Hoogenband"succesvolst op slotavond PSV put uit grote veldmeerderheid slechts twee treffers Overheidssteun FC Den Haag is in gevaar Stal Westland trekt paarden terug ^ORT i'f:) d de Mos terim- iner i Ajax Lokeren in halve finale Belgisch bekertoernooi Heerenveen weer titel ijshockey Knudsen eerste in proloog Parijs-Nice Regazzoni eist vijftig miljoen schadevergoeding ZUIDHOLLANDSE BOKSKAMPIOENSCHAPPEN LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 MAART 1981 PAGINA i WMmmmm s: „Ajax is mij lijf geschreven". IBnhakker ™™DS WEG "feR£Amet~nf£ng vandaag de nieuwe 'dtrainer van Ajax etbal Jiet eind van dit sei- vervangt hij Lec I ihakker, die naai igozza vertrekt. Gis -r .n om half twaali g JLeiiet Beenhakker rgoed het stadion Ajax. Het contract, tot 1 juli liep, werd rijn verzoek voortij- ontbonden. Beenhak- daarover: „Ik meen- lij Ajax niet meer te hen werken. In de te plaats omdat hel uur had gezegd, dat tan het eind van dit Den weg moest en na- lijk ook door mijn |we baan bij Zara- ja. Mijn beslissing t niets te maken met spelersgroep waar- ik heb gewerkt. De lenwerking daarmee tot het laatste mo lt goed geweest. De dopen maanden is awel de relatie met bestuur steeds slech* geworden". Aad de Mos, in het bezil het A-diploma, betekent [en onverwachte ontwik- ig. De voormalige oefen- ter van amateur hoofd- er RVC is nog maar net maanden bij Ajax in It als jeugdtrainer. Hij t geen ervaring in het be- le voetbal,, met uitzonde- dan van enkele jaren als T. De Mos heeft dus zeer carrière gemaakt, waarbij hij zelf zegt de geluksfac- jen belangrijke rol speelt. Inaast heeft voorzitter Ton tsen zich recentelijk al lo- uitgelaten over De Mos, rer twee drie jaar de I hoofdtrainer zou moeter. jen. Hij zou door Been- fers opvolger (Boskov, >el?) moeten worden inge- ft. Dat geeft al aan, dat iveel vertrouwen heeft in jlos, die zich wel voor de gesteld ziet Ajax voor het fcnd seizoen Europees bal te schenken, positieve oordeel van leiding over De Mós jt tevens voor een belang- deel op de bevindingen Johan Cruijff tijdens zijn |ijf in De Meer. Cruijft tef een rapport over zijn hdingen en sprak daarin [r meer over de uitsteken- imenwerking met De Mos. jijff en Ajax", zegt De i „zijn erg gecharmeerd praktijkmensen, en dat is urlijk in mijn voordeel". Mos wenst de gebeurtenis- rond zijn persoon overi- nadrukkelijk te relative- „In de voetballerij, en ze- in de top, is alles zeer be- kelijk. De ene dag sta je inaan de ladder, de vol le dag helemaal onderaan I is een bedrijf, dat continu la ties verlangt, je leeft pm van week tot week If die sfeer van werken iden en presteren ligt me I Ik heb het voordeel, dat I» de afgelopen acht maan- joveral bij betrokken ben 'eest. Van de pupillen tot met het eerste. En dat ik paar maanden met Cruijfl samengewerkt. Met hem de anderen is er een Nysteem voor de ploeg ont helt, waar ik zeker niet I sal afwijken. Het enige voor mij geldt, is dat ik D best moet blijven doen .als op school (De Mos was zijn Ajax-tijd werkzaam •nderwijzer, -red.). Je kunt zo'n goed cijfer hebben verslapt, ga je niet over 'er kan ik alleen maai pn, dat Ajax mij op het liji --•—even." DICK HOFLAND EINDHOVEN PSV heeft als eerste ploeg de halve fi nales van het toernooi om de KNVB-beker bereikt. Na de overwinning van 0-1, veer tien dagen geleden in Til burg, volgde gisteren een zege met 2-0, en dat was vol komen terecht. PSV imponeerde afgelopen za terdag door ondanks een fou ten festival toch Ajax met een nederlaag van 3-1 naar huis te sturen. De Eindhovense ploeg verzuimde gisteravond echter de goede lijn van toen door te trekken. PSV had weliswaar constant een grote veldmeer derheid. maar ook werden Willem II talrijke mogelijkhe den tot counteren geboden. De Tilburgse ploeg wilde er echter niet van profiteren. In de tweede helft, met Bij- sterveld voor de volledig fa lende Hutten, bleef Willem II op succes via een uitbraak ho pen. Het kwam echter bedro gen uit. want na een voorzet van Poortvliet knalde Willy Janssen, opnieuw de beste man van het veld, de bal lako- niek in de uiterste hoek en tien minuten later profiteerde René van de Kerkhof van een fout van Huybregts, die hem de bal in de voeten speelde: 2- 0. Daarna miste Koeman nog twee kansen en voorstopper Stevens ging onbehoorlijk hard te keer tegen Van Hal zonder dat arbiter Ram in greep. Scoreverloop: 62. Janssen 1-0; 72. R. v.d. Kerkhof 2-0. Scheidsrechter: Ram; toe schouwers: zevenduizend. (PSV): Doesburg, Janssen, W. v.d. Kerkhof. Stevens, Wild schut. Poortvliet, Van der Kuylen, Valke. R. v.d. Kerk hof, Postuma, Landsbergen (Koeman). Willen II: Adjanski, Roem- gens, Huybregts, Cosic, Broeks, V.d. Ven, Calderwood, Hutten (Bijster veld); Van Mierlo, Brouns, Raven (Van Hal). De bekerwedstrijden PEC Zwolle-Go Ahead Eagles, AZ- Haarlem en Groningen-Ajax werden afgelast. Deze wedstrijden werden vast gesteld op verschillende data: FC Groningen-Ajax op 18 maart; AZ-Haarlem op 1 april en PEC Zwolle-Go Ahaed Ea gles op 21 maart. De halve fi nales staan nu gepland op 15 april en 5 mei. Fortuna SC heeft gistera vond in Sittard de inhaal wedstrijd voor de eerste di- Paul Postuma komt net te laat om deze kans voor PSV in het bekerduel tegen Willem II te verzilveren. Rob Landsbergen (links) kijkt toe. Friese supporters nemen de spelers van Heerenveen op de schouders na het behalen van de Nederlandser ijshockeytitel. visie tegen FC Amsterdam met 3-0 gewonnen. Bij de rust was de stand 2-0 door een treffer van Schrijne- makers (vijfde minuut) en de negentienjarige Oostwoud (twintigste minuut), die de ge blesseerde Van de Berg was komen vervangen. Oostwoud Stand aan kop derde periodetitel: maakte er in de negenenze- 1 Haarlem 8 5 i 2 li 16- 4 ventigste minuut 3-0 van. Bi- ?e praa^hap 6 4 2 0 10 11- 2 schot (FC Amsterdam* en r°rluna s 7 5 0 2 10 15-6 Schrijnemakers kregen van scheidsrechter Van der Laar de gele kaart, er waren vier duizend toeschouwers. 4. Volendam 6 3 3 0 9 12- 6 5. Heerenveen 6 4 1 1 9 10- 7 6. Amsterdam 7 3 3 1 9 8-7 7. Den Bosch 8 4 1 3 9 12-11 BRUSSEL Lokeren, te genstander van AZ in de kwartfinales van het UEFA- bekertoernooi, heeft zich gis teravond geplaatst voor de halve finales van het toer nooi om de Belgische voet balbeker. Lokeren won op eigen veld de tweede wed strijd tegen Beveren met 3-1. De eerste was veertien da gen geleden in een gelijk spel (2-2) geëindigd. Met Lo keren gingen Standaard Luik, Thor Waterschei en Lierse SK over naar de hal ve eindstrijd. Speler-trainer Jan Boskamp van RWD Molenbeek kreeg kort voor het einde van de wedstrijd tegen Lierse zijn tweede gele kaart en moest het veld verlaten. De uitslagen van de returns van de kwartfinales zijn (met tussen haakjes de uitslag van de eerste wedstrijd): Lokeren- Beveren 3-1 (2-2); Standaard Luik-FC Antwerp 3-1 (3-1); Thor Waterschei-Hasselt 1-1 (2-2); Lierse SK-RWDM 3-1 (0- 1). Manchester City heeft de hal ve finales van de strijd om de Engelse voetbalbeker bereikt. Manchester City won de re play voor de kwartfinales te gen Everton met 3-1. In de halve eindstrijden speelt Man chester City tegen Ipswich Town. Voor de eerste divisie van de Engelse league werd in Lon den de wedstrijd Tottenham Hotspur-Stoke City gespeeld. De ontmoeting eindigde onbe slist: 2-2. Voor de Schotse eerste divisie werd een inhaalwedstrijd ge speeld. Aidrieonians won het duel met Kilmarnock met 3-0. Met Ruud Krol in een glansrol heeft AC Napoli de inhaal wedstrijd voor de Italiaanse eerste divisie tegen Ascoli met 1-0 in winst omgezet. Door de overwinning bedraagt de ach terstand van Napoli op beide koplopers Juventus en Roma nog een punt. Dit duo verza melde 27 punten uit 20 wed strijden. Het Griekse elftal heeft met 2- 0 gewonnen van en in Luxem burg. Het betrof een duel uil groep 5 van het kwalificatie toernooi voor de eindronde van het WK voetbal in 1982 in Spanje. Stand groep 5: 1. Italië 4 4 0 0 8 8—0 2. Griekenland 4 3 0 1 6 52 3. Joegoslavië 3 2 0 1 4 73 4. Denemarken 4 1 0 3 2 55 5. Luxemburg 5 0 0 5 0 015 TILBURG Heerenveen is gisteravond in Til burg voor de vijfde keer op rij ijshockeylands- kampioen geworden. De Friezen wonnen in de Pelikaanhal de derde wedstrijd in de play-offs tegen Tilburg met 5-4 na verlenging. Het doel punt van Larry van Wieren in de zevende mi nuut van de eerste verlenging bracht Heeren veen het kampioenschap. De reglementaire speeltijd was geëindigd met de stand 4-4 (1-1, 1- 2. 2-1). Vergelijk bij Volendam over twee trainers VOLENDAM In het con- filet tussen het bestuur van de eerste divisieclub Volen dam en de trainers Henk El lens en Fred André is gister middag een voorlopig verge lijk bereikt In een gesprek tossen een bestoorsdelegatie van Volendam en de Wee trainers, dat werd bijge woond door vertegenwoordi gers van de WON en de FBO, heeft Volendam verze kerd de arbeidsovereenkom sten met beide trainers tot 30 juni 1981 volledig te zul len nakomen. Volendam kondigde aan een reorganisatie van de trainers- staf in beraad te hebben, waarin de activiteiten van El lens en André zijn opgenomen. De twee trainers hebben zich bereid verklaard in principe aan een reorganisatie te zullen meewerken. Over die reorga nisatie zal binnenkort door het bestuur en de trainers een toe lichting worden gegeven aan de spelers raad. Daarna zullen beide trainers hun definitieve reactie geven. BBI TIKT CLUB OP VINGERS DEN HAAG - Het Budget Bewakings Instituut (BBI) heeft een twaalftal betaald voetbalclubs op de vingers getikt, omdat ze voor volgend seizoen een onjuiste begroting hebben ingediend. Onder die clubs bevindt zich FC Den Haag, dat met FC Twen te "koploper" is wat betreft het aantal overtredin gen van de door het BBI opgelegde bepalingen om volgend seizoen voor overheidssteun in aanmerking te komen. Het BBI heeft FC Den Haag laten weten geen genoegen te ne men met de voor het volgend seizoen begrote salarispost van 1,285 milioen gulden. Dit moet volgens het BBI tot 880.000 gul den worden terug gebracht. Op de totéle begroting moet FC Den Haag zes ton bezuinigen om opnieuw voor subsidie van het rijk in aanmerking te komen. Overigens heeft FC Den Haag inmiddels bij het Gewestelijk Ar beidsbureau goedkeuring aangevraagd voor een slarisverminde- ring van de meeste spelers. Omdat de club streeft naar twintig contractspelers, zullen er waarschijnlijk acht moeten afvallen. Wie dat precies zijn, valt nu nog niet te zeggen. NOOTDORP Tijdens de laatste meeting van het win terseizoen gistermiddag op de draversbaan van Noot dorp verliet de eigenaar van de grootste draverstal van Nederland, Cor Disselkoen van Stal Westland, kwaad de baan. Zijn paard Sapin du BoLs wend in de Vrouw- tjeslandprijs teruggezet van de tweede naar de derde plaats wegens hinderen. Daar was Disselkoen het niet mee eens en hij besloot twee paarden van zijn stal. Odette Ossewaard in de Veenhageprijs en Stella Le- bejos, in de tweede afdeling van de Hoogeveenprijs niet meer aan de start te doen verschijnen. "Wij gaan rustig eerder naai huis. Het is genoeg voor van daag. Het comité moet niet denken dat ze alles met mijn personeel en paarden kunnen doen. Er was niets aan de hand". Stal Westland kwam enige weken geleden met hel bericht dat men met de hele stal naar het buitenland zou vertrekken omdat men het in. Nederland met de drafspori niet meer ziet zitten. Nootdorp kan overigens terug kijken op een goed seizoen. De totalisatoromzet, die gisteren weer boven de drie ton kwam is week in week uit goed ge weest en de kleine gezellige baan van de nu bijna 88-jarige voorzitter Arie van der Sande zorgde voor een totale toto- omzet dit winterseizoen van rond de zeseneenhalf miljoen gulden De uitslagen: Nieuweveen-prijs (2000 m.): 1. Ulaan Voornc (G. van Eykelenborg) km. tijd 1.28.5. 2. Tasja P.. 3. Tozita Brach. Toto: winn. 2.30. plaats 1.70 1.10 1.40. koppel 3.20. trio 18.50 Hogeveen-pr(js (eerste afdeling. 2000 m.): 1. Ria Price (R. van Stam) 12.6.5. 2. Stella Signal. 3. Sammy Oranje. Toto: winn. 13.60. plaats/4.20 ƒ2.30 f 2.30. koppel 40.00. trio 494.20. Niet gestart no. 8 (Sir Kerrigan). Wilsveen-prijs (2380 m.>: 1 Thea P (W. v.d. Pijl) 1.31.. 2. Tajiri. 3. Uncle Westlandia. Toto. winn. 2.90. plaats ƒ1.20 2.20 1.60. koppel 16.00. Niet gestart no. Kalisbuurt-prijs (2380 ra.): 1. Toge ther <M. Schouten) 1.28.1. 2. Silver- glorie. 3. Tjitsch. Toto: winn. 10 00 plaats 2.20 1.50 1.30. koppel ƒ30.10. trio 233.50. Dobbetjes-prijs (2000 m.): 1. Phyrid Leron (H. Bakker) 1.25.3. 2. Refin Buitenzorg. 3. Rosella W. Toto: winn. ƒ2.90. plaats ƒ1.50 ƒ1.30 f 1.50. koppel ƒ7.40. Niet gestart no. 3 (Orson Anjo). Vrouwtjesland-prijs (2000 m.): 1. Olaf Rodney (F. Eerenberg) 1.25.8. 2. Pareltje. 3. Sapin du Bois. Toto: winn. 17.00. plaats ƒ4.00 ƒ5.20 ƒ2.60. koppel ƒ98.30. trio ƒ1192.60. Niet gestart n. 4 (Ons T Craijenburgh-prijs (2380 m.): 1. Ro meo Hollandia (G. van Eykelenborg) 1.25.3. 2. Sef Hazelaar. 3. Samba Jud- Toto: winn. ƒ5.70. plaats 1.70 2.20 1.50. koppel 19.80. Niet gestart no. 6 (Prins Alkestis). Roeleveen-prijs (1680 m.): 1. Sove reign (L. van Dooyeweerd) 1.26.2. 2. (J. van Dooyeweerd) 1.24.9. 2. Paljas Hanover. 3. Peter Dartel. Toto: winn ƒ4.70. plaats ƒ3.00 ƒ3.10. koppel ƒ26.30. Niet gestart: no. 7 (Odette Ossewaard) no. 8. (Olex Kan dia). Melkpotte-prijs (2000 m.): 1. Sinai (M. Schouten) 1.25.0. 2. Radja. 3. Nelwyn Bush. Toto: winn. ƒ2.70. plaats 1.60 1,40 1.50. koppel 13.20 trio ƒ72.40. Niet gestart: no. 4 (Paradepaard) no. 10 (Rindy Fortuna). Hogeveen-prijs (2e afdeling-2000 m.): 1. Tchitola du Bois (J. Wage naar) 1.29.5. 2. Shirley Baker. 3. Ta- Toto: winn. 3.20. plaats 2.50 3.50 2.50. koppel ƒ56.20. Niet gestart: no. 9 (Stella Lebcjos). Omzet totalisator: 307.437.00. MEAUX De proloog van ParijsNice, een meerdaag se wedstrijd voor wieier- profs, is gisteren gewonnen door de Noor Knut Knud sen. De proloog bestond uit een individuele tijdrit over 7300 meter in de straten van Meaux. Knudsen legde de af stand af in 9 minuten en 18,99 seconden. Daarmee was hij ruim een seconde sneller dan de Belg Jean-Luc Van- denbroucke, die tweede werd. Uitslag proloog:- 1. Knudsen (Noo) 7300 meier in 9.18.99, 2. Vandenbroucke (Bel) 9.20.56. 3. Clere (Fra) 9.30.52. 4. Wil- lems (Bel) 9.30,91. 5. Duclos- Lasalie (Fra) 9.31.21. 6. De Wolf (Bel) 9.35.13. 7. De Vlae- minck (Bel) 9.42.80, 8. Hezard (Fra) 9.43.97. 9. Laurent (Fra) 9.44,65. 10. Jones (GB) 9.45.63. 24. Van Houwelingen 9.53. 33. Van Peer 9.55. 34. Kuiper 9.56, 35. Nieuwdorp 9.56. 36. Schip per 9.57. 37. Van der Poel 9.57. 41. Van Dongen 10.01. 48. Lammertink 10.03, 51. Van Tilborg 10.05. 58. Zijerveld 10.08. 61. Groen 10.10. 72. Van Vlimmeren 10.18. 76. Fons van Katwijk 10.21. 86. Piet van Katwijk 10.25. 105. Havik 10.36. Goede tijden van Kramer SAVALEN/ALKMAAR - Yep Kramer heeft gisteren tijdens schaatswedstrijden in Savalen goede tijden gere den op de 1500 en 5000 meter. De mijl reed Kramer in een persoonlijke recordtijd van L5&80 en de vijf kilometer in een baanrecordtijd van 7.17.16. Met die laatste tijd werd hij tevens afstands winnaar. Op de 1500 meter had hij Stenshjemmet, die 1.18,18 reed, moeten laten voorgaan. Wereldkampioen Sjoebrend reed de 1500 meter in 2.00,91 en werd daarmee vierde ach ter Gustafson, die 2.00,32 liet noteren. Van der Pal realiseer de 2.02,38, hetgeen een negen de positie opleverde. De Ja panner Yamamoto verraste door op de 5000 meter als tweede te finishen in 7.19,19. Bij windkracht zeven en gie rende regenbuien, die het ijs bij een temperatuur van ze ven graden boven nul centi meters onder het water zet te, werd gisteren in Alk maar een begin gemaakt met de interland tussen de damesploegen van Neder land en Rusland. In het barre weer werden ove rigens toch drie baanrecords verbeterd onder wie die van Ria Visser die eerste werd op de 1500 meter in 2.18,4 bij dc senioren en Monique Kauff- man die zegevierde bij de ju nioren op dezelfde afstand. Na de eerste dag leidt Rusland met 61 tegen 49 punten bij de senioren en bij de junioren staat Nederland met 14-6 voor LONG BEACH Clay Re gazzoni, die vorig jaar op net circuit van Long Beach ernstig werd gewond tijdens de Grote Prijs van de Vere nigde Staten, heeft van de organisatoren van dat even ement een bedrag van vijf tig miljoen gulden als scha devergoeding geëist De advocaat van de 41-jarige Zwitserse formule-1 coureur heeft een civiele procedure aangespannen tegen het orga nisatiecomité en een achttal personen, onder wie Dan Cur- ney, een van de directueren van het circuit De organisato ren wordt verweten, dat er sprake was een gebrek aan veiligheid. Regazzoni wijst erop, dat de veiligheidszone naast de baan te smal was en dat het muurtje onvoldoende was beveiligd. Regazzoni botste op 30 maart met zijn bolide tegen een be tonnen muurtje. Hij brak daar bij zijn ruggegraat Inmiddels heeft hij een nieuwe operatie ondergaan, waardoor hij zich in de toekomst mogelijk kan verplaatsen met behulp van krukken. VLAARDINGEN De techniek werd hoog aangeslagen, gisteren op de achtste en laatste avond van de bokskampioen schappen van het district Zuid Holland. De slotpartij was tevens de kroon op de reeks wedstrijden. Daarin kwamen de „schoolgenoten" Jan Lefeber en René v.d.IJssel uit voor de titel in het midden gewicht A-klasse. Veelal wordt een der gelijk duel een slappe vertoning maar deze beide pugilisten van de vereniging Crooswijk (Rotterdam) gaven het pu bliek in de volgepakte sporthal De Lijn baan te Vlaardingen het volle pond. Zij brachten de kijkers tot laaiend enthousi asme op een avond, waarop de Haagse vereniging Hoogenband het succesvolst was. Van de zeven boksers die in de ring kwamen, behaalden er vijf een kam pioenschap. Lefeber en v.d.IJssel zijn beide technisch zeer bekwaam. Het werd een duel tussen het fanatisme van Lefeber en de grotere zorgvuldigheid waarmee v.d.IJssel bokst. Een ware „smulpartij", waarin de schoolge noten elkaar allerminst spaarden. Het fana tisme, derhalve de grotere aanvalsdrift, gaf de doorslag ten gunste van Lefeber. Typerend voor de slotavond was het feit dat in verscheidene partijen een technisch be hoorlijke bokser stond tegenover een pugi list die minder bekwaamheden bezat en dat trachtte te compenseren met vechtlust, waardoor deze partijen aan kijkgenot in boetten. Dat was het geval met de titelstrijd in het zwaarweltergewicht A-klasse mei Henk van der Tak (Te Pas, Den Haag) als de technische bokser en Ed Lange veld (Kristalijn, Den Haag) als de minder begaaf de, die bovendien slecht op de benen staat en over een geringere variëteit aan stoten beschikt Niettemin bleven zijn rechtse zwaaistoten gevaarlijk en na de eerste ronde had hij zelfs licht voordeel. Toen dreef v.d.Tak het tempo enorm omhoog en dan heeft Langeveld niet voldoende techniek om tegengas te kunnen geven. Van der Tak prolongeerde dus zijn titel. Kristalijn was trouwens niet gelukkig. Alle vier boksers verloren, waarbij er twee waren die dezelf de fout maakten. Zowel lichtwelter junior C-klasse Van Delden als nieuweling mid dengewicht Belhadj beperkte zich bij hun aanvallen meestal tot een enkele stoot FW> rommelig boksende Van Delden ging dan ook ten onder tegen Ceder (Hoogenband) en Belhadj trof in De Ruiter (De Haan,Schie dam) de bokser die in de lagere klassen ver reweg de beste was met een zuivere, harde stoot Als Belhadj aanviel, bleek dat De Rui ter moeilijk achteruit bokst. Maar de Hage naar deed het te weinig en verloor kansloos. Een teleurstelling was het boksen van Har- tog (Ommoord, Rotterdam) in de finale nieuwelingen weltergewicht tegen Van Ors (Crooswijk) die met zijn felle series Hartog het initiatief ontnam. Doordat Hartog het temperament mist om zich „op te laden" kwam hij over de handicap van verdediger - en dat ligt hem niet - niet heen en verloor. Successen De successen voor Hoogenband werden, be halve door v.d.Tak, behaald door Scheven in het zwaargewicht nieuwelingen die de te wild boksende, en daarvoor onzuiver stoten de, Maaskant (Kristalijn) rustig bestreed. Eén jurylid zat er helemaal naast en gal Maaskant de zege, de tweede Scheven en doordat de derde techniek boven inzet ver koos, werd Scheven toch terecht kampioen. In de C-klasse lichtweltergewicht haalde Hartman (Hoogenband) tegen Laven (Hui zenaar,Rotterdam) vanaf de tweede ronde het volle profijt uit zijn grotere reikwijdte, scoorde veelvuldig met zijn rechtse na voor bereidend werk van links en werd pro bleemloos kampioen. Dat deed in de A-klas se ook lichtgewicht Rob van Rijsinge (Hoog enband), die werd gehuldigd voor zijn vijf tigste wedstrijd (prijzenkast van de vereni ging en een beker van zijn trainer Arie Houwaart) en aan de ontstellend afgetakel de Louis Beijnen, die ooit (in een lager ge wicht) Nederlands kampioen was, geen kind had, wat overigens ook zijn eigen verdienste was. De negentienjarige Hagenaar beheerste de strijd van de eerste tot de laatste gongslag volkomen. Trainer Houwaart greep de huldiging aan om zijn excuus te maken voor het gedrag van zijn pupil v.d.Berk die zich na zijn fina le in de B-klasse zwaargewicht misdroeg. Tegen Sar (Westland) stootte hij onzuiver en onbeheerst. Na een pak slaag in de tweede ronde gaf v.d.Berk op. Hij verliet de ring zonder de scheidsrechter te groeten en werd daarvoor teruggeroepen. Het boegeroep van het publiek verleidde hem tot het maken van een obsceen gebaar waarvoor hem ze ker door zijn vereniging maar even zeker door de boks bond een schorsing zal worden opgelegd. Met hem moest ook O'Sullivan (Hoogenband) een nederlaag incasseren in de C-klasse weltergewicht Ook in deze par tij werd de techniek hoger gewaardeerd dan de inzet waardoor Alejandro (DOS.Vlissin- gen) kampioen werd. Halfzwaargewicht La Cruz (Hoogenband) haalde in een hard duel Bok (Dordrecht) in de tweede ronde met een korte linkse hoek neer en liet nadien een bombardement los dat de scheidsrechter noopte de Dordtenaar naar zijn hoek te sturen. Aan het Haagse succes - zeven titels uit dertien partijen - le verde ook Te Pas zijn aandeel, in het „schoolduel" tussen Savcines en Dewus, dat door de eerste door zijn betere (stoot)tech- niek werd gewonnen. Den Haag had er nog een titel bij kunnen hebben maar Marcel v.d.Tak(Te Pas) was geblesseerd zodat de finale C-klasse welter gewicht tegen Meijer de Wolf (De Houtzage rij, Den Haag) later zal worden gebokst HERMAN VAN BERGEM

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15