3ijvers bondscoach onder Michels B"™ Kruijsveldt zich vrij ilkema "ewond AMBITIEUS OEFENPROGRAMMA VOLLEYBALTEAMS Sectiebestuur wil licenties Vrijspraak voor IF itslagen koersen Hilversum WOENSDAG 18 FEBRUARI 1981 PAGINA 15 n /pjf IN AFFAIRE VAN pr± l> ZWART GELD ZEIST Penningmeester Gilles Kruijsveldt, lid van het sectiebestuur betaald voetbal, zou zijn afgetreden indien Herman Choufoer, die tot voor kort de technische man bin nen het sectiebestuur was, niet was opgestapt Choufoer liet vorige week in een bestuursvergadering weten af te treden, omdat (zoals hij in een brief aan voorzitter Vilé schreef) er een afnemend begrip binnen het bestuur waa voor zijn be leid naar aanleiding van de „zwart geld"-affaire. Choufoer deelde aan de Oranjespelers voor het Europees kampioen schap vorig jaar in Italië 2000 gulden zakgeld per speler uit, zonder dat zijn penningmeester daarvan op de hoogte was. Kruijsveldt: „Er is op 24 april van het vorige jaar een contract afgesloten, waarin het bedrag 140.000 gulden stond. Vier dagen later, is er een brief verzonden, waarin over en bonus van 50.000 gulden werd gerept. Die brief heb ik nooit gezien. Dat heeft Choufoer op eigen gezag gedaan". Voorzitter Vilé bleek van die brief wel door Choufoer op de hoogte te zijn gesteld, maar „vergat" het eveneens aan zijn pen ningmeester door te vertellen. Vilé: „Ik bemoei me niet met fi nanciële zaken. Binnen het sectiebestuur heeft iedereen zijn ei gen portefeuille. Ik dacht dat Kruijsveldt dp de hoogte was ge steld. Het is verder mijn taak niet om me met dergelijke cijfers te bemoeien". Dat Vilé zijn penningmeester evenmin inlichtte naar aanleiding van een brief van FC Amsterdam, verklaarde hij met: „Als er op een vergadering over cijfers gepraat wordt, heb ik mijn ge dachten al weer bij andere zaken, omdat ik er vanuit ga, dat Kruijsveldt alles wel zal weten". Kruijsveldt werd evenwel ingelicht, nadat hij zelf daarover vra gen had gesteld. De penningmeester „Van derden kreeg ik te horen, welke transacties buiten mij om gehouden zijn. Daarover heb ik duidelijkheid bij Vilé gevraagd". Kruijsveldt heeft er niet aan gedacht tussentijds als sectiebestuurslid op te stappen. „Ik wilde eerst de verklaring van Choufoer afwachten. Mocht dat onvoldoende zijn geweest, dan was ik opgestapt". Ook Vilé wen ste naar aanleiding van deze affaire zijn functie ter beschikking te stellen. Vilé: „De bestuursleden hebben allemaal hun afzon derlijke bevoegdheden. Ik blijf natuurlijk wel verantwoordelijk voor het hele beleid, maar in dit geval vond ik het niet nodig consequenties te trekken". ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal gaat maandag met het ministerie van CRM en de externe geldgevers van het betaalde voetbal om de tafel zitten, om bij de laatsten het wantrouwen weg te nemen naar aanleiding van het on langs gehouden kamerdebat waarin een meerderheid van de Tweede Kamer zich ongerust maakte over de toenemende schulden in het betaalde voetbal (36 miljoen gulden). Penningmeester Gilles Kruijsveldt ontkende gisteravond in Zeist dat het exploitatietekort in het vorige seizoen zou zijn ge stegen met 4,4 miljoen gulden zoals het budget bewakingsdienst (BBI) heeft becijferd. Kruijsveldt: „Het is 1,1 miljoen gulden minder. En dat komt voornamelijk door invloeden van buitenaf (invoering van de CAO), vermindering van gemeentesubsidies en vermindering bijdragen van derden (bedrijfsleven)". Kruijsveldt becijferde, dat in het seizoen 1979-80 zes BVO's (clubs) met winst hebben gewerkt, acht BVO's hun tekorten minder zagen worden, zeven BVO's bezuinigd hebben, en vier BVO's hun kosten weliswaar zagen stijgen, maar ook meer in komsten kregen. De twaalf clubs die resteerden zorgden voor een toenemend verlies van 3 miljoen gulden. En als daar niets aan gedaan zou worden, loopt dat bedrag jaarlijks met 5 6 mil joen gulden op. Sectievoorzitter Eric Vilé vindt het daarom wenselijk in navol ging van het Westduitse systeem betaald voetbal aan licenties te verbinden, waardoor de greep van het sectiebestuur op clubs, die een te grote schuld hebben, sterker kan'worden. Vile daaro ver: „Momenteel ziin de clubs autonoom in hun beleid. We kun nen ze niets voorschrijven. Je kunt pas sancties nemen, als je ze de licenties af kunt nemen. Dat betekent een verbod om in het betaalde voetbal uit te komen". Vilé hoopt dat de externe geld gevers achter het idee van het sectiebestuur staan, waardoor nog in de voorjaarsvergadering dit plan op tafel kan komen. De twaalf clubs met grote schulden zijn gelijkelijk over de ere- en eerste divisie verdeeld. Kruijsveldt vertelde, dat het twaalftal inmiddels een herstel van 2 miljoen gulden heeft bewerkstelligd. De commissie gezondmaking betaald voetbal is druk bezig met de sanering van de langlopende schulden. Ipswich vaste LONDEN Ipswich Town heeft de leidende positie in de Engelse voetbalcompeti tie verstevigd. De ploeg van Frans Thijssen en Amild Mühren won de inhaalwed strijd tegen Middlesbrough met 1—0. Ipswich liep daardoor twee punten uit op concurrent As ton Villa, die niet in actie kwam. Voorts verloor Crystal Palace op eigen veld met 30 van Coventry en kwam Man chester United thuis tegen r op kop Tottenham Hotspur niet ver der dan 0—0. Voor het Engelse bekertoer nooi won Everton in de vijfde ronde de overgespeelde wed strijd tegen Southampton met 10. Pas in de verlenging kon Everton de beslissing forceren. De ploeg uit Liverpool bereik-: te de kwartfinales, waarin het uitkomt tegen Manchester City. DEN HAAG De Hoge Raad heeft gisteren in Den Haag de eis van de officier van justitie te Amsterdam tegen Inter Football afgewezen. De officier werd niet ontvankelijk ver klaard. Hij tekende cassatie aan, nadat Inter Football door de rechtbank te Amsterdam tweemaal was vrijgesproken voor overtredingen van de wet op arbeidsbemiddeling. Nu de Hoge Raad arrest heeft afgewezen, is er een einde gekomen aan de reeks rechtsza ken rond het Amstelveense bureau, dat destijds werd opgezet door Maarten de Vos, Cor Coster en Piet Keizer. De laatste twee zijn inmiddels weg bij IF. De Vos en zijn medewerkers zijn vrij om te bemiddelen. Hun werkterrein werd buiten de burgerlijke wetgeving om echter weer beperkt door een nieuw reglement van de KNVB, dat arbeidsbemiddeling en advisering in de voet balsport verbiedt LEIDSE COURANT t&'oor Rijvers ook de reden geweest om jf jaar, de langste termijn waarvoor een wfach ooit is vastgelegd, te tekenen. „Ik lijd de top willen bereiken. En ook als üach wil ik als zodanig functioneren. Nu catie voor het wereldkampioenschap pnje aan een zijden draad hangt, moet ilc iet Europees kampioenschap en daarna teldkampioenschap in Columbia als uit- jint nemen". de huidige trainer van de Belgische flasser Beringen pas op 1 juli in functie feal hij voor de interlands van Oranje te- pnkrijk op 25 maart in Rotterdam en op 1 tegen Cypres in Nicosia zijn stempel Rijvers: „Een gekke situatie, die is i omdat ik eigenlijk drie weken te laat |iaderd voor deze functie. Daarom is as- •ondscoach Rob Baan in een eerder sta- jerzocht de interlands op zich te nemen, n gezamenlijk overleg met Baan is beslo- ik toch bij die interlands aanwezig zal I liet over de positie van Baan verder we lt hij in principe de voorkeur geeft aan iraktijkman'„Ik heb zes jaar bij FC i met Spitz Kohn als assistent gewerkt, ig voortreffelijk. Daarna ongeveer zeven I PSV met Henk de Jonge. Dat was ie- Jran het CIOS. Ook over hem was men |er tevreden. Baan (ook een CIOS-man, i dus net zo goed als een ander functio- Met naast zich zijn waar schijnlijke as sistent Rob Baan vertelde Kees Rijvers (rechts) gis teravond, dat hij een vijfja rig contract als bonds coach had ge tekend. neren. Het gesprek, dat we hebben gehad kwam bij mij ook zeer positief over". Rob Baan zei geen enkele moeite te hebben met de in breng van Kees Rijvers. De nieuwe bondscoach was resoluut in het af wijzen van de suggestie dat PSV's Ben van Gel der door de FBO naar voren zou worden ge schoven als opvolger van de afgetreden Her man Choufoer- Voorzitter Vilé wilde de vraag eerst nog ontwijken, maar Rijvers zelf zei: „Laat die vraag toch gesteld worden. Ik zou niet happy zijn met de kandidatuur van Van Gelder". Rijvërs, die vorig jaar tussentijds door Van Gelder, toen nog. manager van PSV, aan de kant werd gezet, gaf duidelijk de voorkeur aan Jaap van Praag. Over zijn functioneren in de bond zei Rijvers: „Men moet mij de ruimte geven om te kunnen werken. Daarom heb ik in eerste instantie aan Michels gedacht. Een professionele man, die binnen de KNVB de problematiek kan over- en doorzien." Zijn standpunt ten aanzien van het leveren van spelers door clubs aan Oranje blijft onveranderlijk. In zijn tijd bij PSV heeft Rij vers zich vaak gestoord aan de manier waarop de afgetreden bondscoach Jan Zwartkruis te werk ging. Rijvers: „Ik zal spelers, niet naar Zeist laten komen, als het niet echt noodzake lijk is. In het verleden gebeurde het nog wel eens, dat van een bepaalde club te veel spelers, al dan niet geblesseerd, werden geselecteerd. Dat moeten we in de toekomst voorkomen". HE^K WAGEMAN uur HAAG Schaatser Sies Uilkema £kich gisteren tijdens trainingswedstrij- - Davos dermate geblesseerd dat hij ze- loet afzien van deelneming aan het jpoi om het wereldkampioenschap het komend weekeinde in Grenoble. derlandse recordhouder op de 500 en de leter vloog uit de bocht en belandde le ft harde sneeuwrand. Hij was zelfs enige Kiten bewustzijn. Uilkema, wiens loopbaan lurend door pech wordt onderbroken, onmiddellijk vervoerd naar het plaatselij- kenhuis. Volgens Rob Pluymers, de ploe- die op het moment in Nederland is, heeft gelukkige sprinter vermoedelijk een len- rvel gebroken. Pluymers wil echter eerst :t hebben met de verantwoordelijke arts Zwitserse ziekenhuis. V-voorzitter laatsbond ptop RSFOORT Voorzitter Miel Govaert heeft zijn functie in de landelijke tech- e commissie (LTC) van de schaats-' met onmiddellijke ingang neergelegd. brief aan de KNSB zet hij zijn motieven die drastische stap uiteen. Volgens Go- komt trainer Jorritsma van de sprinters- iloeg zijn afspraken niet na en heeft trai- loosterboer van de allrounders-kernploeg n interview met een ochtendblad de wer- e van de LTC aangevallen. ERSUM De uitslagen van iteren gehouden koersen te Sum xljn: koers (2000 m): 1. Uniek 5 (J. Wagenaar), km.tijd: 2. Ulaan Voorne; 3. Uranus, winnend 2,50, plaats 1,30, 2,40, koppel 7,20, trio Ie koers (2440 m): 1. Toska (B. toikamp) 1.25,9; 2. Sweet Love; lUno. Toto; winnend 2,70. 1,90, 1,90, 4,80, koppel I. trio 257,60, niet .gestart koers (2020 m): 1. Udi Pep- Smeding) 1.24, 0; 2. Umberto Tina Gold. Toto: winnend plaats 2,00, 1,80, 5,30, 1/ 7.40, trioJ 189,00 koers (2000 m): 1. Tonco (G. G. M. Gommans) 1.24,3; 2. Fortuna. 3. Rusty Oostwijck. winnend 6,20, plaats 1,90, J 3.70,koppel ƒ7.10. trio e koers (2000 m): 1. Robijn N. IVan Os) 1.22,5; 2. Ria S.; 3. Sven India. Toto: winnend 6,60. 2,50, 4,60, 2,80, koppel 37,40. trio 598,60. Zesde koers (2000 m): 1 Race H. (M. Bouwhuis) 1.22,0; 2. Pallieter; 3. Panam. Toto: winnend 1,90, plaats 1,30. 2.60, 2,80. koppel 11,00, trio 236,40. Zevende koers (2900 m): 1. Sibbo Hendrik (B. J. Crebas) 1.22,8; 2. Sera S.; 3. Piccolino. Toto; winnend 2,10, plaats 1,30, ƒ2,00, ƒ1,60, koppel 9,40, trio 40,20. Achtste koers (2000 m): 1. Paarl D (J. F. van Dooyeweerd) 1.20,5, 2. Pimpelmees; 3. Remarquable W. Toto: winnend 6,10, plaats 2,20, 1.60. 2,30, koppel 51,60. trio 504,40. Niet gestart: Red Silks. Negende koers (1609 m): 1. Start of Goldstar (L. Dooper) 1.21,0; 2.~Tyvon- ne Promise (C. P. G. Wortel); 3. Ro- bertino D. Toto: winnend 2,30, plaats 1,30, 2,00, koppel 3,60. trio 10,90. Niet gestart Ronnie Bunt. Tiende koers (2440 m): 1. Sam Wil kes (C. P. G. Wortel) 1.23.0; 2. Sorry H.; 3. Signora Fortuna. Toto: win nend 26.40. plaats 13,50, 1,60, 1,30, koppel 81,50, trio 926.00. Totalisatoromzet 518.151,00. Sportwereld WARSCHAU De Poolse at leten Kozakiewicz (polshoog) en Wszola (hoog) ontbreken wegens blessures bij de EK in door van dit weekeinde in Ge- noble. HELMOND Met een vriendschappelijke wedstrijd' tegen PSV neemt Helmond Sport vanavond zijn lichtin stallatie in gebruik. De Lim burgse vereniging is na Haar lem en Heerenveen de derde eerste-divisieclub met kunst licht. ANTIBES De Belg Daniel Willems heeft de Grote Prijs van Antibes gewonnen. WOERDEN De topsport commissie van de Neder landse volleybalbond heeft in overleg met de coaches een ambitieus oefenpro gramma op touw gezet voor de nationale selecties- ter voorbereiding op de Europe se kampioenschappen. Bij de dames heeft coach Jo- han van derHaar zestien speelsters geselecteerd, die vanaf 6 maart onderworpen zullen worden aan een veel voud van stages en oefenwed strijden. Bij de heren is een al en a2 selectie gemaakt. De al staat onder leiding van coach Ben Krysik, de a2 onder Pie- ter Murphy. Voor de dames staan naast deelneming aan het toernooi om de lentebeker (half april in Oostenrijk) interlandwedstrij den op het programma tegen Joegoslavië, Zwitserland, Roe menië en Zweden, alvorens de ploeg naar Bulgarije vertrekt om in september aan het EK deel te nemen. De heren dienen zich voor dit evenement te kwalificeren in het toernooi in Finland (eind mei). Als voorbereiding op het plaatsingstoernooi spelen ze in Portugal (half april) om de lentebeker en oefenwedstrij den tegen Schotland en enkele nationale en Westduitse club teams. De selecties zien er als volgt uit: Dames: Linda Benne (Dynamo), Elien Braaksma, Els Mulder (beiden SFC), Ans Duynhoven, Caroline Keulen, Joke Meindertsma. Ingrid Ptersma, Geke Pinkster. Martje de Vries, Josephine Wortelboer (allen DVC). Petra v.d. Linde, Jacquelir Schimmel (beiden Quick), Irene Pe ster, Noor Sandberg. Els Tuynman (allen Corbulo) en Monique Remmen (VCH). Heren al: Errol Rooy (Brevok), Pe ter van Jaarsveld, Marcel Sturken- boom, Peter van Velzen, Ruud de Wil (allen AMVJ), Wim Koch, Ad v.d. Velden (beiden WC), Fred Wel link (Quick), Marco Brouwers. Bert Goedkoop (beiden Martinus), Onno Kalf en Jan Snippe (beiden Zaan'69). Heren a2: Henri Brouwhuis (Quick), Jan Clardey, Rob van Prooyen, Rob van Zweden (allen Corbulo), Fran Ellenbroek, Rob van Leen (beiden (EAVV), Jan Jacobs, Nico Mensink (beiden Lycurgus), Joop Janssen, Pieter de Leyer, Ronald Vile (allen WC). Andre Moons. Eduard Ooms, Tino Vinkesteyn (allen AMVJ) i Stef Roelofs (Dynamo). Marathonzege Dries van Wijhe HEERENVEEN Dries van Wijhe heeft in Heerenveen een marathon gewonnen, die meetelt voor het klassement om de KNSB- beker. Van Wijhe sprong tien ronden voor het einde weg van achttien man, die al na veertien ronden een uitlooppoging bekroond zagen. Van Wijhe streefde in het marathonklassement Jos Pronk voorbij en bezet nu de vierde plaats. Eerste bleef Arie Eriks, die met Henk Porten- gen en de op eigen baan rijdende Bennie van der Weyden op 200 meter achter Van Wijhe om de tweede plaats vocht Uitslag: heren (a-rijders): 1 Dries van Wijhe (Oosterwolde). 2 Henk Portengen (Die- men) op 200 meter, 3 Arie Eriks (Wieringen), 4 Bennie van der Weyden (Heerenveen). 5 Co Giling (Warmenhui- zen). Stand KNSB-marathonbeker: 1 Eriks 210.4 punten. 2 Portengen 203.1, 3 Giling 196.1. 4 Van Wijhe 169.6, 5 Pronk 169.1. Hoogspringer Schmidt in jeugdploeg DEN HAAG Marco Schmidt van VenLTC, die onlangs zo verrassend natio naal indoorkampioen hoogspringen bij de junioren werd, is gekozen in de Nederlandse jeugdploeg voor de wedstrijd tegen een se lectie van Nordrhein. Naast Schmidt (die in Zwolle 2,08 m. overbrug de na een afwezigheid van drie jaar) kpmt ook John Blank uit bij het hoogspringen tijdens de op 22 februari in Dusseldorp te houden ontmoe ting. TON BOOT BONDSCOACH AMSTERDAM De Nederlandse basket- balbond heeft met inmiddellijke ingang Ton Boot aangesteld als bondscoach. Voorlopig tot het einde van het seizoen. Hij was vorig seizoen trainer van EBBC in Den Bosch. De NBB verwacht van Boot dat hij het Neder lands heren basketbalteam via de kwalificatie wedstrijden in Turkije (3 tot 11 mei) in de eind ronden van het toernooi om het Europees kam pioenschap in Tsjechoslowakije (in juni) brengt Boskamp interim-coach Molenbeek BRUSSEL Jan Boskamp heeft met ingang van giste ren de functie van interim trainer van de Belgische eer ste-divisieclub RWD Molen beek op zich genomen. Een en ander is ëen uitvloeisel van het feit dat hoofdtrainer Jean-Pierre Borremans door RWDM deze week werd ont slagen. Boskamp, de ex-Feye- noorder en oud-international, speelt al jaren bij de Belgische voetbalclub. lONSl IDE |j CONTRACT WK 1986 Selectie ZEIST De selectie van het Neder lands elftal voor de interland tegen Cy prus werd door bondscoach Rob Baan teruggebracht tot zestien spelers» Hiele, Dusbaba, Valke en Van Mierlo vielen af. Ling en Brandts waren de vier al in een eerder stadium voorgegaan. Daardoor kent de selectie de volgende zestien namen: Doesburg, Van Breukelen, Wijnstekers, Metgod, Spelbos, Zondervan, Hovenkamp, Peters, Thijssen, Arntz, Willy van der Kerkhof, Jonker, Vermeu len, Nanninga, Schapendonk, Tol. Door een computerfout stond deze selectie helaas niet gisteren in deze krant, maar de groep van 22 spelers die al eerder was ge publiceerd. Daarvoor onze verontschuldi gingen. Uiteindelijk waren gisteravond toch slier- Itte rook uit de schoorsteen van het KNVB- m zichtbaar. Na een wekenlang beraad is ;ijvers, die deze zomer 55 jaar wordt, gistera ls nieuwe bondscoach ten tonele gevoerd. Ge- ichter de groene tafel ging voor hem een ja- wens in vervulling. Tot en met het kampioenschap in Columbia in juli 1986 zal onder contract staan bij de voetbalbond. Rinus Michels. De trainer van FC Köln er niets voor om naast Rijvers als assistent en. Michels vertelde vanuit West-Duitsland niet bij de KNVB zal werken gedurende de BL dat Rijvers er onder contract staat. Rijvers o^^e drie gesprekken met Michels heeft gehad, daarover op de persconferentie niets kwijt. vindt de huidige constructie in Zeist ook ondoorzichtig om de overstap van Köln naar ie maken. Bovendien is de positie van Oranje, ien van een kwalificatie voor het WK in van volgend jaar allerminst rooskleurig.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 15