Fides Pacta terug in overgangsklasse DONAR STERK Ronald Rijsdorp leidt Avanti naar overwinning Pernix gedegradeerd SPORTTRIBUNE Ad van den Berg overtuigend winnaar Binnenhof-toernooi Strike-kwintet al 27 punten voor. Drie Nederlandse titels voor LKV De Spartaan Swift succesvol bij interdub ontmoeting LEIDSE COURANT MAANDAG 2 MAART 1981 PAGINA 15 Fides Pacta keert terug in de overgangsklasse. Het team poseert. LEIDEN In de laatste ron de van de microkorfbalcom- petitie verloor Pernix haar plaats in de overgangsklas se. Het Amsterdamse Wes terkwartier was in het beslis sende duel een klasse ster ken 16—10. Tegenover dit verlies staat de terugkeer an Fides Pacta in de over gangsklasse. Na een 810 liege op de laatst overgeble- rven concurrent OSCR werd enen het kampioenschap binnen pui gehaald van de eerste klasse sloei Na een 1312 nederlaag *®flen DVS'69 haakte tweede maan klasser De Algemene ten slotte af in de titelrace met Blauw Wit'51. In de derde klasse zal Fiks een beslis- lingsduel moeten spelen te- jen ODO(M) om het kam- )ioenschap. Na acht minuten In de tweede helft ging Pernix nog met 7 10 aan de leiding. Wester kwartier maakte wel snel 8 10 maar de belangrijke marge van twee treffers bleef. De Leidse ploeg, ditmaal ge coacht door oud-speler Jacob Bakker, leek op dat moment meer kansen dan ooit te heb rat ben op lijfsbehoud. Toch ging het nog volledig mis met het -Ibij vlagen erg sterk spelende «jPernix. Dat in de eerste helft W al met 35 was voorgekomen ^^maar die voorsprong weer snel Inleverde en met een 6 7 stand de rust Inging. Om n dei daarna door treffers van Kees ong Brokaar, Kees Hortensius en Peter Kuipers weg te lopen t inaar die 710 stand. Wester- scor kwartier was echter allerminst DAS vi V 3 me 35 eg di BV( maa irs di e res gedo- lm 2p| Bleef de bal ui- lerst behoedzaam rondspelen, vachtend op de kans. Terwijl 1 r*ernix, zeker toen Wester- Plakwartier 0estadi9 terugkwam r,dzich meer ging haasten om toch maar te scoren. In een „dode" periode, halverwege de tweede helft, kwam de de- ^-finitieve ommekeer. Het werd 2R1010 in de dertiende- en CE 11310 in de tweeëntwintigste minuut en toen Kees Hortensi us in diezelfde minuut een strafworp miste was het afge lopen. Een freewheelend Wes terkwartier walste keihard over een geslagen Pernix, dat >ok door invaller Kees van der (raan niet uit het slop kon ^Jvorden gehaald. Bij 1610 ^■(wam er een einde aan de (■fernederlng. Voor Pernix icoorden Peter Kuipers (3), Cees Hortensius (3), Carla van n Wi Ier Vegte (2) en Kees Brokaan net o 2). ildloo rtet een 1210 zege op het al tome edegradeerde DTV besloot ime t ie Danaïden de voor de liet, i iloeg toch wel verrassend t. In |oed verlopen competitie. Het :h n luel had bijzonder weinig om r> Kei iet lijf. Om en om scorend mof ilelden de ploegen elkaar lang n evenwicht. In de slotfase ileek het krachtsverschil vol- ar» lis 'oende- Z°"S in een partij zo- 315j neravondkorfbal in de win- lans Ber- Bea Schrama (3), n (eet Yonne Devllee (2), Cees Ihrlstlaanse (2), Hans van der di ®ek Hennle Devilee (2) en i Heenr,c Peters scoorden, in h 'a één seizoen In de eerste an sc ilasse speelt Fides Pacta vol- 0nd jaar weer in de landelijke jans 0mPetltle. En wordt daar renhov Wn eendagsvlieg volgens oach Jan Hensen. „We blij- sugdi en nu In de overgangsklasse. H Jaar was voor ons een re- uurtje". Het duel tegen OSUH, oe laatste overgeble ven concurrent, was niet be paald een korfbalwedstrijd om lang te herinneren. Emoties plegen hoog op te laaien in duels waar veel op het spel staat en OSCR Fides Pacta was daar geen uitzondering op. De Rotterdammers waren erg provocerend bezig en doordat scheidsrechter Dub beldam in de beginfase wat te lankmoedig optrad raakte ook Fides Pacta van de-kook. Toch bleef de ploeg van Jan Hensen koel genoeg om het duel te beslissen. Met net iets meer klasse liepen de Leide- naars na 44 via een 46 ruststand weg naar een be slissende 48 door treffers van Dick Onderwater. Patricia Gottmer en Nico Pikaar. Alle Irritaties ten spijt, Henny Piket kreeg een formele waarschu wing en Patricia Gottmer werd samen met haar dame na een handgemeen uit het veld ge zonden, bleef Fides Pacta de wedstrijd beheersen. Om na het laatste fluitsignaal na 8 10 het kampioenschap uitbun dig te vieren. De doelpunten waren van Dick Onderwater (4), Patricia Gottmer, (2), Nico Pikaar (2) en Wim en Henny Piket. Zonder dat er ook maar een moment sprake was van enige spanning wikkelde Zuider kwartier het laatste duel te gen Quick af. De al gedegra deerde Dordtenaren wonnen na een 55 ruststand dit „treffen" met 910. Voor Zui derkwartier scoorden Dirk Jan de Kreek (4), Joep van Dam (3), Ineke de Hertog (2) en Jo- pie van Leeuwen. De lange reis naar Zeeland had de toch al gebrekkige motivatie van Ons Eiland ern stig ondergraven. Zo kon het gebeuren dat het gedegra deerde Stormvogels de Leidse kampioensploeg met 75 klopte na in de rust al met 4 3 voor te hebben gestaan. Voor Ons Eiland scoorden Pa trick Verra, vier maal vanaf de strafworpstip en Wim Nijen- huls. In de laatste ronde van de ti telrace tegen Blauw Wit'51 haakte De Algemene af. De al uitgeschakelde nummer drie, DVS'69, klopte de ploeg van coach Ruud Nleslng met 13 12. De Leidse ploeg werkte halverwege de eerste helft een 41 achterstand weg en kon met een 67 voorsprong gaan rusten. Na de hervatting ging het duel nog geruime tijd gelijk op totdat Henneke Re- del haar ploeg naar een 9—11 voorsprong schoot. De op dracht van coach Niesing om meer rust In het spel te bren gen werd opgevolgd en De Al gemene ging zich forceren. Met een lengteoverwicht van de heren onder, en snelle da mes voor de korf besliste DVS het duel. De In het laatste kwartier gemaakte fouten wer den genadeloos afgestraft. Treffers van Ruud van Vliet (5), Henneke Redel (3), Wim van Vliet (2) en Wim van Iter- son. Een op vele plaatsen gewijzigd Crescendo besloot de mlcro- competltle met een 86 zege op ONDO (M). De zege kwam Yvonne Kamerling heerste namens de Danaïden ook te gen DTV als vanouds onder de korf. pas In de slotfase tot stand van de verder gelijkopgaande partij. Henk Alberts en Caro- llen Braggaar tilden Crescen do van 66 naar 8—6, nadat eerder Marlies Brouwer (2), John Huigsloot (2), Wim Ba- rendse en Henk Alberts had den gescoord. Omdat IJsselvogels met 17 10 zegevierde en de titel bin nenhaalde, was de 1411 zege die Fluks behaalde op Olympia zonder waarde. De Noordwljkers liepen In de tweede helft, die met een 7—6 ruststand begon, weg naar 148 door treffers van Jan Verloop (4), Kees Imthorn (4), Corrle Schelvis (2), Lenle van der Plas (2) en Aad van Dron- gelen (2). De strijd om de titel In III B krijgt een vervolg, nu zowel Fiks als ODO (M) hun laatste wedstrijden wonnen. Fiks ver sloeg zonder tot echt hoog staand korfbal te komen, het al gedegradeerde RWR. Nadat de stand halverwege nog slechts 32 was, wonnen de Oegstgeestenaren tenslotte nóg met ruim verschil: 83. Robert van der Kraan (3), Her- ma Tobé (2), Dirk Jan Elzenga (2) en Rob Nonhebei scoor den. Pas toen Avantl met 50 voorstond, schrok een mat spelend Velocitas wakker. Door treffers van Aart Duiser (3), Leon Brouwers en Ybo Schutte werd de achterstand goedgemaakt, waarna het duel verder gelijk opging. Met een gelijke 99 eindstand ais resultaat. Overige doelpunten Ybo Schutte (2) Rien van Poelgeest en Leon Brouwers. KNS beërndigde de competitie met een 55 gelijkspel tegen De Bermen, waardoor de Oegstgeestenaren een met Olympiaan en De Bermen tweede plaats op de ranglijst Innemen. Doelpunten van Mo nique Slingerland (2). Sandra Steenbergen, René Kooien en Ruud Llgtvoet. Titelkandidaat In de afdeling Rijndelfland Tempo verloor de streekderby tegen Warmond met 65. De nederlaag had echter geen nadelige gevolgen voor de Alphenaren omdat ook enige belager Hou Stand verloor. De zege verzekerde Warmond van lijfsbehoud. LEIDEN Dit weekeinde werd er een beperkt volleybalbekerprogramma af gewerkt en ook nog een competitie wedstrijd. In verband met de carnaval stond het programma grotendeels stil wat betreft promotieklasse en hoger. Donar verwerkte deze week een beker en een competitiewedstrijd, bekte wer den gewonnen. Voor de compotitie re vancheerde Donar zich tegen Jupiter voor de 3 minpunten van vorige week. Donar speelde donderdagavond voor de beker In Wassenaar tegen WW. In het begin liep het erg stroef, ook bij WW, maar later ging Donar veel beter draalen, uitslag 23. Setstanden: 159, 1416, 1511, 315, 1115. In de derde set werd spelverdeler Piet Pijnakker in het veld gehaald en dat leverde In de 4e en 5e set rendement op. Tevens werd er zeer scherp geserveerd door Jaap de Vries en dat betekende dat Donar verder mag bekeren. Zaterdag werd voor de competitie tegen Jupiter gespeeld. In een uitstekende wedstrijd won Donar met 3 0 binnen het uur, zodat het nu weer de 2e plaats bekleedt. Eindelijk een goed blok, daarbij een prima verdediging en goed spel van Ron Groen en Pleter-Bas van Dulvenbode, zodat de theoretische kans op het kampioenschap blijft be staan: 15—10, 15—11, 15—5. De bekerwedstrijd PunchLeython ein digde In 31. Leython had een slechte dag en moest bovendien Chris Verwoerd missen en dat scheelde nogal wat. De Leythonspelers voelden zich enigszins benadeeld, doordat er zwak gefloten werd voor technische fouten. Mede door een zwakke aanval waren de setstanden: 15—9, 6—15, 16—14, 15—10. De 1e klassers DAC en Velo hebben ook gebekerd. DAC hoopte op eindelijk een leuke wedstrijd, maar kreeg weer te wei nig tegenstand: 30. In de 2e set bracht het nog wat nieuwe spelers In en kwam met 814 achter, maar ook 'dat was geen probleem, want er werd gewonnen met 16—14. Setstanden: 15—6, 16—14, 15—7. Een leuke wedstrijd zal DAC zeker de volgende ronde spelen bij de laatste acht zal het wel een wedstrijd tegen een promotleklasser worden. WVC en IJsselvogels (ook 1e klasse) speelden een aantrekkelijke wedstrijd. WVC won met 31, ook doordat er technisch scherp gefloten werd en dat was problematisch voor IJsselvogels. Al leen de 3e set ging verloren, omdat er 2 spelers gewisseld waren, hetgeen niet zo goed uit pakte: 15—8, 15—10, 12—15, 15—11. BIJ de dames bekerden competitietegen standers Thor en LUSV, uitslag 32. In een aardige partij probeerden beiden en kele nieuwe speelsters of Invalsters; bij LUSV debuteerde Esther Visser en deed dat niet slecht. LUSV was met precies 6 speelsters, waarvan 2 van het 2e team. Setstanden: 105, 1614, 1416, 15 5, 15—9. WVC (2e klasse) speelde thuis tegen DVC (1e klasse), maar moest voor die wedstrijd 2 invalsters oproepen. Al leen de 2e set werd gewonnen; WVC stond In de 4e set nog met 1311 voor, maar helaas ging die set toch nog verlo ren met 1315, zodat er een normale uitslag was: 13. LEIDEN De heren van Avanti boekten eon uiterst kostbare overwinning op De Veiuwe. Met die 6-4 zege heeft de Hazerswoudse ploeg zich vrijwel zeker ge steld van prolongatie van het ereklasserachap. In theorie zouden Ronald Rijsdorp, Bot tine Vrieeekoop en Gerard Bakker zelfs nog mee kun nen gaan doen om de strijd om de bovenste plaatsen. Het feit dat Avanti zich na de zege op De Veiuwe nu boven diezelfde club, Nikon en de Koorenbeurs op de ranglijst weet, mag op dit moment echter een belangrijker ge geven worden geacht. De eerste zege sinds jaren op ereklasseniveau van nestor Gerard Bakker was beslissend In het treffen tussen Avanti en De Veiuwe. Verdediger Bakker rekende in die tiende partij overtuigend af met Veluwe-ln- valler Krouse en mocht aldus persoonlijk het zesde wins tpunt In ontvangst nemen. Belangrijker nog dan de In- TAFELTENNIS breng van Bakker, was zater dag die van Ronald Rijsdorp. Zowel Jaap als Ron van Span je als (vanzelfsprekend) Inval ler Krouse werden door Rijs dorp geklopt. Daarbij was Rijsdorp in het dubbel met Bettlne Vriesekoop ook nog eens goed voor een overwin ning. Vriesekoop zelf slaagde er niet In de Van Spanjes te bedwingen. De winst op Krou se bleek evenwel voldoende voor de volle winst. De Scylla-dames kenden, zoals mocht worden verwacht, geen enkel probleem met Swift. De verre uitwedstrijd werd met 9-1 gewonnen. De honderd-procent-score van Sandra de Kruyff bleef een voudig intact en ook Stephine van Gennip won haar drie par tijen. Sophie Vaalburg maakte tegen Timmermans het enige foutje. DEN HAAG De 37-jarige Leidse hoofdklasser Ad van den Berg heeft afgelopen za terdag het Binnenhof - Fedde van Santen snelschaaktoer- nooi overtuigend gewonnen. Hij verzamelde 13 punten uit 15 partijen en bleef één punt voor op Peter Gelpke, die na loting open snelschaakkam pioen van de Haagse Schaakbond werd, Michiel Wind en R.A.G. de Graaff uit Leiden. Het in het Aloysius College in Den Haag gehou den toernooi, genoemd naar de vorig jaar overleden Haagse schaker Fedde van Santen, werd in sterke mate beheerst door spelers van de schaakclub Philidor Leiden. Er waren in totaal 108 deel nemers. Ad van den Berg nam vanaf de achtste ronde de leiding (door Peter Gelpke te ver- slaan) en stond die niet meer af. Hij was vrijwel niet In ge vaar. In de laatste ronde ver loor hij bierpul in de hand en al zeker van de titel van open Nederlands kampioen Hans Kuyf In een rasechte „koffiehuis-schaakpartij". Pe ter Gelpke had over enig ge luk niet te klagen. Zijn tegen stander in de twaalfde ronde, De Graaff, deed bijvoorbeeld in een volkomen gewonnen stelling een onreglementaire zet, wat onverbiddelijk verlies van de partij tot gevolg had. In de dertiende ronde moest Gelpke, op 14-jarige leeftijd al winnaar van dit toernooi, op nieuw zijn meerdere in Van den Berg erkennen. De jong ste deelnemer, de 12-jarige Jeroen Piket uit Leiderdorp, won de B-groep. Hij smaakte bovendien het genoegen zijn nonchalant spelende vader Joop Piket, toch een redelijke hoofdklasser, gedecideerd te verslaan. Charles Kuipers uit Leiden won de C-groep en Pe ter Kraanen zegvierde in de D- groep. Een zevental vrouwelij ke deelnemers had weinig in de melk te brokkelen. Het toernooi verliep zonder de bij snelschaken (zenuwen, ver moeidheid. weerbarstige klok ken) nog wel eens voorkomen de incidenten. Het snelschaaktoernooi had meer cachet kunnen krijgen, als de te late aanmeldingen van gerenommeerde hoofd klassespelers als Roy Dieks (winnaar van de twee vorige kampioenschappen), Bert En klaar en Cor van Wijgerden zouden zijn geaccepteerd. De toernooiorganisatie, in goede handen bij de schaakvereni ging Den Haag, was echter onverbiddelijk. Verder werd tegelijkertijd in Leeuwarden het Nederlands kampioen schap gehouden, waardoor spelers als John Van der Wiel. Fred van der Vliet en Rini Kuyf niet mee konden doen. Nu was het, op enkele uitzonde ringen na, een Leids/Haagse aangelegenheid. TJEERD SCHEFFER IN NEDERLANDSE SELECTIE LEIDEN Voor de eerste maal in de Leidse bowlingge schiedenis is er een speler opgenomen in de Nederland se Selectie. Tjeerd Scheffer van het Hans Menken Team werd gekozen op grond van zijn prestaties in A-toer nooien en werd dus toege voegd aan de groep van 20 Nederlands bests bowlers. Terwijl de beide koplopers van de vijfmanscompetities eenvoudig hun partijen won nen, wsren het de volgers die voor de vergroting van het puntenverschil zorgden. Zo wel Uons als Pintrotters ver loren hun partijen met maar liefst 4-0. Lions speelde een direct duel tegen de nummer drie. Tigers. Dat de 'leeuwen' niet in goede doen waren getuigt de zware nederlaag van 4-0. Tigers nam door dit resultaat de tweede positie over. En dat terwijl Tweepee gewoon blijft uitlo pen. De leider staat inmiddels 5 punten voor met nog een wedstrijd tegoed. In Zuid-West won Strike-kwintet gemakkelijk van Sam-sam en kreeg Pin trotters met 4-0 klop van hek- keslulter Woo-plng 3. Hel voormalige Skydivers verliet hierdoor de laatste plek en liet lijstaanvoerder Strike-kwintet bovendien uitlopen tot het on waarschijnlijke puntenverschil van 27. BBL vijfmans donderdag: LOI - Mln- streels 4-0, Wanninkhof - Rabbits 0- 4. Tigers - Lions 4-0, Tweepee - Ons Genoegen 3-1. BBLZW vijfmana woensdag: Tijgers - Scarabee 2 4-0 (reglementair), Woo-plng 3 - Pintrotters 4-0, Strike kwintet - Sam-sam 3-1. Stand BBL Vijfmans donderdag: 1. Tweepee 19-63 2. Tigers 20-58 3. Lions 20-57 4. Rabbits 20-52 5. LOI 20-34 6. Bruine Boon 19-33 7. Mlnstreels 18-29 8. Wanninkhof 20-22 9. Ons Genoegen 20-22 BBLZW vijfmans woensdag: 1. Strike-kwintet 23-82 2. Pintrotters 23-55 3. Tijgers 23-40,5 4. Scarabee 2 23-34 5. Woo-plng 3 23-33 6. Sam-sam 23-31,5 GEWICHTHEFFEN ALKMAAR Drie gewichtheffen van LKV De Spartaan waren in Alkmaar goed voor een Nederlandse titel bij de daar gehouden eer- ats klauo kampioenschappen. Jan Kluivars, Dio Dsgsnaara an Harm an Filippo llatan da concurrantia kanalooa. Daganaara wat voorts goad voor drie nieuws Nederlandse junioren- records. Kluivers veroverde zijn titel In de klasse tot 56 kilogram. HIJ trok 65 kilo en stootte 85. zijn to taal: 150 kilogram. Dio Degenaars kwam uit In de categorie tot 75 kilogram. Zijn totalen van 97 1/2 en 127 1/2 waren ruim voldoende voor de eerste plek. In zijn vierde beurt realiseerde Degenaars resp. 100 en 130 kilogram. Met het totaal (230 kilo) goed voor drie Nederlandse ju niorenrecords. In zijn categorie hield Dege naars clubgenoot Arle Swagers op de tweede plek. De totalen van Swagers: 95 en 122 1/2. Herman Filippo veroverde de derde Leidse titel In de klasse tot 82 kilogram. Zijn 122 1/2 trek ken en 145 stoten vormden een klasse apart. Een recordpoging op 127 1/2 mislukte vervol gens. Behalve Swagers kwamen ook Rob Wan- slnk en John ten Brinke tot tweede plaatsen. Wanslnk In de klasse tot 60 kilogram (75 en 90), Ten Brinke In die tot 90 kilogram (112 1/2 en 135). Jan Nleuwpoort debuteerde in de se- nlorenstrljd met een verdienstelijke derde plaats.ZiJn serie van 105 en 125 bleek voldoen de voor brons In de klasse tot 90 kilogram. Nerveuze Bart Zwart tenslotte bewerkstelligde In zijn klasse tot 82 1/2 een vierde positie. Zijn totalèn: 90 en 125 kilo. WIELRENNEN ZOETERMEER Renners van de Leidse wielervereni ging Swift namen dit week einde deel aan de interclu- bontmoeting van Zoetermeer 77. Ook het Rotterdamse De Pedaalriddera deed mee aan deze opening van het wed- •trijdseizoen op de weg. Swift heerste in de koers voor amateurs en junioren. Axel Hermans werd eerste, Ton Overdevest tweede en Edward Wijsman volgde op de derde plek. Het drietal had een ron de voorsprong op de rest van het veld. Bij de nieuwelingen kwam Swlft-renner Jan Zandstra met een ronde voorsprong als eer ste over de meet. Richard Ip- pel van Swift en Alexander DuIJnlsveld v^n Zoetermeer bezetten de tweede en derde plaats. De strijd bij de liefheb bers en veteranen was een Zoetermeerse aangelegen heid. Na Theo Vierling, Ton van DulJI en Hans Vermeulen finishte Cor Kloosterman (Swift) als vierde.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15