Jedisch centrum en kerk bij oorschotense Evertsenlaan Noordwijkse hockeyclub naar „Middengebied REGI0(J0UR)NAAL REGIOUOURINAAL om E - V erkeersmaatregelen bij Joris de Witteschool uurtvereniging Zijlkwartier boos over huurverhoging plantsoen wijkt get voor irkeerplaatsen Van Duvenvoordeplein wordt woonerf 510 LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 FEBRUARI 1981 PAGINA 7 lN DEI hebber ensdaggcHOTEN Een combinatie van een slagen foouw en een gezondheidscentrum op aan de^kliggende terrein op de hoek Jan ZU kfcnlaan/Abraham van der Hulstlaan t en on, e|nd moeten maken aan de accom- den. jeproblemen van de Vereniging Ge- iidszorg Voorschoten, het College amen bmde Gemeente Voorschoten en Veur de sch^erkeraad Gereformeerde Kerk Voor- an de aj,. Deze drie organisaties hebben geza- gebouw|[ een bouwplan ingediend bij de ge verden L Voorschoten. >e dolla •combineerd gezondheidscentrumkerk- past in het bestemmingsplan van de ge- voor de wijk Noord-Hofland, dat voor iats de bestemming „bijzondere doelein den" aangeeft. Aanvankelijk was de locatie voor een school gereserveerd, maar aangezien er al drie scholen in Noord-Hofland zijn is het niet nodig hieraan te blijven vasthouden. De Vereniging Gezondsheidszorg had dringend behoefte aan een modern wijkgebouw voor Noord-Hofland. Het Pastoor van Bemmelenge- zondheidscentrum aan de Jan Evertsenlaan 199 is gevestigd in een houten noodgebouw dat na ruim tien jaar dringend aan vervanging toe is. In het gebouw zijn een consultatiebureau, een huisartspraktijk, een tandartspraktijk en een fysiotherapiepraktijk gehuisvest en verder wordt er een spreekuur van huisartsen gehou den en vindt er ook zwangerschapsgymnastiek plaats. Deze disciplines zullen in het ruimere nieuwe gebouw veel beter tot hun recht kun nen komen. De gereformeerde en de hervormde kerk had den tot nu toe nog geen eigen kerkgebouwtje in Noord-Hofland. De gemeente-leden waren al tijd op de kerken in het oude gedeelte van Voorschoten aangewezen. De laatste jaren maakte de gereformeerde kerk gebruik van de aula van een lagere school voor de kerkdien sten. De protestants-christelijke kerken probe ren al een aantal jaren een eigen onderkomen in Noord-Hofland te krijgen, maar tot nu stuitte dat steeds op problemen, onder meer van fi nanciële aard. Mogelijk zal ook de katholieke kerk in Voorschoten op den duur gebruik gaan maken van het nieuwe gebouw. Door de bouw van een kerk te combineren met het gezondheidscentrum kan een aanzienlijke besparing worden verkregen, onder meer door het gemeenschappelijk gebruik van ruimtes. Het nieuwbouwplan omvat een gebouw van één laag van 37 meter lang, en 20 tot 25 meter breed. De hoogte variëert van drie en een halve meter (gezondheidscentrum) tot vijf en een hal ve meter (kerk). Als alles volgens plan verloopt kan de eerste paal voor het project in april de grond in. Projectontwikkelaar Wilrqa BV uit Rotterdam zal zich met de bouw gaan bezighou den. Er is overigens nog geen bouwvergunning afgegeven. Eerst ligt het bouwplan gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling bestuurs zaken ter gemeentesecretarie. I. Uit 'ok zaterc astol. Sch 1 U™2. °rjë ongeval n alle socflTinS Meubel- H serderij iihardlaan 34^! (EN AAN DEN RI,N Lelden 30-jarige inwoner van 90313 1S vannacht zwaar i in het ziekenhuis lachinevörd opgenomen. De itsoen betrokken bij een lZ"o f op it Prins Bern- en spi|lan in lijn woon- 0 andere ei. 07i-7$henaar reed om onge- art over twee met zijn 4 uur Sertanaf de Messtraat de Kibedrijf Jernhardlaan op. Hij gaf geen voorrang aan een lie bestuurd werd door Xi 1255554-jarige inwoner van Ibedrljf BPe ?ut0's werden ^-—beschadigd. lag en na: «ibednjf I Dp Jragen jrachtï tordels ekeningei[.GEEST De Rijks- portretsct heeft gisteren op de 5tr. 20. Aitfylaan in Oegstgeest I-«itters gecontroleerd dragen van de veilig- >uw, verbftmen' twee en vier uur wer- UdenkeiA automobilisten staan- luden. Bijna de helt van ueg de gordels niet of rrect. Er werden geen i-verbaal opgemaakt. ZILVEREN SPELD Burgemeester Berends van Lisse heeft gisteren aan drie inwoonsters de zilveren speld van het Prinses Beatrixfonds uitgereikt. De dames mevr. Van Ruiten, mevr. Van Dop en mevr. Schapekötter organiseren al tien jaar de diverse collectes in hun woon plaats, een karwei dat volgens burgemeester Berends een niet aflatende inzet vereist. De onderscheidingen waren dan ook meer dan verdiend. OEGSTGEEST Het waarnemend hoofd Perquin van de Joris de Witteschool heeft zich tot de gemeente gewend over de ver keersonveiligheid rond de school. De schooljeugd maakt reeds gebruik van een oversteekplaats aan de Irislaan, maar de krui sing Iris-Rozenlaan is niet met een zebra beveiligd. Tevens pleit hij voor de aanleg van verkeersdrempels in de Clematislaan om het verkeer, dat niet door de Kamperfoelielaan kan omdat deze is afgesloten, af te remmen. Uit een rapport van de Rijkspolitie blijkt dat men een heel eind met de verzoeker mee kan gaan. Een oversteekplaats Rozenlaan en aanleg van verkeersdrempels wordt mede door deze instantie voorgesteld. Tevens wordt genoemd het plaatsen van borden „Overstekende kinderen". De leden van de commissie verkeer en vervoer spraken er zich gisteravond gunstig over uit. Verder zal een besluit van B. en W. de oversteekplaats Louise de Co- lignylaan-Hofdijck te handhaven (in verband met de school gaande jeugd nar Hofdijkschool en kleuterschool de Sprnkhaan) op verzoek van de commissieleden worden aangehouden. Van de zijde van het gemeentecentrum, waar veel bejaarden dage lijks de Lijtweg oversteken, is men al jaren doende aldaar een oversteekplaats te verwerven. Over dit laatste zijn de meningen nog verdeeld. Verkeerslawaai De gemeente Oegstgeest is bezig met de inventarisatie van ver keerslawaai. Dit in verband met de wet op de geluidshinder en daarmee samenhangend een verzoek van hogerhand om de in ventarisatie voor 1 maart rond te hebben. Het betreft wegen met een verkeersdichtheid van 4000 en meer voertuigen per dag. Uit de discussie hierover bleek dat het verkeer in de smalle Oegst- geester Dorpsstraat neer komt op 11.080 voertuigen per etmaal. In 1976 was dit nog maar 7200. Afsluiting van de Haarlem mertrekvaart is hiermede debet aan. Ook blijkt dat het aantal decibellen de grens ruimschoots overschrijdt. tèanUoRr „Voor het bestuur van de Gerrese tegen, een voorstel van het raadslid gedeelte van de kantine-opbrengst, wanneer de Deze huurprijs gaat ten koste van de inzet van Tel. 025/ereni&inS „Zijlkwartier" een onver- mevr. C. Huigen-van Boven (VVD) waardoor vereniging aan de subsidieregeling van de ge- de mensen. Haal de animo van onze leden niet e zaak", zo reageerde een verbolgen tter A. Pison op het standpunt van de oden *ss*e Cultuur om de vergoeding die rereniging moet betalen voor het ge- dejjuurtvereniging bijna 8UU,- per jaar meer moet betalen. Indien dit advies door de ge meenteraad wordt overgenomen, betekent dit ook voor de vaste medegebruikers van het oop ignisvan de wijkaccommodatie Zijlkwar- wijkcentrum, de foto- en filmclub „Daguerre", K O en de Baptistengemeente, een lastenver zwaring van ongeveer 20%. Een tegemoetkoming van wethouder I. Ge- jesmachit te trekken naar 4.107,- per jaar. thanshmissie honoreerde daarmee gisteravond, meente Leiderdorp mee zou doen, werd door de weg", zo hield de heer Pison tevergeefs de wet- heer Pison en zijn medebestuurslid penning- houder en de commissie voor. meester H. van Leeuwen verontwaardigd van de hand gewezen. ,,U vergeet de pasychologi- Wethouder Gehner moet overigens erkennen, sche kant van de zaak. Het werk in de keuken dat een beheerder voor de wijkaccommodatie en kantine van het Zijlkwartier wordt, ook Zijlkwartier de gemeente aanmerkelijk meer voor de medegebruikers, door de leden van zou kosten. Desondanks werd het voorstel van onze vereniging vrijwillig en geheel belange- J loos gedaan. Wij verdienen zelf onze subsidie. SA bas iflin streek. IERDORP De commissie Verkeer en Ver heeft zich gisteravond uitgesproken tegen de !g van 12 parkeerplaatsen tussen de Heinsius- 30 en het Staringpad tegenover het winkelcen- Winkelhof. De commissie bleek niet bereid na buaa7oor een Plantsoentje op te offeren. Ook het al- 3 33Jtieve voorstel van wethouder J. Bezemer 13.60 A), die deze reactie van de commissie kenne- lad verwacht, voor de aanleg van 10 insteekha- TERENlcon geen senade in de ogen van de commissie FRtfnr'"' verkreeg slechts de steun van twee u üssieleden. Met de aanleg van een zebrapad i Winkelhof en Binnenhof kon de commissie 'el verenigen. tt langparkeren bij het postkantoor te voorkomen zullen iteermeters worden geplaatst. De bezwaren van de bewo- fcn de Heinsiuslaan tegen de toenemende verkeersdrukte Ie komst van Winkelhof werden door de commissie naast tergelegd. De commissie voelde niets voor de eis van de Iers voor .een toegangsverbod voor de parkeergarage aan St van de Heinsiuslaan. Met de instelling van een groene "or het gedeelte van de Engelendaal ter hoogte van Win- hoopt de commissie Verkeer en Vervoer het doorgaande Ir dat van de Voorhoflaan en de Heinsiuslaan als sluiprou- fuik maakt te beperken. Het plantsoen bij Winkelhof dat de wethouder wil opof feren voor de aanleg van parkeerplaatsen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiimiiiii WARMOND De leden van de commissie openbare werken spraken gisteren over de herinrichting van het Van Duvenvoordeplein. Nu is het plein een grote kale vlakte, allerminst aan trekkelijk voor spelende kinderen, waar nogal eens auto's onrechtmatig worden geparkeerd. Het voorstel is om het plein in te richten met flinke groenstroken aan de kant die de daarachter liggende parkeerplaatsen af schermen. De herinrichting van het plein is een eerste aanzet tot het realiseren van een woonerf in de wijk En depoel I. Alle commissiele den spraken hun tevreden heid uit over het plan. De ontsluiting voor agrariërs van de polder Zwanburg dient naar de mening van de com missieleden op z'n minst te worden onderzocht. De agra riërs in deze polder kampen al met enorme problemen bij de aanvoer van veevoeders e.d. en de afvoer van melk omdat olies per boot met worden ver- voerd. Binnen korte tijd wor den die problemen nog groter omdat de melkverwerkingsbe- drijven uitsluitend de melk per tank af gaan nemen. Een ontsluiting is in het verleden aan de agrariërs toegezegd en die toezegging wil de raad in principe ook wel waarmaken, maar de financiële konsek- wenties moeten wel aanvaard baar zijn. Een brug wordt der halve niet als haalbaar gezien. Volgens de agrariërs is een brug echter de enig goede ont sluiting omdat bijvoorbeeld een melkleiding erg veel pro blemen met zich meebrengt en over langere afstand de kwali teit van de melk sterk doet achteruitgaan. Een pont geeft problemen met de beroeps vaart, de recreatie en bij veel wind omdat het punt waar de pont gepland is juist erg on gunstig ligt. Voorlopig vinden de commissieleden' echter dat de Heidemij eerst maar eens in samenspraak met de betrokke nen de mogelijkheden moet onderzoeken en dat aan de hand van het rapport verder kan worden gesproken. Billenprikkers (1) Het carnavalsfeest dat wederom In de Leldse regio dreigt los te barsten, oogst nog niet overal evenveel waardering. Het uit 'beneiden de moerdijk' overgewaai de carnaval wordt uitbundig gevierd in Noordwijker- hout, Stompwijk en Lisse, maar in plaatsen als War mond, Rijnsburg en Katwijk is de stemming voor car navaleske begrippen nog altijd een beetje beneden peil. Dat heeft niet alleen te maken met de mensen die het feest moeten vieren, maar ook de visie van gemeen tebestuurders die het carnaval al of niet een warm hart toedragen. Carnavalsvereniging 'De Billenprik kers' organiseert al weer enige jaren een volwassen feestpartij, maar beeft het nog altijd moeilijk in War mond. Billenprikkers (2) De meeste carnavalsverenigingen krijgen voor de aanvang van het feest, traditiegetrouw symbolisch de sleutel van het raadhuis. Zij kunnen hun dorp het 'Kaninefaatenrijk' of 'Gaandrië' noemen. Zoniet in Warmond; ondanks een dringend verzoek weigert het gemeentebestuur ook dit jaar weer de zo felbegeerde sleutel te overhandigen. „Wij zijn nog niet zover", geeft loco-burgmeester Van Schagen 'cryp tisch te kennen. Wel heeft de wethouder in deze burge- meesterloze dagen een voorwoord geschreven voor het programmablad van de Billenprikkers. Maar Warmond drie dagen lang het 'Rijk der Billenprikkers' noemen, dat geeft geen pas. De naam van de carnavalsvereniging is overigens afgeleid van een bloedworstachtig gerecht. Billenprikkers (3) Loco-burgemeester Van Schagen is van mening dat Warmond nog niet zo wegloopt met het carnavalsfeest, dat ook een gemeentebestuur hier niet meer omheen zou kunnen. Zoveel gehoor vindt bet carnaval in War mond ook weer niet Er zijn weliswaar diplomatieke betrekkingen met de Billenprikkers, maar een symbo lische sleuteloverhandiging; dat is voorlopig toekomst muziek. Je weet tenslotte maar nooit wat die carna- volslui allemaal gaan uitvreten als ze eenmaal de baas in je dorp zijn. En dat soort beslissingen kun je zeker niet nemen, zolang er geen nieuwe burgemeester is. Ub...Js er een sollicitant uit Brabant of Limburg. Toeter 'ns De Leiderdorpse carnavalsvereniging De Rijnschuimers organiseert morgen het kinderprogramma „Toeter 'ns" in het Zijlkwartiercentrum aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. Henk Out brengt een komisch programma met onder meer de quiz Toeter 'ns. De carnevaleske toegang- prijs bedraagt1,11maar met het oog op de centenschaar- ste wordt ook met één gulden en een dubbeltje genoegen genomen. Het programma begint om 14.30 uur. s' Avonds wordt er in het Zijlkwartiercentrum nog een discoavond gehouden met disco De Albatros. De entree bedraagt J3,50 Winterfeest Carnavalesk Voorhout viert morgenavond met bóeren- blaaskapellen en majorettekorpsen het traditionele winter feest. Dat gebeurt in de hal van de firma Molenaar aan de Berg en Daal 4. Het feest duurt van half acht tot half twaalf. Veie carnavalsverenigingen uit de regio maken er hun opwachting. In forma tiemarht De openbare lagere Koningin Julianaschool en kleu terschool De Ruigenhoek organiseren maandag een in formatiemarkt in de Koningin Julianaschool aan de Kom van Aaiweg 2 in Leiderdorp. De ouders kunnen op deze avond over verschillende zaken in de school in lichtingen krijgen. Ook andere belangstellenden zijn van harte welkom. De open avond wordt van 19.30 tot 21.00 uur gehouden. Wil Wilbers Het D'66 kandidaat-kamerlid Wil Wilbers zal maandag tij dens een ledenvergadering van de afdeling Leiderdorp van D'66 een lezing houden over het mediabeleid. Vele discussiepunten uit de politiek ten opzichte van pers, radio en televisie zullen daarbij aan de orde komen. De bijeen komst wordt gehouden in de Menswording aan het Heel- blaadjespad in Leiderdorp en begint om kwart over acht Bloemisterij In het gebouw Het Anker in Nieuwveen komen de le den van de Land- en Tuinbouwbond volgende week vrijdag bijeen. Directeur A.J. Mulder van de Verenigde Bloemenveiling in Aalsmeer geeft daar zijn visie op de bloemisterij in de jaren tachtig. Aanvang: acht uur. Heeft de boom toekomst? Is er nog een toekomst voor de boom? Dat is het thema van de bijeenkomst die de Vereniging Milieudefensie op dins dag 17 februari houdt in café-restaurant De Woelige Baren in Roelofarendsveen. Voorzitster mevr. ir Af. ten Cate-Van Elsland van de Bomenstichting houdt een lezing. Aanvang: acht uur. Door Samenwerking Sterk De muziekvereniging Door Samenwerking Sterk uit Aarlanderveen houdt zondag een solistenconcours voor hétar leden in het Dorpshuis. Het concours begint om twaalf uur. Alle leden van de vereniging kunnen gedurende vijf minuten als solist optreden. Belangenvereniging Aarlanderveen De Belangenvereniging Aarlanderveen houdt maandag in de zaal Vergeer de algemene ledenvergadering. Behalve de gebruikelijke agendapunten staat bestuursverkiezingen op het programma. Aftredend en herkiesbaar zijn Marion de Groot en Ceesjan Kempenaar. Ier', URGERLIJKE TAND iNHEIM Gaboren: Johannes van Dijk J. H. en Tukker G. M. Ith M. A., d.v. van Kesteren J. n Opdam A. A. C. Westerbeek R. en Breedljk linsze A. en Schalk H. M.; Lub- G. en Heijns Y.; Pret R. en van |6fl J. M.; Kruik A. en van Es- i Boogerd A. J. en Hoogen- M. A.; van der Cingel R. en •off S. C. M.; Plasmeyer C. T. KStlgter A. C. M. in: Kuhn J.; Akerboom H. P.; »P H. M.; van der Meij J. M. J.; If Kwaak D.; van Ruiten C.; torst J.; van der Leede A.; BJier M. J.; Vogel L. ■NBURG Geboren: Marieke, van Dijk en C. W. van der Maarten Cornells Pieter, zn. 'I en J. E. M. Eikenbroek, oen: Offenberg-Sikkink, Jo- -hrlstlna geb. 1892. «1: J. P. Schoneveld en A. C. W. A. van Leeuwen en A. C. H. Gravekamp en N. de NOORDWIJK Het staat thans vast, dat het veldencomplex van de Noord wijkse Hockey Club gesitueerd wordt in het Middengebied-Noord. Alle raadscom missies zijn met de keuze van deze plaats accoord gegaan, zodat verwacht kan wor den dat de gemeenteraad in de eerstko mende vergadering zijn fiat aan de nieu we lokatie zal geven. Achter een zich reeds jarenlang voortsle pende kwestie wordt dan een punt gezet. In haar prille begintijd maakte de Hockey Club gebruik van een terreintje aan de Achter weg, maar al gauw werd de toeloop van le den zo groot, dat er behoefte ontstond aan een eigen accommodatie. Aanvankelijk be stonden er bij de gemeente plannen tot de aanleg van een hockeyvelflencomplex aan de Hogeweg. De N.H.C. was met deze keuze bepaald niet gelukkig. Zij maakte bezwaar tegen de ongunstige ligging, ver buiten de bebouwde kom en van andere sportparken. Ook was het terrein moeilijk te bereiken. Bushaltes waren ,er niet in de buurt en voor auto's zou het complex alleen bereikbaar zijn via een paar smalle weggetjes. De raad had begrip voor deze bezwaren en besloot vorig jaar het zogenaamde Ooievaarsland aan de Lageweg als lokatie voor de hockey velden aan te wijzen. Een van de pluspun ten van deze keuze was de gemeenschappe lijke parkeervoorziening met het nabij gele gen sportpark van de voetbalvereniging SJC. Inmiddels slaagde de gemeente er in tot overeenstemming te komen met een Daar grondeigenaars in het Middengebied- Noord en dit opende perspectieven om het sportpark van de Hockey Club in de open ruimte tussen Binnen en Zee aan te leggen. Voor de indeling van het gebied bestonden verschillende modellen met nogal uiteenlo pende grondkosten. Het thans gekozen mo del is weliswaar het meest kostbare (grond kosten ruim één miljoen gulden), maar het maakt tevens de uitvoering van diverse noodzakelijke of zeer gewenste zaken moge lijk. De Noordwijkse Hockey Club met haar cir ca vierhonderd leden krijgt in het Midden gebied een sportpark (bespeelbaar in 198?) met drie speelvelden en een oefenterrein, alsmede een clubgebouw annex kleedgele genheid. De ingang van het complex komt aan het verlengde van het Irisplein. Het ge heel wordt omgeven door royale groenvoor zieningen. Het nu wat rommelig aandoende gebied krijgt daardoor landschappelijk een veel fraaier aanzien. Tussen de hockeyvel den en de Duinweg blijft een strook agrari sche grond open. In de thans gekozen opzet is niet alleen re kening gehouden met een eventuele uitbrei ding van de openbare school en van de Wil- librord-Mavo, maar er blijft ook ruimte over voor een tennis/squashhal. Van particuliere zijde blijkt belangstelling te bestaan voor de bouw en de exploitatie van een dergelijke tie. Door de keuze voor het Middengebied- Noord wordt een belangrijk deel van het Noordwijkse sportgebeuren samengetrok ken in de open ruimte tussen de dorpskom men van Binnen en Zee. Zodra de hockey club naar haar eigen territorium verhuist, komt er meer lucht voor de clubs op het na bij gelegen gemeentelijk sportpark. De voet balvereniging Noordwijk kan dan het reeds zo lang begeerde vijfde veld krijgen, de korfbalclub Fluks behoudt twee velden, en ook voor de sportvereniging MSV kan voor zien worden in de behoefte, deelde wethou der Jansen mede.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7