Zoeterwoudse sportvelden hard aan renovatie toe ,,'t Centrum blijft behouden" Verdeeldheid over subsidie aan Leiderdorpse Vietnam-werkg REGIO(JOUR)NAAL Alphense Welzijnsraad buigt zich over subsidie aanvragen REGI0U0UR1NAAL Gerard Lelieveld blijft trainer SJZ ,Muziek-in' 't Spant PUBLIEKE TRIBUNE GOED BEZET VRIJDAG 6 MAART 1981 PAGI ALPHEN AAN DEN RIJN Verenigingen en instellingen die in 1982 ia aanmerking willen komen voor subsidie, dienen hun aanvragen vóór 15 maart in te leveren bij de Wel zijnsraad. Deze procedure wijkt af van de gebruike lijke gang van zaken. De verandering houdt ver band met de door de ge meente ingevoerde demo cratisering van het sociaal- culturele beleid. Vroeger diende subsidie-aan vragen bij de Kulturele Raad, de (inmiddels opgeheven) Jeugdraad of bij het college in geleverd te worden. In ver band met de democratisering van het sociaal-cultureel werk loopt nu alles via de Welzijns- raad. Alle geregistreerde vere nigingen en instellingen heb ben programma- en begro tingsformulieren ontvangen. Door inlevering hiervan komt men in aanmerking voor sub sidie. Indien men geen formu lier heeft ontvangen kan dit alsnog worden aangevraagd bij de gemeente. Daarna zal de Welzijnsraad de wensen en be hoeften inventariseren, waar na het ontwerp-programma door het college kan worden opgesteld. Het definitieve plan wordt uiteindelijk door de raad vastgesteld. De Welzijnsraad heeft de ont- werp-procedure-verordening met de betrokken instellingen doorgenomen. Eventuele be zwaren tegen deze veranderde tot standkoming van plannen en programma, kunnen tot 2 april worden ingediend. ZOETERWOUDE Gerard Lelieveld die dit seizoen voor de eerste maal de selecties van SJZ onder zijn hoede heeft, zal ook vol gend seizoen als trainer van de Haasbroek- bewoners fungeren. Deze week werd volledi ge overeenstemming bereikt en spraken zo wel bestuur als spelersraad hun voorkeur uit voor continuering van het contract met Gerard Lelieveld. Ook jeugdtrainer Harry Schutjes heeft zijn con tract verlengd, waardoor alle selecties van SJZ met vertrouwen het seizoen 81-82 tegemoet kunnen zien. De heer J. de Visser, de voorgan ger van trainer Lelieveld en thans aktief voet baller bij SJZ, is gecontracteerd door de Leid- schendamse vereniging RKAVV. De Visser heeft zeven jaar achtereen de groen-witten ge traind. Opvallend detail: zondag om half drie komt SJZ op eigen veld in aktie tegen titelkan didaat... RKAVV. Hoewel SJZ de heer De Visser ongetwijfeld een „derde klasserschap" zal gunnen valt het toch te betwijfelen of de groen-witten zelf zullen meewerken. Donatie-actie Muziekvereniging Mavileo gaat de boer weer op. Leimuidèn, Rijnsaterwoude en Bilderdam wordt mo gen, zaterdag 21 maart en op de zaterdagen 4 en ®II april een donatie-actie gehouden. Onder muzikale beg |k i leiding van het korps wordt de inwoners een specie ads ontworpen wegenkaart van Leimuiden en Rijnsate e woude aangeboden. Mavileo wil met de actie bereikt ons dat 15 procent van de inwoners zich als donateur aa iag meldt The Rousers' De Voorhoutse stichting Kon takt organiseert donderdag maart een concert van de Noordhollandse popformattrk The Rousers' in De Gaasbak aan de Jacoba van Beiereind; weg. Het optreden maakt deel uit van een promotietoerm i voor de tweede elpee 'Touched'. Het concert in het Sociaa lid; Educatief-Centrum van Voorhout begint om 20.00 uur. 1 tv toegangsprijs is zes gulden. LEIDERDORP Het college van B en W is van mening, dat niet alle kosten die de Werkgroep Vietnam Leiderdorp heeft moeten maken voor het organiseren van een collecte, voor subsiëring in aanmerking komen. Deze werkgroep had een subsidie gevraagd van L726J)1 voor de vorig jaar onder het motto "Drie ton voor Lang Son", georganiseerde collecte. De kwestie van de subsidiering van de Werkgroep Vietnam heeft de raad en het college in voorgaande jaren verdeeld gehouden. Onderwerp van discussie was steeds de vraag of met het houden van een col lecte wel of geen plaatselijk belang was gemoeid. In tegenstelling tot de fracties van het CDA, PvdA en PPR stelde in het verleden de fractie van de VVD zich op het standpunt dat hier geen sprake van was. Thans lijkt een kentering in de gedachtengang van het college te zijn gekomen. Na eerder met een nega tief advies van de raadscommissie Maatschappelijk Welzijn te zijn geconfronteerd heeft het college nu een compromisvoorstel van de Adviesgroep Sociaal Culturele Planning aanvaard. Deze adviesgroep, die in opdracht van het gemeentebestuur tot taak heeft het eerste vierjarenplan voor het sociale en culturele beleid voor te bereiden, vindt, dat de activiteiten ge richt op de bewustwording van de Leiderdorper -A zien kunnen worden als een plaatselijk belanj dat kader acht de adviesgroep het terecht, da 123 kosten van publiciteit wel voor subsidie maar -5- ganisatiekosten van de collecte niet in aanmer 94 voor subsidiëring komen. Op grond van dit a< stelt het college aan de raad voor de kosten w kranten en drukwerk ten behoeve van de ong "Drie ton voor Lang Son" ad 1.606,96 wel ei r kosten van verzamelenveloppen, zaalhuur en sumptie ad 119,05 niet te subcidiëren. Het voorstel van het college wordt in de raadsve .j, dering van komende maandag behandeld. REGIO LEIDSE COURANT- ZOETERWOUDE Een aantal sportvel den in de sportcomplexen Meerbroek en Haasbroek in Zoeterwoude moet verbeterd worden. Deze velden zijn in onderhoud bij de gemeente. Er heeft onlangs een uitge breid onderzoek plaatsgevonden naar de kwaliteit van deze velden. Het tweede speelveld in Meerburg is op korte termijn aan renovatie toe. Dit veld is in 1968 aangelegd en vertoont nu duidelijk zichtbare verzakkingen, met name op de plaatsen waar oude sloten zijn gedempt. De drainage is hier meegezakt en de waterafvoer is verstoord. De hoeken van het veld gelegen aan de zijde van de Meefburgerwatering zijn meer verzakt dan het middenveld met het gevolg dat er bij re genval plassen onstaan en de bovengrond dichtslibt, waardoor de situatie weer verergert. Voor wat betreft de drainage kan worden vol staan met het tussen de bestaande drainreek- sen een nieuwe te leggen en deze aan te sluiten op de hoofddrain. De drainsleuven dienen te worden gevuld met zand. Een en ander kan het beste in het vroege voorjaar worden uitge voerd, zodat het veld dan medio oktober voor een wedstrijd per weekeinde beschikbaar komt Gedurende de laatste helft van het speelseizoen zal voor dit veld een geringe be speling mogelijk zijn. De overige twee velden dienen dan wel in een goede conditie te zijn om de niet op het tweede veld te spelen wed strijden te kunnen opvangen. De kosten van een volledige renovatie worden geraamd op 100.000 gulden. Het eerste speelveld in Meerburg is in redelijk goede conditie, dat is uit het onderzoek geble ken. Wel zijn er in de lengterichting van het veld enige kleine natte plekken geconstateerd, die het gevolg zijn van geringe verzakkingen op de plaats van een gedempte sloot Verzak kingen zijn ook bij de drainputten geconsta teerd, het gevolg van het regelmatig opgraven van deze putten teneinde het drainagestelsel te kunnen schoonmaken. Door middel van het uitvullen met zavelgrond en verschralen met zand in het kader van het grote onderhoud kan deze situatie makkelijk worden verbeterd. Verder kunnen de drainputten worden ver plaatst tot buiten de speelveldlijnen en kan de drainage worden'verlengd. De kosten hiervan bedragen 5000 gulden. Het derde speelveld in Meerburg is in prima conditie. Alleen de hoek tegen het oefenveld is enigszins vochtig, maar dat kan door prikrol- len en door bezanden snel worden verholpen. Haasbroek Het tweede speelveld in Haasbroek zal voor een bedrag van 28.500 gulden moeten worden hersteld. Ook hier weer verzakkingen op de plaats van oude sloten waardoor wateroverlast ontstaat Omdat de waterhuishouding van de rest van het veld nog goed is kan worden vol staan met het onder het juiste profiel brengen van de verzakte sloten en per sloot één drain- reeks bij te leggen. Verder moet de toplaag goed worden verschraald en opnieuw inge zaaid. De werken dienen vroeg in het voorjaar te worden uitgevoerd zdat het veld in het nieuw seizoen in gebruik kan blijven, zij het dat het niet te intensief mag worden bespeeld. Het eerste speelveld in Haasbroek is onlangs gerenoveerd, maar er waren desondanks toch klachten over de bespeelbaarheid, die tijdens het onderzoek echter grotendeels verholpen waren. Het grootste probleem was haarwortel- groei in hoofd- en zuigdrains, waardoor ver stoppingen ontstonden. De drainreeksen zijn nu met een hoge drukspuit schoongespoeld. Het is vooralsnog een raadsel hoe de nieuw aangelegde hoofddrain en de zuigdrains zo snel konden dichtgroeien op twee meter afstand van de plantstrook. In het vervolg zal hier op worden gelet. Het derde speelveld in Haasbroek heeft wat aandacht nodig op het middenveld, maar van echte problemen is geen sprake. Het vierde spelveld is in uitstekende conditie. „Muziek-in" was de naam van een bonte mu ziekavond die gistera vond in ,,'t Spant" werd gegeven. Veel inwoners van Leimuiden en Rijnsa terwoude kwamen in ,,'t Spant" bijeen om te luis teren naar de muzikale prestaties van hun dorpsgenoten. Het pro gramma dat werd gebo den, was veelzijdig. ZOETERWOUDE Voor de eerste maal in de geschiedenis boog de raadscommissie o- penbare werken en ruimtelijke ordening zich in een openbare zitting over de diverse punten. Van deze gelegenheid werd direct al redelijk gebruik gemaakt want zo'n twaalf belangstellenden (en belanghebbenden) hebben de vergadering bijgewoond. De agen- de vermeldde een aantal belangrijke pun ten. Zo werd gesproken over de reconstruc tie van de Ambachtsherenweg, realisering van het winkelcentrum, uitbreiding van de begraafplaats aan de Hoge Rijndijk en de bouw van de sporthal met nevenruimten. Overigens was de commissie snel uitgepraat over het winkelcentrum dat nabij de Dorps straat zal verrijzen. Een van de kandidaten, de PTT, heeft te elfder ure afgehaakt wegens be zuinigingsmaatregelen. Om de PTT op andere gedachten te brengen is het voorstel gedaan de grond gedurende een bepaalde periode te reser veren. Overigens wordt thans reeds uitgezien naar een andere kandidaat zodat de bouwacti viteiten niet zullen stagneren. Volgende week donderdag zal een informatieavond worden ge houden over het winkelcentrum. De heer N. Minekus van het CDA had nogal wat moeite met het voorstel de uitvoering van de „Verkeersnota" op de lange baan te schui ven als gevolg van de mening van de bewoners tijdens de onlangs gehouden info-avond. „Des tijds was men unaniem voor verkeersremmen- de maatregelen terwijl thans de meerderheid een andere mening is toegedaan. Ik heb er geen behoefte aan het gehele plan te kanselen on danks de inspraak. De geplande uitstulpingen ter hoogte van de zijstraten spreken mij nog steeds aan", aldus Minekus. Ook de heer Straver van de progressieve frac tie was van mening dat het plan gewoon uitge voerd moet worden. Aan de gemeenteraad zal nu worden geadviseerd één verkeersremmende maatregel te treffen in het midden van de Am bachtsherenweg; twee extra uitstulpingen aan te brengen en na openstelling van de burge meester Detmersweg (de nieuwe oraleidings- weg rond het dorp, red.) de zaak nog eens te bestuderen op eventueel dan nog te treffen maatregelen. De begraafplaats aan de Hoge Rijndijk zal nog dit jaar worden uitgebreid met 225 begraaf plaatsen, uitgevoerd in 45 betonkelders. Het voordeel van dergelijke kelders is dat direkt na het gereedkomen begravingen kunnen plaats vinden. De kosten van het project zijn geraamd op 204.500.-. Meer discussiestof leverde de bouw van de sporthal annex nevenruimten op. Het blijkt thans dat overeenstemming met het kerkbe stuur over aankoop van gebouw 't Centrum aan de Schenkelweg nabij is. Dat betekent dat de muziekverenigingen (Drumband VIOS en de Sint Jans fanfare, red.) vrijwel zeker hun domi cilie zullen behouden in 't Centrum. Dit gege ven heeft weer consequenties voor de te plegen nieuwbouw in het plan Westeinde III. Immers, er was rekening gehouden met een muziek- ruimte in de nieuw te stichten accommodatie. Het pad voor de KPJ is thans tevens geëffend. De plattelandsjongeren krijgen de beschikking over circa 75 m2. De tafeltennishal zal een grootte krijgen van 28 bij 12 meter terwijl de sporthal afmetingen van 42 bij 22 telt Uitvoerig werd gesproken over de uitbreidingsplannen van verenigingsgebouw Ons Huis aan het Kos terspad. Wethouder Van der Heijden: „Wij heb ben de hervormde jeugdraad geadviseerd te overwegen of uitbreiding nog wel haalbaar is nu blijkt dat 't Centrum behouden blijft". De heer Minekus van het CDA vond toch dat de gemeente de boot wat te snel probeerde af te houden: „De hervormde jeugdraad, in casu Ons Huis, heeft altijd zelfstandig geopereerd. Nu blijkt dat er een financiële bijdrage wordt ge vraagd, houdt de gemeente de boot af en dat komt mij toch wat eng over". Overigens blijkt uit een verslag van een verga dering tussen de hervormde jeugdraad en de Werkgroep Akkommodaties Dorp (in de volks mond W.A.D.) dat de jeugdraad zelf de plannen heeft aangehouden in afwachting van het door de gemeenteraad te nemen besluit met betrek king tot de overige plannen ter verbetering van het akkommodatieprobleem in de dorpskern. Gebouw Ons Huis wil juist specifiek een jeugd centrum blijven. Natuurbescherming Het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie houdt k mende zondag een strandwandeling onder leiding van varen gidsen. Vertrek is om twee uur vanaf het Nooi wijkse Wantveld (bij het benzinestation). De deelname kosteloos. Strandloop Langevelderslag De IJsclub Noordwijkerhout en de Atletiekverenigi 'De Spartaan' houden zondag in samenwerking de 1 Strandloop aan de Noordwijkse Langevelderslag. Va af 12.00 uur kan gestart worden op de afstanden 4, 8 15 kilometer. Deelnemers kunnen zich vanaf 11.00 o a f3,50 inschrijven bij café De Oase. Nederlands Studenten Kamerkoor Het Nederlands Studenten Kamerkoor zal in het kad van een toernee op zondag 8 maart optreden in het Groe Kerkje aan de Haarlemmerstraatweg 6 in Oegstgeest. B koor staat onder leiding van Cees Rotteveel. Een bla< kwintet zorgt voor instrumentale intermezzi. Op het pi gramma staan werken van Thomas Tomkins, Thom Weelkes, Thomas Morley, William Byrd, Orlando Gibboi David Barlow, Charles Ives, John Gardner en Daan Ma neke. Het concert begint om 15.00 uur. Kaarten kosten J en 7,50 VVD Leiderdorp VOOl het daai uitg late De afdeling Leiderdorp van de Volkspartij voor Vr niet heid en Democratie houdt op dinsdag 10 maart de jaa mee vergadering in de Scheppingskerk, hoek Laan van 0\ derzorg en Van Poelgeestlaan in Leiderdorp. Op agenda staan onder meer het jaarverslag en bcstué f verkiezingen, alsmede een inleiding over het verki - zingsprogramma van de VVD. De heer P.M. Blauw u Nieuwe Pekela, lid van het dagelijks bestuur en kam daat voor het kamerlidmaatschap zal een inleidin Ha2 houden. Daarna bestaat gelegenheid tot dicussie. bijeenkomst begint om acht uur. Origineel idee De Woubrugse fanfare viert in november haar 75-jarig staan. Om de feestelijkheden grondig voor te bereide heeft men een commissie in het leven geroepen. Deze cot missie nu, heeft het plan opgevat naast de kassa's in Woubrugse winkels groene bussen te plaatsen. Winkelei Woubrugge wordt verzocht na de inkopen, eens flink in 1 bus te blazen door het retour(klein)geld erin te stoppen. D alles om de aankoop van nieuwe muziekinstrumenten m gelijk te maken. Dat dat nodig is, bleek tijdens een onlani, gehouden concert, waar en flink aantal nieuwe muzikai ten hun nummertje meebliezen of sloegen. Kortom de fai fare is groeiende en door middel van de kwartjes en du beitjes (guldens mogen ook) actie hoopt men aan groeiende vraag naar instrumenten te kunnen voldoen. Bingoavond De supclub van de Zoeterwoudse voetbalverenigi\ SJZ houdt morgenavond weer een bingoavond in I clubhuis van het sportpark Haasbroek. Het gebeurt dat om acht uur begint, staat garant voor veel plezif Bovendien zijn er mooie prijzen te winnen. Open dag Tafeltennisvereniging Zoeterwoude wil de jeugd kennis 1 ten maken met het tafeltennis. Daarom is er morgen e open dag. Van half tien tot vijf uur is iedereen welkom Ons Huis. Er wordt enkele malen een videoband met fvv Franse komieken in de tafel tennissport, Purkart en Secr tin, vertoond. Verder wordt er natuurlijk alle gelegenhe geboden zal een batje te hanteren.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4