eyenoords problemen als 3e hele selectie fit is AZ '67 EN DE ZORGEN VAN EEN TOPCLUB Blanchard Ever- pteijn ongeslagen Jan Timman neemt afstand [IET IN TE ZETTEN SPELERS OPLUCHTING VOOR JEZEK ihaalrace Glasbergen >nder resultaat Tips voor Nootdorp Ivic niet naar Ajax Jo Moerman overleden Sportwereld Jufférmans tien minuten van titel verwijderd... GIN< PORT LEIDSE COURANT DINSDAG 3 MAART 1981 PAGINA 11 nakkjFIA De opstellingen van Feye- an hprd in de laatste tijd doen het vermoe- Diaip rijzen dat er gebrek aan spelers is. .is is minder waar. Blessures en schor- igen verdoezelden de brede selectie, enoord zit (te) dik in zijn middenvel- Feyenoord heeft momenteel een rschot aan aanvallers. Trainer Va- Jezek werd opgescheept met de op- >cht de kool en de geit te sparen. Jezek het probleem op omdat hij terzijde rd gestaan door een fors aantal blessu- L terwijl meestal wel iemand was ge- korst Nu dreigt hij onder de voet te Ijrden gelopen door een te groot aantal tsen. Jezek geeft het geluidloos toe it een hoofdknik. Doordat Jan Peters fuime tijd geblesseerd was en Petur tursson sinds september vorig jaar It in aeÉls kwam, kon Jezek uit de pro- men bleven. Door het aantrekken van Deen Johnny Jacobsen, de Westduit- 1 Jupp Kaczor en de terugkeer van Pe- sson zwemt Jezek eensklaps in zijn ivallers. gentleman Vaclav Jezek, die het mense- e aspect in zijn werkzaamheden niet ver- laat-rtrloost, weigert te spreken over ondoor- vaarbnte en/of min of meer door paniek inge- zondejen aankopen. Hij is er niet voor aanspra- eliike ijk. Het is een zaak die op directieniveau, kerfr Stephan dus, wordt beslist. Deze im eensklaps aan met de jeugdige Jacob sen, van wie Jezek alleen zegt: „Hij is nog niet zo ver dat hij vaste keus is". Een diplo matieke omschrijving van „ik kan hem ei genlijk momenteel niet gebruiken i/e van VfL Bochum afkomstige Jupp Kaczor lijkt met zijn stevige body, zijn ijver en instinct om daar te zijn waar de kansen liggen een aanwinst, maar hij moet nog groeien in wedstrijdritme, zijn conditie moet verbeterd worden en de communicatie met zijn ploeg genoten is vanzelfsprekend nog niet perfect. Maar hij mag in Europese toernooien nog niet spelen. „En Jan Peters is geblesseerd", zegt Jezek met een zucht die verraadt dat hij opgelucht is omdat hij enige spelers niet kan inzetten. Die toevalligheden ontslaan hem van de plicht dure krachten uit de ploeg te laten. Hij somt het rijtje op van aanvallers: Ver meulen, Peters, Budding, Petursson, Kaczor, Jacobsen, De Leeuw. Zeven man voor twee, ten hoogste drie posities. Doordat De Leeuw (eerste opkomst in militaire dienst waardoor hij geen verlof krijgt), Peters (geblesseerd) en Kaczor afvallen, hoeft hij nog maar uit vier een keus te maken. Jacobsen is in zijn ogen nog niet geschikt hoewel hij hem wel heeft meegenomen en zo ziet het er naar uit dat Jezek met Petursson en Vermeulen zal beginnen en Budding op de bank blijft. In de competitie zijn de problemen veel gro ter. Weer met een zucht: „Het contract met Jan Peters loopt af". Het zit er in dat hij van Kiezen Voor het middenveld zit Jezek ook met pro blemen. Afgelopen zondag, tegen Go Ahead Eagles, moest hij Vermeulen zelfs daar zet ten omdat er in de aanval geen „plaats" voor hem was. Hij beschikt over Van Dein- sen (geblesseerd), Van Til, Notten, Stafleu, Troost en Bouwens. Wederom kwamen blessures de coach te hulp zodat Troost als rechtsachter (voor Wijnstekers) kon funge ren en Van Deinsen was uitgeschakeld. Maar als René Notten weer op het midden veld verschijnt hij prefereert de liberopo sitie maar Jezek acht hem daarvoor niet de geschikte persoon zal Jezek weer moeten kiezen. In plaats van gelukkig te zijn met zulk een brede selectie voelt Jezek zich he vig beklemd. Hij kan één middenvelder „kwijt": Van Deinsen, die hoogstwaarschijnlijk als linker verdediger zal gaan fungeren als zijn blessu re is genezen. Jezek is niet gecharmeerd van Stanley Brard, die te veel tijd métt spenderen aan zijn studie. Een normal* zaak, niet echter in het keiharde bedrfyf- Feyenoord. Luuk Balkestein is eveneens ge nezen, bevindt zich thans in Sofia en is aan gekocht om het centrum van de defensie te versterken. Ook daar problemen, want als Balkestein fit is, zal hij met Nielsen een duo kunnen vormen, moet Notten opschuiven naar het middenveld en wordt de drukte daar nog groter. Kwartetten Het wordt voor Jezek een soort kwartetten: als hij de één neemt, moet hij de ander weg doen. Ondanks het feit dat hij meermalen in deze competitie een fantasieteam in het veld moest brengen wegens een groot aantal ge blesseerden, ziet hij met zekere angst het tijdstip tegemoet dat een ieder speelklaar is. Ze zijn allemaal duur en een verkeerde greep zal hem kwalijk worden genomen door de geslonken aanhang die zich ergert aan het dikwijls onnodig verspelen van punten doordat de ploeg zich te snel in veiligheid waant en alle rust verliest als de druk van de tegenpartij groter en automa tisch te groot wordt „We spelen te lief", oordeelt Jezek, waarmee hij niet bedoelt dat elke tegenstander onder de zoden moet wor den gestopt. „Ik heb Slavia gezien. De ploeg speelt hard, maar ik kan niet zeggen dat het onsportief is. We zullen ons even hard moeten opstel len want de Bulgaren hebben in Haiderliev en Iliev twee sterke centrumverdedigers en in Mintchev en Tzvetkov gevaarlijke spit sen. Ze gaan niet opzij, in de verdediging Vaclav Jezek kampt bij Feyenoord met eert overschot aan offensief Ingestelde voetbal lers. noch in de aanval. fc zal er op hameren dat we ons niet opzijJelba drukken". Er is voor FeyenSwi voor Jezek veel aan gelegen "kwartfinale yap het toer nooi om Europa Gup 2 ongescBnden door te komen. De problemen met zgn (te) grote selectie zijn voorlopig even naar latere da tum verschoven. Maar hij blijft er wel con stant over piekeren, want het is onvermijde lijk dat hij hooggesalarieerde spelers op de bank moet zetten als zijn hele selectie fit is. En daarvoor zijn ze niet in dienst geno men HERMAN VAN BERGEM der It ei 'IJK Glasbergen de begon nogal laks aan jduel met het vrijwel on staande Huug van ]De directe gevolgen ble- dan ook niet uit: een 3-0 stand binnen tien mi- tijd. En hoewel de (burgers bij die score harder begonnen te wer en ook de nodige kan creëerden, was het Van it rustig doorging met :n. De met een 0-5 voor» ig bereikte rust, kende t na de pauze een ver met de zesde Goudse Toen vond ook Glas- in, met name Wil Groe- jk dat het wel genoeg Estamioud Utrecht-speler ver- wachfde in eerste instantie een 'an defctal treffers en na weer die dl Gouds doelpunt scoorde koptejenendijk opnieuw twee- Parijl: 4-7. De partij werd zo- nog een beetje spannend toen Wim Driebergen iens tweemaal doeltref- uithaalde. De achtervol- che oi was evenwel te laat inge- 'oners om tenminste nog een nd. stpunt uit het vuur te sle- ral optsjardin trad danig gehan- li aanpt aan tegen FV Snoekie. en hef ontbreken van vijf basis- id. Hebrs (Wim Visser, Cees de >nd ede, Piet Ouwehand, Ge ot Iralbeldeman en Ger Nagte- levrijd^r) brak de Leidenaars ook op. Met een 5-9 nederlaag d Koosjardin naar huis ge ard. Peter Gijsman scoorde sau maal, Koos Bekooy twee- IgCt I Rooyen Kaas won een rst onvriendelijke partij te- nenste De Rozet met 3-4. Met iet hoie in de tweede helft ver- ische ppeerde De Rozet zich is nietd eens, waardoor van echt ilijk Voetbal nauwelijks meer te genieten was. Van Rooyen hield echter wel het hoofd koel en pakte de verdiende volle winst. André Pracht, Ben de Roo, Wim Oppelaar en Jan van der Reyden doelpunt ten. Hoofdklasse De Katwijkse derby tussen kampioen Van der Plas en Cleijn Duin leverde de Sport hal-ploeg een verrassend winstpunt op. Na een knappe inhaalrace kende Cleijn Duin zelfs lange tijd kansen op een zege, maar vlak voor tijd was het Jan Hogewoning die Van der Plas alsnog op gelijke hoogte bracht: 5-5. Direct na de doel wisseling (via treffers van Jan en Peter Ho gewoning en beide Wim Guy- ten bereikt met efen 2-2 stand), leek het nog ongeslagen Van der Plas definitief afstand te nemen via doelpunten van Huug Aandewiel en Mart van der Plas. Het sterk terugvech tende Cleijn Duin dacht daar evenwel anders over en werk te zich onder aanvoering van Amerik van Duyvenvoorde (twee goals) en Wim Guyt 1 zelfs voorbij de koploper. Een positieve 5-4 stand die kort voor tijd door Jan Hogewo ning nog kon worden genivel leerd. Wilhelmus tegen Rijnsburgse Boys DEN HAAG Wilhelmus speelt vanavond om 20.15 uur op het terrein aan de Westvlietweg te Voorburg een oefenwedstrijd tegen za terdag eerste klasser Eijsn- burgse Boys. jrote i ALKMAAR AZ U7 levert dit sei zoen week na week prestaties die na drukkelijk in de richting wijzen van het predikaat "topclub". Zo lang in dit verband louter naar uitslagen en de klassering wordt gekeken is die kwaüükatie volledig terecht In een aantal andere opzichten echter moet er een vraagteken worden gezet ach ter het Alkmaarse streven naar het hoogste. Nu, na jarenlange pogingen, het sportieve, succes eindelijk een feit is geworden blijkt niet alles koek en ei te zijn in de Alkmaarder- hout Het belangrijkste dat de club leiding dwars zit is de publieke res pons op de verrichtingen die AZ '67 op het veld legt En niet alleen in de nationale competitie, maar vooral op internationaal niveau. Een blik op de statistiek leert dat de vrijwel onoverwinnelijke ploeg van trainer Georg Kessler niet alleen dit seizoen nog niet eenmaal een vol huis heeft getrokken, maar tevens dat de in teresse in Noord-Holland voor Euro pees voetbal mager is. AZ '67 mag dan inmiddels de kwartfinales van het toer nooi om de UEFA Cup hebben bereikt, van het spelen van de drie daarvoor geëigende ronden heeft de huidige lijst aanvoerder in de eredivisie een tekort overgehouden van circa anderhalve ton. Waarmee is aangetoond dat het spelen van Europees voetbal niet - zoals nogal eens werd verondersteld - persé een lucratieve onderneming be hoeft te zijn. Uiteraard heeft de reputatie van de in middels in de Alkmaarderhout aange treden tegenstanders het Luxem burgse Red Boys, het Bulgaarse Levski Spartak en het Joegoslavische Radnicki wel degelijk iets te maken met de publieke belangstelling. Voor dit soort opponenten loopt de Nederlandse voet balliefhebber, aan het begin van de ze ventiger jaren verwend met een reeks nauwelijks meer te overtreffen resulta ten, kennelijk niet meer warm. Tot grote droefheid van de Alkmaarse clubleiding die slechts vast kan stellen dat de inkomsten uit het Europese voetbal beduidend achter blijven bij de verwachtingen. En op zoek zal zijn naar eventuele andere oorzaken. Die wellicht gevonden zullen moeten wor den in de presentatie van de Alkmaar se ploeg. Counteridee Zoals bekend heeft Kessler een sportie ve succesformule uitgedokterd, maar dit van de counteridee uitgaande con cept blijkt geen commerciële garanties te bieden. Het AZ-recept bevat in de praktijk te weinig spectaculaire ingre diënten om de aandacht van het pu bliek langer dan hooguit gemiddeld twintig minuten per wedstrijd volledig te boeien. Weliswaar wordt er in som mige duels nog best stevig gescoord, maar als dit enerverende gedeelte be perkt blijft tot slechts een klein part van de negentig minuten rest er bij het neutrale deel van de toeschouwers toch een ietwat vervelende nasmaak. Die nog eens wordt versterkt door de weinig populaire ideeën van de door de tekorten enigszins bezorgd geraakte Alkmaarse bestuursleden om de toe gangsprijzen voor de kwartfinale-ont moeting met Lokeren morgen met een stevig percentage te verhogen. Zelfs Kamervragen vermochten daarin geen verandering aan te brengen: de voet balliefhebber die morgen aanwezig wil zijn bij AZ '67-Lokeren moet voor een zitplaats 35 gulden neertellen, terwijl de prijzen van de andere rangen 30 en 15 gulden bedragen. Hoewel deze en treesommen bepaald niet extreem ge noemd kunnen worden zouden ze in deze periode van bezuiniging wel dege lijk een argument kunnen zijn om deze UEFA Cup-wedstrijd maar niet te be zoeken. Tweede reden Een tweede reden in dit geval is dat 's middags al de wedstrijd Slavia Sofia- Feyenoord op de televisie wordt ge bracht Het bestuur van AZ '67 heeft daarop inspelend al besloten om mor gen in Alkmaar pas om 20.15 uur te be- Snnen. Of ook AZ '67-Lokeren op de lis wordt gebracht wil voorzitter Arie Ligthart pas morgenochtend om 10.00 uur beslissen. Tot gisteren waren er slechts negenduizend kaarten in de voorverkoop van de hand gegaan, ter wijl de reservering van entreebewijzen een duidelijke stagnatie ondervond vanaf het moment dat bekend werd dat AZ '67-Lokeren ook wel eens op de te levisie zou kunnen komen. AZ '67 speelt daarom het bekende spel: zo lang mogelijk de voetballiefhebbers in het onzekere laten over wat er gaat gebeuren. Saillant detail (wat heet de tail?) is dat het aantal nog onverkochte kaarten (zevenduizend stuks) een be drag vertegenwoordigen dat overeen komt met het bedrag dat AZ '67 van de NOS kan tegemoet zien voor de toe stemming het duel op de buis te bren gen, namelijk een ton. Vrijwel zeker AZ '67 zal dan ook vrijwel zeker, ook al zou het zijn uit p.r.-overwegingen ten opzichte van het Nederlandse voetbal volk, permissie geven. Al zou het al zijn om de adverteerders die extra (per manente, aldus LigUiart) borden heb ben laten plaatsen in het stadion ter- wille te zijn. Een feit blijft dat de Alk maarse eredivisie-aanvoerder niet die achterban heeft als jaren geleden Ajax, Feyenoord en PSV. Deze clubs kregen voor een beetje te genstander toch hun stadion vol, waar AZ '67 morgen wel eens de basis voor een halve finaleplaats zou moeten zien te leggen in een stadion dat vele open plekken te zien zal geven. Als er twaalfduizend kijkers zijn, zal dat op nieuw een tekort van een halve ton voor de vereniging betekenen. De aan wezige toeschouwers zullen morgen overigens niet Kees Kist in actie zien in de basis. Georg Kessler geeft opnieuw de voorkeur aan de Oostenrijker Kurt Welzl. Waardoor de volgende opstelling ontstaat: Treijtel; Van der Meer, Met god, Spelbos, Ho venkamp; Arntz, Pe ters, Nygaard, Jonker; Welzl, Tol. FRANK WERKMAN NOOTDORP Elf drave rijen staan morgenmiddag op het programma van de draversbaan in Nootdorp. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: FUCHENPRIJS: Teraling du Bois, Tensor Rotary en Upper Tefka. FUENGIROLAPRIJS: Titia Oranje, Speedy Hanover en Rodger Regina. FUCINEPRIJS: Undine Last, Urogan en Ties Avon. FUNMALPRIJS: Sjalom An- tole, Palemaris en Plamour Spencer. FULDAP tola du Bois FURKAPRIJS (eerste afde ling): Sunny Pride, Silvio uit Uden en Rajolie Dakota. FURTHPRIJS: Romaje E, Pa- gasus en My Kid. FURNEAUXPRIJS: Ola H, Nelwyn Bush en Orson Anjo. FUTUNAPRIJS: Paarl D, Pa blo D en Peter Dartel. FIRKAPRIJS (tweede afde ling): Raavo Nurmi, Robijn N en Sapin du Bois. FUSCHIPRIJS: Samba Jud- son, O Bento en Prins Alkestis. AMSTERDAM Ajax heeft afgezien van de dien sten van Tomaslav Ivic. De voormalige trainer van de Amsterdamse club, die naar verluidde al helemaal rond was met Ajax en ook van de Stichting Arbeidszaken een fiat had gekregen om in de Meer aan de slag te gaan, heeft niets meer van zich laten ho ren toen Ajax contact met hem zocht om te praten over het te kenen van een contract. Waar op Ajax heeft besloten af te zien van de Joegoslaaf die mo menteel in dienst is bij de Bel gische lijstaanvoerder Ander- lecht AMSTERDAM Jo Moer man, tijdens de Olympische Spelen van 1948 tot en met 1968 chef d'équipe van de Ne derlandse atletiekafvaardi- ging, is zaterdag op 68-jarige leeftijd overleden. PRAAG Uitslagen Tqechi- sche voetbalcompetitie: Bohe mians Praag-Zbrojovka Brno 2-0, RH Cheb-Spartak Trnava 3-2, ZTS Kosice-Slovan Bratis lava 0-2, Inter Bratislava-Lo- komotiva Kosice 2-0, Banik Ostrava-Slavia Praag 5-0, Spartak Hradec Kralove-Spar- ta Praag 0-0, Dukla Praag- Plastika Nitra 2-0, Tatran Pre- sov-Dukla Banska Bystrica 0- 1. Stand aan kop: 1. Dukla Praag en Sparta Praag 17-24; 3. Banik Ostrava 17-23. NEW YORK De 24-jarige Amerikaanse amateurbokser Gary Fitzgerald overleed aan ernstig hersenletsel na wed strijden in Easton. Zijn even oude landgenoot Fred Bow man raakte in coma na een partij in Atlantic City. HONGKONG De Ameri kaanse tennisser Vitas Geru- laitis won gisteren in Hong kong voor de eerste keer van de Zweed Björn Borg: 6-4, 3-6, 6-4. 7-6. vi raai cc 0 0 "M sident] lit vai ie 74- een v| IRDAM Profbok- Alex Blanchard heeft nieuwe stap gezet op de die moet leiden naar 1 gevecht om de Europese —4 in heft middengewicht zijn vijftiende gevecht iloeg de nog ongeslagen (sterdammer gisteravond «t Rotterdamse sportpa- 5J75. Ahoy' de Spaanse kam- 5J5&tn José Jozano op pun- 5JH Ruimschoots, dat wel, aM.(r toch minder overtui- 1 dan de boksliefhebbers hem gewend zijn. ,00' "al in de tweede helft van 5 J95< jevecht liet Blanchard (23) 10.995. nog wel eens de kaas van 3.425 brood eten door de fel in- J»;itende Spanjaard, die ook 2.995 wist ^at ziïn eni8e kans te- 3*100 de Nederlander in het lijf- 5J7J lijf-werk school. 9.975 eerste ronden zag het er 15JOO minst naar uit dat José - ino de derde profbokser worden, die Alex Blan- d verplichtte de acht ron- ijvol te maken. De in Parijs inde Spanjaard werd met regelmaat getroffen door litsend geslagen linkse di van Blanchard en hij ook al gauw zijn dek- laten zakken, nadat hij op het lichaam was ge- In de tweede ronde itte Lozano min of meer rillig een knie op het can- i even aan de slagenre gen te ontsnappen. Het einde leek in zicht, maar de 25-jarige Spaanse kampioen beet zich door de moeilijkheden heen en zou Blanchard zowaar nog tot achteruitboksen dwingen, het geen hem bepaald niet indruk wekkend afging. Ongeslagen bleef ook de Rot terdamse weltergewicht Cor Eversteijn. In zijn vijftiende gevecht bij de profs (het veer tiende zag hij onlangs, in ge wonnen positie, worden ge staakt wegens wanordelijkhe den in de zaal), moest de Rot terdammer geduld opbrengen, want de in België boksende Marokkaan Mohammed Dou- ziani wachtte achter een hoog gesloten dekking op wat er ko men zou. Eversteijn, gretig als hij is, voelde zich duidelijk niet op zijn gemak, maar kon toch de beheersing opbrengen op zijn kansen te wachten. Roy Somer smaakte na twee opeenvolgende zware nederla gen weer eens het genoegen van een overwinning. Tegen de in Engeland wonende Pa kistani Mohammed Younis moest de vedergewicht uit Nieuwegein acht ronden lang op zijn qui vive blijven, want Younis' rechtse mocht er zijn. Somer evenwel, bezig aan zijn zestiende profpartij, buitte zijn technisch overwicht goed uit, scoorde veel met linkse plaag stootjes en won op punten, on danks een openbare waarschu wing. Voordat Hubert Zimmerman met een knock out binnen twintig seconden een dave rend uitroepteken zette achter de profboksavond in het sport paleis Ahoy' had Utrechter Anton Verrips zijn handen meer dan vol gehad aan de voormalige Engelse amateur kampioen Jacky Turner. In de voorlaatste ronde maakten scheurtjes bo ven Verrips' beide ogen een abrupt einder De uitslagen van de interna tionale bokswedstrijden in Rotterdam zijn: Vedergewicht, acht ronden van drie minuten: Ro Somer (Ned) wint op punten van Mo hammed Younis (Pak); Wel tergewicht (8x3): Cor Ever steijn (Ned) wint op punten van Mohammed Bouziani (Mar); middengewicht (8x3): Alex Blanchard (Ned) wint od punten van José Lozano (Spa); Lichtgewicht (6x3): Anton Verrips (Ned) verliest door medische interventie (oogbles sure) van Jack Turner (Eng); Half zwaargewicht (8x3): Hu- bert Zimmerman (Ant) wint door knock out in de eerste ronde van Drago Umicevich (Joe). ONSPORTIEF PMI VERHINDERT LISSER KAMPIOENSCHAP WADDINXVEEN Juffer mans de Engel, dat gistera vond naar Waddinxveen trok om daar via een zege op PMI het kampioenschap van de interregionale zaal- voetbalklasse te behalen, is van een koude Waddinx- veense kermis thuis geko men. De niet in grote vorm verkerende Lisseréquipe nam weliswaar een overtui gende 2-8 voorsprong in dit kampioensduel, maar het bij de titel behorende feest moest toch een weekje wor den uitgesteld. PMI De Bron bleek het gisteren namelijk met de gang van zaken vol strekt oneens te zijn, gooide steeds meer door scheids rechter Kempers terecht met twee minuten bankzitten be strafte overtredingen in de strijd en presteerde het uit eindelijk, tien minuten voor tijd, om het duel vroegtijdig te laten beëindigen. Volko men bewust liet PMI, op een moment dat al met twee man minder moest worden gespeeld, ook de derde en vierde speler van het veld sturen, zodat Kempers de strijd reglementair moest staken... Het begon allemaal in een ta melijk vredige sfeer. Juffer mans kende de gebruikelijke kampioensnervositeit en nam daarom alle voorzichtigheid in acht. Vanuit de achterhoede opererend kon Frans van der Laan twee maal gelanceerd worden. Hieruit scoorde de se nior van de Lisser ploeg de openingstreffer. Theo Godyla maakte uit een strafschop (hands van doelman van Vliet) 0-2, waarna PMI een sterke fase had. Via Kees Bonefaas en Koert van Rijn werd de stand weer gelijk getrokken, terwijl de weinige offensieve daden ook weer wat beter over beide ploegen verdeeld waren. Na veel geduld ten toon te hebben gespreid, was het René Griffioen, die in de 23e minuut via een snelle actie de 2-3 pauzestand liet aanteke nen. Vlak voor de rust werd Jan van Rijn voor twee minu ten naar de kant gestuurd we gens grof spel. Jan van Slooten had weinig moeite met de twee volgende treffers. Bij deze 2-5 stand sloop de irritatie in de PMI-formatie, temeer daar door eigen toedoen Juf fermans opnbieuw alle kans tot scoren werd geboden. Koert van Rijn stond immers te dicht bij de bal, toen Frans van der Laan vanaf de cirkel een vrije trap wilde nemen en verdiende derhalve zijn 2 mi nuten-straf die door Juffer mans werd benut voor het sco ren van de zesde treffer. Jac van Ruiten bracht deze op zijn naam. Kees Bonefaas werd di rect hierop eveneens van het veld gezonden, want hij kon zijn mond niet houden. Kort om, Harrie van der Zwet scoorde hierdoor wederom zonder enige dekking van be tekenis 2-7 en 2-8, hetgeen echt all es beslissend was. Nadat alle spelers weer in het veld stonden, kwam de meest on sportieve daad toen Koert van Rijn wegens een grove charge wederom 2 minuten kreeg. Frits van Dijk zat even later naast hem, waarna dezelfde van Rijn na zijn rentree hele maal werd weggestuurd, om dat hij Har van der Zwet weer hardhandig belaagde. En dat terwijl Juffermans nou niet bepaald de indruk gaf agres sief te willen voetballen. Jan van Rijn en doelman Koos van Vliet waren nog de enige PMI- spelers, maar de doelman maakte al duidelijk zo gauw mogelijk hands te willen ma ken, teneinde de strijd om re glementaire redenen te laten staken. Dit gebeurde dan ook met nog 10 minuten te gaan. Juffermans verliet zwaar te leurgesteld de zaal. Meer om dat de Lisser spelers een der gelijk staaltje van sportief plichtsverzuim verafschuw den, dan omdat de titel nog steeds niet officiéél binnen was. TJEERD SCHEFFER LEEUWARDEN Jan Tim man heeft zich gisteravond gedistancieerd van de ove rige schakers in het toernooi om het Nederlands kam pioenschap schaken in Leeu warden. De titelverdediger won, in tweede zitting, zijn partij tegen Rob Hartoch en kwam daardoor een half punt voor op John van der Wiel, die met zwart Lange» weg een remise moest toe staan. Zowel Langeweg als Van der Wiel bleek kansrijk voor een hoge eindklasse ring. Dit duo kreeg gisteren wel Jan-Hein Donner als zware concurrent De grijze groot meester versloeg Hans Böhm. Met wit spelend lokte hij Böhm in een val. Böhm rea geerde te laat en kon de ne derlaag niet meer afwenden. Uitslagen gisteren vijfde ron de: ma 0-1; Fred van der Vliet-Paul van der Sterren 1-0; Hans Ree-Rini Kuyf 0-1; Jan-Hein Donner-Hans Böhm 1- 0; Herman Grooten-Ger Ligterink 1- 0; Jan Timman-Rob Hartoch 1-0. Stand: 1. Timman 4 punten; 2. Don ner, Van der Wiel 3,5; 4. Boers ma, Langeweg. Ligterink, Van der Vliet 3; 8. Kuyt 2,5; 9. Hartoch, Ree, Ste- houwer 2; 12. Böhm 1.5; 13. G roo ten. Van der Sterren 1. Het verloop van de partij tussen Don ner en Böhm had het volgende ver loop: Wit Donner, zwart: Böhm. I. d2-d4, Pg8-f6; 2. c2-c4. e7-e«; 3.Pbl-c3, Lf8-b4; 4. Ddl-b3, c7-c5; 5. d4xc5. Pb8-c6; 6. Pgl-f3, P16-e4; 7. Lcl-d2, Pe4xd2; 8. P?3xd2. 0-0; 9. e2- e3, Lb4xc5; 10. Lfl-e2, f7-f5; 11. 0-0, b7-b6; 12. Le2-f3. Lc8-b7; 13. g2-g3, Dd8-c8; 14. Tal-cl. Pc6-e5; 15. Lf3xb7, Dc8xb7; 16. Pc3-e2. Ta8-d8; 17. Db3-c3, Pe5-f7; 18. b2-b4. Lc5-e7; 19. Pe2-d4. Le7-f6; 20. Dc3-d3, g7-g6; 21. Dd3-e2, e6-e5; 22. Pd4-e3, e5-e4; 23. f2-(4, e4xf3 ep; 24. Pd2-f3, T18-e8; 25. Tfl-dl, Te8-e7; 26. Tdl-d3, Td8- e8; 27. Pb3-d2, Pf7-g5; 28. Pf3xg5, L(6xg5; 29. Pd2-fl, Te7-e4; 30. De2- d2. Te8-e7; 31. a2-a3. f5-f4; 32. g3x!4, gLg5xf4; 33. Dd2-g2, Lf4-h6; 34. Ptl- 1, Db7-c6; 35. Pg3xe4, Te7xe4; 36. gl-hl, Lh6xe3t; 37. Tcl-el. Dc«-c4; 38 Dg2-e2, zwart geelt op. CHIGNOLI DISOLA De Noor Knud Knudsen heeft de Ruota d'Oro, een korte etap- pewdstrijd voor beroepsren ners in Italië, gewonnen. VOLENDAM Georg Kno bel heeft een éénjarig contract getekend bij de eerste divisie club Volendam. Hij wordt de opvolger van Henk Ellens. HANNOVER Roman Her mann uit Liechtenstein en Horst SchUtz uit West-Duits- land hebben de Zesdaagse van Hannover gewonnen.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 11