Rioleringswerkzaamheden in Roelofarendsveen afgesloten Ik haal dat voordelige nachthemd bij CM, da's't éérste verdiend! Verwarmingsbedrijf overweegt deel personeel te ontslaan Fikse boete voor motorrijder STORM MAAKT VLAGGEN ONMOGELIJK C Bezwaren tegen fikse verhoging subsidie aan peuterspeelzaal WEGENS GROEIEND TEKORT AAN WERK Politieagent ontvreemdesloopauto „Ons Stekkie" krijgt 20 mille subsidie REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 4 FEBRUARI 1981 PAGINA TA K ÏIDl ner« >g ni ;^3|V suit; \Uins c i men sliss {X rgie lal* n w |a|. toe Het verwarmingsbedrijf dat In de problemen zit. ROELOFARENDSVEEN Het ver warmingsbedrijf Vink BV heeft voor 8 van zijn 45 werknemers ontslag aange vraagd bij het Gewestelijk Arbeidsbu reau. Reden van de ontslagen is een groeiend gebrek aan werk. Het arbeids bureau stelde de werknemers op de hoogte van de plannen van de directie. Een gang van zaken waarover de direc tie van het bedrijf uitermate ontevre den is. Bij het Veense verwarmingsbedrijf wer ken 45 mensen. Voor het eerst in de ge schiedenis van het bedrijf ziet de directie zich genoodzaakt mensen te ontslaan. Om de voor de directie onbekende ontslagpro cedure in werking te stellen stuurde men een brief met de ontslagvoorstellen naar het arbeidsbureau. Dit bureau kopieerde de brief en stuurde deze door aan de werknemers. Directielid Bakker „Wij zijn verre van tevreden met deze actie van het arbeidsbureau. Het spreekt toch voor zich dat we onze werknemers liever zelf op de hoogte hadden gebracht van de noodzake lijke ontslagen. Nu stonden er ineens ver ontwaardigde werknemrs voor mijn neus die van derden hadden vernomen dat ze hun baan zullen kwijt raken. Wij hebben het arbeidsbureau alleen maar geraad pleegd omdat we onbekend zijn met ont slagaanvragen. In de geschiedenis van ons bedrijf hebben we alleen nog maar men sen aangenomen". De ontslagcommissie, bestaande uit één werknemer, één directielid en iemand van het arbeidsbureau, gaat binnenkort om de tafel zitten om te praten over de ontslagen. Indien de, voornamelijke jonge, werknemers gegrond verweer hebben, zal men naar een andere oplossing voor de fi nanciële problemen voor het bedrijf moe ten zoeken. ALPHEN AAN DEN RIJN- /DEN HAAG Mag een po litieman die op verzoek daartoe een sloopauto in ontvangst heeft genomen en in het register ingeschreven, een dergelijk voertuig als zijn eigendom beschouwen of behoort het wrak aan de Staat toe. Dit is één van de vragen die de Haagse recht bank moet gaan behandelen als gevolg van het feit, dat een 27-jarige hoofdagent van politie, A. V. uit Alphen aan de Rijn zich dinsdagmiddag voor deze rechtbank had te verantwoorden, wegens het onttrekken van een auto aan de Staat. Het was wel duidelijk dat de politieman met de sloopauto aan het „ritselen" was ge weest. Of en in hoeverre dat strafbaar is, moet de recht bank nu nagaan. Overigens waren er al duidelijke uitspra ken. in uw functie volkomen fout en uit hebzucht hebt u on rechtmatig de auto ingepikt". En de officier van justitie, mr. A. J. Dek naast zijn eis van duizend gulden boete en voor waardelijk vier weken gevan genisstraf zei: „U is ongeschikt voor het politievak. De auto is eigendom van de Staat en is door u gestolen. Jammer dat u nog steeds niet inziet fout te zijn geweest". Het was dan zo gegaan, dat de hoofdagent op zekere dag een wrak van een auto in zijn woonplaats zag rijden. De be stuurster van het voertuig werd gewaarschuwd dat zij enkele verbeteringen moest laten aanbrengen. De volgen de dag kwam zij aan het bu reau en gaf toen te kennen be reid te zijn de auto in te leve ren, omdat de hoofdagent be loofd had dat de politie dan voor de rest zou zorgen. Maar verdachte kon wel een .tweede auto gebruiken en na wat geharrewar tussen de col lega's, kreeg hij de eigendom spapieren en overschrijvingen in handen. Hij nam het voer tuig mee naar huis, maar moest dat op bevel van zijn chef weer naar het bureau brengen. Zo kwam het alle maal aan het rollen. „De be trokken mevrouw zal vreemd op hebben gekeken toen zij een politieman in haar auto zag rijden, opperde de recht bankpresident. Hoe dan ook, het viel aan ver dachte noch door rechtbank, noch door officier duidelijk te maken dat hij fout had gehan deld. „U hebt de auto zich zon der meer toegeëigend", vond de officier. Het feit is des te erger, omdat verdachte in het korps de oudste is, ook in dienstjaren. Volgens de offi cier zal de kwestie ook nog in de Tuchtraad aan de orde wor den gesteld. Verdachte heeft een smet geworpen op een po litiekorps dat uitstekend be kend staat", aldus de officier. „Jammer dat u zo'n dikke huid bezit, dat u het allemaal niet voelt", aldus de president. Volgens verdachte deelt een aantal leden van het politie korps zijn standpunt. „Dat zou dan nog erger zijn dan ik dacht", repliceerde de presi dent Vonnis op 17 februari. Reconstructie Voorweg/ Roemer kost 5 miljoen HAZERSWOUDE De re constructie aan en langs de Voorweg en Roemer in Ha- zerswoude gaan ongeveer vijf miljoen gulden kosten. De werkzaamheden bestaan uit herstel van het wegdek en de aanleg van een fietspad aan de zuidzijde van de Voorweg. Het leeuwendeel van de kos ten wordt gesubsidieerd. Voor de aanleg van het fietspad zal, waar nodig, de naast de weg gelegen sloot worden gedempt In die gevallen zullen duikers worden aangebracht om de waterhuishouding te regelen. Op bredere plaatsen zal de wa tergang in takt worden gela ten. ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG De officier van justitie bij de Haagse rechtbank heeft tegen een 24-jarige motorrijder uit Boskoop vijftienhonderd gulden boete en voorwaardelijk zes maanden intrekking van het rijbewijs met proeftijd van twee jaar geëist De man stond terecht wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld. De Boskoper reed met grote snelheid over de President Ken- nedylaan in Alphen. Hierdoor was het niet mogelijk om tijdig voor de voetgangersoversteekplaats te stoppen. Bij een aanrij ding die het gevolg van een en ander was, liep J. Velderbos, die juist overstak, een hersenschudding op. Het slachtoffer moest geruime tijd in het ziekenhuis worden verpleegd. De rechtbank wijst 17 februari vonnis. BURGERLIJKE STAND VALKENBURG Geboren: Robert zn v D. N. van der Nagel en H. van Rijn; Jan zn v A. J. Star en A. Guijt; Marcellus Martinus zn v M. J. M. van Stijn en M. J. Trompert; Dennis zn v P. C. M. Donath en J. M. Zandbcr- g:n; Johannes Richard zn v J. C. ravekamp en M. R. van den Abee- le. Gehuwd: G. Hoekstra en M. K. de Jong; P. Verkaik en C. J. van Duijn; A. Hogewoning en E. Schoneveld. Ondertrouwd: J. P. Schoneveld en A. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog nabezorgd. Czji U tocfi iJmide&yefi! CM PRIJS: 19.- Charme in de kleine uurtjes. Batisten nachthemd met sierlijk kant. Polyester/ katoen. 40-80 CM PRIJS: 12.- Grandioze prjjsprestatie. Lieflijk kort batisten nachthemd. Polyester/ katoen. 36-46 CM PRIJS: 15r Batisten nachthemd met beeldschoon rozendessin. Polyester/katoen. 40-80 Gen ZEVENHOVEN De Stichting Peuterspeelzaalgroer Zevenhoven zal waarschijnlijk niet het aangevraaedi bedrag van 13.375 gulden voor 1981 krijgen. De raads commissie financiën vergaderde gisteravond hierovei en was van mening dat een stijging van 12 van dc subsidie ten aanzien van 1980 wel wat veel was. Ze wil de zich houden aan een trendmatige stijging van 5% gezien ook de evenwichtige verdeling ten opzichte vati kleuter- en lager onderwijs. De heer J. Aartman (GBZ) maakte bezwaar tegen het ar gument van de stichting, die de bijdrage van de ouders te hoog vindt. De heer Aartman wees erop dat de gemeente Zevenhoven toch al een hogere bijdrage leverde, dan ande re gemeenten doen. Een verhoging van de ouderbijdrage noemde hij reëel. In de komende raadsvergadering zal de raad zich over dit onderwerp buigen. De Zevenhovenaren staat een verhoging van de reini gingsrechten te wachten van 5% plus een eenmalige bijdra ge van 16 gulden 50 om faillissement van de AVR te hel pen tegengaan. De gezinnen zullen dit jaar een bedrag van 157 gulden 55 gaan betalen, tegen vorig jaar 134 gulden 35. Nu vorige week de eerste paal geslagen is voor het nieuwe jeugd- er, gezondheidscentrum in Noorden, heeft de raads commissie voorgesteld een eenmalige bijdrage beschikbaar te stellen van 10.000 gulden voor de Stichting Jeugdwerk Noorden. Veel jeugdige Zevenhovenaren, afkomstig uit het Noordse dorp, maken van dit verenigingsleven gebruik. De raadscommissie openbare werken heeft het plan de aanleg van een parkeerplaats voor 25 auto's op het Plant soen volgens het voorstel zoals het er nu is, toch aan te leg gen. Aan het begin van het plantsoen gezien vanaf de Heemraadstraat zal een verhoging worden aangebracht» zodat niet „in volle vaart" het terrein, gelegen naast de christelijke kleuterschool, ingereden kan worden. Mocht in de toekomst behoefte zijn aan meer parkeerplaatsen, dan is er mogelijkheid tot uitbreiding, waarvoor echter wel eerst het bestemmingsplan gewijzigd moet worden. Het voornemen van het waterschap De Proosdijlanden tot aanleg van een fietspad op de Kade vanaf Broekhof tot het poldergemaal van de Noordse Buurtsepolder is enthousiast ontvangen. Het gaat om een fietspad van bijna twee kilo meter lengte. Het waterschap kan een subsidie krijgen van 95% hetgeen erg aantrekkelijk is. ROELOFARENDSVEEN De grote graaf machine, die in de loop van bijna een jaar een vertrouwd beeld was geworden in het Noord- en Zuideinde te Roelofarendsveen maakte gisteren haar laatste rit. Het moest een feestelijke afscheidsrit worden met de vlag hoog in top door een feestelijk vlag gend Noord- en Zuideinde. Helaas de storm van gisterochtend maakte dat de vlag op de graafmachine nauwelijks twee minuten ge hangen heeft. Bewoners van de straten haal den hun vlag veelal snel weer binnen en bij een aantal winkeliers aan het Noordeinde is, als gevolg van een coordinatiefout, hele maal niet gevlagd. Dat neemt niet weg dat iedereen die de langdu rige werkzaamheden van nabij meemaakte, vol lof is over de manier waarop een en ander ge schied is. Met name aan het personeel van Grond-, Water- en Wegenbouwbedrijf Fronik B.V. te Mijdrecht wilde men dank betonen. De werknemers van dit bedrijf hebben veel begrip getoond en hun volledige medewerking aan de bewoners gegeven. Het Verkeer hoefde nooit omgeleid te worden en de wachttijden voor au tomobilisten zijn ook niet echt tegengevallen. De aanleg van de nieuwe riolering is medio 1980 gestart nabij het Alkemadelaan, vandaar via de Ringsloot en de Noordhoek verlegd naar Noord- en Zuideinde. Thans is het hoofdriool klaar en is de aannemer bezig met de laatste huisaansluitingen aan het Zuideinde. Dan moet de weg nog opnieuw geasfalteerd worden, waarmee alle leed geleden is. Omdat de weg toch opengebroken was, is tevens de kabel voor kabeltelevisie aangelegd en is het waterleiding net aan het Noordeinde vernieuwd. Het gehele drie miljoen kostende projekt is ont wikkeld door D.S.B.V. Ingenieursbureau te Rotterdam in nauw overleg met de Afdeling O- penbare Werken van de gemeente Alkemade.. De planning is zo goed als perfekt geweest; men ligt nu, ha 7 maanden, 5 dagen achter op het schema. Dit is een te verwaarlozen achterstand als men weet dat er nogal wat tegenslagen in de vorm van zware funderingsresten van vroegere bruggen overwonnen moesten worden. In de loop der tijd zijn er weinig klachten ge weest van omwonenden. Enkele niet ernstige schadegevallen zijn thans in behandeling bij de verzekeringsmaatschappij. VOOR OPBOUWWERKER HAZERSWOUDE Dank zij de landelijke werkgelegen- heidsvoorzieningsregeling is de jcugdsociëteit Ons Stekkie uit Hazerswoude-dorp een subsidie toegekend van 30.000,Dit bedrag is bestemd voor een opbouwwérker, die gedurende een jaar een project zal uitvoeren. Twee deeltijdkrachten zullen de werkzaamheden tijdens een veertig-urige werkweek verrichten. De gedachten gaan uit naar cursussen in de ochtenduren en recreatieve bijeenkomsten in de middag voor kinderen. Of na tweeënvijftig weken de activitei ten van de opbouwwerker zullen worden verlengd, zal in de loop van dit jaar worden bezien.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 4