Betuttelend en te detaillistisch ^oorschoten eekt veel O^ld in het Cnderhoud REGI0(J0UR)NAAL REGIOUOURINflflL ctie tegen komst Zuidafrikaans kinderkoor ^ak geen plaats rjor bedrijven Commissie wil gymzaal bij school De Regenboog DUINRELL OVER ONTWERP BESTEMMINGSPLAN: LEIDERDORPSE WETHOUDER LIJDT NEDERLAAG DerdeklasserSven Vletter wint damtoernooi Joris de Witte 10 LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 PAGINA 7 Wl [VIJK Het Comité Zuid-A- tatwijk is van plan alle le- iddelen aan te grijpen om nst van een Zuidafrikaans koor op het Tulip Tim& al te voorkomen.' Het comi- proberen in de loop van de nde week een zogenaamd 1 comité" op te zetten met de eke partijen in Katwijk ten einde sterker te staan. Het Comié Zuid-Afrika Katwijk is er bij toeval achter gekomen dat het Zuidafrikaanse Cape Malay Choir zijn medewerking zal verlenen aan het Tulip Time Festival, dat van 20 tot en met 24 april in Katwijk wordt gehouden. Zij werden getipt door ie mand die het bericht in een Zuid afrikaanse krant had gelezen. Het Cape Malay Choir is een gekleurd kfnderkoor, dat vermoedelijk finan- ciëel wordt gesteund door de blanke machthebbers in Zuid-Afrika. Vorig jaar trad er een blank kinderkoor op tijdens het Tulip Time Festival in Katwijk. Ook toen trachtte het Co mité Zuid-Afrika de komst van een Zuidafrikaans koor te voorkomen maar dat mislukte omdat men te laat in actie kwam. Dit jaar hoopt het co mité meer succes te hebben. Als het „brede comité" is samengesteld zal de Katwijkse VVV, de organisator, van het Tulip Time Festival worden benaderd, alsmede de Katwijkse ge meenteraad en het college van b. en w. De burgemeester van Katwijk moet uiteindelijk toestemming geven voor de komst van het koor. Als de burgemeester toestemming geeft zal het comité waarschijnlijk bij de Raad van State schorsing van het besluit aanvragen. Het Comité Zuid-Afrika Katwijk zal zich mogelijk kunnen beroepen op het feit dat de culturele contacten tussen Nederland en Zuid- Afrika in verband met de apart heidspolitiek bevroren zijn. ENAARSE VAN ZUYLEN: preiding -eat ie irell izakelijk INAAR „Uitbrei- vernieuwing van de ^^^0e-mogelijkheden in is noodzakelijk. raken de mensen er gegeven moment op Vken en je moet na- met de ontwikke- meegaan". Dat zegt •teur-eigenaar van re- •entrum en camping 11, graaf H.R.J. van van Nyevelt. Hij realisering van annen en vindt daar- btenaren van de ge- op zijn weg. Die zijn x het (ontwerp)be- *TBngsplan Duinrell, ongebreidelde groei ondermeer kan toe- if is eigenaar van 110 grond. Vanaf 1965 fi, naar zijn zeggen, zo'n ien geïnvesteerd in het Wpark. Op drukke da- iiseren soms 6000 men- Sjelijks de poorten. En de Pril meer. Voor dit jaar £ij al weer wat plannen [gen. Het motto daarbij feinst in het bedrijf pom- T economische recessie Tem niet: „De recreant "nder gaan uitgeven, iar staat tegenover, dat >sheid, een kortere werkweek, vervroegde pensio nering de mensen meer vrije tijd bezorgt. Meer tijd dus om Duinrell te bezoeken. Ik ben een geboren optimist. Voor, wat het ontwerp-bestem- mingsplan betreft: de bezwa ren of problemen van (eventu eel) manege, de duinwater-lei ding en de bewoners aan de van Weinbergenlaan zijn be paald niet onoverkomelijk". WASSENAAR Er zijn weinig principiële verschillen tussen de gemeente Wassenaar en Duinrell BV over het ontwerp-bestem- mingsplan Duinrell. Dat bleek gisteren tij dens een inspreekavond, onder overweldi gende belangstelling van met name de werknemers van het recreatiepark. Toch vindt de eigenaar van het overgrote deel van het gebied en het recreatiepark, graaf H.R.J. van Zuylen van Nyevelt, het ont- werp-plan verregaand betuttelend en detail listisch. „Er moet een meer globale lijn getrokken worden". In het ontwerp-bestemmingsplan wordt vooral rekening gehouden met na tuur- en waterwingebieden. Dat kan strijdig zijn met de recreatieve belangen. Het is mogelijk, dat de vaststelling van het plan dan nog enige tijd gaat vergen. „En het heeft al zo lang geduurd", aldus de ondernemende graaf, die ook vindt, dat hij te weinig in het overleg betrokken is. Wethouder J.K. van Dingstee (technische diensten) ontkent dat. Een groot aantal deskundigen op vele gebieden (vol gens één der „tegenspelers" vazallen en lijfeige nen van de graaf) stond de eigenaar van Duin rell nadrukkelijk bij. De insprekers stelden zich, met wat meer spreektijd dan toegestaan, vrijwel zonder uitzondering positief op ten aan zien van de plannen van Duinrell. De graaf had een ogenschijnlijk bijna perfect scenario klaarliggen, zodat het geheel een beetje op een show leek. Enkele argumenten van zijn „vazal len": „De sociaal-recreatieve functie voor de re gio en de werkgelegenheid - Duinrell zorgt voor 90 a 180 arbeidsplaatsen en besteedt werk uit aan de Wassenaarse middenstand - zijn toch zeer belangrijke zaken". Met de overlast voor omwonenden, de eventuele aantasting van de natuur en andere problemen valt het volgens hen wel mee. Eén van de aanwezigen („De Te genpartij") is bang voor afbraak van de natuur. „Ze pikken elke keer een stukje land, vandaag of morgen zitten ze aan zee". Ook de bewoners van woningen aan de Van Wijnbergenlaan zien uitbreiding niet zo zitten. Zij zijn bang voor ex tra overlast, ondanks enige tegemoet-komingen van de kant van Duinrell. „Maar wie op een hete kachel (het dynamische bedrijf Duinrell) gaat zitten", aldus een inspreker, „kan ver wachten dat hij z'n achterste brandt. Deze be woners moeten niet zeuren, ze hadden het van te voren kunnen weten". VVV-Noordwijk Drs. F. W. Graaf Van Limburg Stirum heeft na 18 jaar voorzitter te zijn geweest van de Noordwijkse VVV, af scheid genomen van het bestuur van deze vereniging. Hij blijft nog wel als adviseur verbonden aan het VVV-be stuur. De nieuwe voorzitter van de Noordwijkse VVV is mr. P.J.L. van Hoeken. Afscheid rector Van der Ploeg In 'Huize Sint Bernardus' aan de Sassenheimse Hoofd straat wordt vrijdagmiddag van half vier tot vijf uur afscheid genomen van rector M. van der Ploeg, ter ge legenheid van zijn emeritaat. Voor de bewoners van het Verpleegtehuis is er zondagmorgen om tien uur een Eucharistieviering 'We mogen niet klagen' Schrijver-toneelspeler-cabaretier Dolf de Vries komt zater dag naar het Noordwijkse dorpshuis De Kuip met zijn theaterprogramma 'IVe mogen niet klagen'. Samen met gi tarist Gerry Truppe brengt hij liedjes en sketches met een serieuze ondertoon. Kaarten voor het programma dat om 20.30 uur begint, zijn a raison van 15 gulden onder meer verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Noordwijkse Pa rallelboulevard. Telefonisch reserveren: 01719-11612. Glastuinbouw De streekcommissie Alphen van de Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening vergadert maandag 23 februari in het dorpshuis 'De Alkeburcht' aan de Noordhoek in Roelof arendsveen. Er wordt onder meer gesproken over de uitblijvende areaaluitbreiding voor de glastuinbouw. Van de benodigde 160 ha. in de rand- 1 oca ties, kan slechts 34 ha. in gebruik worden geno men. Het provinciebestuur heeft nieuwe locaties in Ter Aar en Nieuwveen op het oog. De vergadering begint om acht uur. Goltfusz-concert In de Hervormde Kerk van Sassenheim wordt vrijdag 27 februari een Italiaans Barokconcert gegeven in de serie Goltfuszconcerten. De sopranen Lucienne Bouman en Margreet Honig worden begeleid door de organist/claveci- nist Cor de Jong en de cellisten Maarten Morsterd en Viola de Hoog. Op het programma staan onder meer werken van Frescobaldi, Monteverdi en Boccherrini. Bram Vermeulen es. Bram Vermeulen (midden) en de Toekomst zullen morgen optreden in Tripodia, in het voorprogram ma treedt de Leidse popgroep Munk op. De voor stelling begint om kwart over acht. Sancta Maria Het gemengd koor Sancta Maria van het gelijknamige ziekenhuis uit Noordwijkerhout viert het koperen ju bileum. Ter gelegenheid hiervan wordt zondag 22 fe bruari medewerking verleend aan een speciale eucha ristieviering in de kapel van het psychiatrische zieken huis. Uitgevoerd wordt de mis-in-G-dur van Schubert met muzikale medewerking van het Leids Kameror kest. Aanvang: tien uur. De Poel In het gemeenschapscentrum De Poel in Lisse wordt vrij dagavond een carnavalsavond gehouden voor de jeugd tot dertien jaar. Ook de carnavalsvereniging De Rampestafo- pers uit Lisse is present met hofhouding en dansmariekes. Het feest begint om zeven uur. Zondag is er voor de oude ren een carnavalsfeest in 't Poelhuys, aanvang twee uur. Piet Bukman CD A-voorzitter P. Bukman bezoekt woensdag 25 febru ari Lisse om te spreken tijdens een CDA bijeenkomst Deze wordt gehouden in De Voorhof. De heer Bukman bespreekt de huidige politieke situatie en het CDA-ver- kiezingsprogramma. De bijeenkomst begint om acht uur. Huisbroei In verenigingsgebouw De Beekbrug achter de kerk van de H.H. Engelbewaarders in Lisse wordt dit weekeinde de traditionele huisbroeitentoonstelling'gehouden. De resulta ten van ongeveer dertig deelnemers worden geexposeerd. Behalve de tentoonstelling is er gelegenheid deel te nemen aan wedstrijden bloemschikken. De openingstijden zijn: za terdag van drie tot zeven uur en zondag van tien tot zeven SC A[t SCHOTEN De gemeente Voorschoten trekt veel it voor het onderhoud van gemeentelijke eigendom bezittingen, dat blijkt uit de begroting voor 1981. De n voor het onderhoud zijn aanzienlijk gestegen, e onderhoud van het wijkgroen wordt bijvoorbeeld 00.000 gulden meer uitgegeven dan aanvankelijk was t. Daar tegenover staat dan wel een hogere bijdrage pv t grondbedrijf van 80.000 gulden. verlichting, verwarming en het schoonhouden van de itelijke have zal meer worden uitgegeven. Het ambtena- araat zal eveneens bij het verhévigde „onderhoud" wor- Irokken. Er zal 25.000 gulden meer worden uitgegeven -^ineeskundige behandeling, controle en keuring van amb- en beambten. Een zware post op de begroting is het recreatiebad „Het Wedde". Verder zal aan het reini- idrijf een hogere uitkering worden gedaan in verband nadelige saldo. Tweede Kamerverkiezingen zal een bedrag van ruim 'ulden worden uitgetrokken. Voor de werkgroep energie- ^^^^ng zal 13.000 gulden worden uitgetrokken. Ambachts- en Baljuwhuis is een raming opgenomen gulden. Dit wordt gedaan om een reserve te vormen de rente, nadat de restauratie is geschied, zal dienen tot I'g van de exploitatielasten. e Voorschotensè brandweer ligt een extra uitgave van ilden in het verschiet voor kantoorbenodigheden. Voor gen van cursussen door de spuitgasten zal 4000 gulden éschikbaar worden gesteld. Een nieuwe post is „brandbe- Ig schoolgebouwen", waarop vooralsnog het onderhoudsa- ient voor brandblusmateriaal wordt verantwoord, ten be- 'an 1250 gulden. hoeve van het'buurthuis Bloemenwijk is een nieuwe ra- pgenomen van 5277 gulden. olg van de voorpagina) die zich nu in het Jk 1, EibiP willen vestigen kun- fcak nergens terecht, oor zij naar elders uit- t.h. vooj en baarbij een siech- lituatie voor lief ne- Zo is de lijn Den -Utrecht een gebied roblemen, en is de situ- ooistemA en rond Den Haag ofmidw/gente zaak, aldus de igsnota. {ering kondigt aan dat cht In Be# de grote steden de be- Tel. 083f problemen wil bespre- fe provincies zullen zelf jeven moeten ontplooien Verij" Ie planning van bedrijf- .d verzor£en' en de regering 04455-1»1. van *iaar ^ant een hing van de structuur- 3rh. ivoor de verstedelijking gemeenten worden 9^epen om de bedrijfster- I die al in de ruimtelijke plannen zijn opgenomen, voortvarend aan te leggen. Ook kondigt de regering aan de werkloosheid met de drie westelijke provincies nader te gaan analyseren. De resultaten daarvan moeten leiden tot versterking van het beleid dat gericht is op scholing en om scholing van belangrijke pro bleemgroepen, zoals minder heden. Het Westen zal speciale aandacht moeten geven aan de groeikernen en aan de plaat sen vanwaar de bewoners wegtrekken naar die groeiker nen. De regering roept de provin cies op regionale ontwikke lingsmaatschappijen op te zet ten of anders bedrijfsinforma tie op een centrale plaats sa men te brengen. Daardoor zul len de provincies een groterp betrokkenheid krijgen bij het regeringsbeleid per bedrijfstak en ten aanzien van produkt- vernieuwing. LEIDERDORP Wethouder H.J. Verdier (CDA) heeft gisteravond in de commissie onderwijs een gevoelige nederlaag geleden. Ondanks zijn hevig verzet bleek een meer derheid van de commissie vóór uitbreiding van de protestants-christelijke school De Regenboog in Voorhof met een gymnastie klokaal. De wethouder voelde niets voor een dergelijke uitbreiding, omdat zijn afdeling had berekend, dat er voor alle zes scholen in Voorhof en Bin nenhof voldoende ruimte was in de sportzaal „Op Dreef". Wel zou dan de scholengemeen schap Visser 't Hooft moeten uitwijken naar an dere ruimte in de gemeente. De loopafstand tussen Voorhof en Binnenhof („goed voor de beweging", aldus de heer Verdier), achtte hij geen bezwaar „U trekt een enorme wissel op de toekomst; dat kan Bruin niet trekken", zo waarschuwde de heer Verdier de commissiele den. De comissie bleek echter ongevoelig voor de argumenten van de wethouder. Men vond dat er op gumnastiekonderwijs niet mocht wor den bezuinigd. Wethouder Verdier kreeg slechts de steun van het burger-commissielid Van de Wijngaard en van het VVD-raadslid mevr. C. Huigen-Van Boven, de opvolgster van het onlangs afgetreden VVD raadslid mevr. Tichler. Mevr. Huigen mocht echter niet aan ce stemming deelnemen, omdat ze nog niet a s commissielid was beëdigd. Ook kwam de bouw van een gemeentelijjke sporthal ter sprake. In het ambtelijke advies werd hierover opgemerkt, dat het hoog tijd werd hieraan te denken. Met het oog onder an dere op de plannen van korfbalvereniging Ve- locitas. Het PvdA-raadslid F. Leijnse wilde hier echter niets van weten. „Mijn partij staat niet te juichen over de bouw van een sporthal", zo stelde hij. Christen Vrouwenbond Noordwijk 40 jaar NOORDWIJK De Neder landse Christen Vrouwen bond te Noordwijk aan Zee heeft haar veertigjarig be- staansfeest waardig en sfeervol gevierd. Zeer velen kwamen het bestuur met het jubileum gelukwensen, on der wie burgemeester en me vrouw Bonnike, de plaatse lijke predikanten ds. Keu- ning en ds. Warnink, afge vaardigden van de Noord wijkse Vrouwenraad en van de zusteraf deling Noord- wijk-Binnen, mevr. Buijze- van Beukei, contactvrouw van het rayon, de presidente van het gewest, mevr. Meijer-Quist, en mevrouw Pasma, oud-presidente van de afdeling. Drie leden jubileerden met de afdeling mee. Het waren de dames C. van Beveren, mevr. Van Duin-Smit en mevr. Duindam-van Grieken. Me vrouw Bonnike decoreerde deze langdurig getrouwen en speldde hen een corsage van orchideeën op. In deze bijeenkomst nam men afscheid van presidente me vrouw Van Tilburg-van der Niet, die negen jaar deze func tie had bekleed, en van me vrouw Duindam-van Grieken (vijftien jaar bestuurslid en be heerster van het Fonds Blijde en droeve Dagen). Mevrouw Olderiks vertolkte de dank van de leden met het aanbie den van een wandbord voor zien van het NCVB-embleem en de jubileumperiode 1941- 1981. Het zal een plaats krijgen in het Buurthuis, sinds jaar en dag het vergaderlokaal van de afdeling. Bij de bestuursverkiezing werd mevrouw L. van Duin van Duin tot presidente be noemd, terwijl in de vakatures werd voorzien door de verkie zing van mevrouw Wielinga- Grotendorst en mevrouw Haf van der Weg. Vervolgens wer den een vijftal leden onder scheiden met de NCVB-speld voor het 10-jarig lidmaatschap. Het waren de dames Barn- hoorn-Honders, Marijt-Luik, Van Drongeien-van der Luyt, Van Ginkel-Smit en Hoek-de Jong. De finalis ten streden onder grote belangstel ling van hun klasge nootjes... OEGSTGEEST De 9-jarige Sven Vletter uit de derde klas won gistermiddag de fina le van het eerste damtoernooi van de chris telijke lagere school Joris de Witte aan de Kamperfoelielaan in Oegstgeest. In de fina le versloeg hij kampioen van de zesde klas, Rico de Bevere. Derde werd Willem Jan Ruygrok uit de vijfde klas en vierde werd Edward Dam uit de vierde klas. Sven Vlet ter kreeg een fraaie wisselbeker voor zijn prestatie. De anderen kregen medailles. Het was de eerste keer dat de school een dam toernooi organiseerde. Er wordt gespeeld op elke dinsdagmiddag met een finale in elke vijf de week. In totaal deden er 48 kinderen mee, uit de derde, de vierde, de vijfde en de zesde klas. Het is de bedoeling dat er voortaan elke maand een finale wordt gehouden. De winnaar moet zijn wisselbeker derhalve over een paar weken weer voor het volgende toernooi be schikbaar stellen. Als een speler de wisselbeker voor de derde keer wint komt hij definitief in het bezit van deze hoofdprijs.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7