SCHAATSEN IN CIJFERS
^sportuitslagen
SPORTTRIBUNE
All-
rounders
inHamar
sneller
dan
sprinters
TIJDPERK-PETROESJEVA DUURT VOORT
m
LAWINE GELE KAARTEN
INEERSTE DIVISIE
Strafschop doet
Haarlem de das op*
LEIDSE COURANT
MAANDAG 9 FEBRUARI 1981 PAGING
Schaatskampioenen
van Zuid Holland
OEN HAAG Bij de scheels-
kampioenschappen van Zuid
Holland gisteravond op De
Uithof was bij de sprinters de
Nootdorper Menno Boelsma
de sterkste en bij de allrouiv*
ders Leo van der Geest
Bij de dames won het oud-
kernploeglid Ineke Kooiman
drie afstanden. De 1000 meter
in 1.32.07, de 500 meter in
46.39 en de 1500 meter in
2.20.22. De nieuwe kampioene
bij de A-junioren, Marja
Struick, greep door winst op
de drie afstanden deze Zuidho-
landse titel. Struick won de
500 meter in 45.95, 1000 me
ter in 1.32.27. en de 1500 me
ter in 2.14.52.
HAMAR Bij internatio
nale schaatswedstrijden in
Hamar werden vooral op de
500 meter opmerkelgk snel
le tijden geregistreerd. Nog
opmerkelijker was dat de
sprinters onder moesten
doen voor drie all-rounders
van wie Stenshjemmet de
snelste was mef 38.61 secon
de, gevolgd door Storholt
(38.71) en de Amerikaan
Pat Moore (38.89). De snel
ste sprinter was de Japan
ner Kuroiva met 38.95 se
conden.
Bij dë dames zegevierde Shei
la Young in 42.73 seconden
voor haar landgenote Connie
Paraskevin (43.50) en de
Noorse Turid Lillehagen
(43.90).
De Noorse sprinters wonnen
in Stockholm de landenont-
moeting tegen Zweden met
259 1/2204 1/2. Bij de senio
ren was. Frode Rönning op
permachtig. Hij won de eerste
drie afstanden en werd in de
laatste 1000 meter voorbijge
streefd door de Zweed Jan-
Ake Carlberg. Bij de junioren
was de Zweed Forslund de
sterkste. Op de eerste dag
pakte hij beide afstandsover
winningen. Op de tweede dag,
toen het ijs goede tijden on
mogelijk maakte, consolideer
de hij zijn eerste positie in het
klassement.
QUEBEC STAD Natalja Pe
troesjeva behoeft zich voorlo
pig geen zorgen te maken.
Het ia onwaarschijnlijk dat
haar tot de Olympische Spe
len van 1984 geprogrammeer
de zegereeks zal worden on
derbroken. Op een onderge
lopen trimveld in Quebec
Stad behaalde de schaatsen-
rijdster uit de Sovjet-Unie af
gelopen weekeinde haar
tweede achtereenvolgende
wereldkampioenschap. In te
genstelling tot het mondiale
titeltoernooi van vorig jaar in
Hamar en de strijd om het
Europese kampioenschap,
drie weken geleden te Heer
enveen, moest Petroesjeva
tot het laatste onderdeel
wachten voor de titel binnen
was.
Toch was het ook nu weer niet
noodzakelijk in de'afsluitende
3000 meter tot het uiterste van
haar krachtenreservoir te
gaan. Nadat Petroesjeva op de
1500 meter via een zwakke
laatste ronde de ritzege aan
Karin Enke had verspeeld, zet
te de 25-jarige sportstudente
uit Moskou de zaken op de ki
lometer in een onderling duel
recht.
Met een voor de barre om
standigheden uitzonderlijke
1.27.70 werd de tot all-rounder
omgeschoolde Oostduitse
sprintster op twee seconden
gereden. Door die marge ver
overde de Russin, die de 1500
meter winnend in 42.93 secon
den had afgeraffeld, in feite het
kampioenschap. Getuige een,
weliswaar in Alma Ata verwe
zenlijkte, 5000-metertijd van 7
minuten en 56 seconden kan
ook een wijziging in het all
round-programma geen snel
einde maken aan het tijdperk
Petroesjeva.
De enige overigens die daar
voor in aanmerking komt is
Karin Enke. De negentienjarige
Oostduitse, die zich in Hamar
nog niet bij de eerste zestien
klasseerde, mag zich een jaar
later de op één na beste all
roundrijdster van de wereld
noemen. In Canada bleek Enke
ondanks een afstandsoverwin
ning op' de 1500 meter
(2.13.53) en een persoonlijke
zege op Petroesjeva op de drie
kilometer, nog niet in staat de
wereldkampioene te bedrei
gen.
Ver achter deze Oosteuropese
rijdsters, die beiden exponen
ten zijn van de explosieve ont
wikkeling die het dames-
schaatsen doormaakt, kwamen
Alie Boorsma, Annie Borckink
en Ina Steenbruggen als der
tiende, veertiende en vijftiende
uit de sneeuwjacht te voor
schijn. Vergeleken met de EuA
ropese titelstrijd slechjs een
gering terreinverlies, waarvoor
de Amerikaanse inbreng ver
antwoordelijk kan worden ge-
'steld. Sarah Doctor zorgde
voor een verrassing door als
derde te eindigen, haar oudere
zus Mary ging, als twaalfde,
het Nederlandse trïo voor.
Drie rijdsters
Nederland zal volgend jaar tij
dens het toernooi om het
wereldkampioenschap in Inzeil,
evenals in Quebec, met drie
rijdsters zijn vertegenwoor
digd. Hef in Hamar verloren
startbewijs werd afgelopen
weekeinde niet heroverd. Op
de 21e plaats, die de derde
Nederlandse, de door darm-
Natajia Petroesjeva
stoornissen gekwelde Ina
Steenbruggen, na drie afstan
den innam, gaf de doorslag.
De twintigste plaats, of tè wel
vierhonderdste punt minder
was voldoende geweest om in
Inzeil van vier startposities ver
zekerd te zijn geweest.
Na het wereldtiteltoernoo» van
vorig jaar, in Hamar, waar al
leen Annie Borcr ink (twaalfde)
en Ria Visser (veertiende) het
eindklassement haalden, werd
er gesproken van een afgang.
Met de posities van het evene
ment van Quebec in gedach
ten, dringt zich nauwelijks een
mildere term op.
Armetierig
De armetierige omstandighe
den waaronder het toernooi
werd afgewikkeld, maakten het
evenement tot een farce, ga
ven de verrichtingen van Pe
troesjeva echter wel reliëf en
zorgden voor extra-sombere
gezichten aan Nederlandse zij
de. Windvlagen, een enkele
sneeuwjacht en een baan
waarop daags voor het toer
nooi ijshockey werd gespeeld
en waarop tijdens de wedstrij
den zelfs een hond werd waar
genomen, zorgden voor een
sfeer van een regionale wed
strijd.
Dat Alie Boorsma uiteindelijk
als beste Nederlandse in het
klassement kwam, dankzij aan
haar 500-metertijd (44.18)
waarmee zij als vijfde eindigde
en een aanvaardbare kilometer
(1.29.94). Het weekeinde heeft
het Nederlandse damesschaat-
sen echter hardhandig weer
met beide benen op de grond
geplaatst. De dertiende plaats
van Boorsma dwingt om terug
te gaan tot 1963 (Wil de Beer,
veertiende) om de eerste
Oranje-rijdster zo laag in het
klassement aan te treffen.
De uitslagen van het wereldkampioenschap dames in blokvorm (achtereenvolgens 500, 1000,
1500 en 3000 meter)
1. Natalja Petroeseva (Sov)
2. Karin Enke (Odl)
3. Sarah Doctor (Vst)
4. Björg-Eva Jensen (Noo)
5. Irina Michailova (Sov)
6. Olga Plesjkova (Sov)
7. Erwina Rys (Pol)
8. Svetlana Katsjoek (Sov)
9. Anette Carlenn (Zwe)
10. Ines Pochert (Odl)
11. Gaby Schönbrunn (Odl)
12. Mary Doctor (Vst)
13. Alie Boorsma (Ned)
14. Annie Borckink (Ned)
15. Ina Steenbruggen (Ned)
16. Miyoshi Kato (Jap)
42,93
43.32
45.30
45,27
44,13
45,45
44,48
43,90
44.33
44,75
45,41
46.31
44,18
45,60
45,93
45,87
1) 1.25,90
2) 1.28,03
(14) 1.28,57
(13) 1.29,07
4) 1.29,08
(17) 1.30,00
8) 1.29,11
3) 1.29,22
6) 1.29,62
9) 1.29,85
(16) 1.32,66
(24)' 1.31,85
5) 1.29,94
(18) 1.31,85
(23) 1.32,66
(21) 1.30,67
1) 2.13,ro
2) 2.13,58
3) 2.15,27
4) 2.14,94
5) 2.17,32
(11) 2.16,16
6) 2.16,38
7) 2.19,17
8) 2.18,61
9) 2.18,97
(19) 2.16,06
(14) 2.16,94
(10) 2.20.66
(14) 2.18,78
(19) 2.19,74
(12) 2.19,31
2) 4.51,01 6)
1) 4.50,43 5)
4) 4.46,20 2)
3) 4.46,60 3)
9) 4.52,52 8)
6) 4.44,51 1)
7) 4.56,75 (13)
(13) 4.56,28 (11)
(10) 4.56,38 (12)
(12) 4.53,15 9)
5) 4.51,52 7)
8) 4.49,52 4)
(16) 5.03,05 (15)
(11) 4.56,75 (13)
(15) 4.54,20 (10)
(14) 5.05,94 (16)
178,948
180,266
182,441
182,485
183,193
183,255
183,953
184,280
184,739
184,856
185,663
186,134
186,544
187,243
187,873
188,631
5UT
ITC
DEN HAAG In de eerste divisie, waarin Haarlem j
ste nederlaag leed, was het afgelopen weekeinde h
nadrukkelijk aanwezig. In alle negen westrijden gre
scheidsrechters naar de kaart. Scheidsrechter Kuyp
zijn tweede wedstrijd in het betaalde voetbal floot.u
bij De Graafschap—Telstar zelfs vijf kaarten uit. Txduel
hij wegens tijdrekken aan Boot en Kramer, op het nn de
dat Telstar achterstond. |n' hee
linuter
Haarlem verloor op eigen veld van Vitesse. De enig«( h00,,
kwam vier minuten voor tijd tot stand uit een door Ocan
benutte strafschop, die was toegekend door scheids'0.".9
Bosman omdat Haar de bal met de hand uit het doer®'0"
nadat doelman Metgod al was gepasseerd. "aa
De karakteristieken:
DS '79—Fortuna Sittart 3—1 (3—1): 14. Oostdam 1-08* nS
Lems 20, 39. Braham 30, 45. Ruys 31. Scheidsij.cvv
Heerink. Toeschouwers: 6.000. Gele kaarten Well, Enfl'n d®
en Pfennings (allen Fortuna) en Braham (DS '79). ,e °P
HeraclesVlaardingen 0—0: Scheidsrechter: BossP te h
schouwers: 2000. Gele kaarten De Vos van Steenwijk f°k c
Arend (beiden Vlaardingen). rechl
AmëterdamAmersfoort 11 (O—O). 50. Bisschot 1-{oR n{
Brink 11. Scheidsrechter: Mittelmayer. Toeschouwer!- Een
Gele kaarten Bisschot (Amsterdam), Peters en V|J van
Booy (Amersfoort). afstar
HaarlemVitesse 0—1: 86. (strafschop) Oosteromh®kk®
Scheidsrechter: Bosman. Toeschouwers: 3500. Gele k&'i Ul
Haar (Haarlem) en Zaayer (Vitesse).
De Graafschap—Telstar 2—1 (1—1). 31. De Geer 1-,9®ze5
Boot (strafschop) 1—1, 76. Kornelis 2—1. ScheidsriKort 1
Kuypers. Toeschouwers: 3400. Gele kaarten: TrentelnMierei
Rietveld (De Graafschap) en Verschoor, Boot en I^mm
(Telstar).
Volendam—Den Bosch 41 (1—0): 2. Braam 1—0, 7\m
Tol 2—0, 72. Storm 2—1, 73. Wim Tol 3—1, 88. Stouf
Scheidsrechter: De Hond. Toeschouwers: 2500. Gele I
Jan Jonk (Volendam).
VVV—Eindhoven 1—1 (1—1). 14. Methorst 0—1, 17. Ji
11. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschouwers: 2000.
Gele kaarten Wouters (Eindhoven).
SVV—Helmond Sport 3—1 (2—1). 16. Van der Hooft
27. Salari 1—1, 36. Derks 2—T, 65. Derks 31. Scheid]
ter: Oetelmans. Toeschouwers: 2500. Gele kaart Klq
(Helmond Sport).
Veendam—Heerenveen 1—2 (1—2). 13. Visser 0—1, 21
terwold 11. Scheidsrechter: Severein. ToeschouwersEN
Gele kaarten Wieringa (Veendam) en Bosman (Heelde
veen). groej:
Men
rJlE
SPORTWERELD
CULEMBORG Tijdens de fi
nales voor de achtkampen ta-
feltennisjeugd gingen de over
winningen naar Sjoerd Meijer
(Scylla) en Margo Pazie
(Hoonhorst).
EINDHOVEN Henk Wijnja
heeft bij de veteranen het Ne
derlands kampioenschap ma-
rathonschaatsen gewonnen.
CAIRO De Belg Ludo Dielis
heeft het wereldkampioen
schap driebanden gewonnen.
De Nederlandse kampioen
Christ van der Smissen werd
zevende.
HAMMARSTRAND Sergej
Danilin uit de Sovjetunie ver
overde de wereldtitel rodelen.
In de tweemansrodel ging de
eerste plaats naar de Oost
duitsers Bernd en Ulrich
Hahn. Bij de dames won de
Oostduitse Melitta Sollmann.
ZAANDAM De eerste wed
strijd in de finalecompetitie
van het Nederlands damkam
pioenschap voor clubs tussen
■Je opv
je Boi
Cï
arbi
VAD en IJmuiden eindig,
remise.
EUPEN Jong Oranje P*
de Belgische zaa/hanr --
jeugd gisteren met 17"12J V|oê
slagen. ,ïor»
DORTMUND De 4aen-
Unie heeft de Super Cup
handbal gewonnen. In di
Ie werd gastheer West-
land met 15-11 vers
Joegoslavië eindigde al:
de na een zege (21-IL^-.
Tsjechoslowakije. SDE
BONN Volgens het t
duitse dagblad Die WepN -
onlangs drie Oostduitse h®t
balinternationals (GelnietI
Weber, Mathias Müller eNerPr
ter Kotte, allen van Dy?" ®n
Dresden) op het vlie|-°-
Schönefeld in Berlijn ged°m
teerd voor hun vertrekvaren
Zuid-Amerika. e kw£
SCHOONHOVEN Na drie
ronden van de voorwedQ m'
den om het Nederlands P ver''
pioenschap schaken vooi doelf
mes heeft Pernette Canfchott
uit Zevenbergen de le)n Ba!
met 2,5 punt. !r nie
ingsfc
hitiatu
BUITENLANDS
VOETBAL
Coventry City—Wolverhampton
Wanderers 2—2, Everton—Aston
Villa 13, Ipswich TownCrystal
Palace 3—2. Leicester City—Man-
Chester United 1—0. Manchester
City—Nottingham Forest 11,
Middlesbrough—Sunderland 1—0,
Southampton—Norwich 2—1, Sto
ke City—Arsenal 1—1, Tottenham
Hotspur—Leeds United 1—1,
West Bromwich Albion—Liverpool
2—0.
8tand: Ipswich Town 28—42, As-
'ton Villa 29—42. Liverpool 28-36.
Southampton 29—35. West Brom
wich Alb. 26—35.
SCHOTLAND:
Aberdeen—Morton 0—1, Dundee
United—Glasgow Rangers 2—1.
Stand: Celtic 2436. Aberdeen
24—35. Glasgow Rangers 23—30,
Dundee United 2428.
WEST—DUITSLAND
FC Kalserslautern—Hamburger
SV 2—2. Elntracht Fr.—Bayer Le-
42. Bayern MUnchen—Fortuna
Düsseldorf 3—2, Bayer Urdln-
genSchalke'04 1—3. FC KOIn—
Stuttgart 3—1, DuisburgBo-
chum 0—3. Borussla Dortmund—
Karlsruher SC 3—3.
6tand: Hamburger SV 2031.
Bayern München 20—31, Stuttgart
20—25. Kalserslautern 19—24,
Elntracht Frank. 2024.
BELCIE
AnderlechtBever en 2—0, Beer
schot— Korlrljk 2—0. Water
achel—Berchem 40. Waregem
Standard 2—3. Club Luik—Molen
beek 1—0, Beringen—Llerse 0—3,
Lokeren—Wlnterslag 41. Ant
werp—Gent 2—2, Club Brugge—
Cerkel Brugge 6—1.
8tand: Anderlecht 36. Bevaren 30.
Standard 29, Lokeren 26.
PORTUGAL
PenallelBenflca O—O, Braga—
Portlmonense 4—2. Varzlm—
Amora 2—0, Boavlsta—Colmbra
40. EsplnhoPorto 0—1, Setu-
bal—Vlseu 60, Belenenses—Ma-
rltlmo 1—1, Sporting—Gulmaraes
Stand: Benflca 33. Porlo 31.
Sporting 23. Portlmonense 20.
ITALIE
Ascoll—Bologna 1—1, Avelllno—
Brescia 10. CatanzaroNapoll
0—0, Inter Milan—Udlnese 2—0,
tusCagllarl 1—1. Peru-
:lorentlna 0—0. Plstolese—
1—1, RomaComo 11.
Stand: Roma en Inter Milan 16
uventus en Napoll 16—19.
Torino 10—18.
8PANJE
Atletico Madrid—Bells 0—4, Real
Socledad—Hercules 1—1. Las
Palmas—Barcelona 1—4, Osasu-
naSalamanca 11, Valencia
Zaragoza 3—0. Gljon—Real Ma
drid 4-0. EspanolValladolld 0—
0. MurclaAlmerla 21. Seville
Athletic da Bilbao 2—0.
Stand: Atletico Madrid 32. Valen
cia 31. Barcelona 30. Real Socle-
dad 27.
FRANKRIJK
Strasbourg—Laval 0—0, Paris
SGNantes 02. Auxerre—Metz
42. Valenciennes—Monaco 0
1. Nice—Tours 2—2. Nancy—Nl-
mes 2—0, LyonSochaux 5—1,
Bastia— Lens 3—1, Angers—Bor
deaux 0—3. Lille—St. Etienne 1—
Griekenland
Atromltos-Kastorla 2-1, Kavala-
Panahalkl 1-1, Corlnthos-OFI Kre-
1-2. Olymplakos-AEK 6-0. Pa-
Arls 20-29; 3. AEK 20-26.
RUGBY
Ereklasse: AAC—RCH 12—12,
LSRG-HRC 8—3, NFC—DSRC
16—18.
Promotieklasse: Haarlem—As-
crum 9—12. t Gooi—Rams 19—3,
CastrlcumURC 6—6. Be Quick—
Wagenlngen 146. Oemoeme-
noeDollt'74 14-3. Thor—HRC 2
6—0. Te Werve—USRS 10-0.
BASKETBAL
HEREN
Eredivisie: AmstolveenHatnans
Tonego 10487, Punch—Nashua
Den Bosch 84113, Nat. Ned. Do
ner—Parker 81—93, Eve Adam
Stars-Delta Lloyd 68—82. Fri-
sol/R—BOB 93—76.
Eerste divisie A: Achilles—Akrl-
des 69—82. Zaandam—OSS 92—
73. Nut Spaarb. Trot.—Orca's
76—70. Achilles—Germaan 103—
74. Ymlr—ASVU 64—56. Angull-
la—Lions 91—71, Cangeroes—
Noordkop 56—90.
Eerste divisie B: Eindhoven—Co-
veco BSW 91—102, Werkendam—
BC Markt/Utrecht 104—97. Pau-
lus—Rotterdam Zuld 66—71,
SphinxTekkels/Jumpers 102—
82. Hoofddorp—AM VJ Amster
dam 7586. The WolvesWyba
124—96. HertogballersJRC
Boxtel 55-53.
DAME8
Eredivisie: Voorburg—Rotterdam
Zuid 5573, Blue StarsSea De-
8158, Jolly Jumpers—Par
ker 63—60. Eve 4 Adam Stars-
Delta Lloyd 40—70, Raak Meube
len—BOB 59—66-
Promotie divisie: Amstelveen—
AMVJ Amsterdam 7569. Juven-
tus—JRC Boxtel 52—75, Groene
Uilen—DAS 67—59, US—Olympla
Eerste divisie: CangeroesGer
maan 52—49, The DragonsZee
macht 76—72, SOV Bernlsse—
Groningen 64—43, Racing Am
sterdam—Black. Eagles 50—38.
MICROKORFBAL
22—8.
Tweede klaase A: Kinderdijk—Jo
den Boys 9—4; B: Acllet—Over-
kanters 11—8; C: Eureka—ELKV
13—10. Ons Huls— KVR 10—11.
ELKV—TOP 7—10; D: DVSBI.
Wit'51 10—10.
Derde klasse C: BKCOtympiaan
7—13; D: HPV—TOV 10—7, All
Ready—Harga 13—15.
eerste kr
2 11—3; C
i. 2 5—6.
Ras. tweede klasse A: Klnderd.
2—Excels. 3 12—5; B: OSCR 2—
Achilles 2 8—15; C: H. Zuiden 3—
T. Donck 2 7—7.
Res. derde klasse A: PKC 5Har-
ga 2 117; B: Sperwers 3Dee-
tos 5 10—12; C: Terheyden 2—
Swlft 2 3—0.
Junioren A: Het Zuiden—Fortuna
10—11.
HANDBAL
DAMES
1e divisie B
PSV—Zonnobloem 11—9; EBHV-
Anlmo 11—13; Verburch—Wlngs
8-12
9—6;
9—7.
2e divisie C
GSC—Olympus 16—11; DW/Her-
mes—Actief 10—3; Bax/Athene—
Gllze 11—10; Hercules—EMM
11—7; Marathon—Oase 7—7.
3e divisie G
Ollveo—Treffers 3—17; MMO
vdV/Qulntus 14—10; UVG—Velo
7—7; Westlandla—Hollandlaan
6—6; Snelwlek—Ancora 2 6—5.
HEREN
1e divisie B
PSV—Loreal 16—16; Slttardla 2—
Animo ullgest.; Plus X—Str. Mete
oor ultgest.; DW/Hellas—Volt 16—
13; Internos—Swlft A ultgest.
2e divisie C
GSCOlympus 16—12; Fortuna
BActief R 1816; Dongen—
Rijnstreek—Animo 2 12—9;
VOLLEYBAL
aa—v. Houten 0—3; VC Utrecht—
Sudosa SFC 0—3; v. Houterv-
Deltalloyd 3-0; VC Utrecht—
Springendal SU 2—3.
Eerste divisie
B: Rust Roest—v. Houten 2 3—0;
Sarto—v. Santen 3—2; Vollke»—
Cito 2—3; Thornax—Were Dl O—
3; Gemini K—Sutherland M 2—3;
Polaris—Geevers P P 3—2.
Tweede divisie
B: Zelky— Heyendaal 3-2; Vier
hout 2—Shot 3—0; Ceverbo O—
Supralux DOS 1—3: Spirit—Quick
Orion 2 03: LabyellovOlympia
3—1; Flash—Radius 3—0.
D: Starllfl 2—OFC 3—0; Mad Joe—
v. Santen 2 0—3: VC Krimpen—
Allldes 1—3; Tonegldo—MVC 3-
1; Edam—VCA 3—1; Katapult—
Zaan'69 3—1.
Derde divisie
O: USSThornax 2 2—3; Abcou
de—KG U 3—1; NVCUS 3—0;
2—SOS DPC 3-2.
F: Intermezzo—Terra Nova 0—3;
Sarto 2—Viano 1—3; Archlplan—
Ericsson CSS 3—0; De Zebra'a-
Both Partners 3—1; Savok—Ek-
spalvo 3—2; Morres Hulst—AKS
3-0.
G: DAC—v. Santen 3 3—1;
AV'40—SOS DPC 2 3—2; PVC
Blokkeer—Broleco 3—1; Amster
dam BKDO 3—0; Gemini K 2—
Be Fair 3—1; Schippers
hulzen 3—2.
Heren
Eredivisie
Starllft—Robey Sport 3—1; Bre-
vok—Deltalloyd 0—3; Quick
Orlorf—Texoclean 3—0; EAW
De Lampenier 2—3; Lycurgue—
Zaan'69 13.
Eerste divisie
A: Zelky—Thornax 0-3; Vier
hout—Animo 2—3: PVC Blok
keer—US 3—2; The Smash-
Oranje Nassau 31; Volendam
Donitas 3—1; Maco Reflex—HVS
Sport 3—1.
B: Starllft 2—v. Houten 3—0; Sar
to—Llnne 1—3: Ceverbo—Zeven
hulzen 23; Broleco—Valkenberg
M 0—3. Valkenberg kampioen;
Geevers P P—SDO 3—2; Pola
risRadlus 31.
Tweede divisie
B: Setash—SSS 3—2; Vierhout
2—Shot 0—3; Vollkei-Supralux.
DOS 0—3; Lekkerkerk—Avantl
1—3; VC Utrecht—Ekspalvo 3—0;
NIJmegen-SOS DPC 3-2.
D: KallnkoMolenwiek 1—3;
Madjoe—Vlano 3—0; SVC—Phoe
nix 3—0; The Smash 2—Arlston
3—0; Edam—US 2 3-2; Argus—
OVRA 2—3.
Dorde divisie
D: USS—Thornax 2 31; Thor—
Smash In 3—0; Vollkel 2—Bour-
gondle 1—3; Armixtos—Valken
berg M 2 0—3; VC Utrecht 2—
Olympla 3—0; HSV Sportcen-
Pugno 3—1.
O*. Libanon—Tornado 13; VC
Krimpen—v. Santen 3—1; PVC
ZWEMMEN
Verenigingecompetitie
DSZ Zaterdag
400 m. wisselslag heren: 1. C. J.
Winkel RZV 4.43.7, 2. K. Vervoorn
ZIAN/Vltesse 4.46,8, 3. M. Lagas
WVZ 4.56.5.
100 m. vrije elag j.o. 16 1. E.
VersluIJs DSZ 57,5. 2. R. van den
Berge Z/V 58,6, 3. R. de Jongh
AVZV 59,8.
Idem J.o. 12 1. M. van den Berge
Z/V 1.04.0. 2. J. Scholtes RZV
1.04.6. 3. R. Meier ZN 1.07.5.
200 m. vrije elag m.o. 16: 1. A.
Kuiper HZPC 2.13,7. 2. A. de Gier
AVZV 2.14,4, 3. F. Knoppen ZN
2.16.6.
100 m. echoolslag j.o. 14: 1. D.
van Leeuwen Nautilus 1.18,3. 2. F.
Roso DSZ 1.20,3, 3. E. van Mierto
WVZ 1.21.7.
Idem heren: 1. T. de Graal RZV
1.09.1, 2. A. van Belkum Zyl
1.12.2, 3. R. van der Harst WVZ
1.12,5.
200 m. Idem dames: 1. I. Koedij
ker RZV 2.44,9. 2. P. Ivens WVZ
2.54.3, 3. G. Valentin HZPV 2.55.9.
100 m. vlinderslag j.o. 16: 1. O.
van Leeuwen Naut. 1.07,7. 2. F.
Roso OSZ 1.08,5, 3. R. van den
Berge ZN 1.09,4.
Idem nuk 14: 1. A. de Jong DSZ
1.12.5. 2. M. van Aareen ZN
1.13.0, 3. E. Kuiper HZPC 1.14.0.
100 m. rugslag heren: 1. K.
Vervoorn Z/V 1.03.6, 2. C. J. Win
kel RZV 1.04,2,3. R. van der Harst
WVZ 1.05.9.
Idem m.o. 12: 1. M. van Aarsen
Z/V 1.18,9. 2. E. Dijkhuizen DSZ
1.23.7, 3. P. Spaans DSZ 1.24.1.
rugslag dames: 1. C. Stas-
Jt. 2.35,8. 2. I. Koedijker
200 m. n
RZV 2.38.6, 3. P. de Vries ZN
2.39,9.
200 m. wisselslag m.o. 16: 1. C.
Stasse Naut. 2.36.3. 2. K. Jansen
Z/V 2.36.5. 3. F. Knoppert ZN
ZIAN/V. 3.42.6. 2. RZV 3.48.0, 3.
WVZ 3.31.2.
4x100 m. wisselslag est. dames:
1. WVZ 4.48.3. 2. ZIAN/V. 4.50.7.
3. RZV 4.52.5.
Eindstand B: 1. ZIAN/V 3559.0, 2.
RZV 3583.5. 3. WVZ 3642.1. 4.
DSZ 3690.3, 5. ZiJI/LGB 3707,6. C:
1. HZPC 3151,9. 2. Nautilus
3160.3. 3. AVZV 3207,4. 4. OES
3307.5.
ZlAN/Viteeee zoodag
800 m. vrije elag dames: 1. A. de
Gier RZV 9.32.6. 2. H. Blonk Z/V
9.49.5, 3. S. Persoon Z/V 9.53.0.
400 m. Idem heren: 1. C. J. Winkel
RZV 4.02.4, 2. F. Vijver U 4.13.4.
3. F. de Goey RZV 4.14.0.
200 m. wisselslag heren: 1. C. J.
Winkel RZV 2.12,7, 2. F. Vijver U
2.15.6, 3. F. Debets IJ 2.16.1.
400 m. Idem m.o. 16: 1. F. Knop
pert Z/V 5.27.9, 2. P. Spltters Z/V
5.45.8, 3. W. Bollen Z/V 5.51.9.
200 m. schoolslag m.o. 16: 1. K.
Jansen ZN 2.52.7, 2. G. Cox RZV
3.03.6. 3. H. Pragt IJ 3.07.4.
100 m. Idem m.o. 10: 1. I. Vuur-
man RZV 1.35.6. 2. S. Voorn IJ
1.35.9, 3. A. Veldhoen ZPB/U
1.42,9.
Mem mxk 16: 1. F. van Kuljk RZV
1.14,3, 2. J. Dlrks IJ 1.15.0, 3. M.
Kromhout van der Meer RZV
1.15.3.
Idem J.O. 12: 1. E. Weenk RZV
1.24,8. 2. J. Scholtes RZV 1.29.1,
3. R. Meier ZN 1.31.0.
Idem m.o. 12: 1. I. Roest ZN
1.22,9. 2. M. Rosenveldt RZV
1.24,6. 3. J. van Zon RZV 1.26,6.
Eindstand damas: 1. ZIAN/Vites
se 3300.9. 2. U 3415.7. 3. RZV
3428.9. 4. ZPB/Unlco 3637.0. He-
ran: 1. RZV 2358,0. 2. IJ 2384.4, 3.
ZPB/U 2479.4. 4. ZIAN/V 2572,0.
WATEBPOLO
HEREN
Hoofdklasse: Het Y—Nereus 7—7,
De Gouwe—HZC Robben 2—15,
LZ'86VZC Rltm. 6—12, P.
Bears—Z1 an v. 3—6. Zljl/LGB—
HZPC 6—1, Neptunue—AZC Alp
hen 6—10.
Eerste klasse: Zwem lust HZCG
8—7. DZVEsca 5—5. AZPC—De
Vuursche 12—6, PSV—Amer 9—
5. Ravijn—Rotterdam 10—6,
Meeuwen—ZPB Unlco 8—8.
DAMES
Hoofdklasse: Skelp—HZC Robben
5-8. OZPC—Vuursche 5-3. ZPB
Unlco—Het Gooi 4—8. Njord'59—
Nereus 3—4. Donk—DSZ I 4—3.
ATLETIEK
MIDWINTERMARATHON: 1. Tom
Larmlt (Ned) 2 uur 24 min. 38 sec..
2. Jean Sebille (Bel) 2.25.55, 3.
Cees Verhoef (Ned) 2.26.03.' 4.
Horst Frerue (WDI) 2.27,57, 5.
Walter Irmen (WDI) 2.28.06. 6. Wil
lem van Wlltenburg (Ned) 2.28,17.
ZUIDNEDERLANDSE
VELOLOOPKAMPIOENSCHAP-
PEN
Heren: 1. Cor Lambregta (Unltas).
2. Ray Crabb (Afcent). 3. Peter
Russmonn (Unltas). 4. 8111 Kane
(Afcent). 5. Joop Smeets (Unites),
6. Michel Vlsschers (Unltas).
Dames: 1. Carla Beurskens (Festi-
Peters (PH).
ALBLAS8ERDAM
Heren: 1. Kees Langelaan (De Del
vers) 9000 m In 40.16, 2. Marl
Spruyt (Avantrl) 40.53. 3. Kees
Kraayeveid (Hercules) 41.08. 4.
Frans Crijnssen (AV56) 41.15, 5.
Wolter Schepelhouman (Start '78)
3300 m in 13.34. 2. Gerda v_.
Kooten (Sprint) 14.11, 3. Ua van
der Jagt (AAV '36) 14.17.
TAFELTENNIS
HEREN
Ereklasse: Hooge Huys—Tempo
Team 55, Veluwe—Korenbeurs
7—3.
Promotie-ereklasse: Scylla—
Quick 8—2. JCVSalamander 8—
2. Docos—Wllno 4—6.
Hoofdklasse A: NOAD-Odlon 5-
5. Trias—Avantl 3—7. Tafel hui»—
Mliu 7—3.
B: Phoenix—S. Meubelen 7—3,
Tempo Team—Irene 6—4, Shot—
Scylla 7—3.
DAMES
Ereklasse: ScyllaTempo Team
9—1, Koningsl.Aloyslus 64.
AvantlSyrlft (D) 7—3.
6—4. Avantl—Vice Versa 4—6.
RUGBY
Ereklasse: AAC—RCH 12—12,
LSRG—HRC 8—3, NFC—DSRC
16—18.
Promotieklasse: Haarlem—As-
crum 9—12. 't Gooi—Rams 19—3.
CastrlcumURC 6—6. Be Quick—
TOP-TWAALF
Eindstand dames: 1. Jlll Ham-
mersley (GB) 9 gewonnen/2 verlo
ren. 2. Bettlne Vrlesekoop (Ned)
8/3, 3. Valentlna Popovs (Sow)
7/4. 4. Judlt Magos (Hon) 7/4. 5.
Ilona Uhllkova (Tsj) 6/5, 6. Ann-
Chrlstln Hellmann (Zwe) 6/5. 7.
Marie Hrachova (Tsj) 5/6, 8. Jor-
danka Perkucln (Joe) 4/7, 9. Marie
Lindblad (Zwe) 4/7, 10. Szuszanaa
Olah (Hon) 4/7, 11. Erzebet Palatl-
nus (Joe) 4/7. 12. Blanks SUhano-
ve (Tsj) 2/9.
Eindstand heren: 1. Tlbor Klam-
par (Hon) 9/2, 2. Stellan Bengtv
son (Zwe) 9/2. 3. Dragutin Surbek
(Joe) 8/3, 4. Josef Dvoracek (Tsj)
8/3. 5. Jacques Secretin (Fra) 7/4,
8. Desmond Douglas (GB) 6/5, 7.
Ulf Thorsell (Zwe) 5/6. 8. Milan Or-
lowskl (Tsj) 4/7, 9. Gabor Gergely
(Hon) 4/7, 10. Ulf Carlsson (Zwe)
3/8, 11. Istvan Jonyer (Hon) 2/9,
12. John Hilton (GB) 1/10.
SCHAKEN
Hoofdklasse: LSG—MEMO 5 'A—
4 V4, Phllldor LeldenEindhoven
5 '4—2 'A (prognose 64). CVI-
vler/VAS 6 'A3 <A. Volmac/Rot-
terdam—BSG 7 'A— 2 'A.
STAND: 1. Phllldor Leeuwarden
*1—38, 2. Deslsco/WGM 19-33
'A (ult 5), 3. Volmac/Rotterdam
9—34 (ult 5). 4. Phllldor Leiden
5—29 'A. 5. CVI/Utrecht 5—28 A,
6. MEMO 5-28. 7. Eindhoven 4—
30 A8. Elsevler/VAS 4—28 'A, 9.
BSG 3-23 'A, 10. LSG 2—18.
Eerste klasse A: Amersfoort—ES-
GOO 4 'A—S 'A. HSG—Unltas 4—
6. Paul KeresGroningen 3 'A—6
V*. Deslsco/WGM 2Elsevler-
NAS 2 6—4, Het Witte Paard
(Z>—VHS 5—5.
Eerste klasse B: Het Witte Paard
(SvG)DD 37. BrunssumDen
Haag 5—4 (prognose 6—4). Paul
Keres 2—Oe Wolstad 4 'A5 'A.
Charlols/Europoori—HMC 5 'A—4
'A. Volmac/Rotterdam 2—Span-
- (prognose 5 'A—4 'A).
6—30, 4. Don Haag 7—32, 5. Vol
mac/Rotterdam 2 7—31 'A, 6.
HMC 6—36, 7. Het Witte Paard
(SvG) 6-29. 8. De Wolstad 4—22
'A, 9. Paul Keres 2 2—25. 10.
Spangen 0—22 'A.
Tweede klasse A: Drlenerlo—
Zwols SG/O&O 3 'A6 'A, ASG—
Staunton 4—5 (Prognose 4 'A—S
Almelo—BSG 2 2'A—7 'A.
Tweede klasse B: Nleuwondam—
MEMO 2 6—4. Elsevler/VAS 3—
Den Haag 2 64. USAmstel
veen 1 6—4. Pat MatAmstelveen
2 4—6, Het Witte Paard (Z) 2—
VHS 2 5—4 (prognose 5 'A—4 'A).
STAND: 1. Amstelveen 1 9-37. 2.
US 9-32 'A. 3. Nleuwendom 8—
34 'A, 4 t/rt». 5. Amstelveen 2 en
VHS 6—30 'A. 6. Elsevler/VAS 3
6-29, 7. Pat M£t 5—27 'A. 8. Het
Witte Paard (Z) 4 4—29. 9. MEMO
2 4—26, 10. Den Haag 3^-23 'A.
Tweede klasse C: LSG 2—Voor
schoten 46. Phllldor Lelden 2
Moerwljk 4 '4—5 'A. Overschle—
De Variant 3—7. Krimpen a/d IJs-
sel—Middelburg 7 'A—2 'A. Char-
lols/Europoort 2—Dordrecht 3
'4—6 '4.
STAND: 1. Dordrecht 12—41 '4.
2. De Variant 838. 3. Krimpen
6. Voorschoten 6—28 '4. 7.
Overschle 6—27. 8. Charlois/Eu-
ropoort 2 4—29. 9. Middelburg
2—22, 10. LSG 2 0—19.
Tweede klasse D: OSV—Veldho
ven 5—5, De Baronie—Eindhoven
2 5 '4—4 '4. GESS—SMB 1 5—5.
VS Maastricht—SMB 2 6—4.
PION—ASV 5 '4—4 '4.
SCHAATSEN
KUNSTRUDEN
1. Denlse Blellman, Zwl., 3.8; 2.
Sanda Dubravclc. Joeg.. 5.8; 3.
Claudia Kristoflcs-Blnder. Oost.,
7.4; 4. Krstllna Wegellus. Fin.. 8.4;
5. Katarlna Wltt, Oost-Dts.. 10.2;
6. Debbi Cottrll, Gr.-Br.. 10.4; 7.
Klra Ivanova. Sov. Unie. 11.6; 8.
Karin rledlger. W.D., 14.4; 9. Caro-
la Paul. O-Dts., 19.0; 10. Manuela
Ruben. W-Dts., 20.8; 11. Karen
Wood. Gr.-Br.. 23.4; 12. Anla
Slogfrled. Zwl., 24.8; 13. Karin Tel-
ser. It.. 26.8; 14. Paelvl Niemlnen.
Fin.. 28.8; 15. Rudlna Pasveer.
Ned., 30.0; 16. Catarlna Lindgren.
Zw., 33.0; 17. Franca Blanconl, It..
34.6; 18. Edltha Dotson. Bel.. 36.2;
19. Petra Halhruck. Joeg.. 39.0; 20.
Beata Nachrzlar. Polen. 39.4- 21.
Nevenka Llsak, Joeg., 40.2f 22.
Zwetanka Stefanova. Buig., 43.4,
23. Rosario Esteban. Sp., 46.6.
De Uithof
Heren 500 meter: VJ.NleuwenhuL
zen 41.17, 2.A v.d.Maarel 41.18.
3.L.v.Geest 41.74.
Heren 1500 meter I.Lv.Geest
2.05.86, 2.G.v.Oosten 2.08.50.
3.A.v.d.Maarol 2.08.57.
heren 5000 meter: I.Jan Koolman
7.54.23. 2.Leo van Geest 8.05.42.
Kampioen Leo van Geest.
Heren 500 meter(sprlnters):
I.M.Boelsma 40.67. 2.H.Janssen
40.70. 3.J.Vermeulen 41.82.
Heren 500 meter(sprlnters):
I.M.Boelsma 40.64, 2.H.Janssen
40.72. S.R.van Leeuwen 42.25.
Sprint 1000 meter:l.M.Boelsma
1.22.66, 2.H.Janssen 1.23.55,
3.J.Vermeulen 1.26.56. Kampioen
M.Boolsma.
Dames 500 metor I.I.Kooyman
46.39. 2.F.DIJkshoorn 48.63.
3.E.van Hagen 48.80.
Dames 1000 meter: 1.Ineke Kooi
man 1.32.07, 2.J.v.d.Voort
1.36.27, 3.E.v.Hagon 1.36.68.
Dames 1500 moter: ll.Koolman
Dames junioren A 500 meter
M.strulck 45.95. 2.S.Grundiehner
48.50. 3.M.v.d.Kasteele 48.58.
Dames junioren A 1000 meter:
Dames Junioren A 1500 meter: 1.
M.StruIck 2.14.52, 2. S.Grundleh-
ner 2.33.57. S.C.Lelyveld 2.38.74.
Kampioen M.StruIck.
Heren junioren A 500 meter:
I.K.Rassenberg 42.42. 2.C Hofste
de 42.48, 3.P.Stotwijk 43.21.
Heren junioren A 1£00 meter:
1-C.Hofstede 2.11.21. 2.M. Ouden
dijk 2.11.91. 3.K.Rassenberg
WIELRENNEN
VELDRITTEN EN WEGWED
STRIJDEN
Sint Odillenberg: 1. Rainier Groe-
nendaal (St. Michielsgestel) 24 km
In 1.08.19, 2. Frans Franclssen
(Vlijmen), 3. Cees van de Wereld
(Nieuwkoop). 4. Wil Brouwers
(Horst-Amerlca). 5. Hennie Stams-
nljder (Enter).
Berg an Dal: 1. Hennie Stamsnlj-
der (Enter) 24 km In 1.07.13, 2.
Kees van de Wereld (Nieuwkoop).
3. Wil Brouwers (Horst-AmericaL
4. Frans Franclssen (Vlijmen), S.
Frans van Bakel (Deurne).
Nis uw poort: 1. Martin Schuur-
mans (Utrecht) 24 km In 1.07.10,
2. Bert Versluis (Schoonhoven), 3.
Wil van Montfoorl (Lopik).
Lalden: 1. Wlm van der Vlugt (Lel
den) 60 km In 1.40.0, 2. Jaap de
Kip (Hazerswoude), 3. Jacob
Raaphorst (Lelden).
Oss: 1. Michel Schellekens
(Schljndel) 60 km In 1.28,34, 2.
Guus Blerlngs (Uden). 3. John Ak
kermans (Kerkdrlel).
ETOILE DE BESSEGES
Laatst» etappe: 1. Jan Raas. Ned.
132 km. In 3 uur. 40 min. en 5 sec.
(35.986 km/u); 2. Aad Wljnands.
Ned.; 3. Jan Bogaaert, Bel.; 4.
Pierre Raymond Vlllemlane. Fr.; 5.
Marcel Tlnazzl. Fr.; 6. Johan van
de Velde. Ned.; 7. Jean-Francols
Rodriguez. Fr.; 8. Charley Berard,
W-Dts.; 9. Adrie van Houwellngen.
Ned.; 10. Patrick Bonnet. Fr.; 11.
Cees Priem. Ned.; 12. Ferdinand
Jullen. Fr. (allen dezelfde tijd ais
Raas).
Algemeen klassement: 1. Jan
Raas. Ned.. 10 uur. 59 min. en 09
sec.; 2. Regis Clere. Fr. op 11 sec.;
3. Franck Hoste. Bel., 50; 4. Kim
Andersen, Denemarken, 52; 5.
Marcel Tlnazzl. Fr. 56; 6. Aad van
den Hoek, Ned. 3.58.
AUTOSPORT
GRAND PRIX (Zuld-Afrika)
1. Carlos Reutemann (Argentinië)
Williams; 2. Nelson Piquet (Bra)
Brabham; 3. Ello de Angells (Ita)
Lotus; 4. Keke Rosberg (Fin) Flttl-
paldl; 5. John Watson (N.Ier)
McLaren; 6. Rlcardo Patrese (Ita)
Arrows: 7. Eddle Cheever (USA)
Tyrrell; 8. Rlcardo Zunino (Arg)
Brabham; 9. Chlco Serra (Bra) Flt-
lipaldl; 10. Nlgel Mansell (Eng) Lo
tus; 11. Darek Daly (Ier) March; 12.
Alan Jones (Aus) Williams: 13.
Marc Surer (Zwl) Ensign;
rows; 19. Geoff
Boucles de Spa
3 mee
had
de"ce sa r Is11 a')' Mc i.a r'^ C O C e1
Desire Wilson (Z.Afr) Tyrrehet e
Januwavbeiiseo Salazar
March; 17. Jan LammersIVICSI
ATS; 18. Siegfried Stohr (Itifl we
(Eng)^ncj g
BIHI fmen
1. Sneyers-Symens (Bel) met nm
Escort 4 uur 39 min. 50 s
Duez-Lux (Bel) met Porsct
SC op 4.06; 3. Dumont—8 het
mans (Bel) met Datsun Vlo»r Hjo
5.56; 4. DroogmansGeron
met Ford Escort op 9.03; 5)'j
soul-Lopes (Bel) met Opel At
op 9.52; 8. Van der Marel^™
Traa (Ned) met Opel Ascor(___
15.43.
Sjuharadshattarally
1. Erik Johansson en Pete*
dersson (Zwe) met Saab 9
mln. 52 sec.; 2. Ake Stall
Sven Karellus (Zwe) met VoM
63.09; 49. Johan van Heek 4
Molkenboer (Ned) met Opel I
na 74.59; 55. Piet Dubbeldai
Peter Verstuy (Ned) met Fori
cort 75.57; 67. Leo Mengelel
Leo Grooten (Ned) met T(
PAARDESPORT
KOERSEN HILVERSUM A
TROJE-PRIJS, 2000 m.: 1. U y
date Lern (G. L. J. Kleyweg) 2f
1.25.0, 2. Uneres, 3. Udet Stl^-^
Winn. 2.00. pi. 1.10 1.10 Y
kopp. 7.70. trio 20.10. f
KN0880S-PRIJ8, 2440 m^ lj
Star (W. G. Hamming) 3)
1.25.9. 2. Tempo. 3. Sten Zuij
de.
Winn. 4.00. pi. 1.90 5.60 I
kopp. 79.50. trio 1164.00. I
AMATRICEWINTERKAMPtOE)
8CHAP VII, 2000 m_-1. Royal I
(M. E. Ast) 2.48.5 1.24.3, 2. R!
Kid, 3. Samba du Bols.
Winn. 5.20. pi. 2.10 1.60 i
kopp. 19.30. trio 279.90.
ROME-PRIJS, 2440 m^ 1. P*
(R. J. van Slam) 3.24.3 1.23r-
Romeo Hollandla, 3. San T
tiaan.
Winn. 12.30, pi. 3.30 3.00 I
kopp. 47.30. trio 625.80.
ATHENE-PRUS, 2020 m.: 1.
Heather (G. de Jong) 2J
1.23.2, 2. New Roodnoot, 3.1
Winn. 2.50. pi. 1.60 1.50 f
kopp. 6.90. trio 34.90.
8PARTA-PRUS, 2000 n
of Goldstra (L. Cooper)
1.22.4, 2. Rinse. 3. Ranulf.
Winn. 1.90, pi. 1.70 2.60 i
kopp. 9.70. ti
o 93.50.
Lissi
(Ql
;hov(
[eel I
fiet h
J)8.
Winn. 4.00. pi. 2.40 1.50
kopp. mo. trio 102.30. feling
GROTE PRIJS DER 8TAYBr|pnf
3420 nu 1. Perfect Wilkes (M;
Pools) 4.42.9 1.22.2. 2. NufnOeK
2. Pandora Komo. 3.1
Norton, 3. Oswald.
Winn. 9.90. pi. 1.60 1.70
kopp. 9.80. trio 243.70.
PYREU8-PRU8, 2000 nu
(J. M. Ouln) 2.44.5 1.22.3. 2.1
dlgal Dartel. 3. Pearl Pride.
Winn. 46.90. pi. 17.70 3.00.
97.90, trio 1161.60.
TOTALISATOROMZET:
543.792.00.
phor;
ling
(M'
(VV
(HV
(Wc
[iter