2truien -4.50 Voondeel- driedaagse! Leidschendam in hoger beroep tegen Remmerswaal Blokhuis- winkelcentrum in Lisse nadert voltooiing Ik haal die voordelige pantalon bij CM, da's't éérste verdiend! Werkgroep wil 'Filmhuis Lisse' oprichten Alphense Illegale Televisie nieuwste televisiepiraat Van Vliet verlaat vrijwillige brandweer TWIJFELS OVER WELSLAGEN tPalthenette vanTaltke Leiderdorp wil samen werken met Leiden 11 ;i™ j ggöösSSSsliS C4A PRIJS: OA PRIJS: OA PRIJS C&M- ii toch VmtdefJye*.! Opzienbarende 'sterke prijs. Fraaie, soepele pantalon van fijne kwa liteit polyester. 36-46 Voordeel waar je u tegen zegt. 100% katoenen corduroy in het bekende jeansmodeL- 36-44 De jeans die komfortabel meeveert. STRETCH denim. Erg voordelig dus. 36-48 LEIDSE COURANT DINSDAG 3 FEBRUARI 1981 Vechtersbazen doen zelf aangifte NOORDWIJK Vier Kat- wijkers, in leeftijd varië rend van 22 tot 34 jaar heb ben zich gisteravond na een onderlinge vechtpartij in een auto bij de politie in Noordwijk aangegeven. De Katwijkers waren een avondje met elkaar gaan stap pen. Na in een Katwijks café al de nodige alcoholica tbt zich te hebben genomen vertrok het viertal naar Noordwijk, waar het drankfestijn in een bar bij een manege werd voortgezet. Vervolgens gingen zij met de auto naar een ande re manege, maar onderweg in de auto kregen zij ruzi^ en on stond er een vechtpartij, waar bij één van de Katwijkers dichtgeslagen ogen opliep. Het kwartet kreeg vervolgens be rouw en meldde zich bij het politiebureau, waar het slacht offer werd behandeld door een paar agenten die een EHBO- cursus hebben gevolgd. Het viertal kon daarna ontnuch terd naar huis terugkeren. alpHen Het Alphense kabelnet heeft er een nieuwe televisiepiraat bij; afgelopen zaterdagnacht zond de Alp hense Illegale Televisie (AIT) voor het eerst uit. De piraat zond via Duitsland 2 de film „Pas op, we slaan er op" van Terence Hill en Bud Spencer uit. De uitzending was redelijke kwaliteit. In te genstelling tot de eerdere uit zendingen van een naamloze piraat en de Piraten Televisie Alphen werden er door AIT geen porno-films vertoond. LEIDERDORP De gemeente Leiderdorp jaar het commando overgedragen in verband biedt de heer J.J. van Vliet, voormalig com- met zijn leeftijd. Hij heeft vijf jaar het bevel ge-- mandant van de vrijwillige brandweer in voerd over de Leiderdorpse brandweer. Daar- Leiderdorp op donderdag 5 februari een re- voor was hij 22 jaar lid van de vrijwillige ceptie aan in de kantine van gemeentebe- brandweer. De heer Van Vliet is directeur van drijven aan de Simon Smitweg in Leider- Gemeentewerken van Leiderdorp. De receptie dorp. wordt van negen uur tot half elf gehouden. De heer Van Vliet heeft op 1 januari van dit Stuwende kracht bejaardensoos overleden DE ZILK Zuster An- cillina Romeynders is afgelopen vrijdag op 67- jarige leeftijd na een kortstondige ziekte over leden. Zuster Ancillina haar naam betekent „dienende" is ru twaalf jaar geleden naar De Zilk gekomen. Zij hielp het open bejaar- denwerk van de grond tillen. Tevens was zij de stuwende kracht achter de bejaardensoos. De overledene woonde toen nog in het diensten centrum in Breeland. In 1974 ging zij in de pastorie aan de Beeklaan in Zilk wonen. Natuurlijk lag toen het zwaartepunt van haar werkzaamheden bij de dagelijkse verzorging van de pastorie en haar bewoners. Daarnaast was zij voorzitster van de werkgroep „contacten" en bezocht zij in die functie nieuwe bewoners van het dorp. Zuster Ancillina deed vijf tig jaar geleden haar intre de in het klooster van de zusters van de Choorstraat in Den Bosch. Zij werkte onder meer bij de blinden in St Michelsgestel en bij de bejaarden in Best en Beverwijk. Vandaag is de overledene in Nuland (N.B.) begraven. LEIDSCHENDAM „De zaak Rem merswaal is nooit meer te winnen en tegen beter weten in een kansloos pro ces voortzetten vind ik een nutteloze zaak". Dit zei het Leidschendamse raadslid J. A. W. Pohlkamp van Ge meentebelangen gisteravond over het voorstel in hoger beroep te gaan in de zaak Remmerswaal versus het gemeen tebestuur van Leidschendam. Hij kreeg slechts de steun van zijn twee fractie genoten en van twee leden yan de CDA-fractie, mevrouw K. P. Bregman- Lugtigheid en ir. J. W. Hallmans. CDA-fractievoorzitter C. H. de Ruijter zei niet gelukkig te zijn met de uitspraak van de Arrondissementsrechtbank die,, zoals yvij eerder meldden, Leidschendam „mis bruik van omstandigheden" heeft verwe ten. Zijn rechtsgevoel zou door een uit spraak van een hogere echter meer bevre digd worden. De heer Pohlkamp herin nerde aan de loyale toezegging van het college van burgemeester en wethouders dat als de zaak zou worden verloren men er zich sportief bij zou neerleggen. Hij was van mening dat in hoger beroep gaan in dit geval strijdig zou zijn met gemaakte afspraken. Mevrouw J. A. van Nievelt- Volmuller (VVD) meende dat verder moest worden gegaan, omdat „meer dui delijkheid" gewenst zou zijn. Burgemeester W. F. de Vreeze zei niet te willen afwijken van de uitspraak in 1977 van burgemeester Kolfschoten maar „een zaak is pas verloren als het hoogste rechtscollege uitspraak heeft gedaan". Volgens de voorzitter van de raad is er verschil van interpretatie over bepaalde begrippen tussen de rechter en het college van burgemeester en wethouders. Een nieuwe uitspraak zou meer duidelijkheid moeten brengen. Wethouder H. L. van Dongen van open bare werken verklaarde onlangs dat de zaak tegen Remmerswaal landelijk wordt gevolgd. De gemeente heeft de firma Remmerswaal een bedrag gevraagd voor bovenwijkse kosten nadat de bouw van twee bedrijfswoningen al 'door Gedepu teerde Staten was goedgekeurd en was aanbesteed. Het gemeentebestuur hoopt waarschijnlijk door een gewijzigde inter pretatie van een hogere rechter schade claims van andere inwoners te voorko men. Het verliezen van een nieuw proces tegen de firma Remmerswaal zou dan op de koop toe worden genomen. Alléén woensdag, donderdag en vrijdag as. piekfijn gereinigd v INZAKE ECONOMISCH BELEID LEIDERDORP Het gemeentebestuur van Leiderdorp zal positief reageren op het ontwerp Economisch Beleidsplan van de gemeente Leiden. De raadscommissie voor economi sche aangelegenheden bleek gisteravond geen moeite met dit plan te hebben, waarin aanbevelingen worden gedaan op het gebied van de werkgelegenheid in Leiden, de verbete ring van de binnenstadsfunctie, de bouw van parkeergara ges en dergelijke. De enige frictie die er volgens wethouder J. Bezemer (PvdA) tussen Leiden en Leiderdorp zou kunnen ontstaan, ligt in het voornemen van Leiden een school voor HEAO in het leven te roepen. „Ik weet niet of het RIO (het Rijnlands Instituut voor Ondernemers Onderwijs, red.) hier wel zo gelukkig mee zal zijn, in verband met hun plannen voor uitbouw van de school in de richting van een HEAO", aldus de heer Bezemer. Een voorstel van het commissielid T. van Heesch voor meer sa menwerking met de gemeente Leiden op het gebied van de werkgelegenheid, kantorenbouw etc. werd door wethouder Be zemer overgenomen. „Wij zijn altijd al voor samenwerking ge weest", zo stelde hij. De commissie besteedde geen aandacht aan een constatering in het ontwerp Economisch Beleidsplan, dat de komst van het win kelcentrum Winkelhof zal leiden tot een aanzienlijke reductie van bestedingen in de dagelijkse goederensector in een aantal winkelconcentraties in Leiden. Volgens het plan wordt voor de binnenstadsgebieden Levendaal/Hoge Rijndijk een omzetdaling van 10% en voor de Haven/Lage Rijndijk een daling van 4% verwacht. Voor de genoemde gebieden wordt een reductie in de omvang van de winkelvoorzieningen onvermijdelijk geacht. HAZERSWOUDE In het Nederlands Hervormde Vere nigingsgebouw in Hazerswou- de-dorp wordt vrijdag 13 fe bruari weer een ruilbeurs ge houden. De toegangsprijs be draagt 1 gulden. Bezoekers tot 16 jaar betalen de helft van de prijs. De ruilbeurs begint om 19.00 uur. RIJNSBURG De Oranje vereniging houdt vanavond een jaarvergadering. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. De bijeen komst in De Voorhof begint om kwart voor acht. NOORDWIJK Het fanfa rekorps 'Excelsior' geeft vrij dag 6 februari zijn jaarlijkse uitvoering in het dorpshuis De Kuip aan de Noordwijkse Zee straat onder leiding van diri gent Wim Kruyskamp. Het concert wordt besloten met een optreden van de toneel groep van het fanfarekorps. De uitvoering die om acht uur begint, wordt herhaald op 12 en 13 februari. SASSENHEIM De Sassen- heimse Vereniging van Post zegelverzamelaars houdt dins dag 10 februari een ruil/vei lingavond in 'De Ontmoeting' aan de Narcissenlaan. De bij eenkomst begint om acht uur, terwijl de jeugdafdeling vanaf zeven uur welkom is. De vere niging die dit jaar het 25-jarig jubileum viert, organiseert za terdag 14 februari ook een re gionale ruilbeurs. Toegangs prijs voor beide evenementen is 1 gulden voor niet-leden en een kwartje voor niet-leden tot 16 jaar. NOORDWIJK De katho lieke vereniging van Ouderen 'Sint Joseph' viert woensdag 25 februari het 25-jarig jubi leum met een receptie in res taurant 'De Beurs' aan de Noordwijkse Voorstraat. Het bestuur van de jubilerende vereniging recepiëert daar van 15.30 tot 17.00 uur. Om 14.00 uur is er ter gelegenheid van het jubileum een Eucharistie viering in de Noordwijkse Sint Jeroenskërk. LISSE Drie inwoners van Lisse hebben het plan opgevat om de vereniging 'Filmhuis Lisse' op te richten. Onafhankelijk van de definitieve beslissing over de bouw van een bioscooptheater aan de Lissese Heereweg, willen Ton ter Haar, Bep Kortekaas en René Stembert peilen of er in Lisse belangstelling is voor niet-commerciële films. Eerdere initiatieven in die richting liepen op niets uit omdat de werkgroep geen apparatuur en zaal- ruimte kon vinden. Op dit moment is die apparatuur er wel en ook zaalruimte lijkt dankzij de stichting Artopa beschikbaar te komen. De werkgroep van filmliefhebbers wil films gaan huren en vertonen die om commerciële redenen de weg naar de bioscopen net niet halen. Dit zijn vooral de producten van ar tistieke en maatschappijkritische regiseurs. In Ne derland zijn ruim 400 filmhuizen die dit soort films vertonen. De Bollenstreek heeft het tot nu toe zom der filmhuis moeten doen. De-Lissese werkgroep wil regelmatig een filmkrant uitgeven met informatie over het filmprogramma. Inwoners van Lisse zullen binnenkort een informatiefolder in de bus krijgen over het op te richten 'Filmhuis Lisse'. Andere geïn teresseerden kunnen telefonisch contact opnemen met de werkgroep: tel 02521-12285/15245/15198. Inbrekers na achtervolging aangehouden LEIDEN/ALPHEN AAN DEN RIJN Drie vluchten de inbrekers uit Rotterdam zijn door de Leidse politie op de rijksweg (richting Leidschendam) aangehou den en vervolgens aan de Alphense gemeentepolitie overgeleverd. De Rotterdammers, twee van 27- en een van 29 jaar oud. werden door de politie opge merkt toen zij in de Van Man- derloostraat in Alphen pro beerden bij een slijterij in te breken.. Toen de agenten arri veerden, vluchtten de inbre kers in een gereedstaande auto. In samenwerking met dé Leidse politie werden de man nen rond vijf uur (een kwar tier later) in de kraag gevat. Vrolijk bezoekt Voorhout VOORHOUT De commis saris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. M. Vro lijk brengt vrijdag 13 febru ari een werkbezoek aan de gemeente Voorhout. Na de ontvangst op het raad huis, wordt er een bezoek ge bracht aan het bejaardentehuis 'Huize Agnes' en de sporthal- /sociaal educatief centrum 'De Gaasbak'. 's Middags is er een lunch in de KTS en een be zoek aan het broederhuis 'Nieuw Schoonoord'. Het werkbezoek van de heer Vro lijk wordt besloten met een in formele bijeenkomst met de gemeenteraad van Voorhout. LISSE In het centrum van Lisse wordt op dit moment hard gewerkt aan de tweede en laatste bouwfase van het winkelcentrum 'Blokhuis'. Naast het bestaande complex aan de Koninginneweg is vandaag de eerste paal geslagen voor 10 winkels en een bankfiliaal. De Blokhuis Beheers- en Beleggingsmaatschappij wil hiervoor onder meer de branches: radio/tv, ju welier, cadeau, mode, textiel, reisbu reau, coffeeshop, drogisterij en kap per aantrekken. Na de realisatie van het 4,5 miljoen gulden kostende project, bestaat Het Blokhuis winkel centrum uit 25 winkels, twee super markten en een warenhuis. Al bij de afronding van de eerste bouw fase in 1975, is rekening gehouden met een tweede fase Blokhuis. Een groot (re gionaal) winkelcentrum paste in de ge meentelijke en provinciale visie op de functie van Lisse in de Bollenstreek. In Blokhuis II zou in eerste instantie niet alleen een bibliotheek, maar ook een bioscooptheater gerealiseerd worden. Dit plan stuitte echter op bezwaren van de inmiddels gevestigde winkeliers en be woners van de Koninginneweg. Zij be riepen zich op de gedane toezeggingen als zou Blokhuis als winkelcentrum af-, gebouwd mogen worden. De bioscoopex ploitant die nog altijd plannen heeft om het veelbesproken theater te bouwen, ruilde hierna met een commerciële bank die nieuwbouwplannen had aan het Lis sese Vierkant. Op deze locatie was in vroeger jaren overigens odk een bioscoop gevestigd. Opnieuw protesterende win keliers en bewoners kregen hier zowel de gemeentelijke als de provinciale pin op de neus.

Leidse Courant | 1981 | | pagina 7