mededelingen gemeentebestuur leiden 9tm13mrt. 1 MAMMA. KANJE DE WAS OPHANGEN AAN DE NULLIJN HET ANTWOORD STAAT IN DE KRANT. VRIJDAG 6 MAART 1981 LEIDSE COURANT Gemeenteraad Commissie vergaderingen t V Verkeerscommissie Woensdag 11 maart a.s. om 15.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verkeersmaatregelen ingevolge de z.g. hoorproce dure. Voorstel inzake tijden functioneren verkeerslichten- installaties. Brief van de firma Spadon, inzake een klacht over de bereikbaarheid van de werkplaats in de Gerrit Doustraat. Verzoek van de fractie van het CDA om de brief van de Beheersstichting Lammenschanspark d.d. 24 december 1980, inzake reconstructie toegang Lammenschanspark alsnog in de Verkeerscommis sie te behandelen. Commissie voor Onderwijs en Samenlevingsop bouw. Woensdag 11 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Wijziging verordening op het voortgezet onderwijs. Nieuwbouwberging voor gymnastiektoestellen Maresingelschool. Stand van zaken Leidse Duinwater Maatschappij. Tijdsplanning 20.15-20.45 uur. Aanvraag open school. Thema: Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk. Tijdsplanning 21.00-22.00 uur, (tezamen met de commissie M.V.C.). Rijksbijdrageregeling Emancipatiewerk: verdelings voorstel 1981. Mededeling m.b.t. Collegestandpunt inzake Bam bino/Glijbaan. Staking/werkonderbreking in het onderwijs. a. notitie m.b.t. mogelijkheid buitengewoon verlof b. brief minister d.d. 2W)2-1981. Ter kennisneming: a. verslag Wijkcomité Zeeheldenwijk b. agenda en verslag Gemeenschappelijke School raad c. brief aan Meerburg m.b.t. 2e stafkracht d. jaarverslag Reinwardt academie e. agenda en verslag Projectraad Combinatiepakket f. brief aan minister Pais ter uitvoering van motie 201 (protestbijeenkomst). Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Verkeer. Donderdag 12 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Verhoging krediet restauratie pand Pieterskerk gracht 9 (gemeenschappelijk met de commissie maatschappelijke aangelegenheden, volksgezond heid en cultuur). Stand van zaken verbeteringsplan Hogewoerd e.o. (gemeenschappelijk met de commissie voor econo mische aangelegenheden en personeelszaken). Voorbereidingsbesluit t.b.v. uitbreiding kantoor pand Zoeterwoudsesingel 62 (gemeenschappelijk met de commissie voor economische aangelegen heden en personeelszaken). Aanstellen van een tijdelijk administratief mede werker voor de afdeling SVG. Presentatie schetsontwerpen Jan van Goyenbrug. Presentatie van een schetsontwerp voor een via duct in de Gooimeerlaan over de Broekweg. Notitie over het aanbrengt n van slagbomen bij par keerterreinen. Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes). Verhoging tarieven voor de verhuur van dubbelzij dige aanplakborden. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Diverse Commissie- en Projectgroep vergaderingen De gemeenteraad vergadert op maandag 9 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming ambtenaar van de Burgerlijke Stand. Wijziging Reglement van Orde voor de vergaderin gen van de Gemeenteraad, en wijziging van de Ver ordening op de raadscommissies (Rookverbod). Beschikbaarstelling van een bedrag voor de uitvoe ring van de Verordening steun bedrijven en stads vernieuwing voor het jaar 1981 Tijdelijke procedure emancipatie-werk. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van sloop werkzaamheden in het stadsvernieuwingsgebied Maredorp. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Beschikbaarstelling krediet voor het treffen van voorzieningen in de Dependance, het A-gebouw en het Mortuarium van het Psychiatrisch Ziekenhuis "Endegeest" c.a. Wijziging gemeentebegroting en de begrotingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1980. Voorlopige vaststelling van de rekening 1978. Voorlopige vaststelling van de rekening 1978 van de Centrale Antenne Inrichting Leiden. Vaststelling Verordening houdende nadere regelen inzake het uitbrengen van signaleringen aan het gemeentebestuur van Leiden door het Instituut Burgerraadslieden. ,.,e Hinderwet Commissie voor de beroep- en bezwaarschriften. Maandag 9 maart a.s. in kamer 234 van het stad huis. 10.00 uur: Uitspraak in de beroepzaken van de heer Van Zonne veld en de heer Söll. 10.15 uur: Hoorzitting inzake het beroepschrift van Hocuram BV tegen weigering van een bouwvergunning voor een luifel achter het pand Kruisstraat 30. Projectgroep Pancras - Oost. Maandag 9 maart a.s. om 15.30 uur in de Pancrat, Ir. Driessenplein. Agenda: Kennismaking met het koppel particuliere woning- verbeteraars. Goedkeuring van het verslag. Stand van zaken met betrekking tot het bestem mingsplan. Restaurant aan de Nieuwe Rijn. Stand van zaken met betrekking tot de bouwplan nen van Wijk en Zaalberg. Pleintje achter de kerk bij de Vestestraat. Commissie voor de rekeningen Woensdag 11 maart a.s. om 17.15 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Erfpachtbedrijf (jaarrekening 1978). Gemeentelijke Dienst Sociale Werkvoorziening (jaarrekening 1978). Stedelijke Lichtfabrieken (produktie) (jaarrekening 1978). Gemeentelijke Sociale Dienst (jaarrekening 1978). Reiniging, Havens en Warenmarkten (jaarrekening 1978). Centrale Antenne Inrichting Leiden (jaarrekening 1978). Saneringsbedrijf (jaarrekening 1978). Brandschadefonds (jaarrekening 1978). Gemeenterekening 1978. Leidse Woning Stichting (jaarrekening 1 september 1975 tot 1 september 1978). De grootte van de bouw De gemeente is nu voornemens om in samenwerking met Brandwijk Beheer B.V. uit Sliedrecht over te gaan tot de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel gebouw op de hoek van de StadspokJerweg/Gabriël Metzustraat. Het gebouw zal bestaan uit tweeëntwintig eenhe den met een totale oppervlakte van 1612 m2. waarvan 13 eenheden 56 m2 groot, 4 eenheden 70 m2. 2 eenheden 84 m2 en 3 eenheden 112 m2 groot. Desgewenst kunnen de eenheden gescha keld worden. Gronduitgifte gebeurt in de vorm van koop. Wie kunnen zich hiervoor aanmelden? Bij het selecteren van de aanmelders genieten bedrij ven uit door Burgemeester en Wethouders aange wezen stadsvernieuwingsgebieden de voorkeur. Ook binnenstadsgebonden bedrijven worden als serieuze kandidaten aangemerkt. Leasen en eventueel huren behoren ook tot de mogelijkheden. Door een belang rijke subsidiebijdrage van het rijk zullen de koop- respec tievelijke huurprijzen belangrijk onder de kostprijs lig gen. Voor twee gegadigden is tevens de mogelijkheid om in de onmiddellijke nabijheid een nieuw eengezinshuis te betrekken. Tenslotte Wie meer wil weten, kan daarvoor op woensdag 25 maart a.s. om 20.00 uur een informatie-avond bijwonen, die wordt gehouden in kamer 263 van het stadhuis. Daar zijn medewerkers van de gemeen te aanwezig om u uitvoerig over de gang van zaken te informeren. Projectgroep Hogewoerd. Woensdag 11 maart a.s. om 20.00 uur in het pand Stichting Welzijn Breestraat 117. Agenda: Verbeteringsplan Hogewoerd. Deel-commissie voor het stedelijk Moienmuseum "De Valk". Vrijdag 13 maart a.s. om 16.00 uur In het kantoor gebouw van de Lakenhal, Oude Singel 28, Leiden (tel. 071-144044). Agenda: Verslag 7de vergadering van 13 november 1980. Jaarverslag over 1980. Nota uitbreiding/beveiliging Molenmuseum. Publiciteit. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf' en "De Loopplank". Donderdag 19 maart a.s. om 20.00 uur in de de pendance van het schoolgebouw. Agenda: Onderwijsactie 01-10-80. BOVO-project. Werkplan vak muziek. Democratisering. Verslag werkgroep school-organisatie. Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Voorstel benoeming in vaste dienst leerkracht o.l.s. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover In formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Petit restaurant annex lunchroom in het pand Haarlemmerstraat 67 De aanvrage is afkomstig van Presto Lunchroom, al hier, en betreft het oprichten van enkele door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het petit restaurant annex lunchroom in het perceel Haar lemmerstraat 67. Op dinsdag 24 maart 1981 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. 1e ver dieping. Tijdens deze hoorzitting wordt gelegenheid gegeven over deze aanvraag van gedachten te wisselen. Deie aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stuk ken liggen gedurende de gehele behandelingstermijn ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72. Voorts liggen deze stukken gedurende vier weken na heden elke donderdagavond van 17.30 uur tot 20.30 uur ter inzage in de studiezaal van de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot en met 6 april 1981 bij het College van Burgemeester en Wethouders worden ingediend. De persoonlijke gegevens van degenen die schrifte lijk bezwaar hebben ingebracht worden, indien hier om gelijktijdig, bij aparte brief wordt verzocht, niet bekend gemaakt. Degenen die bezwaren hebben ingebracht, en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, zullen vervolgens in de gelegen heid worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Voor nadere inlichtingen omtrent deze aanvraag kunt u zich wenden tot het Buro Milieuzaken van de afde ling V.O.W., Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 104, telefoon 071-769241, tst. 230t/m232. Diversen Zoals bekend is de gemeenteraad vorig jaar akkoord gegaan met de goedkeuring van het bestemmings plan "De Hallen". Bestemmingsplan "De Hallen" is het gebied dat be grensd wordt door de Slaaghsloot, de Gooimeerlaan, de Willem de Zwijgeriaan, Floris Versteriaan, Gabriel Metzustraat, Haariemmertrekvaart en spoorlijn Den Haag-Amsterdam. De bedoeling is om een gedeelte van dat gebied ge schikt te maken voor kleine bedrijven die vanwege de stadsvernieuwing uit hun wijk naar elders moeten verhuizen. Voor stadsvernieuwingsaktiviteiten bestaan reeds ge ruime tijd verschillende subsidiemogelijkheden om o.a. bedrijven uit de stadsvernieuwingsgebieden fi nancieel de helpende hand te bieden. Zo heeft onder meer het ministerie van Economische Zaken de ge meente laten weten bereid te zijn subsidie te verstrek ken voor de ontwikkeling van een Bedrijfsverzamel gebouw in "De Hallen" t.b.v. bedrijven, die bij de stadsvernieuwing betrokken zijn. Vrijstelling voor een restaurant in het pand Nieuwe Rijn 91 in Pancras-Oost Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vrij stelling te verlenen op basis van het bepaalde in arti kel 11 lid 6 van het op 1 december 1980 door de Raad vastgestelde bestemmingsplan Pancras-Oost voor de vestiging binnen het blok Eb 1 - d.w.z. het gedeelte Nieuwe Rijn tussen de Uiterstegracht en de Veste straat - van een restaurant op de begane grond van het pand Nieuwe Rijn 91 Hierover heeft al mondeling overleg plaatsgevonden met een aantal belangenverenigingen uit de wijk en een aantal omwonenden. Het restaurant heeft overigens het karakter van een typisch eethuis zonder caféfunktie met vermoedelijke openingstijden van 17.00 tot 21.00 uur. Bewoners van Pancras-Oost en andere gebruikers van panden in deze wijk kunnen echter tot en met 16 maart 1981 schriftelijk reageren op ons voornemen tot het verlenen van een vrijstelling voor dit restaurant. Deze reakties kunnen zij richten tot Burgemeester en Wethouders van Leiden, Stadhuisplein 1 te Leiden. Eventuele mondelinge informaties kunnen zij inwinnen bij mevr. G.C. Schramm van de afdeling S.V.G., Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 212 tel. 769241 toestel 340. Foto wedstrijd over Leiden Benoeming nieuw gemeente raadslid De voorzitter van het centraal stemburo voor de ver kiezing van leden van de gemeenteraad maakt bekend dat de heer Drs. G.A. Tuinier (C.D.A.) benoemd is tot lid van de gemeenteraad. Het besluit hierover ligt voor een ieder ter inzage bij de direktie Burgerzaken in het stadhuis. De openingstijden zijn; maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.45 tot 15.00 uur. Ook op donderdagavond kan men er terecht van 17.30 uur tot 21.00 uur. Aanleg riolering Morsweg, tussen Paul Krugerstraat en Plesmanrotonde Maandag 9 maart a.s. wordt een gedeelte van de Mors weg afgesloten t.b.v. de aanleg van een nieuwe rio lering. De eerste werkweek is voornamelijk gericht op het voorbereidende werk. Van algehele afsluiting is nog geen sprake. Pas in de tweede week, de 16e maart zal doorgaand verkeer niet meer mogelijk zijn. Voor het bestem mingsverkeer wordt hier en daar waar mogelijk een kruispunt opengehouden. De Dienst gemeentewerken zal op de verschillende uithoeken verkeersomleidingsborden plaatsen, zodat iedereen tijdig een andere richting kan volgen. Eind maart is genoemde gedeelte klaar. De bedoeling is om direkt daarna het andere gedeelte van de Morsweg, vanaf de Paul Krugerstraat tot aan de spoorwegovergang aan te pakken. De volgende keer leest u hier meer over. Uitnodiging voor bedrijven over bouwplannen bedrijfs verzamelgebouw Onder de titel "Leiden bekijk 't maar" zal de Leidse amateur fotografen vereniging van 6 t/m 26 april a.S. een fototentoonstelling in het Waag gebouw organi seren. Deze tentoonstelling zal bestaan uit speciaal voor dit doel door leden van de LAFV gemaakte foto's van en over Leiden, zijn bewoners, zijn problemen, zijn karakteristieke punten enz. Een gedeelte van de tentoonstelling zal worden gereserveerd voor deelnemers aan een fotowedstrijd met hetzelfde thema: Leiden, bekijk 't maar. Aan deze wedstrijd kan worden deelgenomen door inwoners van Leiden en randgemeenten, die (nog) geen lid zijn van de LAFV. Ingezonden kan worden in twee kategorieën: zwart wit en kleuren foto's met een minimum formaat van 18 bij 24 cm. En een maximum formaat van 30 bij 40 cm. De jurering zal geschieden door leden van de LAFV. Voor de inzenders is in totaal een bedrag van f 500,00 aan prijzen beschikbaar in de vorm van fotowaarde bonnen. Een selektie van de inzendingen zal worden geëxpo seerd. Inzendingen dienen uiterlijk op zaterdag 28 maart te worden ingeleverd bij: "Het Nieuwe Boekhuis", Breestraat 52. Een folder, waarin opgenomen is het wedstrijdregle ment, kan worden verkregen bij: - de vooriichtingsbalie van het stadhuis - de,Waag tijdens de stadsvernieuwings-tentoonstel- ling van 5 t/m 19 maart - de openbare bibliotheek, Nieuwstraat 4 - de Leidse fotowinkels. Bestemmingsplan Noordvest Op 3 februari 1981 besloten Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het bestemmingsplan Noordvest goed te keuren. Dit bestemmingsplan is op 3 december 1979 door de Gemeenteraad vastgesteld; het heeft betrekking op het gebied dat wordt begrensd door de Rijnsburgersingel, de Maresingel, de Oude Heren gracht, de Oude Vest, de Nieuwe Beestenmarkt en het plantsoen bij de Molenwerf Met ingang van 12 maart 1981 liggen voornoemd be sluit en het goedgekeurde plan gedurende één maand voor een ieder ter inzage in het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 213. Zij die zich tijdig met bezwaren zowel tot de Raad als tot Gedeputeerde Staten hebben gewend, kunnen gedurende de bovengenoemde termijn beroep instel len bij de Kroon. Gelijke bevoegdheid komt toe aan hen, die tijdig bezwaar hebben gemaakt tegen de wijzi gingen, die bij de vaststelling van het plan in het ont werp zijn aangebracht. Eventuele beroepschriften dienen in tweevoud te wor den gericht aan H.M. de Koningin en moeten in twee voud worden ingediend bij de afdeling voor Geschil len van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. ledereen heeft inmiddels via de post een geel kaartje in de bus ontvangen met het verzoek deze in te vullen of u wel of geen bezitter bent. Indien u als houder van een of meerdere honden nog geen aangifte hebt gedaan wordt u alsnog in de gele genheid gesteld aan die verplichting te voldoen. Stuur uw kaartje dus alsnog op. U kunt hierdoor onaangename ervaringen voorkomen. Deze week is namelijk de huis-aan-huis-controle van start gegaan. Ook u kunt één dezer dagen iemand van de af deling Belastingen van het stadhuis aan de deur verwachten. Verlenging termijn inspraak over de inspraakregeling Op 5 december 1980 is aan een groot aantal betrok kenen een brief van het College van B. en W. gezon den die vergezeld ging van een Ontwerp-inspraakver- ordening. De termijn binnen welke op deze concept-verordening gereageerd kon worden, nl. tot 1 maart 1981 blijkt te kort te zijn. Om tegemoet te komen aan verlangens die ons van diverse zijden hebben bereikt is de datum daarom ge wijzigd in 1 april 1981. Stadsvernieuwingstentoon stelling in de Waag Van 5 t/m 19 maart wordt in de Waag, Aalmarkt 21 naast V&D een tentoonstelling gehouden over stedelijke vormgeving (het aankleden van een stad) en over Nederlandse stadsvernieuwingsprojekten, waaronder ook het Leidse Herengracht/Zijlsingelge- bied. Hiermee haakt Leiden in op de Europese stadsver- nieuwingskampagne, die uitwisseling van informatie over dit onderwerp ten doel heeft. De tentoonstelling is na de opening, donderdag avond 5 maart, dagelijks van 10-17 uur geopend van maandag t/m zaterdag en op de koopavonden van 19.00 tot 21.00 uur. Tijdens de tentoonstelling kunnen op aanvraag films over stadsvernieuwing vertoond worden. Een film over stadsvernieuwing in Leiden van de film groep TIEM blijft bij buro voorlichting te leen ook na de tentoonstelling. Zowel de expositie als de film zijn bijzonder geschikt voor scholen, buurtgroepen e.d. In de Waag is ook een folder te verkrijgen met een speciale stadswandeling: "Een stadsvernieuwings pad door de Leidse binnenstad" en tevens een folder met het wedstrijdreglement voor de hieronder aange kondigde fotowedstrijd over Leiden. Voor nadere informatie kunt u terecht bij het buro voorlichting. Stadhuis, tel. 14 53 44 tst. 321. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 9 maart Wijk 10 en 12 woensdag 11 maart Wijk 13 en 15 donderdag 12 maart Wijk 14 en 16 vrijdag 13 maart

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18