E Trotters verspeelt kansen erg vroeg Sterk Leiden lijdt schlemielig verlies tegen Raak: 51-50 De Danaïden uitgeschakeld voer titel De Algemene en Crescendo verzorgen saaie derby ONS EILAND KAMPIOEN 23 :aaa 21 BU IM E Bruno Carlier wint Noteboom- toernooi Leiden promoveert; naar eerste! klasse i Alphia verrast Leiden: 0-1 Roödënbür? te sterk voor k Rijswijk i 4 MAANDAG 23 FEBRUARI 1981 PAGIf BASKETBAL LEIDEN Het was ver in de tweede helft toen Nutsspaarbank Trotters het Amsterdamse ASVU dicht naderde. Verder dan tot op drie punten reikte men in een verwoede poging om alsnog de wedstrijd naar zich toe te trekken niet. In een reeks gevallen kende het matig samenwerkende arbitrale duo hierna steeds het voordeel van de twijfel aan ASVU toe, waardoor de ploeg van Jos Pelk zich uit de netelig wordende situatie kon redden. De Amsterdammers behaalden tenslotte een 80-88 overwinning. De basis voor dit resultaat werd in de eerste negen minuten van het duel gelegd. Toen kwam een niet vooruit te branden Trotters erg snel erg ver achter. En om een ach terstand van 8-27 tegen dit ASVU goed te maken moet men van goeden huize komen, het bleek voor Trotters tenslotte een te zware klus. Terwijl Nutsspaarbank Trotters zich toch terdege bewust was van de kracht van ASVU begon men. uiterst zwak. Het had er veel van weg dat handen en voeten met wat lijm waren ingesmeerd. In de vijfde minuut was de schade nog te overzien (6-13), vier minuten later echter had de Leidse acherstand een bijna rampzalige omvang aangenomen (8-27). Voor Trotters begon de wedstrijd op dit moment pas, met dus als extra ingebouwde moeilijkheids factor het feit dat er negen minuten en negentien punten waren weggegooid. In navolging van de an dere guard, Erik-Paul van Weeren, die als enige sterk uit de startblokken kwam, kwam Will Moerer plotseling op dreef en zette Trotters met een aantal afstandtreffers op het goede spoor. ASVU, met steeds in de hoofdrollen Wijngaard, Rozenstein en de al heel lang in Nederland verblijvende Ameri kaan Tim Parker, bleef voorlopig kalm weerstand bieden, zodat bij rust nog weinig van het verschil was verdwenen: 37-51. Na de pauze zette Trotters de achtervolging voort en werden de langere mannen Peter Kop en Tony Lamping meer, zij het bepaald niet overdreven veel, in de combinaties betrokken. Aanvankelijk kwam men niet echt dichtbij, omdat steeds wan neer men tot op tien punten kwam, het verdedi gend evenwicht verdween en ASVU met een paar breaks simpel weg kon lopen. Pas in de veertiende minuut begon de positie van de Amsterdammers echt in gevaar te komen. In de tot dan ongenaak bare ploeg sloop duidelijk de onzekerheid. Door wat slordigheidjes snelde Trotters ASVU niet direct voorbij, maar stond in de zestiende minuut wel ui terst kansrijk: 70-73. Vervolgens miste men het kleine beetje geluk om verder te komen. Vooral scheidsrechter Pattisselano, in dit soort spannende situaties te onzeker en te emotioneel, was plotse ling erg gul voor ASVU en kreeg het aan de stok LEIDEN In het kader van de sterk golvende prestatie- lijn van de Parker Leiden vrouwen was het zaterdag weer tijd voor een prima ver toning in Den Bosch. Tegen Raak speelde men collectief voor wat men waard was, maar ging desondanks met een punt ten onder: 51-50. Leiderdorp leed in de eerste rayonklasse een wat onver wacht verlies (97-88) bij het Delftse DAS. Sedelaar MSV bleef in een saaie wedstrijd simpel overeind tegen La- kers (79-74), terwijl Luba door een 86-96 nederlaag te gen AMVJ de rode lantaarn nog nadrukkelijker in handen kreeg gedrukt. Een klasse la ger was BVO wederom niet bestand tegen koploper Sil- vertown Lions. In Schoonho ven verloor men met 101-74. Leiden startte gehandicapt te gen het Bossche Raak. Door een schorsing van Mardet van Gennip was de reboundkracht danig geslonken. De ploeg van Rob de Vries heeft ge tracht dit te compenseren door geconcentreerd en met veel inzet binnen de lijnen te stappen. Technisch en tac tisch kwam men uitstekend voor de dag. Het was allemaal BASKETBAL net niet toereikend. Voor de pauze nam Leiden enige af stand, maximaal vijf punten, en bij rust stond men nog op miniem voordeel: 27-28. Raak ging in de tweede helft aan de haal, maar zag een voor sprong van negen punten in de slotfase wegsmelten. In het licht van het getoonde spel was de 51-50 nederlaag voor Leiden triest. Leiderdorp verdedigde bij DAS voor rust niet al te nauw keurig. Zelf scoorde men een acceptabel aantal van 45 pun ten, maar kreeg er 51 tegen. Na de hervatting liep DAS ver der uit naar een verschil van 14 punten in de twaalfde mi nuut, maar in de voorlaatste minuut was Leiderdorp weer helemaal terug gezien een èénpuntsvoorsprong. Rein Paulides had in de terugkeer, door een schotprestatie van negen uit elf na rust, een fors aandeel.De geleverde inspan ning bleek te groot. Met 97-88 werd de nederlaag toch nog duidelijk. Topscorers Leider dorp: Rein Paulides 26, Mes- semaker 20, Ton Paulides 16. Luba heeft in deze competitie pas één wedstrijd gewonnen, tegen AMVJ. Nu werd ook van deze tegenstander verloren. Ook de terugkeer van Geert van Zandwijk en Jaap de Waard kon de nederlaag, 86- 96, niet voorkomen. Aan Leid se zijde waren Arelus Molle- man (26) en De Waard (18) de beste schutters. Sedelaar MSV won in een saaie wed strijd zonder één moment in gevaar te komen met 79-74 van Lakers. Opvallend was het score-aandeel van Evert van der Plas. Met liefst 42 punten zorgde hij voor meer dan de helft van de MSV-treffers. Eric van Woerkom is te sterk voor de tweede klasse rayon. Dat moest BVO bij Silvertown Lions andermaal ervaren. Tot in de veertiende minuut bleef BVO volkomen in de wedstrijd en had zelfs met 25-31 de lei ding. Met wat al te duidelijke scheidsrechterlijke hulp (14 vrije worpen voor BVO tegen liefst 43 voor de thuisploeg) won de ongeslagen koploper opnieuw. Na een 48-39 rust stand werd het 101-74. De sterkste Alphense prestaties kwamen van de junioren en de topschutters De Mug (22), Fi- lippo (12) en Ponsioen (9). SCHAKEN LEIDEN Het Noteboom- toernooi heeft na de verras sende opening een normaal slot gekregen. Bruno Carlier, na de derde ronde door de overige deelnemers als favo riet aangewezen, pakte met de maximale score van zes punten de hoofdprijs. Hij werd op een half punt ge volgd door Jaap Vogel en Martin. De jeugdprijs ging naar Jan Roele. Zoals verwacht werd het Note- boomtoernooi ook dit jaar een vermoeiende afvalwedstrijd. Elke ronde ging er tenminste één van de kanshebbers ten onder. Het meest bekende slachtoffer in de tweede ronde was internationaal meester Bert Enklaar. Schuh zorgde voor zijn uitschakeling. De tweede meester, die in deze ronde uitgleed was Perez Gar cia. Ook hier was het een Duitser die met het punt heen ging Wiemer. Ook onder de Leidse favorieten werd fors opruiming gehouden. Wim Heemskerk en Leon Konings lieten hun kansen tegen Bruno Carlier en Peter Wakker lig gen. In de derde ronde werd de grote namen wat rust gegund. Het op papier meest aantrek kelijke duel was dat tussen de jeugdtoppers Hans Kuyf en Bisschoff. Na aanvankelijk wat gedrukt te hebben gestaan won Hans Kuyf. Samen met twaalf andere deelnemers, waaronder de Leidenaars Pe ter Gelpke en Arno Egberts, voerde hij op daarna de rang lijst aan De vierde ronde, de derde partij op zaterdag, had hier en daar meer weg van een loterij. Divefse schakers leken last van kortsluiting in de boven kamer te hebben. Niet zelden Bruno Carlier won met een maximale score het Note- boomtoernooi. werden er stukken weggeven in de eerste tien zetten. Zes spelers bleven ook in deze ronde zonder puntenverlies. Peter Gelpke kroop tegen Arno Egberts door het oog van de naald. Met een stuk voorsprong ging Egberts door de vlag. Wim Luberti had slechts vijftien zetten nodig te gen Anton Rosmüller. Geruis loos waren de overwinningen van Martin, Hans Kuyf, Bruno Carlier en, Jaap Vogel. Opval lend in deze ronde was de puntendeling van Bert Enklaar tegen Schulz. De Philidorspelers Peter Gelp ke en Hans Kuyf behoorden tot de slachtoffers van de vijf de ronde. Hans Kuyf, die de indruk wekte snel geïmpo neerd te zijn door op papier sterkere tegenstanders kreeg weinig kans tegen Martin. Pe ter Gelpke kwam nog te kort tegen Jaap Vogel. Bruno Car lier plaatste zich eveneens bij de koplopers. Hij weerlegde de bizarre openingsopzet van Wim Luberti. De zesde ronde, de finale van het door LSG georganiseerde internationale toernooi, leek een saai slot te krijen. Martin en Vogel weigerden tegen el kaar enig risico te nemen en remiseerden al snel. Bruno Carlier, die hierdoor de kans krijg ongedeeld eerste te wor den, durfde aanvankelijk de strijd tegen Rudy Douven niet aan. Gedurende de eerste twee uur bood hij regelmatig remise aan. Douven was ech ter vastbesloten om op winst te gaan spelen, tenslotte kon hij nog gelijk eindigen met Vo gel en Martin. Na bijna vier uur werd er geapplaudiseerd, voor Bruno Carlier. Op winst spelen was toch een te zware opgave geweest voor Douven. Op vijf punten eindigde een zeer groot aantal spelers, on der wie Sellos, de Fransman, die na zijn onfortuinlijke start met vijf uit vijf goed was te ruggekomen. FOLKERT JAN GEERTSMA Eindstand: 1.Bruno Carlier (Volmac) 6 uit 6; 2. Jaap Vogel (De Variant) en Martin (Engeland) 5,5; 4.Andersen (Duitsland). Rosmüller, Perez Garcia (Argentinië). Sellos (Frankrijk), Van der Aardweg (Lisse) en Gelpke (Phlli- dor) 5. Jeugdprijs: Jan Roele. Rating onder de 2000: 1. Van der Aardweg (Lisse); 2. Folkert Jan Geertsma (LSG) en Hajenius (BSG). De kampioensploeg van Ons Eiland in de bloemen. Staand v.l.n.r. coach Piet Weerheijm, Wim Nijenhuis, Jan van Kalkeren, Huib Harsselbach en Patrick Verra. Geknield v.l.n.r. Barrie van Duyn, Olga Soudan, Cobie Deegenaars en Yvonne van der Steen. LEIDEN In de voorlaatste ronde is De Danaïden defini tief afgevallen in de strijd om de titel in de overgangsklas se A. In de rechtstreekse confrontatie met koploper KVS kwam de Leidse ploeg duidelijk tekort: 147. Na de verrassende 109 zege op Die Haghe gaat Pernix met een met Westerkwartier ge deelde zesde/zevende (de gradatieplaats) de laatste en beslissende ronde in. Ook in de eerste klasse valt de be slissing pas in de laatste ron de nu zowel Fides Pacta, 13—4 tegen Rozenburg, als OSCR wonnen. Ons Eiland werd na een 128 zege gp De Overkanters kampioen in II B. In de derde klasse ver sloeg Fiks streekgenoot Ve- locitas met 59. Het verrassende optreden van De Danaïden heeft tot in de voorlaatste ronde geduurd. De nederlaag tegen KVS was ook in letterlijke zin een ontmaske ring. Na een bijzonder sterke start in het eerste kwartier waarin de ploeg van Gerard Bos door Hennie Devilee, Trudy Nap en Cees Chris- tiaanse een 03 voorsprong nam volgde een niet te stuiten terugval. Terwijl de Scheve- ningers rustig door bleven spelen ging de Leidse ploeg geforceerd aanvallen. Waarbij alle rust uit het spel verdween en er van een gecoördineerde aanvalsopzet geen sprake meer was. KVS was na 13 bliksemsnel gepasseerd en leidde bij rust al met 43. Even leek het er maar op dat De Danaïden zich na de gelijk maker van Cees Christiaanse zou hervinden. Maar al snel was de ontluistering compleet en deed De Danaïden aanval lend niets meer dan chaotisch ronddraven. Ook Gerard Bos was blijkens een onbegrijpelij ke wissel, Bob Schrama voor Cees Christiaanse het spoor bijster. Met een 147 neder laag (overige drie treffers Hen nie Devilee) kon een geslagen De Danaïden naar de kleedka mers afdruipen terwijl KVS de terugkeer in de hoofdklasse vierde. Na de zege op Die Haghe heeft Pernix haar lot in eigen hand. Wordt volgende week van Westerkwartier gewonnen dan blijft de ploeg van Karei Verschoor overgangsklasser. Pernix mocht dan wel een wat uitgeblust Die Haghe tegeno ver zich treffen,-maar de pun ten gaven de Hagenaars geenszins cadeau. Een 53 achterstand bij rust werd ge routineerd teniet gedaan en datzelfde dreigde bij 86 ook te gebeuren. Maar na 8—7 volgen treffers van Peter Kul- met de protesterende Trotters Kop, Lamp Kales. De laatste werd wegens schelden zeil de kleedkamer gestuurd. De wedstrijd ging consternatie, waarbij naast de ergernis o\ slechte fluiterij ook een hoop te lachen was goed verloren voor de Trotters. In de laatste seconden moest Beer Berendsen, niet eerde zet vanwege het belang van zijn optreden kampioenswedstrijd van rugbyploeg DIOK <fc gende dag. nog uit het trainingspak. Het pl< toen al beslecht, de 80-88 overwinning ASVU was al met al terecht toe. LEJO Topscorers Trotters: Moerer 18. Van Weeren 18. Lam| -t HOCKEY LEIDEN - Na vorige wei. kampioenschap in df' klasse A te hebben b'1 gehaald, veroverden dP ren van Leiden dit weekS ook de promotie naar dl( ste klasse door zowel A als Groen Geel te versla Leiden versloeg Asvioik 10 -5 na tot 3-3 een gef gaande wedstrijd gespetf hebben. Vanaf vlak voo liep Leiden gemakkelijk van zijn tegenstander, li de gebruikelijke strafei van Johan van Marwijkll wisten ook Paul van del Dirk Drijver en Wouter EL hout de Schiedamse H enkele malen te passera' De 8-6 overwinning op I Geel kostte de Leidse m wat meer moeite, hoewfl den op 5-2 en 7-4 een" voordelige marge L. kwam Groen Geel vlakj tijd terug tot op 7-6, mat, den wist toch de promote nog een extra treffer zee stellen. In deze partij kvr! de meeste doelpunten: Dirk Drijver en Wouter Er hout. pers en Janko Breedveld die de marge weer vergrootten. Waardoor een op balbezit spelend Pernix in de slotfase nog net voldoende over had: 109, Kees Hortensius (4), Janko Breedveld (3), Agnes de Rooy, Peter Kuipers en Kees Brokaar scoorden. Op heel simpele wijze boekte Fides Pacta een overwinning op Rozenburg. Het vertoonde spel was echter een kam pioensploeg, tenslotte is vol gende week een punt vol doende, volstrekt onwaardig Het tempo bleef laag en in de aanvalspatronen werden nog al eens spelers overgeslagen Niettemin was halverwege de wedstrijd de stand al 8—2 er was de eindstand 134. Het in degradatienood verke rende Kwiek incasseerde dankbaar het punt dat zes mi nuten tevoren bij 9—12 nog onbereikbaar scheen. Niette min had Zuiderkwartier de voorsprong niet weggegeven De ploeg speelde met twee jeugdspelers en daardoor lie pen de patronen niet altijd vlekkeloos. Waardoor Kwiek in de eerste helft zelfs voort durend de leiding kon nemen. Na de rust leek Zuiderkwartier het duel te beslissen, maar strafworpen redden Kwiek: 12—12. Dirk Jan de Kreek (3), Joep van Dam (3), Els Lardee, Edith Hillebrands, Ineke de Hertog, Jopie van Leeuwen en Albert de Groot (2) scoorden. Na een duidelijke 12—8 zege kon Ons Eiland dan eindelijk het kampioenschap van de tweede klasse B gaan vieren. Al vanaf het eerste fluitsignaal legde de ploeg van coach Piet Weerheijm De Overkanters haar wil op. Snel werd een 5— 1 voorsprong genomen door treffers van Olga Soudan (3), Jan van Kalkeren en Huib Hasselbach. De voorsprong werd verder niet meer be dreigd en via een 9—4 rust stand haastte Ons Eiland zich naar de champagne: 128. Overige doelpunten van Wim Nijenhuis (2), Huib Hasselbach (2), Barrie van Duin, Yvonne van der Steen en Cobie Dee genaars. Met de titel al op zak gebruik te TOP het duel tegen KVR om wat te experimenteren. Coach Ruud van der Horst zette twee jeugdspelers in, Arne Maas en Peter Tiggel- man, die samen voor vijf tref fers zorgden. De overige tref fers in de door TOP na een 84 ruststand met 147 ge wonnen wedstrijd waren Wil- ma Kuhn (2), Harald Simme- link (2), Jan Willem Simmelink (2), Ilse Moolenaar en Bert Staal. Door een moeizame 46 overwinning op Hoekse SV behield Fluks haar theoreti sche kans op de titel. Warrig samenspel met als gevolg veel plaatsfouten zorgden ervoor dat de Noordwijkers pas in de slotfase afstand konden ne men. Aad van Drongelen (2), Peter van der Berg (2), Lenie KORFBAL van der Plas en Kees Imthorn scoorden. in de derde klasse B bleef Fiks op gelijke hoogte met ODO door streekgenoot Velo- citas te verslaan. Na een ge-| lijk opgaande eerste helft (ruststand 33) nam Fiks af stand. In eerste instantie kon den de Leiderdorpers nog in lopen tot 45 maar toen Rien van Poelgeest van de stip mis te en Jeroen Huizing aan de andere kant wel raak schoot was de beslissing gevallen. Het werd 49 voordat Aart Duiser, als tweede strafworp- nemer voor de 59 eindstand zorgde. Doelpunten Velocitas: Rien van Poelgeest (2), Aart Duiser (2) en Leon Brouwers; Fiks: Robert van der Kraan (3), Reinetta Anholts (2), Aad Knetsch (2), Conny Anholts en Jeroen Huizing. Rustig de competitie uitspe lend won KNS met 610 van Ter Gouw. De Oegstgeestena- ren waren vooral technisch de betere ploeg en Peter Zitman (3), Erica Velders (2), Yvonne van Dam (2), Sandra Steen bergen, Piet Schooneberg en Fred van Dijke maakten de benodigde doelpunten. In de eerste klasse van de af deling Rijndelfland verloor Tempo met 64 van de enig overgebleven belager Hou Stand. De titelkansen van de Alphenaren komen echter niet in gevaar. Onderin won War mond met 74 van hekkes- luiter De Raven en is nu prak tisch zeker van handhaving. KORFBAL LEIDEN Een zenuwslopende finale terstand. Wim van Vliet en Ruud Swaak moest bij de derby tussen De Algemene en hielden De Algemene echter in de aller- Crescendo de saaie voorstelling redden, laatste minuut nog in de titelrace: 7—6. Vijf minuten waarin De Algemene door het oog van de naald ging en de titel al buiten bereik zag. Een lang gekoesterde 5—4 voorsprong werd door een ontketend Crescendo nog omgezet in een 56 ach- Al na twaalf seconden scoorde Janny van Iterson de eerste treffer voor De Algemene. Kort voor rust zorgde dezelfde speelster voor 20. Daartussen lagen vierentwintig saaie minuten waarin twee achttallen mach teloos over het veld draafden. De Algemene had wel veel balbezit maar het inefficiënte spel kostte alleen maar kracht en leverde niets op. Ook Crescendo bracht er aanval lend weinig van terecht en kwam niet verder dan een gemiste strafworp. Vlak voor rust kende de wedstrijd een produktieve periode waarin de score omhoog schoot naar de 4 4 ruststand. Na de hervatting bleek dat het slechts een bevlieging was. Het spel sudder de voort, ook al kwam Crescendo door Louis Kok op gelijke hoogte. Tegelijkertijd beseften de coaches Ruud Niessing en Frans de Haas dat er ook nog publiek op de tribune zat. De wissels Ruud Swaak in De Al- gemene-aanval en Carolien Braggaar en Henk Alberts voor Crescendo kwamen pre cies op tijd. Zodat het duel in plaats van als een nachtkaars uit te gaan nog opeens ont vlamde. Voor De Algemene scoorden Janny van Iter son (3), Henneke Redel, Ruud Swaak en Ruud en Wim van Vliet. Voor Crescendo: Louis Kok (3), Joke Geijer, Wim Barendse en John Huigsloot. BRAM VAN GENT LEIDEN Het is de vr^ Leiden wel zo gelukkig E weest, dat het ondan^, vorst aan mocht tredtS| gen Alphia. De koplopej moette op eigen vel<u sterke gast, die vooral ija dedigend opzicht uitblqt/ Leiden heeft in deze we^ geen vuist kunnen make r hobbelige veld verhinv een hoog spelpeil, maa was duidelijk dat de Alqei ren de winst verdienden» voerder Jan IJkema omj de tien minuten voor tiy, kele Leidenaren alvorej. bal in het doel te scL Doelverdediger Richard^ Deuren van Alphia waL dermeer uitblinker. Hij i er met uitstekend kej^ werk voor dat de zege |b( gevaar kwam. b In de tweede klasse woi^ met 3-2 van KickerL LSVV '70 had geen i, met JAG: 3-0. Martin V\L Theo van der Zwaan e v JAG-speler maakten d^j€ punten. In een vriendschap^* wedstrijd won MVKV m van Oegstgeest. Rolf d< (tweemaal), Ron van de en Peter de Koning scoi LEIDEN Ook Rl moest dit weekeinde t< hoe de jeugd van R< burg te sterk was. Hoej Leidenaars op achti werden gezet, wonni toch met 3-1. "I "'.a Een directe vrije schd Rijswijk bracht Roodest na achttien minuten op )tc 0 achterstand. Twee m later echter had Boudi nakker op aangeven vé11 Compeer de stand al wfn< lijk getrokken. Na rust dai ploeg van trainer Lovinl door. Arno Lancel zag flr< na een schot van zijn ju onverwacht achter de f naar beneden duiken, ^le betekende. Dezelfde uu maakte uit een penally nadat Marco van Alphf. deruit gehaald was. velder -en invaller- Jof Berkel zorgde vanaf hé denveld voor twee goed sen, waarvan Ton de L één op de lat verwerk t<

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16