Noordwijk krijgt punt te weinig in derby met Rijnsburgse Boys Quick Boys spoelt met RCL: 4-1 Opnieuw uifiege Lisser So Katwijk hervindt vorm I m /mm Oegstgeest als vanouds tegen DSV SPORTTRIBUIMË PECHPRIJS VOOR RUUD BRORING BESLUITEN TOT REMISE: 1-1 DE SLEUTELS EN RANDSTAD SPORT LEIDSE COURANT MAANDAG 9 FEBRUARI 1981 PAQ RIJNSBURG Overleg was niet nodig, de volstrekt onpartijdige jury was het er al voor afloop van de zaterdagtopper tussen Rijns burgse Boys en Noordwijk over eens. De prijs voor de meest ongelukkige speler zou naar Ruud Bröring gaan. Kwam die Noord- wijk-spits als enige gewoon toe, al besefte ook de raad van wijze heren dat het slechts een schrale troost zou zijn voor Noordwijks rossige puntspeler. Ruud Bröring dus. Tot driemaal toe werkte de spits die vorige week tegen IJsselmeervogels na lange tijd weer eens tweemaal het vijandelijke net vond, zich exact op het goede moment los van bewaker Gé Perfors. Tot driemaal toe ook slaagden Jan Willem Bogers (twee keer) en Hans Westgeest er in de baan van de bal dermate perfect te berekenen dat het leer het kopgrage hoofd van Bröring wel moest ontmoeten. Tot driemaal toe bleek sterk spelende Rijnsburgse Boys-doelverdediger Wijnand Sloos vervolgens kansloos... Toch zou de door 3500 toe schouwers bezochte topper in de eerste klasse A uiteindelijk doelpuntloos eindigen. Im mers: tot driemaal toe was ook het Rijnsburgse houtwerk op de juiste momenten aanwezig; om de pechprijs voor Bröring, maar vooral het Rijnsburgse winstpunt veilig te stellen. Met dank aan de onderkant lat (12de minuut), de rechter- staander (53ste minuut) en de kruising van beide latten (67ste minuut). Noordwijk heeft, het moge dui delijk zijn, zaterdag op Sport park Middelmors verzuimd de toch al goede positie op de ranglijst (één punt achter Rijnsburgse Boys, maar een duel minder gespeeld) wat rianter te maken. Met name in de tweede rondgang, volgend op het eerste, redelijk gelijkop- gaande part, drong de rege rend landskampioen de thuis club lange tijd ver terug. Maakten Ed Strijk, de in de rust voor nog niet geheel fitte John Manuputty ingevallen John Marijt en later uitgeput door Frans van der Veen ver vangen John van Dijk hun nut tige kilometers op het midden veld en bezorgden Bogers, Bröring en Timo Gerlof directe opponenten Nico Zwaan, Per- fors en Leo van Delft uiterst lastige momenten. Zoals ge zegd, zonder doeltreffend re sultaat. Mede omdat Bröring het doel wat te klein vond, maar ook omdat Sloos zelfs bij onverwachte eigen inzetten (van Perfors) uitermate sterk EERSTE KLASSE Met iets meer dan een kwartier te gaan kwam het tot dan dui delijk wankelende Rijnsburgse Boys definitief terug in de wed strijd. Noordwijk kon het hoge tempo niet meer volhouden, deed noodgedwongen een stap terug en mocht zich ver volgens gelukkig prijzen dat dat ene winstpunt tenminste nog behouden bleef. Henk van der Zwan heeft er immers al seizoenen lang een gewoonte van gemaakt doelrijpe moge lijkheden simpel te benutten. En doelrijp was die mogelijk heid, in de 74ste minuut door Perfors gecreëerd, beslist. De uitermate harde inzet van doorgebroken Van der Zwan werd evenwel door goed rea gerende Dick Dortmundt on schadelijk gemaakt. De eerste helft van dit niet fraaie, maar wel enerverende treffen, kende, zoals gezegd, een meer gelijkopgaand spel- beeld. Rijnsburgse Boys, in die periode gesteund door het windvoordeel, kwam in die fase tweemaal gevaarlijk door. Beide keren was het opgeko men laatste man Ruud van der Voort die na combinaties met sterke Martin Toet en Piet Haasnoot de enig juiste voort zetting net miste. Met dat ge geven in het achterhoofd, kwam het voor Rijnsburgse Boys dan ook hard aan dat juist Van der Voort na negen tien minuten met een liesbles sure het veld diende te ruimen voor middenvelder Arie van Dijk. Weliswaar nam Johan de Kroon de positie van laatste man verdienstelijk over, in aanvallend opzicht betekende deze omzetting voor de thuis club toch duidelijk een ver zwakking. Omdat Noordwijk echter even eens niet aan scoren zou toe komen, kon Rijnsburgse Boys na afloop toch tevreden terug blikken. Niet alleen was de koppositie behouden, maar ook vormen de Rijnsburgers tot nu toe dit seizoen de enige ploeg die drie punten heeft ge pakt van de regerend lands kampioen bij de amateurs. En zeker als je Rijnsburgse Boys heet en die landskampioen Noordwijk, dien je dan gewoon uiterst tevreden te zijn. GERT-JAN ONVLEE Rijnsburgse Boys: Sloos. N. Zwaan, Vd Voort (Van Dijk), Perfors. Van Delft, De Kroon, Toet, Hogewoning, Haasnoot. Vd Zwan. C. Zwaan. Noordwijk: Dortmundt. Spaander man. Westgeest. Van Beveren. Sluys. Manuputty (Marijt), Van Dijk (Vd Veen), Strijk, Gerlof, Bröring. Bogers. De wedstrijd tussen Rijnsburgse Boys en Noordwijk kende veel aardige persoif duels. Henk van der Zwan (links) en Siem van Beveren hielden elkaar met name lucht bezig. CAPELLE AAN DE IJSSEL Lisser Boys lijkt dit weekein de definitief afstand van de staartgroep te hebben geno men. Zelfs zorgde de 0-1 winst bij De Zwervers ervoor dat de achterstand op de koploper nog slechts vijf pun ten bedraagt, terwijl de Lisse- naren nog een wedstrijd te goed hebben. De wedstrijd tegen De Zwervers was er overigens een van het leuke soort. Twee aanvallende équi pes, waarvan Lisser Boys uit eindelijk de sterkste bleek. Vooral vanuit technisch oog punt was Lisser Boys de bete re tegen De Zwervers. Rob Suttorp stuitte eerst twee maal op de thuisdoelman zonder di rect resultaat. In de tweede helft werd Ben Barten in het 16-metergebied van achteren neergehaald, hetgeen Kees Karstens de mogelijkheid ver schafte vanaf 11 meter aan te leggen. Hij schoot de bi nen: 0-1. Jaap Lingbeekl even later over, terwijl» Schalk ditmaal reglej werd afgestopt. De laatsl gelijkheid creëerde Dqf vers zich. Een voorgezdl werd via de lat over h|j gekopt. LEIDEN Katwijk is wellicht begonnen aan de wederopstanding. Vooral na de winterstop had de ploeg van trainer John Huguenin mede door blessures nogal moeite om in het juiste ritme te komen. Zaterdag werd Monster echter op over tuigende wijze verslagen: 2-0. ARC kreeg klop van de lijstaanvoerder. 's-Graven- zande bewerkstelligde een verdiende zege, zij het, dat de 1-4 uitslag toch wel wat geflatteerd kan worden genoemd. Koudekerk kwam ook al niet verder dan slechts één tegengoal. En aangezien gastheer Unicum tweemaal scoorde, keerde de Rijnéquipe puntenloos huis waarts. Coach Huguenin was eindelijk weer eens tevreden over zijn formatie:,.Mijn spelers toonden een aanmerkelijk betere instelling dan bijvoorbeeld vorige week tegen 's- Gravenzande". Deze inzet was er derhalve debet aan, dat Katwijk met 2-0 won van Monster. In de eerste helft waren voor bei de ploegen de voorwaartsen regelmatig gevaarlijk voor eikaars doel. De Katwijkers Piet Varkevisser en Gert Pronk benutten hun schotkansen niet doelmatig genoeg. Totdat Wim Guyt 1 van zo'n 40 meter loei hard binnenknalde in een periode van groot Katwijks overwicht. Piet Varkevisser scoorde de tweede treffer ook al via een fraai schot. Hij ontving de bal van Ynze Koekebakker. Omdat leider 's-Gravenzande in de wed strijd tegen ARC bewees een completere ploeg in huis te hebben, was het niet gek, dat er een zege uit Alphen meegenomen kon worden. Al in de eerste spelperiode kon Leen van Diggele ternauwernood de bal van de lijn koppen, zodat vooralsnog het thuisdoel schoon bleef. Toch werd het al snel 0-1. Na de pauze wist ARC via een goede kopstoot van Gerard Gesman naast de koploper te komen. Met nog een kwar tier te gaan kwam de tweede Westlandse treffer. Bijna als vanzelfsprekend beant woordde de club van oefenmeester Harrie Loerts deze goal met een flink slotoffen- sief. De doelpunten vielen echter aan de verkeerde kant. 's-Gravenzande dankbaar gebruik van de verkregen in de Alphense verdediging en ma: nog twee bij: 1-4. Unicum stichtte voor het doel van I kerk voornamelijk verwarring do<| veelvuldig geven van dieptepass: achterhoede van de Rijnploeg was r ingesteld op deze directe wijze van t len en moest daarom toestaan, Haagse ploeg na een half uur een sprong nam. Albert Hakkebrak w enige verdediger, die de druk nog zins aankon. De beslissing viel in de de helft, die voor wat betreft het vel wicht aan Koudekerk kon worden schreven. Doelman Teun Vergunst bezoekers beoordeelde een ogensc eenvoudige situatie verkeerd, hetgec cum in de gelegenheid stelde er 2-0 maken. Dat Leo Brommers twee m voor het einde nog scoorde slechts voor het eergevoel van de N»reff kerkers van enig belang. wateers de Itreff Cees van Rooyen kopt Quick Boys naar 1-0. De op de doellijn staande RCL-verdediger Lijs van Egmond is kansloos. KATWIJK Een betere tegenstander dan RCL had Quick Boys-trainer Arie Lagendijk zich za terdag niet kunnen wen sen. De Katwijkse forma tie, die de laatste weken had bewezen in een diep dal te verkeren, vond in de Leiderdorpse oppo nent de ideale sparring partner. Het verschil in klasse tussen de twee ploegen was zaterdag namelijk zo groot dat Quick Boys zich naar hartelust mocht uitleven. En ook aan het onder werp doelpunten maken, iets wat de laatste tijd le lijk in de versukkeling was geraakt, kon de Kat wijkse ploeg de nodige aandacht besteden. Re sultaat was een 4-1 over winning, een uitslag waar vooral RCL nog het meest tevreden over mocht zijn. Met wat meer precisie aan Katwijkse zijde had het zaterdag net zo goed een 8-1 ne derlaag kunnen zijn voor RCL. Trainer de Waard, hij Iaat deze maand nog weten of hij bij RCL blijft, was kort maar dui delijk in zijn commentaar: „Quick Boys heeft aangetoond over heel wat meer kwaliteit te beschikken dan wij." Lagen dijk, hij gaat Quick Boys aan het einde van dit seizoen defi nitief verlaten („een zeer moei lijke beslissing"), besefte dat RCL niet bepaald een impone rende tegenstander was ge weest, maar toonde zich dui delijk opgelucht dat zijn ploeg eindelijk weer eens had kun nen scoren: „We hebben hier van SSS verloren, en dat was ook geen sterke tegenstan der." Quick Boys drong in de begin fase dan wel niet zo overtui gend aan en RCL kon via schaarse counters wat terug doen, duidelijk werd wel dat de partij een spelletje tussen kat en muis zou worden. Op vrij gelukkige wijze kwamen de Katwijkers in de dertiende mi nuut op voorsprong. Na een hoekschop (wat onnodig weg gegeven door Koos Hanevcld) van Fred Eijsberg sloeg RCL- doelman Bram Brandt onder de bal door en kopte Cees van Rooyen het leer tegen de lat om in de rebound toch nog at tent toe te slaan. Aanleiding voor Quick Boys er nog een schepje bovenop te doen en het doel van Brandt nog feller te bestoken. Diezelfde Brandt had geluk toen Freek Rienks de bal na een voorzet van Van Rooyen snoeihard in zijn rich ting kopte. Met een reflexbe weging voorkwam de sluitpost een tweede treffer. Toch liet dat tweede doelpunt niet lang meer op zich wachten. Mart van der Plas, zaterdag opere rend als linksbuiten, dook al leen voor Brandt op, miste, maar de bal kwam bij de zater dag zeer sterk spelende Hans van Duyn terecht die vanaf zo'n vijfentwintig meter de 2-0 binnen kogelde. Een gerustellende voorsprong voor Quick Boys dat na rust met de wind in de rug het doel van het ontstellend zwak acte rende RCL bestormde. Met veel kunst en vliegwerk hielden de Leiderdorpers in die uiterst aantrekkelijke fase van de wedstrijd tot aan de vijfentwin tigste minuut stand. Zoals ge zegd met moeite, Kees Zuyder- duyn kopte de bal tegen de kruising, Bram Brandt reageer de knap op schoten van Mart van der Plas en Nico Kuyt en RCL-verdediger Renè Kamm- minga voorkwam met een dui delijke handsbal een treffer van Freek Rienks. Nadat De Waard Sito Schalkers had ver vangen door Erik Doeselaar (een verbetering) nam Zuyder- duyn revanche. Na een hoek schop van Mart van der Plas kopte hij knap raak. Door de komst" van Doeselaar was RCL in de slotfase van de strijd bij machte in aanvallend opzicht wat terug te doen. Na een knappe pass vah RCL- aanvoerder Dick van der Bijl verscheen Doeselaar oog in oog met Quick Boys-doelman Theo Guyt. Guyt stuitte de doorgebroken linkerspits. Op nieuw Doeselaar zorgde voor een gevaarlijke situatie voor het Katwijkse doel. Een situatie door die Herman van Tricht weliswaar werd opgelost maar volgens scheidsrechter Van Ginneke met behulp van een handsbal. Pierre van Gemer- den verrichtte zijn enige goede daad in deze wedstrijd door de toegekende strafschop te ver zilveren. Drie minuten voor tijd was het Cees van Rooyen die na een zeer verre uittrap van Guyt de blunderende RCL-de- fensie wederom met de neus op de feiten drukte. KEES VAN HERPEN Quick Boys: Guyt, Wim van der Plas, Kuyt, Rienks, Van Tricht, Eijsberg, Gert Ouwersloot. Hans van Duyn. Zuydcrduyn, Van Rooyen, Mart van der Plas. RCL: Brandt, Haneveld, Kamminga, Van Egmond, Ab Braat, Bruna, Piket, Van der Bijl. Sterk, Van Gemerden, Schalkers (Doeselaar). Scoreverloop: 13 Van Rooyen 1-0; 30 Van Duyn 2-0; 71 Zuyderduyn 3-0; 80 Van Gemerden (strafschop) 3-1; 87 Van Rooyen 4-1. LEIDEN Oegstgeest pres teerde het allerbeste in de vierde klasse. DSVP, dat goed in de kopgroep moe- draait werd thuis na een groot overwicht teruggewe zen. De uitslag werd 2-1 voor de roodgelen. GWS be hield geen punten in de thuiswedstrijd tegen Ha- zerswoudse Boys. De be zoekers waren niet gewel dig op dreef, maar beschik ten over voldoende klasse om met 0-2 te winnen. De Sleutels hield in een ouder wetse derbysfeer Randstad Sport op remise. Soms ging het wat te hard, maar qua spelverhouding was de 1-1 eindstand een goede. SIZO verdiende duidelijk moer. In het uitduel tegen lijstaan voerder VVRA waren "het de Hillegommers, die de kan sen creëerden, maar niet verder kwamen dan een toch zeker niet onverdien stelijke 1-1. Oegstgeest combineerde weer als vanouds en speelde bij vla gen het hooggenoteerde DSVP van het veld. De gasten kwa men eigenlijk geen enkele keer gevaarlijk voor het Oegst- geestdoel. Peter Wieman maakte na een minuut of tien ongelukkig hands, waardoor DSVP via een strafschop de leiding kon nemen. Na de thee brak Dick van de Vijver door, maar werd afgestopt. Arie Koppenhol onderschepte het leer echter en passte uitste kend op de aanstormende Ton Werner, die de gelijkmaker liet aantekenen. Wederom werd een discutabele strafschop aan DSVP gegeven, die echter niet werd benut. Nauwelijks enkele minuten daarna was het Oegstgeest, die via Sjoerd Teske eenzelfde strafschop be werkstelligde. Arie Koppenhol miste niet: 2-1. Oestgeest als vanouds; een volledig terechte zege. In Sassenheim speelde de strijd GWS en Hazerswoudso Boys zich het eerste uur voor namelijk op het middenveld af. Van hoog gehalte was het spel aan beide zijden niet. Desal niettemin waren het vlak voor de pauze de Boys, die voor kwamen. Rienk Poot scoorde na de bal te hebben verkregen uit een vrije trap van Karei de Hoog: 0-1. Direct na de hervat ting scoorde Alfred van der Plas. maar die treffer werd af gekeurd. Van der Plas zou vanuit buitenspelpositie zijn gestart, de scheidsrechterlijke beslissing deed het nodige stof opwaaien. Tien minuten voor het einde besliste Jan Platteel - weer terug na zijn 'gebroken arm periode' - de wedstrijd door 0-2 te scoren. De Sleutels en Randstad Sport maakten er een harde vertoning van. De ploegen hiel den elkaar in deze derby goed in evenwicht, hoewel de Voor schotenaren een betere con trole over het veldspel hadden. De eerste kans was voor Sleu tels. Debutant Jan de Ruiter (ex-Bernardus) schoot op de lat boven doelman Herman Keizer. Halverwege de tweede helft zorgde invaller Jan Stik- voort voor 0-1. Waarna de équipe van Thijs Balkhoven dit beantwoordde met een fors of fensief. Peter Boot liet deze aanvallenreeks resultaat heb ben. Hij kopte zeer een vrije trap van B tagne. Montagne en I kregen nog redelijke heden, maar vonden Keizer alle keren op Eindstand 1-1. Eigenlijk verdiende SIZOi dan de uiteindelijke 1-1 EN se. VVRA toonde bepaalft de aan de weelde van de ko[C. L tie aan te kunnen en Irderi toezien, dat de Hillegon/Mic op alle fronten het beterflunu: het spel naar hadden. Zo ede Willem Brobbel al na 10 ZCE ten op de lat. Vooral doe pauze werd het prijssch van Brobbel, Jan Keizers en J|k tec Gier schoten vanuit goedf sities, maar troffen nogÊ— 1 doel. Sterker nog. In deC b minuut dook SIZO-goalii de p Dekker onder de bal door 'edu« dat een heuveltje het pro >uter deed opspringen: 1-0. C eide kig voor SIZO was daal 1ZC/ minuten voor tijd Peter Bet dal ooven de hele VVRA-del'C e( uittorende en de bal na inde Hoekschop van Willem Br e ku inkopte: 1-1. Bol en Petc wen Klaveren hadden even te lqb nog tegen de lat en de V )ng v Keeper geschoten. tot i

Leidse Courant | 1981 | | pagina 16