtingendienst" aan het werk en deze meldde: „Tzvetkov verkeert in de vorm van zijn leven. Hij is niet te stuiten". Dat wilde Jezek gistermiddag dan even melden en hij keek tersluiks naar Ben Wijnstekers, die het in het eerste duel ui terst moeilijk had tegen de absolute uit blinker van Slavia en na afloop uitriep: „Wat moet die man wel kunnen op een goed veld als het onze". In de Bulgaarse modderpoel demonstreerde Tzvetkov snelheid, balvaardigheid en een ongebrei delde inzet. Meermalen moest Wijnstekers hem laten gaan. De trainer van Slavia, Alexander Iliev, baseert - alweer volgens de „inlichtingen dienst" - op de grote vorm van Tzvetkov zijn optimisme. Jezek voegt daaraan nog toe dat niet alleen de „wonderman op de linkervleugel", die overigens over het ge hele veld zwerft, maar ook de middenvel ders Aliev en Malinov de aandacht dubbel en dwars waard zijn. ^Vls gebruikelijk wil de Jezek niet meer prijs geven dan de zes tien spelers (plus reserve Hans Groenen dijk) die vanmiddag voor een kort trai ningskamp zijn vertrokken. Dat zijn de Jezek doelmannen Hiele en Van Engelen en de veldspelers Wijnstekers, Nielsen, Brard, Bouwens, Vermeulen, Van Til, Notten, Van Deinsen, Budding, Petursson, Stafleu, Troost, Jakobsen en De Leeuw die in mi litaire dienst is maar zich vandaag bij zijn collega's mocht voegen. De opstelling kan uit die zestien namen worden gedistilleerd. Het enige probleem voor Jezek is Petursson - de nieuwe aan winst Jupp Kaczor mag in Europees ver band dit seizoen nog niet spelen - wiens blessure vrijwel genezen is en de bezetting van de plaats waarop Aliev moet worden „aangepakt". Indien deze taak aan Stafleu wordt opgedragen, zal Notten voorstopper zijn. Zo niet, dan zal Stafleu deze positie hoogstwaarschijnlijk innemen. Nielsen zal, zeker nadat hij in Sofia de „redder van Feyenoord" is geweest, als laatste man spelen. Feyenoords formatie ziet er vermoedelijk als volgt uit: Hiele; Wijnstekers, Nielsen, Notten, Brard; Van Til, Stafleu, Van Deinsen; Budding, Petursson, Vermeulen. HERMAN VAN BERGEM Wijnstekers van Feyenoord (foto) had het In de strijd uiterst moeilijk tegen de absolute uitblinker Bulgaarse Slavia, Tzvetkov.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15