r Grand Prix-seizoen ÜjkL weer loterij Timman kan niet profiteren van verlies Donner Mühren schiet Ipswich naar halve finale beker m 'iks moet itel aan 'DO laten MEM Ahoy hoopt nog op Ivan Lendl Arie Lagendijk naar Rijnsburgse Boys NTVB gaat praten 3t Kamerfracties Sloothaak richt zich op München LEIDSE COURANT WOENSDAG 11 MAART 1981 PAGINA 17 iks: veezijdig, ire coat iplin/coro 7 beenhakker keerde gisteren vanuit Barcelona op f|ol terug. In Spanje had hij contractbesprekingen I met Zaragozza. r eenhakker ar Zaragoza (STERDAM Leo ktnhakker, de trainer- pch# van Ajax, heeft 1 voor twee jaar ver- iden aan de Spaanse D Real Zaragoza. Het itract werd gisteren ikend. De verbintenis \0>Ht in op 1 juli aan- k*' ande. Voorts is spra- ftran een optie van één Het bestuur van Ajax zal zich vanavond definitief beraden over de situatie voor de rest van dit sei zoen. Gisteren, toen Been hakker in Spanje verbleef, nam jeugdtrainer Aad de Mos in samenwerking met Bobby Haarms de trainin gen van de A-selectie waar. Of Beenhakker di recte ontbinding van zijn contract met de Amster damse vereniging, dat tot 1 juli liep, krijgt, staat nog te bezien. In dat geval zal Ajax een interim-oplossing treffen. S.' [AAG Een delegatie van de KNVB gaat nog deze Ienen praten met vertegenwoordigers van de verschillende <enjapofce partijen in de Kamer over het beleid ten aanzien Oee/ e/r betaalde voetbal. De KNVB heeft de politici schrif- poor het gesprek uitgenodigd. Daarbij zal het voor- e thema van gesprek de subsidieverlening zijn. Na- Ér/77 4je PvdA heeft fractiewoordvoerder Worrell opnieuw 8 gieten dat wat hem betreft overheidssteun is uitgeslo- ff]invoering van shirtreclame. Op dit punt ligt er ook jjjijke uitspraak van de Kamer. Tevens toont Worrell jer verontwaardigd over de handel en wandel van 'te: fecretaris Wallis de Vries (CRM) inzake de steun aan n in Ar/nfftalde voetbal. 'f!!n wijst daarbij de resultaten van het recente gesprek dat IKieurenlJe Vries met de KNVB heeft gevoerd als volstrekt onvol- '6 t/m 46 van de hand. In hel gesprek werd besloten dat de geld- 8^pe clubs nog tot 1 april aanstaande de tijd geven hun be- %èn bij het BBI in te dienen. Worrell zegt nu dat de af- ^van Wallis de Vries en de KNVB alleen inhoudt dat een over het stopzetten van de geldelijke steun opnieuw is ld. ..Hij schuift de zaak alleen vooruit en doet niets. Bij indeling van de begroting van CRM in december hield de Vries een ferm betoog over het stopzetten van de Invloed van de Kamer werd echter afgewezen tot na het k met de KNVB. Nu dat is geweest krijgen wij niet eens allis de Vries te horen wat de uitkomst is. Dat moeten wij krant vernemen. Nu is het weer wachten geblazen. Als even wachten is hij weg en zijn de problemen voor zijn Br", aldus de socialist. Worrell eist dan ook nog deze een toelichting van de bewindsman aan de Kamer. *ns meent Worrell dat ook de datum van 1 april hèm nog oeg geeft de steun aan het voetbal voor het komende sei- entueel stop te zetten. Onder meer op basis van het nog ntbreken van een CAO voor de spelers. (Van onze korfbalmedewerker) HAAG In de laatste minuten van het beslissingsdu- jhet kampioenschap in de derde klasse B moest Fiks J de titel aan ODO laten. Nadat een in de eerste helft |pen 4-7 achterstand met veel moeite volledig was werkt bleek een achtste treffer van ODO toch fataal s Oegstgeestenaren. 'rkend was het verschil in de score voor en na rust. Was de eerste helft duidelijk de betere ploeg en de 4-7-rust- n goede afspiegeling daarvan, na de hervatting zakte de (ndse ploeg erg ver weg. Fiks dat in de eerste helft achter 1 was doordat een zuiver schietend ODO gretig profiteer de door de verdedigers geboden vrijheid, kon toen terug- Maar de marge was in de eerste helft toch al te groot len. Want hoewel Fiks door Jeroen Huizing, twee straf- een 0-2-achterstand kon goedmaken, \vpren de Maas- in de laatste tién minuten voor rust reeds weggelopen 7. Al snel bleek ODO hiermee haar kruit te hebben ver- i. Het zo gevaarlijk afstandschot verloor gaandeweg haar te. Fiks leek met fel. op de doorbraak gericht aanvalsspel. profiteren, maar na zeven minuten viel het bij een 6-7- och wat stil. Het samenspel raakte op de achtergrond en plaats voor opportunistische individuele aanvalsacties. na ruim een kwartier de gelijkmaker, strafworp Dirk zenga. opleverden. Na vakwisseling had Fiks toch niet nde kracht om een stormrijp ODO weg te vagen. Een on- 'hte Maaslandse treffer, de enige na rust. was gezien de sterende speeltijd fataal. Even later kon ODO zelfs van de issen. Fiks was niet meer in staat tot gecoördineerd ver in het bleef 7-8. Voor Fiks scoorden Dirk Jan Elzenga (3), Huizing (2). Reinetta Anholts en Aad Knetsch. LONG BEACH Nu de kruitdampen van het gevecht aan de groene tafel zijn opge trokken, is de tijd weer aangebroken om de uitlaatgassen op te snuiven in de wereld* van de formule 1-autosport. Het seizoen 1981 gaat zondag officieel van start met de grote prijs van de Verenigde Staten in Long Beach, de eerste race in het wereldkam pioenschap. Alle voorname renstallen zijn vertegenwoor digd op het stratencircuit in Californië. Alle met nieuwe modellen. Dat is op zich wel op merkelijk. want de machtsstrijd tussen de inter nationale autosportbond (FISA) en de vereni ging van constructeurs (FOCA) dreigde de on dergang te betekenen van de miljoenensport. De kemphanen vonden elkaar na maandenlan ge discussies tenslotte in een compromis, zodat tenminste kon beginnen. Uiteindelijk gingen alle renstallen akkoord met de nieuwe regels voor de bouw van een formu le 1-wagen. De FISA wilde de snelheid druk ken, maar of deze bond daar in slaagt valt te betwijfelen. De constructeurs hebben al weer andere wegen gevonden om de bolides bijna even hard te laten rijden als vorig jaar. Een aë rodynamisch ingenieur van Renault liet zich onlangs ontvallen dat de nieuwe modellen even snel zijn als de oude. Door de nieuwe experi menten aan de wagens wordt de Grand Prix de komende maanden wel meer een loterij. Het ziet er niet naar uit dat de wereldkampioen reeds halverwege het seizoen, zoals vorig jaar met Alan Jones, bekend is. De titelhouder kwam dit jaar al één keer in ac tie. In de niet voor het wereldkampioenschap tellende grote prijs van Zuid-Afrika in Kyalami haalde hij het einde niet. Zijn stalgenoot Carlos Reutemann zegevierde in een wedstrijd, waarin de getrouwen van de FISA (Renault), Ferrari en Alfa Romeo) niet van start gingen. Ferrari heeft intussen ook een turbo-machine ontwik keld. De Canadees Gilles Villeneuves en de Fransman Didier Pironi zijn de eerste Ferrari- turbo-coureurs. Renault, dat Jabouille naar Li- gier zag vertrekken, probeert dit jaar naar de top door te stoten met René Arnoux en Alain Prost, twee Fransen. Jones' voornaamste belager vorig jaar, de Bra ziliaan Nelson Piquet, rijdt opnieuw de Brab ham van FOCA-baas Bernie Ecclestone. Piquet zegevierde vorig jaar in Long Beach. Mario An- dretti, wereldkampioen in 1978, stapte van Lo tus over naar Alfa Romeo. Het compleet nieu we Lotus-model wordt nu bestuurd door Elio de Angelis, drie jaar geleden concurrent en ver liezer van Jan Lammers in de formule 3. De Angelis is nu eerste man bij een sterke renstal, terwijl Lammers het weer probeert in een ATS, waarmee hij overigens vorig jaar de vierde startplaats in Long Beach veroverde. Nieuwkomers in de formule 1 zijn de Italiaan Andrea de Cesaris (McLaren), de Braziliaan Chico Serra (Fittipaldi), de Italiaan Siegfried Stohr (Arrows) en de Chileen Eliseo Salazar (March). DEN BOSCH Met een to- taal van 37 punten is Franke Sloothaak vrijwel zeker van een plaats in de finale van de strijd om de wereldbeker voor springruiters, die eind april in Birmingham wordt gehouden. Daarom kon de ex-Fries het zich vorige week veroorloven het inter nationale concours hippique in Antwerpen te laten schie ten. Wel is de 23-jarige Westduitser van Nederlandse bloede vanaf morgen tot en met zondag in de Brabanthallen te Den Bosch aan het werk te zien in de vijftiende editie van Indoor Branbant. „Franke start voor Birmingham alleen nog in Den Bosch en in Dortmund", aldus Alwin Schockemöhle, oud-Olympisch kampioen en tevens baas en manager van Sloothaak. „Wenen en Goten- burg laten we lopen". Acht dagen na de eindstrijd om de wereldbeker, waarvoor zich uit Europa zestien ruiters en amazones kwalificeren, be gint in Mannheim al weer het „groene seizoen". Daarom wil Schockemöhle zijn toppaar den, waar Sloothaak op start, zo veel mogelijk sparen tussen de grote wedstrijden door. Bo vendien beschouwt hij Bir mingham, waar om een prij- ■zenbedrag van 180.000 gulden wordt gestreden, als een tus senstation op weg naar het evenement om het Europees kampioenschap, dat in septem ber in München wordt gehou den. „Wie niet van tijd tot tijd een adempauze neemt en de paarden wat rust gunt kan de dieren direct naar het slacht huis brengen", is de mening van Schockemöhle. Van de top-vijf van het Euro pese circuit voor de wereldbe ker start in Den Bosch alleen lijstaanvoerder Frederic Cot tier (66 punten) niet. De kans is dan ook groot dat hij zondag wordt gepasseerd door één of meer van zijn achtervolgers, Caroline Bradley (65), Thomas Fruehmann (59), David Broome (52) en Derek Ricketts (48). LEEUWARDEN Het Ne derlands schaakkampioen schap 1981 komt terecht bij grootmeester Jan Hein Don ner en/of collega Jan Tim man. Dat mag na de twaalf de en voorlaatste ronde van het titeltoernooi in Leeu warden als vaststaand wor den aangenomen. Het meest opmerkelijke resultaat van gisteren was de nederlaag, die koploper Donner te slik ken kreeg van Hans Ree. Na een gelijkstaand middelspel ging de met zwart spelende Donner in de fout. Hij ver loor een pion en zag de witte c-pion steeds verder naar dt onderste lijn oprukken. Toen de problemen zich op stapelden en de situatie er met de zet slechter op werd staakte Donner de strijd. Timman had Donner met een overwinning kunnen passeren. Hij slaagde er echter met zwart niet in iets tastbaars te gen de jonge Stehouwer te be reiken en moest in remise (zelf 'aangeboden) berusten. Moch ten Donner en Timman gelijk op de eerste plaats eindigen, dan mogen zij de eerste en de tweede prijs, respectievelijk 6000 en 4000 gulden, verdelen. Vier spelers maken nog aan spraken op de derde plaats: Langeweg, Ree. Van der Wiel en Ligterink. Met uitzondering van Ree speelden deze kandi daten allen remise. Van der Vliet en Grooten zorgden voor een onvoorstelbaar tijdnoodtu mult. Grooten hield zijn zenu wen het best in bedwang en won.'Daardoor kwam hij weer wat bij de „mensen". Uitslagen 12e ronde: Van der Wiel-Kuyf 1 Van der Sterren-Bóhm 1-0; Boersma-Ligte- rink 1Stehouwer-Timman 1 j-' Van der Vliei-Grooien 0-1; Ree-Don- ner 1-0; Langeweg-Harloch 1 Timmans tegenstander Stehouwer(foto) hield de span ning er tot de laatste ronde in door remise te bereiken. Lel-f4. 0-0. 6. e2-e3. b7-b6; 7. Tal-cl. Le8-b7; 8. c4xd5. e6xd5; 9. Lfl-e2. c7- c5; 10. 0-0. Pb8-c6; 11. Pf3-e5. Pc6xe5; 12. Lf4xe5. Pf6-e4; 13. Pc3xe4. d5xe4; 14. Ddl-a4. Le7-f6: 15. LeSxtb, Dd8xf6; 16 d4xc5. b6xc5; 17. Da4-b5. Df6-b6; 18. Tcl-c2. Ta8-e8; 19. TM-cl. Tf8-d8; 20. g2-g3. g7-g6; 21. b2-b3. Td8-d5; 22. b3-b4. Lb7-c6; 23. Db5-a6 Lc6-b7; 24. Da6-a3. Te8-d8; 25. b4xc5. Db6-f6; 26. c5-c6. Lb7-c8; 27. e6-c7. Td8-f8; 28. Da3xa7. Df6-e5; 29. Tc2- c5. De5-b2; 30. Tc5-c2. Db2-e5: 31. Da7-b6. h7-h5; 32. h2-h4. Td5-d6; 33. Db6-b2. De5-f5; 34 Tc2-d2. Tti6-f6; 35. Le2-fl. g6-g5; 36. h4xg5. Df5xg5; 37. Td2-d8. h5-h4; 38. Db2-b4. Zwart geeft hel op. geweg. Ree en Van der Wiel 7; 6. Ligterink 6 en 1 uiig7. Boers ma en Kuyf 6; 9 Van der Sterren 5.5 en 1 uitg.; 10. Stehouwer 5.5; 11. Van der Vliet en Hartoch 4':; 13. Böhm en Grooten 4. De partij tussen Ree en Donner had het volgende verloop; Wit: H/Ree Zwart; J. H. Donner 1 d2-d4. Pg8-f6; 2. c2-c4. e7-e6: 3. Pgl-f3. d7-d5; 4. Pbl-c3. Lf8-e7; 5. ADVERTENTIE Stenmark denkt aan stoppen ASPEN De tweevoudige wereldkampioen ski, de Zweed Ingemark Stenmark, loopt met het plan rond zijn carrière te beëindigen. „De motivatie ontbreekt mij mo menteel totaal," verklaarde de Zweed na de wedstrijden om de wereldbeker in As- pen. Hij deed deze uitspraak na zijn nederlaag tegen de Amerikaan Phil Mahre in de reuzeslalom in Aspen. „Zowel de wedstrij den om het wereldkampioen schap als de wedstrijden om de wereldbeker in 1982 trekken mij op dit moment heel wei nig". zei hij nog eens zeer na drukkelijk. IPSWICH Arnold Mühren heeft gis teravond Ipswich Town naar de halve finales van het toernooi om de F.A.-cup geschoten. Hij maakte in de 61e mi nuut van de wedstrijd tegen Notting ham Forest het enige doelpunt. Ipswich Town speelt in de halve finales tegen de winnaar van de wedstrijd Ever- ton-Manchester City. De „replay" was noodzakelijk geworden nadat het eerste duel zaterdag in Nottingham in 3-3 was geëindigd. Het doelpunt van Mühren kwam tot stand na een vrije trap van international Mick Mills. Hij schoot de bal naar Frans Thijs- sen, die doorkopte naar Mühren. De oud- Volendammer kogelde van de rand van het strafschopgebied ineens in. Ook Wolverhampton Wanderers bereikte de laatste vier. De ploeg won na verlen ging met 3-1 van Middlesbrough. Na ne gentig minuten was de stand nog 1-1. De Wolves treffen op 11 april in de halve fi nales Tottenham Hotspur. De Engelse voetbalbond heeft Nottingham Forest, Bolton Wandelers en Newcastle United een boete opgelegd van ruim 5100 gulden. De drie ploegen hebben volgens het oordeel van de bond tijdens een aantal wedstrijden met shirtreclame gespeeld. Nottingham hangt bovendien nog een boete van de UEFA boven het hoofd voor hetzelfde vergrijp in de wedstrijd tegen Valencia om de supercup in december 1980. - - n Ivan Lendl: wel of niet naar Rotterdam? BRUSSEL Het WCT-toernooi, dat volgende week maan dag in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy van start gaat, zal het hoogstwaarschijnlijk moeten stellen zonder Ivan Lendl. De Tsjech, die vorig jaar de wereld-top-tien binnenstormde, is sinds het winnen van de Davis Cup zowel lichamelijk als geestelijk enigszins in het ongerede geraakt. Zo liet hij zich na'de in Richmond opgelopen blessure van enke le weken geleden schrappen als deelnemer van alle grand-prix- toernooien van de komende maanden. De organisatie van het sportpaleis bood hem daarop een gereserveerde plaats in het hoofdtoernooi aan. Lendl had aanvankelijk wel zin in zo'n „wild card", maar na de Davis Cup-wedstrijden in Zwitserland van af gelopen weekeinde, waar hij in het laatste enkelspel bij de stand 6-6 de strijd zonder aanwijsbare redenen plotseling staakte, houdt de organisatie er ernstig rekening mee dat Lendl niet naar de Maasstad zal komen. De Tsjech heeft tot donderdag de tijd om te beslissen. Vast staat dat zowel Victor Pecci (Paraguay) als de Australiër Paul Menamee wegens blessures zal ontbreken. De komst van de Amerikanen Stan Smith en Victor Amaya is onzeker. Pecci en Menamee zullen worden vervangen door respectievelijk Ma nuel Orantes (Spanje) en de Amerikaan Pat Dupre. Diens land genoot Butch Walts en de Zweed Kjell Johansson, die'eveneens op de wereldranglijst bij de eerste 60 staan, zijn de eerste in aan merking komende reserves. Van de vijf deelnemersbewijzen, die de organisatie zelf mag uit delen, gaan er twee naar de winnaars van het kwalificatietoer nooi, dat komend weekeinde in Vlaardingen wordt gehouden. Hiervoor hebben zich onder meer acht spelers opgegeven, die bij de eerste honderd van de ranglijst staan. Een kaart gaat naar de jonge nationale-indoorkampioen Eric Wilborts. Een andere blijft in eerste instantie gereserveerd voor Ivan Lendl. Zo niet. dan heeft de organisatie nog een andere speler van klasse op het oog, en mocht deze geen belangstelling hebben, dan gaat de kaart naar Louk Sanders. Voor de laatste kaart is Marc Albert, na twee buitenlanders, de derde kandidaat. Naar verluidt is een van de buitenlanders met wie het sportpaleis nog in onderhan deling is, de nummer twee van de ATP-lijst en de open Ameri kaans kampioen John Mcenroe. Heinz Günthard is gisteren in de eerste ronde herenenkelspel van het WCT-toernooi in Brussel uitgeschakeld. De Zwitser, die vorig jaar het toernooi in Rotterdam won en in de Belgische hoofdstad als zevende was geplaatst, verloor met 3-6, 7-6 en 6-7 van de Rod Frawley. De voornaamste resultaten zijn: eerste ronde: Rolf Gehring (Wdl)— Marcos Hocevar (Bra) 6-4. 7-6; Pat Dupre (Vst)-Carlos Kirmayr (Bra) 6-3. 6-1; Peter Rennert Vst)-Sherwood Stewart (Vst) 6-1. 6-4; Vijay Amritraj (Ind)-Shlomo Glickstem (Isr) 6-2. 6-2; Trey Waltke (Vst)-Pas- cal Portos (Fra) 6-3. 6-2: Rod Frawley (Aus)-Heinz Gunthard (Zwi) 6-3. 6-7. 7- 6. Pavel Slozil (Tsj)-Mario Martinez (Col) 6-1, 6-2; Kim Warwick (Aus)-Alain Brichant (Bel) 4-6, 6-1, 7-5; Björn Borg (Zwe)-Bemard Boileau (Bel) 6-3. 6-3. Johan Neeskens is onvindbaar NEW YORK Hoewel de Spaanse vereniging Zaragoz za van mening is Johan Neeskens te hebben gecon tracteerd, weet de verkopen de partij New York Cosmos van niets. De Amerikanen weten wel van het aanbod van Zaragozza. maar niets van hel antwoord van Johan Neeskens. „We we ten niet waar hij is", aldus een woordvoerder van Cosmos. Volgens de club uit New York zijn er verschillende andere clubs, die van hun belangstel ling hebben blijk gegeven. Ijshockeyers Oostenrijk nog ongeslagen PEKING Oostenrijk heeft gisteren in Peking zijn kandidatuur voor de wereld titel ijshockey in de C-groep duidelijk gesteld door Frankrijk met 71 te ver slaan. Het Franse doelpunt betekende echter wel de eer ste tegentreffer voor de Oos tenrijkers. Gastland China heeft evenals Oostenrijk de eerste drie duels gewonnen, maar kent een po sitief doelsaldo van achttien tegen 23 van Oostenrijk. Uitslagen derde speeldag Honga rijeNoord-Korea 103; Denemar kenBulgarije 46; Frankrijk Oostenrijk 17; ChinaGroot-Brit- tannie 12—2 Stand 1. Oostenrijk 6 punten (24 doelpunten voor. 1 tegen); 2. China 6 (235); 3. Frankrijk 4 (199); 4. Hongarije 4 18—10); 5 Denemarken 2 14—161; 6. Bulgarije 2 (817); 7. Noord-Korea 0 (829); 8. Groot-Brittannie 0 (431). Rudy Verriet niet naar WK veldlopen DEN HAAG De atletiek- unie heeft voor het officieu ze wereldkampioenschap veldloop, de z.g. lAAF-cross, dat zaterdag 28 maart in Ma drid wordt gehouden, een dames- en een herenploeg in geschreven. De Nederlandse marathon- kampioen Rudy Verriet. die bij de strijd om de nationale veldlooptitel van afgelopen zondag op Duindigt vijfde werd. heeft de voorkeur gege ven aan een halve marathon, die op 28 maart in Den Haag wordt gehouden. De afvaardiging bestaat uit: dames: Carla Beurskens (Festina). Annie van Stiphout (HAC). Saskia Brouwer (Ciko '66). Wilma Rusmann (Unitas). Marga Wiegman (AV '55) en Joke van Bruggen (Trias); heren: Klaas Lok (Phoenix). Tunnie Luttikhold (ASV). Cor Lambregts (Unitas). Bram Wassenaar (De Bataven). Peter Rusmann (Unitas). Henk Mentink (Daventria). Piet Vonck (RKHAV) en Jan van Oss (AVW). DESAR BLIJFT BIJ UVS LEIDEN Met ingang van het komende voetbalseizoen neemt Arie Lagendijk de se lectie van Rijnsburgse Boys onder zijn hoede. Lagendijk, momenteel oefenmeester van Quick Boys, is de opvol ger van Herman Wijnands die bezig is aan zijn derde seizoen bij de Rijnsburgse eersteklasser. Quick Boys heeft al een opvolger voor Lagendijk. De Katwijkse vereniging heeft de Rotter dammer Barry Janse gecon tracteerd. Gerard Désar blijft als trainer verbonden aan UVS. Het bestuur van Rijnsburgse Boys had drie kandidaten op het oog: Sandor Popovics, Jan Kroese en Lagendijk. RBB's huidige oefenmeester, Herman Wijnands, verwacht deze week tot een akkoord te komen met een amateurclub. Als assistent van Lagendijk heeft RBB Kees Pouwiel, nu nog actiei' lid van -UVS, aangetrokken. Wanneer Lagendijk naar RBB vertrekt is hij vier jaar in Janse Barry Janse. Quick Boys' nieuwe oefenmeester, is mo menteel niet in functie als -trainer. De achtenveertigjarige Rotterdammer, ooit als betaald voetballer actief bij Hermes DVS, werkte voor Baronie. Xerxes. Papendrecht. RVC en Olympia. Janse is door het Quick Boys bestuur voor een jaar gecontracteerd. Désar Gerard Désar zal UVS niet verlaten. Désar is momenteel aan zijn zesde seizoen bij de door veel problemen geteister de Leidse hoofdklasser bezig. UVS-voorzitter Piet Kruit en secretaris Wim Polane leggen na een lange ambtstermijn hun functie wel neer. Zij maakten dat bekend op de halfjaarlijkse ledenvergade ring van de Leidse vereniging. TAVV J. Idelenburg, die nu nog werkzaam is bij voetbalvereni ging Woubrugge. wordt met ingang van het voetbalseizoen 80/81 trainer van TAVV uit Ter Aar. ADVERTENTIE ADVERTEER IN DEZE KRANT DE KRANT VAN UW KUNT

Leidse Courant | 1981 | | pagina 17