Fides Pacta schudt Zuiderkwartier definitief af Parker zet Punch pas na rust op afstand 1 Robert de Groot: winst met gouden randje Regelmatige overwinning De Algemene HERSTEL VRAAGT NOG VEEL TUD Kostbare punten voorAvanti SPORTTRIBUIME LEIDSE COURANT MAANDAG 2 FEBRUARI 1981 PAGINA LEIDEN In een overigens slechts bij vlagen spannende derby heeft Fides Pacta Zui derkwartier definitief van zich afgeschud in de race naar de titel. De ploeg van coach Jan Hensen was voor de korf de gevaarlijkste ploeg en liet al snel in de score tot uiting ko men. Maar na de laatste de marrage die naar 11-5 voerde zakte ook Fides Pacta weg. En kon Zuiderkwartier in de resterende minuten de scha de nog beperken tot 12-10. Slechts twintig minuten lang was Fides Pacta-Zuiderkwar- tier een echte wedstrijd tussen gelijkwaardige ploegen. De be ginfase van de derby speelden beide ploegen erg attractief aanvalsspel en bleef de score tot 2-2 in balans. Op de vloer verkreeg Fides Pacta gaandeweg wel een overwicht, voornamelijk als ge volg van een steeds ongevaar lijker wordende Zuiderkwar- tier-aanval. Het eerste aanvals- vak rond Dirk Jan de Kreek kon nauwelijks een vuist ma ken, maar ook na vakwisseling bij 4-2 trad geen verbetering op. Schutter Joep van Dam was wel gevaarlijk maar kreeg door een gebrekkige opvulling van de positie onder de korf te weinig mogelijkheden. Boven dien maakte de verdediging al snel twee domme fouten waar door Wim Piket van de straf- worpstip mocht aanleggen voor 5-2 en 6-2. Het rustsig- Patricia Gottmer (Fides Pacta, links) en Toos van Dam van Zuiderkwartier in een dans om de bal. naai (bij 7-3) redde Zuider kwartier van een volledig over speeld worden. Toch kwam Zuiderkwartier na de hervatting weer wonderlijk terug. Na een gemiste straf- worp zorgden Joep en Toos van Dam voor 7-5 en Zuider kwartier leek weer aan te ha ken. Toen pas echter brak het ruime verdedigen Zuiderkwar tier echt op. De klap die Dick Onderwater (2). Nico Pikaar en Wim Piket uitdeelden: 11-5 was toen wel beslissend. Ook al kwam Zuiderkwartier in de resterende tien minuten nog terug tot 12-10, doordat Fides Pacta terugviel, in een over winning geloofde de ploeg van Co de Haas niet meer. Doelpunten Fides Pacta: Dick Onderwater (4), Wim Piket (4), Yvonne Versteden (2), Henny Piket en Nico Pikaar; Zuider kwartier: Joep van Dam (4), Rens Henze (2), Toos van Dam, Els Lardee, Carla Akse en in valler Wil de Wit. BRAM VAN GENT Scheidsrechter ontsiert Leiden- Blue Stars BASKETBAL LEIDEN De 68-55 overwin ning van de vrouwen van Par ker Leiden op Blue Stars maakte de nare nasmaak die het duel door dè bedenkelijke rol van de vrouwelijke hoofd- scheidsrechter kreeg iets minder wrang. Het fluiten mevrouw Buitenhuis leverde een lawine van vrij willekeu rig uitgedeelde persoonlijke en technische fouten waaronder de wedstrijd zwaar moest lijden. De Nuts- spaarbank Trotters leden na tien zeges op rij een onnodi ge nederlaag bij Zaandam: 74-59. Leiderdorp imponeerde niet, maar won de derby te gen Luba toch duidelijk met 76-54. Sedelaar MSV leed delijk de nederlaag die al ge tijd in de lucht hing. Het Schiedamse Juventus velde het oordeel: 88-69. Blitz won na verlenging bij Dunckers (90-93) terwijl BVO net de verlenging miste tegen Zoe- bas: 76-77. Een duidelijk gemotiveerd Lei den bleek tenslotte aanmerke lijk sterker dan Blue Stars. Dè -Amsterdamsen beëindigden het duel door een lawine fouten slechts met vier speel sters en misten in de slotfase juist de belangrijkste ploegle den. Ook Leiden mocht mee delen in de 'gulle bui' van me> -vrouw Buitenhuis, een scheids rechter die zeer duidelijk op haar strepen staat en daar mee, omdat zij het nogal eens verkeerd ziet, een kwalijk stempel op een wedstrijd weet te zetten. Na een 0-4 achter stand kwam het team van Rob de Vries snel aan de goede kant van de score. Ondanks het feit dat center Marijke Klos er vooralsnog niet echt aan te pas kwam bleef men Blue Stars op basis van de felle per soonlijke verdediging kort ach ter zich houden. Vlak voor rust sprong men weg, van 26-25 naar 32-27. Direct na de pauje -verdween Mardet van Gennip vijf p's van het toneel en bleek Marijke Klos op toeren geraakt te zijn en scoorde tien punten op rij. De chaos vanwege de arbitrage werd steeds groter en Leiden kwam serieus in problemen toen Marijke Klos een vierde foul opliep en ook de woedende coach, De Vries werd bestraft. Na 40-41 kreeg echter Blue Stars een bui te verwerken en moesten achter eenvolgens de speelsters Trap- nell. Schouten (licht natrappen, dat wel) en Hamersma de kleedkamer opzoeken. En of schoon Lefden anders waar schijnlijk ook had gewonnen was het niet aardig meer. Met hoofdrollen voor Marijke Klos (27 pnt), Lucy Groothuis (16 pnt) en voor leading-guard Mi riam van Schaik zegevierde Leiden met 68-55. LEIDEN Parker Leiden mocht zich in de moeilijke tijden waarin het verkeert gelukkig prijzen dat Punch niet eenzelfde onverwachte bevlieging kreeg als in eind november. Toen werd, in strijd met alle logische ver wachtingen, Parker door de nietige Delftse ploeg ge klopt. Gisteren miste Punch vooral een belangrijke in breng van Billy Taylor, ter wijl ook de andere Ameri kaan, Kelly Young, verre van zijn enorme schutterspres- tatie van destijds verwijderd bleef. Dat kon de sterk spe lende aartsmopperaar Van Helfteren niet in zijn eentje goed maken. Bij Parker, dat Chris Plaat en Sid Bruinsma niet binnen de lijnen bracht (ter bezinning van deze spelers?), kwam incidenteel een vlaag van de werkelijke kracht van de ploeg aan het licht. Steve Puidokas en Jim Woudstra hebben de op gaande lijn weer te pakken, terwijl de onberekenbare Tony Parker plotseling weer het stuwende effect wist te verzorgen. De 88-79 zege moet voor het overige aan het collectieve motto 'ner gens op rekenen, gewoon aanpakken' worden toege schreven. In de eerste helft was er spra ke van een zeer magere verto ning. Het schotpercentage aan Leidse zijde was weer eens ui terst miniem, waardoor Punch de nimmer overtuigende de marrages van de thuisploeg steeds kon beantwoorden. Het lichtpunt van afgelopen dins dag, Ron Kruidhof, zakte weer ver terug én mikte met volledig BASKETBAL open schoten kansloos mis. In dat opzicht kreeg hij overigens gezelschap van het merendeel van zijn teamgenoten, waar door het gezamenlijk percenta ge voor de pauze op 38 bleef steken. Twee heren schoten duidelijk wel met scherp. Aan Leidse zijde was dat Tony Par ker en bij Punch liet 'good old' Toon van Helfteren zien dat er veel moet gebeuren wil hij zijn taak niet naar behoren klaren. Punch onderkende de sleutel rol van Tony Parker en speelde een box-and-one verdediging met Kelly Young als Parker's persoonlijke bewaker. En of schoon dat niet veel bleek uit te maken kon Punch, dat maximaal op vijf punten werd gespeeld, met enig vertrouwen de tweede helft ingaan gezien Parker startte de tweede helft met Harrie Kip op de plaats van Paul van Solm, aangezien de laatste beslist niet slecht voldeed maar ook erg gemak kelijk vier persoonlijke fouten had verzameld. Het tempo werd fors opgevoerd met als vaartmakers Ron Kruidhof en vooral Tony Parker, die ook nog eens ruim aan het opvoe ren van de score werkte. Na vijf minuten, bij 57-47, leek Punch rijp voor een forse ne derlaag. Maar Leiden liet het er lichtelijk bij zitten, zodat Punch wat te simpel in balbezit kwam en tot op 59-55 nader de. Ook een nieuwe demarrage met als bekroning een dunk van Tony Parker (goed voor 69-59) kende geen echt ver volg. De beslissing viel pas de finitief in de laatste vier minu ten, toen Jim Woudstra. van ver, snel en trefzeker werd. Een Leidse voorsprong van veertien punten (85-71) slonk 'door slordig balverlies nog naar negen punten: 88-79. De terugkeer van Mitchell Plaat zal nog even op zich la ten wachten. De teamcaptain is van het gips ontdaan, maar zal zich nog tenminste twee weken niet met sporten mo gen bezighouden omdat die periode nodig is alvorens het net geheelde voetbeentje weer echt belast kan worden. LEJO BUCK Van Solm 8, Kruidhof 6. I Sikking 3. Taylor 8. Van l Perniz ten onder in sleutelduel PWfflfflW LEID LEIDEN De overlevings kansen van Pernix in de over gangsklasse zijn dit weekein de fors gedaald. De ploeg van coach Karei Verschoor ver loor het sleuteltreffen tegen Rust Roest met 9—7 en staat nu weer onder de rode streep. De DanaYden blijft na eep 10—6 overwinning op een stug Ready koploper KVS nog steeds goed volgen. Van de koplopers in de tweede- en derde klasse bleef alleen De Algemene zonder puntenver lies. Van de acht speelsters en spe lers waarmee Pernix deze competitie inging speelde nog maar de helft de return tegen Rust Roest. Met het weggeval len viertal verdween ook een flink stuk van de toch al niet in ruime mate aanwezige routine. Vooral dat ontbeerde de ploeg van Karei Verschoor in het vierpuntenduel tegen de Eind- hovenaren, hoewel de ploeg het gemis met veel vechtlust trachtte te maskeren. Wat in het eerste kwartier erg goed lukte, toen Pernix werkelijk alle kansen in doelpunten wist om te zetten. Door treffers van Carla van der Vegte (2), Eelco Koolhaas (2), Peter Kuipers en Kees Brokaar nam de Leidse ploeg een 2—6 voorsprong. Het stokte echter in het verde re verloop van de eerste helft want de thuisploeg ging feller verdedigen waardoor de Per- nix-aanvallers nauwelijks meer tot schot konden komen. Het zeker niet imponerend spelen de Rust Roest was bij rust al weer terug: 67. Die zevende treffer van Peter Kuipers, vlak rust, bleek de laatste doeltreffende Leidse aanval- sactie te zijn geweest. ,,Als je in een helft niet scoort is dat niet best" kon Karei Verschoor gelaten constateren. Door een snelle wissel, Janko Breedveld werd na vijf minuten vervangen door Kees van der Kraan, pro beerde hij nog het tij te keren. Echter zonder resultaat. Rust Roest kwam snel op 77 om Pernix halverwege te passeren. Vlak voor tijd werd het nog 9 7 toen Rust Roest op balbezit ging spelen en Pernix hapte. Het duel tussen De DanaYden Ready, wat in de eerste af levering een grimmig tintje had gekregen door het incident wat Hennie Devilles twee wedstrij den kostte, was een bloede loos gebeuren. Korfbaltech- nisch het aanzien nauwelijks waard doordat De Danaïden teveel op revanche uit was en Ready gewoon de kracht mis te. Het vele fluiten van scheids rechter Leliveld haalde wel alle vaart uit het spel- maar voor kwam erger. Het bleef nu bij wat trek- en duwwerk. In een korte periode beginnend kort voor rust trad enige spelverbe- tering op. Via een 3—2 rust stand bouwde de ploeg van Gerard Bos aan een beslissen de 83 voorsprong. Ook al omdat Ready zelfs 'van de strafworpstip moeite had te scoren (slechts twee uit vijf) kwam de voorsprong niet meer in gevaar: 10—6. Yvonne Ka merling (3), Bea Schrama (3), Hennie Devilee (3) en Ce^<w®| Christiaanse scoorden. Achteraf vond Piet WeerheyA'881 de koploper Ons Eiland eev,Dt punt gewonnen had bij öbron Zwervers. Want in het zicht vaP*aa de titel sloegen de zenuwe^j6^ toe en kon de Dordtse zetten. Zelfs een 45 sprong, na een 3—2 ruststand"8' ging in de laatste minuut noaarv' verloren. Barrie van Duijn, Wir%®re Nijenhuis, Huib Hasselbacr^u'c Patrick Verra en Jan van KaV001- keren scoorden. se ni Door onderschatting van t^aalJ genstander Kwiek ging oo9e,°l TOP bijna onderuit. Na dQuic 177 van de eerste rondewerk werd het nu 99 en moes*erst TOP zelfs een na 35 voor®6"0 sprong opgelopen 85 achtei(]0,t6 stand goedmaken. Bert StaJdraa (4), Anne van der Zaag (3), Wilren- ma Kuhn en Jan Willem SinwH melink scoorden. Een heel regelmatige overwinlIA ning behaalde De Algemen< op WION. Na enige startprollf|| blemen, het bleef bijna eei"" kwartier 20, produceerde d<AB doelpuntenmachine voor en m"" rust (60) zes treffers: 12Suv Jannie van Iterson (4), Henne"fc ke Redel (2), Wim van Itersol (2). Wim van Vliet (2). Truu van Vliet en Ruud van Vlie doorboorden de korf. Met nog drie duels te gaai stelde Crescendo haar positii in de tweede klasse veilig, li een bijzonder slechte wedstriji werd DKV met 87 verslage! dankzij treffers van Louis Ko|.j EID jterdt (5), Wilfred Corenlisse (2) Marlies Brouwer. Door uiterst effectief roulatie^ korfbal had Fluks TOGO al erlmen. snel op de knieën. In de tweehet de helft (rust 36) geloofde d|wel Zeeuwse hekkesluiter niejwj||e meer in een positief resultaa(|e vo Door doelpunten van Lenie vaigers der Plas. (4), Corrie Schelvijten), (2), Ditte van der Meiden, PetelziAN van der Berg, Jan Verloopjnog Kees Imthorn en Rob SchelviMie i werd het 7—11. Uffgel Koploper Fiks verslikte zichuUm. danig in Zuidwesters, dat tac^e I tisch sterk speelde door de balffobt lang in de ploeg te houden eiden af te wachten. Fiks was te gre4-5 r tig en kon de opgelopen 4—-tlzijl/l schade in de tweede helft (rus) 41) niet meer goedmakei 6—5. Aad Knetsch (2), Did Jan Elzenga (2) en Reainett^i Anholts scoorden. In de subtop van IIIB verloof Velocitas met 108 van Oran Een je Nassau. Een marge vanRobb twee doelpunten, op onfortuin sliste lijke wijze opgelopen bleek t(sen C veel. Doelpunten van Rien Poelgeest (3), Leon Brouweri (3), Marjolein Verbeek en Ybctand Schutte. jnatioi Veilig staand in de middendoor moot deed KNS tegen Phoënij niet meer dan haar sportievj plicht. De Hagenaars wareij echter te zwak om het spelende KNS ook maar ééifl strobreed in de weg te leggen Door treffers van René KooleL (4), Heieen van der Nat, Monilf# que Slingerland, Yvonne vajV* Dam en Piet Schoonenberj won KNS via een 25 rustj stand tenslotte met 38. joss nale maal court Cock daillc maar <UY TAFELTENNIS LEIDEN De 6—4 misstap van Docos bij Quick is de eni ge dissonant in een verder ui terst succesvol Leids ping- pong-weekend. De Avantihe- ron verovrden twee kostbare punten op degradatiekonkur- rent De Korenbeurs en de broeders van Scylla veegden JCV van tafel 91. Bovendien bevestigden de dames van beide klubs hun suprematie in de ereklasse door resp. Tempo Team en Koningslust af te drogen. En alsof het niet op kan: het Noordwijkse TOV komt Scylla en Avanti vol gend jaar gezelschap houden in de ereklasse na de 73 triomf bij Torenstad. Gerard Bakker maakte zijn rentree bij Avanti om Robert de Groot te sparen maar na de twee weinig succesvolle duels van vorige week zijn de rollen al omgedraaid. Het acteren op topniveau kost te de pingpongnestor zowel li chamelijk als geestelijk zoveel dat uitgerekend in het zeer cruciale degradatieduel met De Korenbeurs de 16-jarige Ro bert de Groot de afgehaakte grootmeester moest vervan gen. En zie, de jeugdinternatio- nal pakte de kans met beide handen aan want zijn winst bij 42 op Van der Aa was voor Avanti meer dan een welkome opsteker. De Hazerswoudse équipe had aan 55 niets, en wanneer men bedenkt dat Rijsdorp en Vriesekoop samen 5 tegenpunten produceerden, dan wordt de winst van De Groot er een met een goud randje. Hoewel ook het dubbel van Vriesekoop-Rijsdorp daar voor In aanmerking komt want de beide Avanti-cracks vormen bepaald geen ideale combina tie. De winst op Lingen-Vlieg toont dan ook vooral de indivi duele capaciteiten van beiden ruimschoots aan. Toch leden zowel Vriesekoop als Rijsdorp in het enkelspel een nederlaag. De momenteel weer excelle rende Lingen bewees tegen de kersverse nr. 2 van de Europe se ranglijst nogmaals zijn mo gelijkheden en Jan Vlieg draai de Rijsdorp (de strijd was toen al beslecht) een loer. Scylla verslikte zich de eerste helft in de Korenbeurs en bekocht dat met degradatie naar de pro motie-ereklasse. In die klasse hoort men normaal gesproken kampioen te worden maar ook de pingpongbal hoorde rond te zijn en kan dus vreemd rollen. Woorden van die strekking hield coach Theo Bakker zijn pupillen voor, voor het treffen met JCV. Totaal overbodig, zo bleek al ras, want de JCV- mannen speelden huis-tuin en keukenpingpong. Pas bij 80 konden de gasten vla winst van Henk van der Zee op Fred van der Zeeuw de Bra bantse eer redden. Sjoerd Meyer speelt met zijn koppie en Van der Zee als een kip zonder kop dus 1—0. Patrick Swier was met 17 jaar even oud als opponent Hendriks maar wel een straat beter 2 0. Van der Sande heette vooraf in topvorm, maar toonde zich tegen Fred v.d. Zeeuw zo be weeglijk als een kreupel karre- paard 30. Enfin, op de ne gende partij na gaf de hele wedstrijd zulk soort kat en muis-potjes te zien 91. In de zelfde poule reisde Docos vol goede moed naar Quick om daar tot aan de thee nul op re kest te krijgen. Prorok voor komt op dit niveau alleen boe tes, winnen is er, alle goede w!l ten spijt, niet bij. Ed v.d. Berg moet het team dragen met een hattrick en een doorslagge vend aandeel in het dubbel. Maar wat gebeurde er in Hil versum: Van der Berg verloor zijn eerste partij van Brackee en het dubbel ging met 1921 in de derde game de mist in. De Leidse kansen waren daar mee geschud, hoewel men na de rust nog verdienstelijk de schade tot 6-4 beperkt. Met name de zeges van Fallaux op Brackee en Westerhof moeten Docos hoopvol stemmen voor de komende weken. Bepaald niet hoopvol gestemd keerde Mizu terug van de match met Avanti: 73. Iedere Oegst- geestman kende één gewon nen partij maar dan verlies je even zo goed en degradeer je op den lange duur. Degradatie voorkomen lijkt zo onderhand ook het devies voor Scylla 2 dat haar kampioensaspiraties bij Irene wel heel erg op de tocht zette. „De Tilburgers spelen op een hoogpolig ta pijt", was achteraf het excuus maar dichterbij de waarheid lijkt het te veronderstellen, dat de geringe trainingsarbeid van het Scylla-trio zo onderhand haar negatieve vruchten gaat afwerpen. Dames: de heren van Scylla waren tegen JCV heel snel aan de thee toe maar toch waren de dames nog sneller want de bezoekende vrouwen van Koningslust wer- Kruyff gaan zo vlug dat de na haar spelende Scylla-dame amper tijd heeft voor een goe de warming-up. Sophia Vaal- burg heeft nog zeker twee jaar nodig voor ze haar top bereikt maar vooralsnog begint ze haar technische kwaliteiten steeds vaker in winst om te zetten. Tegen Koningslust drie maal waarbij ze tegen Lon Bos bij een 145 achterstand voor het eerst niet het koppie liet hangen. Stephine van Gennip verloor vooral conditioneel van Van Rijswijck, daarmee de gasten het enige tegenpunt toestaand, 91. Avanti toog naar Tempo Team dat spelend met een zwakke invalster bij voorbaat kansloos was. Van de Amsterdamsen beleefde alleen Sonja Heltzel aan het duel enig genoegen want haar winst op WK-kandidate Brigitte Kooter Is veelzeggend... Omdat Ine Willems haar winst op Anne- miek Smits imiteerde werd het uiteindelijk 37. TOV maakte na de 37 triomf op Toren- stad een goede kans naar de ereklasse te promoveren. Ma- De enige verliespartij var bi Bettine Vriesekoop i( j* beeld. Lingen (Korenbeurs))] zal te sterk blijken voor Hazerswoudse tafeltennis^ ster. rian van Vliet legde een onj^ slagen basis waarop De Hal (2x) en Van de Bos (1x) doende doorbouwden. I. Avanti 3—Scylla 010, Scylla 5Het Zand 7, A'dam 78Docos 2 1- Docos 3Gouda ia deze 'onde slaanl ïcyf verscl

Leidse Courant | 1981 | | pagina 18