sMil ioenendans rond Verkeersplan en raadshuisbouw lit Eerste paal Katwijkse sociale werkplaats een standje van Wiegel foor Noordwijkerhout OORDWUKSE VERKEERSCOMMISSIE SLAAT GEEN SPIJKERS MET KOPPEN ~agere school aan E^rans Halslaan u al duurder u maar een tijdje rust ond TNO REGI0U0UR1NAAL REGI0(J0UR)NAAL Vinding-rijk met bloemen: 35-ste corso Rijnsburg EGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 10 MAART 1981 PAGINA 7 Bisdom e auteur, op de JL. RDWIJK In de gistera- I gehouden vergadering van de icommissie voor verkeersza- leesier mr. Bonnike, die de lering presideerde, had dit gezien. Over een paar weken de gemeenteraad bijeen en de bedoeling dan uitspraken n over hét verkeerscircula- De uitvoering van dit plan enkele miljoenen en vandaar iet college er op uit was van zij het meest urgent achten. miljoenendans speelde de lek duidelijk mee. CDA als grootste fractie legde iccent op de parkeervoorzienin- de PvdA en de vertegenwoor- f van Kritisch Noordwijk (deze als niet-raadslid zitting in de nissie) - vonden de maatregelen voetgangers en het langzaam verkeer het belangrijkste en de WD weigerde een mening te geven. In de laatste raadsvergadering werd een compromis van de WD, verwerkt in een voorstel van het college om de raadhuisbouw en het verkeersplan afzonderlijk te behandelen, door een reglementaire stunt van het CDA om zeep gebracht Het politieke belang van de commis sievergadering werd gisteravond on derstreept door de aanwezigheid van twee fractievoorzitters op de publieke tribune. Zowel Schaap (PvdA) als Al kemade (CDA) volgden de discussie met veel interesse. Zelfs kreeg Schaap als niet-commissielid van de burgemeester permissie over een be paald onderdeel zijn zegje te doen. Buiten de miljoenen voor het ver keersplan komt nog eens de tien mil joen voor de bouw van het raadhuis. Dit geld moet geleend worden en ge zien de huidige rentestand op de ka pitaalmarkt wordt het langzamer hand de vraag of het niet verstandi ger is om voorlopig nog een heren huis te huren om de ruimtenood in het bestaande raadhuis op te vangen. Burgemeester mr. Bonnike blijft ech ter optimistisch, „het zou een wereld wonder zijn als het raadhuis niet voor 1985 zou zijn gebouwd", ver klaarde hij gisteravond. Uit de gedachtenwisseling werd dui delijk, dat de meerderheid van de commissie voor verkeerszaken afzag van het plan om boven het parkeer terrein Lüschen achter de Kerkstraat een parkeerdek aan te brengen. Hier door zou het aantal parkeerplaatsen uitgebreid kunnen worden tot ruim 190. De kosten zijn evenwel zo hoog, dat het aanbrengen van de extra-par- keerlaag geen haalbare kaart bliikt Verder bestaan er bezwaren met het oog op de aangrenzende scholen bouw. Rubingh behield zich zijn In principe ging de commissie ak koord met de gedachte van b. en w. om het parkeerterrein Lüschen voor lopig een uitrit te geven naar de Bronckhorststraat Guyt, vertegen woordiger van Kritisch Noordwijk en verkeersdeskundige van professie, brak in dit verband een lans voor een doorbraak via de Trams teeg, tenein de de Bronckhorststraat beschikbaar te houden voor het langzame ver keer. Het CDA voelde voor deze sug gestie, maar dan dient ze wel in een later stadium te worden gerealiseerd. Over de urgentie van de te treffen verkeersvoorzieningen bleken de meningen in de commissie optimaal verdeeld. De PvdA wilde voor dit doel niet meer dan twee miljoen uit geven, deelde Arno Bos mede en zijn fractie gaf voorrang aan zaken als de verbreding en herinrichting van de Molenstraat en de Bronckhorststraat, het verkeersluw maken van de Kerkstraat en de inrichting van het parkeerterrein Lüschen. Het CDA verklaarde bij monde van Willems en De Geus dat alles uitge voerd diende te worden wat in net verkeersplan was opgenomen. Over een andere volgorde van urgentie viel echter te praten en ook was het CDA bereid af te zien van de par- keerhof aan de Van Limburg Stirum- straat, omdat bij de indeling van het parkeerterrein Lüschen een aantal extra-parkeerplaatsen zouden kun nen worden gevonden. Om aan de verlangens van het CDA te voldoen zou op de meerjarenbegroting een fi nancieringstekort van 750.000,- ontstaan. Willms stelde voor het op deze begroting uitgetrokken geld voor een sport-spelzaal te besteden voor realisering van het verkeers plan en de bouw van een sportspel zaal tot na 1985 uit te stellen. „Dit is weer een nieuw politiek element", was de vinnige reactie van Rubingh, die nog eens herhaalde geen mening te zullen geven, omdat nij de zaken eerst in hun samenhang wilde bezien. vM het bla' de d< <i)ST VERLICHTING '™fER HET HOOFD GEZIEN ISTGEEST De bouw van een vierde openbare lagere ol aan de Frans Halslaan in Oegstgeest gaat in ieder al 40.000 gulden meer kosten dan aanvankelijk werd oggei tien. Bij het opstellen van de begroting is men vergeten ken voor de verlichting. tost uit te trek r de bouw van deze openbare lagere school is de laatste jaar |1 wat te doen geweest. Er is op alle mogelijke manieren be- bd om uit te komen op een bedrag dat de 1,9 miljoen niet fchrijdt. Tijdens een vergadering van de raadscommissie o- iare werken schoof wethouder J. Thorn gisteravond de ver- woordelijkheid op de architect. erste grote verantwaardiging in de commissie. De D'66-er nan haalde fel uit naar het college „Ik heb groot bezwaar ft de wijze waarop ons een en ander wordt gepresenteerd. Ik dat men de architect aansprakelijk moet kunnen stellen Jde verlichting". ouder Torn stelde het spijtig te vinden dat voor elke gul- 2 ie de lagere school meer lijkt te gaan kosten, er spanningen r raad zullen ontstaan. Dit vooral in verband met de voorge- lenis van de totstandkoming van de plannen. De wethou- chtte het overigens nog'niet zeker dat de 1,9 miljoen zal en overschreven. Hij zag nog wel wat ruimte in de begro- onze parlementaire re- met Y dactie) geV°( HAAG TNO moet lopig maar eens een e met rust gelaten wor- Jr na alle perikelen rond n in lerstructuringr en de be" Jenissen van de Tweede a-PPlaer daaromheen. Dit in. len zowel minister Van r (Wetenschapsbeleid) J. ook de woordvoerster de WD-fractie me- w Ginjaar maandag tij een vergadering van de tde Kamercommissie mm moet kunnen wennen experimenteren met de I CcfAfre structuur, zo meende nodeïte PvdA. Over het alge- je bleek de Kamer tevre- )ver het feit dat sinds 1 ja- Si van dit jaar de verschil- t TNO-organisaties na een lange tijd van voorbereiding opgegaan zijn in één grote TNO-organisatie. Complimen ten waren er voor minister Van Trier voor de manier waarop deze bewindsman de herstructurering heeft afge rond. Het CDA vindt wel dat deze organisatie zowel in binnen- als buitenland nog te weinig aan de weg timmert, als het gaat om het binnenhalen van opdrachten uit het bedrijfsle ven. Het werk voor het bui tenland is een terrein, waar TNO nog relatief weinig acti viteiten heeft ontplooid, meen de het CDA. „Er zijn goede toekomstmogelijkheden voor TNO-nieuwe stijl, vooral uit het bedrijfsleven kan veel meer geld naar de organisatie toevloeien", aldus CDA- woordvoerder Ben Bakker. De heer P. v.d. Oever wordt een handje geholpen. KATWIJK Na een voorbereidingstijd van twee jaar is gistermiddag in Katwijk begonnen met de bouw van een nieuwe so* ningsschap 't Heem werd geslagen door de heer P. van den Oever. Hij is het oudste nog in actieve dienst zijnde personeelslid van de werkplaats. Verwacht wordt dat het ge bouw aan bet eind van dit jaar wordt opge leverd. Met de ingebruikneming van het nieuwe ge bouw in het industriegebied 't Heem zal een eind zijn gekomen aan een periode waarin de verschillende afdelingen van de sociale werk plaats verspreid waren gehuisvest. In het nieu we pand, dat kan beschikken over een ruimte van ca. 3400 m2, zullen onder meer een potten bakkerij, een meubelstoffeerinrichting, een me- taalbewerkings- en een montageafdeling wor den ondergebracht. Verder is de nieuwe sociale werkplaats, waarvan de kosten ongeveer 5 mil joen gulden bedragen, zodanig ontworpen dat uitbreiding in een latere fase mogelijk is. De bestaande sociale werkplaats aan de Evert- selaan behoudt zijn functie. Hier zullen in de toekomst de geestelijk gehandicapten worden ondergebracht Rijnsoever In de nieuwbouwwijk Rijnsoever heeft wethou der J. J. van Oosten gistermorgen de eerste paal geslagen voor de bouw van 96 woningen. Dit aantal is verdeeld in 68 premiekoopwonin gen, 1 vrije sector-woning en 27 woningwetwo ningen voor huurders van de Katwijksche Bouwvereniging. De eerste huizen zullen in no vember van dit jaar gereed zijn. DEN HAAG Deze maand wordt met een aantal gebeurte nissen herdacht, dat de dichter Pieter Cornelias. Hooft op 16 maart 1581 werd gebo ren. Koningin Beatrix en prins Clans wonen een herdenkingsbij eenkomst bij op 18 maart in de Nieuwe Kerk in Amsterdam. Deze bijeenkomst wordt georgani seerd door dé Maatschappij voor Nederlands- de Letterkunde onder a van het rie van CRM. In de week daar voor vinden twee bijee komsten met Koningin bij herdenking P.C. Hooft besloten karakter plaats. Op 10 maart worden in het Mui- derslot de eerste exemplaren van vier boeken over P.C. Hooft aange boden aan minister Gardeniers van CRM. Het zijn „Het licht der schitte rende dagen", een biografie door Hel- la Haasse en Arie- Jan Gelderblom en drie bundels waar aan door verschei dene auteurs is bij gedragen. In dev rije Univer siteit in Amster dam wordt 13 maart een colloqui um over Hooft ge houden, waarvoor 150 historici en Neerlandici uit binnen- en buiten land zijn uitgeno digd. Tenslotte wordt van 18 maart tot 24 april in de univer siteitsbibliotheek in Amsterdam een tentoonstelling ge houden van hand schriften, portret ten en oorspronke lijke uitgaven van Hooft De tentoon stelling is geopend op werkdagen van 9 tot 13 en van 14 tot 16 uur en is vrij toegankelijk. tDWIJKERHOUT Minister Wiegel linnenlandse Zaken voelt er niets voor jneente Noordwijkerhout op de vingers tken voor het wegslepen en verstoppen -/een woonwagen, alvorens de civiele er hierover een uitspraak heeft gedaan, leeft het ministerie geantwoord op vra- ran het D'66-kamerlid mevrouw Wessel- stra. luw Wessel heeft evenmin respons gekre- haar suggestie om de ministeriële afkeu ring aan alle gemeentebesturen door te spelen. Het gaat om de woonbus van de familie Peg man die vorige zomer illegaal standplaats had gekozen aan de Leidsevaart. Na het wegslepen van de autobus, kwam de familie Pegman tot twee keer toe terug in Noordwijkerhout. Hier na besloot het gemeentebestuur de bus weg te slepen zonder mede te delen waarheen. Peg man diende een klacht in tegen deze gang van zaken. De civiele rechter zal zich binnenkort uit moeten spreken over het geschil tussen Peg man en de gemeente Noordwijkerhout Kunstschilder Alois Lecoque overleden LOS ANGELES De van oorsprong TJechoslowaakse kunstschilder, beeldhouwer en schrijver Alois Lecoque is het afgelopen weekeinde in een ziekenhuis in Los Angeles overleden. Hij is 89 jaar ge worden. Lecoque trok in 1909 naar Pa rijs, waar hij deel uitmaakte van de kring van Picasso, Chagall, Renoir en anderen. In 1966 werd hij onderscheiden met een gouden medaille van de Société des Arte, Sciences et Lettres de Paris. Sassenheimse sinds zondag vermist SASSENHE1M De lS-jari- ge Loes Koelewijn uit Sas- se nheim wordt sinds zon dagmorgen half elf vermist Loes Koelewijn verliet op die dag de ouderlijke wo ning aan de Buchtstraat in Sassenheim om haar ver loofde in Lisserbroek op te zoeken. Zij is echter nooit in Lisserbroek aangekomen. Loes Koelewijn reed in een rode Datsun Cherry, kente kennummer FN-46-VF. Zij heeft waarschijnlijk de navol gende route gereden: Burcht straat-Hoofdstraat-Van Pal- landtlaan-Rijksweg 44-afslag Kaagdorp/Abbenes-de hoofd weg op de Lisserdijk-Turf- spoor in Lisserbroek. De weg op de Lisserdijk voert langs de Ringvaart. De politie van Sas- senheim heeft deze route grondig onderzocht. Een onge val wordt gevreesd. Degenen die Loes Koelewijn of haar auto op zondag nog gezien hebben, worden verzocht con tact op te nemen met de Rijks politie van Sassenheim, tele foon 02522-12048. Subsidietermijn emancipatiewerk nog één maand DEN HAAG Vrouwen- groepen en andere emanci patorische bewegingen heb ben tot 15 april de tijd om bij de provincie Zuid-Hol- land subsidie aan te vragen ▼oor het Jaar 198L Alleen ac tiviteiten met een provincia le of bovengemeentelijke be tekenis komen in aanmer- king. Wanneer teveel aanvragen worden ingediend, hebben die indieners voorrang, waarvan de activiteiten gericht zijn op de kadervorming voor vrijwil ligers voor de begeleiding en organisatie van emancipato risch vormingswerk. Voorjaarsconcert Crescendo Muziekvereniging „Crescendo" geeft morgen haar tra ditionele voorjaarsconcert in het dorpshuis in Zeven hoven. Ook vrijdag is het voorjaarsconcert te beluiste ren maar dan in zaal Nieuwveense 't Trefpunt Het programma voor de pauze vermeld onder meer „The Gospel Rhapsody" van Pi Schefter. Na de pauze staan er wat lichtere werken op het programma. Uitvoeren den zijn het fanfare-orkest de drumband, bet lyra korps, het jeugdorkest en de miniretten. De entreeprijs Is/2,50, behalve voor donateurs en leden die gratis toe gang hebben. De desbetreffende zalen openen om half acht hun deuren. Vrouwencafé Het Vrouwencafé in Zoeterwoude organiseert morgen avond een bijeenkomst in de Sjaloomschool. Er zal worden gediscussieerd over het onderwerp „Vrouw en Werk" met een vertegenwoordigster van de werkgroep met dezelfde naam $n iemand van het Leidse Arbeidsbureau. De bijeen komst begint om kwart over acht. Binnenkort gaat aan de Hoge Rijndijk een VOS-cursus van start. De cursus wordt gehouden op de woensdagavond in de Eendekooi en het lesgeld bedraagt 30 voor 12 bijeenkomsten. Inlichtingen en /of opgeven bij Tiny van Wetten, tel. 071-412017 en Be tsy Korbee, tel. 071-892128. Jen Rog Bezoekers van het Hazerswoudse jongerencentrum Pleyn '68 kunnen zich zaterdag 14 maart wederom ver heugen op een Volendamse popgroep. Vier weken gele den kon men luisteren naar een band die geen naam mag hebben, terwijl zaterdag Jen Rog haar opwach ting maakt De groep mag dan niet zoveel hits op haar conto hebben, toch draait zij al heel wat jaartjes met het nodige succes mee. Martin Veerman, Jaap Schilder, Kees Dusink en Hubert Knuvelder komen weliswaar uit Volendam, bun muziek doet bepaald niet aan de be kende „palingsound" denken. In Pleyn '68 worden 3 sets van ieder 45 minuten gespeeld. Een van die gedeel ten in volledig gevuld met country en western gelui den. De overige 90 minuten wordt gevuld met num mers van onder andere The Police, Dire Straits, Eric Clapton en een enkele eigen compositie. Mineralen-ruilbeurs Dat stenen meer zijn dan men op het eerste oog vermoedt, is zaterdag te zien in het Parkrestaurant van Avifauna. Tij dens de daar ingerichte mineralen-ruilbeurs is een keur van mineralen, fossielen, stenen en schelpen te zien. De beurs heeft zowel de leek als de verwoede verzamelaar veel te bieden. De voor iedereen toegankelijke ruilbeurs in Alphen is geopend van 10.00 ot 17.00 uur. Bazar In het verenigingsgebouw De Wijk aan de Woubrugse Schoolstraat wordt vrijdag 13 en zaterdag 14 maart een bazar ten bate van het nieuwe Hervormde jeugd ge bouw gehouden. De organisatoren hebben tal van at tracties bedacht om het publiek te vermaken. Men kan schieten, ballen gooien, touwtrekken en genieten van de marmottenbak. Voorts kan men zijn geluk beproe ven bij het rad van avontuur. Al met al reden genoeg om de bazar te bezoeken en dat kan van 14.00 tot 23.00 uur. Op zaterdag is de trekking van de grote verloting. Valckruiters De Valkenburgse rijvereniging „De Valckruiters" opent zaterdag 14 maart het seizoen met een hippisch festijn op het terrein van de vereniging aan de Hoofdstraat. Om hall tien wordt begonnen met een open-springconcours voor de jeugd. Om drie uur zullen de bekende HBC-stallen uit IJs- selstein een paardenshow houden. Jeugddienst „Geloven..., alleen op zondag?" is het thema van de jeugddienst die zondag 15 maart in de Hervormde kerk in Woubrugge wordt gehouden. Een groep jongeren heeft dit thema gekozen en er over nagedacht Tijdens de onderlinge gesprekken bleek dat het geloven op zondag niet het moeilijkste is. Het gaat erom hoe je dat de andere dagen van de week doet Cand. Wijting uit Utrecht hoopt tijdens deze jeugddienst wat dieper op dit gegeven in te gaan. De dienst wordt muzikaal gesteund door de „Gospeltrain" uit Alphen en organist H. Wassenaar. De dienst begint om 18.30 uur. Een ontwerp voor de corso. RUNSBURG Onder het motto „Vindingrijk met bloemen" zal 1 augustus voor de 35-ste maal bet Rijnsburgse bloemencorso door Rijnsburg, Leiden en Noordwijk trekken. Het motto van het corso, dat we derom ontworpen is door het bureau van Joop Visser, slaat op de uitvindingen die er in de loop van de jaren zijn gedaan. In totaal der tien praalwagens zullen in het corso rijden. Tijdens de presentatie van de ontwerpen voor de praalwa gens stelde voorzitter Cees Leeuwenberg van het corso- comité gisteravond bewonde ring te hebben voor de moed van de Droducent, de kweker, die sinds vijf jaar hetzelfde voor zijn bloemen krijgt, maar vijftig procent meer kosten heeft. Het corso mocht dit iaar niet meer kosten dan andere jaren, maar moest toch goed zijn van kwaliteit, aangezien het een visitekaarte beoogd te zijn voor de kwekers van vei ling Flora. Het 35-ste corso wordt 31 juli geopend in de niuewe veiling Flora. Vrijdagavond en zater dagmorgen zal het daar staan opgesteld. Zaterdagavond en zondag is het corso te bezichti gen op de Noordwijkse boule vard.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7