Doelman Go Ahead held van De Galgewaard i waarde van vleugelspelers en een echte spits FC Den Haag komt fysiek te kort ibuut van tl de Mos @1 grootste ge van Ajax FC UTRECHT IN LAATSTE SECONDE GELIJK Ba&'-vA EEBIh 1ÉP ZOR KAN IU FiYINOORD OPTIMAAL QEDUEN WSm 'jsm Joer speelde een heldenrol In De Galgenwaard, jen het eind, In de laatste seconden, moest hij onnen geven en sleepte FC Utrecht alsnog een het duel met Go Ahead. UTRECHT Go Aheads doelman Jan de Boer waa de held van De Galgewaard. Negentig minuten had hij zijn doel tegen FC Utrecht schoon gehouden, vaak op ongelooflijke wijze. Tien seconden voor het einde moest hij toch capituleren voor een kopbal van Willy Carbo waardoor FC Utrecht op de valreep toch nog een ge lijkspel behaalde. Go Ahead was al snel door Körver op 10 gekomen. Toen ontstond een stormloop van Utrechtse aanvallen. Reddingen van de Deventer doelman voorkwamen de ge lijkmaker. Na de rust werd de druk van FC Utrecht, zo mogelijk, nog groter. De Boer wist echter alles te keren. Tot aan die laat ste seconde van deze wedstrijd in een ko kend Galgenwaard. Voor de rust schiep Go Ahead met snelle uitvallen wel eens gevaar. Na de hervat ting, toen Van Hanegem had plaats ge maakt voor Carbo, was er meer sprake van eenrichtingsverkeer naar het Deventer doel. Doelpunten van Tervoort en Adelaar werden terecht afgekeurd. Een handsbal van Van Kooten werd door scheidsrechter Weerink niet gezien maar een waaraan ve len twijfelden, werd gehonoreerd met een strafschop. Weer speelde doelman De Boer daarbij een hoofdrol. Nadat hij de in zet van Adelaar had onderschept, moest de elfmetertrap worden overgenomen om dat Koopman met modder had gegooid. Daarna keerde De Boer ook de tweede in zet van Adelaar. Toen de bal andermaal voor de voeten van deze speler kwam, stopte de Deventer doelman ook dit schot nog. In de laatste seconden kon Carbo echter uit een hoge pass van invaller Van Staa toch nog de gelijkmaker inkoppen: 11. Scoreverlóop: ff. Körver 0—1. 91. Carbo 1—1. Scheidsrechter: Weerink. Toeschouwers: 9.000. Gele kaart: Van Kooten en Koopman (Eaglet). FC Utrecht: Van Breukelen; Van Ta- melen, Du Chatinler. Wildbret, Flight; Tervoort. Adelaar. Van Hanegem (Carbo); Van der Lem, Van Veen, Monster (Van Staa). Go Ahoad: De Boer; Koopman. Oude Wesselink. Schneider, Wijnberg; De Goey. Vos kamp. Kristiansen; Ten Cate (Hullegie), Van Kooten. Körver. IDAM Jupp Kaczor is winst waarmee trainer Va- zek gelukkig is. Hij had leruime tijd in het vizier en chum bereid bleek hem al Feyenoord moet hem auw kopen - hadden de immers eensklaps een lits, met een Gerd MUIIer- nstinct om juist daar te zijn bal komt. Voorts is hij een mee-voetballer", hij is ac- ilt een goed schot en kan In een team als Feye- dat twee specifieke vleugel- bezit in Budding en Ver- kan Jupp Kaczor optimaal el uiterst sobere Wageningen tij tweemaal en nam aldus een- n de produktie voor zijn rekening, iropees voetbal zal Kaczor dit set- it mogen uitkomen en dat schept Kk toch problemen omdat Jan Pe- btesseerd is en Petursson (idem) woensdag in de tweede^wedstrijd avia Sofia evenmin kan aantreden. Ijverig Maar Feyenoord gooide er een Ijverige te Jezek niet. Hij had aangedrongen op Vermeulen, voor zijn rekening met een een hoge score als „klantenbinding" om- enorm schot. Als zo dikwijls zakte Feye- dat zijn ploeg het in de laatste wedstrijden noord ineen. Behalve een kopbal op de had laten afweten. „Als je voorstaat en paal van Van Til en de gele kaart voor dan met een gelijkspel eindigt, wordt het v.d.Berg die Van Til neerhaalde, gebeurde publiek kregel. In dit geval moet ik Wage- voor de rust niets meer. ningen een compliment maken. De ploeg heeft zich niet voor het doel ingegraven", aldus Jezek. Dat deed Wageningen inder daad niet maar het was wel de enige ver- o4 dienste. Het schonk Feyenoord een ge- tweede helft tegenaan. Een voorzet van t-»—- Budding werd door Kaczor, hoewel hij de lange v.d.Klift in zijn rug had, met een kwam Wageningen tot een poging om te draaiende beweging van het hoofd - scoren, beide keren door Hazelhekke schuin voor het doel - prachtig ingekopt, wiens schot voor de rust door Hiele werd Bij die stand van 3-0. zo was afgesproken, gestopt en wiens tweede poging, in de Zou Van Til gewisseld worden voor Hans -* J Groenendijk. Eer dat kon gebeuren, stond Feyenoord al op 4-0. Uit een slechte uit- De zwakte van Wageningen tekende zich trap van Suvee werd de bal door Kaczor afdoende af doordat geen gebruik kon met het hoofd naar Budding gezonden die worden gemaakt van het niet al te sterke beheerst met een lob scoorde. Wederom centrum van Feyenoords defensie - Nlel- een fraaie treffer, zoals trouwens alle zes Dat de slecht leidende Van der Laar Feye» - noord een strafschop onthield toen Troost en Stafieu. De toch schotvaardige Bouwens In het strafschopgebied door spitsen Hazelhekke en McDonald konden v.d.Klift werd neergemaald, deed geen af- nppn npuaar dtirhtpn i, geen geva; Dat ging bij Feyenoord vlotter. Bouwens, uit een voorzet van Budding, kopte magni- breuk aan de scoringsdrift van Feyenoord dat na een pass van Van Deinsen - uitste kend In de tweede helft - op 5-0 kwam door Kaczor die de bal aannam, hem voor de linkervoet legde en feilloos scoorde. Nadat Stafieu, ook afgesproken, was ver vangen door Wim v.d.Steene, werd de eindstand op 6-0 bepaald. Bouwens zette voor, Kaczor kopte in. Zijn Inzet werd door Suvee gepareerd maar precies voor de voeten van Vermeulen die zich deze kans niet liet ontglippen. Feyenoord had het publiek tevreden ge steld en zich niet beter voorgedaan dan het in werkelijkheid is. Of, zoals Jezek het zei:„ln bepaalde perioden hebben we met simpel spel de mooiste acties onderno men". Als Feyenoord zijn eigen kracht niet overschat, kan het veel. Tegen Wagenin gen kon het zelfvertrouwen worden ge sterkt en dat Is gebeurd, wat winst bete kent voor het duel met Slavla. HERMAN VAN BERGEM Scoreverloop: 3.Bouwens 1-0. 9.Van Til 2-0, 51.Kaczor 3-0, 54.Budding 4-0. 67.Keczor 5-0, 84.Vermeulen 54). Scheidsrechter: v.d.Laar. Toe schouwers: 17.269. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers. Staf!eu(v.d.Stee- ne). Troost, Brard; v.Til(Groeneodijk), Bouwens, v.Delnsen; Budding. Kaczor. Vermeulen. WAGENINGEN: Suvee; Braam. v.d.Berg, v.d.Klift, v.d.Ley; Tollenaar. Leushuis. Hoekema, Van Vijfeij- ken; Hazelhekke, McDonald. Jupp Kaczor heeft zich niet alleen wonderlijk snel aangepast aan Feyenoord maar Is, doordat de ploeg over twee specifieke vleugelspelers beschikt, voorbestemd om optimaal te kunnen fungeren. IDAM In de eerste wedstrijd onder het bewind nhakkers opvolger Aad de Mos heeft Ajax op Ex- e ruimste overwinning van het seizoen behaald, terdammers vernederden de verdedigende te der vooral in de tweede helft maar verloren in de van het duel de defensieve taken uit het oog, Excelsior nog tweemaal kon scoren. allendste aan de wedstrijd was het grote aantal (vijf) dat koppend gescoord werd door Ajax. Al ttweede) en Lerby (zevende) passeerden de knap verdedigende Brunings met een schot. Kleft ver- :ijn totale produktie met het hoofd. Aad de Mos bleek ten opzichte van zijn voorganger iker geen opvallende veranderingen in zjjn eerste hebben aangebracht. Jensen, die door een schor- *e wedstrijden had moeten missen, kreeg weer een de basisopstelling ten koste van Weggelaar. De teidsman hield verder vast aan de „oude aarde" en vertrouwen al in de derde minuut belooncf door een Kieft, die een voorzet van Jensen Inkopte: 10. r bleef uiterst behoudend pogen meer treffers te len en slaagde daar tot negen minuten voor de rust tikte Ling niet zonder geluk een passje van Ophof 3runings: 20. na de rust zette Ajax de puntjes op de I. Door ■ing, Schoenaker en weer Kiefst werd Excelsior in ten op een achterstand gezet die niets aan dulde- te wensen overliet: 60. Met Hamberg voor de olie Kiefst gingen de Amsterdammers de laatste uten In, een periode waarin nog driemaal gescoord oor Lerby, die van dichtbij hard Inschoot, door Rid- Tn Pattinama: 7—2. De Rotterdammers profiteerden jaande nonchalance In de Amsterdamse laatste lijn. cht op nog meer doelpunten verwaarloosde vrijwel n daar zijn verdedigende taak, waardoor er gaten die door Schrijvers noch door Jansen te dichten wa- Aad de Mos, die deze week nog een nieuwe assis- nkt te welkomen omdat hij nu zowel het A- als het plus de junioren onder zijn hoede heeft:„Dit is de dag van mijn leven. Van zo'n debuut kan een trai- sn maar dromen..." oop: 3. Kleft 1-0. 36. Llng 2—0, 47. Kleft 3—0, 58. Ung 4—0, enaker 5—0, 70. Klefst 6—0, 81. Lerby 7—0. 85. Ridderhof 7— «ttiname 7—2. Scheidsrechter: Van Swleten. Toeschouwers: aio kaart Ridderhof (Excelsior). "rijver; Ophof. Jansen. Ziegler. Boeve; Schoenaker, Jensen, Ar- ®rby; Llng. Kleft (Hamberg). r. Brunings; Van Tour. Ouwehand. Van Deele, Pattinama; Van tola, Ridderhof; Nijssen, Ernst, Zwaan. Driemaal scoorde Wim Kleft, alle keren met zijn hoofd. Ditmaal loopt hij terug na weer een treffer tegen Excelsior. ZWOLLE Het electronisch scorebord had zaterdagavond nog geen veertig seconden weggetikt, of PEC/Zwolle stond tegen FC Den Haag al met 1-0 voor. Marco de Vroedt verspeelde op het kleffe middenveld knullig de bal aan de deze avond gretige en voortdu rend zwervende Zwolse linkerspits Ron Jans, die in alle vrijheid afstoof op doelman Guido Havenaar. Na deze te hebben uitgespeeld, ontmoette Jans geen enkele versperring meer om de basis voor een uiteindelijke zege van 4-2 te leggen. Het speelveld was door de overvloedige regen val van de laatste dagen niet in Ideale conditie, en vergde nogal aanpassingsvermogen van bei de ploegen, met name waar het de passing en de controle op de combinaties betrof. Maar de 3500 kijkers kregen alles bij elkaar onder mie zerige weersomstandigheden toch een aantrek kelijk spelverloop te zien, met aan weerszijden een flinke dosis Inzet en bereidheid om voor verbetering van de positie op de ranglijst te werken. Trainer Fritz Korbach van PEC had In dat opzicht een reden te meer om nu tevreden te zijn. Na het échec van een week eerder tegen FC Groningen bleek de Zwolse formatie on danks het gemis van de geschorste Gerard van Moorst en de geblesseerde Ype Hamming wak ker te zijn geschud. Korbach: „Verlies of een minder gelukkige dag, valt voor mij alleen te aanvaarden en te verdedigen, als er alles aan is gedaan om dat te voorkomen. Men verlangt dat van mij (en terecht), Ik els het zonder uitzonde ring ook van de geselecteerden. Dat we nu ge wonnen hebben is In dit bestek een prettige bij komstigheid." Voor Martin van Vianen, de trainer van FC Den Haag, betekende het verlies in Zwolle een mo gelijke confrontatie met de In de verte weer op doemende degradatiezorgen. Van Vianen: „Over veertien dagen, thuis tegen NEC, moeten we de nu opgelopen schade zien te herstellen. Het gemis van Aad Mansveld en Roger Albert- sen (belden geschorst) is natuurlijk een handi cap. Zeker In fysiek opzicht, want daarin scho ten we vanavond tekort, waardoor we In een open wedstrijd goede kansen lieten liggen. Er werd ook van onze kant hard gewerkt, maar PEC legde meer kracht in de acties en had in Van der Hengst en Jans spelers voor wie het In onze defensie voortdurend uitkijken was. Dat wisten we trouwens al". Zorgen De zorgen over de weerbaarheid van het Haag se centrale duo Wickel-De Vroedt namen voor Van Vianen na de vroege Zwolse openingstref fer gaandeweg iets af. De Haagse ploeg zorgde bij tijd en wijle voor goed weerwerk, waarbij bleek dat ook de door Israël geconcentreerd geleide Zwolse defensie ogenblikken doormaak te van verdachte kwetsbaarheid. Aitze Bouma en Chris Treling waren al een paar keer diep in de laatste stellingen doorgedrongen, maar het echte gevaar diende zich vooralsnog aan de an dere zijde aan. Vooral door de vrijheid die PEC op de flanken kreeg. De gelijkmaker in de 22e minuut kwam niette min nog als een verrassing. Bouma zette van links voor in het druk bezette doelgebied van PEC, waar Johnny Jansen met een verbeten en doeltreffende tik als overwinnaar uit de strijd kwam: 1-1. Pas toen ontspon zich een echte open strijd, waarin echter de Zwolse kansen doorgaans wat meer inhoud bleven houden. In de dertigste minuut moest Havenaar opnieuw capituleren toen Jans van links voorzette. Hoek stra de bal in het centrum terugschoot en Van der Hengst knap inschoot: 2-1. Acht minuten na de hervatting kreeg de nade rende Zwolse zege reliëf. Booy had even eerder hard naast geschoten, maar de Haagse defensie reageerde vervolgens in het geheel niet op een verre voorzet van Jan Hendriksen. Jans nam de bal in alle vrijheid aan en boog die uiterst se cuur over de geschrokken Havenaar heen in het net: 3-1. FC Den Haag zocht naar middelen om de achterstand te reduceren en slaagde er in om PEC meer en meer op eigen gebied in te sluiten. Waarbij de voor Harry Melis ingevallen Ahmed Keloglu soms dreigend te werk ging. In de 82e minuut kwam zowaar de 4-1 op het scorebord. Klaas Drost was door de Haagse buitenspelval genoodzaakt alleen op avontuur te gaan. Hij soleerde moedig door tot in het Haagse strafschopgebied, waar hij onreglemen tair door Joop Korevaar tot staan werd ge bracht. Arbiter Geurds deelde een terechte strafschop uit, en Ron Jans schoot ontstellend hard de stand naar 4-1. De zaak was beklon ken, maar in de slotminuten werd het nog 4-2 door Marco de Vroedt, die een voorzet van de sterke Renè van Delft afrondde. De Vroedt had (evenals Lex Schoenmaker) daarvóór geel ge zien wegens spelbederf na een voorafgaande overtreding tegenover Peter van der Hengst. Scoreverloop: 1. Jans 1-0, 22. Bouma 1-1, 30. Van der Hengst 2-1. 52. Jans 3-1, 79. Jans 4-1 (strafschop), 90. De Vroedt 4-2. Scheidsrechter: Geurds. Toeschouwers: 3500. PEC/Zwolle: Raven; Drost. Israël, Stelnvoort (Visscher), IJzerman, Hendriksen, Booy, Hoekstra. Van 't Land (Rie- mens), Van der Hengst. Jans. FC Den Haag: Havenaar; Tempelaar. Wicket, De Vroedt. Korevaar, Jansen, Schoenmaker, Bouma, Melis, Treling, Melis (Keloglu). SBBH

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11