amilie Van Hage en De Beurs"zullen et zonder elkaar moeten stellen REGIOUOURINAAL bouwvergunning nieuwe openbare school in Oegstgeest .rbeidsbureau wil nieuw kantoor in Lisse bouwen Valken 68"succesvol spelregelwedstrijd Schrijversavond met Olaf J. de Landell REGIOUOURINAAL Aangri jpend concert in Kapelzaal G10 LEIDSE COURANT DONDERDAG 5 FEBRUARI 1981 PAGINA 5 EERSTE RESTAURANT LETTERLIJK EN FIGUURLIJK IN DE HUISKAMER" SSE „Het Is best wel moeilijk om nu, i al die jaren afscheid te nemen van 'De curs' en van de klanten. We proberen het £tuurlijk een beetje nuchter te bekijken, nu merk je pas hoeveel er van jezelf o'n zaak zit Je hoeft ons niet te felicite- h. Het is gewoon beter zo. We hebben te- n elkaar gezegd; als het nü kan. moeten het ook nü doen. Je weet toch dat je eens iimte zult moeten maken voor jongere Jensen. En we hebben nu nog de leeftijd om ruil voor het café-restaurant veel andere Wen terug te krijgen. Wij hebben een le- Jn gehad dat andere mensen niet kennen. »n de andere kaqt hebben we ook weer iel gemist; een normaal gezinsleven bij- orbeeld". ,n het woord zijn De heer W.H.van Hage (57) mevrouw J.C.van Hage-Zwetsloot (50)tot 1 art 1981 nog eigenaar en beheerder van 'é-restaurant 'De Beurs' aan de Haven in Lis- Vanaf die datum is de zaak verpacht aan ~Jn Duivenvoorden, op zijn beurt weer bekend "—jn Zomerzorg' en 'De Barbaar', jillem en Joop van Hage hebben in het restau- ht strategisch plaatsgenomen. Personeelsle- in genoeg, maar de gasten kunnen tenslotte et in de steek gelaten worden. En bovendien I u t «er een bruidspaar in aantocht dat traditiege len pnrw door het echtpaar Van Hage zelf ontvan- n wordt- dat 's dan ongemerkt zo'n beetje Wie J nooitgesc^reven formule die het café-restau- nt de afgelopen vijftig jaar aan z'n eigen mtenkring heeft geholpen. De bijzondere er heeft alle verbouwingen, uitbreidingen en Pfneraties doorstaan. („We hebben hier groot- jders en kleinkinderen") Niet in de laatste omdat Willem van Hage op gezette tijden - ik aan de verkeerde kant van de bar, tussen >6Kt stamgasten te vinden is. ludep en aven jen Willem van Hage drie jaar oud was, yam hij met zijn ouders (terug) naar Lisse. Er >E/LEPS aan Haven - toen nog een echte haven - imissafn bloembollenveiling gebouwd. De timmer- in Zujpnswerkplaats die ernaast lag was door een Vrolijmme zakenman tot café omgedoopt. Hij kon febnutt na een jaar echter niet meer bolwerken en gemeded de zaak over aan Maarten van Hage. en I# weet dat natuurlijk niet meer precies, maar dag I kan me nog wel herinneren dat ik voor G. J. schooltijd eerst het biljart en het keurrek moest afstoffen. Tussen de middag kregen we als kin deren onze boterham op de trap. Mijn vader opende de zaak in die jaren om vijf uur 's mor gens; koffie schenken voor kwekers en kopers die naar de bollenveiling toekwamen. Later kreeg 'ie ook een buffetje in de veiling zelf. Dat heb ik van hem overgenomen en dat blijf ik trouwens doen; hardstikke gezellig is dat. In de oorlog moest ik van mijn moeder naar de Analistenschool in Leiden. Als je op die school zat, werd je namelijk niet opgepakt om in Duitsland te gaan werken. Medische analisten - afgestudeerd of in opleiding - mochten in Ne derland blijven. Ik heb na de oorlog zelfs nog een tijdje op het Zuivelstation in Leiden ge werkt, maar ik was wel dolblij toen ik werd op geroepen voor militaire dienst; heen en weer varen op troepenschepen naar 'Indié'. Daarna ben ik bij m'n vader in de zaak gegaan. M'n broers kozen ook het horecavak, maar die zoch ten het hogerop." Huiskamer In 1952 trouwt Willem van Hage met Joop Zwetsloot uit de Haarlemmermeer. In datzelfde jaar stopt vader Maarten op 72-jarige leeftijd met de zaak. „We hebben toen vrij snel een ser re aangebouwd en van de huiskamer een res taurant gemaakt", zo weet mevrouw Van Hage zich nog te herinneren. „De mensen zaten let terlijk en figuurlijk bij je in de huiskamer te eten. Ik kookte zelf en later die nu precies 21 jaar bij on een ontmoetingspunt vooi schuur achter het bedrijf v huis geworden waar kleine vrachtjes konden worden neergezet en weer opgehaald. Op het laatst hadden we een prikbord met een bood- schappensysteem. De mensen spraken het met elkaar af; we eten in De Beurs. Dat is eigenlijk tot een jaar of acht geleden zo gebleven. Toen hebben we de schuur afgebroken en een zaal ruimte gebouwd. Wat we vroeger deden; dat zouden we nu niet meer kunnen. Om zes uur open, soms een uur eerder, 's Nachts stond je nog broodjes te sme ren voor mensen die hadden overgewerkt. Het gebeurde dan ook wel eens dat je s nachts ge woon niet naar bed ging. Als alles klaar was; sloot je de zaak; ruimde je alles op, dronk je een kop koffie en dan stonden de eerste gasten al met To Glas s. De Beurs werd vakmensen. De soort bode- Het Lissese echtpaar Van Hage: tot en met 28 februari in 'De Beurs' te vinden. weer voor de deur. Op zondag waren we altijd gesloten; één dag in de week hielden we voor onszelf en de kinderen." Sfeer „We hebben hier altijd ontzettend fijn gewerkt De sfeer is altijd goed geweest. We wonen niet meer in de zaak, maar je bent er wel praktisch altijd. Je wilt er gewoon bij blijven. Als er bij voorbeeld een feest is en jij mag zo'n feest ver zorgen; dan moetje er ook alles aan doen om te zorgen dat het slaagt", aldus de heer Van Hage. zaak nou over zou willen nemen, dan had je sa men nog zo'n beetje door kunnen modderen. Maar onze kinderen hebben hun eigen vak ge kozen en het is een goede zaak dat we dat met elkaar tijdig hebben ingezien. Je moet er ge woon echt zin in hebben, anders lukt het niet. We hebben nu iemand gevonden aan wie we de zaak durven toevertrouwen. Hij zit zelf ook al jaren in het vak; weet wat het is om hier te werken, hij kent Lisse en hij kent de die er wonen." Op zaterdag 28 februari serveren Willem en Joop van Hage de laatste borrel-in-functie. Ze nemen dan definitief en officieel van vijf tot acht uur afscheid van hun klanten en relaties. 5GSTGEEST De laatste „hin- i" met betrekking tot de van een nieuwe vierde open- lagere school tussen Ken- 'dy- en Frans Halslaan werd gis- en genomen. Het college van B W sprak met drie inspecteurs Vene}n *venzovele inspecties over de tingen één. ogramq zichtig Volgen van de geluidsoverlast van de Kennedylaan voor de nieu we school. Eerder gedane metingen gaven na melijk langs de Kennedylaan zo'n ge luidssterkte van 60 decibel aan van wege het drukke verkeer. Wat maxi maal in een klaslokaal mag doordrin gen bedraagt volgens de voorschrif ten 30 decibel. Eigenlijk vonden de aanwezige heren van Volksgezond heid, Onderwijs en Miliehygiëne dat de plaats waar de nieuwe school komt te staan niet zo best is De lokatie is niet optimaal. Door het bouwwerk 180 graden te draaien zou al enige resultaat bereikt worden met het terugdringen van het geluid. Er zullen nu maatregelen worden geno men die bestaan uit het aanbrengen van dubbele beglazing, het uitvoeren van dakisolatie en het opwerpen van een aarden wal langs de Kennedy laan met daarop een geluidswerende wand. Dit alles tot een totale hoogte van 2 meter 50. Vanaf de Kennedy laan zal het nieuwe schoolgebouw dan aan het zicht onttrokken zijn. De inspectie gaat ermee akkoord zodat B en W van Oegstgeest de bouwver gunning kon afgeven. „De maatrege len zullen financieel vertaald wel eens een ton extra kunnen kos ten deelde burgemeester mr. Scheenstra mee. Of dit betekent dat het bedrag dat door de raad voor de bouw werd uitgetrokken nl. 1,9 mil joen hierdoor wordt overschreden is' nog niet duidelijk. ysiothei Joorzitter rpen h» et bezoöl/ stapt in den afg uwelijksbootje i de V| le Raa)n dubbele rij jeugdleden van I, het tafeltennisvereniging TOV „de klemde gistermiddag bij het 1979 jóordwijkse raadhuis een ere- ergararfag voor hun voorzitter Mar- 'eerkorfn van der Weijden en z'n n demo'uid Joke van Abswoude. Zij jongeren uiting aan hun jtobusopugde over het feit, dat hun Nedéorzitter in de huwelijksboot k van APte. len info het ggenlijk was de aankondiging eimuid<n de trouwplannen voor ve- n een verrassing geweest. en wist niet beter of Martien 9) had maar één grote liefde l ,dat was TOV. Reeds zo'n 'intig jaar besteedde hij al z'n ije tijd aan de tafeltennisve- niglng. fthaive deze activiteiten voor i plaatselijke club is Martien n der Weijden - in het dage- cs leven werkzaam als boek- iuder bij de Leidse carrosse- ifabriek Deckers - ook nog istuurslid van de haagse af- iling van de Nederlandse Ta- Itennisbond. SSE De gemeenteraad van Lisse wordt in de .'rgadering van woensdag 11 februari gevraagd rond aan de Vuursteeglaan te verkopen voor de *"™leuwbouw van het Gewestelijk Arbeidsbureau, let Arbeidsbureau kampt in het huidige kantoor in de Heereweg met ruimtelijke problemen die :t toenemende werk ernstig bemoeilijken. In erleg met de Rijksgebouwendienst denkt de imeente Lisse aan nieuwbouw achter het voor- lige politiebureau, staat op dit moment een glazen loods van de ge meente Lisse. Een daarnaast gelegen boerderij zal wel aan de rijksoverheid worden verkocht, maar niet worden afgebroken. Het plan bestaat om in de nieuwbouw ook de regionale inspectie voor het kleu ter- en basisonderwijs onder te brengen. De onder wijsinspectie is op dit moment nog gevestigd in Lei den. Een gedeelte van de boerderij is nu nog in ge bruik als atelier van een beeldhouwer. Voor deze kunstenaar is inmiddels vervangende werkruimte gevonden. In dezelfde raadsvergadering wordt gesproken over de nieuwbouw van het raadhuis. Zoals in deze krant al te lezen was, denkt het gemeentebestuur ruim 13 miljoen gulden nodig te hebben voor de bouw van een nieuw raadhuis; drie miljoen meer dan aanvan kelijk hiervoor is uitgetrokken. De raadsleden wor den ook gevraagd een krediet van 2,2 miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de aanleg van de 'Keu- kenhofdreef' tussen de Heereweg en de Stationsweg. Deze verbinding die ter hoogte van de Nassaustraat zal worden aangelegd, zal in de toekomst ook aange sloten worden op de westelijke omleidingsweg. nnend afgesloten. Na twee rondes werd het team poule- nnaar met twintig punten voorsprong. de voorrondes kwamen de Valkenburgertjes uit tegen ploe- „Lugdunum", „Oegstgeest" „Sleutels" en Alkmania". e finale van de spelregelwedstrijden wordt binnenkort gehou- de kantine van de Leidse voetbalverenigidng DOCOS. i het eind van het seizoen stapt trainer Henk Groen op bij balken 68". De Leidenaar heeft te kennen gegeven dat hij zijn s-jarig contract niet wil verlengen. Het besluit van Groen eeft zowel het bestuur als de selectie van de voetbalvereniging hervallen. NOORDWIJK De beken de Nederlandse schrijver Olaf J. de Landell leest dins dag 10 februari in zaal Het Trefpunt in Noord wijk voor uit eigen werk. De schrijver is daar op uitnodiging van de Openbare Bibliotheek en de Stichting Kulturele Acti viteiten Noord wijk (SKAN). De Landell, pseudoniem voor Jan Bernhard Wemmelslager van Sparwoude, werd geboren op Java en groeide op in het toenmalig Nederlands-Indië. Dat zijn Indische jaren invloed op zijn leven als schrijver heb ben gehad, valt af te leiden uit zij boeken. Veel van de verha- len (bijvoorbeeld de trilogie „De porseleinen boom") spelen in Indië. De Landell kan in middels op enige populariteit bogen. Dat heeft hij aan voor namelijk te danken aan zijn humoristische verteltrant en zijn inspirerende fantasie, waarmee hij een mysterieuze sfeer in zijn verhalen weet te brengen. De ontmoeting met Olaf de LAndell begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Meisje (1) verdrinkt LEIDSCHENDAM Een meisje van anderhalf jaar oud is gisteravond om onge veer half twaalf verdronken nadat de auto, waar zij in meereed in de sloot was te recht gekomen, naast de rijksweg A4, Amsterdam Den Haag. De auto reed in de richting Rijswijk. Tijdens een sneeuw en hagelbui raakte de auto in een slip. De bestuurder van de auto, de vader van het meisje, kon auto niet meer onder con trole krijgen en de auto raakte van de weg. De man en zijn vrouw, die ook in de auto zat, konden zich tijdig in veligheid stellen. 'Lady mama and her Jazz men De jazzformatie Lady mama and her Jazz men' geeft zaterdagavond een concert in Hotel Zinger aan de Noord wijkse Zeereep op uitnodiging van de SKAN- boulevard dixie-club. Kaarten voor bet optreden dat om negen uur begint, zijn a tien gulden onder meer verkrijgbaar bij bet VW-kantoor aan de Parallelbou levard. Sint Cecilia De Voorhoutse muziekvereniging Sint Cecilia geeft zater dagavond een concert in de aula van de KTS aan de Leid- sevaart. De muziekuitvoering met medewerking van de Melody Makers begint om acht uur. VVD- werkbezoek Een aantal leden van de tweede kamerfractie van de VVD brengt maandag 9 februari een werkbezoek aan de Leidse regio. Te gast bij de Leidse Kamercentrale zijn de dames A. Kappeyne van de Coppello en N.J. Ginjaar-Maas en de heer F. Bolkestein. Ook het Noord- wij kse provinciale statenlid Th. FJ. Jansen zal aan het werkbezoek deelnemen. De liberale delegatie stelt zich op de hoogte van problemen rond de provinciale herindeling, de Noordwijkse vuilnisbelt en de ver keersproblemen in Sassenheim op de route Haarlem- Leiden. Provinciale herindeling Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland houdt deze maand een aantal hoorzitting over de provinciale herinde lingsplannen van de rijksoverheid. Ter discussie staat de verhuizing van Hillegom en Nieuwveen/Zevenhoven naar respectievelijk Noord-Holland en Utrecht. Aan gemeenten, waterschappen, overlegorganen, bedrijfsleven en particu lieren wordt gevraagd tijdens deze hoorzittingen hun me ning kenbaar te maken. In Hillegom is er een hoorzitting op dinsdag 10 februari in 'Flora'aan de Hoofdstraat 55. Op 17 februari is er een soortgelijke bijeenkomst in 'Het Arse naal' aan de Woerdense Groenendaal 2. Actiecentrum Het Alkemadese actiecentrum van de Politieke Partij Radicalen (PPR) houdt donderdagavond 12 februari een discussieavond over 'Het milieu'. Te gast is dan Kees Waagmeester, voormalig raadslid van de Pro gressieve Combinatie Alphen. De bijeenkomst in café Heemskerk aan de Roelotarendsveense Lange weg be gint om acht uur. Gaasbak Na de ingebruikname van de Voorhoutse sporthal 'De Gaasbak' en het gelijknamige sociaal/educatief centrum, is nu het moment aangebroken om de bijbehorende peuter speelzaal officieel te openen. Burgemeester M. Th. van de Wouw verricht deze opening zaterdagmorgen 14 februari om half elf. Fietspad/voetpad Het gemeentebestuur van Nieuwveen heeft bij wijze van proef het voetgangerspad Jan van Blankenpad - tussen Zwaluwlaan en Lijsterlaan - een jaar lang opengesteld voor fietsers. Aan de bewoners van de wijk Schoterveld-Zuid wordt nu in een enquête ge vraagd hoe er zoal gedacht wordt over deze combina tie. Er kan niet alleen gekozen worden voor handha ven van het voet/fietspad of het uitbannen van fiets- verkeer, maar ook voor de mogelijkheid om naast bet voetpad een nieuw fietspad aan te leggen. Bij die laat ste mogelijkheid maakt het gemeentebestuur wel de kanttekening dat nog niet zeker is of er voor de aanleg van zo'n fietspad voldoende financiële ruimte is. Pannebier Belangenvereniging „Haaswijk" trakteert de bouwers van premiekoopwoningen in de toekomstige Oegstgeestse woonwijk morgen om half vier op pannebier. Het is voor de eerste maal dat in Haaswijk het hoogste punt van een woningbouwproject wordt bereikt. 60 jaar trouw Het echtpaar Th. Opdam-van Leeuwen viert vanavond in het Don Boscohuis het feit, dat het 60 jaar geleden in het huwelijk traden. Het feest wordt gevierd met hun 25 kinderen, 45 kleinkinderen en 25 achterklein kinderen. Gisteren meldden wij abusievelijk, dat het feest al gevierd was. LEIDEN De pianiste Diane Walsh die gisteren in de Ka pelzaal optrad, kan zonder meer gekarakteriseerd worden als een grote muzikale persoonlijkheid. Haar vertolking van sonates van Clementi, Schubert en Bartok en stukken van Debussy en Chopin, toonden een evenwicht en een onge kunstelde warmte en bewogenheid. De indruk die die eigen schappen maakten, kunnen, zonder daarbij in een cliché te vervallen, onuitwisbaar worden genoemd. Diane Walsh is dan ook een pianiste met een indrukwekkende staat van dienst, opgebouwd in een relatief nog korte carrière. De meest sprekende voorbeelden daarvan zijn de prijzen die zij behaalden op het Busoni-concours en op het Mozart-concours te Salzburg. Haar opleiding aan de befaamde Juilliard-school in Amerika is eveneens een aanwijzing voor de uitzonderlijke ga ven waarover zij beschikt De sonate in D van Schubert behoort tot diens minder gespeelde werken en eigenlijk is dat terecht, want Schubert vervalt bij de sonatestructuur in langdradigheid en weet onvoldoende beteke nis daaraan te geven. De muzikale kracht ligt primair in de lyri sche thema's en passages hetgeen ook van de pianiste gezegd kon worden, hoewel die ook in onderdelen van het heterogeen gestructureerde eerste deel een poëtische kleur wist aan te bren gen. Technisch toonde zij zich soms onzeker en notenbeeld was bij tijd en wijle te sterk ondergeschikt gemaakt de muzikale ver beelding die vooral in de fortes een wat geforceerd karakter kreeg en afbreuk deed aan de duidelijkheid van het geheel. Dit minder sterke aspect verdween in Debussy's Images 1 volko men. Hoewel Diane Walsh een concrete en een voor een De bussy vertolking zelfs forse klank ontwikkelde, ontleende de muziek hieraan een in het klankbeeld passende en in Reflets dans l'eau" overtuigend poëtische waarde. De door hun innigheid en directheid dieptreffende emoties van het toegift, Lieder ohne Worte van Mendelssohn, gaven tot slot andermaal het bewijs dat een optreden van Diane Walsh in het volgend seizoen beslist de moeite waard is. DIRK VOOREN Bloemenmozaïek bij heropening van Raadhuis Leidschendam LEIDSCHENDAM Met medewerking van de ge meentelijke plantsoenen dienst zal de Leidschendam- se Jeugdplantsoenwacht ter gelegenheid van de officiële heropening van tiet raadhuis en ae ingebruikname van het nieuwe gebouw van ge meentewerken vrijdag 15 mei vóór het raadhuis een bloemenmozaïek aanbren gen. In de raadhuis wordt een tentoon stelling georganiseerd over de geschiedenis van Leidschen dam. Behalve de officiële ope ning en een receptie wordt vrijdag 15 en zaterdag 16 mei in beide gebouwen „open huis" gehouden. Een ambtena ren-werkgroep heeft een groot aantal festiviteiten voorgesteld maar de fractievoorzitters heb ben bij burgemeester en wet-, houders op uiterste soberheid bij de feestelijkheden aange drongen. Tal van verenigingen hebben in eerste instantie en thousiast gereageerd op de plannen. Eén van de plannen die, gezien de financiële toe stand van de gemeente, van het programma is geschrapt is het oprichten van een tent op de weide achter het raadhuis waarin onder meer concerten en toneelvoorstellingen zou den worden gegeven.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 5