eluidsschermen lan voor Noordwijks raadhuis ter visie gelegd dit Geen uitbreiding beroepsbrandweer van Leidschendam EEN GELIJKTIJDIGE BEHANDELING MET VERKEERSPLAN Flora-veiling wil 'kopershallen*' weer uitbreiden Nieuw renovatie project voor huizen in De Engel Verkeer Engelselaan ter discussie Voorhout wil verkeer Nagelbrug verbeteren RIJNSBURG De Rijnsburgse veilingvereniging 'Flora' belegt vrijdajr een algemene ledenvergadering waarin ge sproken wordt over de noodzakelijke uitbreiding van het nieuwe veilingcomplex in de Kamphuizerpolder. In de hui dige veiling is te weinig doorvoer- en opslagruimte in de zo genaamde 'kopersstraten'. VOORHOUT De Voor- houtse commissie Ruimtelij ke Ordening buigt zich van avond over de verkeerspro blemen aan de Engelselaan. Belangrijk element in deze milie neemt aak op chtersbaas iSTGEEST/LEIDER- iP De 30-jarige Leide- r die het afgelopen week- een 17-jarige scholier in lerdorp met een gebro- bierglas bewerkte, is irmiddag door de broers ader van het slachtoffer leens het ziekenhuis in- agen. uzie ontstond zondagmor- jin een café aan de Leider- Hoofdstraat toen de Leidenaars per ongeluk elkaar opliepen. De 30- Leidenaar sloeg een as stuk en stak dit de en enige malen in het ge- rmiddag bracht de Leide in bezoek aan een café stgeest. Hier werd hij cht door drie broers en er van het slachtoffer. bedreigde dit viertal op- w met een bierglas, maar overmeesterd en in el- geslagen. Hij moest met Iwonden en een gebroken naar het AZL overge- U worden. De man heeft politie geen aangifte ge- van de mishandeling. LEIDSCHENDAM De uit zeven personen bestaande beroepskern van de Leidschen- damse Vrijwillige Brandweer zal voorlopig niet worden uitgebreid. De financiële toe stand van Leidschendam is zo slecht, dat er zelfs geen bestelwagentje van negentiendui zend gulden voor de brandweer meer af kan, een voertuig dat commandant Van Dijck dringend nodig acht, bijvoorbeeld om snel met de hydraulische reddingsset aanwezig te zijn bij verkeersongelukken. Brandweercommandant R. H. van Dijck zei gis teravond in de commissie voor bestuurlijke aangelegenheden dat het aantal verkeersonge vallen in Leidschendam steeds veelvuldiger en steeds van ernstiger omvang is. Als voorbeeld noemde hij het aantal uitrukkingen dat bij zijn komst in Leidschendam in 1967 slechts 23 was tegen vorig jaar 261. Een vorig jaar september ondernomen aktie voor meer vrijwilligers bracht 22 belangstellenden aan van wie er uit eindelijk slechts zeven overbleven en waarvan precies één persoon dicht genoeg bij de kazerne woont om bij alarm in het eerste voertuig mee te kunnen. De brandweercommandant heeft enkele jaren geleden al om meer beroepsperso- neel gevraagd. De gemeenteraad meende toen dat dit gefaseerd moest geschieden maar de vijf fractievoorzitters stelden een beslissing hiero ver uit. Als argument voor de aanschaf van een kleine wagen haalde de commandant de brand van het Stompwijkse Dorpshuis aan. De .brandweer is toen 36 uur in touw geweest. Voor aflossing, aanvoer van voeding en materiaal werd een 12- tonswagen gebruikt die twee liter per kilometer gebruikt. „De taak van de brandweer wordt steeds zwaarder en we moeten blijven improvi seren met materiaal en personeel", aldus de heer Van Dijck die bij de commissie wel veel begrip voor de zware taak van de brandweer aanwfezig vond maar geen geld. De commissie adviseerde meer wervingsaktiviteiten voor vrijwilligers, onder andere bij de grote rijks kantoren in de gemeente. 60 jaar trouw in Leiderdorp Burgemeester M.A. van der Have bezocht gistermorgen met echtgenote (midden) het echtpaar Verseef-Breems in verband met het 60-jarig huwelijksfeest. Johan Frederik Ver- seef en Maria Jacoba Breems vierden op die dag ook het diamanten huwelijksfeest. De bruidegom werd 81 jaar geleden (29-7-1899) geboren in Watergraafsmeer. De bruid is een rasechte Amsterdamse, zij werd op 23 febru ari 1895 in de hoofdstad geboren. Het dia manten paar woont aan de Langendijkdreef 30. IRDWIJK Het gemeentebestuur wil het rerpbestemmingsplan „Raadhuis en omge- met ingang van 16 maart ter visie te leg- Gedurende een maand krijgt iedereen dan [enheid om tegen het plan, of onderdelen li, bezwaar te maken. In het ontwerp is de [indingsweg tussen de Zeestraat en de Voor- it vooralsnog gehandhaafd. Op de hoorzit- in december leverde de plaatselijke horeca le middenstand namelijk forse kritiek op eventuele afsluiting van het weggedeelte in de Grote Kerk en het raadhuis. Het col- verwacht, dat handhaving van de afslui- in het ontwerpplan heel wat bezwaar- Iften zal opleveren en daarom heeft men itukje Zeestraat nog maar in het plan laten n. pndien moet de gemeenteraad nog over het al dan niet afsluiten van het weggedeelte beslissen. Het is een onderdeel van het verkeerscirculatie plan en dat komt eerst in de maart-vergadering in de raad. Nu al staat vast, dat afsluiting zowel voor het CDA- als voor de VVD-fraktie onaanvaard baar is. ,,Het is. voor ons een principiële zaak", zei Admiraal (VVD/Gem.Belang) in de commissiever gadering en de CDA-ers De Geus en Willms Ijeb- ben in dezelfde commissie verkeer reeds een an dermaal betoogd, dat zij er niet over piekeren om met een afsluiting van de verbinding Zeestraat- Voorstraat akkoord te gaan. Het ontwerpplan blijkt ook ten aanzien van de be stemming te zijn aangepast. De winkelpanden aan de Voorstraat, direkt naast het bestaande raadhuis, zouden aanvankelijk bij de raadhuisbestemming worden getrokken. Daar de beide panden niet no dig zijn voor het thans te bouwen gemeentehuis in een bescheidener opzet, kunnen het winkels blij ven, meent het college. Over het ter visie leggen van het ontwerpplan „Raadhuis en omgeving" is de commissie voor ruimtelijke ordening gehoord. Het advies ont breekt echter in het voorstel. Dit ligt eigenlijk voor de hand. Het voorstel om het plan nu al ter visie te leggen, lijkt op een voorzichtige poging om toch te komen tot een ontkoppeling tussen de raadhuis- bouw en het verkeersplan. En dat is hetgeen het CDA per se niet wil en waartegen ook de VVD be denkingen heeft. „Wij voelen niets voor een ontkoppeling", zei De Geus in de commissie-vergadering. „Het verkeers plan heeft geen tijd van voorbereiding meer nodig en beide plannen kunnen zonder bezwaar gelijktij dig worden behandeld. De VVD ziet de koppeling niet als een onherroepelijke zaak. „In de hoorzit ting met de bevolking zijn echter beide plannen wel gekoppeld behandeld", aldus Admiraal „en ik vind het tegenover de burgerij niet eerlijk om ze nu van elkaar los te maken". De frakties van de PvdA en de PPR denken er an-» ders over. „De koppeling van het raadhuis met het verkeerscirculatieplan is nooit ons uitgangspunt geweest", verklaarde Arno Bos. „Raadhuisbouw heeft bij ons een hogere prioriteit gehad". Wat het afsluiten van de Zeestraat betreft, bepleitte de woordvoerder van de progressieve frakties het ne men van een proef voor en tijdens de raadhuis- bouw. Van de andere kant stuitte het open laten bij hen niet op onoverkomelijke bezwaren. Het college van B. en W. stemt toe, dat er verband bestaat tussen het raadhuis en het verkeersplan. De integrale behandeling van dit laatste plan is echter pas mogelijk in de maart-vergadering van de gemeenteraad. Rond die tijd ligt ook het raad huisplan ter visie, zodat er toch nog over beide plannen, kan worden gediscussieerd, is- het college standpunt. Daarover bestaat duidelijk wel verschil van mening met de frakties en vandaar het ont breken van het commissie-advies. De achtergrond van de koppeling tussen raadhuis- bouw en verkeersplan is de kwestie van parkeer gelegenheid in de kern van Noordwijk-Binnen. Bij de bouw van het raadhuis op het aangrenzende parkeerterrein gaan parkeerplaatsen verloren en bovendien zorgt de samentrekking van de secreta rie en de dienst van gemeentewerken (thans ge huisvest aan de Gooweg) voor een toename van het aantal langparkeerders in de kern. Toen de ge meenteraad in februari 1976 besloot tot raadhuis- bpuw op het parkeerterrein', verbond het CDA aan haar fiat de voorwaarde, dat een verkeersplan zou moeien aantonen, dat de verkeerssituatie in de kern de raadhuisbouw op de voorgestelde plaats toeliet. LEIDSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1981 PAGINA 7 Op dit moment wordt al gewerkt aan de eerste uitbreiding met 10.000 m2. De boxruimte die hierin beschikbaar komt is niét vol doende om in alle aanvragen te kunnen voorzien. Het veiling complex is zodanig ontworpen dat aanbouw van deze hallen niet al te veel problemen oplevert. Het bestuur van de veilingvereni ging stelt dan ook voor - nu de gelegenheid zich voordoet - 11 ha. bouwgrond te kopen tegen een bedrag van 2,8 miljoen gul den. Ook wil Flora de toekomstige uitbreiding vast voorbereiden met het bouwrijp maken van 30.000 m2 grond en de aanleg van we gen en parkeervoorzieningen. Hiermee is een bedrag van 1,7 miljoen gulden gemoeid. Aan het eind van dit jaar zou dan een begin gemaakt kunnen worden met de tweede uitbreiding. LISSE De woningbouwvereniging Het Gezinsbelang uit Lisse heeft een nieuw renovatieproject op stapel staan voor woningen in het buurtschap De Engel. In totaal komen 73 woningen voor renovatie in aanmerking. De kosten zullen gedeeltelijk verhaald worden door een huurverhoging van zo'n honderd gulden per maand. Gisteravond werden de plannen met de bewoners doorgesproken. Verreweg de meerderheid bleek voor de renovatie (tachtig procent). De woningen worden grondig aangepakt. Alle leidingen worden vernieuwd, plafonds onder handen genomen, isolatie aange bracht en keuken opnieuw ingericht. De klus zal zeker enkele maanden vergen. Overwogen wordt de bewoners tijdelijk in ca ravans onder te brengen. Gisteravond bleek, dat veertien bewoners vooralsnog tegen uit voering van de plannen zijn. Overigens had de hoorzitting een oriënterend karakter. Nu de meningen bekend zijn wil men de plannen concretiseren. Uitvoering van de plannen zal nog zeker een jaar uitblijven. Leiderdorpse ontvoerde eigen zoon LEIDERDORP De rijKs- politie heeft een 30-jarige vrouw uit Leiderdorp aange houden op verzoek van de politie van Gemert. De vrouw wordt ervan verdacht haar eigen zoon (11) uit een Brabants pleeggezin te heb ben ontvoerd. Het kind dat tegen de wil van de moeder door de kinder rechter in het pleeggezin was geplaatst,Js donderdag uit Ge mert ontvoérd. Door bemidde ling van een maatschappelijk werkster kon het kind zondag middag van een onderduika dres worden afgehaald. discussie vormt de hoorzit ting die hierover aan het be gin van deze maand is ge houden. Bewoners van de Engelselaan kwamen toen tot de conclusie dat een tweetal wegversmal lingen verkeersoverlast zou kunnen uitsluiten. Twee aan de Engelselaan gevestigde be drijven kondigden evenwel schriftelijk aan zo'n oplossing als 'onaanvaardbaar' te ver werpen. De realisatie van de wegversmalling en de bencK digde voorzieningen voor (brom)fietsers is geraamd op 3300 gulden. Burgemeester en wethouders stellen ondanks de geopperde bezwaren voor om dit krediet te verlenen en de plannen ter beoordeling aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voor te leggen. VOORHOUT De gemeen te Voorhout heeft in princi pe besloten een krediet van 25.000 gulden beschikbaar te stellen voor het uitwerken van een verbeteringsplan voor het kruispunt Nagel- brug. Wel zal een aantal raadscommissies zich nog buigen over een aantal tech nische kanten van deze zaak. De reconstructie van het kruispunt Nagelbrug is enige jaren geleden voltooid. De op- stelstrook voor het linksafs- laande gemotoriseerde verkeer kon destijds slechts een gerin ge lengte verkrijgen vanwege het ontbreken van voldoende ruimte tussen de Haarlemmer trekvaart en de bebouwing van de Bisschoppelijke Nijver heidsschool. Deze situatie vormt thans een ernstige be lemmering voor een vlotte doorstroming van het gemoto riseerde verkeer vanuit deze richting. Bovendien is de bushalte bij de Katholieke Technische School, mede vanwege het vlak naast de rijweg gelegen fietspad dus danig krap bemeten dat auto bussen gedeeltelijk op de rij baan staan, terwijl de bijbeho rende abri door het fietspad van de eigenlijke bushalte is gescheiden. Regelmatig ont staan daardoor uit verkeers technisch oogpunt bezien on gewenste conflictsituaties tus sen buspassagiers en het ter plaatse redelijke intensieve (brom)fietsverkeer. DERDORP „Ik verwacht dat er dit nog geluidsschermen langs rijksweg A4 J l^nen worden geplaatst". Dit zegt wethou- A. H. Meerburg (CDA), die in het Lei- dorpse college de milieuzaken behartigt. "Jieer Meerburg ontleent zijn optimisti- verwachtingen aan het rapport dat het ingenieursbureau Dwars, Hederik ferheij uit Amersfoort is uitgebracht, rin schermen als de beste oplossing wor- gezien om het lawaai, dat de bewoners met name de B.G. Cortslaan en de ijewijk dag en nacht te verwerken krij- tot aanvaardbare proporties terug te gen. nededeling van wethouder Meerburg wordt mevr. H. Nijs-Kühler voorzitter van het actiecomité rijksweg A4 met de nodige vreugde ontvangen. Het actiecomité voert al een jaren lange strijd tegen de geluidsoverlast, die de drukke rijksweg veroorzaakt. Nog onlangs deed het actiecomité van zich spreken met de actie voor de verzending van nieuwjaarskaarten aan het Leiderdorpse college met de tekst „Rijks weg A4: voor ons een last, (voor) u een zorg?". •Vanmorgen heeft op uitnodiging van wethou der Meerburg op het gemeentehuis een gesprek met het actiecomité plaats gehad. De heer Meerburg heeft de leden van het actiecomité op de hoogte gebracht van het voornemen van het gemeentebestuur op korte termijn een bezoek te brengen aan minister Ginjaar van Volksge zondheid en Milieuhygiëne. Wethouder Meer burg verwacht, dat de „harde cijfers", die aan tonen dat de geluidsbelasting voor de omwo- De B.G. Cortslaan met achter de Houtwal nenden de normen ver overschrijdt, de minis ter er toe zullen brengen de kosten voor het plaatsen van geluidsschermen voor rekening van het rijk te nemen. Volgens een globale schatting van het ingenieursbureau zullen deze kosten 1,1 miljoen gulden bedragen. De heer Meerburg vindt het een logische ge volgtrekking, dat minister Ginjaar, die zijn toe zegging twee jaar geleden op een VVD-spreek- beurt in Leiderdorp gedaan het onderzoek naar de rijksweg. de geluidsoverlast te financieren heeft nageko men, nu ook de uitvoering van het project, vooruitlopende op de wet geluidshinder, moge lijk te maken. De kans bestaat overigens dat het een intergemeentelijk project gaat worden. De gemeentebesturen van Zoeterwoude en Lei den hebben interesse getoond zich bij de Lei derdorpse plannen aan te sluiten, teneinde ook de Hoge Rijndijk van de geluidsoverlast te ont doen. inselijk ;htin zerswoude j tot voor kort geleden nog rst luxueuze jacht van prins jiler van Monaco ligt thans reparatie afgemeerd bij Hazerswoudse jachtwerf j der Poel. Het schip is voor jkwart uitgebrand. Vorige werd het vanuit Rotter- versleept naar Hazers- Ide, na als dpklast in de ha- 1 te zijn gebracht vanuit het (anse Marbella. jacht werd in 1971 mwd bij gebroeders Vis in lond in opdracht van een er van Roermond. In kocht prins Rainier het :uig. Een paar maanden brak bij Marbella uit, vermoedelijk door liting. De schipper liep Ij lichte brandwonden op. eparatie is een kostbare i: jachtwerf Van der Poel ft er naar schatting 10.000 luren werk aan. De Hazers- idse jachtwerf laat weten 5 te zijn op deze opdracht, i orderportefeuille van dit ijf bevat behalve dit prin ce karwei nog vier nieuw- ropdrachten en een groot vatieproject.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7