ifckUe ©orncutt I Ambtenarenstaking legt vliegverkeer in Engeland plat Kapers stellen nieuwe eisen aan Pakistan Alphense commissaris verdacht van doorrijden na aanrijding sterdamse tv-piraat uit de lucht gehaald Ministers lopend naar werk Zaalberg Ruijgrok makelaardij by i.o. VIAART ^ÖESSX A Uitgave Westerpers, behorende tot Sijthoff Pers. Apothekersdijk. 34,2312 DD Leiden, Postbus 11.2300 AA. tel. 071-122244. Giro 103003 Bank: Amro-bank N.V.. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J.J. Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties (excl. BTW) 0,52 per mm. Telefoontjes t 0,31 per mm. Abonnementen: kwartaal 149,55; jaar 186,70; Klachten bezorging: tel. 071-122248 (18.00 tot 19.00 uur), losse nummers: f 0,65 cent. Maandag 9 maart 1981, 71e jaargang no. 21907 3 Omar Sharif Op Ned. I om 19.35 uur Franse speelfilm „Het geheimzinnige eiland van kapitein Nemo" met in de hoofdrol Omar Sha rif en om 21.55 uur „Driester". Op Ned. II om 19.25 uur komi sche reeks „Angie" en om 21.25 uur slot van „De Levkas Wisselvallig Aanhoudend zacht en nu en dan regen. Middagtempera- tuur ongeveer 11 graden. Overwegend krachtige wind uit zuidwest tot west Morgen zon op: 7.06. Onder 18.35. Schev. hoogw.: 5.35 en 17.50. Laagw.: 1.12 en 13.52. EDE ILLEGALE ZENDER IN LEIDEN ïn naseizofERDAM De Amster- Iseizoen 2^ televisiepiraat Randstad |sie (een samenwerkings- hd van vijf tv-piraten) is ore v a. 2ftacj1^ door de politie en de -«lit de lucht gehaald. De l piraat PTV die onder en pensionfTurks Fruit" op hetzelfde "ll uitzond, kon zijn zend- ongestoord volmaken. Te vens presenteerde zich in Leiden een nieuwe piraat onder de naam Noordzee. Randstad Televisie kwam vorige week vrijdag uitgebreid in het nieuws: In Sonja's Goed Nieuws Show mocht deze piraat zijn pro gramma aankondigen. Nog dezelf de avond konden ruim anderhalf miljoen kijkers in Amsterdam, Den Haag, Leiden en Alkmaar een illegale uitzending van drie kwar tier volgen. Aan deze uitzendingen is nu voor lopig een eind gekomen door het snelle optreden (de deur werd in getrapt) van politie en PTT. Zo doende kon vrijwel de gehele ap paratuur ter waarde van tiendui- In Leiden verscheen op het Belgi sche net voor het eerst het test beeld van Noordzee, die recht streeks vanaf het REM-eiland zegt uit te zenden. De andere Leidse pi raat (PTV) heeft aangekondigd harde porno te gaan uitzenden. ffl-pstbare Sr^btelijke [ADRIA) i laagheid (van een onzer verslaggevers) |JD®jECHT De gezond- ™^zorg is aanzielijk jder dan strikt noodza- |c, mede door de traag- ele Rijnpajvan het ambtelijk ap- iime salon$t. Dit blijkt uit een cheentoiljel in Medisch Con- Rotterdanhet weekblad van de I Havenziejnkiijke Nederlandse 7 maart erjschappjj tot Bevorde- 3'der Geneeskunst. Het yjjjjnoemt het geval van e rouw X. die werd ver- tstaandinH*" een verpleeg- A, ANWBZ'J Z°u weer ,naar il. 045-45( ei£en huis terug kun- mits daarin enkele ie voorzieningen wer- Jrussei, bijaangebr^cht zoals een leisburo Eioogde toiletpot, ver- je drempels en wat jgrepen. Bovendien )t zij een rolstoel heb- De kosten van ver ving bedroegen 700,-. rbij kwam 1450,- de rolstoel. Mevrouw hi H7CM Jon dat niet zel£ beta" Ï.J Daarom werd er 3 6655z2'" aangevraagd b>j de 5Z(^e dienst en ƒ1450,- het ministerie van (huisvesting en utelijke Ordening. K w gemeentelijke sociale ^»t gaf na drie maan- ie goedkeuring af, het ook met I *terie pas na zes iden. Mevrouw X. al die tijd in het >Ieeghuis blijven a I,- per dag, kosten to- Éruim ƒ32.500,- ofwel 30.000 meer dan noodzakelijk was ge- (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN De belangrijkste vlieg- havens van Groot-Brittannië, waar onder Heathrow en Gatwick, wer den vandaag platgelegd door een ac tie van de Britse ambtenaren. Hier aan werd deelgenomen door de ver keersleiders, zodat ook het overvlie gen door buitenlandse toestellen in het gedrang kwam. Meer dan een half miljoen Britten in overheidsdienst, van loopjongens tot onderstaatssecretarissen, eisen een be tere loonsverhoging dan de 7 procent extra, die de regering hen wil toeken nen. Oorspronkelijk wensen de staat sambtenaren een verhoging van 15 pro cent, maar hun hoop daarop hebben ze al laten varen. De actie is nu in de eer ste plaats gericht tegen het feit, dat de overheid weigert hun salarissen op het peil van de lonen in de privé-sector te brengen. Voor het eerst in de geschiedenis heb ben de negen Britse ambtenarenbonden een gezamenlijke actie ontketend. De staking van vandaag is nog maar een fcegin. Ze zal gevolgd worden door al lerlei prikacties, die de werkzaamhe den van de overheid sterk in de war kunnen brengen. Dit geldt onder meer voor het innen van de verhoogde belas tingen, die de Britse minister van Fi nanciën morgen zal afkondigen bij het indienen van zijn nieuwe begroting. Belangrijke Navo-manoeuvres, die van de week beginnen, zullen naar ver wachting sterke hinder ondervinden van selectieve acties in communicatie- centra van het Britse ministerie van Defensie. Ook de Polarisbasis te Coul- port in Schotland wordt in de actie be trokken. Via deze basis worden de vier Britse atoomduikboten bevoorraad. Als dit laatste niet tijdig gebeurt, zullen tenminste twee van de atoomonder zeeërs hun patrouilles vroegtijdig moe ten staken. In de Britse zeehavens verschenen de meeste douaniers en immigratiebeamb ten vandaag niet op het appèl. In Lon den werden stakersposten geplaatst bij alle ministeries en voor de ingang van Downing Street, de straat waarin pre mier Thatcher en minister Howe van Financiën wonen. Talrijke ministeriële chauffeurs weigerden te werken, zodat de ministers moesten lopen. Musea, rechtbanken, belastingkantoren en an dere overheidsinstellingen bleven dicht. Khalilur Rahman, een van de gijze laars die zater dag door de ka pers in Kaboel werd vrijgelaten om gezondheids redenen, bij zijn aankomst in de Pakistaanse grensstad Pesha war. ADVERTENTIE STAAT DER NEDERLANDEN 12% LENING 19S1 PER 13S"7/1091 inschrijving volgens het tendersysteem op 10 maart a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs L-26S Broodje kost man zijn baan SHEFFIELD Een staalfabriek in Sheffield in Engeland die een arbeider had ontslagen omdat hij een broodje uit de kantine had weggepikt, moet de man van een rechtbank terug in dienst nemen of 2.000 pond sterling (ruim 10.000) schadevergoeding uitbetalen. De 49-jarige Eric Bluff had gezegd dat hij het broodje had vergeten te betalen nadat hij er 'zo lang op moeten wachten. Maar dit, noch het briefje van de dokter dat hij een hersen operatie had ondergaan en slecht van geheu gen was, sorteerde enig effect bij de directie. De fabriek kiest voor het smartegeld. Bluff zegt dat hij liever zijn baan had teruggehad. ADVERTENTIE |^|iW HUIS, ÓNZE ZORG! EIOEN, HAVENPLEIN 2 - 071-140043 DAMASCUS De kapers van het Paki staanse lijnvliegtuig dat vanochtend na een verblijf van bijna een week op het vliegveld van Kaboel, in de Syrische hoofdstad Da mascus is geland, hebben in gesprekken met een Pakistaanse diplomaat en Syrische vei ligheidsfunctionarissen nieuwe eisen ge steld. Zij eisen vrijlating van een groot aantal gevan genen en stopzetting van de „propaganda-actie van de Pakistaanse regering" tegen de Zulfi- kar-organisatie, een groepering die zich verzet tegen het Pakistaanse militaire bewind van president Mohammed Zia Ul-Haq. De organisa tie is, naar wordt aangenomen, genoemd naar de vroegere Pakistaanse president Zulfikar Ali Bhoetto, die op 4 april 1979 op last van Zia-Ul- Haq werd terechtgesteld. Het vertrek uit Afghanistan volgde op de arres tatie van politieke tegenstanders door de Paki staanse regering en de weigering van de rege ring in Islamabad om de eisen van de kapers betreffende de vrijlating van de Pakistaanse gevangenen in te willigen. Het vliegtuig met 123 passagiers aan boord werd vanmorgen naar een afgelegen plek op het vliegveld van Damascus geleid, waar nieu we onderhandelingen zijn geopend. De kapers hebben geen termijn gesteld waarbinnen aan hun eisen moet worden voldaan. Pakistaanse diplomaten die met de kapers onderhandelen, hebben de eisen overgebracht aan dse regering in Islamabad. Inmiddels heeft de Pakistaanse president Zia UI Haq de afgelopen nacht een aantal staats hoofden gevraagd tussenbeide te komen om de levens van de passagiers te sparen. President Zia heeft de aandacht van deze staatshoofden gevestigd op de beproevingen van de gijzelaars die nu al meer dan een week vastzitten. RIJKSRECHERCHE STELT ONDERZOEK IN ALPHEN AAN DEN RIJN De rijks recherche stelt -in Alphen aan den Rijn een onderzoek in naar een ongeval waarbij politiecommissaris J. Volwerk (52) vermoedelijk is betrokken. Vol gens een getuige is de Alphense politie chef vorige week doorgereden na een fietser te hebben geschept op de Sport- laan. De commissaris is na overleg met burgemeester Paats en de Haagse offi cier van justitie met ziekteverlof ge gaan. De fietser die vorige week maandag aan gereden werd, raakte niet gewond. Een getuige zou de automobilist die doorreed na het ongeval, herkend hebben als de Alphense commissaris van politie. Op het moment dat dit bekend werd, verbleef commissaris J. Volwerk ziek thuis. De Alphense politie besloot in overleg met- hem om de rijksrechreche in te schakelen. Een onderzoek van de recherche in Alp hen zou niet alleen intern een ingewik kelde zaak zijn, maar ook 'naar buiten' niet bijzonder objectief overkomen. „Een buitengewoon nare zaak", zo ver klaarde vanmorgen politiewoordvoerder Rutting die zich overigens van inhoude lijk commentaar wenste te onthouden. „Het is voor de commissaris natuurlijk erg triest. Ook voor het korps betekent het nogal wat. Daarom hebben we de rijksre cherche gevraagd de zaak te onderzoeken. Daar is ook de heer Volwerk het volledig mee eens. We zouden het zelf veel sneller kunnen doen, maar er moet een onder zoek komen van een rechercheteam dat geen verwantschap heeft met het Alphen se korps. Bij de rijksrecherche kost zo'n onderzoek nou eenmaal wat meer tijd, maar het is zo voor alle partijen het beste". „Ik heb de heer Volwerk niet geschorst", zo verklaart burgemeester M. Paats na drukkelijk. „Hij is op dit moment echt ziek. Als hij weer beter is, zou het ziekte verlof hoogstens omgezet kunnen worden in een buitendienststelling. Maar van een schorsing is geen sprake; Ik heb met de commissaris afgesproken, dat hij geduren de het onderzoek niet op het bureau zal verschijnen", aldus Paats die nog deze week de resultaten van het onderzoek verwacht. Brand na explosie In Amsterdam zijn gistermorgen zeven personen door rondvlie gend glas ge wond geraakt na een ontploffing in een constructie- loods aan de Copntactweg. Na de ontploffing brak band uit. Het kostte de brandweer an derhalf uur blus werk. Nijboer niet in NK marathon RAALTE Ge rard Nijboer zal niet aan de start verschijnen van het Nederlands marathonkam pioenschap half april in Maas sluis en de acht tiende editie van de Enschede marathon, die op 11 juli zal worden gehou den. Hij geeft de voorkeur aan Amsterdam op 9 mei, waar hij vorig jaar, zoals bekend, de wereldtijd van 2 uur en 9 minu ten realiseerde op de 42 km en 195 meter. De organi satie uit de hoofdstad heeft zich inmiddels verzekerd van de komst van marathonlopers als Benji Durden (VS), Dick Quax (Nieuw-Zeeland) en Ken Henry (Au stralië), die tijden onder de 2 uur en 12 minuten op de chronometers kunnen neerzetten en die wetenschap heeft Nijboer, die al eerder had laten weten slechts een marathon dit jaar te lopen, doen besluiten voor Amsterdam te kiezen.Alleen wanneer hij zich aan het eind van het seizoen fit voelt zal hij op 13 september deel uitmaken van de nationale ploeg die in Zuid- Frankrijk een gooi gaat doen naar de eerste Europa Cup-maraton, die er te verdienen valt. Zaragozawil Neeskens ZARAGOZA Het in de onderste regionen van de Spaanse competitie verkerende Real Zaragoza, waarmee Ajax' trainer Leo Beenhakker in onderhan deling is, heeft het oog laten vallen op Johan Nees kens. Zaragoza heeft contact gezocht met New York Cosmos, Neeskens' werkgever die hem niet meer opstelt, over een transfer. Het resultaat is eveneens van belang voor Nederland want een „spelende" Neeskens zou eventueel in aanmerking kunnen ko men voor het Nederlands elftal. Het damesvoet bal in Italië flo reert. Eerste di visieclubs heb ben veelal een damesafdeling. Zo ook Lazio en Roma, welke ploegen elkaar ontmoetten voor de compe titie. Dat het daarin niet altijd even vriendelijk en vrouwelijk toegaat, bewijst deze foto waar op de centrum spits van Lazio, de uit Denemar ken „geïmpor teerde" Susy Augustesen, haar tegen streefster nogal fors de door tocht belet. Maar ook in deze duels voor de hoogste divi sie damesvoet bal is het resul taat het voor naamst en dan kunnen dergelij ke taferelen, overgenomen van het man- nenvoetbal, niet uitblijven. Oververhitte toeschouwers bij derby in Bollenstreek RIJNSBURG De derby in de Bollenstreek tussen de nummers een en twee van de zaterdag eerste klasse, Rijnsburgse Boys en Quick Boys, heeft de gemoede ren zodanig verhit dat ernstige onregelmatigheden zijn voorgekomen. Een deel van de 4500 toeschouwers raakte in de rust slaags, waardoor het begin van de tweede helft moest worden uitgesteld. Tot lang na de wedstrijd, die in 3-3 eindigde, bleef het onrustig op en om het veld van Rijnsburgse Boys. De politie, die met honden optrad, heeft zes toeschouwers van het veld moeten verwijde ren. Volendam licht trainers niet tijdig in VOLENDAM - De kans bestaat dat de eerste divisie club Volendam volgend seizoen vier trainers op zijn loonlijst zal hebben staan. Voor 1 maart had Volen dam Henk Ellens en Fred André schriftelijk van hun ontslag op de hoogte moeten stellen, maar dit werd nagelaten. Inmiddels heeft Volendam zich al verzekerd van de diensten van George Knobel voor het volgend seizoen. Enige seizoenen geleden verzuimde Volen dam enige spelers tijdig een nieuw contractvoorstel te doen, waardoor ze transfervrij zouden zijn geworden. Later werd die affaire overigens in der minne geschikt. AZ schijnt niet te kloppen te zijn. Zo doorgaand zijn ze ver voor het eind van het seizoen kampioen. N-5 Onderaan is het stuivertje wis selen. Nu heeft NEC de rode lantaarn. Dubbel verlies voor FC Den Haag DEN HAAG - FC Den Haag leed gis teren op twee fron ten een gevoelig verlies. Niet alleen verloor de ploeg van Martin van Via- nen op kansloze wij ze met 4-0 van lijst aanvoerder AZ '67, maar bovendien liep Aad Mansveld te gen zijn derde gele kaart op. Dat bete kent dat FC Den Haag tenminste de komende drie wed strijden zonder zijn vaste libero zal moeten uitkomen. En dat juist in een fase waarin het de Zuiderparkers toch al niet voor de wind gaat.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 1