Parker komt desastreuze wedstrijdstart te boven Dames Scylla ook met overmacht langs Tempo Team Pover Leiden laat winst liggi De Zijl/LGB vrijwel zeker van handhaving LKV De Spartaan heerstop Open Leidse kampioenschappen SPORTTRIBUIME SIDBRUINSMABIJDONAR TERUG VAN'WEGGEWEEST' <1 TOP één punt van promotie LEIDSE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1981 PAGIN BASKETBAL LEIDEN Het heeft er voor Parker Leiden naar uitgezien dat het op de moeizame terug tocht naar topniveau een nieuwe deuk van formaat zou oplopen. De nachtmerrie in Am stelveen leek herhaald te worden. In Gronin gen viel er namelijk in de twaalfde minuut van het duel tegen Nationale Nederlanden Donar een onwaarschijnlijke tussenstand van 30-6 te noteren. De Leidse ploeg kwam in de wedstrijdopening met name aanvallend tot een volledige wanprestatie. Een fors aantal eerste passes werden eenvoudig ingeleverd en uit de toch nog gecreëerde kansen werd gescoord tegen een percentage dat nauwe lijks van nul afweek, 17%. Een omschakeling naar een zone-verdediging leidde tot een vol ledige opleving van de totale organisatie. Bij rust waren de bordjes nog niet verhangen, Donar leidde nog met 42-36, maar bleek vol doende basis gelegd voor de uiteindelijk toch nog overtuigende 81-93 zege van Parker. De ronduit desastreuze opening van Parker kende een vervolg dat er zijn mocht. Coach Han Wallaart concludeerde: „Tegen Punch hebben wij een minuut of zeven sterk gespeeld, tegen Efes Pilsen werd dat opgevoerd naar twaalf minuten en nu zijn we tot drie-kwart wedstrijd gevorderd. Voor het duel van woens dag in Den Bosch is dat nog te weinig, maar er is nu tenminste gerede hoop dat we er dan weer echt zijn. We hoeven ons zeker niet meer kansloos te voelen tegen Nashua." Donar profiteerde gretig van de aanvankelijke black-out van Parker. De intercepties en breaks vlogen de Leidenaren om de oren. John Franken stuwde met veel power, Mike Schulz plukte bosjes rebounds en met name Mike Za- gardo liet weinig kansen liggen om van korte afstand raak te schieten. Parker werd wegge- walst. In de wetenschap dat in dit soort situa ties geen enkel middel ook maar enige garantie voor herstel kan bieden schakelde Parker bij de al genoemde 'onmogelijke' stand van 30-6 van een man-to-man verdediging over naar zone. En ook doordat een keihard werkende Harrie Kip werd ingezet veranderde het spel- beeld enorm. Niet alleen het feit dat Donar ge dwongen werd veel meer het afstandschot in stelling te brengen en daarmee weinig succes had, ook de Leidse aanvalsopbouw liep vele malen soepeler. Tony Parker hielp het guard- probleem van Leiden weer eens in het vergeet boek en zorgde persoonlijk voor een zeer vlot te aansluiting. Al bij rust was Donar van de zeer riante stellingen verdreven: 42-36. De beslissing werd door Donar-Amerikaan Za- gardo (tien punten op rij) uitgesteld. Doorzetter Jim Woudstra betaalde met gelijke munt terug en na 64-58 volgde de eerste van een serie Leidse rushes, resulterend in 66-64. Parker schakelde weer terug naar de gebruikelijke persoonlijke verdediging en ook daarmee had Donar nu de grootste moeite. De Groningse ploeg leed veel balverlies (24 maal over de hele wedstrijd) en kwam er niet meer aan te pas. Sid Bruinsma speelde een uiterst opvallende rol en bleek de levensgrote inzinking helemaal Sid Bruinsma toonde in Groningen een ware wederopstanding. te boven. Zijn energieke inzet leverde negen re bounds en een persoonlijke score van achttien punten op, schotpercentage 80%! De beslis sende tussensprints van Parker (van 68-68 naar 68-74 en van 77-80 naar 77-89) leidden tot een fraaie 81-93 zege. De eerste twaalf mi nuten waren vergeten en vergeven, het mag echter niet nog eens gebeuren, en zeker woensdag niet: Scores. Donar: Zagardo 22, Zwiers 14, Franken 14. Schulz 10. Dijkstra 9, Van Wijk 8. De Vries 4, Ridderhof 0. Schotpercentage team: 54/48 52. Leiden: Parker 26. Woudstra 20. Bruinsma 18. Kruidhof 15. Van Solm 8, Puidokas 6, Kip 0, Chr. Plaat 0, Strong niet ingezet. Schotpercentage team: 41/63 51. LEIDEN Coach Rob de Vries van Leiden wordt per verlieawedstrijd treuriger over de prestaties van zijn speelsters. Nu er slecht en ongemotiveerd werd ge speeld tegen Jolly Jumpers en er derhalve alweer eens onnodig werd verloren (63- 60) lijkt De Vries zijn dagen bij Leiden af te tellen. Een uitspraak over een eventueel afscheid na dit seizoen wenst hij echter vooralsnog niet te doen. Nutsspaarbank Trotters had goede wins tkansen tegen het als tweede geklasseerde Orca's. Een scoreloze periode van liefst zes minuten deed die kansen echter vervliegen. Onder lei ding van de Amerikaan Moore zegevierde Orca's met 67-70. Wie denkt dat de vrouwen- ploeg van Parker Leiden, door schade en schande wijs ge worden, elke wedstrijd gela den binnen de lijnen komt, komt steeds weer bedrogen uit. Bij Jolly Jumpers in Tub- bergen ging het weer eens fi naal mis. De inbreng van cen ter Marijke Klos, een onmis baar deel van het Leiden-con- cept, was beneden peil. On volwassen reagerend met zin loos mopperen tegen de scheidsrechters maakte zij het alleen maar erger. De rest van de ploeg werd meegetrokken in de ellende. Alleen Lucy Groothuis (ex-Jolly Jumpers) speelde een prima partij en werd aan Leidse zijde onbe twist topscorer. Omdat Jolly Jumpers nu ook niet bepaald de sterren van de hemel speelde, stond Leiden twee minuten voor tijd met vijf pun ten voorsprong toch nog in gewonnen positie. Door dure en bepaald onnodige fouten werd de winst, net als enige tijd terug bij BOB, in een paar tellen verspeeld. De 63-60 ne derlaag was het trieste resul taat van een trieste prestatie. Trotters De Nutsspaarbank Trotters waren zeer redelijk op dreef tegen topteam Orca's. Benja min Ruijsenaars hield in de beginfase de scoretafel aan het werk. Maar de Amerikaan Moore deed dat voor de be- BASKETBAL zoekers ook. Na een stand voor de Trottei rust, 35-41, werd in de v| minuut na de hervattinj aansluiting bereikt: 4] Halverwege de tweede k.Dek stond Trotters duidelijk de leiding (59-53), maar [JJ]* speelde vervolgens door minuten niet te scoren kansen. Moore en Van de bleven wel raak schiet© Trotters zag geen kansri!o| Moore. die al vroeg in tweede helft vier p's had "e gelopen, aan zijn diskwali rende fout te helpen. De kipei reedt ci iy«M5 perkt: 67-70. Topsco: '^q,1 Trotters: Kop 14, Ruijsen h 13. Orca's: Moore 26, Va Urk 21. >W« im. f IQ g unt v derlaag bleef overigens Oostergo en Westerbeek succesvol el. F rnhei neren eek gen irste rs o LEIDSCHENDAM SIO badmintontoernooi afgelopen weekeinde Leid8chendam werd houden werd behekste door badmintonners lrs c de vereniging Vlietwijk. eerll wonnen Dick Oostergo [an(j partner Henk Westerb;wjft het. herendubbel in de klasse. Dit tweetal Muntte verrassend van Miller Tokromo (15-9k 18-16). jems< Succes was ook weggelie voor de Vlietwijkers Doth Fredriksz. In de B-kla werd in de finale gewom van Laurens en Theuvt (15-9, 10-15, 15-12). Del mesenkelfinale in de B kfl se was een volledige Vi wijk-aangelegenheid. In Devrind won van Nollie bT\, nlnk: 10-12, 11-1, 11-0.f damesdubbel in B was vi de Veglo-dames Helga Balgooy en Olga Wens. wonnen werd van Liem i Ong (15-7, 15-4). LEIDEN De heren en dames van Scylla waren tegen respectievelijk Quick '32 en Tempo team zoals mocht worden ver wacht succesvol, getuige de 8-2 en 9-1 overwinningen. Ook de Avanti-dames bewezen hun suprematie in de ereklasse en zegevierden met 7-3 over Swift De venter. Het herenteam van de Hazers- woudse vereniging kwam niet in actie, in verband met het verblijf van Bettine Vriesekoop in het Hongaarse Miskolc. De DOCOS-heren ziten in de hoek waar de klappen vallen, want tegen Wilno werd met 4-6 verloren. De heren van Scylla hadden weinig pro blemen met Hilversumse Quick '32 en ze gevierden met 8-2. Opmerkelijk was het wisselvallige spel van Fred van der Zeeuw, die af en toe uitstekend speelde maar bij tijd en wijle ook knullig stond te pingpon gen. Van der Zeeuw won overigens twee maal, evenals Patrick Swier, terwijl Sjoerd Meyer drie maal won. De heren van DOCOS moesten de eer aan het Vlissingse Wilno laten met 4-6. Ed van der Berg verloor alleen van Wegman, maar Fallaux kwam slechts één maal tot winst, terwijl Waddy Prorok - ondanks be ter spel dan in de afgelopen weken - geen enkele patij tot winst wist te brengen. In de hoofdklasse A verdedigde Avanti 2 met succes de koppositie tegen Trias, doordat het drietal uit Twello met 7-3 te rug gewezen werd. John van Strien won als enige al z'n partijen. Alje Kanthuis en Robert de Groot moesten beide één keer de eer aan de tegenstander laten, terwijl ook de dubbel verloren ging. Het Oegstgeestse MIZU blijft nog altijd puntloos, want ook Het Tafeltennishuis bleek te sterk: 7-3. De talentvolle Friso Reitsma boekte slechts één maal winst, e- venals Douglas Jansen, terwijl beiden in het dubbel zegevierden. Invaller Rob Mey bracht geen enkele partij op z'n naam. In Wageningen kwam Scylla 2 er tegen Shot niet aan te pas: 7-3. Frits Kantebeen Team van de tafel, getuige de 9-1 overwin ning. Sophie Vaalburg was opmerkelijk op Het tweede damesteam van Avanti het in de hoofdklasse wat minder goei van Schie bleef helemaal met lege handen dreef moest alleen Ellen Klatt de eer laten wedstrijd tegen Vice Versa ging met' achter. en bracht de overige twee partijen vrij verloren. Liesbeth Smits won als ei eenvoudig tot winst. Sandra de Kruyff twee partijen. Gudy van Griethuisenj stond haar tegenstandsters geen enkele Annemiek Smits zegevierden beiden f game toe en handhaafde zodoende haar keer. 100% score. Ook Stephine van Gennip liet TOV Noordwijk verstevigde in diezt geen steekje vallen en won drie maal. Overige uitslagen heren: Prom. hoofdklas se B: Ravesteyn 1-Avanti 3 5-5; Nieuwen- hagen 1 - Scylla 4 4-6. Prom. hoofdklasse C: Onkyo 1 - Scylla 3 4-6. Overgangsklas se E: Scylla 5 - Steeds Hoger 3 3-7; Avanti 4 - Vriendenschaar 1 1-9.. Overgangsklas se F. TTCAK 1 - De Treffers 1 2-8; DOCOS 2 - MIZU 3 7-3. Overgangsklasse G: Com bi 1 - MIZU 2 1-9. De dames van Scylla veegden Tempo klasse de koppositie door met 6-4 Hol horst de baas te blijven. Marianne van! Avanti 1 invalster Annet van der Spek Vliet had een groot aandeel in die z(f bracht tegen Swift Deventer geen van de want zij boekte drie winstpartijen drie partijen op haar naam, maar omdat bracht samen met Karin de Haas ook| Brigitte Kooter en Yolanda Noordam geen dubbel tot een goed einde, enkele maal ten onder gingen (ook niet in Overige uitslagen dames: Overgangsl het dubbel) wonnen de Hazerswoudse da- se B: Scylla 2 - OTTC 1 7-3; Avanti f mes toch met 7-3. Hooge Huys 1 2-8. ACHT NIEUWE NEDERLANDSE RECORDS GEWICHTHEFFEN LEIDEN Tijdens de Open Leidse kampioen schappen gewichtheffen werden er door de ge wichtheffe™ van LKV De Spartaan acht Nederland se jeugdrecords verbeterd. Naast die resulaten sleepten de Leidse gewichtheffers zes titels in de wacht. Jan Kluivers en Jan Nieuwpoort waren elk goed voor drie records, terwijl Dio Degenaars er twee voor zijn rekening nam. In totaal deden er 22 gewichtheffers mee aan de open Leidse kampioenschappen die zaterdag in de sporthal aan de Morssingel werden gehouden. In de klasse tot 56 kilogram werd Jan Kluivers eerste. Klui vers trok 75 kilo en stootte 85 kilogram. Totalen goed voor drie nieuwe Nederlandse records. Aan Kluivers werd tevens de stijlprijs toegekend. In de klasse tot 67,5 kilo pakte Hein van der Putten de eerste plaats. Van der Putten trok 92,5 kilo en stootte 115 kilo. Dio Degenaars, hier in actie, verbeterde tijdens de Open Leidse kampioenschappen twee Ne derlandse jeugdrecords. Gert Marijt (65 trekken, 95 stoten) werd in die klasse tweede. Jaap Looy legde beslag op de vierde positie. Dio Degenaars was in de klasse tot 75 kilogram suc cesvol. Bij het trekken reikte hij tot 95 kilo, een totaal goed voor een nieuw Nederlands record. Degenaars stootte 120 kilo. Die 215 kilo van Degenaars waren ook goed voor een nieuw nationaal record. Hen Boom werd tweede in die klasse. Willem van der Put ten werd eerste in de klasse tot 82 kilo. Hij trok 97,5 kilo en stootte 125 kilo. Len Zwaan werd tweede met 95 trekken en 120 kilo stoten. Jan Nieuwpoort was, evenals Jan Kluivers, goed voor drie nieuwe Nederlandse records. Nieuwpoort, uitko mend in de klasse tot 90 kilo, kwam bij trekken tot 110 kilo en stootte 127,5 kilo. Ook het totaal (237,5) betekende een nieuw record. Peter van Amsterdam werd eerste in de klasse boven 100 kilogram. Van Amsterdam trok 97,5 kilo en stootte 122,5 kilo. Monster Ondanks de vijf de plaats die De Zijl/LGB zwemploeg in de poule voor de B-afdeling van de natio nale competitie behaalde, lijken de Leidenaars nu toch wel vrijwel zeker van hand having in deze B-competitie. Op de meeste programma onderdelen finishte men in de voorhoede al werd het aantal ereplaatsen in dit sterke gezelschap beperkt tot de tweede plaats van Alex van Belkum op de 100- school heren (1.12.2). Deze speler van het eerste water- polozevental van De Zijl/LGB, die drie jaar gele den tot de vaderlandse schoolslag-top behoorde, zijn zwemploeg te hulp in de strijd tegen de degradatie en bewees dat je de sprints nelheid ook zonder specifie ke training nog vrij lang kan vasthouden. Bij wedstrijden in Haarlem behaalde Minerva van Kam pen een dubbele overwinning bij de meisjes onder 10 jaar. De jonge Zijl/LGB-zwemster won zowel de 100-wissel als 100-school (1.40.5 om 1.45.6). Bij een B-vijfkamp in Delft werden door Renè Correljè op de 200-vrij jongens onder 16 en door Pauli Venekamp op de 100-rug voor meisjes onder 10 jaar uitstekende tij den verwezenlijkt. Eerstge noemde kwam tot een prima 2.17.9, Venekamp behaalde een tweede plaats in een per soonlijk record (1.37.7). Bei den zijn lid van De Zijl/LBG. Resultaten B-competitie: 100- rug meisjes onder 12: Mireille Correljè 1.24.2. 400-wissel heren: Edward Maasdijk 4.57.1. 100-vrij jongens onder 16: Mare v. Belkum 1.00.6. 100-school jongens onder 14: René Correljè 1.21.9. 100- school heren: Hans Lalau 1.13.0. 100-vlinder jongens onder 16: Reinier Haasnoot 1.09.8. Eindstand: ZIAN/V 3559.0, RZV 3563.5, WVZ 3642.1, DSZ 3690 Zijl/LGB 3707.6. Resultaten Haarlem: 100- school dames; 3. Kitty Grim (Zijl/LGB) 1.28.6. 50-rug meisjes onder 16: 3. Karen Biesbrouck (Zijl/LGB) 40.4. 100-vrij meisjes onder 12: 3. Patricia Distelveld (Zijl/LGB) 1.21.6. 100-wissel jongens onder 10: 1. Daniël Kallen- bach (Zijl/LGB) 1.40.3. 100- school jongens onder 10: 2. Daniël Kallenbach 1.54.4. 4x50 wissel est. dames: 2. Zijl/LGB 2.40.7. ETTEN-LEUR In heim kan men de ne gevoeglijk koel Na de 7—10 ELKV heeft TOP nog een punt nodig om de binnen te halen, de schande van de tie al na een seizoen gewist. De uitwedstrijd tegen EL|e|i was de laatste hindernis de ploeg van Ruud van Horst nog echt De ploeg uit heeft met nogal ingesteld korfbalspel een putatie opgebouwd fers te maken. Een leidende scheidsrechter ook niet voorkomen dat nogal eens stevige duel den uitgevochten al allemaal wel binnen ken. Een fanatiek thuisploeg werd dooi goed opgevangen. In d ste tien minuten van c ste helft kon TOP al pen. Door doelpunte Wilma Kuhn, Anne Vc Zaag, Jan Willem en Bert Staal bouwde 22 aan een welke bij rust 26 TOP kon deze marge tweede helft vrij simpe houden. Weliswaar ELKV door enig geluk rug tot 79 maar drie ten voor tijd stelde Am der Zaag de zege veilig: 710. De ovei fers waren van Zaag (2), Jan Willem link (2) en Harald

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18