Broederstrijd bij middengewichten voorkomen an der Plas grijpt eids kampioenschap Let grote overmacht Juffermans heeft interregionale titel binnen handbereik Glasbergen ruim langs Concordia Fotograaf gewond tië zonder Van Moer HELFT LACHEN, HELFT BOKSEN LEIDSE COURANT DINSDAG 17 FEBRUARI 1981 PAGINA 13 Met grote overmacht werd Van der Plas BMW gisteravond kampioen van de Leidse hoofdklasse. KAÏWIJK Dat ook het beroep van persfotograaf niet ongevaarlijk is werd gisteravond weer eens bewezen toen fotograaf Jan Hubers zijn kieken maakte tijdens het kam pioensduel van BMW van der Plas. In sporthal Cleyn Duin resulteerde een actie van Martin van der Plas in een keihard schot. De bal kaatste af op een EKL-speler en belandde op de camera van Hubers. De nietsvermoedende persman voelde plotseling de punt van zijn flitser zich in het hoofd wringen en bloedend zakte Hu bers ineen. De schade viel gelukkig mee. Zes hechtingen en een lichte hersenschudding waren het resultaat van de po ging de vreugde van een kampioenséquipe te vereeuwigen. Hubers toonde karakter. Na een eerste behandeling van zijn wond maakte hij de kampioensfoto van de Katwijkse ploeg. Pas daarna werd de fotograaf naar het AZL gebracht. dels volledig herstelde Aande- wiel om de marge weer op drie doelpunten te zetten. Wim de Roo toonde nog een keer zijn kunnen door goed te kappen en fraai in te knallen: 6-4. Jan Hogewoning, die de doelpuntenmolen op gang had gebracht, sloot deze ook weer af. Door de bal nog twee maal hard achter doelman Cees van der Steen te poeieren, bracht hij de eindstand op een volle dig verdiende 8-4 en konden de bloemen uit het water wor den gevist. In de promotiewedstrijden te gen de kampioenen van de overige districten lijkt BMW van der Plas een goede kans te maken, zodat de interregionale competitie in zicht begint te komen. TJEERD SCHEFFER NA MOEIZAME WINSTOP CEVERBO: 4-5 1 Dusbaba e assing in ije-selectie Rob Baan heeft ddag de 22 geselec- pelers voor het Ne- voetbalelftal be- laakt, dat op zondag Ari om 14.30 uur in tegen Cyprus in een wedstrijd 2 in de voorronden wereldkampioen- n 1982. Van de 22 maandagavond of chtend de zes spe- :nd worden, die af tfat een uiteindelij- van zestien man Thijssen was, toen Ipswich Town hem vrij gaf, een zekere keus. De verkiezing van Johnny Dusbaba van Ander- lecht is vrij verrassend. Dusba ba kwam de laatste tijd niet meer in de basisopstelling van de Belgische lijstaanvoerder voor. AZ levert, weer het grootste aantal spelers: zeven. De lijst van de 22 geselecteer den is: Peter Arntz, Hugo Hoven- kamp, Ronald Spelbos, John Metgod, Jan Peters, Pier Tol, Jos Jonker (AZ'67), Pim Does burg, Michel Valke, Willy van de Kerkhof, Ernie Brandts (PSV), Joop Hiele, Pierre Ver meulen, Ben Wijnstekers (Feyenoord), Dick Nanninga (Roda JC), Cees Schapendonk (MVV), Tscheu-la Ling (Ajax), Hans van Breukelen (FC Utrecht), Toine van Mierlo (Willem II), Romeo Zondervan (FC Twente), Frans Thijssen (Ipswich Town) en John Dus baba (Anderlecht). "jSJS! L Guy Thijs, de m bondscoach, heeft selling bekend ge- an zijn elftal dat i Brussel tegen Cy- It in de voorronden toernooi om het ïpioenschap. Van Verheyen komen iet voor. Beide spe- dden zich gisteren ilessures af voor de iningen. lde gisteren een oe- ijd tegen de Belgi- tale jeugdploeg. Het voor de senioren Ipunten van Wellens pi den Bergh (2), Voor- deckers (2) en Gerets. Na af loop gaf Thijs de opstelling van België voor het duel tegen Cyprus prijs. Die is: Pfaff (Be- veren); Gerets (Standard Luik), Coeck (Anderlecht), Renquin (Standard Luik), Plessers (Standard Luik), Cluytens (Beveren), Van der Eycken (FC Brugge), Mom mens (Lokeren); Wellens (Standard Luik), Van den Bergh (Lierse SK), Ceulemans Wolf (RWDM), Millecamps (Waregem), Vercauteren (An derlecht) en Voordeckers (Standard Luik). hu in Europese selectie - De Westduitse bondscoach Derwall heeft zestien geselecteerd voor het team van Europese voctbal- op woensdag 25 februari een wedstrijd speelt in igen het Italiaanse nationale elftal. De opbrengst wedstrijd gaat naar de aardbevingsslachtoffers in rol is de enige Nederlander in de selectie van Der- 1 bedankjes kreeg van de Westduitse Europees voet- *n het jaar Rummenigge, de Fransman Platini, de ian Keegan en AZ'cr Jan Peters. Met nog acht ande- jen zij van hun respectievelijke clubs geen vrijaf, krd zijn: de Spanjaarden Arconada (Real Sociedad), Za- jal Sociedad) en Camacho (Real Madrid), de Nederlan- f(Napoli), de Tsjechoslowaak Nehoda (Dukla Praag), de fers Schumacher (Köln), Kaltz (HSV Hamburg), Muller en Hrubesch (HSV Hamburg), de Oostenrijker Pezzey lt FrankfUrt), de Zwitser Botteron (Köln), de Engelsan ^Manchester United), de Joegoslaven Stojkovic (Patizan en Halilhodzic (Velez Mostar), de Belg Gerets (Stan- jk) en de Deen Simonsen (FC Barcelona). Met nog vier in het verschiet van der Plas gis- met grote overtui- van de Leid- In sporthal werd korte met met EKL Boys. werd de Kat- met een voor- punten onbe- voor de Taverne, er even op, alsof de technisch zeer matie nog lastig want de eerste voor de 'Leide- de nervositeit te toon- Adrie en zijn mannen volledig recht te de behaalde titel. der Pot nam de voor zijn reke- door te zijn ge- hij zijn actie fraai doeltreffende knal: Jan Hogewoning uit van Ron van der Kolk had uitgehaald en zijn ploeg naast EKL had gebracht, was het hek van de dam. Ze ker tot aan de pauze schoven de vaak schitterende combina ties in sneltreinvaart voorbij en werd de ene treffer na de andere bijgeschreven. Nadat Jan Hogewoning ook de twee de goal had gemaakt, scoorde hij - wederom met behulp van broer Peter - zijn hattrick vol. Het derde doelpunt was het' mooiste van de avond. Tot driemaal toe pasten de gebroe ders Hogewoning de zo doel treffende één-twee-combinatie toe en wandelden als het ware eenvoudig hun opponenten voorbij: 3-1. Peter Hogewoning maakte er 4-1 van, waarna Huug Aandewiel de chaos voor het 'Leidse' doel benutte om de ruststand op 5-1 te stel- En toch leek EKL direct na onderbreking weer zout in het kampioensdiner te gaan strooien. Jan Pijnacker en Wim de Roo maakten er 5-3 van, maar daar was de inmid- tig schot verraste: 4-5. Een resulaat waar door Ceverbo nu definitief titelkandidaat af is, de Dordtenaren hebben met nog drie wed strijden te ghan een achterstand van vijf punten op koploper Juffermans. Juffer mans heeft de titel nu binnen handbereik. Alleen streekgenoot Koosjardin kan de Lis- .ser ploeg nog van een kampioenschap af houden. Zoals gezegd, voor rust beheerste Juffermans de strijd volledig. Er werd zeer goed en gecon centreerd verdedigd. De Lisser defensie zat in die periode zo solide in elkaar dat Ceverbo pas na twintig minuten spelen zijn eerste kans kreeg. Peter Jeup miste. Ook in aanvallend op zicht imponeerde het gisteren zeer sober spe lende Juffermans. Door middel van snelle com binaties werd de defensie van Ceverbo regel matig in de problemen gebracht. Na zes minu ten spelen werd de eerste tik uitgedeeld. Theo Godyla rondde een een-twee combinatie met René Griffioen beheerst af. Harrie van der Zwet zorgde voor de tweede treffer, hij schoot raak via een Dordtse verdediger. Door opnieuw Van der Zwet werd het vier minuten voor rust 0-3. En nadat Ceverbo-speler Hans* Koster na een overtreding ten opzichte van Frans van der. Laan voor twee minuten naar de kant werd ge stuurd was het Jan van Slooten die zijn ploeg naar een comfortabele 0-4 voorsprong schoot. Toen echter maakte de Lisser ploeg (nog met een man meer in het veld) zijn eerste fout. Pe ter Jeup werd teveel ruimte gegund en zo kroop Ceverbo nog voor rust dichterbij: 1-4. Juffermans was na rust onherkenbaar. De ver dediging maakte nu regelmatig fouten, had het duidelijk erg moeilijk met het fel aandringende Ceverbo. Binnen vijftien minuten werd de voorsprong dan ook teniet gedaan. Ad Stam zorgde voor 2-4, Rob Noordzee passeerde doel man Leo Dols voor de derde maal en de enigs zins over zijn toeren geraakte Stam was met een zeer fraai doelpunt verantwoordelijk voor de gelijkmaker. Juffermans, dat in de tweede helft nauwelijks tot aanvaardbare aanvallende acties kwam, wankelde maar bleef dan toch overeind. Jan van Slooten zorgde met zijn slim me treffer voor de geflatteerde 4-5 winst. Een treffer die Juffermans ook een zeer riant uit zicht op het kampioenschap bezorgde. Alleen Koosjardin moet nog als een serieuze concur rent worden beschouwd. KEES VAN HERPEN ROTTERDAM Drie van de vier A-klas- sers in het middengewicht waren afkomstig van de Rotterdamse boksschool Crooswijk. En twee van hen zijn broers, John en de jon gere René v.d.IJssel. De mogelijkheid dat de broers elkaar in de finale zouden treffen, was dus aanwezig. Een te betreuren constel latie want - behalve in het verre verleden bij Piet en Wim van Klaveren, broers bok sen niet graag tegen elkaar. Jan en Rudie Lubbers hebben het altijd geweigerd en von den de oplossing door in verschillende ge wichtsklassen uit te komen. Gisteren, op de vijfde avond van de Zuidhollandse titel strijd in de prachtige sporthal Schuttersveld in Rotterdam, werd een andere „oplossing" gevonden. John v.d.IJssel gaf op. Wilde hij een confrontatie met zijn broer voorkomen of mankeerde het hem aan'vorm Het duel met clubgenoot Jan Lefeber duurde te kort om daarop antwoord te kunnen geven. De altijd felle Lefeber wilde er geen showpartij van maken, trok onvervaard ten aanval en haalde John v.d.IJssel. met twee korte rechtse hoeken voor acht tellen neer. Onmiddellijk maakte de oudste v.d.IJssel duidelijk dat hij op gaf. Tevoren, in de andere halve finale, had broer René op overtuigende wijze gewonnen van Montero (De Haan,Schiedam) wiens fysie- xte xratni geen gelijke tred hield met zijn tech niek, die bij John v.d.IJlssel juist steeds meer gesublimeerd wordt. Daardoor waren zijn min der krachtige stoten wel zuiver, wat ontbrak bij Montero die dan ook kansloos was. Dus toch een finale tussen clubgenoten. Lefe ber tegen John v.d.IJssel. Helaas, want alle drie (ook John mits in vorm) zijn een eindstrijd waardig. Wellicht kan daaraan worden voldaan door de gewichtsklassen nog eens danig onder de loep te nemen, zodat ze niet alle drie in het middengewicht uitkomen. De vijfde van de acht boksavonden was te ver delen in twee stukken: voor de pauze het komi sche gedeelte, erna het boksen. In ruim een half uur waren de eerste zeven duels achter de rug. Drie eindigden in k.o.in de eerste ronde, twee door opgave in de eerste en tweede ronde, de junior Basili (Houtzagerij, Den Haag) was niet aanwezig en zo duurde slechts één partij de volle drie ronden. Daarin excelleerde nieuwe ling v.d.Stel (Huizenaar, Rotterdam) die in de halve finale in het lichtgewicht tegen de met een goede rechtse uitgeruste Bakay (Oorschot, Rotterdam) rustig zijn kans afwachtte. Die kwam in de derde ronde en Bakay moest op een rechtse counter acht tellen rust nemen en verloor op punten. In de finale zal Marabid (Kristalijn, Den Haag) het tegen v.d.Stel moe ten opnemen. De Hagenaar zal dan wel meer moeten presteren dan alleen hoeken plaatsen. wat hij deed tegen Pinxsteren (Crooswijk) die vrijwel geen verdediging had, in de tweede ronde acht tellen kreeg en meteen opgaf. In het zwaargewicht wordt Boelhouwers (Oor schot) bij de nieuwelingen kampioen. Hij was van de vier halve finalisten veruit de beste. Het meest komische voorval, althans waarom het publiek in de volle hal uitbundig plezier had, verzorgde hij ook door De Kievit (DTS, Leiden) in de tweede ronde finaal door de ringtouwen te slaan. Niet aanwezig In de B-klasse viel zowel bij de welters als zwaarwelters weinig te distilleren uit de halve finales. Weiter Lisseriberg (De Haan) was niet aanwezig zodat Weerman (Crooswijk) een walk over had. In de andere halve eindstrijd bokste Bartes (Oorschot) veel rustiger dan de langere Franken (De Haan) die zijn grotere reikwijdte niet uitbuitte en bovenal onzuiver stootte zodat hij terecht verliezer werd. Ook bij de zwaar welters ontbrak een bokser, Hollcman (Krista lijn), zodat Schildkamp (Schildkamp.Rottcr- dam) zonder meer de finale bereikte waarin hij Van Herk (Huizenaar) zal treffen die tegen de vechtjas Thijssen (Crooswijk) met goede linkse hoeken in een overigens weinig aantrekkelijke partij zijn puntentotaal voldoende opvijzelde om winnaar te worden. Het chauvinistische „thuispubliek" - de wijk Crooswijk was met veel kijkers vertegenwoordigd - was het er niet mee eens. Het instituut van de prestatiepartijen wordt nog steeds in ere gehouden terwijl er zo veel boksa vonden zijn waarop men de enige kandidaten voor een titel uitgebreid kan observeren. Maar men wil kennelijk van die partijen niet af. Resterende uitslagen: junioren C halve fina les weltergewicht: Aardoom (Dordrecht) walk over omdat Basili (Houtzagerij) niet verscheen; Van Geffen (Huizenaar) wint door k.o.eerste ronde van Bongers (Ommoord); N-klasse zwaargewicht halve finales: Til(Crooswijk) wint door k.o.eerste ronde van Van Rossum (DTS), Boelhouwers (Oorschot) wint door opga ve eerste ronde van De Kievit (DTS); presta- ticpartijcn: Van Rijssel (Schildkamp) kam pioen halfzwaargewicht junioren C na zege door k.o.in eerste ronde op zwaargewicht Hart man (Nicolaas, Rijswijk) die geen titel kreeg toebedeeld; Wageningen (Oorschot) kampioen B-klasse middengewicht na (gewonnen) presta tiepartij tegen Luntersburg (Alb.Cuyp.Amsterdam); Ycr(De Haan) kampioen B-klasse lichtweltergewicht na (verloren) prestatiepartij tegen Hofwijks (Alb.Cuyp). De serie titelwedstrijden wordt op dinsdag 24 februari voortgezet in „Amicitia" te Den Haag. HERMAN VAN BERGEM DORDRECHT Met nog twee minuten te gaan zag het er uiterst somber uit voor Juf fermans de Engel. De Lisser ploeg, die de partij voor rust (1-4) had beheerst, werd in de tweede helft achterhaald door een ontke tend Ceverbo dat in de slotminuten van het zeer spannende duel furieus op de vijfde en tevens winnende treffer joeg. Tot tweemaal toe kroop Juffermans in die roerige slotfase door het oog van de naald. Eerst was het Pe ter Jeup die de bal tegen de lat van het Juf fermans-doel knalde en nog geen twintig se conden later schoot aanvoerder Henk den Arend het leer tegen de onderkant van die zelfde lat. Juffermans bleef dus wat moei- zaam.overeind en greep zestig seonden voor tijd zelfs nog de volle winst. Theo Godyla tikte de bal richting Jan van Slooten die Ce- verbo-doelman Jos van der Zee met een lis- Toernooizege Andrea Jaeger OAKLAND Andrea Jae ger heeft in Oakland haar eerste toernooizege van dit jaar behaald. In de finale versloeg de 15-jarige Ameri kaanse haar 20 jaar oudere tegenstandster Virginia Wade vrij simpel met 6-3, 6- 1. Jaeger verdiende door dit succesje 48.000 gulden, Wade de helft. De eindstrijd tussen Jaeger en Wade was een spelletje van kat en muis. De vrolijk rond huppelende Jaeger liet de ver moeide en voortstrompelende Wade alle hoeken van het Centre Court zien. De Britse mid-dertiger gaf na afloop van het duel ruiterlijk toe, dat zij geen partij was geweest voor de juniore, die gezien het leef tijdsverschil een dochter van haar had kunnen zijn. Wade had de halve finale nog in de benen en was naar eigen zeg gen niet bij machte Andrea Jaeger enig tegenspel van al lure te bieden. Ling, gepasseerd door bondscoach Rob Baan. hoofdprijs van 48.000 gulden. KATWIJK Glasbergen de Best kende in Concordia een niet al te onoverwinnelijke tegenstander. Was het tijdens de rust nog 'slechts' 4-2 via doelpunten van Gé Perfors (driemaal) en Arie van Dijk, de eindstand stand werd 11-4. Uitstagen Interregionale hoofdklasse. Glasbergen de Best - Concordia 11-4; Ceverbo - Juffermans de Engel 4- 5; Voetbal International - De Rozet 9-5; Rotterdamse Stu denten - FV Snoekie 1-2. Bij vlagen sneed de voorhoede van de Rijnsbur gers als een scherp mes door de defensie van de Delftenaren. Met vaak knappe combinaties en zeer fraaie afrondingen was het tweede deel een waar doelpuntenfestijn. Vooral Perfors was op dreef, want na de drie goals, die hij voor de doelwisseling scoorde, voerde hij zijn totaal na de pauze op naar vijf. De overige treffers kwa men voor rekening van Piet Haasnoot (twee maal), Wil Groenendijk (tweemaal) en Anne Ouwersloot. Juffermans Voetbal Int. Ceverbo Koosjardin De Rozet FV Snoekie Glasbergen Van Rooyen Rotterd St. PMI De Bron Huug van Es Concordia Programma voor morgen: Van Rooyen Kaas - PMI de Bron; Koosjardin - Huug van Es. Woensdag 25 februari: Van Rooyen Kaas - Koosjardin.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 13