mededelingen gemeentebestuur 1 t leiden 16 t m 26 feb. '81 HIT EEN ADVERTENTIE IN DE KRAMT BEREIKT U MEER MENSE v< Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 16 fe bruari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voortzetting van vergadering d.d. 9 februari j.l. Commissie vergaderingen IS Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden en Commissie van Advies voor de Politionele Aangelegenheden. Gezamenlijke vergadering op Maandag 16 febru ari a.s. om 19.00 uur in de B. en W.-kamer van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken restauratie van Het Gulden Vlies. Brief van de fractie van D'66 inzake wenken en in structies bescherming bevolking in oorlogstijd. Vernieuwing riolering vén het politiebureau. Brief van de Minister van Binnenlandse zaken om trent benoemingsprocedures van commissarissen van gemeentepolitie. Naamgeving commissie van advies voor de politio nele aangelegenheden. Met deze aankondiging komen de aankondigin gen van de afzonderlijke vergaderingen van bo venvermelde commissies in de gemeentelijke advertentie van 6 februari j.l. te vervallen. Commissie voor de Rekeningen. Woensdag 18 februari a.s. om 17.15 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Openbaar Slachthuis (jaarrekening 1978). Gem. Dienst voor Kredietwezen (jaarrekening 19781. Dienst Beheer Schoolgebouwen (jaarrekening 1978). Gemgentelijk Rekencentrum Leiden (jaarrekening 1978). Dienst voor de Groenoordhallen (jaarrekening 1978). Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Woensdag 18februari a.s. om 19.00 uur in het re creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Agenda: Mededeling betreffende vervulling funktie direk- teur medische zaken. Blauwdruk voor de toekomstige organisatiestruk- tuur van Endegeest, eerste oriënterende bespre king. Voorlopig exploitatieresultaat 1979. Advies m.b.t. funktie coördinator technische en ci- ciele dienst. Aan de vergadering zal een gezamenlijke verga dering met de Commissie voor Maatschappelij ke Aangelegenheden, Volksgezondheid en Cul tuur voorafgaan, inclusief een rondleiding. Aanvang 17.30 uur. re Werken en Verkeer. Woensdag 18 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Erfpachtnota. Commissie Financiën. Woensdag 18 februari a.s. direct na afloop van de gezamenlijke vergadering. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies zijn behandeld en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien. En verder: Regeling afdekking exploitatietekorten lokaal openbaar vervoer over 1979. Aangaan vaste geldlening. Aanstelling van een logopediste bij de Prof. Vlie- genthartschool. Afwikkeling huurovereenkomst pand Breestraat 142-144/Boommarkt 20. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 19 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Toelichting op het verslag van de analyse van de gegevens m.b.t. de Leidse Binnenstad. Mededelingen omtrent het leggen van kabels en leidingen en het vernieuwen van de riolering in het gedeelte van de Breestraat tussen het Kort Rapen burg en de Koornbrugsteeg. Informatie en stand van zaken experimenteerproject Leidse Baan (busbanenplan). Besluit van G.S. tot niet-goedkeuring van het be stemmingsplan Rijnzicht. Wijziging A.P.V. (winkelkarretjes). Verhoging tarieven voor de verhuur vao dubbelzij dige aanplakborden. Brief van de bewoners van de Oude Vest 149, 151 en 153 inzake het plaatsen van fietsklemmen. Aankoop pand Haarlemmerweg 21. Bes'chikbaarstellen van een krediet t.b.v. sloop werkzaamheden in het stadsvernieuwingsgebied Maredorp. Belangstellenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken en Ver keer, de heer A.J.M. van Paridon, telefoon 769241 toestel 339, kenbaar te maken. Diverse Commissie- en Projectgroep vergaderingen. \V Commissie voor Onderwijs èn Samenlevingsop bouw. Woensdag 18 februari a.s. om 20.00 uur in de koffiekamer van het stadhuis. Agenda: Mutaties Onderwijzend personeel. Verzoeken medewerking bijzonder onderwijs: a.Stichting Katholiek Onderwijs: tekenborden kleuterschool Donizettilaan b. Vereniging Christelijk Onderwijs: lijnhoortoestel BLO school Robijnstraat c. Protpstant Christelijk Onderwijs: meubilair GLO school Storm Buysinghstraat Gemeehtelijk beleid lichamelijke oefening. Themal: combinatiepakket Noord-De Kooi/ S.T.O.S. (tijdsplanning 20.20 - 21.20 uur). Alternatieven verdelingsvoorstel emancipatiegel den 1981 (tijdsplanning: 21.20 - 22.00 uur). Tijdelijke procedure verordening emancipatiewerk (tijdsplanning: 22.00 - 22.20 uur). Wijziging formatie S.A.D. Ter kennisneming: a. Instandhoudingsadviezen b. A'genda en notulen BUO hoofden vergadering c. Besluit Internationale Solidariteit d. kontakt met Ouders Merenwijk (jaarverslag, werkplan/programma) e. Brief Provinciaal Bestuur van Zuid-Holland over jde voorfinanciering provinciale subsidie voor 'restauraties. Corrfmissie Financiën, Conjmissie voor Economische Aangelegenhe- Hnn Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba- Projectgroep Hogewoerd e.o. (Levendaal-Oost). Woensdag 18 februari a.s. om 20.00 uur. Bree straat 117 (Stichting Welzijn). Agenda: Verbeteringsplan. Knelpunten. Verkeer (Busbanenplan) Bouwaanvragen. Stand van zaken m.b.t. het Bestemmingsplan. Deelcommissie voor het Stedelijk Museum "De Lakenhal". Donderdag 19 februari a.s. om 16.00 uur in het kantoorgebouw van De Lakenhal, Oude Singel 28. (tel. 144044). Agenda: Aanbiedingen oude kunst: a. G. Dou, Stilleven met bellenblazende engel; olieverf/paneel. b. J: des Rousseaux, Portret van Janneke des Planques; olie/paneel. c. A.H. Bakker Korff, Twee historische taferelen; pen/papier. Schenking: J. van de Sande Bakhuyzen, Bos landschap met herten; olie/paneel. Tijdelijke uitbreiding tegelafdeling. Jaarverslag 1980. Investeringen 1982-6, intensiveringen 1982. Bestuurscommissie voor de openbare scholen De Dukdalf en De Loopplank. Donderdag 19 februari a.s. om 20.00 uur in de de pendance van de school. Agenda: Eindbeslissing inzake stamgroepvorming per 01-08- 81. Voortgang evaluatie. BOVO-project Leiden 1981 -1985. Voortgang werkgroep schoolwerkplan. Verslag werkgroep schoolorganisatie. Werkgroep Herengracht-Zijlsingel. Maandag 16 februari a.s. om 14.00 uur in de Pancrat op het parkeerterrein aan de Ir. Dries- senstraat. Agenda: De aanleg van het park op het voormalige terrein van het Nederlands Drukkerij Bedrijf; Het maken van een bouwplan voor woningwetwo ningen tussen de Langestraat en de Oranjegracht ten zuiden van de Groenesteeg (het zgn. terrein Kempeneers); De aanvang van de restauratie van de Kerkplein- brug over de Herengracht en van de vernieuwing van de walmuren aan de Waardgracht tussen de Zuidsingel en de Oosterkerkstraat; Uitgangspunten voor het maken van een andere in deling van de Oosterkerkstraat; Het plaatsen van fietsklemmen aan de Oranje gracht en de Waardgracht ten zuiden van de Oos terkerkstraat en het plaatsen van paaltjes langs het trottoir van de Oosterkerkstraat. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting op de 4e etage, kamer 407, in het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 en van 14.00 tot 17.00 uur. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Machinale Houtbewerkingsinrichting in het pand Oude Rijn 94. De aanvrage is afkomstig van Aannemingsbedrijf Groenewegen jr. Leiderdorp B.V., te Leiderdorp, en betreft een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning tot het uitbreiden en wijzigen van een in richting voor machinale houtbewerking ten behoeve van de fabricage van raam- en deurkozijnen, trappen, betimmeringen en meubels in het pand Oude Rijn 94. Op dinsdag 3 maart 1981 zal om 14.30 uur in kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping, een openbare hoorzitting worden ge houden. Dit verzoek ligt tot en met 13 maart 1981 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het Stadsbouwhuis, 1e verdieping. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het Col lege van Burgemeester en Wethouders tot en met 13 maart 1981. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tijdens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen Ontwerp voor de 1e herziening van het bestemmingsplan Lei den - De Kooi aangepaste versie uitwerkingsplan Kooi- hof. Met ingang van 18 februari 1981 ligt gedurende één maand voor een ieder in kamer 212 van het Stads bouwhuis, Langegracht 72 Leiden ter inzage het ont werp voor de 1e herziening van het bestemmingsplan. Leiden - De Kooi. Deze herziening bestaat uit een aantal geringe aan passingen van de tot het bestemmingsplan de Kooi behorende voorschriften, voornamelijk bestaande uit de aanvulling van het plan met een aantal vrijstel lingsbepalingen. Deze vrijstellingsbepalingen moeten aan het plan worden toegevoegd ten behoeve van het opnemen van woningen voor één- en tweepersoonshuishou dens in de kap van 35-40 in het uitwerkingsplan de Kooihof te realiseren eengezinshuizen. Voor dit ge bied, dat wordt begrensd door de Atjehstraat, Park straat, Kooilaan en Rjngkade werd van 23 juni tot en met 22 juli 1980 een uitwerkingsplan ter inzage ge legd. Hiertegen zijn destijds geen bezweren inge diend. Voor de hiervoor voorgestelde aanpassing van het bouwplan wordt het verkavelingsplan volgens het uit werkingsplan niet wezenlijk aangetast. Binnen het huidige bestemmingsplan Leiden - de Kooi, dat op 28 augustus 1978 door de Gemeenteraad werd vastge steld en op 16 oktober 1979 door Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland werd goedgekeurd, maar waar tegen nog een kroonprocedure gaande is, kan echter het bouwplan niet worden uitgevoerd, omdat het in strijd is met het bestemmingsplan Leiden - de Kooi, dat maximaal 140 woningen toestaat in de Kooihof in plaats van de circa 165 volgens het nieuwe plan. De aanpassing van het bouwplan is gewenst teneinde voor woningbouw in de Kooihof de medewerking te kunnen verkrijgen van het Ministerie van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Ordening in het kader van de subsidiëring van woningwetwoningen. Bij de stukken ligt tevens een exemplaar van het aangepaste uit werkingsplan en het bestemmingsplan Leiden - de Kooi. Tegen het ontwerp voor de Ie herziening kan gedu rende de termijn van 18 februari 1981 tot en met 17 maart 1981 door een ieder schriftelijk bezwaren wor den ingediend bij de Gemeenteraad, Stadhuisplein 1, 2311 EJ Leiden. Bestemmingsplan Stevenshof Met ingang van 16 februari 1981 ligt gedurende één maand in kamer 212 van het Stadsbouwhuis, Lange gracht 72 te Leiden voor een ieder ter inzage het be stemmingsplan Stevenshof. Het gebied waarvoor het bestemmingsplan geldt wordt globaal begrensd door de Oude Rijn, de gemeente grenzen met Valkenburg, Wassenaar en Voorschoten. Dit plan is op 5 januari 1981 door de Raad vastge steld. In vergelijking met het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften, de toelichting en de tekenin gen wijzigingen aangebracht. Als voorbeelden van deze wijzigingen kunnen wor den genoemd een verruiming van het aantal te reali seren woningen in de Stevenshóf en een verschui ving van het hoofdwinkelcentrum in westelijke rich ting van de spoorbaan af. Voor de overige wijzigingen kan worden verwegen naar het vastgestelde bestemmingsplan, het betref fende raadsvoorstel tot vaststelling daarvan (no. 300 van 1980) en de daarop door de Raad aangebrachte amendementen. Bij het Raadsvoorstel dienen tevens een aantal mo ties door de Raad aangenomen over het plan te wor den betrokken. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tegen het ont- werp-bestemmingsplan tot de Gemeenteraad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen die bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastge stelde plan indienen bij het College van Gedeputeer de Staten van de provincie Zuid-Holland, Koningska de 2, 2596 AA te 's-Gravenhage. Carnavalsoptocht 1981 te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, vai de Woningwet, voor het bouwen van 19 éénkamet en 5 tweekamerwoningen voor alleenstaanden en I jaarden aan de Middelweg 26 ter plaatse van de v, Remonstrantse Kerk. Het bouwplan is gebaseerd op het in voorbereid^ zijnde bestemmingsplan voor het gebied Pancras west. Het bouwplan ligt met ingang van maandag februari 1981 gedurende- veertien dagen voor ee>i ieder ter inzage op kamer 108 van het Stadsbouw huis, Langegracht 72, alhier. Deze tervisie-legging vindt mede plaats in verbam met de toepassing van artikel 48a van de Bouwveroi dening (overschrijding van de achtergevelrooilijn). Tijdens de periode van de ter-inzage-legging kan ee- ieder eventuele bezwaren schriftelijk indienen bij Bui gemeester en Wethouders. Onderzoek extra bouwmoge lijkheden voor 1- en 2-per soonshuishoudens De woningnood in Leiden blijft groeien. Vooral d; behoefte aan woonruimten voor alleenstaanden en 2- persoonshuishoudens (in alle leeftijdsgroepen van li tot 65 jaar) is veel sterker gestegen dan enkele jaren geleden verwacht werd, Daarom willen Burgemeester en Wethouders de meenteraad voorstellen een extra inspanning 1000 wooneenheden te plegen voor deze groepen Naast de onderhanden grotere stadsuitbreidingen de open plekken in de stad waarvoor reeds bouw plannen in voorbereiding zijn, wordt daarom ge zocht naar mogelijke nieuwe bouwplaatsen. Burgemeester en Wethouders hebben zelf een lijs opgesteld van plekken die de moeite waard zijn nader onderzocht te worden als bouwmogelijkheid Het zijn vooral weinig intensief gebruikte groenvow zieningen in wijken die relatief goed met groen be 3 rr Bij .dat onderzoek behoort ook overleg met de betrok- )6SC. ken wijkverenigingen en omwonenden. De raads commissie Volkshuisvesting heeft erop aangedroo gen dat vanuit de bevolking onderzoeksmogelijkhe den aan de lijst kunnen worden toegevoegd. U kun suggesties - graag met een duidelijke omschrijving vaLEEDS - welke plek u bedoelt - zenden aan Burgemeester etfeur Pete Wethouders, Postbus 9100, 2300 PC Leiden. KAIRO Cairo kt ken vai vroegte van wa sche be sche ho en matu betere 1 hebben te gaar mensen lang n functie somben plaats dakloze van het stad d; maar v uitkomt _.i het oostelijk mausole vele eer zelfs zee vele tel het niet gedwoni doden t aantrek] graven taald. E paden g der Doe Cairo i ochte het oor\ rorl Op zaterdag 28 februari zal van 13.00 uur tot onge veer 14.30 uur de jaarlijkse carnavalsoptocht door de binnenstad trekken. De optocht passeert de volgende wegen: Floris Versterlaan (achteruitgang Groenoordhallen) Haarlemmerweg Rijnsburgersingel Steenstraat Blauwpoortsbrug Prinsessekade Bostelbrug Kort Rapenburg Breestraat Korevaarstraat Levendaal St. Jorissteeg Hooigracht Pelikaanstraat Haarlemmerstraat Turfmarkt Nieuwe Beestenmarkt Lammermarkt Korte Mare Warmonderbrug Haarlemmerweg Floris Versterlaan (waar de optocht- wordt ontbon den) Het autoverkeer zal rekening moeten houden met enige vertraging. De winkeliers op de Haarlemmerstraat, voorzover ge legen tussen de Pelikaanstraat en de Turfmarkt wor den verzocht geen goederen op de weg te plaatsen tussen 13.30 en 14.00 uur. Bouwplan voor 19 éénkamer- en 5 tweekamerwoningen voor alleenstaanden en bejaar den aan de Middelweg 26 ter plaatse van de v.m. Remon strantse Kerk. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn aan de "Stichting Franciscaanse Be jaardenzorg en Dienstverlenende Initiatieven", Mgr. Aengenentlaan 1, 2361 GB te Warmond, vergunning Gedeelte Nieuwe Rijn afgesloten Maandag a.s.- begint het Energiebedrijf Rijnlanij (E.B.R.) met werkzaamheden-aan de gasbuizen v de Nieuwe Rijn, tussen Hooigracht en Hartesteeg. Ongeveer twee weken zal het karwei in beslag r Doorgaand verkeer is in die periode niet mogelijk. In plaats daarvan kan men via-de Hartesteeg, Middel weg of Nieuwstraat de route verder volgen. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 17 en 19 maandag 16 februari Wijk 18 en 22 woensdag 18 februari Wijk 21 en 23 donderdag 19 februari Wijk 20 en 26 vrijdag 20 februari

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12