aatste kans voor betaald voetbal -"irbeids- 1 aken een ezwaar ■Jjbgen Ivic Uniek.'n Echt huis. Op BINNENHUIS '81In Ahoy'. --tLES HANGT AF VAN DE CLUBBEGROTINGEN 1981-1982 ff Liitenveldert in jroep straf KNVB löndevan Italië gget veel bergen ps voor Nootdorp üüi°KPR,JS; Truida Prin- Minister enthousiast over telescopische sporthal SANDERS VERLIEST FINALE Marathon voor vrouwen op Olympisch programma München is bankroet Sportwereld paginQRT LEIDSE COURANT DINSDAG 24 FEBRUARI 1981 PAGINA 13 (Van onze sportredactie) "HAAG De tfverheid, de gemeenten en jchting de Nationale Sporttotalisator zul- <1 steun aan het betaalde voetbal stop zet- de clubs in het betaald voetbal niet vóór fil duidelijke begrotingen volgens ver- j)te richtlijnen en voorwaarden voor het sn 1981 - 1982 overleggen. In de bcgrotin- al het tekort ten opzichte van dit seizoen n schroef y' procent omlaag moeten worden ge- een zwjt- Dit betekent dat de clubs het verwachte angen w over het lopende seizoen van totaal 12,2 het safe"1 gulden terug zullen moeten brengen vrezen Pn miljoen gulden. Slagen de clubs hier lasting n dan stoppen de geldgevers hun steun. 2 wand ïen nieuwe financiële steun ten behoeve e sanering (gezondmaking) over de jaren 1986 zien zij dan ook af. Op dit moment rekjes is B de geldgevers al dat er van de gezond en ook (08 van het voetbal niets terecht komt. i dat is i^il de clubs echter nog een laatste kans n de mcr Staatssecretaris Wallis de Vries (CRM) iangsystcPtoonde nogmaals dat geen enkele begro- och de |^1 worden goedgekeurd die niet aan de opmerke) iets op nemen "H #1 voorwaarden voldoet en dat de begroting be slist vóór 1 april moet zijn ingediend Dit bleek na afloop van een gesprek dat de staats secretaris van CRM gistermiddag met de externe geldgevers en de KNVB ten departemente had ge voerd. Daarin heeft Wallis de Vries ook laten we ten steun meteen in te trekken als het betaalde voetbal shirtreclame of andere vormen van spon soring Wil invoeren, waarop van de zijde van de KNVB was gezinspeeld. Mr. Eric Vilé, voorzitter sectie betaald voetbal van de KNVB, toonde zich vrij lakoniek na afloop van het gesprek.„Indien de clubs niet meewerken dan is dat hun zaak", zo meende Vilé, die er op wees dat de KNVB geen sancties ten opzichte van de clubs kan uitvoeren. Er kan alleen met nadruk op het (grote) gevaar van de mogelijke weigering van geldelijke steun van de geldgevers worden gewezen. Vilé stelde dat de clubs, als zij willen meewerken, zeker niet om het beperken van de salarispost voor de spelers heen kunnen. Het in de pas lopen van de clubs zal wel nodig zijn, aldus de KNVB-voorman, die ver klaarde dat in het verleden twaalf betaald voetbal organisaties hun begrotingen te laat of niet indien den ter goedkeuring aan het Budget Bewakings In stituut dat de zaken voor de geldgevers moet con troleren.. „Tot nu toe is het dweilen met de kraan open. De clubs Werken wel steeds meer mee maar toch, er liggen messen op tafel. Rond 1 april zal moeten blijken welke messen. Er zijn bovendien verkie zingen aan de orde", aldus Vilé in een poging het standpunt van Wallis de Vries te verzachten. De staatssecretaris wees deze opstelling van de han- d.„Ik houd vast, ik ben niet bang", zo liet hij we ten. Vilé meende echter dat de goedwillende clubs niet onder de slechte mogen lijden. Hij stelde dat een individuele aanpak per club het best zou zijn: intrekking van steun als men niet meewerkt. „Deze mogelijkheid i| er ook nu al maar daar is nooit gebruik van gemaakt. Er is niets nieuws on der de zon. De clubs wisten dat zij het komende jaar de tekorten met vijf procent omlaag zouden moeten brengen. Alleen de termijn Waarin zij hun begroting moeten inleveren is een maand eerder gesteld", aldus Vilé. Over het seizoen 1979 - 1980 hebben de b.v.o's teza men de tekorten op de begrotingen 3,3 miljoen gul den laten oplopen. „Dat is weliswaar een miljoen gulden minder dan verwacht maar", aldus Wallis de Vries,„de situatie is ernstig". Uit cijfers, die werden verstrekt, bleek dat bij de sanering van het betaald voetbal in het seizoen 1978 - 1979 34 clubs' tezamen een tekort hadden op hun begrotingen van 12,3 miljoen gulden. Over het volgende sei zoen moest dit tekort met tien procent omlaag worden gebracht tot 11,1 miljoen gulden. Het te kort ligp echter op tot 14,9 miljoen gulden. Over het seizoen 1980 - 1981 moest volgens de richtlijnen het gestelde tekort van 11,1 miljoen weer mpt vijf procent omlaag naar 10,5 miljoen. De clubs kwa men niet verder dan naar verwachting 12,2 mil joen. Bij alle dreigingen rond het intrekken van de steun stelde Wallis de Vries wel dit niet ineens te willen doen. Het komende seizoen zal als over gangsjaar gelden. Voor de toekomst liet de be windsman doorschemeren dat, als de sanering doorgaat, ook de sanering van de schulden van het betaalde voetbal aan de orde kan komen. Vilé liet Staatssecretaris Wallis de Vries (CRM) beklem toonde ten departemente dat de profvoetbalclubs hun begrotingen beslist vóór 1 april moeten heb ben ingediend. weten nog steeds achter een voorstel te staan om een licensie-systeem voor het voetbal in te voeren. Clubs, die financieel te zwak zijn, zouden dan geen licensie meer krijgen en dus verdwijnen. Als pleis ter op de wonde liet Wallis de Vries een positief geluid horen: de toeschouwersaantallen in het voetbal zijn over het seizoen 1979 - 1980 met acht procent gestegen. T Ajax zal geen tegenwerking van de stichting ar- raken betaald voetbal-ondervinden indien de club de l slaaf Tomislav Ivic als trainer zou willen aantrekken. ns de stichting deelde secretaris Joop van der Klink lsteravond mee. De definitieve beslissing betreffende ^-gunning behoort tot de verantwoordelijkheid van de Iter van sociale zaken. 'heeft de vergunning nog niet aangevraagd, maar heeft iet standpunt van de stichting arbeidszaken willen ken- len minderheid in de stichting was overigens tegen het po- advies. De vertegenwoordigers van de werknemersorga- es in het betaalde voetbal, de WON (trainers) en de VVCS I rs) stemden tegen, positieve standpunt van de stichting arbeidszaken heeft itter Ton Harmsen van Ajax niet onmiddellijk in jubel- yhing gebracht. „Wij zullen nu eerst officieel de vergunning Ifagen en dan kunnen wij weinig meer doen dan de beslis- van de minister afwachten. Wij vragen een werkvergun- voor een hoog-gekwalificeerde trainer aan, die graag in 'land en bij Ajax wil komen werken. Ik kan slechts hopen beslissing van de minister voor ons gunstig zal uitpak- HAAG - De amateurvoetbalclub Buitenveldert is in f gegaan tegen de straf opgelegd aan het tweede zater- il in verband met het staken van de wedstrijd Bui- ïrt 2—Amstelveen 3 op 13 december 1980. Buitenvel- akte, direkt na de aftrap, de wedstrijd uit protest lertië is Iae deelneming van het Nederlands Elftal aan het water M toernooi om de Copa de Oro in Uruguay, aar is N P legde de Amsterdamse club een boete op van 250 gul- niet vP hracht de ploeg twee punten in mindering. Bovendien Ide wedstrijd worden overgespeeld op het veld van de te nder. Buitenveldert stelt zich op het standpunt dat de echtspraak van de KNVB getoetst moet worden aan de d dat Bene wetten". Mr. J. L. Janssen van Raay zal het hoger g is, om! van de club behartigen. Circa honderd andere elftallen cker in perland hebben voor dezelfde affaire nog geen straf opge- ken m^kreg6". zodat het hoger beroep van Buitenveldert voor e aanrecPeëen als leidraad kan dienen. iening af ■AN - Vicenzo Torriani heeft deze week het routesche- ikendgemaakt van de 64e ronde van Italië, die voor rst open staat voor amateurs en profs. Hij stuurde in- ls uitnodigingen naar de wielerbonden van de Sovjet- Polen, Tsjecho Slowakije, Oost-Duitsland en Colum- ïde van Italië zal dit jaar bergachtiger zijn. Het venijn zit taart als de karavaan in de Italiaanse Alpen de finale van o rijdt. De Italiaanse ronde begint met tijdritten. De pro- Triest is een individuele, de eerste etappe wordt per tegen het uurwerk gereden. Er zijn twee rustdagen ge en in totaal vier tijdritten. Torriani kwam er ook niet on- de renners verschillende keren per trein en vliegtuig te atsen naar de volgende startplaats. De ronde loopt van 14 "en met 7 juni. 'DORP Elf draverijen morgenmiddag op het mma van de dravers- n Nootdorp. De eerste om 14.30 uur. Onze tips lanvoerfieze meeting luiden: TERREPRIJS: Ukidool ir, Tara Laguna en Tasja wrie*ano Hanover en Saul 1 ae Vihten. JEPRIJS: TJdo Harves- emd gasj u* Prince en Teddy /nnnnl?NDPRIJS: Titia Pride. OORD^bo en Raldo w iBADPRIJS: Refin Bui tenzorg, Robertino D en Orson Anjo. FAUCIGNYPRIJS: Sovereign, Tina Star en Rusty Rust- burcht. FARCIENNESPRIJS: Ralf Rumelaar, Ofraim Hanover en Pallieter. FALSTERPRIJS (eerste afde ling): Poesjkin, My Kid en Ric- co Westlandia. FABRIANOPRIJS: Oswald, Nerva en Peter Dartel. FALSTERPRIJS (tweede af deling): Romeo Hollandia, Ri- cardo en Patrijs Belwin. FAROPRIJS: Uptodate Laren I, Ulyssus Hage en Uneres. Huldiging Hennie Stamsnijder De kersverse wereldkampioen veldrijden Hennie Stamsnijder, die zijn historische titel afgelo pen zondag in het Spaanse To- losa veroverde, is gisteravond onder grote belangstelling in zijn woonplaats Enter gehul digd. Gekleed in zijn regen boogtrui trotseerde 'Stammie' de kou tijdens zijn triomfrit in een rijtuigje door de straten van het Overijsselse dorp. HARDENBERG De mi nister van CRM, mevrouw Til Gardeniers, heeft giste ren in Hardenberg de eerste telescopische sporthal van Nederland op het sportpark De Boshoek geopend. „Ik denk, dat het goed is dat er ook op landelijk niveau eens wordt gedacht over deze hallen, waar ook ande re activiteiten onderge bracht kunnen worden", zei de bewindsvrouwe bij die gelegenheid. Het dak schoof direct open na de druk op de knop en in drie minuten was er een onover dekte sportaccommodatie ont staan. Vanwege het koude weer werd de hal daarna met een gesloten. Openair te Raal- te heeft hiermee een voor Ne derland unieke binnen- èn buitensportaccommodatie ge schapen, welke in Hardenberg als tennishal is ingericht met drie banen. De investering van het project komt rond de twee miljoen gulden. Het Duitse Ulm heeft overigens de wereldprimeur van het unieke initiatief. Er wordt dan ook veel belangstel ling voor verwacht. De minis ter zag er ook wel wat in ge tuige haar: „Ik zal dit voor beeld graag op landelijk ni veau bespreken met de Vere niging van Nederlandse Ge meenten". Til Gardeniers feliciteerde Hardenberg als gemeente dat het lef had, dit initiatief op te pakken. „Ik hoop dat u er ple zier van zult hebben en dat anderen er van zeggen: dat zou ook iets voor ons zijn". „Velen weten niet dat tennis de tweede meest beoefende sport is in Nederland na voet bal. Accommodatie-beleid moet gemeentelijk beleid zijn, want daar moet dit worden opgelost. En als dan zoals hier, particulieren met initiatieven komen, dan is het goed dat daar de gemeenten en ook de rijksoverheid stimulerend op treden". Tweede ploeg in de Tour? DEN HAAG - De kans bestaat dat Nederland dit jaar met twee wielerploegen zal zijn vertegenwoordigd in de Tour de France. Naast de al jaren in de Franse ronde uitkomende ploeg van Peter Post zou dat de equipe van HB moeten zijn. Van deze formatie is Jos Schipper één van de belang rijkste renners, terwijl ook Jos Lammertink van de ploeg deel uitmaakt. De sponsor van de HB-ploeg, Rody Hoogenboom, heeft verklaard dat als er een medesponsor wordt gevonden voor een bedrag van een ton zijn ploeg zeker in de Tour aan de start komt. NANTES Louk Sanders heeft het in de eindstrijd van het interna tionale tennis toernooi in Nan tes (Fra), on danks een voor sprong van twee sets, niet kunnen bolwerken tegen zijn Westduitse tegenstander An dreas Maurer. De Nederlandse kam pioen verloor in vijf sets: 6-4, 6-3,1- 6, 2-6, 4-6. De als eerste ge plaatste Ameri kaan Jimmy Con nors won geheel volgens verwach ting het proftennis toernooi in Palm Springs. H;j ver sloeg in de finale de Tsjechoslowaak Ivan Lendl met 6- 3, 7-6. Het dames- toernooi van Hous ton werd een groot succes voor de Tsjechoslowaakse Hana Mandlikova. In de eindstrijd te gen de Düits/Ame- rikaanse Bettine Bunge zegevierde Mandlikova met tweemaal 6-4. I^jörn Borg sloot gisteren zijn Au stralische trip af met een zege van 4-6, 6-2, 6-3 op de Amerikaan Vitas Gerulaitis. De Zweed heeft tij dens zijn bezoek aan het verre werelddeel in to taal één miljoen gulden verdiend. LOS ANGELES Het be stuur van het IOC heeft zich gisteren in een besloten ver gadering, op het standpunt gesteld dat er bij de Spelen van 1984 in Los Angeles een marathon voor vrouwen op het programma kan komen. Tijdens de bijeenkomst, waar bij acht van de negen be stuursleden aanwezig waren, werd een positief standpunt ingenomen tegenover het voorstel van het organisatieco mité, dat voorstander is van een marathon voor vrouwen. Peter Uberroth, de eerste man van het organisatiecomité van Los Angeles, heeft bij het IOC met klem bepleit een snelle beslissing te nemen. Hij stelde dat tot nu toe meer dan 170 vrouwen uit twintig landen in offieële marathons de 42.195 meter hadden afgelegd in min der dan 2 uur en 55 minuten. Hij voegde eraan toe dat Grete Waitz uit Noorwegen de laat ste marathon van New York bij de dames had gewonnen in 2 uur 25 minuten en 41 secon den en dat een dergelijke tijd haar olympisch goud zou heb ben opgeleverd in iedere ma rathon die tot 1952 bij de Spe len was gelopen. „Wij zijn voorstander", besloot Uber roth. „Van twee marathons, één voor mannen en één voor vrouwen. Maar eventueel kan er ook gelijk worden vertrok ken." Dé Stoop in sectiebestuur? DEN HAAG - De vacature in het sectiebestuur betaald voet bal, die ontstond door het ver trek van Herman Choufoer wordt mogelijk opgevuld door Dé Stoop. Stoop, die geruime tijd wegens ziekte zijn functie van voorzitter van FC Am sterdam niet heeft kunnen uit oefenen en werd waargeno men door oud-sectievoorzitter Jacques Hogewoning, hervat per 1 maart zijn werkzaamhe den bij FC Amsterdam. Op korte termijn zal hij de KNVB laten weten wat zijn beslissing is over de opvolging van Choufoer. MÜNCHEN De Bundcsli- gaclub 1860 München is ankroet. Gisteren besloot de Beierse bank geen enkele betaling meer te doen voor de voetbalclub. 1860 Mün chen heeft inmiddels een schuld van 4,7 miljoen gul den. Diego Maradona heeft bij zijn debuut voor Boca Juniors twee keer gescoord. Hij benutte twee strafschoppen. Boca Ju niors won de wedstrijd tegen Cordoba met 4-1. Er waren ze ventigduizend toeschouwers. KNAU wil trainingshome GRENOBLE Training- coördinator Herman Buuts van de Koninklijke Neder landse Atletiek Unie (KNAU) heeft gepleit voor een permanente trainings- en wedstrijdhal in Nieuwe- gein in de provincie Utrecht. Naast de bestaande accommo daties in Zwolle en Ahoy' zijn er volgens hem geen goéde trainingsgelegenheden. Vol gens Buuts kunnen de Neder landse atleten dan dichter te gen de Europese top komen. Penningmeester Eddy Turk van de KNAU is echter be vreesd dat er op korte termijn geen financiële ruimte zal zijn. Kernploeg voor Gouden Schaats zijn toegevoegd aan de kern ploeg, die op zaterdag 28 fe bruari en zondag 1 maart deelneemt aan de wedstrij den om de gouden schaats in Inzeil. De bondscoaches Van 't Oever1 en Kloosterboer besloten hier toe na de wedstrijden Om de Gruno-bokaal van zondag in Groningen. De volgende schaatsers gaan naar de recor draces in Inzeil: Piet Kleine, Hilbert van der Duim, Frits Schalij, Yep Kramer, Harm van der Pal en Rob .Vunde- rink. WASSENAAR De tweede klasser Blauw Zwart speelt vanavond om 20.00 uur op het eigen terrein een oefenwed strijd tegen het A-elftal van de eredivisieclub Excelsior. KARLSRUHE De kersver se Europese kampioen indoor op de 800 meter, de Westduit ser Herbert Wursthorn, blijkt aan zijn vallende finish een gebroken hand te heben opge lopen. BUENOS AIRES De Ar gentijnse coureur Carlos Reu- temann heeft gisteren verteld dat de stal van Frank Wil liams half april een nieuwe formule 1-wagen gereed zal hebben met zes wielen. ADVERTENTIE Ja, in de IJsselhal van Ahoy' is een echt huis gebouwd. En wat voor een huis! Eén van Neerlands best geïsoleerde woningen. Gasverbruik: circa 1/3 van 't gemiddelde huis. Moet u zien. Vooral omdat 't een betaalbare prémiewoning is. Ogen tekort komen in het Lentiade- paviljoen, 'n Oog- en neus-strelend beurs- onderdeel. U wordt opgenomen in een bloemenzee van arrangementen. Extra attractie: tijdens Binnenhuis '81 worden verschillende kampioenschappen bloemsierkunst gehouden, waarvan de pronk stukken geëxposeerd worden. Honderd uit tuin- ideeën opdoen. I n de Eemhal is een tuinen- park van ca. 1.000 m2 aangelegd met model- tuinen en een informatiestand. Levensgroot op Binnenhuis één van de best geïsoleerde premie koopwoningen Gratis adviezen krijgen van architekten. Loopt u rond met bouw- of verbouwplannen? Met interieurvragen? Op Binnenhuis hebt u de kans er 'ns over te praten met deskundigen van 't Architekten Informatiecentrum. Kosteloos. Als u zeker wilt zijn dat u terecht kunt, maak dan van tevoren een afspraak (vanaf 16 februari tel. 010-81.30.65). Experimentele woonvormen ontdekken en veel meer. Ontdekking 1: een uit losse Ontdekking 2: 'n expositie met zitmeubelen van bekende ontwerpers. Ontdekking 3: een meubelmakerij in werking. Kennismaken met al 't woonnieuws. Binnenhuis zou Binnenhuis niet zijn als u er niet alles vond voor wonen in en om het huis. Van de nieuwste meubelen tot open haarden, keukens, tegels en zwembaden. Dat alles verdeeld over liefst 200 presentaties. Kom 't zien! geopend: 11.00-17.00 uur en 19.00-22.30 uur, zondag alleen BEURS VOOR WONEN IN EN OM HET HUIS. IN DE VERGROTE AHOY'ROTTERDAM. 20 FEBRUARI T/M 1 MAART 1981

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13