Herman Choufoer stapt op li a Amerikaanse schaatssport in het slop geraakt Weer fraude in Italië !V Fiscus onderzoekt inkomsten sportlieden Schaatsploeg komt te laat DRANG VAN BUITEN AF MEDE VAN INVLOED Westkust VS en Hawaii in 20 dagen lo SPORT LEIDSE COURANT DONDERDAG 12 FEBRUARI 1981 PAGIIfRT ZEIST Herman Choufoer (64) heeft in een speciale vergadering van het bondsbe- stuur van de KNVB gisteravond in Zeist be dankt als lid van de sectie betaald voetbal en uit hoofde daarvan als bondsbestuurslid. Choufoer was binnen de sectie betaald voet bal belast met technische zaken en zorgde onder meer voor de contacten met de aanko mende bondscoach als opvolger van Jan Zwartkruis, die eerder tussentijds opstapte. Choufoer is onlangs in diskrediet geraakt door dat het blad Voetbal International onthulde dat op zijn initiatief spelers van het Nederlands elf tal voor de Europese kampioenschappen in Ita lië 2000 gulden zwart zou zijn uitbetaald. Een onverteerbare zaak voor het bondsbestuur. Bondsvoorzitter Jo van Marle: „Ik wil liever nog niet al te veel over die zaak kwijt. Vandaag moet ik nog enkele onderhandelingen voeren met Choufoer en overleg plegen met Eric Vilé, de voorzitter van de sectie betaald voetbal. Het is niet zo, dat Choufoer door het bondsbestuur de deur is uitgezet". Niettemin mag worden aangenomen dat de Haagse PTT-ambtenaar, die ook bij veel spelers van de Oranje-selectie weinig vertrouwen ge noot, op drang van „buitenaf" zijn ontslagbrief heeft geschreven. Ook wordt hij door velen ge zien als de kwade genius achter de persboycot van de Oranje-spelers tijdens de mini-WK in Uruguay. Als protégé van Jan Zwartkruis oe fende hij daarenboven te veel macht uit op het technische vlak. Zowel Choufoer als Vilé werd door het thuisfront een te lakse houding met betrekking tot de begeleiding van de Oranje-se lectie verweten. Het is een publiek geheim dat de relatie van Choufoer met de pers niet opti maal is. Maar ook ten opzichte van zijn mede bestuursleden was de collegialiteit vaak ver te zoeken. Van Marle: „Na de Europese kam pioenschappen in Italië waren er spanningen. Het was duidelijk te merken dat er een contro verse lag". Ook bij het zoeken naar een nieuwe bonds coach heeft de Hagenaar Choufoer vaak een ei gen koers gevolgd. Bondsvoorzitter Van Marle, verantwoordelijk voor het personeelsbeleid, had direct na het opstappen van Zwartkruis ge zegd, dat er niet onmiddellijk een adviseur voor assistent-bondscoach Rob Baan gezocht moest worden, omdat Baan de technische zaken voor lopig best zelf kon regelen. Desondanks zocht Choufoer toch naar mogelijkheden om Baan van zijn verantwoordelijkheid te verlossen. Ri- nus Michels was de eerste keuze die afviel, daarna werden de onderhandelingen met de Feyenoord-trainer Vaclav Jezek nem bij de handen afgebroken door een veto van de vere niging van oefenmeesters in Nederland, die geen buitenlanders duldt op de hoogste techni sche post, en daarna werd Kees Rijvers gepolst, die waarschijnlijk toch al voor de interland te gen Cyprus op 22 februari in Groningen zijn in vloed kan doen gelden. Choufoer was zelf overigens verbaasd dat de zaak zo spel was uitgelekt. Hij zei daarover: „Ik heb eergisteravond met Vilé een gesprek ge had. Daarin is gebleken dat er van een verdere samenwerking geen sprake meer kon zijn. Dan kun je wel door blijven modderen, maar ik vond het het beste om er maar meteen een punt achter te zetten. De beweegrédenen heb ik nogmaals in een brief vervat en die heb ik aan Vilé gestuurd. Die zou de zaak pas vandaag of morgen aan de publiciteit hebben prijsgegeven. Wat de beweegredenen zijn geweest van mijn ontslag wil ik nu nog niet zeggen. Ik heb de af spraak met Vilé dat hij de woordvoerder zou zijn in deze kwestie. Ik ben iemand, die graag zijn afspraken nakomt". HENK WAGEMAN 5HU tTOGE ngewo a Den h afwi iten al Hermpf Chouipn niel was let wa baasd achtei de zapoest snel weinii uitgelsocent linder in pro< Ons T verra{jes op Nootdor^S NOOTDORP Drie Kn 1 achtereen zegevierde I van Duivenvoorden op Noditgem met Saul van Echten. Tjis." El was de vierjarige henfw gistermiddag weer favoL „11 de laatste draverij van dP.., 7 ting, de tweede afdelinp"*s*a de Dakarprijs. Maar Sail van Echten was slecht weg jak. IV1 start en kon in de eindring niet verder komen daISW»<lf derde plaats achter vvi Roxalana N en Tjitsch De eigenaar/rijder NiciYCrSu Loenen zorgde voor de \*n tot sing van de dag. Uit de |es-of-l vijf starts kwam hij opgore 0 dorp nooit in de buurt m prijzen. Gisteren zegej hij met Ons T voor Pilooj Speed. Hinault wint eerste etappe FREJUS De Fransman Bernard Hinault heeft giste ren de eerste etappe in de ronde van de Middellandse Zee gewonnen. .Hij kwam na de 103 kilometer tussen Menton en Fre jus als eerste over de eindstreep. Hinault versloeg in de eind sprint, waarbij zeventien me devluchters waren betrokken, onder meer de Belg Frank Hoste, die dinsdag de proloog had gewonnen. Hoste behield de eerste plaats in het klasse ment. Uitslag eerste etappe: 1. Ber nard Hinault (Fra) 103 km. in 2.44,15; 2. Frank Hoste (Bel) z.t; 3. Philips Anderson (Aus) z.t.; 4. Francis Castaing (Fra) z.t.; 5. André Chalmel (Fra) z.t.; 6. Patrick Bonnet (Fra) z.t.; 7. Patrick Mörlen (Zwi) z.t.; 8. Jean-René Bernaudeau (Fra) z.t.; 9. Lucien Didier (Lux) z.t.; 10. Sepp Fuchs (Zwi) z.t. Algemeen klassement: 1. Hoste 2.45,47; 2. Stefan Mutter (Zwi) op 3 seconden; 3' Stephane Ro che (Fra), Castaing, Andersson en Hinault op 5 sec. Interregionaal handbalsucces UTRECHT De handbalaf- deling Den Haag heeft gis teravond een dubbele zege behaald op de afdeling Utrecht in de eerste wed strijd van de voorronden om het Nederlands zaalhandbal kampioenschap voor afde lingsteams. Het damesteam van afdeling Den Haag versloeg haar Utrechtse tegenstander met 22-9 (11-4). Topscoorster was José van Schie (Quintus) met zeven treffers. De heren zege vierden met 14-11 (5-7). Hier was Leo Nieberg van Hellas de beste schutter. Hij wierp tien maal raak. De return volgt op 11 maart in de sporthal Steen - wijklaan te Den Haag. René Pijnen succesvol ANTWERPEN René Pij nen en zijn Belgische kop- pelgenoot Fons de Wolf heb ben gisteravond laat de zes daagse van Antwerpen ge wonnen. Het winnende duo werd op een ronde gevolgd door Wil- fried Peffgen en Stan Tourne (tweede) en het koppel Her- mann/Vaarten (derde). In het laatste uur van de zesdaagse staakte de Belg Rik van Lin den wegens kramp de strijd. Zijn koppelgenoot, de Brit Burton, reed de wedstrijd in zijn eentje uit Met een achter stand van drie ronden op Pij nen en De Wolf werd hij vier de. Blauw Zwart en RCL openen Zilveren Molen toernooi LEIDEN Met de wed- strijd Blauw Zwart - RCL wordt dinsdagavond 3 maart begonnen met het der tigste Zilverenmolentoer- nool. Op dit door de vereni ging LFC georganiseerde toernooi is ook de winnaar van vorig jaar, Feyenoord C, van de partij. Dit jaar worden alle wedstrij den op dinsdagavond afge werkt. Dit in verband met het zaalvoetbal dat als speelavon den maandag en woensdag kent Tijdens de loting, ver richt door de heer De Klerk, tweede voorzitter van de vere niging Koninginnedag, kwa men de Volgende wedstrijden uit de bus: RCL - Blauw Zwart (3 maart), FC Amsterdam C - LFC (10 maart), Feyenoord C - UVS (17 maart) en Rijns- burgse Boys - Lugdunum (24 maart). De winnaar van de partij yan drie maart komt in de halve finale uit tegen de winnaar van het duel van 17 maart. De twee andere halve finalisten komen een week la ter in actie. De finale van het Zilveren Molen toernooi wordt, traditiegetrouw, op 30 april gespeeld. Wereldkampioen Sugar Ray Leonard (links) aast op de 'zwaardere' wereldtitel van de Oegandees Ayub Kalyle. Sugar Ray Leonard toon t ambi tie NEW YORK Sugar Ray Leonard, de Ameri kaanse houder van de wereldtitel boksen in het weltergewicht (WBC-versie) wil deze zo mer een poging wagen zich ook tot wereld kampioen in de categorie voor zwaarwelters te laten kronen. Prdmotor Bob Arüm kondigde gisteren In New York aan, dat Leonard waarschijnlijk op 19 Juni uit zal komen tegen de in Denemarken wonende Oegandees Ayub Kalule, de huidige wereldkam pioen zwaarweltergewicht. Kalule (27) is In 35 partijen ongeslagen gebleven. Leonard (24) ver loor eenmaal in 29 gevechten. Arum hoopt dat het duel tussen Leonard en Kalule in East Ru therford gehouden kan worden. DEN HAAG De belastingdienst heeft gisteren een actie ondernomen om er ach ter te komen, wat sportmensen aan in komsten uit sportsponsoring ontvangen. Daartoe hebben ongeveer zestig ambtena ren van de inspecties der directe belastin gen en van de omzetbelasting, in samen werking met de rijksaccountantsdienst, een onderzoek ingesteld bij de tientallen bedrijven in ons land, die aan sportspon soring doen. Het gaat hier om een lande lijke actie. Een woordvoerder van het ministerie van Fi nanciën legde er de nadruk op, dat deze actie uiteraard niet gericht is tegen de sport zelf of tegen de sportverenigingen. De gisteren ver kregen gegevens worden nu door de belastin- finspecties bekeken. owel de Nederlandse-Sport Federatie (NSF) als de Vereniging Sportsponsoring Nederland (VSN) hebben kritisch gereageerd op het on derzoek van de belastingdienst. In het, na mens algemeen secretaris dr. W. de Heer, door de NSF verstrekte commentaar, wordt gesproken van een overval en een heksen jacht, waar slechts wordt onderzocht of de Nederlandse belastingwetgeving is ontdoken. De VSN zegt, via zijn voorzitter Robert Bockweg, dat de door de rijksaccountants dienst gevolgde procedure er mogelijk toe kan leiden dat de sportsponsoring in diskre diet wordt gebracht. TOKIO Nacional (Uruguay) heeft gisteren het Engelse Not tingham Forest met 1-0 versla gen en daarmee beslag weten te leggen op de Wereldbeker, inzet van een duel tussen de winnaars van de Zuidameri- kaanse en Europese Beker. VOSS De Zweed Ingemar Sportwereld Stenmark behaalde gisteren in Noorwegen zijn 61e overwin ning in een wedstrijd om de Wereldbeker. Zijn tijd over twee manches: 3.08,60 sec. De Nederlandse deelnemer Peter van der Swaluw eindigde als zestigste met 3.27,46. HEERENVEEN In de hoog ste klasse van de ijshockey- competitie heeft Heerenveen gisteravond met 6-3 gewonnen van Groningen. Periodestan den waren: 3-1, 1-1, 2-1. OSLO In Oslo, waar de Amerikaan se schaatsploeg onder leiding van het technisch duo Bob Corblj en de Neder lander Peter Schotting de „erfenis van Eric Helden" moet verdelen, hebben de Amerikaanse rijders weinig lovende woorden voor de aanpak van de schaatssport in het land van Uncle Sam. Mike Plant, de 21-jarige schaatser uit de Verenigde Staten, die nog af komstig is uit de kernploeg van Eric Heiden, zegt: „Na de successen van Eric Heiden is de schaatssport in het slop geraakt. De begeleiding is ver te zoe ken en de sponsors hebben zich van de schaatsbond afgekeerd. De rijders moe ten nu alles zelf regelen". De verwachtingen van de Amerikanen voor de WK in Oslo zijn dan ook niet erg hoog gespannen. Mike Plant: „Eric Hei den, Diana Holum en Mike Woods zijn ge stopt. Erie ambieert een wielercarrière, Diana kreeg als trainster te.weinig steun van de schaatsbond en Mike Woods is één jaar gestopt omdat hij zijn doktersstudie wil afmaken. Zonder de impulsen van dit drietal kan de schaatssport in Amerika niet verder." De Amerikaan Plant, die in Oslo de zware taak heeft om voor Amerika een nieuwe periode in te luiden, staat machteloos. Mike Plant mist alle medewerking. „Tot nu toe ben ik een beschermde rijder ge weest Ik heb tot de Olympische Winter spelen in Serajewo een Olympische baan, dat wil zeggen dat ik vier uur per dag moet werken en acht uur krijg uitbetaald. Meer niet. Dat was in de tijd van Erie Heiden anders. De passieve houding van de schaatsbond dreigt de ondergang van het schaatsen te worden. Bovendien is de economische crisis in Amerika van in vloed op de achteruitgang". Mike Plant heeft nog meer kritiek op zijn bond. Hij kan weinig waardering opbren gen voor de passieve houding van de schaatsbond. „West Allis is daar een goed voorbeeld van", zegt hij. „Dat is de enige kunstijsbaan in Amerika. Deze baan is dit jaar niet open gegaan omdat er geen geld was. Bovendien is( het geen Olympisch jaar". Door het sluiten van de kunstijsbaan in West Allis konden Plant en zijn ploegge noten pas op 25 november aan hun eerste ijstraining beginnen en dat is veel te laat om topsport te -bedrijven. „In de ploeg hebben we nu afgesproken dat we vol gend jaar voor individuele sponsors zullen zorgen. We willen dan in september of in oktober al naar Europa gaan om te trai nen. De Noren, Russen en de Nederlan ders blijven anders veel te ver voor". OSLO Schaatscoördinator Tjaart Klooster boer, wereldkampioen Hilbert van der Duim en ploeggenoten Piet Kleine en Yep Kramer zorg den gisterochtend voor enige opschudding op Schiphol. Het viertal, dat met een taxi uit Heer enveen naar de luchthaven reisde, kwam als gevolg van de sneeuw te laat voor de KLM- vlucht naar Oslo. Het toestel moest om tien over negen vertrek ken. Toen de Heerenveense taxi om vijf minu ten over negen Schiphol naderde, taxiede de KLM-machine over de startbaan op weg naar het Bislet-stadion. Kloosterboer, Van der Duim, Kleine en Kramer moesten een vliegtuig later nemen. Egbert van 't Oever, Frits Schalij en fysiothe rapeut Hugo Maarleveld, die wel op tijd waren, wilden even op de laatkomers wachten. Maar zover ging de KLM-service niet. „Evenals de schaatsers ben ook Ik aan schema's gebonden", sprak de gezagvoerder en vertrok zonder het schaatskwartet naar Oslo. Bislet-stadion al uitverkocht OSLO Het Bislet-stadion van Oslo, waar dit weekein de de wereldkampioenschap pen schaatsen worden ge houden, is totaal uitver kocht Onder de 22.000 toe schouwers zijn ruim 2000 Nederlandse schaatssuppor- ters. Het „klompenlegioen" wordt morgenavond in de Noorse hoofdstad verwacht. Het re cord uit de glorieperiode van Ard Schenk en Kees Verkerk, ruim 5000 schaatsliefhebbers, wordt dus niet gebroken. Toch betekent de komst van de 2000 Nederlanders een opleving van het schaatsen in Neder land. Ook staatssecretaris Ge rard Wallis de Vries komt bei de wedstrijddagen naar het Bislet-stadion. De KNSB zal in Oslo worden vertegenwoor digd door de ad interim voor zitter jhr. W. Quarles van Uf- ford en bondsdirecteur Wim Comello. Na Oslo vertrekt de Neder landse schaatskernploeg naar Stavanger, waar woensdag wedstrijden zijn georganiseerd om de opening van Noorwe- Ï;ens vierde kunstijsbaan op te uisteren. Uw krant samen met ANWB: Callfornlö, Arizona en Nevada, de drie grote staten aan de Amerikaanse westkust, alsmede Hawaii zijn gebundeld in een fascinerende reis. die uw krant samen met de ANWB heeft gearrangeerd van 11 tot en met 30 april 1981. Een exclusieve toer vol met hoogtepunten. In Los Angeles bezoeken aan de filmstudio Universal en Disneyland en zelfs een uitstapje naar het Mexicaanse grensplaatsje Tijuana. In Arizona Is op een avond een groot barbecue-feest In het westernplaatsje Rawhide. Uiteraard staat ook de bezichtiging van de Grand Canyon op het programma, alsmede een verblijf In het befaamde Las Vegas. Op weg naar San Fransisco wordt gestopt op de Ponderosa ranch uit de tv-serle Bonanza. Na In San Fransisco o.m. de Flshersman Wharf, Chinatown en de Golden Gatebrug te hebben bekeken, wordt gevlogen naar Honoloeloe op het paradijselijke Hawaii. Er wordt een excursie gemaakt naar Pearl Harbour. Een Tavannah-dlner- show besluit dit feeëriek verblijf in Polyneslë, waarna een KLM-wlde body voor vervoer naar Schiphol zorgt. De prijs van deze toer bedraagt 4598 p.p. op basis van een tweepersoonskamer. Toeslag éénpersoonskamer 850. (Eventuele olletoeslagen of grote koerswijzigingen worden doorberekend). Inbegrepen: alle vervoer per vliegtuig en luxe toerlngcar; ver blijf in eerste klas hotels; Nederlands sprekende reisoegelel- dlng, alsmede Nederlands sprekende gids In de USA (behal ve op Hawaii). Niet inbegrepen: maaltijden en verzekeringen. Minimum aantal deelnemers: 25. Alle Inlichtingen (een van dag-tot-dag programma wordt u desgewenst toegezonden) en boekingen uitsluitend bij Sljt- hoff Pers reisorganisatie te den Haag, tel. 070-63.59.18. DEN HAAG In de interre gionale zaalvoetbalcompetitie heeft FV Snoekie de derby te gen degradatiekandidaat Con cordia uit Delft met 3-1 ge wonnen. In de sporthal Öc- kenburgh bracht Kees Gille- mans de Delftenaren nóg wel even aan de leiding, maar daarna zorgden achtereenvol gens Ton van der Veen, Wim Schaap en Chris Willemsen voor een Haagse zege van 3-1. Tennisteam mag Ierland niet onderschatten APELDOORN Het Neder- lands tennisteam, dat zon dag tegen Ierland de beslis sende wedstrijd voor promo tie naar de eerste divisie van de Koningsbeker speelt in de Apeldoornse Matenhal, zal bestaan uit Tom Okker, Louk Sanders en Mare Al- bert, terwijl de weer herstel de Huub van Boeckel als re serve fungeert Het sterke Ierse team bezit twee geroutineerde spelers: Sean Sörensen en de boomlan ge Matt Doyle. Sörensen, die nummer 206 is op de ATP- ranglijst, woont in Duitsland, speelde daar het afgelopen sei zoen in de hoofdafdeling van de Intercup-competitie en speelt regelmatig grandprix- toernooien. Matt Doyle, zijn partner in het eerste team, is een boomlange Amerikaan met een Iers paspoort. Hij kwam speciaal voor de strijd om de Kings Cup naar Europa, beschikt over een keiharde service en won ruim een week teleden het zeer sterk bezette atellite-toernooi in het Fran se Douai. De Nederlanders Al- bert, Wilborts en Van Boeckel werden reeds in de kwalifica tie voor dit toernooi uitgescha keld! Internazionale moet deze enorme beker terugsturen naar Buenos Aires. De Italiaanse club had die trofee te danken aan een eindzege vorige maand in een toernooi voor voetballers tot veertien jaar. Echter, uitblinker Mas simo Ottolenghi (foto) bleek in werkelijkheid echter Mas simo Pellegrini en liefst vijftien jaar oud. MILAAN Bedrog in het Italiaanse voetbal blijft niet be perkt tot de hoogste klassen. Het dagblad II Manifesto ont hulde dat de aspirantenploeg van Internazionale in januari een toernooi in Buenos Aires heeft gewonnen met een onge rechtigde speler. Het toernooi was bestemd voor voetballers tot veertien jaar, maar Inter speelde met een vijftienjarige, die de uitblinker van het elftal was en gedurende het toer nooi zeven doelpunten maakte. De vijftienjarige Massimo Pellegrini voetbalde en reisde op pa- flieren ten name van Massimo Ottolenghi, die wel binnen de eeftijd was. Gisteren bekende Internazionale, tijdens een pers conferentie, de frauduleuze handelingen en de club maakte be kend de monsterachtig grote beker, behaald na winst in de. fina le op de Boliviaanse club Tahuichi, terug te zullen sturen. RIO DE JANEIRO Brazilië heeft bij de internationale voetbalfederatie een protest ingediend tegen de arbitrage en de slechte toestand van het veld bij de kwalificatiewed strijd voor het wereldkampioen afgelopen zondag in Cara cas tegen Venezuela. Moeizaam werd met 1—8 gewonnen en twee Brazilianen werden het veld uitgestuurd. Eintracht Braunschweig heeft zich gisteravond in Bronswijk ge plaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. De club behaalde op SC Freiburg een moeizame overwinning van 1—0 door een in de vierde minuut benutte strafschop van Grobe. In de volgende ronde ontvangt Eintracht Braunschweig, dat vorig seizoen uit de Bundesliga degradeerde, Hamburger SV. FC Kaiserslautern zal de contracten met de 31-jarige spelers Benny Wendt, Hannes Riedl en Seppl Pirrung aan het eind van het seizoen niet meer verlengen. Voor Wendt en Riedl zullen transferbedragen van ongeveer 600.000 mark worden gevraagd. Oud-international Pirrung is .slechts" de hellt waard. erstanc groter bracht het paard maarKf' 41,70 voor elke gulden"*'„5? In de draverij om TheTerboor dowlandsprijs aar^andr":°° dag in Hilversum (met rP?--,, trio) zal het paard nuPJ 's dertien, Obitsie H, wegei liikh ongeval van pikeur fJ1 Bosscha niet starten F p. Uitslagen van Nootdorp: L^oka1 DACHAUPRIJS 2380 MEljveau ui Ulysjsus Hage (J. Wagenaar), moeting, 1.30,3, 2. Timothy Touch, 3. fc wordl Voorne. Toto: winnend 1,70| 1,30, 1,70, 1,50. Koppel L trio 77,20. DAHOMEYPRIJS, 2000 1. Truida Prinses (mej. Mj 1.26,9, 2. Ria Price, 3. Thundej eer. Toto: winnend 2,90,f 1,70,/ 7,40,/ 2,10. Koppel f trio 301,80. Niet gestart Sai DACCAPR1JS 2000 METER per Tefka (S. Diab): 1.29.5, 2. 3. Tom Poes. Toto: winnend| plaats 1,60, 1,90, 2,50. 11.60. DANZIGPRIJS, EERSTE LING, 1680 METER: 1. Sunn] (W. van Buytene): 1.24,6, 2 Nurmi, 3. Sheriff Fortuna. T< nend 5,10, plaats 1,70, Koppel 9.30, trio ƒ76,50. DAROCAPRIJS. 2380 Ml Rinsky Tefka (A. H. Suykel 1.26,1, 2. Silvio uit Uden, 3. Oi de. Toto: winnend 1,50, 1,20,/ 1.40. Koppel 2.30. DAKARPRIJS. EERSTE LING 2000 METER: 1 Riccaj (J. M. Duin): 1.28.5, 2. Smuggl 3. Sanita. Toto: winnend/ 16, 2,60,/ 1,30, 2,30. Koppel Trio/ 270,30. DAKARPRIJS. EERSTE Wren LING DANZIGPRIJS, TWEEDE LING, 1680 METER: 1. Ons X van Loenen): 1.26.1, 2. PilooW 3 sp< Restless Speed. Toto: wDe eers 41,70, plaats 9,60, 2.50, Ljte fc, DAMASCUS PR IJS. 2000 Ml1*'"6 1. Trinquer (T. N. Kooyman):*0n6 Kc 2. Sjalom Antole, 3. Pavette Bifcsevers Toto: winnend 6,50, plaata-15. D 1,60, 1,80. Koppel 6.5» >wppr 81,60. Niet gestart: Regine dT« DAYLONPRIJS, 2380 MET*en Nico Bloemlust (J. J. de Wit: li Engell Orly Norton. 3. Lord EasterB-15, 8- •sti I itens ikt. iet Gi Leron en Prins Alkestis. DAUPHINEPRIJS. 2000 Ml yerlat 1. Pegasus (S. A. Hartman): l-Pk nog Peter Voorne, 3. Maestro. Totjklopte nend 12,80, plaats 7,30,8 Orior 4,10. Koppel 158.40. t 4.258,10 DAKARPRIJS. TWEEDE i LING, 2000 meter. 1. Roxalh8, 15-! (M. van Leeuwen): 1.27,2, 2. fluiter S„ 3. Saul van Echten. Toto: i 3,20, plaats 1,50, 1,50, I Koppel/ 18.30. Niet gestart: Stjgg Laren. Totalisator-omzet: 30T eld 1 een •rgai Wereldpresta Sebastian Coedefini »n 2. j COSFORD De Britse zwak Sebastian Coe heeft gilde Le; vond in Cosford tijdens dzou b doorwedstrijd Groot-Brit!» gegei Oost-Duitsland de 800 «euitsl gewonnen in 1.46,0, eenj - Ley die in de hal nog nooit is wezenlijkt. Tot nu toe sto^ beste wereldprestatie op f van de Italiaan Carlo Gifc die vier jaar geleden in tot 1.46,4 kwam. Oost-Duitsland zegevierdj wel bij de dames (65-44) de heren (57-41). JAG 7 F Bouwman nieuwe trainer HGC DEN HAAG Mark I man wordt met inganf volgend seizoen de ni coach van HGC. Bouwman, die voortkoi de HGC-gelederen, vol, die functie Ton van Gi die kortgeleden liet wet een zevenjarig dienstver bij de hockeyhoofdkl.' te stappen. 'Boys 2- 11TA' 1 1C lagia 1- '1—svo utels 2- l 2—H rB. 2 4, Koi 1-JAG 02, 'iers'6! len 2—i Uwe 3 6 1-<

Leidse Courant | 1981 | | pagina 12