""Bouwfonds wil toch woningwet- I woningen bouwen in Haaswijk Engelselaan kiezen koor wegversmalling iwoners van Kukident reinigt uw kunstgebit zoals eenborsteltje alléén't niet kan. REGIOt JOURINAAL y REGIOCJOURINAAL Kukident maakt uw kunstgebit grondigen hygiënisch schoon. „Twijfels over jongerenterreur 60 jaar trouw in Zoeterwoude Valkenburg wijst samenwerking met Katwijk af aginaI EGIO leidse courant WOENSDAG 4 FEBRUARI 1981 pagina 7 GrabajGSTGEEST Het Bouwfonds Neder- mens i%dse Gemeenten (BNG) houdt onvoor- naduw iardelijk vast aan bouw in de woningwet- lal reis^tor in het nieuwbouwplan Haaswijk in veci Onlangs had de bouwer BNG t gemeentebestuur laten weten problemen tse visj^t financiering van de woningwetsector eiemern hebben en was de gemeente de vraag P°ellsVMttrgelegd wat er gebouwd moest worden aetech-k de woningwetwoningen in Haaswijk ationaalU gerealiseerd konden worden. Overleg t in zijn, tussen het college van B en W en het BNG heeft er gisteren toe geleid, dat het BNG vasthoudt aan de bouw in de woningwetsec tor. De problemen komen voort uit de moeilijkhe den rond de financiering van de kavels grond voor de woningwetbouw. Om de financiering van Haaswijk rond te krijgen heeft Oegstgeest een bedrag van 17.500 gulden per kavel in de De onveilige Engelselaan. woningwetsector nodig. Het ministerie heeft een bedrag toegezegd van 15.000 gulden. Hierbij is het rijk uitgegaan van het bestemmingsplan van het begin van de jaren zeventig. De uitke ring per kavel is te laag om de exploitatie in goede orde te krijgen. De gemeente Oegstgeest heeft het ministerie gevraagd het verschil per kavel te suppleren. Vooralsnog heeft het minis terie hier niet op gereageerd. Binnenkort zal het college van B en W naar Den Haag gaan om de noodzaak van de aanvul ling te bepleiten. Wethouder Thorn van Open bare Werken heeft optimistische verwachtin gen over de resultaten van dit gesprek. Hij ba seert zich mede op opmerkingen van het libera le lid van de Tweede Kamer Hermans, die tij dens een bijeenkomst van de VVD in het Ge meentecentrum in Oegstgeest stelde, dat de re gering de sociale woningbouw wil stimuleren en dat er nog genoeg ruimte is om met goed re sultaat te knokken voor een extra tegemoetko ming. Verkrijgbaar bij uw drogist. Gedeponeerd handelsmerk. VOORSCHOTENSE FRACTIEVOORZITTERS: VOORSCHOTEN De voorzitters van de gemeente- raadsfracties in Voorschoten hebben in vragen aan B en W hun twijfel uitgesproken over de beweringen in een plaatselijk weekblad als zou Voorschoten geterro riseerd worden door een jongerengroepering. De vragenstellers, S. Offringa (CDA), G. de Graaf (VVD), J. Visser (PvdA) en J. Aikens (D'66) vragen het college of reeds is onderzocht of het betreffende artikel in overeen stemming is met de waarheid. In het artikel wordt gesteld dat de Voorschotense politie onvoldoende optreedt tegen baldadige jongeren. „Mocht dit inderdaad zo zijn, welke maatregelen zijn er dan genomen", aldus de vragenstellers. Indien het college er inmiddels achter is gekomen dat het artikel onjuist is, vragen de fractievoorzitters het college om uit oogpunt van voorlichting aan de burgerij, aan te dringen op een rectificatie. Het diamanten paar ZOETERWOUDE Het echtpaar Th. Opdam-van Leeuwen vierde gisteren het feit dat zij 60 jaar geleden in het huwe lijk traden. Het feest vierden Theodoras Opdam en Johan na van Leeuwen met hun elf kinderen, 25 kleinkinderen en 25 achterkleinkinderen in Sassenheim. Via Voorhout kwam het echtpaar naar Zoeterwoude en ging aan het Watertje wonen. Met een winkeltje voor huishoudelijke arti kelen, sigaren en tuingereedschap, wat verzekeringswerk, maar vooral door het rietdekkersvak werd de kest zo goed en zo kwaad mogelijk verdiend. „We stikten van het werk en barstten van de armoede" vertelt de 82-jarige bruidegom daarover. Ook in het verenigingsleven was de heer Opdam actief. Be stuursfuncties in de ijsclub, de Oranjevereniging en midden standsvereniging „de Hanze" maakten van hem een druk bezet man. In het bejaardenflatje aan de Eendrachtsweg gaat het alle maal wat rustiger, hoewel de heer en mevrouw Opdam de dage lijkse gang van zaken nog steeds getjeel zelfstandig bepalen. DORHOUT De bewoners van t Engelselaan zijn in meerder- sid voor het aanbrengen van een egversmalling in hun straat. Met tze maatregel zou de gevaarlijke irkeerssituatie ter plaatse het »ofd moeten worden geboden, olgens het gemeentebestuur is It aanbrengen van een wegvers- ialling het meest haalbaar. Een li ander kwam gisteravond naar wen tijdens een bewonersverga- Itriig, die speciaal was belegd por het zoeken naar oplossingen x>r de onoverzichtelijke ver- Perssituatie in de Engelselaan. fc problematiek is zeer complex om it er een tegenstrijdigheid is in de llangen die moeten worden ge- iend. Zoals de schoolgaande jeugd, bewoners en de in de omgeving In de Engelselaan gevestigde bedrij- |n. Van de door het gemeentebe- jiur voorgedragen mogelijkheden om de situatie te verbeteren, waren er gisteravond nog drie overgeble ven, die door enige of vele bewoners werd gezien als dè oplossing. De door enige bewoners naar voren gebrachte oplossing om de maximum snelheid tot vijftig kilometer per uur terug te "brengen, werd door burge meester Van de Wouw, die de verga dering voorzat van de hand gewezen. Hij stelde dat Provinciale Waterstaat nooit met een dergelijke oplossing akkoord zou gaan. Bovendien is het het politie-apparaat niet mogelijk om geregelde controle uit te oefenen. De tweede door enkele bewoners aangedragen oplossing behelst het plaatsen van stoplichten aan beide kanten van de bocht, waarbij tevens moet worden aangegeven dat men rekening moet houden met tegenlig- gende (brom)fietsers. Hierop stelde de burgemeester dat deze maatregel op meer problemen zou stuiten dan dat het oplost. Zo moet er bij het plaatsen van stoplichten een oplos sing werden gevonden voor de auto's die thans op die plaats staan gepar keerd.'Bovendien is het juridisch niet mogelijk om bij een verkeerslicht au tomobilisten op tegenliggers te atten deren als het licht* op groen staan. Tenslotte werd er gesteld dat de toe gang tot de panden, die tussen de lichten komen te liggen, ernstig wordt bemoeilijkt. Het voorstel om de weg te versmal len, dat door de meeste bewoners wordt gesteund, heeft de grootste kans van slagen. Er zijn hier twee mogelijkheden aangedragen. De eer ste. het plaatsen van twee „flessehal- zen", waarbij dan om de doorgang te optimaliseren het gebied tussen de versmallingen een parkeerverbod noodzakelijk zou zijn, kon niet zozeer de goedkeuring van de bewoners wegdragen. Immers zij zullen in dat geval genoodzaakt zijn hun auto el ders, misschien wel honderden me ters van hun woning, moeten parke- Het realiseren van een gewone weg versmalling lijkt dan ook het meest reëel. Ten eerste omdat dit alterna tief niet veel tegenstand zal onder vinden bij Provinciale Waterstaat. Ten tweede omdat het zoeken naar een parkeerplaats niet nodig zal zijn en ten derde omdat deze maatregel de doorstroming van het verkeer en de remmende werking het meest ga randeert. Het enige probleem bij het realiseren van wegversmallingen is de plaats. Er moet in de Engelselaan rekening worden gehouden met de vele uitritten. Tevens moeten deze versmallingen niet te dicht op de bocht worden geprojecteerd, omdat dan het overzicht van de automobilist verloren gaat. Overigens kwamen nog meer proble men in en om de Engelselaan ter sprake. Volgens enige bewoners is de aangelegde berm van inferiéure kwa liteit, is de oversteek Engelselaan-Ja- coba van Beierenweg veel te gevaar lijk, moet het fietspad van Voorhout rechts van de weg worden doorge trokken en is de oversteek nabij de slachterij onoverzichtelijk als gevolg van het parkeren van vrachtauto's rond de oversteekplaats. Uit de antwoorden van het gemeen tebestuur werd duidelijk dat het doortrekken van het fietspad onmo gelijk is gezien het feit dat er dan grond moet worden aangekocht, waarvan de eigenaar niet van plan i te verkopen. De opvulling van di berm eist tijd. De problemen rond de slachterij kunnen niet door het ge meentebestuur worden opgelost. Een en ancjer zou een gevolg zijn van een ruzie tussen de leiding van het be drijf en een buurtbewoner. A Heen Kukident bereikt met zijn unieke 2-fasen werking ook de dieper liggende verontreinigingen. Goede mondhygiëne is belangrijk voor frisse adem en natuurlijk uitziende tan den. Met een borsteltje alléén bereikt u dieper liggende plaatsen niet En daar ontstaan nu juist bacteriën door achterblijvende etens resten. En die bacteriën kunnen de oorzaak zijn van onaangename geur, irritatie en ontstekin gen. Neem daarom Kukident. Want Kukident bruistabletten reinigen grondig èn hygiënisch. Met als gevolg: een sprankelend schoon kunst gebit en een frisse adem VOOR WAT BETREFT GEZAMENLIJKE OPENBARE KLEUTERSCHOOL VALKENBURG De ge meenteraad van Valkenburg wil op dit moment geen sa menwerking met de gemeen te Katwijk op onderwijsge bied. Een dergelijk voorstel van het college werd met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Alle CDA-leden, waaronder de twee wethouders, stem den tegen. Ook een voorstel van de socialiste A. van den Broek om een commissie in te stellen die de zaak nader zou moeten onderzoeken, werd met 4 CDA stemmen tegen afgewezen. De raad vond dat het college onduidelijk was geweest in zijn voorlichting over de voor- en nadelen van de mogelijke samenwerking. Volgens bur gemeester N. van 't Wout was dit echter niet belangrijk. „Wij vragen een principe uitspraak van u. Later komen andere as pecten aan de orde. Katwijk vraagt nu om een antwoord". De raad dacht daar anders over en stemde in meerder heid, na een korte schorsing, tegen het voorstel. Onder de tegenstemmers bevonden zich ook de beide CDA-wethouders J. Van der Meij en J. Schipper. Mevrouw A. van den Broek (PvdA/PPR) deed daarop het voorstel een ad hoe commissie in te stellen die meer inzicht zou moeten verschaffen over de gevolgen van de samenwer king. Het CDA stemde tegen, PvdA/PPR, VVD een GPV stemden voor, zodat ook dit voorstel het niet haalde. Kortweg weg In verband met bet naderen van de pensioengerechtig de leeftijd, beeft 'kortweg' gemeend gebruik te moeten maken van de VUT-regeling die er voor dit soort kran tenrubrieken bestaat Gistermiddag is in besloten kring afscheid genomen van kortweg. De rubriek zal met ingang van vandaag worden opgevolgd door bet jonge, veelbelovende 'regiofjourjnaal' Vossen (1) De gemeente Noord wijk werd enige tijd geleden opge schrikt door een ware vossenplaag. Een groep vossen zou het centrum van Noord wijk tot jachtterrein hebben geko zen en vergreep zich regelmatig aan de levende have van het hertenkampje aan de Fresialaan, nota bene tegenover het politiebureau. s'Nachts slopen deze vossen uit de Noordwijkse duinen en ooggetuigen wisten in bloedstollen de verhalen te vertellen dat de groep, die uit wel twintig vossen bestond, brutaalweg rondsloop op de openbare weg, op zoek naar willige slachtoffers, die dan meestal in het hertenkampje werden gevonden. De politie wist deze spits- neuzige bende nooit op heterdaad te betrappen en de tijd leek niet ver meer dat de steeds brutaler wordende uitzin nige horde zich aan onschuldige voorbijgangers tegoed zou gaan doen. De Noordwijkse politie overwoog een vergun ning aan te vragen om de vossen af te laten schieten en een Noordwijkse familie, die regelmatige overvallen op het kippenhok te verduren had gehad nam een jager uit Lisse in de arm om aan de onhoudbare situatie een einde te ma ken. Vossen (2) Toen werd het plotseling stil rond te vossen. De gan zen in bet hertenkamp werden met rust gelaten, de kippen van de Noordwijkse familie produceerden weer eieren aan de lopende band en in het Noordwijk se centrum werd geen vos meer gezien. Mogelijk had de verschijning van de grimmige jager uit Lisse de groep doen besluiten om naar een ander jachtterrein uit te zien. De man is er in ieder geval niet in geslaagd om een vos in bet vizier te krijgen. Ook zouden de vos sen zich mogelijk hebben kunnen laten afschrikken door een verhevigde surveillance van de Noordwijkse politie. Vossen (3) Volgens Arno Bos van Staatsbosbeheer is er nooit sprake geweest van een vossenplaag in Noordwijk. „Er zijn twee, hooguit drie vossen in deze omgeving aanwezig. Die verha len over grote groepen vossen raken kant noch wal. Het is ook zeer onwaarschijnlijk dat die vossen ooit 'het herten kamp hebben bezocht, waarschijnlijk is daar een dolle hond bezig geweest", aldus luidt het ontnuchterende relaas van deze staatbosbeheerder. Vossen (4) Hoe bet ook zij, het lijkt erop dat de gemeente Noord- wijk is verlost van wat een dreigende invasie vanuit de duinen leek te zijn. Overigens zouden er in Noord- wijk een paar mensen rondlopen die over een wat al te rijke fantasie beschikken. De mondaine badplaats moet dan maar niet al te vreemd opkijken als er straks groene mannetjes uit de lucht komen vallen. Laatst zweefden er nog UFO's rond binnen de gemeen tegrenzen; of waren het toch de achterlichten van bus 93.-.T De ganzen kunnen weer rustig slapen in het Noord wijkse hertenkamp. Sjans Het Zoeterwoudse vrouwencafé heeft voor de bijeenkomst van morgen de cabaretgroep „Sjans" uitgenodigd. De groep speelt dan „Miep en Jans". Het stuk gaat over twee oude vriendinnen die elkaar plotseling weer tegen komen. Na afloop van de voorstelling die drie kwartier duurt, kunnen bezoeksters en speelsters napraten over het gespeelde. Het café, dat wordt gehouden in de Sjaloomschool aan de Veld zichtstraat, gaat om kwart over acht open. De toegangsprijs bedraagt drie gulden. vos VOS-Zoeterwoudc stort 11 februari weer met een cur sus. VOS betekent Vrouwen Oriënteren zich op de Sa menleving". In twaalf bijeenkomsten van tweeëneen half uur spraken de deelneemsters over onderwerpen die betrekking hebben op de vrouw, baar situatie en de maatschappij. De VOS-cursus wordt gehouden in Ons Huis" op woensdagochtend. Er is kinderopvang. De kosten bedragen dertig gulden. Inlichtingen zijn te krijgen bij Gera Meuleman, tel 2626 en bij Lenie de Boer tel 1601. Carnaval De L/ssese carnavalsvereniging „De Gaapstokken begint het seizoen zaterdag 7 februari met een prinsen bal in het Trefpunt aan de Lissese Schoolstraat. Vrijdag 27 februari is er dan nog een gehuwdenbal, terwijl er de volgende mid dag een carnavalsoptocht door Lisse op het programma staat. Deze optocht gaat om twee uur van- start op het Ja cob van Ruysdaelplein en eindigt in het Trefpunt met het jaarlijkse Gaapstokken bal. Poppenkeet In het Noordwijkse dorpshuis De Kuip is zaterdagmid dag een optreden van het kindertheater 'Poppenkeet'. Om twee uur begint,,Het labyrint van Quasilië". De toegangsprijs voor kinderen vanaf vijfjaar is 5 gulden en 3,50 gulden voor SKAN-begunstigers. Kaarten zijn in de voorverkoop onder meer verkrijgbaar bij het VVV-kantoor aan de Noordwijke Parallelboulevard.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7