Akkoord bereikt in autoracewereld t Minitrip naar Egypte FC Den Haag hoopt op stunt tegen AZ67 tletico—Barcelona eerbetoon aan Quini Hans Vultink op jacht naar vijftigste titel §§[appel (nog) niet aar Hamburger SV iortprijsvragen Jan-Hein Donner nieuwe koploper LEIDSE COURANT VRIJDAG 6 MAART 1981 I Happel: voorlopig nog In onzekerheid. IN Trainer Ernst Happel en manager Günther Net- ijn het gisteren (nog) niet eens geworden over de inlij- van de 53-jarige Oostenrijker bij Hamburger SV. Hap- roeit veel voor een trainersfunctie in de Bundesliga, r dringt gezien zijn gevorderde leeftijd aan op een jarige (drie of vijf) verbintenis. Netzer wenst zich ech- iet langer te binden dan één, hooguit twee seizoenen. 'ek, Ball (35) keert als speler terug in de Engelse eerste divisie, id als speler/trainer bij derde-divisionist Blackpool weinig en keert nu terug naar Southampton. het toernooi om de Italiaanse voetbalbeker werden twee trijden voor de kwartfinales gespeeld. Juventus won het j duel in en van Avellino met 3-1. Lazio Roma verloor op veld met 2-0 van Bologna. 1 de Schotse eredivisie won Saint Mirren thuis met 2-1 van rieonians. 346 3a HAAG De resultaten van de diverse sportprijsvra- deze week luiden: 9: Eerste prijs; geen winnaar, twede prijs: 32.076,30; derde prijs: EO; vierde prijs: 67,00; vijfde prijs: 20,10. o. 9: Eerste prijs: 7,767,50; slijk no. 9: Eerste prijs: g \j 97,40; vierde prijs: 7,20. tweede prijs: 9,359,30; derde PARIJS De controverse in de autorace- wereld is voorbij. De internationale auto sport federatie (FISA) heeft gisteren in Pa rijs bekend gemaakt dat er over de regels voor de formule 1-wedstrijden met de ver schillende teams volledige overeenstem ming is bereikt. Het resultaat van het ak koord is een handvest, genaamd 'Conven tion de la Concorde' (overeenkomst van eensgezindheid), dat tijdens een marathon- vergadering in de Franse hoofdstad werd opgesteld. Volgens de FISA heeft de bijeen komst één winnaar opgeleverd: de auto sport Volgens het communiqué van de FISA is de overeenkomst bereikt met vertegenwoordigers van de formule 1-constructeurs associatie (FOCA) en enkele andere fabrikanten, die in Parijs aanwezig waren. In de verklaring stond onder meer het volgende: „Alle wagens van formule 1-constructeurs worden op het ogen blik getransporteerd naar Los Angeles om daar zondag te arriveren in verband met de race op 15 maart te Long Beach, waar het seizoen voor de nieuwe wereldtitel start. Na langdurige werkbijeenkomsten die sinds 30 januari in vriendschappelijke en constructieve sfeer wer den gehouden, is over alle problemen betref fende het wereldkampioenschap formule 1-cou reurs 1981 overeenstemming bereikt tussen de FISA, de FOCA en andere fabrikanten die het communiqué gezamenlijk hebben ondertekend. Ondanks de complexe aard van de technische problemen en de buitengewone belangrijkheid van de verschillende infrastructuren, die geleid hebben tot een langdurig en ernstig conflict, heeft de autosportwereld oplossingen aangedra gen waarin alle belanghebbenden zich hebben kunnen vinden en die als een voorbeeld voor andere takken van sport kunnen dienen. Het programma van de formule 1-races, waar bij de wereldtitel in het geding is, is gehand haafd. Toegevoegd is op 10 oktober de race om de Grote Prijs van Zuid-Afrika op het circuit van Kyalami. De kalender omvat in totaal 15 races voor het wereldkampioenschap. Het sei zoen begint op 15 maart in Long Beach. De ka lender ziet er als volgt uit: 15 maart: Long Beach (Verenigde Staten); 29 maart: Rio de Ja neiro (Brazilië); 12 april: Buenos Aires (Argenti nië); 3 mei: Imola (San Marino); 17 mei: Zolder (België); 31 mei: Monte Carlo (Monaco); 21 juni: Jarama (Spanje); 5 juli: Dijon (Frankrijk); 18 i'uli: Silverstone (Engeland); 2 augustus: Hoc- cenheim (West-Duitsland); 16 augustus: Zelt- weg (Oostenrijk); 30 augustus: Zandvoort (Ne derland); 13 september Monza (Italië); 27 sep tember: Montreal (Canada); 10 oktober: Kyala mi (Zuid-Afrika). ROGER ALBERSTEN VIER WEDSTRIJDEN BUITENSPEL DEN HAAG Martin van Vianen, trainer van FC Den Haag, hoopt dat zijn ploeg ko mende zondag voor een stuntje kan zorgen als AZ '67 op bezoek komt De statistiek van de vorige twee seizoenen, waarin de Alkmaarders met respectievelijk 3-2 en 1-0 het onderspit dolven, geeft grond aan die verwachting. Maar de resultaten van AZ '67 in deze jaargang wijzen bepaald in een an dere richting. Zoals bekend heeft de ploeg van Georg Kessler in deze competitie pas één punt verspeeld, in de uitwedstrijd tegen FC Twente. Het lijkt er dan ook een beetje op dat FC Den Haag zijn hoop op een goed resultaat tegen de huidige lijstaanvoerder grotendeels op drijfzand ba seert. Martin van Vianen rekent er enigszins op dat AZ '67 zondag nog niet helemaal zal kunnen zijn hersteld van de inspanningen die afgelo pen woensdag tegen Lokeren moesten worden geleverd. In dat duel raakten bovendien Tol en Welzl geblesseerd en het dient afgewacht of dit duo geheel of gedeeltelijk speelt. FC Den Haag gaat er in ieder geval van uit dat Kessler zelfs bij afwezigheid van Tol en Welzl zijn be proefde concept met vier middenvelders niet zal laten varen. Van Vianen gaat daarom zondag ook met twee spitsen, Melis en Goemans, en een versterkt middenveld spelen. Daarop komen Bouma, Pen, Treling en Jansen in actie, waarbij de in goede vorm verkerende Treling aan AZ's spel maker Nygaard zal zijn gekoppeld. Dat bete kent dat Lex Schoenmaker volgens eigen zeg gen wel, maar naar het oordeel van Van Via nen niet voldoende fit, buiten de basis staat. „Ik denk dat Schoenmaker het tempo tegen AZ niet aan zal kunnen", aldus Van Vianen. In de defensie zal de rol van mandekker voor de twee spitsen van AZ worden toevertrouwd aan Korevaar en Wickel, waarbij Tempelaar en Mansveld als correctors vlak voor doelman Havenaar optreden. Albertsen Komende maandag zal Van Vianen met het bestuur een gesprek hebben over de positie van Roger Albertsen, die afgelopen zondag te gen Sparta zijn zesde gele kaart van dit seizoen ontving. Deze week deed het verhaal de ronde dat Albertsen die kaart (en vier wedstrijden schorsing) opzettelijk heeft uitgelokt, omdat hij plannen heeft in Amerika te gaan voetballen. Maandag wordt daarover gesproken en be paald of Albertsen eventueel van zijn nog twee jaar lopende contract zal kunnen worden on theven. Gezien zijn betrekkelijk geringe in breng dit seizoen (door blessures en schorsin gen was en is hij zeker een kwart van de com petitie niet inzetbaar) zou het overigens geen slechte zaak zijn als FC Den Haag de Noor kan verkopen. FRANK WERKMAN Chris Treling: zondag contra Kristen Nygaard. Dave Starbrook wordt judocoach MAASTRICHT De Ne- derlandse Judobond heeft gisteren de nieuwe bonds coach voorgesteld. Dave Starbrook (36) is de naam van de man die de nationale judo-selectie moet gaan voorbereiden op de Europese titelstrijd in mei in Honga rije en op het toernooi om de wereldtitels op 3, 4, 5 en 6 september in Maastricht Internationaal gezien heeft Starbrook zijn naam al eer aangedaan door op de Olym pische Spelen van München 1974 brons te veroveren in het halfzwaargewicht en in Mon treal daarin beslag te leggen op de zilveren medaille. Daar naast behaalde hij diverse ke ren tweede en derde plaatsen tijdens Europese- en Wereld kampioenschappen. De laatste vier jaar was hij als bondscoach actief bij de Engel se junioren- en seniorenploe- gen. Mede onder zijn leiding veroverde Engeland 48 gou den, 39 zilveren en 68 bronzen plakken tijdens internationale toernooien. Op 21 maart zal Starbrook in Utrecht zijn eer ste officiële training geven aan de nationale selectie. CELONA Het duel tussen Atletico rid en Barcelona om de toppositie in de jise competitie zal zondag normaal rang vinden. De spelers van Barcelona fa gisteren een communiqué uit waarin erklaarden dat zij „unaniem" tot dit be- I waren gekomen. „Wij zullen spelen als fetoon aan onze kameraad Quini en onze achten zijn op elk tijdstip bij hem", al- Je slotzin van het coomuniqué, dat werd gelezen door de tweede vice-president Barcelona, Nicolau Causus. Eerder had den' de spelers laten weten onder geen voor waarden aan de wedstrijd te zullen begin nen. Vooral onder druk van de politie wordt het competitieduel toch gespeeld. Om de ontvoer ders van Quini een mogelijk motief te ontne men, drong het rechercheursteam aan op een normaal verloop van de competitie, waarin At letico en Barcelona in een heftige strijd zijn verwikkeld om de titel. Onder die aandrang zijn de spelers gezwicht, hoewel de moraal bin nen de ploeg door de gebeurtenissen een diep tepunt heeft bereikt. Aanvoerder Olmo vreesde voor de uitslag. „Wij gaan zonder een greintje enthousiasme naar Madrid", aldus Olmo. De politie in Barcelona heeft versterkingen la ten aanrukken om de zoekacties naar de zon dag ontvoerde voetballer Quini te intensiveren. Het onderzoek beperkt zich niet alleen tot Bar celona zelf. De directe omgeving van de Cata laanse hoofdstad wordt eveneens zorgvuldig uitgekamd. De politie heeft een uitgebreid team specialisten geformeerd, dat elke tip nagaat. De versterking met duizend agenten was noodza kelijk om de speuracties over een breder front mogelijk te maken. Tevens heeft de politie de hulp van de inwoners ingeroepen. Het vraagt attent te zijn op groepjes van twee of drie per sonen die kortgeleden appartementen of villa's gehuurd hebben en die belangrijke voorraden levensmiddelen hebben ingekocht. Bovendien wordt extra-aandacht gevraagd voor verdacht veel autoverkeer in de buurt van gewoonlijk leegstaande of niet-bewoonde villa's. issische zege paarrijden ITFORD Tijdens de 1 om de wereldkam- ischappen kunstrijden lartford zijn Irina Vo- *va en Igor Lisovsky uit Dvjet-Unie eerste gewor- in het paarrijden. •Veede plaats was voor Sa il Baess en Tassilo Thier- i uit Oost-Duitsland en 6 werd het Westduitse el Christina Riegel/An- Nischwitz. Amerikaan David Santee bij de heren na de korte de leiding, voor de Frans- Jean-Christophe Simond Amerikaan Scott Hamil- e Torvill/Christopher l uit Groot-Brittannië en de leiding in het ijs- en met 0,6 punten, tldkampioene Irina Mois- 'Andrej Minenkow van övjet-Unie staat tweede en {Amerikaanse combinatie Blumberg/Michael Sei- l>ezet de derde plaats. Het erlandse" duo Marianne Bommel/Wayne Dweyert eert op de twintigste ernatieve - 'stedentocht De Uithof i HAAG Op schaats- Tnun De Uithof wordt „Jende zaterdagavond een itelijke, alternatieve tedentocht georgani- deelnemer kan zijn eigen o bepalen en ontvangt na p een speldje. Er zal in parkoers een bruggetje len ingebouwd, voorzien een rubber laag, waar rijder op onregelmatige een stempeltje moet ha- De start is om circa 23.00 en de tocht zal tot 01.00 duren. LITH De jacht op zijn vijftigste biljarttitel gaat Hans Vultink niet gemakkelijk af. Zijn doel om deze mijlpaal dit seizoen te bereiken, kon wel eens te hoog zijn gegrepen. Het Europees kampioenschap 47/1 in Moyeuvre had vorige week nummer negenenveertig moeten opleveren, maar met een zesde plaats in de spelsoort van zijn voorkeur mocht van falen worden gespro ken. Daarom begint in Lith bij Oss, tijdens het Nederlands kampioenschap bandstoten, de tijd voor de 43-jarige Achterhoekse topspeler te drin gen. Zijn opening, winst in 28 beurten op nestor Piet Dek ker, was bepaald niet fameus te noemen. Tegen Henk de Kleine trad, winst in 20 beurten, vervolgens slechts een lichte verbetering in. Bij deze titelstrijd hanteert de biljartbond weer een experimenteel speelschema. In twee groepen van vijf kampen de spelers vier ronden tegen elkaar. "Uit beide groepen plaatsen zich drie spelers voor de finalegroep en ne men daarin de onderlinge resultaten mee. De uitslagen: Eerste ronde: Groep A: Willy Steures (Nijmegen)-Jos Bongers (Nijmegen) 163-200 caramboles/27 beurten; Piet Vet (Berkhout)- Ben Velthuis (Oldenzaal) 200-121/24; Christ van der Smissen (Sint Willebrord) vrij. Groep B: Piet Dekketr (Castricum)-Jan Arnouts (Etten Leur) 136-200/34; Henk de Kleine (Helmond)- Hans Sundquest (Papendrecht) 68-200/15; Hans Vultink (Neede) vr(j. Tweede ronde: Groep A: Van der Smissen-Steures 200-121/16; Bongers-Velthuis 200-101/16. B: Dekker-Vultink 185-200/28; Sundquest-Arnouts 85-200/16. Derde ronde: Groep A: Van der Smissen-Vet 200-92/15. B: De Kleine-Vul tink 178-200/20. Standen na eerste dag (punten, hoogste serie, gemiddelde): Groep A: 1. Van der Smissen 4/88/12,90; 2. Bongers 4/77/9,30; 3. Vet 2/42/7,48; 4. Steures 0/44/6,60; 5. Velthuis 0/60/5,55. B: 1. VulUnk 4/58/8,33; 2. Arnouts 4/76/8,00; 3. Sundquest 2/56/9,19; 4. De Kleine 0/41/7,02; 5. Dekker 0/24/5,17. LEEUWARDEN Groot meester Jan-Hein Donner heeft na de achtste ronde van het toernooi om het na tionaal schaakkampioen schap de leiding genomen. Donner heeft zes punten en is nog steeds ongeslagen. Hij dankt zijn leidende positie niet alleen door zijn met zwart behaalde triomf op Boersma, maar meer nog door de totaal onverwachte nederlaag die Jan Timman leed tegen Kuijf. De met wit spelende Kuijf kreeg in de beginfase een licht overwicht, waarop Timman enigszins onzeker reageerde. Bij de tijdcontrole stond hij ui terst zwak en gaf tenslotte op. Hij deelt nu de tweede plaats met Van der Wiel, die remise overeen kwam met Ligterink. De confrontatie tussen Ree en Langeweg leverde eveneens een onbeslist op, waardoor de ook nog ongeslagen Langeweg met vijf punten een vierde po sitie inneemt Uitslagen achtste ronde: Van der WielLigterink 0,5—0,5; Btihm Hartoch 0,5—0,5; Kuijf-Timman 1—0; Van der Sterren—Grooten 10; BoersmaDonner 01; Langeweg Ree 0,50,5; StehouwerVan der Vliet 0,50.5. Stand: 1. Donner 6 punten; 2. Tim man, Van der Wiel 5 lA\ 4. Langeweg 5; 5. Ree 4 A; 6. Boersma, Kuijf, Lig terink 4; 9. Stehouwer, Van der Vliet 3 A; 11. Hartoch 3; 12. Böhm, Grooten en Van der Sterren 2 'A. Het verloop van de partij tussen Kuijf en Timman: wit R. Kuijf zwart: J. Timman 1. e2-e4, d7-d6; 2. d2-d4, Pg8-f6; 3. Pbl-c3, g7-g6; 4. f2-f4, Lf8-g7; 5. Pgl- f3, 0—0; 6. Lfl-e2, c7-c5; 7. d4xc5, Dd8-a5; 8. 0-0, Da5xc5f; 9. Kgl-hl, Pb8-d7; 10. Ddl-el, a7-a6; 11. Lc2-d3, e7-e5; 12. Lcl-e3, Dc5-c7; 13. 14xe5, d6xe5; 14. Del-h4, h7-h5; 15. Pf3-g5, b7-b5; 16. Tfl-f3, Lc8-b7; 17. Tal-fl, Dc7-d6; 18. Le3-cl, Pd7-c5; 19. a2-a3, Pc5xd3; 20. c2xd3, Lb7-c6; 21. h2-h3, a6-a5; 22. Dh4-f2, b5-b4; 23. Tf3xf6. Lg7xf6; 24. Df2xf6, Dd6xf6; 25. Tflxf6, Tf8-c8; 26. Pc3-e2, Lc6-b5; 27. Lcl-e3, b4xa3; 28. b2xa3, Lb5xd3; 29. Pe2-gl, Tc8-c3; 30. Pgl-f3, Tc3xa3; 31. Pf3xe5. Ld3xe4; 32. Le3-c5, Ta3- a4; 33. Tf6xf7. Ta8-a6; 34. Tf7-f8t, Kg8-g7; 35. Tf8-f7f. Kg7-g8; 36. Tf7- e7, Le4-d5; 37. Te7-d7, Ld5-e6; 38. Td7-e7, Lc6-d5; 39. Pe5-d7, Ta4-alf; 40. Khl-h2, Tal-a2; 41. Te7-e8f, Kg8- g7; 42. Lc5-f8f. zwart geeft op. Jan-Hein Donner. Schorsing voor Peter Alkemade De grillige rechterspits van de Haagse hoofdklasser kreeg giste ren van de strafcommissie van de KNVB te horen dat de officië le waarschuwing uit de thuiswedstrijd tegen Zeeburgia hem drie wedstrijden schorsing heeft opgeleverd. SPORTWERELD ASPEN Valeri Tsyganov heeft gisteren als eerste Rus een skiwedstrijd, meetellend voor de wereldbeker, gewon nen. In het Amerikaanse As- pen bleef hij op de afdaling de Oostenrijkers Weirather en Pfaffenbichler voor. LONDEN De Britse half zwaargewicht John Conteh, van 1974 tot 1977 wereldkam pioen WBC-versie, zal zijn ac tieve boksloopbaan beëindi gen. TURIJN De Italiaanse to patleet Pietro Mennea, win naar van de gouden medaille tijdens de Olympische Spelen in Moskou op de 200 meter, houdt de atletiek verder voor gezien. AMSTERDAM Jan Kooi man heeft op de Jaap Eden- baan de voorlaatste schaatsma- rathon van dit seizoen gewon nen. Bij de dames was zijn eega Ineke een klasse apart. TEL AVIV Door een over winning van 107-100 op Bosna Serajewo heeft Maccabi Tel Aviv zich geplaatst voor de fi nale van het toernooi om de Europ^ Cup basketbal voor landskampioenen. ADVERTENTIE. Egypte komt steeds meer in de belangstelling. Enerzijds na tuurlijk een gevolg van de belangrijke politieke rol, welke het land onder leiding van president Sadat speelt. Maar niet minder omdat de indrukwekkende cultuurschatten, die in het land in zo ruime mate aanwezig zijn, niet langer alleen maar bereikbaar zijn voor het kleine groepje toeristisch bevoor rechten, dat In het verleden naar de Nijl placht te reizen. In het land van Sadat Is hard gewerkt om de toeristische moge lijkheden verder uit te bouwen en dat heeft onder meer ge leid tot de bouw van voortreffelijke hotels, restaurants e.d. Waar bovendien de KLM een uitstekende rechtstreekse ver binding met Cairo onderhoudt, ligt het voor de hand, dat ook In Nederland de toeristische belangstelling voor Egypte sterk groeit. De reisorganisatie van deze krant prijst zich gelukkig, In sa menwerking met het reisbureau KNAC Pullman en de KLM, enkele uitstekend verzorgde mlnltrips naar dit boelende land te kunnen aanbieden voor een zeer aantrekkelijke all In-prijs. Van maandag 18 mei tot en met zaterdag 23 mei en van maandag 25 mei tot en met zaterdag 30 mei worden deze trips georganiseerd voor een bedrag van 1690 per persoon op basis van 2-persoonskamers. Programma Na op maandag per KLM naar Cairo te zijn gevlogen gelo geerd wordt in hotel Mena Garden, deel uitmakend van het Mena House Oberol wordt dinsdags een bezoek gebracht aan het indrukwekkende Egyptisch Museum. Een onmisbaar uitgangspunt voor een week Egypte, tegelijkertijd een eerste hoogtepunt. Na een bezoek aan het Ragab Papyrus Instituut aan de Nijl en de lunch in het Nile Hilton hotel, worden in de middag bezocht de Citadel, de Sultan Hassan Moskou en de Souks. Woensdags wordt per bus een trip gemaakt naar Memphis, de hoofdstad van het „oude rijk" en haar dodenstad Sakka- ra. Een prachtige, boelende tocht, die volop gelegenheid biedt het leven van alledag van de Egyptische boeren onder weg te bekijken. Cultuur en historie worden dus afgewisseld met ontelbare schilderachtige tafereeltjes. Donderdags kan men een keuze maken. Wie wil kan een, niet in het basisprogramma opgenomen, maar wel door de relsleldlng te organiseren excursie naar Luxor maken, om daar het dal van de koningen, de beroemde koningsgraven en het wereldberoemde tempelcomplex van Karnak te be zichtigen. Voor de overigen Is een excursie georganiseerd naar Fajoem, een opmerkelijk oase-gebied, dat ongeveer 100 (woestljn)kllometers van Cairo verwijderd ligt. De tuin van Egypte is een bezoek alleszins waard. Vrijdagmorgen Is men vrij om op eigen gelegenheid Cairo In te gaan, om te winkelen, of gewoon wat In of bij het goedver zorgde hotel te luieren. Na de lunch staan bezoeken aan de pyramlden en de sfinx te Gizeh op het programma. Op zaterdag wordt, uiteraard opnieuw per KLM, naar Am sterdam teruggereisd. Het minimum aantal deelnemers, noodzakelijk om de reis te laten doorgaan, bedraagt 20, het maximum aantal per reis is 30. In de relssom Is Inbegrepen de vliegreis per KLM Amster damCairo v.v.: hotelaccommodatie met volledige verzor ging; Nederlands sprekende reisbegelelding; Engels of Duits sprekende gidsen ter plaatse; fooien en luchthavenbelasting; alle excursies (met uitzondering van de tocht naar Luxor) ter plaatse en een uitgebreide kennlsmakings- en voorlichtings bijeenkomst voor alle deelnemers. Wie aan de (lange) dagexcursie naar Luxor wil deelnemen, moet daarvoor een supplement betalen van ƒ340 per per soon; vlucht per Egypt Air, bus en ander vervoer, maaltijden en deskundige begeleiding inbegrepen. Inlichtingen en boekingen voor deze exclusieve Egypte-rel- zen uitsluitend bij reisbureau KNAC Pullman, Sophlalaan 4, Den Haag tel. 070-46.92.80.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15