Jannie Enter beweegt zich als ambachtsvrouwe door het 700-jarige Hazerswoude itadsvernieuwing en stedebouw ip foto's in Waaggebouw iconomisch wel en wee brieven Veel hoogtepun ten in Langzaam haasten99 agiSTAD/REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MAART 1981 Groe est. li bla, j et pi Thom ribbon n Ma iten J IN HET GEBA TIKTE PAARS VAN EIGEN KEUZE EN BEWUST VAN HAAR HISTORISCHE AMBT Allé, het moest er toch van komen. Per slot waren er maar twee kandidaten voor het bekleden van het hoge ambt en aanstaande schoondochter (als enige mededingster) had een week vóór de verkiezingen gezegd: „Mam, ik wil niet dat je voor niks een jurk voor me maakt, want als het feest niet doorgaat („en daar heeft het even naar uitgezien", vertelde mam later) is alle moeite voor tr Vr niets geweest; ik doe niet Ie ja* mee Nou, toen is mam ran 0 het maar geworden: mevrouw Jannie Enter- Fraterman nog even 39 werd zaterdagavond uitgeroepen tot ambachtsvrouwe van leidii Hazerswoude. Vrouwe sie. D Caroline van Wassenaar de Tweede; de eerste Caroline roerde zich in de 18e eeuw en die was ook al ambachtsvrouwe. Waarom heet Jannie opeens trig b Caroline, als ze die 'reide zelfgemaakte paarse ze coi aantrekt Wel, omdat s in \kelei k in ten. D en mi mlari loen. nigii tlezin Hazerswoude net zoals zoveel andere oorden in ons land in deze laatste decennia van de 20ste eeuw 700 iaar bestaat. Dat is uitgerekend. Niet zo uzikai moeilijk uit te zoeken ook, de /a/j want de graven van Holland waren in de 12e en 13e eeuw vrij kwistig met het verlenen van allerlei rechten aan stellen boeren die in een vlek bij elkaar woonden en waarover dan weer iemand hoger werd aangesteld om de penningen en belastingen in natura te innen en om recht te spreken ook, in naam van de graaf. Hazerswoude dus ook zö'n ieier. Op 16 maart start de feestvreugde officieel. Dan zal Caroline zich moeten uitdossen voor de opening. Verder wacht ze maar af. „Ik verwacht, dat eind augustus, als ook de jaarmarkt voorbii is, de boel wel zal zijn afgelopen. Ik zal misschien een eerste bal moeten aftrappen en de eerste kogel bij jeu de boules moeten werpen. We zien wel. Best leuk zo". Jannie Enter woont pas een jaar of vijf in Hazerswoude. Ze is in hart en nieren een Twentse, die in Enschede groot groeide. Ze is nu redelijk ingeburgerd in het Rijnlandse. En uitgerekend zij moest ambachtsvrouwe worden, als „vreemdelinge". „Er was weinig belangstelling voor de verkiezing tot ambachtsvrouwe. Dat snap ik wel: er heeft pas laat in ons plaatselijke krantje iets over gestaan en we hebben in dit dtel van Hazerswoude trouwens ook veel import van buiten. De mensen hier moeten echt wel even warmlopen voor ze zich aan zoiets wagen. In het oosten is het veel gauwer van huppekee, rommelen maar met die handel Maar met de jaarmarkt in augustus willen ze wel meedoen". Jannie Enter voelt als ambachtsvrouwe Caroline van Wassenaar wel iets van waardigheid. Die kon bijna ook niet aan haar neus voorbijgaan, want ze had tijdig de spullen klaar en ze had geen concurrentie te duchten. Laat die anderen maar lachen en zeggen: mij niet gezien, in zo'n toestand. Jannie vindt het zelfs mieters, ze is niet zo van dat benauwde. „Nee, ik vind het helemaal niet zo gek om ambachtsvrouwe te wezen voor een tijdje. Overigens is het een overgeërfde titel; misschien dat een kleindochter van mij daar ooit nog eens van kan profiteren. Ja, een ambachtsheer had je vroeger hè, of een vrouwe. Het was een soort graafschap, dacht ik, een edele die het gedaan heeft. Ik heb het een beetje uitgezocht, want als je aan zoiets begint moet je toch enigszins beslagen ten ijs komen, nietwaar Nee hoor, het is echt niet zo maar wat. De burgemeester zei nog tegen me, zaterdag: „Uwe heerlijkheid (en de adjudant Kamminga van de rijkspolitie zei iets dergelijks), uwe heerlijkheid, ik ben uw dienaar". Nou, als de burgemeester van die dingen debiteert, moet het vroeger wel iets hoogs geweest zijn..." Als Jannie nu vóór het napoleontische tijdperk geleefd en geheerst had, zou ze als Caroline de zoveelste recht hebben mogen spreken. „Het lang-recht hadden ze ook, die ambachtsheren. Napoleon heeft daar een eind aan gemaakt. Daar had hij toendertijd het recht toe. Overigens heb je nog steeds een ambachtsheer van Hazerswoude. Dat is een jonkheer van Roëll of zo. Die is aangeschreven en uitgenodigd voor de 16e maart. De echte ambachtsheer zal niet in mijn vaarwater zitten: ik ben het nu, en hij woont ergens in Noord-Holland. Ja, je ziet 't: ik wil wel even weten waar ik mee bezig ben". Het kostuum heeft Jannie zelf gemaakt. Bijna in een wip. Nou ja, een wip; ze is er avonden mee bezig geweest. Ze kon kiezen uit Ambachtsvrouwe Caroline nog even in cognito. oude tekeningen die in het krantje gepubliceerd werden: allerlei middeleeuwse drachten, waaruit ze een 13e eeuws gewaad koos. Het werd, na enig wikken en wegen, een paarse robe, wijdvallend, met gouddraad afgezet en verlevendigd. Dan het kapje: twee bijna fonkelende diademen met lovertjes, een doormidden geknipte sjaal, met Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. goudkatoenen haakwerkje. Een samenstel dat door de vrouwe een „visnet" wordt genoemd, om het korte, reeds grijze haar wat in te dammen. Cape en tas: alles in paarse tinten. „Zelfs m'n onderrok hier, kijk maar in 36 stroken van oude lakens. Ik heb alles in de paarse batik-verf gegooid". Dwars overlangs, tenslotte, de gele sjerp met opschrift „Ambachtsvrouwe 1981", Caroline omgehangen door de burgemeester, haar dienaar in heerlijkheid. Laat-20ste eeuws geschoeid, maar daar zie je niets van als de vrouwe staat. De ambachtsvrouwe kon zelf alles zo vakkundig vervaardigen, omdat ze (moeder van vier kinderen en bijna akelig actief) tot de hoogste sport van de creatieve handvaardigheid is genaderd; ze zit, als aankomend bezigheidstherapeute, voor een graad bij de Stichting Kadercursussen in Leiden, en ze liep enige tijd stage bij Lolita Schaepman in haar Ambachtsschuur in Zoeterwoude-Dorp. „Mijn grootste wens is, nog eens zelf een ambachtshoeve, waar allerlei creatieve cursussen worden gegeven, te bezitten". Weinig problemen dus, voor Caroline van Wassenaar de Tweede, die niet voor één gaatje te vangen is. „Eigenlijk ben ik zo trots als een aap, met dat vrouwe schap. Ik, met m'n bijna 40 jaar; wie redt dat nog, op die leeftijd Ik ben geen hippie van 20 meer, maar het wezen van een ambachtsvrouwe vergt iets meer wijsheid, geloof ik, in sommige situaties. Hoe moest een kind van 18 (dat is vroeger voorgekomen) nou in 's hemelsnaam rechtspreken Wat wist zo'n wicht daar nou helemaal van Mijn ambtsperiode zal in elk geval worden opgevrolijkt door een weekendje op Ameland. Dat reisje is me aangeboden, van de zomer, door het blad De Amelander. De Rabobank betaalt de reis. Mijn idee Daar zal adjudant Kamminga achter gezeten hebben; die heeft een jaar of dertien of zo als politieman op Ameland gewerkt en hij is er nog geheel en al hoteldebotel van. Jofel hoor, een paar dagen Ameland; maar als het in onze vakantie valt, laat ik het wel mooi schieten. Mijn man heeft een jaar hard gewerkt en hij heeft z'n drie weken vrij best verdiend en met de vakantie trekken we er op uit Een eerste onderscheiding viel de ambachtsvrouwe van Hazerswoude al ten deel, toen ze zaterdagavond onder de drup van de blikjesregen der Blauwkousen (het was immers toen carnavalsbal in Het Anker) stond. En daar zal nog wel wat bijkomen, eer men feestelijk met zeven eeuwen verleden heeft afgerekend. Intussen zal ambachtsvrouwe Caroline van Wassenaar de Tweede geheel Hazerswoude enkele maanden, tot en met het t 18** hoogseizoen, warm omklemmen en aan haar gemoed drukken: het is haar Ambacht en ze zal de dorpelingen van '81 zien mee te krijgen in het dragen van middeleeuwse kledij, al kijken ze in die bevolkte oase temidden van polders ook nog zo lang de kat uit de historische boom. Ze wil best haar roeping in daden omzetten en de Hazerswoudse dames en heren, die de eeuwen in kleding willen uitdrukken en met lapjes stof bij haar langs komen, van advies dienen. „Maar liever toch maar niet het hele dorp, want ik heb het tot 18 mei (dan moet ik examen doen) behoorlijk druk". De ambachtsvrouwe zal buiten de hoogtepunten die het eeuwfeest haar oplegt incognito haar ambtsmaanden slijten aan de Breitnerlaan, waar de buren nu al bijna gewend zijn aan het „uitrukken" van Caroline, als die weer eens de pers op bezoek heeft en er foto's gemaakt moeten worden. Dan gaat de cape weer om de schouders die heel wat weelde dragen kunnen. Poseren op het natte gras en toch even lachen. „Denk maar even aan Ameland", riep de fotograaf. Toen de plaat gemaakt was bekende de vrouwe me, dat ze gedacht had aan de tolgelden en belastingen die ze niet meer kan innen. Daarvoor is ze veel te laat in de geschiedenis geboren, en daar helpt geen enkel gebatikt middeleeuws kostuum meer aan. Wethouder C. Waal op de tentoonstelling in de Waag. 1IDEN Het aantrekke- |k maken van een stad en .vernieuwing zijn de ïma's van een foto-ten- tnstelling die vanaf van* tg te zien is in het Waag- ouw aan de Aalmarkt. :n kan er gratis binnenlo- om een beeld te krijgen het moois dat Neerlands lenbouw te bieden heeft, oplettende bezoeker zal ïrken dat er ook buiten- idse gebouwen te zien zijn dat klopt, want deze ridse expositie maakt deel van de „Europese Stads- nieuwingscampagne". trig jaar is deze gestart om inen Europa over dit on- 'erp ideëen uit te wisse- In het Leidse Waaggebouw wordt de tentoonstelling ver zorgd door de gemeentelijke afdeling voorlichting. Op grote panelen met foto's wordt aan de ene kant aandacht gegeven aan bijzonderheden die een stad haar speciale karakter kunnen geven zoals kunstzin nige lantaarnpalen, typisch ge bouwde hoekhuizen, ruiten in verschillende vormen en ma ten en enkele fraaie staaltjes architectuur. Aan de andere kant is er aandacht voor stads vernieuwing in Nederland. Renovatiegebieden in ver scheidene steden, waaronder in Leiden, zijn uitvoerig gefo tografeerd. De gemeentelijke voorlichting heeft een beschei den bijdrage geleverd uit eigen collectie met foto's in kleur van enkele mooie plekjes in oud-Leiden. Naast de tentoonstelling is er, waarschijnlijk vanaf volgende week, ook een film te zien over de Leidse stadsvernieu wing. Deze is gemaakt door de amateurfilmgroep „Tiem". Gisteravond bij de opening van de tentoonstelling bleek dat de projector defect was en de voorstelling moest worden uitgesteld. Wethouder Waal die de expositie opende stak daarop de hand in eigen en in Rijk's boezem door te zeggen dat hij wat dat betreft „wel wat gewend" is omdat uitstel in de stadsvernieuwing ook een gewoon verschijnsel is. Bij de Leidse campagne hoort tot slot ook een wandeling door stadsvernieuwingsgebieden in het centrum. In ongeveer een uur kan men, nu eens niet langs gebaande toeristenwe gen, aan de hand van een rou tebeschrijving gaan kijken hoe het met die renovatie toegaat. De stadsvernieuwingscampag ne is vorig jaar begonnen door de Raad van Europa, op initia tief van Nederland. De toen malige staatssecretaris van volkshuisvesting Schaefer vond na afloop van het Monu mentenjaar in 1976 dat er in plaats van aan gebouwen nu eens aandacht moest worden besteed aan de mensen in een stad en daartoe wordt nu in Europees verband een poging gedaan. Er zijn films beschik baar over stadsvernieuwing, er ligt informatiemateriaal klaar voor het voortgezet onderwijs en internationale congressen en studiedagen worden belegd voor Kamerleden, burgemees ters en anderen die betrokken zijn bij stadsvernieuwing. De vijf miljoen gulden kostende campagne in Nederland, die tot februari volgend jaar duurt, wordt geheel gefinan cierd door het ministerie van volkshuisvesting. Volgens de projectleider voor de campag ne in Nederland C.J.M.Jans sen is het doel van de campag ne „nationaal en internatio naal uitwisselen van ervarin gen en ideëen" maar vooral ook het warm houden van de belangstelling van de overhe den: „We proberen de interes se voor het behoud van stads gebieden vast te houden. Juist in deze tijd van bezuinigen is het zaak dat de aandacht daar voor niet verslapt. Gebeurt dat wel dan komt er minder geld beschikbaar voor de stadsver nieuwing". De tentoonstelling in het Waaggebouw is geopend tot en met 19 maart, dagelijks van tien tot vijf uur (behalve 's zondags) en op koopavonden van zeven tot negen uur. Surgerlijke {tand DEN; Geboren: Maijolijn Yolan- Maria dv E. R. M. van der Som- G P. E. M. van Acker; Djon t G. M. Di Benedetto en J. M. khof; Mark Erik zv G. J. Kra- iburg en M. C. de Water, Carolina A. M. M. Said en E. J. C. van Duij- ivoorde; Samantha Johanna dv Bergman en J. M. van der Johan-Frederik zv A. Stelling en G. Huber; Suzanne dv J. van Winsen en W. J. M. van Assem; Michael zv W. F. van >p en R. de Jongh; Edward Jo- zv J. C. Groot en J. G. Krul; Jo- i dv A. van Dijk en G. D. van lijn; Joost zv A. F. Ballering en M. Luteijn; Jacob Marinus Jacobus J. de Vink en M. de Jong; Ti- Ithy Nicolas zv F. M. van der Valk J. Kraaijenoord; Henrietta Corne- zv J. van der Panne en A. H. emskerk; Michiel Leo Petrus zv A.J. van der Meer en W. M. J. nhaanen; Masja zv J. Verver en A. Boere; Clasina Carolien dv E. iwehand en C. Ju; Désirée dv M. Duijn en J. M. L. van der Zwaan; endy Margaretha Maria dv A. M. van den Berg en J. M. A. Huig Pieter Cornells zv W. n den Eijkcl en K. van Duijn; Au- st Constantijn zv C. Broeksema en J. Slot. verleden: P. van der Deijl. geb. 9- ,Br'7 man; J. van Staden, geb. 15-3- man; E. de Boer, geb. 1-12-1915 C. Verkerk, geb. 16-6-1905 man; J. Blangé, geb. 30-11-1902 man; P. n Dijk. geb. 15-4-1910 man; W. J. eenis, geb. 26-3-1956 vrl. echtg. van Droer M. Uijttewaal; J. van Huis, geb. *2-1917 vrl. echtg. van H. van den jPvel: C. van Leeuwen, geb. 4-7- I man; P. J. van der Walle, geb. •5-1903 man; C.C. Puijt. geb. 17-6- lds»( V nmer ®4 vrl. geh. gew. met M. J. Breu- jit at P® N. J. A. Holtzheuser, geb. 27-2- 14 vrl. geh. gew. met H. Pieters; R. >s*en (er. geb 16-9-1925 man; G. C. H. de >nga. geb. 20-8-1936 vrl. geh. gew. vel tt J. Th. M. Peters; C. Kleer, geb. - en ^-1901 man; S. Brouwer, geb. 11-8- man; S. A. van Leeuwen, geb. 1905 man; H. C. J. Steenvoorden, 19-9-1909 vrl. geh. gew. met F. Wijnands. De winkel in bloemen „Het Leidse Bloemenhuis" aan de Steen straat 19, is opgeheven. Aan de Stille Mare 10 is de tandartspraktijk van M. A. M. Wit- kam-Le Feber gevestigd. Het aan de Hooigracht 72 gevestigde Sauna-instituut, tevens schoonheidssalon, is opgeheven. Aan de Lammermarkt 35 zal in een eerder leeggekomen win kelruimte de Leidse Kunstuitleen (het tegen een vergoeding uit lenen van schilderijen, beeldhouwwerk, wandkleden) worden geopend. De naam van de winkel in Surinaamse, Indische en Chinese groenten e.d., „Toko Kouna" aan de Hogewoerd 19, is gewijzigd in Tropen Centrum „Jenny". De poelierswinkel van Fr. Borsboom aan de Rosmolen 32, is op geheven. De Levensmiddelenwinkel van J. Matze aan de Nieuwe Rijn 91, wordt gesloten. Het notariskantoor van J. van Ameijden aan de Boerhaavelaan 31, is overgenomen-en voortgezet door mr. J. Brouwer. Het zaakadres van de groothandel in naam- en reclameplaten „Denos industriële producten", is verplaatst van de G. v.d. Veenstraat 67 naar de G. v.d. Veenstraat 55-57. In het v.m. café „Pardoeza" aan de Doezastraat 43. wordt na het gereedkomen van de verbouwingswerkzaamheden, de bistro „Chez Kok" gevestigd. Het bureau van de vertrouwensman van de Rijks Universiteit, is verplaatst van het Rapenburg 4-6 naar de Maresingel 3. Aan de Janvossensteeg 8 is in een eerder leeggekomen bedrijfs ruimte het restaurant „Olimpiyat" gevestigd. In de „Heilig Hartschool" aan de Os en Paardenlaan 2, is in een 4-tal lokalen het Internationaal Kinderdagverblijf geopend. Aan de Hogewoerd 18 is in een eerder leeggekomen bedrijfs ruimte het restaurant „Odessa Rood" gevestigd. Aan de Borneostraat 30 is „Kesteren Service", het leveren aan grootverbruikers van montagewanden en -plafonds alsmede het uitvoeren van timmerwerken van niet bouwkundige aard, ge vestigd. In een eerder leeggekomen bedrijfsruimte is aan de Breestraat 3b de lunchroom „Lotus" gevestigd. De rijwielzaak van J. van Benten aan de Doezastraat 15 is op geheven. Het aan de Schubertlaan 19 gevestigde bedrijf „Info Vastgoed Francia" is opgeheven. Aan de Agaatlaan 417 is het zaakadres van de amb.handel in sportkleding van A. D. Bink-Herurer gevestigd. Aan de Steenstraat 19 is in een eerder leeggekomen winkel ruimte het Italiaans restaurantbedrijf „Pizzeria Napoli" (filiaal van vestiging aan de Haarlemmerstraat 4) gevestigd. Aan de Topaaslaan 192 is het zaakadres van het technisch ser vice bureau „All Inn", het installeren van alarmsystemen van A. M. Mank gevestigd. In een eerder leeggekomen bedrijfsruimte aan de v.d. Werf- straat 36 is de Coöp. Vereniging „De Kaashal" u.a., de beharti ging van de econ. sociale en andere stoffelijke belangen van haar leden gevestigd. Het notariskantoor van Mr. H. D. Teenstra (voorheen notaris F. K. Lagerwey) is verplaatst van de Hooigracht 76 naar de Wit te Singel 41. Aan de Maredijk 7 is in een eerder leeggekomen snackbar ruimte sinds korte de snackbar-cafetaria „De Maredijk" geves tigd. In het gezondheidscentrum aan het Bevrijdingsplein 60 is thans de praktijk van de fysiotherapeuten F. C. M. van Blijswijk en M. van Blijswijk-Zwart gevestigd. De slagerswinkels van de Vleesmeesters aan de Rosmolen 30 en aan de Steenstraat 18 zijn door de „Vleesmarkt" overgeno men en worden door de nieuwe eigenaar op respectievelijk 21 en 28 januari 1981 heropend. Het aannemingsbedrijf van timmerwerken van J. C. Turk aan de Lage Rijndijk 11 is opgeheven. Aan de Stationsweg 21 is de grill-bar „De Kiboets" van M. Es- hak gevestigd. Aan de Haven 38b is in een eerder leeggekomen pand „Saray- li", import en groothandel in levensmiddelen alsmede het ver vaardigen van en groothandel in bonbons gevestigd. Aan de Aalmarkt 4 is in een eerder leeggekomen winkelruim te de „Leidse-Strip-Shop", winkel in boeken en tijdschriften van W. van Dijk gevestigd. Aan de Kaarsemakersstraat 7 is de uitgeverij van periodieken H. van den Broek gevestigd. Het pand Stationsweg 30 waarin het Chinees-Ind. restaurant „Kota Radja" is gevestigd wordt incl. bovenwoning voor een vraagprijs van 475.000.- k.k. te koop aangeboden. Het leegstaand winkelpand aan de Nieuwe Beestenmarkt 21-23 (65 m2 winkelruimte) wordt voor 18.000.- per jaar te huur aan geboden. De makelaardij en assurantiekantoor van Goedhart aan de Steenstraat 3 zal binnenkort worden verplaatst naar Rijnsater- woude. LEIDEN Peter Faber is in de eerste en tweede plaats een toneelkunstenaar, en pas op de derde plaats een film- of te levisie acteur. Faber heeft de zaal nodig in zijn spel om te betrekken. Het publiek wordt deelgenoot van zijn gehei men, mag mee op reis door het innerlijk van de acteur. Maar anders dan bijvoorbeeld Freek de Jonge, geeft Faber zijn emoties niet bloot. Hij houdt een filosofische afstand tot zijn eigen gevoelens, en geeft een rosekleurig beeld ten behoeve van de toeschouwers. In het programma „Langzaam haasten", gisteravond in de Schouwburg, onthult Faber het kind in hem. En dat doet hij let terlijk door zichzelf te baren: een pracht vondst. Voordat dat ge beurt, heeft hij het publiek al de inhoud van de griezelfilm ver teld die hij gezien heeft; door zijn verteltrant wordt het publiek helemaal opgenomen in Fabers belevingswereld, en ziet het de film door zijn ogen. Vervolgens verandert de toeschouwer sa men met Faber in een potlood, een deurknop, een flesje Spa, en tenslotte een sigaret. Grandioos wordt dat laatste uitgewerkt; de sigaret wordt gevolgd op zijn tocht uit het doosje, in de mond, door de longen naar de asbak. Ook de in oranje gehulde wereldverbeteraar ontbreekt niet; de zo voor de handliggende clichés worden echter omzeild, waar door ook dit een prachtig nummer wordt. Terloops demonstreer Faber nog zijn jongleursvaardigheden, die inderdaad goed ont wikkeld zijn. Hij jongleert moeiteloos met tennisrackets, voet ballen, houten ringen en sinaasappels. De eenwieler berijdt hij zonder problemen. Na de pauze zakt het programma wat in el kaar. Fabers uitstraling is kleiner, de teksten zijn minder oor spronkelijk. Het jongleren is nu teveel op effect gericht. „Langzaam haasten" is een programma met veel hoogtepunten Het rijk geschakeerde eerste gedeelte doet het tweede verble ken, maar alles bij elkaar biedt Faber een uitstekend program ma. JACQUELINE MAHIEU Brieven graag kort en duidelijk geschreven. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten. Lyrisch proza" Hoewel ik mij meestal kan vinden in de kritieken van uw recensent Dirk Vooren, voel ik mij dit maal geroepen enige kanttekeningen te plaatsen bij zijn „lyrisch proza' n.a.v. het concert in de Lokhorstkerk (L.C. maandag). Het ensemble Praetorius wist slechts weinige momenten het publiek te boeien door de vlakke toon en het bijna structurele gebrek aan expressie waarmee de stukken ten gehore werden gebracht. De heer Vooren mag dan wel iswaar spreken van een homo geen en zuiver samenspel en een vrijwel foutloos uitvoeren van de partituren, nimmer heeft dit echter geleid tot een evenwichtig en genuanceerd spel. Een hechte greep op de muziek had men zeker mogen verwachten bij werken die technisch vrij toegankelijk zijn. Rekening houdend met de amateurstatus van het gezel schap heeft Praetorius toch in de persoon van uw recensent een té gewillig criticus gevon den. ROB KNOPPER LEIDEN

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5