Leiderdorps wooncentrum voor jongeren wankelt Carna valsgedruis Ontheffing caravans strikt persoonlijk REGIOUOURINAAL REGIOÜOURINAAL GEEN VERKOOP „DE DILLENBURG" TEGEN BOEKWAARDE PvdA wil discussie over functioneren Noord wijkse politie Goed concert van Muziekschool Bollenstreek BEROEPEN REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 2 MAART 1981 PAGINA 4 3I LEIDERDORP Het bestuur van de Protestants Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenzorg is niet bereid het bejaardencomplex „De Dillenburg" aan de M au ritssingel voor de boek waarde aan de Algemene Woning bouwvereniging Leiderdorp te verko pen. Hiermee zijn de plannen voor de vestiging van een wooncentrum voor jongeren op losse schroeven komen te staan. Dit blijkt uit een brief die de verontruste leden van de werkgroep, die zich het probleem van de jongerenhuisvesting heeft aangetrokken, aan de gemeenteraad van Leiderdorp hebben gericht. Deze eind 1979 opgerichte werkgroep eeft zich ten doel gesteld het bejaardencen trum „De Dillenburg" na de verhuizing naar een nieuw te bouwen complex in Buitenhof te bestemmen voor de huisvesting van een- en tweepersoonshuishoudens voor jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar. Overleg met het college van burgemeester en wethouders in de persoon van wethouder A. H. Meerburg (CDA) van huisvesting en ruimtelij ke ordening heeft er toe geleid, dat de plannen van de werkgroep zouden worden uitgewerkt door de AWL. Teneinde het plan in financieel opzicht een kans van slagen te bieden verlang de de werkgroep van de gemeente dat er een koppeling zou worden gelegd tussen de uitgifte van de grond aan de bejaardenstichting in het Buitenhof en de waarde van het over te dragen complex aan de Mauritssingel. De weigering van hét bestuur van Volkshuisvesting betekent vermoedelijk dat het ministerie van volkshuis vesting en ruimtelijke ordening geen medewer king aan de plannen voor jongerenhuisvesting zal verlenen. Onzin Wethouder Meerburg zegt in een voorlopig commentaar, na van de inhoud van de brief op de hoogte te zijn gebracht, dat naar zijn mening de werkgroep de kwestie van de koppeling al tijd onderschat heeft. De heer Meerburg wijst er op, dat de stichting een rechtspersoonlijk be zittend lichaam is die een eigen beleid voert, waar de gemeente niet tussen kan komen. De stelling van de werkgroep, dat het bestuur van de stichting zich een harde onderhandelingspo sitie heeft weten te verwerven waardoor het de kans kreeg de grond in Buitenhof zo goedkoop mogelijk te verkrijgen, bestempelt hij als pure onzin. „Dat is juist het punt waarop het stokt. Het bestuur vindt de prijs die wij in Buitenhof vragen te hoog. De onderhandelingen zijn nog niet rond", aldus wethouder Meerburg. NOORDWIJK De Partij van de Arbeid in Noord wijk wil komen tot een beleidsdiscussie over het functioneren van het plaatselijk politiekorps. Dit blijkt uit een brief aan het college van B en W en de gemeenteraad, waarin de frac tie van de PvdA een aantal punten opsomt, dat haar dwars zit. De fractie heeft het gevoel dat het streven naar een meer open beleid haar niet in dank wordt afgenomen. Als voorbeeld haalt zij het afscheid van korpschef J. F. Basten aan en de installatie van diens opvolger Van den Bout. Alle gemeenteraadsleden wa ren uitgenodigd, maar geen enkele van de zeer vele sprekers - ook niet die van het college van B en W en het Noordwijkse korps - had met een woord gerept over de gemeenteraad. „Wij hopen niet dat dit tekenend is voor de behoefte aan contact", staat er in het door Leo Schaap ondertekende schrijven. Veel positiever is het contact met individuele leden van het poli tiekorps. Zo schrijft de fractievoorzitter blij verrast te zijn met het telefonische aanbod van een vertegenwoordiger van de plaatselijke politiebond om hem regelmatig het bondsblad toe te zenden, zodat de plaatselijke politici zouden kunnen kennisne men van de problemen en veranderingen bij de politie. Vragen heeft Schaap onder meer over het preventief optreden van het politie-apparaat. Veel politiewerk in Noordwijk gebeurt met de auto en het raadslid vindt dat daardoor nauwelijks pre ventief contact mogelijk is. Zelfs het wegjagen van een stel kwa jongens gebeurt, zonder dat men de moeite neemt uit de auto te stappen, merkte de briefschrijver van de PvdA op. In dit ver band stelt hij de vraag hoe men over de wijkagent denkt om een intensief contact met de burgerij te bevorderen. Kritiek heeft Schaap met name op het feit, dat de gemeenteraad geen inzicht heeft in de omvang en de aard van de in de ge meente gepleegde delicten (de Noordwijkse politie is een van de weinige middelgrote korpsen, die geen jaaroverzichten voor pu blicatie vrijgeeft). Hoe staat het verder met het beleid inzake het verbaliseren en wat gebeurt er op het gebied van de verkeers controle, de controle op drankgebruik in het verkeer en de pre ventie op inbraak in auto's? De organisatie van het plaatselijk politie-apparaat zou volgens de brief van de PvdA-fractie voor de meeste raadsleden ondoorzichtig zijn. Verder heeft deze frac tie vragen over het intern functioneren van het politiekorps. Be staat er een vorm van inspraak en wordt er regelmatig over pro blemen en beleid van gedachten gewisseld? De optocht In Noordwijkerhout trok ondanks de barre weersomstandigheden toch nog duizenden kijkers. In tal van gemeenten is dit weekeinde het carnavalsge- weld in alle hevigheid los gebarsten. Sleutels van dor pen en steden werden voor enkele dagen door de bur gemeester afgedragen aan carnavaleske hoogheden, die later hun invloed in tal van gelegenheden lieten gelden. In Noordwijker hout, waar het carnaval is uitgegroeid tot een massale uitspatting liet burgemees ter Winkel bij het overhan digen van de sleutel weten, dat Prins John de Eerste in de vier dagen van zijn be wind ongetwijfeld weer al les zou goedmaken wat het De carnavalsprins reageer de hier alert op door te wij zen naar de zaak Pegman en de sloop van de dorps kern met de woorden: Onder mijn bewind gebeurt zoiets niet". Ondanks de barre weersomstandigheden trok de optocht duizenden bezoekers. Morgen wordt het feest in Noordwijker hout afgesloten met de „elf kroegentocht" en de konijn- verbranding 23.00 uur op de Brink). Enter van de Breitnerlaan 47 kreeg deze titel zaterdag avond tijdens het carnavals bal van de Blauwkousen in Het Anker. Burgemeester Ten Heuvelhof en adjudant Kamminga van de rijkspoli tie installeerden de am- bachtsvrouwe, die tijdens de komende 700-jaars-feesten regelmatig acte de présance zal geven. Mevrouw Enter gaat bij de feesten de naam Caroline van Wassenaar dragen. De carnavalsop tocht in Hazerswoude werd na een paar honderd meter afgelast wegens de slechte weersomstandigheden, ondersc Acht leerlingen van de Muziekschool dwongen bewon dering af met hun spel op de dwarsfluiten. NOORDWIJK Leerlingen en docenten van de Muziek school Bollenstreek gaven zondagmiddag een uitstekend concert in de kapel in de Noordwijkse Hoofdstraat Voor de pauze traden de leerlingen op en na de pauze was het de beurt aan de doéenten. Het concert trok veel belangstellen den. Het programma voor de pauze was zeer afwisselend. Na het op treden van een klarinettrio, volgden achtereenvolgens een ac cordeonsolo, een ander klarinettrio, gitaar, klarinet-duo en dwarsfluit-duo. Leuk was het optreden van Mariëlle van der Zwan die op de harp kleine Engelse en Tsjechische composities speelde. Een groep van acht dwarsfluiten zorgde voor een mooi slot van het leerlingen-gedeelte. Na de pauze was er onder meer een optreden van Rob Wagner (blokfluit) en Rene Gervais (gitaar). Andere uitschieters waren de gitaars-soli en de blokfluit-composities. Het volgende concert op de zondagmiddag in de kapel is op 5 april. Dan treedt op het Haags blaaskwintet Parnassos. Symposium over bedrijfsvestiging ALPHEN aan den RIJN Geheel volgens plan wordt door de twee gemeenten Alphen a/d Rijn en Leiden een symposium georgani seerd met als onderwerp „Vestiging en verplaatsing van Ondernemingen en In stellingen". Het symposium vindt plaats op dinsdag 19 mei 1981 in de collegezaal van het Gorlaeuslaboratori- um van de Leidse Rijksuni versiteit, in Leiden. Met het symposium hopen de beide gemeenten meer aan dacht te krijgen voor nog be schikbare bedrijfsterreinen en tevens inzage te krijgen in de beweegredenen van bedrijven om zich op een bepaalde plaats te vestigen en de reden van verhuizingen van bedrijven. Sprekers zijn onder andere Prof. Dr. A. A. H. Kassenaar, Drs. G. M. V. van Aardenne, Minister van Economische Za ken, Professor Dr. J. G. Lam- booy en Drs. J. G. E. Loot, di- rekteur van Bakkenist, Spits en Co. Dit laatste bureau heeft ook de organisatie van het symposium in handen. Enkele duizenden uitnodigingen zijn thans verstuurd. NIEUWKOOP De heer L.G. Groenendijk, die on langs ontheffing kreeg voor het stallen van 14 caravans op zijn terrein, heeft van Ge deputeerde Staten te ver staan gekregen dat deze ont heffing strikt persoonlijk is. Het bezwaar dat hiertegen door Groenendijk werd aan getekend is ongegrond ver klaard. In de aan Groenendijk ver leende ontheffing werd ge steld,dat deze slechts voor hem geldt. Indien het bedrijf wordt overgenomen vervalt de ont heffing. De heer Groenendijk tekende hiertegen bezwaar aan. Zijn motivatie daarbij was dat het bedrijf reeds jarenlang in handen van de familie is en dat door deze clausule zijn zoon niet in staat is het bedrijf te zijner tijd over te nemen. GS bleven echter bij hun stel ling, dat verandering van eige naar verlies van de ontheffing inhoudt GS voegen hier aan toe dat de enige mogelijkheid die een eventuele nieuwe eige naar rest, het aanvragen van een nieuwe ontheffing is. Gouden kloosterjubileum HAZERSWOUDE Zuster Marina Borst heeft vandaag haar vijftigjarig professiefeest gevierd in het moederhuis van de congregatie van de Ursuli- nen van Bergen (Noord-Hol land). Ze hoopt het gouden kloosterjubileum op feestelijke wijze op zondag 15 maart in haar geboorteplaats Hazers- woude-Rijndijk te gedenken. Dat geschiedt die dag tijdens de eucharistieviering die om 11.15 uur begint in Het Anker. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan men de jubilaresse feliciteren tijdens de receptie in het Groenendijks parochiehuis (Pleyn 68). Daarna is er feest voor de familieleden. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Ondertrouwd: P. J. M. Turk en L. A. Bokma; Y. M. A. T. Boeten en D. J. M. Verheggen; P. Smit en S. RIJsbergen; Th. H. D. Kapteln; J. Ruitenbeek en W. O. Zwan; O. J. Brulnsma en A. H. M. van Haar- tem; O. Altlnk en W. Kerkhoven; A. van Harskamp en J. C. Nachtegaal; J. W. van Iperen en E. A. de Jong; W. J. Knappers en J. Spanjersberg; A. O. Lovlnk en M. J. C. Kok; J. P. M. van de Meerendonk en C. A. W. Oiederen; R. W. Verheli en M. J. C. van 'tel en V. M. Regens- G. R. de Water; F. Hiiiebrand en C. I. de Vries: J. W. Veluwen- kamp en J. C. M. van Schle; A. G. Vermeu len en F. A. Steyn. Geboren: Jacob Teunls rv J. Haa P. van der Marei; Cornells Arie z Jong en L. M. van Glnkel: Bregtje d Orongeien en A. van der Plas; Johanna dv. J. van Orongeien en A. van der Plas; Llnda der Weljden; Ronald zv. W. Teske en J. van Strlen; Annette Miliana dv. L. W. van Beelen en S. Bufalini; Maarten Cornells zv. J. J. van Dul)venbode en E. de Lange; Petrus Henrl- M. C. Planjer en M. C. Moonen; Wlllmar Marnlet Constant z.v. G. G. R. Labadie en M. T. Meesterburrie: Ronald z.v. M. H. C. den Berg en C. S. Sapulette; Willy Arlna Wisman en E. J. Baronesse v. A. Ober. geb. 20-10-1905 man; J. P. Looliesteln. geb. 26-4-1900 vrt.. geh. gew. met M. Albers: L. Plug. geb. 21-6-1909 vrt.. echtg. van R. Vlieland; S. Noest. geb. 23-1-1916 vrt.. echtg. van C. van Hemerl; J. C. van Oordt, geb. 16-12-1894 vrt., geh. gew. met O. W. van Bekkum; W. C. van Overmeeren, geb. 30-10-1905 Kampt k. Witsel, geb. 17-12-1922 man. Gehuwd: M. J. M. van der Wert en A. Jong; W. F. M. McCann en C. Houwellng; H. N. W. Schreuder en B. van Egmond; P. Blshoen en G. Changoe; R. Hageman en E. Colpa; K. A. van der Berg en J. E. Falrcloth: J. C. B. van de Meeberg en J. M. C. Luur NEDERLANDSE HERVORM DE KERK Aangenomen naar Noordwijk- binnen W. van der Lee, kandi daat te Hoogland' NEDERLANDSE HERVORM DE KERK Toegelaten tot de evangeliebe diening, H.M. Colijn, Bree- straat 47, 2311 CH Leiden. GEREFORMEERDE GE MEENTEN Beroepen te Sprang-Capelle, R. Boogaard te Leiden. Chequevoor Vogelasiel Sassenheimse leden van de jeugdnatuur- wacht brachten za terdag een cheque van 1300 gulden naar het Vogelasiel achter de Oude Zeeweg. Het was het resultaat van een collecte door de jeugdnatuur- wacht in Sassen- heim. Wendy Fran sen, Henriëtte Key- zer, Sylvia Leichten- berg, Sandra Was- sink en Hety Waas dorp overhandigden het bedrag. Het geld wordt gebruikt voor een opknap beurt van de ruimte voor de watervo gels. Baggeren Het Hoogheemraadschap van Rijnland tal van begin maart tot begin september 1981 baggerwerkzaamheden laten uitoefenen In een aantal boezemwateren in en rond Zoeterwoude, namelijk In de Noord- en Zuid- buurtse Watering, het Watertje, de Korte Miening en de Stompwijkse Vaart Dit baggerwerk Is noodzake lijk om deze boezemwateren weer op de in Rijnlands algemene keur voorgeschreven diepten te brengen. Tij dens de uitvoering zullen op wegen langs de uit te bag geren wateren verkeersmaatregelen moeten worden getroffen zoals parkeerverboden en een tijdelijke af sluiting van één of beide weghelften. Deze maatrege len zullen ter plaatse door middel van borden, ver keerslichten, rood-witte afzettingsplanken en dergelij ke worden aangegeven. Nadere inlichtingen worden desgewenst verstrekt door Rijnlands technische dienst Breestraat 48, 2311 CJ Leiden, tel. 071-211711, toestel 298 of 300. Het baggerplan ligt voor belangheb benden ter inzage op de gemeentesecretarie van Zoeter woude, Noordbuurtseweg 27. Postzegelveiling De Sassenheimse vereniging van postezegelverzamelaars houdt dinsdag 10 maart een grote zegelveiling in de grote zaal van gebouw „Ontmoeting" aan de Narcissenlaan 1. In plaats van deze veiling in combinatie met de vergader avond te houden besteed men nu de gehele avond met het veilen van ongeveer 500 kavels, waarvan 75% uit Neder landse zegels bestaat. De te veilen zegels zijn dinsdag vanaf 19.00 uur te bezichtigen. Veilingmeester Siem Kraan start het veilen om 20.00 uur. De veüinglijsten zijn verkrijgbaar aan de Teylingerstraat 43 en 's avonds aan de zaal. Nadere inlichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar onder nummer 02522-11932 en 02520-29175. Gratis schaatsen Daar Koning Winter het dreigt te laten afweten, heeft de Hoogmadese schaatsverenigng het plan opgevat haar leden tich de mogelijkheid te bieden de ijzers on der te binden. Vrijdag 6 maart gaat de ijsclub per bus naar de Haagse kunstijsbaan „De Uithof". De kosten dit sportieve uitstapje voor de leden komen geheel voor rekening van de ijsclub. Het vertrek naar Den Haag is om kwart over één voor Restaurant Van der Ploeg. Rond 17.30 uur verwacht men weer in Hoogma- de te arriveren. In verband met de reservering van de bus(sen), dienen deelnemrs aan dit evenement zich voor 3 maart op te geven bij de volgende adressen: Noordeinde 5 en Van Fenemalaan 6 beide in Hoogma- La Voyage Lente „La Voyage Lente" is de titel van een film waarin de rela tie tussen een moeder en haar dochter centraal staat. Deze 90 minuten lange film wordt gedistribueerd door het femi nistische filmcollectief „Cinemien". „La Voyage Lente" is morgen te zien in het Alphense vrouwencafé dat is geves tigd in jongerencentrum Midas aan de Saffierstraat Aan vang 20.00 uur. Majoor Boschart Majoor Boschart van het Leger des Heils is morgen te gast bij de Woubrugse Rooms Katholieke vrouwen. Tijdens de bijeenkomst zal de majoor over haar werk bij het leger vertellen. Belangstellenden zijn van harte welkom in gebouw De Wijk aan de Schoolstraat Oud Rijnsburg re Het genootschap 'Oud Rijnsburg' houdt woensdag de jaar lijkse ledenvergadering in De Voorhof aan de Vliet NZ. Er worden onder meer films vertoond over Leiden en de Goudse Glazen. Ook is er een expositie ingericht van nieu-1 we schenkingen en aankopen van het genootschap. De bij- )rzit eenkomst begint om acht uur. CDA De Rijnsburgse afdeling van het CDA houdt donder dag een bijeenkomst in 'De Voorhof'. Er kan onder meer met een forum van raadsleden gediscussiëerd worden over de plaatselijke politiek. De vergadering begint om acht uur. tl In 170 landen in de wereld komen vrijdag 6 maart mensen bijeen in het kader van de wereldgebedsdag. In Woubrug- ge wordt deze dienst gehouden in het multi-functionele ge bouw aan de Bateweg. De Wereldgebedsdag is in de loop 'jbel der jaren een begrip geworden. Miljoenen gelovigen voelen zich die dag met elkaar verbonden via een gebed. De 'dienst in Woubrugge begint om half acht De zanggroep „KIngscombo" verleent medewerking aan de bijeenkomst Iqj Antiekbeurs fferi l. P. it is d en tikk hen. In het plantencentrum aan de Veurseweg 292 in Leid- schendam wordt in het komend weekend een antiek beurs gehouden in de sfeervolle entourage van planten en bloemen. Voor de vijfde antiekbeurs die bier wordt 1 gehouden zijn 30 antiquairs aangetrokken. De beurs c voorziet in een ruime keus aan meubelen, antieke pop- U DR pen, kristaal, porcelein, klokken, schilderijen, curiosa en oude ijzeren gebruiksvoorwerpen. De antiekbeurs is op vrijdag 6 maart van 17.00 tot 21.00 uur geopend, op zaterdag 7 en zondag 8 maart van 11.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt f3 op vrijdag en zaterdag, f4 op zon dag. Kinderen tot 12 jaar onder geleide kunnen gratis naar binnen. „Geen sex in Sussex De Alkemadese toneelvereniging „Sint Theodulfus" brengt binnenkort met het blijspel „Geen sex in Sussex" op de planken. Het blijspel, dat als „pikant" wordt omschreven, bestaat uit vier bedrijven en gaat over het leven van een bankdirecteur en zijn vrouw. „Sint Theodulfes" geeft drie voorstellingenzaterdag 7 maart, vrijdag 13 maart en zater dag 14 maart. Het toneelstuk begint steeds om 19.45 uur in zaal De Alkeburcht in Roelof ar endsveen. Na afloop (onge veer 23.00 uur) wordt het zogenaamde „Bal-Na"gehouden. d. lolitii lit da dar ;d, ac wene niet irs m in ze Brand stremt treinverkeer ALPHEN Het treinverkeer tussen Alphen en Bodegravei zaterdag tussen elf en een uur gestremd geweest door een ft brand op een opslagterrein voor oud ijzer bij de doorgaande naar Bodegraven. Tussen het afval bevond zich een groot aan gasflessen, die explodeerden. Het vuur werd bestreden door fooc Alphense brandweer. Er hebben zich geen persoonlijke ongeil 053 ken voorgedaan. ADVERTENTIE v (£FFE£T/£. /frFC77SE£WZ&Vri (£FF££77£ySGEJVT& 72%, LEiDSE SPAARBANK

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4